EKSTRA
MENÜ

Ankara Valiliği

Ankara Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankara Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.327 Ankara Valiliği haberi bulunmuştur.

Ankara Valiliği Haberleri

Ankarada sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 798 kişiye para cezası

Ankara'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 798 kişiye para cezası

ANKARA Valiliği, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 798 kişiye toplam 2 milyon 59 bin 417 lira para cezası uygulandığını açıkladı.

23.11.2020Gündem
Ankarada 1 ayda 9 milyon lira koronavirüs cezası

Ankara'da 1 ayda 9 milyon lira 'koronavirüs' cezası

ANKARA Valiliği, 1 aylık denetimlerde maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymayan 22 bin 652 kişi ve iş yeri sahibine 9 milyon 629 bin 245 lira ceza uygulandığını açıkladı.

16.11.2020Gündem
Ankarada kamuya açık alanda sigara içmek yasaklandı

Ankara'da kamuya açık alanda sigara içmek yasaklandı

Ankara Valiliği, Vali Vasip Şahin başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nca alınan kararla maskenin doğru ve sürekli kullanımının sağlanması ile bulaş hızının azaltılması amacıyla kamuya açık alanlarda sigara içmenin yasaklandığını açıkladı.

12.11.2020Gündem
Son Dakika Haberi:  65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı (kısıtlaması) hangi illerde var İçişleri Bakanlığından genelge.. İşte o illerin tamamı

Son Dakika Haberi: 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı (kısıtlaması) hangi illerde var? İçişleri Bakanlığı'ndan genelge!.. İşte o illerin tamamı

Son Dakika Haberleri... 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması Türkiye'nin koronavirüs gündeminde yer almaya devam ederken valiliklerden peş peşe açıklama geldi. Bazı illerde artan vaka sayısının ardından 65 yaş üstü vatandaşlar için önlemler alındı. Ankara Valiliği korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirdi. 65 yaş üstü vatandaşların 10.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekleri kaydedildi. İstanbul Valiliği'nden gelen açıklamada da 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması kararı alındı. Diğer yandan İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ek genelgeye göre 65 yaş üstüne belli saatler haricinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Peki, hangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var? İşte, o illerin listesi.

11.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Vali açıkladı İzmirde 65 yaş ve üzeri için sokağa çıkma kısıtlaması

Son dakika haberi: Vali açıkladı! İzmir'de 65 yaş ve üzeri için sokağa çıkma kısıtlaması

Son dakika haberine göre; İzmir'de koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzerinde kişilerin 10.00-16.00 saatleri harici sokağa çıkması kısıtlandı. Ayrıca kent genelinde sokakta sigara içmek yasaklandı.

11.11.2020Gündem
Son Dakika Haberleri... İstanbul ve Ankara valiliklerinden 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması kararı İşte 65 yaş üstü kısıtlama saatleri

Son Dakika Haberleri... İstanbul ve Ankara valiliklerinden 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması kararı! İşte 65 yaş üstü kısıtlama saatleri

Son dakika haberi... Önce Ankara, sonra İstanbul... Türkiye'nin en büyük iki şehrinin valilikleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için kısıtlama kararı aldı. Buna göre; 65 yaş ve üzeri vatandaşlar her gün 10.00 - 16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek. Bu saatler dışında 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkması kısıtlanacak. İşte, 65 yaş üstü kısıtlama detayları...

10.11.2020Gündem
İstanbulda 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlaması

İstanbul'da 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlaması

Son dakika haberi... Ankara Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için kısıtlama kararı aldı. Buna göre; 65 yaş ve üzere vatandaşlar her gün 10.00-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek. Bu saatler dışında 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkması kısıtlanacak. Ankara'nın ardından İstanbul'da da 65 yaş ve üstündekiler için sokağa çıkma kısıtlamasında düzenleme yapıldı.

10.11.2020Haber
Başkentte 29 Ekimde bu yollar trafiğe kapalı

Başkent'te 29 Ekim'de bu yollar trafiğe kapalı

ANKARA Valiliği'nce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle kentte bazı yolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu.

28.10.2020Gündem
Ankara’da dolu yağacak mı Ankara Valiliğinden hava durumu uyarısı

Ankara’da dolu yağacak mı? Ankara Valiliği'nden hava durumu uyarısı

İstanbul için yapılan dolu yağışı uyarısı ardından Ankara hava durumu için de uyarı geldi. Valilik, Ankaralıları ani sel, su baskını ile çatı uçması gibi risklere karşı uyardı. Peki, Ankara’da dolu yağacak mı? İşte Ankara Valiliğinden yapılan hava durumu uyarısı…

8.10.2020Gündem
Ankara Valiliğinden son dakika uyarısı: Ankarada kuvvetli sağanak ve fırtına

Ankara Valiliğinden son dakika uyarısı: Ankara'da kuvvetli sağanak ve fırtına

Ankara Valiliği, kentin batısında gök gürültülü sağanak ile il genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına görülebileceğinden vatandaşları uyardı.

8.10.2020Gündem
Son dakika... Ankara Valiliğinden uyarı: Kuvvetli sağanak ve fırtınaya dikkat

Son dakika... Ankara Valiliği'nden uyarı: Kuvvetli sağanak ve fırtınaya dikkat!

Ankara Valiliği, kentin batısında gök gürültülü sağanak ile il genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına görülebileceğinden vatandaşları uyardı.

8.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Durdurun şu eşkıyaları Acil baskınında sağlıkçıları şifreli kapı kurtardı

Son dakika haberi: Durdurun şu eşkıyaları! Acil baskınında sağlıkçıları şifreli kapı kurtardı

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne silahlı çatışma sonucu getirilen bir yaralının ölmesiyle yaşanan saldırıda sağlık çalışanlarının hayatını şifreli kapının kurtardığı ortaya çıktı. Sağlıkçıların, saldırıya karşı canlandırma servisinin kapısına sedyelerle barikat kurduğu zor anlar da cep telefonuyla görüntülendi.

23.09.2020Gündem
Son dakika: Ankarada sağlık çalışanlarına saldırı girişimi  Bakan Koca’dan flaş açıklama…

Son dakika: Ankara'da sağlık çalışanlarına saldırı girişimi! Bakan Koca’dan flaş açıklama…

Son dakika haberi... Bakan Koca, Ankara'da sağlık çalışanlarına saldırı girişimi ile ilgili olarak ''Hastane güvenliğimiz ve emniyet güçleri, olaya kısa sürede müdahale etmiş, adli süreç başlatılmıştır. Olayda hiçbir sağlık çalışanımız zarar görmemiştir. Ama olayın kendisi, hepimiz açısından güçlü uyarı değeri taşımaktadır. Nedenler çok açıktır.'' dedi.

22.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Ankarada hastanedeki bu görüntülerin ardından Valilikten açıklama geldi

Son dakika haberler... Ankara'da hastanedeki bu görüntülerin ardından Valilik'ten açıklama geldi

Gelen son dakika haberine göre, Ankara Valiliği, Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde yaralı yakınları ile hastane çalışanları arasında çıkan tartışmanın fiziki saldırıya dönüşmeden önlendiğini, sorumlular hakkında adli tahkikat başlatıldığını açıkladı.

22.09.2020Gündem
Son dakika haberi: İstanbul Valisi Yerlikaya’dan mesai saati açıklaması

Son dakika haberi: İstanbul Valisi Yerlikaya’dan mesai saati açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kademeli mesai çalışmalarına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Vali Yerlikaya, "Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz 08,00 ve 16,30'da, sağlık teşkilatımız saat 08,30 ve 16,30'da; diğer tüm kamu kuruluşlarımız 09,00 ve 16,30'da mesaiye başlayacaklar." ifadelerini kullandı. Ayrıca "Resmi ve özel olmak üzere ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz, okul öncesi ana sınıfı öğrencilerimiz, ayrıca özel eğitim okullarımızın da anasınıfı ve birinci sınıfındaki öğrencilerimiz; 21 Eylül Pazartesi günü sabah 09,00'da ders başı yapacaklar." dedi.

18.09.2020Gündem
Mesai saatleri değişiyor mu İstanbul Valisinden kademeli mesai açıklaması

Mesai saatleri değişiyor mu? İstanbul Valisi'nden kademeli mesai açıklaması

Mesai saatleri ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Ankara Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bağlı kurumlarının çalışma saatlerinde bazı değişikliklere gidildiğini bildirdi. Ankara'da uygulanan kademelendirilmiş mesai uygulaması İstanbul için de gündeme geldi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da kademeli mesai konusuyla ilgili 'Çalışmalarımız sürüyor, yakın zamanda paylaşacağız.' açıklamasını yaptı. Peki İstanbul’da mesai saatleri değişiyor mu? İşte detaylar…

14.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Vali Yerlikayadan İstanbulda kademeli mesai açıklaması

Son dakika haberler... Vali Yerlikaya'dan 'İstanbul'da kademeli mesai' açıklaması

Son dakika haberine göre, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da kademeli mesai konusuyla ilgili "Çalışmalarımız sürüyor, yakın zamanda paylaşacağız." açıklamasını yaptı.

14.09.2020Gündem
Son dakika haberler: İstanbul, Ankara ve İzmirde yeni koronavirüs tedbirleri... Dikkat bugünden itibaren yasaklandı

Son dakika haberler: İstanbul, Ankara ve İzmir'de yeni koronavirüs tedbirleri... Dikkat bugünden itibaren yasaklandı

İstanbul’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni yasaklar geldi. Ankara Valiliği, Valilik’e bağlı kurumların çalışma saatlerinde değişiklikler yaptı. İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu’nun yaptığı toplantıda da yeni kararlar alındı. Türkiye'de son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 56 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 6 bin 951 oldu. İşte koronavirüs tedbirleriyle ilgili son gelişmeler...

12.09.2020Gündem
Ankara’da kademeli mesai

Ankara’da kademeli mesai

Ankara Valiliği, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında salgın yayılımının en aza indirilmesi amacıyla Valilik’e bağlı kurumların çalışma saatlerinde değişiklikler yaptı.

12.09.2020Gündem
Ankara’da mesai saatleri değişti Mesai saatleri saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor

Ankara’da mesai saatleri değişti! Mesai saatleri saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor?

Mesai saatleri ile ilgili son dakika açıklaması Ankara Valiliği tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada valiliğe bağlı kurumların çalışma saatlerinde değişikliğe gidildiği duyuruldu. Peki yeni mesai saatleri saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? İşte yanıtı...

11.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Ankara Valiliğinden mesai saati kararı

Son dakika haberi: Ankara Valiliği'nden mesai saati kararı!

Son dakika haberi... Ankara Valiliği, ''Koronavirüs salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla valiliğimize bağlı kurumların çalışma saatlerinde bazı değişikliklere gidildi. Değişikliklerle Kontrollü Sosyal Hayat çerçevesinde yoğunluğun ve salgının bulaş hızının azaltılması hedeflendi. Alınan kararla ilgili kurumların mesai saatleri; 08.00-17.00, 08.30-17.30, 09.00-18.00, 10.00-19.00 şeklinde dört farklı şekilde uygulanacaktır.'' açıklamasında bulundu.

11.09.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbul ve Ankara Valiliği duyurdu... İşte yeni Koronavirüs kararları

Son dakika haberler... İstanbul ve Ankara Valiliği duyurdu... İşte yeni Koronavirüs kararları

Son dakika haberine göre, İstanbul ve Ankara Valiliği resmi sitelerinden kent genelinde uygulanacak yeni koronavirüs tedbirlerini duyurdu. İstanbul ve Ankara genelinde maske zorunluluğu getirilirken minibüs ve midibüslerde ayakta yolcu alınmayacak. Metrobüs, metro ve tramvaylarda ise ayaktaki yolcu sayısına kısıtlama getirildi.

9.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Maskeyi doğru kullanmayana istisnasız ceza uygulansın

Vakaların artmasıyla beraber Ankara'da mesken hariç, istisnasız tüm alanlarda maske takmak zorunlu oldu. Maske ve mesafe kurallarına uyulması durumunda koronavirüsün bulaşma riskinin yüzde 1’in altında olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. İsmail Balık, bu koruyuculuk için maskenin doğru kullanılması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Balık, “Maske çene altında, kolda veya cepteyse de bunun yanlış olduğunu göstermek amaçlı ceza uygulanmalı” dedi.

11.09.2020