EKSTRA
MENÜ

Türk Hava Yollari

Türk Hava Yollari haberleri sayfasında güncel ve son dakika Türk Hava Yollari hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 30.447 Türk Hava Yollari haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, (BIST: THYAO ) Türkiye'nin ulusal havayolu şirketi yani bayrak taşıyıcısıdır. Türk Hava Yolları'nın merkezi İstanbul'dadır. Türk Hava Yolları'nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika , Kuzey ve Güney Amerika'ya kadar uzanmaktadır. 2014 yılında toplam 54,7 milyon yolcusu vardır.

Skytrax'ın 2015 ödüllerine göre 5.kez Avrupa'nın en iyi havayolu seçilmiştir ve hali hazırda Dünya'nın en iyi 4. havayoludur. Ayrıca bunun dışında birçok alanda yüksek dereceler elde etmiştir. Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, yakında başlanacak noktalar ile birlikte, 111 ülkede 227 dış hat (Son ilan edilenler dahil, askıya alınan destinasyonlar hariçtir; Hong Kong, Kosova, KKTC ve Tayvan ayrı ülke olarak kabul edilmektedir) ve 51 iç hat (Anadolujet'in uçtuğu noktalar hariç) olmak üzere toplamda 278 noktaya sefer düzenlemektedir. Bu uçuş ağı ile en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde dünyada 4. sırada yer almaktadır.


Türk Hava Yollari Haberleri

İlker Aycı CNN Internationalda... Ünlü programda THYnin başarısını anlattı

İlker Aycı CNN International'da... Ünlü programda THY'nin başarısını anlattı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, CNN International'da katıldığı programda, pandemi sürecindeki iş stratejileri ve istatistikleri hakkında açıklamalarda bulundu. Aycı, Türk Hava Yollarının pandemiye rağmen yüzde 71 doluluk oranına ulaşarak 28 milyon yolcu taşıdığını anlattı.

17.09.2021Ekonomi
THY dünyanın en iyileri arasında

THY dünyanın en iyileri arasında

Türk Hava Yolları (THY), Travel + Leisure Dergisi’nin okuyucu oylarıyla gerçekleşen ankette dünyanın en iyi 10 havayolu arasında gösterildi.

16.09.2021Ekonomi
THYden Fiyatı Koru uygulaması

THY'den "Fiyatı Koru" uygulaması

Türk Hava Yolları (THY), yolcuların seyahatlerini planlarken bulduğu uygun biletleri "Fiyatı Koru" özelliği ile sabitleyebileceğini duyurdu.

15.09.2021Ekonomi
Ergin Atamandan Stefan Kuntz eleştirisi: Bana göre bu tercih Türk futbolunun aşağılanmasıdır...

Ergin Ataman'dan Stefan Kuntz eleştirisi: "Bana göre bu tercih Türk futbolunun aşağılanmasıdır..."

Anadolu Efes Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, A Mili Futbol Takımı'nın başına Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nı çalıştıran Stefan Kuntz'un adının geçmesini eleştirdi.

15.09.2021Basketbol
THY, günlük 1263 sefer ile Avrupada ikinci sırayı aldı

THY, günlük 1263 sefer ile Avrupa'da ikinci sırayı aldı

Türk Hava Yolları (THY), günlük 1263 sefer yaparak, Avrupa'da en çok uçuş icra eden 2. hava yolu oldu.

14.09.2021Ekonomi
20 Mayıs hangi burç ve burcu ne 20 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

20 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 20 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların kişilik özellikleri hakkında bir takım bilgiler veren bir gök bilimidir. Astroloji de burçlar oldukça önemli bir yere sahiptir. 20 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 20 Mayıs tarih de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve altın kaybettirirken, döviz kazandırdı -Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 2,04 değer kaybetti.

11.09.2021Ekonomi
Son Dakika: Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti

Son Dakika: Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti!

Son Dakika... Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti. Duygun Yarsuvat, 2020 yılının son dönemlerinde koronavirüse yakalanmış ve durumunun ağırlaşması üzerine entübe edilerek yoğun bakıma alınmıştı. Yarsuvat, 25 Ekim 2014 - 23 Mayıs 2015 tarihleri arasında Galatasaray'da başkanlık yapmıştı.

10.09.2021Futbol
Rekabet Kurumu taahhüt ve uzlaşmayla tasarruf ve iş birliği sağlıyor

Rekabet Kurumu taahhüt ve uzlaşmayla tasarruf ve iş birliği sağlıyor

Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'da (Rekabet Kanunu) 24 Haziran 2020'de yapılan değişiklikle taahhüt ve uzlaşma kurumları hukuka kazandırıldı.

10.09.2021Ekonomi
Galatasarayın yeni transferi Assunçao İstanbula geldi

Galatasaray'ın yeni transferi Assunçao İstanbul'a geldi

Galatasaray'ın Portekiz Ligi ekiplerinden Famalicao'dan satın alma opsiyonu ile birlikte bir yıllığına kiraladığı 21 yaşındaki ön libero oyuncusu Gustavo Assunçao İstanbul'a geldi.Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakla saat 16.00'da babası Paulo Assunçao ile Amsterdam'dan İstanbul'a gelen Brezilyalı futbolcu İstanbul Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde Galatasaraylı yetkililer tarafından karşılandı. Genç futbolcu bugün sağlık kontrolünden geçtikten sonra resmi sözleşmeye imza atacak.

8.09.2021Süper Lig
Uçaklarda PCR testi zorunlu mu Şehirler arası uçuşlarda PCR testi kimler için geçerli İşte detaylar

Uçaklarda PCR testi zorunlu mu? Şehirler arası uçuşlarda PCR testi kimler için geçerli? İşte detaylar

Şehirler arası yolculuklarda PCR testi uygulaması gündemde yer almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgeye göre 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren konser, sinema, tiyatro gibi etkinlikler ve toplu taşıma araçlarında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu hayata geçirilecek. Toplum sağlığı göz önüne alınarak koronavirüs salgınında uygulanacak PCR testi zorunluluğu uçaklarda da geçerli olacak. THY'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden uçuş kabul kriterlerinin sorgulanacağı bildirildi. Peki, Uçaklarda PCR testi zorunlu mu olacak? İşte, ayrıntılar.

8.09.2021Gündem
THYden Ukraynada yeni destinasyon

THY'den Ukrayna'da yeni destinasyon

Türk Hava Yolları (THY), 23 Eylül'den itibaren Mikolayiv-İstanbul uçuşlarına başlayacak.

8.09.2021Ekonomi
Havada ihracatçıya indirim

Havada ihracatçıya indirim

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Hava Yolları (THY) Hava Kargo İşbirliği Protokolü İmza Töreni Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Adil Karaismailoğlu himayesinde yapıldı. Protokolü, TİM Başkanı İsmail Gülle ve THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı imzaladı.

8.09.2021Ekonomi
Taliban konusunda aceleci olmayacağız

Taliban konusunda aceleci olmayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kabil havalimanının uluslararası uçuşlara açılmasına destek olmak üzere 19 kişilik Türk teknisyen heyetinin Afganistan’da bulunduğunu bildirdi. Taliban yönetiminin tanınması konusunda ise “aceleci olmamak gerektiğini” söyledi.

8.09.2021Dünya
1 Haziran hangi burç ve burcu ne 1 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Haziran hangi burç ve burcu ne? 1 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Tarihte olduğu gibi çağımızda da Astroloji insanların çekim merkezinde yer almakta olan bir alandır. 1 Haziran hangi burç, 1 Haziran tarihinde doğanların özellikleri, 1 Haziran tarihinde gerçekleşmiş olan olaylar, 1 Haziran doğumlu ünlü Türkler ve yabancılar, futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

8.09.2021Burçlar
Bakan Muş duyurdu... Yıl sonuna kadar yüzde 35 indirim yapılacak

Bakan Muş duyurdu... Yıl sonuna kadar yüzde 35 indirim yapılacak

TİM ve THY arasında Hava Kargo İşbirliği Protokolü'nde imzalar atılacak. Protokolde konuşan Bakan Muş yapılan anlaşmanın detayından bahsetti ve "Turkish Cargo tarafından yıl sonuna kadar 46 destinasyonda ihracatçılarımıza genel kargo, yumurta, yaş meyve ve sebze ile balık taşımalarında yüzde 10-35 arasında indirim uygulanacaktır" açıklamasında bulundu.

7.09.2021Ekonomi
28 Ocak hangi burç ve burcu ne 28 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Ocak hangi burç ve burcu ne? 28 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların doğmuş oldukları günde yer alan gezegen durumlarına bakılarak hangi burcu kapsadığı belirlenmektedir. Burçlar, insanların karakterleri ve davranışları üzerinde bir hayli etkili olan kavramdır. 28 Ocak tarihinin hangi burca ait olduğunu, bu burcun özelliklerini, yükselenini, 28 Ocak'ta doğan Türk ve yabancı olan ünlüleri sizin için derledik.

6.09.2021Burçlar
25 Şubat hangi burç ve burcu ne 25 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Şubat hangi burç ve burcu ne? 25 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri  

Doğum tarihleri, her insanın hangi burç grubuna ait olduğunu gösteren bir kavramdır. Her insanın bir burcu bulunaktadır ve karakteristik özellikleri bu burca belirlenmektedir. Sizin için 25 Şubat tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun yükselenini ve özelliklerini, 25 Şubat tarihte bugün yaşanılan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri ve anime karakterlerini derledik.

6.09.2021Burçlar
THY,  Avrupada ikinci oldu

THY, Avrupa'da ikinci oldu

Türk Hava Yolları (THY), günlük 1297 seferle Avrupa'da en çok uçuş icra eden 2. hava yolu oldu.

6.09.2021Ekonomi
Bugün başladı Uçak biletleriyle ilgili flaş açıklama

Bugün başladı! Uçak biletleriyle ilgili flaş açıklama

Bugün başlayan PCR testi zorunluluğuyla ilgili Türk Hava Yolları, "Son 180 gün içerisinde koronavirüs hastalığı geçirmemiş, aşısız ya da PCR testi şartlarından birini sağlamadığı için uçuşlara katılamayacak yolcularımızın biletlerinden hak kaybı olmayacaktır" açıklamasında bulundu.

6.09.2021Ekonomi
17 Şubat hangi burç ve burcu ne 17 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

17 Şubat hangi burç ve burcu ne? 17 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astrolojide burçlar, kişilerin doğum tarihlerine göre değişiklik göstermektedir. 17 Şubat tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özelliklerini, yükselenini, 17 Şubat'ta doğan ünlülerin kimler olduğunu ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.09.2021Burçlar
16 Ocak hangi burç ve burcu ne 16 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Ocak hangi burç ve burcu ne? 16 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Ocak burcu kişileri, temiz ve düzenli, bazen biraz acımasız ve büyük bir disiplin sahibidir. Bu burç insanları genellikle aktif görevlerde yer alır. Ama aynı zamanda çok sakin ve yardımsever kişiliğe sahiptir. 16 Ocak günü doğan kişiler genellikle, gayretli ve dürüsttür. 16 Ocak hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
THYden ücretsiz bilet değişimi duyurusu

THY'den ücretsiz bilet değişimi duyurusu

Koronavirüs önlemleri kapsamında yarın itibariyle iç hat uçuşlarında koronavirüs aşısı olmayan yolculardan PCR testi istenecek. Bu karar nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) bilet almasına rağmen PCR testi yaptıramayan ve 20 Ağustos tarihi öncesi bilet alan yolcuların biletlerine ücretsiz değişiklik hakkı tanındığını açıkladı.

5.09.2021Gündem
Önemli hatırlatma 6 Eylülde başlıyor

Önemli hatırlatma! 6 Eylül'de başlıyor

Türk Hava Yolları (THY), 6 Eylül'den itibaren, iç hat uçuşlarında Web ve mobilden rahatlıkla Check-in yapmak için HES uygulamasında gerekli izinlerin verilmesi gerektiğini hatırlattı.

5.09.2021Ekonomi
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve altın kazandırırken, döviz kaybettirdi. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 0,72 kazançla tamamladı.

4.09.2021Ekonomi
THYden iç hatlarda PCR testi hatırlatması

THY'den iç hatlarda PCR testi hatırlatması

Türk Hava Yolları (THY), 6 Eylül'den itibaren, iç hat uçuşlarında koronavirüs aşısı olmayan yolculara PCR testi zorunluluğu olduğunu hatırlattı.

4.09.2021Ekonomi
Uçaklarda PCR testi zorunlu mu Şehirler arası uçuşlarda PCR testi kimler için geçerli THY ve Pegasustan açıklama

Uçaklarda PCR testi zorunlu mu? Şehirler arası uçuşlarda PCR testi kimler için geçerli? THY ve Pegasus'tan açıklama

Şehirler arası yolculuklarda PCR testi uygulaması gündemde yer almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgeye göre 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren konser, sinema, tiyatro gibi etkinlikler ve toplu taşıma araçlarında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu hayata geçirilecek. Toplum sağlığı göz önüne alınarak koronavirüs salgınında uygulanacak PCR testi zorunluluğu uçaklarda da geçerli olacak. THY'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden uçuş kabul kriterlerinin sorgulanacağı bildirildi. Peki, Uçaklarda PCR testi zorunlu mu olacak? İşte, ayrıntılar.

3.09.2021Gündem
THYden PCR testi uyarısı

THY'den PCR testi uyarısı!

Türk Hava Yolları (THY) yolcularına yönelik yaptığı uyarıda 6 Eylül tarihi itibariyle iç hat uçuşlarında koronavirüs aşısı olmayan yolculara PCR testi sunma zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

3.09.2021Gündem
Cebelitarık Türkiye maçı ne zaman A Milli Futbol Takımı deplasmana gidiyor

Cebelitarık Türkiye maçı ne zaman? A Milli Futbol Takımı deplasmana gidiyor

Ay-yıldızlı Milliler Dünya Kupası yolunda Karadağ ile 2-2 berabere kaldı. A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde G Grubu'ndaki dördüncü maçında Karadağ ile 2-2 berabere kalarak, sahadan 1 puanla ayrıldı. Şimdi ise Cebelitarık ile yapılacak maçın tarihi merak konusu oldu. Peki, Cebelitarık Türkiye maçı ne zaman?

2.09.2021Spor Arena
3 Nisan hangi burç ve burcu ne 3 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Nisan hangi burç ve burcu ne? 3 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar günümüzde büyük bir öneme sahip olmaktadır. Özellikle 3 Nisan tarihinin hangi burç olduğunu, özelliklerini, yükselenini, 3 Nisan tarihte bugün yaşanan olayları, yine bu tarih içerisinde doğan ünlüleri ve futbolcuları sizler için derledik.

1.09.2021Burçlar
Contemporary İstanbul 5 Ekimde başlıyor

Contemporary İstanbul 5 Ekim'de başlıyor

Bu yıl 16'ıncı kez düzenlenen Contemporary İstanbul 5 ile 10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor. Akbank’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 16. Contemporary İstanbul, 5-6 Ekim ön izleme ve 7-10 Ekim tarihleri arasındaki genel ziyaretçi programı ile yerli ve yabancı çağdaş sanat galerini bir araya getirecek. Bu yıl ilk kez Tersane İstanbulda yapılacak olan fuar, mekan değişikliği ile çağdaş sanatı, tarihin içinde izleyicilerle buluşturacak.

31.08.2021Keyif
3’ü altın 10 madalyayla döndüler

3’ü altın 10 madalyayla döndüler

Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Weiden kentinde 25-30 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenen Biathle/ Triathle Dünya Şampiyonası’nda yarışan 10-17 yaş grubundaki Türk çocukları, 3 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak, ülkemizi ve yurt dışında yaşayan Türk toplumunu gururlandırdı.

31.08.2021Avrupa
THY, sefer sayısıyla Avrupada ikinci oldu

THY, sefer sayısıyla Avrupa'da ikinci oldu

THY, günlük 1322 seferle Avrupa'da en çok uçuş icra eden ikinci hava yolu şirketi oldu.

30.08.2021Ekonomi
Çavuşoğlu: İlave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değil

Çavuşoğlu: İlave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile Antalya'da ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Türkiye'nin Afganistan'dan gelecek mülteci akınını kaldıramayacağını belirterek, "Biz ahlaki ve insani sorumluluklarımızı yeterince yerine getirdik" dedi.

29.08.2021Gündem
THYden iç hatlar için aşı kararı

THY'den iç hatlar için aşı kararı

6 Eylül'den itibaren iç hatlarda seyahat eden yolcular aşı kartı veya negatif PCR testi ibraz etmek zorunda olacak.

29.08.2021Ekonomi
A Milli Futbol Takımının Karadağ, Cebelitarık ve Hollanda maçları programı açıklandı

A Milli Futbol Takımı'nın Karadağ, Cebelitarık ve Hollanda maçları programı açıklandı

A Milli Futbol Takımı'nın 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri'nde 1 Eylül Çarşamba günü İstanbul'da Karadağ, 4 Eylül Cumartesi günü deplasmanda Cebelitarık ve 7 Eylül Salı günü Amsterdam'da Hollanda ile oynayacağı maçların programı belli oldu.

29.08.2021Futbol
Karadağ’dan Bosna’ya

Karadağ’dan Bosna’ya

Jolly Tur, İstanbul çıkışlı iki ülkeyi kapsayan bir Balkan turu düzenledi.

29.08.2021Seyahat
Tahliye uçuşunda Havva bebek dünyaya geldi

Tahliye uçuşunda Havva bebek dünyaya geldi

İngiltere'ye tahliye uçuşu gerçekleştiren THY uçağında 30 bin feet'te doğum gerçekleşti. Baba TajMohHammat ve anne Soman Noori üçüncü çocuklarının ismini Havva koydu. Tedbir amaçlı Kuveyt'e inen uçak gerekli kontrollerin ardından bebek ve ailesiyle birlikte Birmingham seyahatini sürdürdü. Uçuş Birmingham'da son buldu.

28.08.2021Haber
Tahliye uçuşunda Havva bebek dünyaya geldi

Tahliye uçuşunda Havva bebek dünyaya geldi

İngiltere'ye tahliye uçuşu gerçekleştiren THY uçağında 30 bin feet'te doğum gerçekleşti.

28.08.2021Gündem
Tahliye uçuşunda dünyaya geldi... 30 bin feette doğum

Tahliye uçuşunda dünyaya geldi... 30 bin feet'te doğum

İngiltere'ye tahliye tahliye uçuşu gerçekleştiren THY uçağında 30 bin feet'te doğum gerçekleşti. Baba TajMohHammat ve anne Soman Noori üçüncü çocuklarının ismini Havva koydu. Tedbir amaçlı Kuveyt'e inen uçak gerekli kontrollerin ardından bebek ve ailesiyle birlikte Birmingham seyahatini sürdürdü. Uçuş Birmingham'da son buldu.

28.08.2021Gündem
Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın ve döviz kaybettirdi. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 0,94 kazançla tamamladı.

28.08.2021Ekonomi
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın ve döviz kaybettirdi.

28.08.2021Ekonomi

Mehmetçiğin tahliyesi tamamlandı

Milli Savunma Bakanlığı, Afganistan’daki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının tahliyesinin tamamlandığını açıkladı.

28.08.2021Gündem
Kabilden tahliyeler sürüyor... İkinci THY uçağı Ankaraya indi

Kabil'den tahliyeler sürüyor... İkinci THY uçağı Ankara'ya indi

Afganistan'dan tahliyelerine başlanan Türk askerlerini taşıyan Türk Hava Yolları'na ait 2'nci uçak, Ankara'ya indi.

27.08.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Talibanın teklifini açıkladı: Henüz karar vermedik...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taliban'ın teklifini açıkladı: Henüz karar vermedik...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taliban ile görüşmeye ilişkin sorulan soruya "Büyükelçilikte 3,5 saat görüşüldü. Gerekirse yine bu tür görüşmeleri yapma fırsatımız olacak. Bu tür görüşmelerle süreci sağlıklı yürütmenin gayreti içindeyiz" yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taliban'ın Kabil Havalimanı'nın işletilmesi noktasında teklifleri var, bize. Bu konuda şu anda henüz verilmiş bir kararımız yok" ifadelerini kullandı.

27.08.2021Gündem
Görev tamam Türkiye’ye hava köprüsü

Görev tamam! Türkiye’ye hava köprüsü

Afganistan’daki Türk askerlerinin tahliyesi için Afganistan-Pakistan ve Türkiye arasında ‘hava köprüsü’ kuruldu. Kabil’deki TSK personeli askeri uçaklarla Pakistan’ın başkenti İslamabad’a taşındı. 345 kişilik ilk kafile THY’nin İslamabad’a gönderdiği uçakla Ankara’ya getirildi.

27.08.2021Gündem
Anadolu Efesli oyuncular, yeni sezonu bekliyor

Anadolu Efesli oyuncular, yeni sezonu bekliyor

Geçtiğimiz sezonu THY Avrupa Ligi ve ING Basketbol Süper Ligi şampiyonu olarak tamamlayan Anadolu Efes, yeni sezon hazırlıklarını İtalya'da sürdürüyor.

26.08.2021Basketbol

Yazar Sonuçları

Berlin Havalimanı Almanları çıldırttı

Berlin Brandenburg Havalimanı’nın açılışına gitmek istedim. Yıl 2012. Ama açılış 5 kez ertelendi. 2 milyar Euro’ya mal olacak havalimanı 6 milyar Euro’ya çıktı. Hâlâ avuç dolusu para harcanıyor. On binlerce hata çıktı. Almanya’nın ‘En utanç verici şantiyesi’ damgasını da yedi. Salgının en hızlı günlerinde gitmek istedim. Aşı, izinler vs... Ancak uçtum. Gördüklerime inanamadım. Koca Alman teknolojisinin nasıl da kıvrandığına tanıklık ettim.

15.09.2021

Avrupa turu

Size bir şey itiraf edeyim mi...

9.09.2021

Tahliyenin perde arkası ve havaalanı görüşmeleri

Türkiye bir süredir Taliban, Taliban’ın müzakerelerde bulunduğu Afgan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah ve eski siyasetçi Gulbeddin Hikmetyar’ın da aralarında bulunduğu isimlerle, Pakistan ve Katar ile görüşmeler yürütüyordu.

27.08.2021