EKSTRA
MENÜ

Ankara Valiliği

Ankara Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankara Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.295 Ankara Valiliği haberi bulunmuştur.

Ankara Valiliği Haberleri

Ankara’da dolu yağacak mı Ankara Valiliğinden hava durumu uyarısı

Ankara’da dolu yağacak mı? Ankara Valiliği'nden hava durumu uyarısı

İstanbul için yapılan dolu yağışı uyarısı ardından Ankara hava durumu için de uyarı geldi. Valilik, Ankaralıları ani sel, su baskını ile çatı uçması gibi risklere karşı uyardı. Peki, Ankara’da dolu yağacak mı? İşte Ankara Valiliğinden yapılan hava durumu uyarısı…

8.10.2020Gündem
Ankara Valiliğinden son dakika uyarısı: Ankarada kuvvetli sağanak ve fırtına

Ankara Valiliğinden son dakika uyarısı: Ankara'da kuvvetli sağanak ve fırtına

Ankara Valiliği, kentin batısında gök gürültülü sağanak ile il genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına görülebileceğinden vatandaşları uyardı.

8.10.2020Gündem
Son dakika... Ankara Valiliğinden uyarı: Kuvvetli sağanak ve fırtınaya dikkat

Son dakika... Ankara Valiliği'nden uyarı: Kuvvetli sağanak ve fırtınaya dikkat!

Ankara Valiliği, kentin batısında gök gürültülü sağanak ile il genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına görülebileceğinden vatandaşları uyardı.

8.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Durdurun şu eşkıyaları Acil baskınında sağlıkçıları şifreli kapı kurtardı

Son dakika haberi: Durdurun şu eşkıyaları! Acil baskınında sağlıkçıları şifreli kapı kurtardı

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne silahlı çatışma sonucu getirilen bir yaralının ölmesiyle yaşanan saldırıda sağlık çalışanlarının hayatını şifreli kapının kurtardığı ortaya çıktı. Sağlıkçıların, saldırıya karşı canlandırma servisinin kapısına sedyelerle barikat kurduğu zor anlar da cep telefonuyla görüntülendi.

23.09.2020Gündem
Son dakika: Ankarada sağlık çalışanlarına saldırı girişimi  Bakan Koca’dan flaş açıklama…

Son dakika: Ankara'da sağlık çalışanlarına saldırı girişimi! Bakan Koca’dan flaş açıklama…

Son dakika haberi... Bakan Koca, Ankara'da sağlık çalışanlarına saldırı girişimi ile ilgili olarak ''Hastane güvenliğimiz ve emniyet güçleri, olaya kısa sürede müdahale etmiş, adli süreç başlatılmıştır. Olayda hiçbir sağlık çalışanımız zarar görmemiştir. Ama olayın kendisi, hepimiz açısından güçlü uyarı değeri taşımaktadır. Nedenler çok açıktır.'' dedi.

22.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Ankarada hastanedeki bu görüntülerin ardından Valilikten açıklama geldi

Son dakika haberler... Ankara'da hastanedeki bu görüntülerin ardından Valilik'ten açıklama geldi

Gelen son dakika haberine göre, Ankara Valiliği, Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde yaralı yakınları ile hastane çalışanları arasında çıkan tartışmanın fiziki saldırıya dönüşmeden önlendiğini, sorumlular hakkında adli tahkikat başlatıldığını açıkladı.

22.09.2020Gündem
Son dakika haberi: İstanbul Valisi Yerlikaya’dan mesai saati açıklaması

Son dakika haberi: İstanbul Valisi Yerlikaya’dan mesai saati açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kademeli mesai çalışmalarına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Vali Yerlikaya, "Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz 08,00 ve 16,30'da, sağlık teşkilatımız saat 08,30 ve 16,30'da; diğer tüm kamu kuruluşlarımız 09,00 ve 16,30'da mesaiye başlayacaklar." ifadelerini kullandı. Ayrıca "Resmi ve özel olmak üzere ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz, okul öncesi ana sınıfı öğrencilerimiz, ayrıca özel eğitim okullarımızın da anasınıfı ve birinci sınıfındaki öğrencilerimiz; 21 Eylül Pazartesi günü sabah 09,00'da ders başı yapacaklar." dedi.

18.09.2020Gündem
Mesai saatleri değişiyor mu İstanbul Valisinden kademeli mesai açıklaması

Mesai saatleri değişiyor mu? İstanbul Valisi'nden kademeli mesai açıklaması

Mesai saatleri ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Ankara Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bağlı kurumlarının çalışma saatlerinde bazı değişikliklere gidildiğini bildirdi. Ankara'da uygulanan kademelendirilmiş mesai uygulaması İstanbul için de gündeme geldi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da kademeli mesai konusuyla ilgili 'Çalışmalarımız sürüyor, yakın zamanda paylaşacağız.' açıklamasını yaptı. Peki İstanbul’da mesai saatleri değişiyor mu? İşte detaylar…

14.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Vali Yerlikayadan İstanbulda kademeli mesai açıklaması

Son dakika haberler... Vali Yerlikaya'dan 'İstanbul'da kademeli mesai' açıklaması

Son dakika haberine göre, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da kademeli mesai konusuyla ilgili "Çalışmalarımız sürüyor, yakın zamanda paylaşacağız." açıklamasını yaptı.

14.09.2020Gündem
Son dakika haberler: İstanbul, Ankara ve İzmirde yeni koronavirüs tedbirleri... Dikkat bugünden itibaren yasaklandı

Son dakika haberler: İstanbul, Ankara ve İzmir'de yeni koronavirüs tedbirleri... Dikkat bugünden itibaren yasaklandı

İstanbul’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni yasaklar geldi. Ankara Valiliği, Valilik’e bağlı kurumların çalışma saatlerinde değişiklikler yaptı. İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu’nun yaptığı toplantıda da yeni kararlar alındı. Türkiye'de son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 56 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 6 bin 951 oldu. İşte koronavirüs tedbirleriyle ilgili son gelişmeler...

12.09.2020Gündem
Ankara’da kademeli mesai

Ankara’da kademeli mesai

Ankara Valiliği, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında salgın yayılımının en aza indirilmesi amacıyla Valilik’e bağlı kurumların çalışma saatlerinde değişiklikler yaptı.

12.09.2020Gündem
Ankara’da mesai saatleri değişti Mesai saatleri saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor

Ankara’da mesai saatleri değişti! Mesai saatleri saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor?

Mesai saatleri ile ilgili son dakika açıklaması Ankara Valiliği tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada valiliğe bağlı kurumların çalışma saatlerinde değişikliğe gidildiği duyuruldu. Peki yeni mesai saatleri saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? İşte yanıtı...

11.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Ankara Valiliğinden mesai saati kararı

Son dakika haberi: Ankara Valiliği'nden mesai saati kararı!

Son dakika haberi... Ankara Valiliği, ''Koronavirüs salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla valiliğimize bağlı kurumların çalışma saatlerinde bazı değişikliklere gidildi. Değişikliklerle Kontrollü Sosyal Hayat çerçevesinde yoğunluğun ve salgının bulaş hızının azaltılması hedeflendi. Alınan kararla ilgili kurumların mesai saatleri; 08.00-17.00, 08.30-17.30, 09.00-18.00, 10.00-19.00 şeklinde dört farklı şekilde uygulanacaktır.'' açıklamasında bulundu.

11.09.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbul ve Ankara Valiliği duyurdu... İşte yeni Koronavirüs kararları

Son dakika haberler... İstanbul ve Ankara Valiliği duyurdu... İşte yeni Koronavirüs kararları

Son dakika haberine göre, İstanbul ve Ankara Valiliği resmi sitelerinden kent genelinde uygulanacak yeni koronavirüs tedbirlerini duyurdu. İstanbul ve Ankara genelinde maske zorunluluğu getirilirken minibüs ve midibüslerde ayakta yolcu alınmayacak. Metrobüs, metro ve tramvaylarda ise ayaktaki yolcu sayısına kısıtlama getirildi.

9.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Ankara Valiliğinden flaş açıklama: Rüşvet operasyonu başladı, 47 gözaltı kararı

Son dakika haberler... Ankara Valiliği'nden flaş açıklama: Rüşvet operasyonu başladı, 47 gözaltı kararı

Ankara Valilği'nden "Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında görevli 19 kamu görevlisi ile bu kurum tarafından yapılan ihalelerde rüşvet karşılığında menfaat temin ettikleri ileri sürülen 28 şüpheli olmak üzere toplam 47 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir." açıklaması yapıldı.

8.09.2020 Haber
Son dakika haberler... Ankara Valiliğinden flaş açıklama: Rüşvet operasyonu başladı, 47 gözaltı kararı

Son dakika haberler... Ankara Valiliği'nden flaş açıklama: Rüşvet operasyonu başladı, 47 gözaltı kararı

Anlara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nca yapılan ihalelerde rüşvet karşılığında menfaat temin ettikleri iddiasıyla 19'u bu kurumda çalışan toplam 47 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken, bunlardan 37'si gözaltına alındı.

8.09.2020Gündem
Son dakika haberler... İşte Ankarada vaka artışının nedeni... Gazi Üniversitesi Başhekimi: Yoğun bakımlarımız yüzde yüz dolu

Son dakika haberler... İşte Ankara'da vaka artışının nedeni... Gazi Üniversitesi Başhekimi: Yoğun bakımlarımız yüzde yüz dolu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Ankara'daki vaka sayısının İstanbul'un 2 katı olduğunu açıklamasının ardından Başkent'le ilgili iki dikkat çeken açıklama daha geldi. Ankara Valisi Vasip Şahin de Ankara'da sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Öte yandan Ankara Valiliği, koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla kentte sokak ve köy düğünlerine izin verilmeyeceğini açıkladı.

4.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Bir ilde daha kamuda esnek çalışma getirildi

Son dakika haberler: Bir ilde daha 'kamuda esnek çalışma' getirildi

Yalova Valiliği’nce, Covid-19 salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla uygulanacak kamuda esnek mesai esasları belirlendi. Buna göre kamuda çalışan personel 1 gün çalışıp, 1 gün idari izinli sayılacak. Ayrıca daha önce, Ankara Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı karar ile Ankara İl sınırları dahilinde uygulanacak kamuda esnek mesai esaslarını belirlemişti.

1.09.2020Gündem
Kamuda esnek dönem

Kamuda esnek dönem

Başkentte kamuda çalışan ve 10 yaşından küçük çocuğu olan anneler, ikinci bir emre kadar evden çalışacak.

1.09.2020Ekonomi
Son dakika... Ankara Valiliğinden kamuda esnek mesai kararı

Son dakika... Ankara Valiliği'nden 'kamuda esnek mesai' kararı

Ankara Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı son dakika kararı ile Ankara İl sınırları dahilinde uygulanacak kamuda esnek mesai esaslarını belirledi.

31.08.2020Haber
Son dakika... Ankara Valiliğinden kamuda esnek mesai kararı

Son dakika... Ankara Valiliği'nden 'kamuda esnek mesai' kararı

Ankara Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı son dakika kararı ile Ankara İl sınırları dahilinde uygulanacak kamuda esnek mesai esaslarını belirledi.

31.08.2020Gündem
Son dakika haberler: Ankarada 30 Ağustosta bazı yollar trafiğe kapatılacak

Son dakika haberler: Ankara'da 30 Ağustos'ta bazı yollar trafiğe kapatılacak

ANKARA Valiliği'nce 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları dolayısıyla kentte bazı yolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu. Etkinliklerle ilgili 29 Ağustos Cumartesi günü saat 23.00’ten itibaren Atatürk Bulvarı (Kuğulu Kavşak ile Ulus Meydanı arası) Ulus gidiş yönüne göre tek şeritli çalıştırılacağı belirtildi.

28.08.2020Gündem
Son dakika... Valilik duyurdu İzmirde flaş düğün kararı

Son dakika... Valilik duyurdu! İzmir'de flaş düğün kararı

İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düğünler 2,5 saatte bitirilecek.

26.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Ankara Valiliğinden düğünlerle ilgili ilave tedbir açıklaması

Son dakika haberler... Ankara Valiliği'nden düğünlerle ilgili ilave tedbir açıklaması

Korona virüsle mücadele kapsamında, Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu hastalığın yayılım hızını kontrol altına almak adına yönelik ilave tedbirler aldı.

26.08.2020Gündem
Mangal yapmak yasaklandı mı İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliğinden mangal kararı

Mangal yapmak yasaklandı mı? İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği'nden mangal kararı!

Mangal yapmak yasak mı? sorusu bazı illerde orman yangınları nedeniyle yeni tedbirlerin alınmasının ardından gündeme geldi. Özellikle Ege Bölgesi ve iç bölgelerde hava sıcaklığının yüksekliğiyle beraber gerçekleşen orman yangınlarıyla, valiliklerden peş peşe açıklamalar yapıldı. Son olarak Ankara Valiliği'nden yapılan son dakika açıklamada, mangal yapmanın yasaklandığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı da 81 ile konuyla ilgili genelge göndermişti. İşte, ayrıntılar...

21.08.2020 Gündem

Yazar Sonuçları

Maskeyi doğru kullanmayana istisnasız ceza uygulansın

Vakaların artmasıyla beraber Ankara'da mesken hariç, istisnasız tüm alanlarda maske takmak zorunlu oldu. Maske ve mesafe kurallarına uyulması durumunda koronavirüsün bulaşma riskinin yüzde 1’in altında olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. İsmail Balık, bu koruyuculuk için maskenin doğru kullanılması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Balık, “Maske çene altında, kolda veya cepteyse de bunun yanlış olduğunu göstermek amaçlı ceza uygulanmalı” dedi.

11.09.2020

Maske ya da dezenfektan seyyar tezgâhlarına kadar düşmemeli

Koronavirüsten korunmanın yolu belli: * Maske * Mesafe * Hijyen

7.09.2020

Ankara’da vakalar arttı kamu esnek mesaiye geçti

Artan koronavirüs vakalarında başkent Ankara başı çekiyor. Ankara Valiliği de virüsün yayılımının en aza indirilmesi amacıyla hamile ve kronik hastalığı olan memurların idari izinli sayılacağı, 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın personelin ise evden çalışabileceği esnek mesaiye geçti. Vaka artışı endişelendirse de kadınlar uzaktan eğitimin de başladığı bugünler de evden çalışmanın ‘isabetli’ olduğu görüşünde.

1.09.2020