EKSTRA
MENÜ

Microsoft

Microsoft haberleri sayfasında güncel ve son dakika Microsoft hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.600 Microsoft haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Microsoft Corporation , Windows, Xbox gibi ürünleriyle tanınan, ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketidir.

Şirket 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletindeki Seattle kentinde iki üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur. Bu iki girişimcinin vizyonu "her ev ve her masada bir bilgisayar"dı.

Popular Electronics dergisinin 1 Ocak 1975 tarihli sayısında Altair 8800 bilgisayar sisteminin tanıtımını okuduktan birkaç gün sonra Bill Gates, bilgisayarın tasarımcısı MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems) ile temasa geçti. Ekibi ile birlikte Altair 8800 üzerinde çalışan BASIC yazılımlama dili geliştirdiklerini belirtti. Paul Allen MITS'e yazılımın tanıtımını yapmaya gitti. Paul Allen Altair 8800'i daha önce kullanmamış olmasına karşın tanıtımı başarılı oldu. Tanıtımın sonunda MITS Bill Gates ve Paul Allen'dan Altair bilgisayarları için BASIC yazılımlama dilinin telif hakkını satın aldı. Kârlı bir iş fırsatı yakaladıkları düşüncesiyle Bill Gates Harvard Üniversitesi'ndeki hukuk eğitimini yarıda bırakıp New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde Microsoft şirketini kurdu.


Microsoft Haberleri

Son dakika: Bill Gatesten itiraf gibi Jeffrey Epstein sözleri

Son dakika: Bill Gates'ten itiraf gibi 'Jeffrey Epstein' sözleri!

Son dönemde 27 yıllık eşi ile aldıkları ortak boşanma kararı ile gündemden düşmeyen Bill Gates'ten itiraf gibi bir Jeffrey Epstein açıklaması geldi. Gates'in bir televizyon mülakatı sırasında söylediği sözler sosyal medyada günün konusu oldu.

23.09.2021Dünya
Honor ve Microsofttan stratejik ortaklık

Honor ve Microsoft'tan stratejik ortaklık

Honor, akıllı ve entegre teknoloji çözümleri sunmak için Microsoft ile stratejik iş ortaklığını genişleteceğini açıkladı.

20.09.2021Teknoloji
Türkiye’den iki öğretmen dünyanın en iyisi olmak için yarışıyor

Türkiye’den iki öğretmen dünyanın en iyisi olmak için yarışıyor

Onursal Başkanlığını eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Vakfı tarafından düzenlenen “2021 Global Teacher Prize” yarışmasında Türkiye’den iki öğretmen dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına seçildi.

20.09.2021Eğitim
Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Türkiye’ye geldi

Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Türkiye’ye geldi

İstanbul ziyaretinde Türk şirketlerin yöneticileriyle ve Microsoft Türkiye çalışanlarıyla bir araya gelen Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Samer Abu Ltaif, kültürel ve ekonomik yapının girişimcilik ruhuyla mükemmel bir şekilde harmanlandığı Türkiye’nin, bu özelliği sayesinde dijital dönüşümde takdir edilesi bir performans sergilediğini belirtti.

17.09.2021Teknoloji
Melinda Gates, Bill Gates ile boşanırken aldığı 65 milyar doları harcamaya başladı: Kızını evlendiriyor

Melinda Gates, Bill Gates ile boşanırken aldığı 65 milyar doları harcamaya başladı: Kızını evlendiriyor

Yılın en çok konuşulan boşanma davalarından birinin kahramanı, aldığı dudak uçuklatan serveti harcamaya başladı...

16.09.2021Magazin
O, dünyanın en iyi 50 öğretmeninden biri

O, dünyanın en iyi 50 öğretmeninden biri

Ankara’da bilişim teknolojileri öğretmeni Selçuk Yaşar Arslan, onursal başkanlığını eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Vakfı tarafından düzenlenen ‘2021 Global Teacher Prize’ yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeninden biri seçildi.

16.09.2021Eğitim
Kötü amaçlı yazılımların yüzde 75i e-posta yoluyla gönderiliyor

Kötü amaçlı yazılımların yüzde 75'i e-posta yoluyla gönderiliyor

HP Wolf Security tehdit araştırma ekibinin bulgularına göre, siber suçlar gelişirken para kazanma ve bilgisayar korsanlığı araçlarında patlama yaşanıyor. Bununla birlikte son kullanıcıların hala eski yöntemlere karşı savunmasız olduğu görülüyor.

15.09.2021Teknoloji
25 Ekim hangi burç ve burcu ne 25 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Ekim hangi burç ve burcu ne? 25 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanlara karakter analizi bakımından pek çok yardımı bulunan önemli bir bilimin konusudur. Aslında burçlar ile genellikle astroloji bilimi ile ilgilenir. Bu bilim burçlar yönünden çok ayrıntılı ve derin araştırmalar içinde bulunur. Toplam 12 adet burç farklı vardır. Bu burçların her biri kendine has özellikler taşır. 25 Ekim hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
Silikon Vadisine ‘Türk’ imzası Biz de varız...

Silikon Vadisi'ne ‘Türk’ imzası! 'Biz de varız...'

Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Türk Telekom’un iştiraki Netsia baz istasyonlarını akıllandırarak doğru zamanda doğru talebe yönlendirmeyi başardı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk mühendislerinin gücünü dünyaya göstermek adına yerimizi aldık. Dünya devlerinin tamamı burada. Silikon Vadisi’nde yani işin mutfağında geliştirdiğimiz teknolojileri dünyaya ihraç ediyoruz” diye konuştu.

13.09.2021Ekonomi

Windows 11 ne zaman çıkacak? Tarih detayları

Windows 11 ne zaman çıkacak sorusu ile bilgisayar kullanıcılarının bir süredir odağında yer alıyor. Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 için geçtiğimiz haftalarda resmi duyuru yapılmıştı. İşletim sistemi hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı bir bilgi sayfası yayımlayan Microsoft, kullanıcıların sistem gereksinimleri hakkında detayları açıkladı. Peki, Windows 11 sistem gereksinimleri neler ve Windows 11 ne zaman çıkacak? İşte, o detaylar

9.09.2021Gündem
Avast Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Avast Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Avast Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Avast Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Avast markası özellikle internet çağının getirmiş olduğu koşulların bir sonucu olarak bilgisayar ya da akıllı cihazların korunabilmesi amacı ile geliştirilmiş olan bir programdır. Avast uygulamasının kim tarafından ve ne zaman kurulduğunu, hangi ülkeye ait olduğunu, özelliklerini ve tarihçesini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Binde işareti nasıl yapılır Klavye ile Word ve Excelde (‰) binde işareti yapımı

Binde işareti nasıl yapılır? Klavye ile Word ve Excel'de (‰) binde işareti yapımı

Düzenli bilgisayar kullanıcıları klavyede bulunmayan işaretlerin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bunlardan birisi de binde işaretidir. Binde işareti matematik alanında sık kullanıldığı için klavye üzerinden yazabilmek oldukça önemlidir. Peki Binde işareti nasıl yapılır? Klavye ile Word ve Excel'de binde işareti yapımını sizlere detaylıca derledik.

31.08.2021Teknoloji
Google’dan Almanya’da 1 milyar euroluk yatırım

Google’dan Almanya’da 1 milyar euroluk yatırım

Google veri merkezlerinin enerji ve altyapısından sorumlu yöneticisi Marc Oman, şirketin, Berlin ve Frankfurt veri merkezlerine ve yenilebilir enerjiye 2030’a kadar 1 milyar euro yatırım yapacağını açıkladı.

31.08.2021Avrupa
ABde en fazla lobi harcamalarını teknoloji şirketleri yapıyor

AB'de en fazla lobi harcamalarını teknoloji şirketleri yapıyor

Avrupa Birliği (AB) kurumlarına yönelik lobicilik faaliyetlerine en fazla harcamayı Google, Facebook, Microsoft ve Apple gibi teknoloji firmaları gerçekleştirdi.

31.08.2021Ekonomi
Güvenli çalışma ortamı için dört temel kural

Güvenli çalışma ortamı için dört temel kural

Pandemi süreci iş ve gündelik hayatımızı kalıcı olarak değiştiriyor. Haftanın belli günlerinde ofisten belli günlerinde uzaktan çalışmaya dayanan hibrit çalışma modeli benimsenirken, kurumların siber güvenlik anlayışı da bu yaklaşımla birlikte değişiyor.

27.08.2021Teknoloji
Jquery Nedir, Ne İşe Yarar Jquery Nasıl Kullanılır

Jquery Nedir, Ne İşe Yarar? Jquery Nasıl Kullanılır?

Jquery kelimesi İngilizce kökenli bir sözcüktür. Aynı zamanda Jquery sözcüğü ismini kurucusundan almaktadır. Kurucusu kişi ise Jquery sisteminin geliştiricisidir. Bu sistem aslında yazılım ve uygulama sistemlerinde teknoloji dünyasında yardımcı dil olarak kullanılmaktadır. Jquery bildiğimiz kütüphane sisteminin dijital platforma aktarılmış halidir. Jquery nedir, ne işe yarar ve Jquery nasıl kullanılır tüm detayları ile derledik.

24.08.2021Araştırma
Like İşareti Nasıl Yapılır Bilgisayarda Klavye İle Beğenme İşareti Yapımı

Like İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayarda Klavye İle Beğenme İşareti Yapımı

Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile birlikte like işareti de çok kullanılmaya başlamıştır. Bu işaretin klavye üzerinde kısa yolu bulunmaz. Bu sebeple klavye tuşları ile nasıl yapılacağı merak edilmektedir. Like işareti nasıl yapılır? Bilgisayarda klavye ile beğenme işareti yapımı nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.08.2021Teknoloji
realme Book tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

realme Book tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

realme, ilk dizüstü bilgisayar modeli olan realme Book'u sahneye çıkardı. İşte ürünün öne çıkan özellikleri...

19.08.2021Teknoloji
Binlerce başvuru geliyor ama çok azı seçiliyor... Peki o kararı kim veriyor

Binlerce başvuru geliyor ama çok azı seçiliyor... Peki o kararı kim veriyor?

Akıllı telefonlarımızın klavyelerinde yüklü binlerce emoji var. Üstelik bu emoji'lere her yıl yenileri ekleniyor. Peki neyin emoji'ye dönüşüp dönüşmeyeceği nasıl belirleniyor? Daha da önemlisi buna kim karar veriyor?

15.08.2021Dünya
Destroy All Humans İndir Ve Oyna - Destroy All Humans Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Destroy All Humans! İndir Ve Oyna - Destroy All Humans! Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Son zamanlarda geliştirilen oyunların birçoğunun görsel efektler bakımından iyi derecede olması oyun severlerin ilgisini çekmektedir. Oyunda yer alan kahramanlarında farklı özelliklere sahip olması ve insan dışında başka bir tür olması oyunları biraz daha ilgi çekici bir hale getirmektedir. Oyunlar ilgi gördüğü müddetçe oyun yapımcıları farklı ve daha geliştirilmiş oyun serileri üretmeye devam etmektedir. Destory All Humans adlı oyunda son zamanlarda farklı oyunları oynamaktan hoşlanan kişiler tarafından tercih edilen popüler bir yapım olmaktadır. Peki, Destory All Humans nasıl indirilir ve oynannır? Destory All Humans sistem gereksinimleri nedir, rehber ve detaylı inceleme nasıldır? İşte, Destory All Humans oyunu hakkında bilgi sahibi olmak ve bu oyunu bilgisayarına indirmek isteyenler için gerekli olan bilgileri derledik.

11.08.2021Oyun
Battlefield V Definitive Edition İndir Ve Oyna - Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Battlefield V Definitive Edition İndir Ve Oyna - Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Dünya genelinde en çok oynana oyunlardan bir tanesi Battlefield V Definitive Edition oyunudur. Battlefield V Definitive Edition oyunu oldukça zevkli ve kolay oynanışı olan bir oyundur. Battlefield V Definitive Edition son günlerde en çok indirilen ve satın alınan oyunlardan bir tanesi olmuştur. Peki Battlefield V Definitive Edition nasıl oynanmaktadır? Battlefield V Definitive Edition oyunun sistem gereksinimleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

11.08.2021Oyun
Deathloop - Deathloop Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Deathloop - Deathloop Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Son zamanlarda oyun piyasasına sürülen oyunlardan büyük bir kısmı aksiyon ağırlıklı oyunlar olmaktadır. Bu oyunlar insanlardaki merak duygusunu arttırarak oyunun daha da ilgi çekici bir hal almasını sağlamaktadır. Oyun sırasında aktif olmaktan hoşlanan oyun severler özellikle aksiyon oyunlarına rağbet etmektedirler. Durum böyle olunca da oyun yapımcıları her geçen gün artan oyuncu taleplerine yeni oyunları piyasaya sürerek cevap vermektedir. Deathloop adı verilen oyunda aksiyon oyunları içinde değerlendirilen bir oyun olmaktadır. Son zamanların popüler oyunlarından biri olan bu oyun oyun severler tarafından da yoğun bir ilgi görmektedir. Peki, Deathloop nasıl indirilir ve oynanır? Deathloop sistem gereksinimleri nelerdir, rehber ve detaylı inceleme nasıl olmalıdır? İşte, Deathloop oyunu hakkında oyun severlerin merak ettikleri tüm detayları derledik.

11.08.2021Oyun
Gtfo İndir Ve Oyna - Gtfo Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Gtfo İndir Ve Oyna - Gtfo Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

 Zaman geçirmek ve kendini bu alanda geliştirmek için en iyi araçlardan bir tanesidir. GTFO da bu oyunlar arasında 2019 yılından beridir yerini almaktadır. Gtfo Türkiye'de de büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. Sizler için GTFO oyununun özellikleri, içeriği ve nasıl oynandığı hakkında detayları derledik.

11.08.2021Oyun
Lemnis Gate İndir Ve Oyna - Lemnis Gate Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Lemnis Gate İndir Ve Oyna - Lemnis Gate Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Lemnis Gate kelimesi İngilizce kökenli bir sözcük öbeğidir. Türkçe karşılığı ise Lemnis Kapısı demektir. Bir video oyununun ismidir. Bu video oyunu bağımsız bir oyun olduğu kadar birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunda uygulanan strateji sıralı tabanlı olacak şekildedir. Türkiye gibi pek çok ülkede oyuncular tarafından sevilerek oynanmaktadır. Lemnis Gate oyunu nasıl oynanır, özellikleri nelerdir gibi bilinmesi gereken tüm detayları sizler için derledik.

11.08.2021Oyun
Predator: Hunting Grounds İndir Ve Oyna - Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Predator: Hunting Grounds İndir Ve Oyna - Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Aksiyon oyunları maceradan maceraya atılmak isteyen oyun severlerin tercih ettikleri oyun sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu oyunlar oyuncuya bir gerilim yaşatarak iyi bir oyun deneyimi sunmaktadır. Oyun sırasında kullanılan çeşitli özelliklere sahip olan malzemelerde oyundan alınan keyfi arttırmaktadır. Bu malzemelerin başında gelişmiş silahlar ve teçhizatlar gelmektedir. Böyle oyunlardan biri de Predator: Hunting Grounds olarak belirtilmektedir. Birden fazla silah seçeneğinin bulunduğu bu oyun aksiyon severler için iyi bir seçenek olmaktadır. Bu oyun kurgusu iyi tasarlanmış oyunlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Peki, Predator: Hunting Grounds nasıl indirilir ve nasıl oynanır? Predator: Hunting Grounds için gerekli sistem gereksinimleri nelerdir, rehber ve detaylı inceleme nasıldır? İşte, Predator: Hunting Grounds adlı aksiyon oyunu hakkında tüm detayları derledik.

11.08.2021Oyun
DDoS saldırılarında sürpriz düşüş

DDoS saldırılarında sürpriz düşüş

2021'in ikinci çeyreğinde toplam DDoS saldırı sayısı, 2020'nin ikinci çeyreğine göre %38,8, 2021'de bir önceki çeyreğe göre %6,5 azaldı. Çin SSH saldırılarının gerçekleştirildiği cihaz sayısında lider olurken, toplam DDoS saldırı sayısı (%10,2) açısından zemin kaybetmeye devam etti. ABD bu kategoride üst üste ikinci çeyrekte liderliğini (%36) sürdürürken, Polonya ve Brezilya ilk beşe giriş yaptı.

11.08.2021Teknoloji
Çince kullanarak yüksek profilli kurbanları hedefliyor

Çince kullanarak yüksek profilli kurbanları hedefliyor

Gelişmiş kalıcı tehdit (APT) aktörleri, saldırılarını gerçekleştirmek için sürekli olarak yeni, daha karmaşık yollar arıyor. Araştırmacılar, APT gruplarının araç setlerini nasıl yenilediğini ve güncellediğini sürekli izliyor. Kaspersky'nin üç aylık raporuna göre tehdit ortamı, 2021'in ikinci çeyreğinde Microsoft Exchange sunucularına yönelik saldırılarda bir artışa sahne oldu. En son APT 2021 Raporunda Kaspersky, Microsoft Exchange güvenlik açıklarını kullanan, uzun süredir devam eden benzersiz bir operasyon olan 'GhostEmperor'un ayrıntılarını ortaya koydu. Gelişmiş bir araç setiyle yüksek profilli kurbanları hedefleyen bu saldırının bilinen herhangi bir tehdit aktörüne yakınlığı yok.

11.08.2021Teknoloji
Minecraft: Eğitim Sürümü ödül kazandırdı

Minecraft: Eğitim Sürümü ödül kazandırdı

Microsoft Türkiye, özellikle uzaktan eğitimde oyun ve proje tabanlı STEM eğitiminin verimli bir şekilde uygulanmasını mümkün kılan “Minecraft: Eğitim Sürümü” ile Microsoft global tarafından düzenlenen FY21 Corp EDU Ödül Töreni’nde “Dünyanın En İyi Pazarı” Ödülü’nün sahibi oldu. Geride bıraktığımız akademik takvim yılında 62 bin öğrenci ve öğretmen Minecraft: Eğitim Sürümü’nü eğitim ve öğretim süreçlerinde aktif şekilde kullandı.

11.08.2021Teknoloji
Web sunucuları tehdit altında

Web sunucuları tehdit altında

Siber güvenlik uzmanları, hükümetleri gizlice dinleyen ve e-ticaret işlemlerini hedef alan IIS (Internet Information Services) web sunucusu tehditleri keşfetti. Tehditlerden Güneydoğu Asya’da yer alan hükümetler, Kanada, Vietnam ve Hindistan'daki şirketler etkilendi. ABD, Yeni Zelanda, Güney Kore ve diğer ülkelerdeki şirketlerin de hedeflendiği belirtildi.

11.08.2021Teknoloji
2021de DDoS saldırılarında azalma gözlemlendi

2021'de DDoS saldırılarında azalma gözlemlendi

2021'in ikinci çeyreğinde toplam DDoS saldırı sayısı, 2020'nin ikinci çeyreğine göre yüzde 38,8, 2021'de bir önceki çeyreğe göre yüzde 6,5 azaldı.

9.08.2021Teknoloji
REvil fidye yazılımı kampanyası hızla yayılıyor

REvil fidye yazılımı kampanyası hızla yayılıyor

REvil fidye yazılımı çetesinin Yönetilen Hizmet Sağlayıcılara (MSP'ler) ve dünya çapındaki müşterilerine karşı büyük bir saldırı düzenlediği açığa çıktı. Bu, binlerce şirketin potansiyel fidye yazılımı kurbanı olmasına yol açtı. Araştırmacılar; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika'da 5 binden fazla enfeksiyon girişimi gözlemledi.

7.08.2021Teknoloji
Havacılık tarihinde bir ilk Dev havayolunun tüm çalışanlarına aşı yaptırma zorunluluğu geldi

Havacılık tarihinde bir ilk! Dev havayolunun tüm çalışanlarına aşı yaptırma zorunluluğu geldi!

Koronavirüs salgınında Delta varyantı hızla yayılmaya devam ederken dünya genelinde hükümetler ve büyük şirketler buna önlem olarak daha sıkı Kovid-19 tedbirleri almaya zorlanıyor. Bazı ülkeler kapalı mekanlar için aşı ve test zorunluluğu getirirken dünyanın önemli şirketleri de çalışanlarına Kovid-19 aşısı yaptırmış olmayı zorunlu kılmaya başladı. Bunun en önemli örneklerinden biri de ABD'li dev havayolu şirketi United Airlines oldu.

7.08.2021Dünya
Dünyanın en büyük yatırım şirketinden ilginç adım Aşı olana 1000 dolar...

Dünyanın en büyük yatırım şirketinden ilginç adım! Aşı olana 1000 dolar...

Yatırım şirketi Vanguard şirketinin sözcüsü Charles Kurtz yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını yaptıran çalışanlarına 1000'er dolar ödeyeceklerini duyurdu.

5.08.2021Ekonomi
Windows 11in adını kullanan kötü amaçlı yazılımlara dikkat

Windows 11'in adını kullanan kötü amaçlı yazılımlara dikkat!

Microsoft, Windows işletim sisteminin yeni sürümü olan Windows 11'i resmi olarak tanıttı ve bu yıl PC sahipleriyle buluşturacak. Ancak Kaspersky, indirilebilir olarak erken kullanıma sunulan bu güncellemenin siber suçlular tarafından Microsoft'un yeni işletim sistemi kisvesi altında kötü amaçlı yazılımları dağıtmak için kullanılmaya başlandığını tespit etti.

4.08.2021Teknoloji
Yasak tanımayan ‘Aykırı Düşünenler’

Yasak tanımayan ‘Aykırı Düşünenler’

Dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 belasına karşı mücadelede başarılı olabilmek için her ülkede olduğu gibi Almanya’da da hükümet, gelişmeler ışığında birtakım önlemleri hayata geçirmekte.

4.08.2021Avrupa
Microsoft ofislere dönüşü erteledi

Microsoft ofislere dönüşü erteledi

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Microsoft, Covid-19 nedeniyle başladığı uzaktan çalışmaya devam etme kararı aldı.

4.08.2021Ekonomi
130 milyar dolarlık serveti eşit paylaştılar

130 milyar dolarlık serveti eşit paylaştılar

Dünyanın en zenginleri listesinde dördüncü sırada yer alan teknoloji devi Microsoft’un kurucusu 65 yaşındaki ABD’li milyarder Bill Gates ve 56 yaşındaki eşi Melinda Gates resmi olarak boşandı. Amerikan basınına göre çift, 130 milyar dolarlık serveti eşit olarak paylaştı.

4.08.2021Dünya
Bill ve Melinda Gates resmen boşandı... 130 milyar dolarlık serveti nasıl paylaştılar

Bill ve Melinda Gates resmen boşandı... 130 milyar dolarlık serveti nasıl paylaştılar?

Dünyanın gündeminden düşmeyen boşanma davası sonuçlandı. Bill ve Melinda Gates çifti resmen boşandı. Peki çift milyar dolarlık serveti nasıl bölüştü. İşte ABD basının ulaştığı bilgiler...

3.08.2021Dünya
HPE dijital dönüşüme hız verdi

HPE dijital dönüşüme hız verdi

HPE Türkiye, uçtan buluta her şeyin bağlı olduğu, verilerle beslenen kurumlar için yeni fırsatların doğduğu ve yeni deneyimlerin ön plana çıktığı değişim çağında, “platform as a service” yaklaşımıyla teknolojiye ve kurumların dijital dönüşümüne destek oluyor.

29.07.2021Teknoloji
Gözler bu akşam açıklanacak kararda

Gözler bu akşam açıklanacak kararda

Küresel piyasalar negatif bir seyir izlerken, gözler bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın basın toplantısına çevrildi.

28.07.2021Ekonomi
ABDli teknoloji şirketleri karlarını artırdı

ABD'li teknoloji şirketleri karlarını artırdı

Apple, nisan-haziran döneminde 81,4 milyar dolar ile rekor gelir sağlarken, şirketin net karı yüzde 93'lük artışla 21,7 milyar dolara çıktı. Microsoft'un geliri aynı dönemde yıllık yüzde 21 artışla 46,2 milyar dolara ulaşırken, karı yüzde 47 artarak 16,5 milyar dolara yükseldi. Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in geliri de ikinci çeyrekte yıllık yüzde 62 artışla 61,9 milyar dolara çıkarken, karı yüzde 166 artarak 18,5 milyar dolar oldu.

28.07.2021Ekonomi
Para bastılar Teknoloji devlerinin gelirleri dudak uçuklattı

Para bastılar! Teknoloji devlerinin gelirleri dudak uçuklattı

ABD'li teknoloji devlerinden Apple, Microsoft ve Google'ın ana kuruluşu Alphabet, bu yılın nisan-haziran döneminde net kar ve gelirinin arttığını duyurdu.

27.07.2021Dünya
Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlamak üzere

'Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlamak üzere'

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) TM Roh, Samsung’un yeni ve başarılı çoklu görev yetenekleri ile gelişmiş dayanıklılık sunacak olan üçüncü nesil katlanabilir cihazlarının, dünyanın her yerinde daha fazla kullanıcıya ulaşacağı müjdesini verdi.

27.07.2021Teknoloji
Hibrit çalışma modelinde siber güvenlik nasıl sağlanacak

Hibrit çalışma modelinde siber güvenlik nasıl sağlanacak?

Şirketler bir yandan sürekli değişen ofis ve ofis dışı çalışanlar karmaşasını idare ederken, diğer yandan siber saldırı riskini nasıl en aza indirebileceğini planlamaya çalışıyor. ESET, hibrit çalışma modelini irdeleyerek dikkat edilmesi gereken güvenlik stratejilerini inceledi.

26.07.2021Teknoloji
Piyasalarda temmuz ayının son haftası dolu dolu geçecek

Piyasalarda temmuz ayının son haftası dolu dolu geçecek

Yurt içi piyasaların Kurban Bayramı tatili dolayısıyla sadece yarım gün işlem gördüğü geçen hafta küresel piyasalarda pozitif bir seyir izlenirken, bu hafta ABD ve Avro Bölgesi'nde büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündeminin yanı sıra ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Enflasyon Raporu takip edilecek.

26.07.2021Ekonomi
Silikon Vadisi Nedir Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu

Silikon Vadisi Nedir? Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu?

Günümüzde teknolojinin hızına yetişmek pek mümkün değildir. Çünkü her geçen gün gelişerek yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Teknolojinin başlıca gereği ise araştırma ve geliştirme yani Ar-Ge'dir. Teknolojinin gelişmesi için çalışan oldukça büyük yapılaşmalar bulunmaktadır. Silikon Vadisi de teknolojiyi yakından ilgilendirir. Belki herkes tarafından duyulmuş bir isim olsa da tam olarak ne olduğu bilinmemekle beraber sıkça araştırılan bir konudur. Silikon Vadisi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

İnternetin geleceği olarak görülüyor

İleride daha sık duyacağımız ‘metavers’ kelimesini ‘öte evren’ veya ‘öte âlem’ şeklinde çevirebiliriz. Mark Zuckerberg, bu kavramı ‘izleyici kalmayıp içinde yer alacağımız, vücut bulmuş bir internet ortamı’ olarak tanımlıyor. ‘Metavers’i tam anlamıyla deneyimlemek, sanal gerçeklik teknolojisinin yaygınlaşmasıyla mümkün olacak.

22.08.2021

İklim krizi ile nasıl mücadele etmeliyiz?

İklim krizi, tüm hayatımızı etkileyen ve bundan böyle de etkileyecek olan, Dünya’nın en temel sorunlarından biri… İklim değişikliğinin ortaya çıkardığı korkunç sonuçlara şimdiden oldukça çarpıcı bir şekilde tanıklık ediyoruz… Artık, Dünyamızın geleceğine yönelik çok ciddi bir kırılma anına ulaştık ve bir takım kritik kararları hızlıca alıp, aksiyona geçmemiz gereken bir dönemdeyiz.

18.08.2021

Çiplere kıran girdi

Dünya çapında mikroçip talebinin artmasıyla, teknoloji dünyasında bir çip krizi ortaya çıktı. Bundan ilk olarak otomotiv sektörü etkilendi. Şimdi sıra mobil cihazlarda...

15.08.2021