EKSTRA
MENÜ

New York

New York haberleri sayfasında güncel ve son dakika New York hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 72.805 New York haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

New York Amerika Birleşik Devletleri'nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York metropolitan bölgesinin merkezidir. Şehir bir parçası olduğu New York Eyaleti ile karıştırıldığı için İngilizcede New York City (kısaca NYC) veya The City Of New York olarak da anılır. Şehir; ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektöründe önemli katkı yaptığından dolayı küresel kent olarak anılmaktadır. Önemli bir uluslararası diplomasi merkezi olan kent, Birleşmiş milletler genel merkezinede ev sahipliği yapmaktadır ve dünyanın kültür başkenti olarak tanımlanır.

DEVAMI

New York Haberleri

Bir yılda ünlü oldu, maaşlı işini bile bıraktı Ve hepsini Excelle yaptı

Bir yılda ünlü oldu, maaşlı işini bile bıraktı! Ve hepsini Excel'le yaptı

Sosyal medya videolarıyla bir gecede ünlü olanları bu aralar çok duyuyoruz ama bu genç kadın hepsinden farklı. Bir arkadaşının yönlendirmesiyle çektiği videolar sayesinde bir yıl içinde kendi işinin sahibi olan Kat Norton'ı siz de tanımalısınız...

25.10.2021Dünya
Romaya 6 gol atan mütevazı takım Bodonun sırrı: Bir savaş pilotu

Roma'ya 6 gol atan mütevazı takım Bodo'nun sırrı: Bir savaş pilotu

Güçlü ve zengin takımlar, mütevazı bütçeli küçük takımlarla bir araya geliyor ve Avrupa Konferans Ligine “yanlışlıkla düşen” Avrupa’nın köklü kulüpleri, sürpriz yenilgilerden kaçamıyor. Son olarak, Norveç takımı Bodo/Glimt'in İtalyan devi Roma’yı 6-1 gibi bir skorla yenmesi büyük bir şok etkisi yarattı. The New York Times’ın baş spor yazarı Rory Smith'in yaklaşık 1 yıl önce kaleme aldığı Bodo/Glimt yazısından hareketle bu başarı hikayesinin şifrelerine baktık.

25.10.2021Spor Arena
Los Angeles Lakerstan sezonun ilk galibiyeti

Los Angeles Lakers'tan sezonun ilk galibiyeti

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Los Angeles Lakers, konuk ettiği Memphis Grizzlies'i 121-118 mağlup etti.

25.10.2021Basketbol
Küresel piyasalar haftaya karışık seyirle başladı

Küresel piyasalar haftaya karışık seyirle başladı

Küresel piyasalarda, dünya genelinde artış eğiliminde olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını vakalarına ilişkin tedirginliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, açıklanmaya devam eden 3. çeyrek şirket finansal sonuçları hafta boyunca pay piyasalarında yatırımcıların odağında olacak.

25.10.2021Ekonomi
Elçiler için yol haritası

Elçiler için yol haritası

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 10 Batılı büyükelçinin istenmeyen adam (persona non grata) ilan edilmesi için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na talimat verdiğini söylemesinden sonra gözler bugünkü Kabine toplantısına çevrildi. Büyükelçiliklere henüz bir bildirim gitmedi.

25.10.2021Gündem
500 asker ve 22 helikopterle dev operasyon

500 asker ve 22 helikopterle dev operasyon

Kolombiya’nın en çok aranan uyuşturucu lordu, gerçek adı Dairo Antonio Usuga olan ‘Otoniel’, 500 asker ve 22 helikopterin katıldığı operasyon ile yakalandı.

25.10.2021Dünya
İddialar bitmiyor

İddialar bitmiyor

Julian Reichelt’in, Bild gazetesi genel yayın yönetmenliği görevinden alınmasından sonra Axel Springer yayınevine yönelik iddialar son bulmuyor. Yayınevinin, Reichelt’in konumunu kullanarak ‘cinsel suistimalde’ bulunmasıyla ilgili New York Times’a konuşan bir kadın çalışanının ifadesini geri çekmesi için baskı yaptığı iddia edildi.

24.10.2021Avrupa
Okan Bayülgen yakında ‘Dünya düz’ derse şaşırmam

Okan Bayülgen yakında ‘Dünya düz’ derse şaşırmam!

Okan Bayülgen katıldığı bir televizyon programında insanlığın hiç uzaya gitmediğini iddia etti. 1969’da Ay’a inildiğinin de yalan olduğunu savunan Bayülgen’e sizce Nobel Fizik Ödülü gelir mi?

24.10.2021Magazin
COVID-19 yeni eğitim döneminde dünyayı nasıl etkiliyor

COVID-19 yeni eğitim döneminde dünyayı nasıl etkiliyor?

Pandemi kaynaklı bir buçuk yılı aşkın uzaktan eğitim döneminin ardından, yüz yüze eğitime geçen ülkelerde farklı uygulamalar gündeme geldi. Bazı bölgelerde okullar tekrar kapanmaya giderken, bazı ülkelerde aşılama oranları hızla arttı.

23.10.2021Eğitim
Günlerdir konuşuluyordu... Pakistandan yalanlama geldi

Günlerdir konuşuluyordu... Pakistan'dan yalanlama geldi

Pakistan Dışişleri Bakanlığı, Washington ile ABD'nin Afganistan operasyonları için Pakistan'ın hava sahasını kullanmasına yönelik bir anlaşmanın bulunmadığını bildirdi.

23.10.2021Dünya
Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel pay piyasaları 3. çeyrek şirket bilançolarıyla alış ağırlıklı seyir izlerken, gelecek hafta başta Avrupa ve Japonya merkez bankalarının faiz kararları ile ABD ve Almanya'daki büyüme verileri olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.

23.10.2021Ekonomi
Brooklyn Nets, Furkanlı 76ersi devirdi

Brooklyn Nets, Furkan'lı 76ers'i devirdi

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Brooklyn Nets, deplasmanda Philadelphia 76ers'ı 114-109 mağlup etti.

23.10.2021Basketbol
Koronavirüs aşısı zorunlu mu olacak Bilim Kurulu üyesinden aşı önerisi

Koronavirüs aşısı zorunlu mu olacak? Bilim Kurulu üyesinden aşı önerisi!

Koronavirüs aşı zorunluluğu bazı ülkelerde salgın tedbirleri kapsamında hayata geçirildi. Son olarak New York Belediyesi çalışanları için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırmayanların maaşlarının ödenmeyeceği açıklandı. Dünya salgınla mücadele ederken pek çok ülkede atılan aşı zorunluluğu adımının ardından gözler Türkiye'ye çevrildi. Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, salgınla mücadelede tüm yaş grupları için aşının zorunlu hale gelmesi gerektiğini savundu. Peki, koronavirüs aşısı zorunlu mu olacak? İşte, o konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı'nda yer alan bilgiler.

22.10.2021Gündem
Halkbanktan ABDdeki ceza davasına ilişkin KAPa açıklama

Halkbank'tan ABD'deki ceza davasına ilişkin KAP'a açıklama

Halkbank, ABD'de devam eden ceza davasıyla ilgili olarak Yabancı Devlet Yargı Bağışıklığı Yasası uyarınca New York İkinci İstinaf Mahkemesi nezdinde yapılan itirazın reddedildiğini, kararın temyiz edilmesi için tüm yasal hakların kullanılacağını bildirdi.

22.10.2021Ekonomi
Türkevinin önüne şüpheli paket bırakıldı

Türkevi'nin önüne şüpheli paket bırakıldı

New York'ta Türkevi'nin önüne şüpheli paket bırakılması nedeniyle Birleşmiş Milletler (BM) binasının da bulunduğu 1. Cadde trafiğe kapatıldı.

22.10.2021Haber
New Yorkta Türkevi binasının önünde şüpheli paket paniği

New York'ta Türkevi binasının önünde şüpheli paket paniği

New York'ta Türkevi'nin önüne şüpheli paket bırakılması nedeniyle Birleşmiş Milletler (BM) binasının da bulunduğu 1. Cadde trafiğe kapatıldı. Bomba imha ekiplerinin yaptığı incelemede şüpheli pakette kozmetik ürünleri olduğu anlaşılınca trafiğe kapatılan cadde yeniden açıldı.

22.10.2021Dünya
Bitcoin zirve sonrası geriliyor Haftaya riskli olabilir

Bitcoin zirve sonrası geriliyor! 'Haftaya riskli olabilir'

Bitcoin fiyatları zirve sonrası kar satışları ve ABD Hazine Bakan Yardımcısının açıklamalarıyla düşüşe geçerken; önümüzdeki hafta yayımlanması beklenen 'Dijital Dolar Raporu'ndan çıkacak kararların kripto para fiyatları açısından risk oluşturması bekleniyor. Huobi Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü ve Kriptomeda kurucusu Eray Dengiz kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeleri hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

22.10.2021Ekonomi
2. Dünya Savaşı’nda bir Osmanlı şehzadesi

2. Dünya Savaşı’nda bir Osmanlı şehzadesi

“Esir Şehirde Bir Kadın” adlı romanıyla okuru Birinci Dünya Savaşı dönemine ve işgal altındaki İstanbul’a götüren Çağla Ural, yine Destek Yayınları’ndan çıkan yeni romanı “Sultanla Son Dans”ta bu kez İkinci Dünya Savaşı döneminden sesleniyor okuruna. Cumhuriyetin ilanından sonra sürgün edilen hanedan ailesinden Şehzade Cem’in savaş sırasındaki mücadelesini ve New York’ta tanıştığı İtalyan Sofia ile aşkını eksenine alan roman, geniş bir coğrafyaya yayılıyor.

22.10.2021Kitap Sanat
Küresel piyasalarda gözler, imalat sanayisine ilişkin öncü verilere çevrildi

Küresel piyasalarda gözler, imalat sanayisine ilişkin öncü verilere çevrildi

Küresel piyasalarda, beklentilerden iyi gelmeye devam eden 3. çeyrek şirket karlılıkları ile risk iştahı yüksek seyretmeye devam ederken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.

22.10.2021Ekonomi
Tarihi operasyon başarılı Birinin yaşaması için birinin ölmesi gerekmiyor

Tarihi operasyon başarılı! 'Birinin yaşaması için birinin ölmesi gerekmiyor'

ABD’nin New York eyaletinde bulunan ve kalp başta olmak üzere organ nakli konusunda uzman New York Üniversitesi Langone Sağlık Merkezi, bugün, domuzdan insana başarıyla nakledilen bilimsel çalışma konusunda basın toplantısı düzenledi. Çalışmanın başında bulunan ve kendisi de daha önce kalp nakli ameliyatı olan öğretim üyesi Dr. Robert Montgomery yaptığı açıklamada, birinin yaşaması için birinin ölmesi gerektiği mevcut paradigmaya son vermek istediklerini ifade etti.

21.10.2021Gündem
Sami Kohene son veda

Sami Kohen'e son veda

İstanbul'da pazartesi günü hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen için Neve Şalom Sinagogu'nda tören düzenlendi. Kohen'in cenazesi defnedilmek üzere ulus Musevi Mezarlığı'na götürüldü.

21.10.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

ESKİ Milli Eğitim Bakanlarından, Marmara Üniversitesi’nin kurucu rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz (97), yine kurucusu olduğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ndeki törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

21.10.2021Gündem
Terörden kaçtı, barınakta yaşadı, bugün dünyanın en iyileri arasında... Filmi çekilecek

Terörden kaçtı, barınakta yaşadı, bugün dünyanın en iyileri arasında... Filmi çekilecek!

Her şey 6 yaşındayken bir grup teröristin babasının iş yerinin kapısından içeri adım atmasıyla başladı. Bugün 11 yaşında olan satranç dehası Tani, zekasıyla tüm ailesinin ve kendi gibi nice çocuğun hayatını değiştirdi. İşte okuyan herkese ilham verecek gerçek bir "The Queen's Gambit" hikayesi...

21.10.2021Dünya
ABD’de olsaydı çoktan kovulurdu

ABD’de olsaydı çoktan kovulurdu!

Bild gazetesi genel yayın yönetmeni Julian Reichelt’in görevden alınmasının ardından ABD’li gazeteci Ben Smith, Axel Springer yönetiminin haber yayımlanmadan önce Reichelt’le ilgili iddiaları bildiğini söyledi. Smith, “Bu iddiaların yüzde 5’i bile ABD’de olsaydı çoktan kovulurdu” dedi.

21.10.2021Avrupa
ABDde salmonella salgını... Uyarı geldi: Soğanlarınızı hemen çöpe atın

ABD'de 'salmonella' salgını... Uyarı geldi: Soğanlarınızı hemen çöpe atın!

ABD'de 37 eyalette yüzlerce kişiyi hasta eden 'salmonella' salgınının arkasında Meksika'dan ithal edilen soğanlar çıktı. Yetkililer "Aldığınız soğanların nereden geldiklerini bilmiyorsanız hemen çöpe atın. Bu soğanlarla temas etmiş olabilecek tüm yüzeyleri yıkayın ve sterilize edin" uyarısında bulundu.

21.10.2021Dünya
Furkan Korkmaz yeni sezonu 22 sayıyla açtı

Furkan Korkmaz yeni sezonu 22 sayıyla açtı

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) milli basketbolcu Furkan Korkmaz'ın 22 sayı attığı maçta New Orleans Pelicans'ı deplasmanda 117-97 yenen Philadelphia 76ers, sezona galibiyetle başladı.

21.10.2021Basketbol
Domuzdan insana böbrek nakli

Domuzdan insana böbrek nakli

ABD’li cerrahlar dünyada ilk kez bir domuz böbreğini insana nakletti. Hastanın bağışıklık sistemi nakle olumsuz bir tepki vermezken, operasyonun organ naklinin geleceği için bir dönüm noktası olabileceği düşünülüyor.

21.10.2021Dünya
New York Belediyesi çalışanları için aşı zorunluluğu getirecek

New York Belediyesi çalışanları için aşı zorunluluğu getirecek

New York Belediyesi çalışanları için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı zorunluğundaki "haftalık test olma" seçeneğinin kasımdan itibaren kaldırılacağı, 10 gün içinde en az bir doz aşı yaptırmayanların maaşlarının ödenmeyeceği açıklandı.

20.10.2021Dünya
Son dakika... Bitcoinden yeni rekor

Son dakika... Bitcoin'den yeni rekor

Bitcoin fiyatları, 66 bin 691 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görürken; Ethereum fiyatları da bu yükselişe eşlik ederek geçtiğimiz 5 ayın zirvesine ulaştı. Bitcoin vadeli işlem kontratlarına dayalı ilk borsa yatırım fonunun (ETF), New York Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmeye başlaması Bitcoin fiyatlarındaki yükselişin ana sebebi oldu. Bitci Araştırma Müdürü Mehmet Çoban, kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeleri hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

20.10.2021Ekonomi
Dünyada ilk Domuzdan insana böbrek nakli gerçekleştirildi

Dünyada ilk! Domuzdan insana böbrek nakli gerçekleştirildi

ABD'de tıp tarihine geçen bir operasyonla ilk kez bir domuzdan, insana böbrek nakli yapıldı. Daha önceki deneylerin aksine, hastanın bağışıklık sistemi de bu nakle izin verdi...

20.10.2021Dünya
İngilterede ilginç deney: Koronavirüs olana 50 bin TL

İngiltere'de ilginç deney: Koronavirüs olana 50 bin TL!

İngiltere oldukça ilginç bir deneye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bir firma insanların deneysel aşılara veya tedavilere nasıl cevap verdiklerini saptamak için koronavirüs olacak gönüllüler arıyor. Deneyde yer alacak kişilere 4 bin sterlin (yaklaşık 50 bin TL) verilecek.

20.10.2021Dünya
Küresel piyasalar, beklentileri aşan şirket karlılıklarıyla pozitif seyrini sürdürüyor

Küresel piyasalar, beklentileri aşan şirket karlılıklarıyla pozitif seyrini sürdürüyor

Küresel piyasalarda, beklentilerden iyi gelmeye devam eden 3. çeyrek finansal sonuçlarla risk iştahı yüksek seyretmeye devam ederken, enflasyon baskıları ve yükselişine devam eden uzun dönemli tahvil faizleri risk unsuru olarak dikkati çekiyor.

20.10.2021Ekonomi
Önde gelen Alman gazetesinde tasfiye

Önde gelen Alman gazetesinde tasfiye

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild’in genel yayın yönetmeni Julian Reichelt görevden alındı.

20.10.2021Dünya
İlk Bitcoin ETFsi işlem görmeye başladı

İlk Bitcoin ETF'si işlem görmeye başladı

ABD'de Bitcoin vadeli işlem kontratlarına dayalı ilk ETF işlem görmeye başladı.

20.10.2021Ekonomi
Vladimir Putinin yakını Deripaskaya FBI baskını

Vladimir Putin'in yakını Deripaska'ya FBI baskını!

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakınlığıyla tanınan Rus oligark ve iş adamı Oleg Deripaska'nın ABD'nin başkenti Washington DC'deki evine baskın düzenledi.

19.10.2021Dünya
NBAde yeni sezon yarın sabaha karşı başlıyor

NBA'de yeni sezon yarın sabaha karşı başlıyor

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) 2021-22 sezonu, yarın sabaha karşı başlayacak.

19.10.2021Basketbol
Bild Genel Yayın Yönetmeni Reichelt’in sonunu editörüyle ilişkisi getirmiş

Bild Genel Yayın Yönetmeni Reichelt’in sonunu editörüyle ilişkisi getirmiş!

Almanya’nın en çok konuşulan ve en çok tartışma yaratan bulvar gazetesi Bild’in Genel Yayın Yönetmeni Julian Reichelt görevden alındı. Axel Springer Yayınevi, Reichelt’in ‘mesleki ve özel hayatını ayıramadığı’nı gerekçe gösterdi. Bild’in yeni genel yayın yönetmeni ise yine yayınevi bünyesinde çıkan Welt gazetesinin yazıişleri müdürü 37 yaşındaki Johannes Boie oldu.

19.10.2021Avrupa
NASAdan yeni uyarı... 7 asteroit Dünyayı teğet geçecek

NASA'dan yeni uyarı... 7 asteroit Dünya'yı teğet geçecek!

NASA, önümüzdeki haftalarda 7 asteroitin Dünya'nın yakınından geçeceğini bu asteroitlerden bir tanesinin Empire State binası büyüklüğünde olduğunu duyurdu.

19.10.2021Dünya
Dünya günlerce onu konuşmuştu... Tahliye edildi

Dünya günlerce onu konuşmuştu... Tahliye edildi!

Yıllar önce 13 yaşındayken 4 yaşındaki küçük bir çocuğu öldüren ve dünya gündeminden günlerce düşmeyen Eric Smith'in tahliye edildiği açıklandı.

19.10.2021Dünya
Küresel piyasalarda gözler BoE Başkanı Baileyde

Küresel piyasalarda gözler BoE Başkanı Bailey'de

Küresel piyasalarda, enflasyon baskısı sonrası para politikasında sıkılaştırıcı adımların fiyatlanması piyasalar için risk unsuru oluştururken, dünkü sözle yönlendirmeleri ile faiz artırım beklentilerini artıran İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey'in bugünkü açıklamaları yatırımcıların odağına yerleşti.

19.10.2021Ekonomi
Son dakika: Bild’de taciz skandalı... Yayın yönetmeni görevden alındı

Son dakika: Bild’de taciz skandalı... Yayın yönetmeni görevden alındı

Alman Bild gazetesinde yaşanan taciz skandalı sonrası yayın yönetmeni Julian Reichelt görevinden alındı.

19.10.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Giyilebilir cihazlardaki son trendler ve sağlık alanında öne çıkan uygulamalar

“Giyilebilir cihazlar”dan beklentilerimiz ve bu terimin çağrıştırdıkları, teknolojideki gelişmeler ve artan uygulama çeşitliliği ile zamanla değişti. Bu durum aslında son derece normal ve diğer teknolojiler açısından da geçerli. Gelişmekte olan teknolojiler ile ilişkimiz zamanla bir zemine oturuyor ve belirli bir süreç doğrultusunda teknolojileri anlamlandırmaya başlıyoruz.

25.10.2021

Bir baraka cenneti olarak New York

Yaklaşık 1 haftadır New York’un sosyal hayatında geziniyorum ve burada ilk başta fark edilen en önemli şey; mekan önlerine kurulmuş ahşap barakalar.

25.10.2021

Daha az atık, daha temiz bir çevre

Kahvaltı masalarındaki ‘serpme kahvaltı’ modeli, otellerdeki ‘açık büfe’ uygulamaları pandemi önlemleri nedeniyle bir süre ara verse de, şimdilerde yine uygulanıyor... Kimse kusura bakmasın; ama bu uygulama ülkemizdeki gıda israfının en büyük nedenlerinden biridir diyebiliriz.

24.10.2021

Kendini Picasso sanan aşçılar her yerde var

Bazı lokantalarda müşteriye bir ‘tepeden bakma’ olayı var. Bunu en son New York’taki ünlü restoran Blue Hill’de yaşadım. Garson uzun uzun dâhi şefin birçok atalık tohumu nasıl tekrar keşfettiğini, lokantanın nasıl bir misyon yüklenip biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğunu anlatmaya başladı. “Hem sohbetimizi mahvediyorsun hem de yemek soğudu” dedim. Bunun üzerine ünlü şef Dan Barber beni görmeye geldi. Çıkıntılık yaptığımı düşündüğü belliydi ve egosu incinmişti.

23.10.2021

Diyarbakır Müzesi'ndeki domuz dişi ve 48 saat sonra gelen bir haber

Geçen hafta Diyarbakır Arkeoloji Müzesi’ni gezerken rehberimiz bize ilginç bir şey anlattı.

22.10.2021

En iyisi halayı size Hint atasözü ile anlatayım

Çok sevdiğim bir Hint atasözü aynen şöyle diyor:

21.10.2021

Nusr’et bir sıçradı, iki sıçradı

ABD’den sonra İngiltere’de de çalışanlarına karşı davayı kaybetti. Adı o çevrelerde bir kere “emek hırsızı”na çıkarsa şimdi dükkânlarına doluşan o dünya ünlüleri, jet sosyete falan... Yoldan geçerken kaldırım değiştirir.

20.10.2021