EKSTRA
MENÜ

E_Okul

E_Okul haberleri sayfasında güncel ve son dakika E_Okul hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.051 E_Okul haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

e – OKUL

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır.

Kullanım Alanları
Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistem Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır. e-okul sistemi üzerinden öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na erişilebilmektedir.

Ayrıca e-okulda  veliler, öğrencilerin okul durumlarının takibi yapabilsin diye açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır.  Bu sistemde öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları gösterilir. e-Okul öğrenci girişi için de e-okul vbs den aynı işlemler yapılarak öğrenciler kendi  otlarını ve daha fazlasını görebilir.

Kullanılabilme Süreci
Bu sistem de süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-Okul sisteminde yer alan öğrencinin aldığı notlar ve devamsızlık bilgileri bölümü sayesinde veliler öğrencilerinin okula gidip gitmediğini, hangi günler gitmediğini, ne kadar devamsızlığı olduğunu, sınavlarından aldığı notları, notları ile ne kadar başarılı olduğunu ve öğretmenlerinin verdiği ödevleri yapıp yapmadığını, yaptıysa kaç puan aldığını öğrenebilirler.  

e-okul VBS’ye öğrencinin; Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek girilebilir. E-okul’ a mobil cihazlar üzerinden giriş yapılabilmektedir. E-Okul sisteminin amacı, velilerin çocuklarının bilgilerini bilmeleri ve öğrenmelerini sağlamaktır. E-Okul sistemi, Türkiye de Google’da en çok aradan 10 isim arasından 7. Sırada yer almaktadır. 

E_Okul Haberleri

2021-2022 İYEP uygulama takvimi paylaşıldı: İYEP ne zaman başlayacak

2021-2022 İYEP uygulama takvimi paylaşıldı: İYEP ne zaman başlayacak?

2021-2022 İYEP Uygulama Takvimi, MEB tarafından ilan edildi. Buna göre Öğrenci Belirleme Aracı (ÖBA) 11 ila 15 ekim arasında uygulanacak. ÖBA uygulanan öğrencilerin cevapları ise 11 ila 15 Ekim arasında e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'ndeki İYEP Modülü'ne işlenecek. Peki, İYEP ne zaman başlayacak? İşte 2021-2022 İYEP uygulama takviminin detayları...

13.10.2021Gündem

Alan ve dal seçimi sonuçları açıklandı mı? e-Okul Meslek lisesi alan ve dal seçimi sonuçları görüntüleme

E Okul sistemi üzerinden yapılan alan seçimi işlemlerinin sonuçları merakla bekleniyordu. Meslek lisesi alan seçimleri 18-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmişti. Peki, alan ve dal seçimi sonuçları açıklandı mı? e-Okul Meslek lisesi alan ve dal seçimi sonuçları nasıl görüntülenir?

28.09.2021Gündem
Aziz Sancar geleceğin parlak beyinleriyle buluştu

Aziz Sancar geleceğin parlak beyinleriyle buluştu

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar TEKNOFEST'e katıldı. Festivalde konuşan Sancar "100 sene sonra beni Türk çocukları okuyacaklar ve 'Bunu bir Türk yaptı' diyecekler" dedi.

24.09.2021Ekonomi
Meslek liselerinde dal seçme kılavuzu yayımlandı

Meslek liselerinde dal seçme kılavuzu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında Alana/Dala Geçiş, Tercih ve Yerleştirme İşlemleri e-Kılavuzu 2021 detayları belli oldu.

24.08.2021Eğitim
MEB, yüz yüze eğitime ilişkin tedbirleri belirledi

MEB, yüz yüze eğitime ilişkin tedbirleri belirledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitimde alınacak tedbirleri belirledi.

21.08.2021Eğitim
MEB paylaştı: İşte yüz yüze eğitimde alınacak tedbirler

MEB paylaştı: İşte yüz yüze eğitimde alınacak tedbirler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitimde alınacak tedbirleri belirledi.

20.08.2021Eğitim
LGS yerleştirme (tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak  2021 lise yerleştirme nakil komisyonu başvuru sonuç tarihi

LGS yerleştirme (tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 lise yerleştirme nakil komisyonu başvuru sonuç tarihi

LGS yerleştirme sonuçları için gözler artık MEB'den gelecek açıklamaya çevrildi. Liselere giriş kapsamında gerçekleşen nakil süreci sonunda hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için nakil komisyonlarınca yapılan yerleştirme işlemleri 9-13 Ağustos tarihleri arasında tamamlandı. Değerlendirmelerin ardından 2021 lise yerleştirme sonuçları MEB.gov.tr'den gelen duyuru ile e-Okul üzerinden yayınlanacak. Peki, LGS yerleştirme (tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

16.08.2021Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek e okul e kayıt sorgulama hakkında detaylar

Çocuğum hangi okula gidecek? e okul e kayıt sorgulama hakkında detaylar

Yeni okul kayıt dönemine kısa bir süre kalması nedeniyle ebeveynler, çocuklarını hangi okullara gönderebileceklerini merak ediyorlar. Devlet okullarında eğitim görecek olan okul öncesi, 1'inci ve 5'inci sınıf öğrencilerin kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan E-Okul sistemi ile birlikte öğrencilerin hangi okula gidebilecekleri öğrenilebiliyor. Çocuğunuzun okula başlama yaşını sorgulamak için MEB’in “https://e-okul.meb.gov.tr/yasHesap.aspx” adresini kullanabilirsiniz.

10.08.2021Gündem
2021-2022 ortaokul kayıtları ne zaman başlıyor

2021-2022 ortaokul kayıtları ne zaman başlıyor?

Ortaokul kayıtları için süreç, Temmuz ayında başladı. 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıfa başlayacak öğrencilerin okul kayıtları, MERNİS adres bilgileri esas alınarak herhangi bir başvuru olmaksızın e-okul sistemi üzerinden yapıldı. İşte, ortaokul kayıtları hakkında detaylı bilgiler

10.08.2021Gündem
Nakiller ile yerleşemeyenler ne yapacak İl ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonuna başvuru nasıl yapılır

Nakiller ile yerleşemeyenler ne yapacak? İl ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonuna başvuru nasıl yapılır?

Nakiller ile yerleşemeyen öğrenciler, bu süreçte yapmaları gerekeni merak ediyor. LGS nakil sonuçları sonrası herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler için son şans, il ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonuna başvuru ile kullanılacak. 9-13 Ağustos tarihleri arasında, boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvuruları alınacak. Peki, il ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonuna başvuru nasıl yapılır?

10.08.2021Gündem
LGS 2.nakil sonuçları açıklandı: Lise 2. nakil sonuçları MEB.gov.tr sorgulama ekranı

LGS 2.nakil sonuçları açıklandı: Lise 2. nakil sonuçları MEB.gov.tr sorgulama ekranı

LGS 2. nakil sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin erişimine açıklandı.. LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuruları 6 Ağustos'ta sona erdi. MEB tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından lise nakil sonuçları MEB.gov.tr'den yapılacak duyurunun ardından e-Okul üzerinden sorgulanabiliyor. İstedikleri liselere girmek isteyen adayların ikinci nakil sonuçları akabinde de yerleşememesi durumunda sonraki aşamaya geçilecek. İşte, LGS 2. nakil sonuçları hakkında detaylı bilgiler

9.08.2021Gündem
LGS ikinci nakil sonuçları ne zaman açıklanacak Lise 2. nakil sonuçları MEB. gov.trde olacak

LGS ikinci nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? Lise 2. nakil sonuçları MEB. gov.tr'de olacak!

LGS 2. nakil sonuçları için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuruları 6 Ağustos'ta sona erdi. MEB tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından lise nakil sonuçları MEB.gov.tr'den yapılacak duyurunun ardından e-Okul üzerinden sorgulanacak İstedikleri liselere girmek isteyen adayların tercihlerinin sona ermesiyle sonuçlar için beklentiler hafta başına çevrildi. Peki, LGS ikinci nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, lise 2. nakil sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında ayrıntılı bilgiler.

6.08.2021Gündem
LGS 2. nakil tercih ekranı: Lise 3. tercihleri (2. nakil)  ne zaman bitecek, nasıl yapılır MEB yüzdelik dilim ve taban puanları

LGS 2. nakil tercih ekranı: Lise 3. tercihleri (2. nakil) ne zaman bitecek, nasıl yapılır? MEB yüzdelik dilim ve taban puanları

LGS 2. nakil tercih tarihleri MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından, LGS 3. tercihleri olarak da bilinen ikinci nakil süreci başlatıldı. 2021 liselerin taban ve tavan puanları ile yüzdelik dilimleri göz önüne alınarak yapılacak olan lise 2. nakil tercihleri MEB.gov.tr ekranından alınacak. 2 Ağustos'ta başlayan ikinci nakil tercih sonuçları ise 9 Ağustos'ta açıklanacak. Peki, LGS üçüncü tercihleri ne zaman bitecek, nasıl yapılır? İşte, LGS tercih ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

3.08.2021Gündem
LGS nakil (2. tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak Lise yerleştirme sonuçları MEB.gov.trde olacak

LGS nakil (2. tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak? Lise yerleştirme sonuçları MEB.gov.tr'de olacak!

LGS 2. tercih sonuçları için gözler artık Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki nakil işlemleri 26-30 Temmuz arasında alındı. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları hafta başında açıklanacak. LGS 2. tercihleri olarak da bilinen nakil sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından e Okul ve MEB.gov.tr'nin internet sitesinden sorgulamaya açılacak. Peki, LGS nakil (2. tercih) sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, lise yerleştirme sonuç tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

31.07.2021Gündem
LGS ikinci (ek) tercihler ne zaman başlayacak LGS tercihleri nasıl yapılır İşte MEB LGS 2. tercih sürecinde son durum

LGS ikinci (ek) tercihler ne zaman başlayacak? LGS tercihleri nasıl yapılır? İşte MEB LGS 2. tercih sürecinde son durum

LGS 2. tercih tarihleri için geri sayım devam ediyor. Liselere geçiş sistemi kapsamında uygulanan LGS sınavının puanlarına göre yapılan yerleştirmelerin ardından gözler ek tercih süresine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre, liselerin boş kontenjanları ve taban puanları "e-okul.meb.gov.tr" üzerinden açıklandı. İşte, 2021 LGS ikinci tercih tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

28.07.2021Gündem
Lise taban puanları ve boş kontenjanları 2021: E-Okul lise 1. nakil başvurusu nasıl yapılır

Lise taban puanları ve boş kontenjanları 2021: E-Okul lise 1. nakil başvurusu nasıl yapılır?

LGS nakil başvuruları ile lise boş kontenjan taban puanları E-Okul ekranı, tercih sonuçlarının açıklanması ile gündeme geldi. 26 Temmuz tarihinde açıklanan LGS yerleştirme sonuçlarının ardından MEB e okul üzerinden lise 1. nakil başvurusu ekranını erişime açtı. Yerleştirmeye esas birinci nakil başvuruları, bugünden itibaren 30 Temmuz'a kadar sürecek. LGS kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre, liselerin boş kontenjanları ve taban puanları, "e-okul.meb.gov.tr" üzerinden görüntülenecek. Peki, lise 1. nakil başvurusu nasıl yapılır? İşte, lise boş kontenjanları ve e okul nakil başvuru ekranı...

27.07.2021Gündem
LGS tercih sonuçları açıklandı: MEB.gov.tr ve e Okul 2021 LGS sonuç sorgulama ekranı yayında

LGS tercih sonuçları açıklandı: MEB.gov.tr ve e Okul 2021 LGS sonuç sorgulama ekranı yayında!

LGS tercih sonuçları için son dakika açıklama geldi. Öğrencilerin ve velilerin haftalardır merakla beklediği 2021 LGS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) duyuruldu. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. LGS tercihinde bulunan öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına TC kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek. Peki, LGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, 2021 LGS sonuç görüntüleme ekranı ve LGS yerleştirme sonuçlarına ilişkin detaylar...

26.07.2021Gündem
Boş kontenjan ve taban puanları açıklandı

Boş kontenjan ve taban puanları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre, liselerin boş kontenjanları ve taban puanları "e-okul.meb.gov.tr" üzerinden açıklandı.

26.07.2021Eğitim
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 LGS yerleştirme sonuçları meb.gov.tr ve e okul ekranında olacak

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 LGS yerleştirme sonuçları meb.gov.tr ve e okul ekranında olacak!

LGS sonuç tarihi için gözler artık MEB'den gelecek son dakika açıklamalarda. Liselere giriş kapsamında düzenlenen LGS sınavının sonuçlarına göre tercihlerini yapan öğrenciler, LGS yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladı. 16 Temmuz tarihinde tamamlanan LGS tercihleri ile meb.gov.tr ve e okul ekranında sonuçlar erişime açılacak. Yüzdelik dilim ve taban puanlarının kritik önem taşıdığı tercihlerde değerlendirme sonuçlarına göre ülke genelinde 2 bin 91 liseye merkezi sınav puanına göre öğrenci yerleştirilecek. Peki, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 LGS tercih sonuçları ile ilgili bilgiler.

20.07.2021Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 LGS 1. yerleştirme sonuç tarihi belli oldu İşte MEB açıklaması

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? LGS 1. yerleştirme sonuç tarihi belli oldu! İşte MEB açıklaması

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. MEB tarafından gerçekleşen LGS tercihlerinde süre tamamlandı. Süreç sona erdikten sonra LGS tercih işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, sonuç tarihine odaklandı. Yapılan değerlendirmelerin ardından LGS tercih sonuçları e Okul üzerinden ilan edilecek. Gözler şimdi MEB duyurusunda. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte, LGS tercih sonuç tarihi hakkında bilgiler.

17.07.2021Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak 2021 LGS 1. tercih tarihinde son gün geldi

LGS tercih sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? 2021 LGS 1. tercih tarihinde son gün geldi!

LGS tercih sonuçları, 1. lise tercih döneminin tamamlanmasına saatler kala gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan takvimine göre, 2021 LGS tercihleri 16 Temmuz saat 17.00'ye kadar alınacak. Merkezi sınav puanıyla öğrenci alan okullar için 10 tercih yapan öğrenciler heyecanla LGS yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladı. Türkiye genelinde 2 bin 91 liseye öğrenci yerleştirecek olan MEB, değerlendirme işlemlerinin ardından LGS sonuçlarını e-okul üzerinden yayınlayacak. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte, LGS 1. tercih sonuçları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.07.2021Gündem
E okul MEB ilkokul kayıt sorgulama: 2021 İlkokul, ortaokul kayıt sorgulama ekranı

E okul MEB ilkokul kayıt sorgulama: 2021 İlkokul, ortaokul kayıt sorgulama ekranı

MEB ilkokul kayıt sorgulama ekranı, söz konusu kayıtların tamamlanmasının ardından erişime açıldı. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıfa başlayacak öğrencilerin okul kayıtları MERNİS adres bilgileri esas alınarak herhangi bir başvuru olmaksızın e-okul sistemi üzerinden gerçekleşti. e-Kayıt işlemleri ile çocuklarının hangi okula yerleştiğini öğrenecek olan veliler, e-Devlet okul kayıt sorgulama ekranını kullanabilecekler. turkiye.gov.tr internet adresinden ilkokul, ortaokul kayıt sorgulamaları yapılacak. İşte, E okul MEB ilkokul kayıt sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

8.07.2021Gündem
E okul MEB ilkokul kayıt sorgulama: 2021 İlkokul, ortaokul kayıt sorgulama nasıl öğrenilir

E okul MEB ilkokul kayıt sorgulama: 2021 İlkokul, ortaokul kayıt sorgulama nasıl öğrenilir?

MEB ilkokul kayıt sorgulama ekranı, söz konusu kayıtların tamamlanmasının ardından erişime açıldı. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıfa başlayacak öğrencilerin okul kayıtları MERNİS adres bilgileri esas alınarak herhangi bir başvuru olmaksızın e-okul sistemi üzerinden gerçekleşti. e-Kayıt işlemleri ile çocuklarının hangi okula yerleştiğini öğrenecek olan veliler, e-Devlet okul kayıt sorgulama ekranını kullanabilecekler. turkiye.gov.tr internet adresinden ilkokul, ortaokul kayıt sorgulamaları yapılacak. İşte, E okul MEB ilkokul kayıt sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

6.07.2021Gündem
İlk ve ortaokulda e-kayıtlar tamamlandı

İlk ve ortaokulda e-kayıtlar tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında ilkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin okul kayıtlarının, Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) bilgileriyle e-Okul sistemi üzerinden yapıldığını duyurdu. Veliler, çocuklarının yerleştirildiği okulu, e-Okul ve e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilecek.

5.07.2021Eğitim
Son dakika... MEB duyurdu: İlkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin e-kayıtları tamamlandı

Son dakika... MEB duyurdu: İlkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin e-kayıtları tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında ilkokul ve ortaokula başlayacak öğrencilerin okul kayıtlarının, Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) bilgileriyle e-Okul sistemi üzerinden yapıldığını duyurdu. Veliler, çocuklarının yerleştirildiği okulu, e-Okul ve e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilecek.

5.07.2021Gündem
Tercih zamanı geldi

Tercih zamanı geldi

Resmi olarak tercih sürecinin başlamasıyla birlikte https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden öğrenciler, tercihlerini okula gitmeden de bireysel olarak yapabilir. Bizim önerimiz öğrencilerin tercihlerini mezun oldukları okuldan yapmaları.

5.07.2021Eğitim
Lise tercihi için 10 ipucu

Lise tercihi için 10 ipucu

30 Haziran’da açıklanan LGS puanlarının ardından lise tercih süreci bugün başlıyor. Tercihler 16 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Uzmanlar ise öğrencileri tercih yaparken açıkta kalmamaları için uyarıyor. İşte eğitim uzmanı Salim Ünsal ve Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz’ın tercih yapacak adaylara 10 önerisi:

5.07.2021Eğitim
Okullarda telafi eğitim programı yarın başlıyor

Okullarda telafi eğitim programı yarın başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler için hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programı yarın başlayacak ve 31 Ağustos'a kadar devam edecek. Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini içeren programda eğitim faaliyetleri, "fiziksel", "sosyal duygusal", "akademik gelişim" ve "özel eğitim alanı" olmak üzere dört ana temaya uygun planlanacak. Öğrenciler, bu süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağlık ile İçişleri bakanlıkları ve belediyelere bağlı tesis ile merkezlerden yararlanabilecek.

4.07.2021Gündem
LGS tercih robotu 2021: LGS tercihleri ne zaman bitecek İşte LGS tercih kılavuzu bilgisi

LGS tercih robotu 2021: LGS tercihleri ne zaman bitecek? İşte LGS tercih kılavuzu bilgisi

LGS tercih robotu ve tercih tarihleri öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 2021 yılı ortaöğretim kurumları kontenjan tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayılar paylaşıldı. Öğrenciler e-Okul kontenjan robotu aracılığıyla tercihlerini yapacaklar. Peki, LGS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, 2021 LGS tercih robotu ve tercih tarihleri hakkında kılavuzda yer alan bilgiler.

3.07.2021Gündem
Bu karnenin heyecanı başka

Bu karnenin heyecanı başka

Yarı uzaktan yarı yüz yüze devam eden 2020-2021 eğitim öğretim yılı sona erdi. 18 Haziran’da e-okul üzerine erişime açılan karneleri elden vermek isteyen okullar, dün karne töreni düzenledi.

3.07.2021Eğitim
Bakan Varank: İlk çeyrekte yüzde 7 gibi büyüme oranı yakaladık

Bakan Varank: İlk çeyrekte yüzde 7 gibi büyüme oranı yakaladık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yılın ilk çeyreğinde yüzde 7 gibi ciddi bir büyüme oranı yakalandığını belirterek, "OECD'nin yayımladığı son raporlarda da ekonomimiz, en güçlü toparlanma gösterecek ekonomilerden biri olarak öngörülüyor." dedi.

2.07.2021Ekonomi
LGS’de sıra tercihlerde

LGS’de sıra tercihlerde

Liselere Geçiş Sistemi’nin (LGS) sonuçlarının açıklanmasıyla beraber tercih heyecanı başladı.

2.07.2021Eğitim
LGS tercihleri nasıl yapılacak

LGS tercihleri nasıl yapılacak?

Liselere Geçiş Sistemi'nin (LGS) sonuçlarının açıklanmasıyla beraber tercih heyecanı başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla LGS tercih sürecinde bilinmesi gerekenleri şöyle duyurdu:

1.07.2021Eğitim
2020-2021 eğitim öğretim dönemi sona eriyor

2020-2021 eğitim öğretim dönemi sona eriyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören yaklaşık 18 milyon öğrenci 2 Temmuz Cuma gününden itibaren yaz tatiline girecek.

1.07.2021Eğitim
LGS tercih robotu 2021 yüzdelik dilime göre ve puana göre erişime açıldı.. MEB lise tercih robotu

LGS tercih robotu 2021 yüzdelik dilime göre ve puana göre erişime açıldı.. MEB lise tercih robotu

LGS tercih robotu 2021 yüzdelik dilimler ve adrese yakın okulların görülmesine imkan tanıyor. Liselerin 2021 yüzdelik dilimleri ve kontenjan bilgileri E-Okul üzerinden görüntülenebiliyor. Lise tercihlerini yapacak olan öğrencilere rehber olacak E Okul LGS lise kontenjan bilgileri ve okulların yüzdelik dilimleri robotunu erişime açtı. E Okul lise tercih robotu aracılığıyla okulların yüzdelik dilimleri hakkında bilgi edinebilecek olan öğrenciler, bu ekran aracılığıyla hangi okulun kaç puanla öğrenci aldığını görebilecek. Yüzdelik dilim bilgileri ve kontenjan bilgileri de E Okul tercih robotu üzerinden görüntülenebilecek. İşte, E Okul yüzdelik dilime göre liseler ve kontenjan bilgileri hakkında detaylı bilgiler

1.07.2021Gündem
Telafi eğitimi ne zaman başlayacak İşte MEB telafi dersleri hakkında son gelişmeler

Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? İşte MEB telafi dersleri hakkında son gelişmeler

Telafi eğitimi hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin dijital karneleri e-Okul'dan erişime açıldı. Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan ve kimi zaman yüz yüze eğitimle sürdürülen 2020-2021 eğitim öğretim yılı, 2 Temmuz Cuma sona erecek. Peki, telafi eğitimi ne zaman başlayacak?

30.06.2021Gündem
LGS sonuç itiraz etme işlemi nasıl yapılır 2021 LGS sonuçları itiraz detayları

LGS sonuç itiraz etme işlemi nasıl yapılır? 2021 LGS sonuçları itiraz detayları

LGS sonuç itiraz etme işlemi Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı kılavuz aracılığıyla gerçekleşebilecek. Sınav sonuçlarının duyurulmasının ardından erişime açılan LGS sonuçları itiraz ekranı, 5 iş günü boyunca devam edecek. Peki, LGS sonuç itiraz etme işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

30.06.2021Gündem
Lise diploması ne zaman verilir İşte MEBin belirlediği tarih

Lise diploması ne zaman verilir? İşte MEB'in belirlediği tarih

Liselerde diplomaların ne zaman verileceği öğrencilerce merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin dijital karneleri e-Okul'dan erişime açıldı. Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan ve kimi zaman yüz yüze eğitimle sürdürülen 2020-2021 eğitim öğretim yılı, 2 Temmuz Cuma sona erecek. Peki, lise diploması ne zaman verilir?

30.06.2021Gündem
MEBten son dakika LGS duyurusu: LGS sonuçları açıklandı... LGS sonuçları nasıl öğrenilir

MEB'ten son dakika LGS duyurusu: LGS sonuçları açıklandı... LGS sonuçları nasıl öğrenilir?

LGS sonuçları MEB'ten son dakika duyurusuyla paylaşıldı. Öğrenciler, LGS sonuçlarını online ekran üzerinden T.C kimlik no ve doğum tarihleriyle öğrenebilecek. Sınava 36 farklı ilden katılan 97 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Puanların 100 ile 500 arasında değiştiği dağılımda öğrencilerin yüzde 5,61'i, 400-500 puan aralığında yer aldı. Öğrencilerin en yoğun bulunduğu puan aralığı (yüzde 62,17) ise 200-299 oldu. Resmi olarak tercih sürecinin 30 Haziran’da başlamasıyla birlikte https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden öğrenciler, tercihlerini okula gitmeden de bireysel olarak yapabilecek. İşte LGS sonuç görüntüleme adresi...

30.06.2021Gündem
Tercih dönemi başlıyor

Tercih dönemi başlıyor

LGS’ye katılan 1 milyonu aşkın adayın heyecanla beklediği sonuçlar açıklanıyor. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet adresinden ilan ediliyor. Özel okul tercih edecek olan adayları zorlu birkaç hafta bekliyor. Temmuz ortasına kadar kayıtlarını tamamlayacaklar.

30.06.2021Eğitim
Son dakika... Özel okul zamları belli oldu: İşte 2021-2022 eğitim yılı tavan zammı

Son dakika... Özel okul zamları belli oldu: İşte 2021-2022 eğitim yılı tavan zammı

Koronavirüs pandemisiyle birlikte okullarda eğitimler online olarak sürdürüldü. 2021-2022 eğitim yılı için ise özel okullarda tavan zam belirlendi. Özel okullar velilerden en fazla yüzde 24.72 oranında fark talep edebilecek. Bununla birlikte özel okullara ödenen bazı ücretler velilere geri verildi. Ancak bazı servis işletmecileri çalışmalarına rağmen paralarını alamadı.

29.06.2021Ekonomi
E Okul indir - E-Okul uygulaması nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm e Okul uygulaması

E Okul indir - E-Okul uygulaması nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm e Okul uygulaması

E-Okul, MEB tarafından 2007 yılında kurulan bir sistemdir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan bu sistemde öğrenciler eğitim hayatı ile ilgili her şeyi tek bir sistemde toplanmış halde görebilmektedir. Okula kayıt esnasında başlayıp liseden mezun olana kadar bu sistem kullanılabilmektedir. Kullanabilmek için özel ya da devlet herhangi bir kurum değişikliği fark etmez. Öğrencilerin kullanabilmesinin yanı sıra velilerin de çocuklarını kontrol etmek adına kullanabildiği, her türlü bilgiyi belirli aralıklarla takip edebilme olanağı sağlayan bir sistem olarak bilinir. İşte, tüm detaylar.

22.06.2021Teknoloji
E Okul VBS giriş ekranı ile Dijital karne sayfası.. Dijital karne nasıl alınır, not ortalaması nasıl görüntülenir.. İşte E OKUL ekranları hakkında bilgiler

E Okul VBS giriş ekranı ile Dijital karne sayfası.. Dijital karne nasıl alınır, not ortalaması nasıl görüntülenir.. İşte E OKUL ekranları hakkında bilgiler

e-Okul karne notu görüntüleme ekranı bugün erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, e-Okul üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne ve başarı belgelerini yayınladı. Öğrenciler e Okul meb.gov.tr karne notları ile öğrenciler karne notlarını görüntüleyebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) aldığı karar ile dijital karneler 18 Haziran'da erişime açılacağı duyurulmuştu, okullar ise 2 Temmuz'da kapanacak. Okul VBS’ye girişi karne notu öğrenme sayfası ile 2021 karne notları ile belgeler yayınlandı. Öğrenciler geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenciler karnelerini dijital olarak görüntüleyebilecek. Dijital karne notu e Okul VBS ekranı ile takdir ve teşekkür belgelerine de erişim sağlanacak. Karnelerini basılı olarak almak isteyenler ise okul müdürlüklerine başvurabilecek. İşte, dijital karneler ile ilgili detaylar.. 'E okul üzerinden karne nasıl görüntülenir?' ve diğer soruların cevapları....

19.06.2021Gündem
Evde karne heyecanı

Evde karne heyecanı

İlkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrenci dün karnesini aldı. Ancak karne heyecanı bu kez pandemi yüzünden okulda değil evlerde yaşandı.

19.06.2021Eğitim
Telafi eğitimi ne zaman başlayacak Telafi eğitimi kaç gün sürecek İşte MEB telafi dersleri başlangıç ve bitiş tarihleri

Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Telafi eğitimi kaç gün sürecek? İşte MEB telafi dersleri başlangıç ve bitiş tarihleri

Telafi eğitimi ne zaman sorusu dijital karnelerin erişime açılmasının ardından gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl karnelerin 18 Haziran'da alınacağını okulların ise 2 Temmuz'da kapanacağını açıkladı. Milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri e-Okul'dan erişime açıldı. Ardından ise telafi eğitimi başlayacak. Peki, Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Telafi eğitimi kaç gün sürecek? İşte, telafi eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

18.06.2021Gündem
e-okul 2021 karne görüntüleme ve sorgulama ekranı: E okul dijital karne notlarına nasıl bakılır VBS girişi ile e okul karne notları öğrenme sayfası

e-okul 2021 karne görüntüleme ve sorgulama ekranı: E okul dijital karne notlarına nasıl bakılır? VBS girişi ile e okul karne notları öğrenme sayfası!

E okul dijital karne notları için beklenen açıklama geldi. MEB'in açıklamasının ardından E okul üzerinden karne nasıl görüntülenir? sorusu yanıt buldu. MEB 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini, e-Okul'dan erişime açtı. Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz'dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek. Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 21 Haziran'dan 2 Temmuz'a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek. e okul karne notu görüntüleme 2021 ekranı ile ikinci dönem karne notları ve okul belgeleri sorgulanabilecek. Karne notları için e okul girişinin VBS üzerinden yapılması gerekecek. Peki, dijital karneler ne zaman, nasıl açıklanacak? E okul üzerinden karne nasıl görüntülenir? İşte e okul VBS girişi ile karne notları öğrenmenin detayları...

18.06.2021Ekonomi
Dijital karneler erişime açıldı

Dijital karneler erişime açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, e-Okul üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne ve başarı belgelerini erişime açtı.

18.06.2021Eğitim
Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek 18 milyon öğrencinin dijital karne heyecanı

Karneler ne zaman, saat kaçta verilecek? 18 milyon öğrencinin dijital karne heyecanı!

18 milyon öğrencinin dijital karneleri erişime açılacak. Milli Eğitim Bakanlığınca, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri e-Okul'dan erişime açılacak. Peki, karneler ne zaman, saat kaçta verilecek?

18.06.2021Gündem
Son dakika: E-Okul üzerinden dijital karneler erişime açıldı

Son dakika: E-Okul üzerinden dijital karneler erişime açıldı

Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı, e-Okul üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne ve başarı belgelerini erişime açtı.

18.06.2021Gündem
Okul Müdürünün görevi, yetki ve sorumlulukları nedir..

Okul Müdürünün görevi, yetki ve sorumlulukları nedir..

Okul öncesi eğitim kurumu, demokratik eğitim-öğretim ortamında diğer çalışanlarla birlikte müdür tarafından yönetilir. Müdür; kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge, program ve emirlere uygun olarak okulun bütün işlerini düzenlemeye, yürütmeye ve denetlemeye yetkilidir. Müdür, kalite yönetimi anlayışına uygun olarak okulun yönetilmesi, değerlendirilmesi ve geliştirilmesinden sorumludur.

17.06.2021Eğitim