MENÜ

Microsoft

Microsoft ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Microsoft haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.793 Microsoft haberi bulunmuştur.

Microsoft Corporation , Windows, Xbox gibi ürünleriyle tanınan, ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketidir.

Şirket 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletindeki Seattle kentinde iki üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur. Bu iki girişimcinin vizyonu "her ev ve her masada bir bilgisayar"dı.

Popular Electronics dergisinin 1 Ocak 1975 tarihli sayısında Altair 8800 bilgisayar sisteminin tanıtımını okuduktan birkaç gün sonra Bill Gates, bilgisayarın tasarımcısı MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems) ile temasa geçti. Ekibi ile birlikte Altair 8800 üzerinde çalışan BASIC yazılımlama dili geliştirdiklerini belirtti. Paul Allen MITS'e yazılımın tanıtımını yapmaya gitti. Paul Allen Altair 8800'i daha önce kullanmamış olmasına karşın tanıtımı başarılı oldu. Tanıtımın sonunda MITS Bill Gates ve Paul Allen'dan Altair bilgisayarları için BASIC yazılımlama dilinin telif hakkını satın aldı. Kârlı bir iş fırsatı yakaladıkları düşüncesiyle Bill Gates Harvard Üniversitesi'ndeki hukuk eğitimini yarıda bırakıp New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde Microsoft şirketini kurdu.


Microsoft Haberleri

Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Son günlerde artan evden çalışma ve uzaktan eğitim yöntemlerine bağlı olarak Microsoft, hazırladığı çalışma trendi endeksinin ilkini açıkladı. Teams kullanımı önceki aya göre yüzde 200’lük rekor bir artış gösterdi ve dünyada bir günde yapılan görüşme miktarı 2,7 milyar dakikaya çıktı. Yapılan canlı yayınlar 5 kat, görüntülü toplantılar 10 kat artarken Norveç ve Hollanda en çok görüntülü konuşan ülkeler oldu. Teams, uzaktan eğitimde ise 175 ülkenin 183 bin bölgesinde aktif olarak kullanılıyor.

28.05.2020Teknoloji
GeForce oyuncuları için Valorant güncellemesi

GeForce oyuncuları için Valorant güncellemesi

NVIDIA’nın son yayınladığı GeForce Oyuna Hazır sürücü güncellemesi Riot Games’in merakla beklenen FPS oyunu Valorant için ilk gün optimizasyonu ve geliştirmelerini sunuyor. Güncelleme ayrıca Microsoft'un Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini desteklemesinin yanı sıra Minecraft Dungeons, Disintegration, and Crucible için daha iyi bir deneyim sağlıyor.

28.05.2020Teknoloji
Haziran ayında ücretsiz olacak Xbox oyunları belli oldu

Haziran ayında ücretsiz olacak Xbox oyunları belli oldu

Microsoft, her ay yaptığı gibi Haziran ayı için de ücretsiz yapmayı planladığı oyunlarını dünyayla paylaştı. Xbox Live Gold üyelerinin ücretsiz erişebileceği oyunların arasında bakın neler var?

27.05.2020Evdehayat
Zoomun Çinli rakipleri dünyaya açılıyor

Zoom'un Çinli rakipleri dünyaya açılıyor

Dünya, salgın sonrası "yeni normal" olarak ifade edilen yaşam tarzına uyum sağlamaya çalışırken, video konferans yoluyla iletişimin önemini sürdüreceği bekleniyor.

26.05.2020Teknoloji
Chrome kullananlara önemli uyarı

Chrome kullananlara önemli uyarı

Google'ın popüler web tarayıcısı Google Chrome için önemli bir özellik geliyor. Şirket, tarayıcıda fazla sayıda sekme açanlar için bakın nasıl hayatı kolaylaştıran bir çözüm geliştiriyor?

26.05.2020Teknoloji
Anemi teşhisini telefonlar koyacak

Anemi teşhisini telefonlar koyacak

Günümüzde bir arama yapmaktan çok daha fazlasını yapabilen akıllı telefonlar, yakında anemi tespitini de kendi başlarına yapabilecek. Purdue Üniversitesi'nde bir grup bilim insanının geliştirdiği yeni bir yazılım, telefonlarla çekilen fotoğrafları işliyor ve bu işlemden yola çıkarak anemi ve türevi hastalıkların teşhis edilmesinde önemli bir yol oynuyor.

26.05.2020Evdehayat
Evden çalışma sistemi kalıcı olur mu

Evden çalışma sistemi kalıcı olur mu?

Salgın nedeniyle teknoloji dünyasındaki birçok şirket, evden çalışma sistemine geçiş yaptı. Kademeli normalleşmenin başladığı bugünlerde ise şirketlerin yeni çalışma sistemlerine bağlı kalıp kalmayacakları konuşuluyor.

25.05.2020Teknoloji
Dünyanın en çok satan oyunları: İlk sırada bakın hangisi var

Dünyanın en çok satan oyunları: İlk sırada bakın hangisi var?

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan GTA 5, pandemi süresince de büyük ilgi gördü ve 90 gün içinde 10 milyondan fazla lisanslı kopya satmayı başardı.

24.05.2020Evdehayat
Instagramda yeni dönem: Messenger Rooms açıldı

Instagram'da yeni dönem: Messenger Rooms açıldı

Instagram, bir süredir beklenen Messenger Rooms özelliğini aktif hale getirdi. Kullanıcılar, görüntülü görüşme yapmak istediklerinde Instagram üzerinden Messenger Rooms'u kolayca artık kullanabilecek.

24.05.2020Evdehayat
Minecraft Dungeons, 26 Mayıs’ta Xbox Game Pass’e geliyor

Minecraft Dungeons, 26 Mayıs’ta Xbox Game Pass’e geliyor

Aylık ortalama 160 milyon oyuncunun oynadığı Minecraft’ın farklı bir türdeki yeni oyunu Minecraft Dungeons 26 Mayıs tarihinde oyun severlerle buluşacak. Oyuncular ve geliştiriciler tarafından merakla beklenen Minecraft Dungeons, Microsoft’un diğer tüm özel oyunları gibi çıktığı ilk gün Xbox Game Pass’te oynanabilir olacak.

24.05.2020Teknoloji
Salgın onlara yaradı Servetlerini katladılar

Salgın onlara yaradı! Servetlerini katladılar

ABD'de yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını dönemi boyunca bazı iş insanlarının servetleri toplam 434 milyar dolar artarken, şirketlerinin toplam değeri 3,382 trilyon dolara ulaştı.

22.05.2020Ekonomi
Online Digitalization Summit için geri sayım başladı

Online Digitalization Summit için geri sayım başladı

21-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek Online Digitalization Summit, Özyeğin, Sabancı ve Bilkent Üniversiteleri öğrenci kulüplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda katılımcılarla buluşacak. Zirvenin teması ise “Dünya dijitalleşiyor, peki ya sen?” şeklinde belirlendi.

20.05.2020Sigorta
Microsoft Build 2020 konferansı internet üzerinden kapılarını açtı

Microsoft Build 2020 konferansı internet üzerinden kapılarını açtı

İki gün sürecek olan Microsoft Geliştirici Konferansı Build 2020 Konferansı başladı. Microsoft Imagine Cup 2020 ödülünün de verildiği etkinliğin ilk gününde, Azure, Microsoft 365, Güvenlik ve Windows 10’da geliştiricilere sunulan yenilikler tanıtıldı.

20.05.2020Teknoloji
Türk teknoloji şirketinden Applea ihracat başarısı

Türk teknoloji şirketinden Apple'a ihracat başarısı

Atomik kuvvet mikroskopları dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, üniversite ve araştırma merkezleri tarafından tercih edilen NanoManyetik Bilimsel Cihazlar, müşterilerine Apple'ı ekledi.

18.05.2020Teknoloji
GTA 5: Hesabın şu anda daha fazla ücretsiz oyun indiremez hatası ve çözümü

GTA 5: Hesabın şu anda daha fazla ücretsiz oyun indiremez hatası ve çözümü

Epic Games Store tarafından Rockstar oyun şirketinin popüler oyunu Grand Theft Auto 5 (GTA 5) adlı oyunun bir hafta boyunca bedava yüklenmeye açılması, internet sitesinin kilitlenmesine sebep oldu.

18.05.2020Teknoloji
Fotoğraf ve resim nasıl açılır Ücretsiz en iyi fotoğraf ve resim açma programı önerisi

Fotoğraf ve resim nasıl açılır? Ücretsiz en iyi fotoğraf ve resim açma programı önerisi

Piyasa üzerinde fotoğrafları ve resimleri açabilmek için pek çok değişik program bulunmaktadır. Bu programların kendine özgü özellikleri ve ayrıcalıkları yer alır. Amaca uygun şekilde seçim yapabilir ve indirebilirsiniz. İşte fotoğraf ve resim nasıl açılır? Ücretsiz en iyi fotoğraf ve resim açma programı önerisi sizlerle.

15.05.2020Teknoloji
PDFden Excele dönüştürme işlemi nasıl yapılır Ücretsiz en iyi PDF to Excel dönüştürücü program önerisi

PDF'den Excel'e dönüştürme işlemi nasıl yapılır? Ücretsiz en iyi PDF to Excel dönüştürücü program önerisi

Kullandığımız PDF dosya formatlarını Excel programına dönüştürmek isteriz. Excel programı üzerinden çeşitli düzenlemeler yaparak PDF formatındaki dosyalarda ayarlama yapabiliriz. Tam da bu ihtiyaca yönelik olan ücretsiz olarak mükemmel programlar yer almaktadır. Bu programları merak edenler son aylarda internette en çok araştırdığı bilgiler ise ücretsiz olan bu programlardır. Peki, PDF'de Excel'e dönüştürme işlemi nasıl yapılır? Ücretsiz en iyi PDF to Excel dönüştürücü programı önerisi nedir? İşte kullanabileceğiniz en iyi PDF'den Excel'e dönüştürme programları.

15.05.2020Teknoloji
PDF dönüştürücü nedir Ücretsiz en iyi PDF dönüştürme programı önerisi

PDF dönüştürücü nedir? Ücretsiz en iyi PDF dönüştürme programı önerisi

Hem iş hem de eğitim hayatı için PDF oldukça önemlidir. Bazı dosyaların sunumu noktasında dönüştürme işlemi yapmak gerekebilir. Bunun için de kullanılabilecek birçok farklı program bulunmaktadır. Peki, PDF dönüştürücü nedir? Ücretsiz en iyi PDF dönüştürme programı önerisi hakkında farklı seçenekler.

15.05.2020Teknoloji
Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Koronavirüs ile birlikte gelinen süreçte iş yapış şekillerinin değişmesi, uzaktan çalışma modelinin şirketlerin gündemine hızla girmesi ile tüm sektörler odağını bulut uygulamalarına çevirmeye başladı. Bulut uygulamalarının popülerliğinin hızla arttığı bu dönemde güvenliği buluta taşımak ise giderek daha önemli hale geliyor.

15.05.2020Teknoloji
Perakende fikir önderleri dijital etkinlikte bir araya geldi

Perakende fikir önderleri dijital etkinlikte bir araya geldi

Uzmanların perakendeciliğin dönüşümünü ele aldığı “Perakendede Yeni Dengeler, Yeni Yaklaşımlar” konulu dijital etkinlik 600’den fazla katılımcıyla gerçekleşti. Microsoft Türkiye Perakende Çözümleri Direktörü Erdal Çakır, yaptığı sunumda perakendede değişen tüketici alışkanlıklarını ve dönüşümü hızlandıran Microsoft hizmetlerini ele aldı.

15.05.2020Teknoloji
Teknoloji devleri parolaları tarih sahnesinden silmenin yollarını arıyor

Teknoloji devleri parolaları tarih sahnesinden silmenin yollarını arıyor

Parolalar dijital yaşamlarımızı güvende tutmanın en kilit anahtarları. Ancak ‘123456‘nın hâlâ dünyanın en çok kullanılan parolası olduğu düşünüldüğünde, bilgisayar korsanlarının parola kırmakta pek zorlanmadığı ortada. Siber güvenlik kuruluşu ESET, parolaları tarih sahnesinden silmek için teknoloji devlerinin bir ittifak oluşturduğuna dikkat çekti, ancak parolalar konusunda henüz gevşenmemesi gerektiği uyarısında bulundu.

15.05.2020Teknoloji
Microsoft eğitim kurumlarına ücretsiz Teams kursları veriyor

Microsoft eğitim kurumlarına ücretsiz Teams kursları veriyor

Microsoft’un eğitim ihtiyaçlarına özel olarak tasarladığı işbirlikçi öğrenim platformu Teams, etkin ve güvenli çevrimiçi ders olanağı sunuyor. Masaüstü bilgisayarlarda ve tarayıcılarda, iOS ve Android cihazlarda her yerden kullanılabilen Teams dersleri, Yetkin Microsoft İş Ortakları Eğitim Kurumlarına Ücretsiz Teams ile Uzaktan Eğitime Geçiş Destek İnsiyatifi ile tüm eğitim kurumlarına ücretsiz olarak veriliyor. Yarım günlük eğitim programlarında kurulum, kullanıcı eğitimi ipuçları, destek hizmetleri konularında bilgiler sunulacak ve en iyi uygulamalara değinilecek.

14.05.2020Teknoloji
Tony Hawk’s Pro Skater 1 ve 2’nin Remastered sürümü geliyor

Tony Hawk’s Pro Skater 1 ve 2’nin Remastered sürümü geliyor

Dünyaca ünlü kaykaycı Tony Hawk'ın ismini alan kaykay oyunu serisi Tony Hawk’s Pro Skater'ın birinci ve ikinci oyununun remastered versiyonları geliyor. 4 Eylül'de oynanabilir olacak oyunlar, orijinal oyunlara kıyasla çok daha gelişmiş grafikler sunacak.

13.05.2020Teknoloji
Bitcoin toparlanıyor

Bitcoin toparlanıyor

Bölündükten sonra 8,374 dolara kadar düşen Bitcoin, yeniden toparlanarak 8,770 doları da aştı.

12.05.2020Ekonomi
Öğrenciler Kovid-19 kaynaklı sorunlara çözüm arayacak

Öğrenciler Kovid-19 kaynaklı sorunlara çözüm arayacak

Kovid-19 dolayısıyla kuruluşların yaşadığı problemlere modelleme ve simülasyon uygulamalarını kullanarak çözüm geliştirilmesi amacıyla 15-20 Mayıs'ta online hackathon düzenlenecek. Simathon-2020'de, verilen vakalar doğrultusunda çalışan simülasyon modelleri oluşturulması ve soruna yönelik yenilikçi çözümler geliştirilmesi amaçlanıyor.

12.05.2020Eğitim
Bizi uyarmışlardı

Bizi uyarmışlardı!

Tüm dünyayı etkisine alan bir salgını konu alan kaç filme, kaç kitaba rastladınız? Vaktiyle seyrettiğimizde ya da okuduğumuzda, “Çok abartmışlar” dediğimiz ama günümüzde yaşananlardan sonra dönüp bakınca gerçeğe yakınlıklarıyla bizi hayrete düşüren eserleri birlikte hatırlayalım...

10.05.2020Hürriyet Pazar
Microsoft, dünyanın en iyi 8 uygulamasından biri olarak Velocityi seçti

Microsoft, dünyanın en iyi 8 uygulamasından biri olarak Velocity'i seçti

PEAKUP tarafından geliştirilen dijital iş yeri platformu Velocity, dünyanın en iyi 8 uygulamasından biri seçildi. Microsoft Teams Store'a yüklenen binlerce uygulama arasından seçilen Velocity, tek Türk uygulama oldu. Merkezi Amerika Seattle’da bulunan Microsoft Corp. tarafından yapılan değerlendirmede, kullanıcı kolaylığından yaygınlığa birçok kriter ele alındı.

8.05.2020Teknoloji
Assassin’s Creed Valhalla’nın ilk oynanış fragmanı yayınlandı

Assassin’s Creed Valhalla’nın ilk oynanış fragmanı yayınlandı

Ubisoft dün akşam yayınlanan Inside Xbox Mayıs bölümünde Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla’nın aralarında Microsoft’un Xbox Series X’inin de bulunduğu yeni nesil konsolların tüm avantajlarından faydalanacağını açıkladı. Oyuncular yayınlanan fragmanda Assassin’s Creed Valhalla’nın oynanışından da sahneler görmüş oldular.

8.05.2020Teknoloji
Bu truva atı hem hırsızlık yapıyor hem ustaca saklanıyor

Bu truva atı hem hırsızlık yapıyor hem ustaca saklanıyor

Siber güvenlik kuruluşu ESET, 2017’den bu yana bilinen Grandoreiro bankacılık truva atının, pandemi döneminde yeni gizlenme teknikleri ve yeteneklerle yeniden ortaya çıktığını tespit etti. Grandoreiro, internet kullanıcılarının parasal verilerine ulaşmaya çalışıyor. Bu amaçla da tuş vuruşlarını yakalama, fare ve klavye hareketlerini simüle etme, oturum kapatma ve yeniden başlatma gibi pek çok eylemi manipüle edebiliyor.

7.05.2020Teknoloji
Xbox Series X için sürpriz gelişme

Xbox Series X için sürpriz gelişme

Bu yılın başından beri Xbox Series X özelinde çeşitli paylaşımlar yapan Microsoft, 7 Mayıs’ta düzenleyeceği Inside Xbox yayını ile oyuncuların radarında olacak.

6.05.2020Teknoloji
NVIDIA, DXR Spotlight yarışmasının 2’nci turunu duyurdu

NVIDIA, DXR Spotlight yarışmasının 2’nci turunu duyurdu

Epic Games’in Unreal Engine (UE) 4.25 versiyonu kullanıma hazır hale geliyor. Bu güncelleme ile birlikte UE 4.25’te gerçek zamanlı ışın izleme desteği betadan çıkıyor. NVIDIA da bunu kutlamak için NVIDIA DXR Spotlight yarışmasının 2’nci turunu başlatıyor.

6.05.2020Teknoloji
WWDC 2020: Appleın yazılım geliştiriciler zirvesi başlıyor

WWDC 2020: Apple'ın yazılım geliştiriciler zirvesi başlıyor

Apple'ın hemen her sene düzenlediği ve dünyanın birçok noktasından yazılım geliştiricilere ev sahipliği yapan WWDC (Dünya Yazılım Geliştiriciler Konferansı) bu yıl 22 Haziran tarihinde kapılarını açacak. Ancak bulunduğumuz özel süreç nedeniyle bu kez etkinlik tamamen 'sanal' ortamda yapılacak. Peki bu yıl WWDC'de bizi neler bekliyor?

6.05.2020Teknoloji
Salgın tecrübesi geleceği şekillendiriyor

Salgın tecrübesi geleceği şekillendiriyor

Covid-19 salgını her ne kadar aramıza sosyal mesafe koyduysa da farklı sektörlerde hizmet sunanlarla teknoloji geliştiricilerini bir araya getiriyor.

6.05.2020Teknoloji
Google Meet artık ücretsiz

Google Meet artık ücretsiz

Google, kendi görüşme uygulaması olan Meet'in Google hesabı olan herkes için ücretsiz olduğunu duyurdu.

5.05.2020Evdehayat
Microsoft Teams sohbet gruplarında katılımcı limiti 250ye çıkacak

Microsoft Teams sohbet gruplarında katılımcı limiti 250'ye çıkacak

Microsoft, grup sohbetlerinde katılımcı sayısını 100'den 250'ye çıkaracak. Yeni özelliğin Mayıs ayı ortasına kadar aşamalı bir şekilde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

5.05.2020Evdehayat
Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışmasının başvuruları uzatıldı

Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması'nın başvuruları uzatıldı

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikâyeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için Microsoft’un 2016 yılından beri hayata geçirdiği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışmasının 2020 yılı son başvuru tarihi 15 Mayıs. Yarışmaya katılmak isteyen kadın girişimciler farklı kategorilerle 15 Mayıs’a kadar internet sitesinden başvuru yapabilecek.

5.05.2020Teknoloji
Atlas Kuyruklu Yıldızı görüntülendi

Atlas Kuyruklu Yıldızı görüntülendi

Ursa Major Takım Yıldızı bölgesinde 29 Aralık 2019 tarihinde keşfedilen ve 'Atlas' adı verilen kuyruklu yıldız, Antalya Bakırlıtepe'deki TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde, T100 teleskobu ile görüntülendi. TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Sacit Özdemir, Atlas Kuyruklu Yıldızı'nın Güneş'e doğru yaklaştığını ve parçalanmaya başladığını açıkladı.

4.05.2020Teknoloji
Siber suçlular, video konferans sistemlerini hedef almaktan vazgeçmiyor

Siber suçlular, video konferans sistemlerini hedef almaktan vazgeçmiyor

Zoom, Microsoft Teams veya Slack gibi önde gelen video konferans platformlarına yönelik yoğun global ilgi, siber suçluların da iştahını kabartıyor. Bu yüzden çeşitli güvenlik araştırmacıları tarafından belirlenen ve Microsoft Teams’e yönelebilecek bir güvenlik açığına dikkat çekildi. Microsoft, açığı hemen kapattı ancak siber suçluların bu tür açıklara yönelik arayışları devam edecek gibi görünüyor.

4.05.2020Teknoloji
Microsoft 365 uygulama ve hizmetleri tanıtıldı

Microsoft 365 uygulama ve hizmetleri tanıtıldı

Microsoft, içerik oluşturmaya, paylaşmaya ve güvenli işbirliği yapmaya yardımcı olan yeni Microsoft 365 uygulama ve hizmetlerini duyurdu. Evden çalışma ve uzaktan eğitimde daha verimli sonuçlara odaklanan yeniliklerle Office 365’in adı Microsoft 365 olarak değişti. Office, Word, Excel, PowerPoint, Skype, Outlook, OneNote ve OneDrive uygulamaları buluttan güç alan yeni yapay zekâ yetenekleri ve şablonlarla donatıldı. Uygulamaları Windows, macOS, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda ve web’de kullanmak mümkün.

4.05.2020Teknoloji
Evden çalışanların dikkat etmesi gereken önemli noktalar

Evden çalışanların dikkat etmesi gereken önemli noktalar

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çoğu çalışan, salgın sebebiyle işlerini evden takip ediyor. Bu durum işverenler için, dijital platformlar üzerinden uzaktan çalışma süreçlerine geçmeyi ve adapte olabilmeyi zorunlu hale getirdi. Peki evde çalışırken nelere dikkat etmeli?

4.05.2020Teknoloji
Windows Sanal Masaüstü için yeni özellikler yayınlandı

Windows Sanal Masaüstü için yeni özellikler yayınlandı

Koronavirüs salgını nedeniyle işler evlerden yürütülüyor. Durum böyle olunca Microsoft, Windows Sanal Masaüstü için yeni özellikler ekledi.

1.05.2020Evdehayat
Kara listeye alınmıştı Dev şirketten açıklama geldi

Kara listeye alınmıştı! Dev şirketten açıklama geldi

ABD’de Trump yönetimi, Amazon’a ait 5 yabancı siteyi “kara listeye” alması sonrası internet devi Amazon’dan konu ile ilgili ilk açıklama geldi.

1.05.2020Ekonomi
Koronavirüs teknoloji şirketlerini nasıl etkiledi

Koronavirüs teknoloji şirketlerini nasıl etkiledi?

Koronavirüs salgını, insanların evlere çekilmesiyle şirketlerdeki dijital dönüşümü ve teknoloji şirketlerinin yükselişini hızlandırdı.

1.05.2020Teknoloji
Microsoft eğitim kurumlarına ücretsiz Teams kursları veriyor

Microsoft eğitim kurumlarına ücretsiz Teams kursları veriyor

Microsoft Teams, çevrimiçi ders olanağı sunuyor. Masaüstü bilgisayarlarda ve tarayıcılarda, iOS ve Android cihazlarda her yerden kullanılabilen Teams dersleri, Yetkin Microsoft İş Ortakları Eğitim Kurumlarına Ücretsiz Teams ile Uzaktan Eğitime Geçiş Destek İnsiyatifi ile tüm eğitim kurumlarına ücretsiz olarak veriliyor. Yarım günlük eğitim programlarında kurulum, kullanıcı eğitimi ipuçları, destek hizmetleri konularında bilgiler sunulacak ve en iyi uygulamalara değinilecek.

30.04.2020Teknoloji
Office 365 ile evden daha kolay çalışabilmek mümkün

Office 365 ile evden daha kolay çalışabilmek mümkün

Küçük işletme ve girişimcilerin online dünyada başarılı olmasına yardım etmeye odaklanan GoDaddy, Microsoft Office 365 gibi araçların evden çalışmayı daha kolay ve verimli kılabileceğini belirtti.

30.04.2020Teknoloji
Assassins Creed Valhalla geliyor Dünya prömiyeri fragmanı için saatler kaldı

Assassin's Creed Valhalla geliyor! Dünya prömiyeri fragmanı için saatler kaldı

Oyun sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan Ubisoft'un yeni oyunu merakla bekleniyor. Ubisoft Türkiye resmi Twitter hesabı üzerinde yapılan paylaşımla birlikte Assassin's Creed serisinin yeni oyununun ismi belli oldu. Assassin's Creed Valhalla olarak belirtilen oyunun dünya promiyeri tanıtım fragmanı 30 Nisan 18.00'da yayınlanacak.

29.04.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ? Video Konferans Uygulamaları

Teknoloji adaptasyonunu basitleştiren ve hayatımızı kolaylaştıran video konferans uygulamaları

12.05.2020

‘Silikon’ değil, kurtlar vadisi!

COVID-19 salgını nedeniyle video sohbetler hayatımızın odağına yerleşti. Zoom yükselince ‘Silikon Vadisi’ndeki rakipleri de harekete geçti. Facebook, 50 kişilik kapasitesi ve süresiz görüşme imkânıyla öne çıkacak Messenger Rooms’u yakında kullanıma açıyor. Steve Jobs’ın sıkça Picasso’yu alıntılaması boşuna değilmiş: “İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar.”

3.05.2020

Beş boğa

ABD’deki medyanın durumunu çarşamba günkü yazımızda özetlemiştik...

2.05.2020