Meghan'ın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş

Güncelleme Tarihi:

Meghanın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 05, 2023 12:51

Evet... Başta İngiliz kraliyet ailesi olmak üzere tüm dünya için 'büyük gün' gelmek üzere. 70 yıl sonra ilk kez gerçekleyecek olan ve çağımızda örneğine çok örneğine rastlanmayan taç giyme töreni yarın Londra'da yapılıyor. İngiliz kraliyet ailesinin bütün önemli etkinliklerine ev sahipliği yapan Westminster Abbey'deki töreni, dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişinin izlemesi bekleniyor.

Haberin Devamı

ARTIK YENİ KRAL VAR AMA KRALİÇE UNUTULMADI
Yarın yani 6 Mayıs'ta, yılların veliahtı Charles, Kral 3. Charles olarak taç giyecek. Tabii eşi Camilla da. Bütün bunlar bir yana. Ama Charles'ın tahtı devraldığı annesi Kraliçe 2. Elizabeth de tam olarak unutulmuş değil. Elbette bir de taç giyme törenine katılmayacak olan, ailenin küçük gelini Meghah Markle var diğer yanda. 

Artık netleşen duruma göre Meghan Markle törene katılmıyor. İki çocuğuyla birlikte ABD'deki evinde kalacak. Fakat kocası Harry, kısa bir süreliğine Londra'ya gidip herhangi bir konuk gibi töreni izleyecek. Belirtilene göre fazla oyalanmadan yani diğer etkinliklere katılmadan evine dönecek.  Ama bu önemli günün öncesinde ne 70 yıl boyunca tahtta oturan ama artık hayatta olmayan Kraliçe unutuldu ne de ailenin gelinlerinden Meghan Markle.

Haberin Devamı

Meghanın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş

YAŞASAYDI TÖRENE GİTMEMESİNE MEMNUN OLURDU
Bazı iddialara göre de eğer Kraliçe hayattı olsaydı Meghan'ın bu önemli günde orada olmamasına üzülmek yerine sevinirdi. Bunun nedenine gelirsek... Son günlerde İngiliz basınında, bazı şahitler tarafından desteklenen bir söylenti aldı başını gitti.

Bu anlatılana göre her zaman mesafeli duruşuyla, ağzından çıkan kelimeleri tartmasıyla bilinen Kraliçe 2. Elizabeth bile hayatının son haftalarında, kendini tutamayıp her zamanki "terbiyesini bozmuş." Kimsenin kendisinden beklemediği bir kelimeyi kullanmış. Hem de torunu Harry'nin karısı Meghan için!

Meghanın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş


KRALİÇE'NİN AĞZINDAN ÇIKAN KELİME HERKESİ ŞAŞIRTTI

The Spectator adlı yayın organından Kara Kennedy'nin aileye yakın bir kaynağa dayandırarak ileri sürdüğü iddiaya göre Kraliçe 2. Elizabeth, Meghan Markle hakkında kendisinden beklenmeyecek bir kelime kullandı. Ve onu 'uğursuz' diye tanımladı. 

Haberin Devamı

İleri sürülenlere göre Kraliçe'nin sabrının taştığını belli ettiği o anlar, geçen yıl ağustos ayında Balmoral Şatosu'nda düzenlenen bir resepsiyonda yaşandı. Ki, o dönemde 96 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth'in sağlığı giderek bozuluyordu. Hatta bir ay bile dolmadan hayata veda etti.

Meghanın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş

19 Mayıs 2018'de, Prens Harry ile Meghan Markle'ın düğününde, Kraliçe'nin aileye yeni katılan gelire bu bakışları çok konuşulmuştu. 

Kara Kennedy'ye konuşan kaynağın anlattığına göre olay şöyle gerçekleşti: Akşam yemeği öncesi düzenlenen kokteylde bir grup insan Kraliçe ile sohbet ediyordu. O sırada konu döndü dolaştı Harry ile Meghan'a geldi. Kraliçe, Harry'nin Meghan ile tanışmasından sonra yaşananları "tam bir felaket" olarak nitelendirdi. Meghan'dan da "uğursuz" diye söz etti.

Haberin Devamı

Haber kaynağı sözlerini şöyle sürdürdü:  "O noktaya kadar Kraliçe'nin sağlığının kötüye gittiğini biliyorduk. Yaşayacak sadece ayları kalmıştı. İşlerin ilerleme şekli konusunda pişman olmuş görünüyordu."

Meghanın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş

KRALİÇE BÖYLE SÖZLER KULLANMAZDI
Olaya tanık olan kaynağın anlattığına göre bu sözler duyanlar üzerinde soğuş duş etkisi yarattı. Hatta birçok kişi Kraliçe'nin ağzından çıkan bu alışılmadık sözler üzerine kaşlarını kaldırdı.

Kennedy'nin kaynağı "Bu, Meghan'ı tanımlamak için bu tür bir sözcük kullanan Kraliçe'nin karakterine uymayan bir durumdu. Ama belli ki doğrudan Meghan'ın içini görmüştü." Bu kelime, o anda orada bulunan ve Kraliçe'yi 'dünyanın en bağışlayıcı kadını' olarak nitelendirilen kişiler için son derece şaşırtıcıydı.

Haberin Devamı

Meghanın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş

EVLENMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEYİNCE ALDIĞI YANIT ŞAŞIRTTI
Bu yılın ocak ayında yine basına yansıyan başka bir iddia, Kraliçe'nin daha işin başında Kraliçe'nin Meghan'a bakışını gözler önüne sermişti. Hatta kapalı kapılar ardında yaşanan bu olayı anlatan kişi de Harry'nin kendisi. Prens, ailesine sert eleştiriler yönelttiği Spare (Yedek) adlı kitabında Meghan'la evlenmek için izin istediği babaannesi Elizabeth'ten aldığı yanıtı anlatmıştı.

Prens, kitabında yazdığına göre Meghan Markle ile evlenme fikrini ailesine açtığında çok da güzel tepkiler almadı. Özellikle ağabeyi William'ın, kendisinden hiç beklenmeyen bir tepki verdiği hatta kardeşini tartakladığı biliniyor. Kitabında yazdığına göre Kraliçe 2. Elizabeth ise torununun, Markle ile evlenmek için kendisinden izin istediği konuşmada şifreli bir yanıt verdi.

Haberin Devamı

Meghanın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş

İZİN ALMA FİKRİ RAHATSIZ ETTİ AMA YİNE DE ÖĞÜTLERİ DİNLEDİ
Olayları kitapta, Harry'nin anlattığı biçimiyle bir toparlayalım: Fikirlerine güvendiği kişiler Harry'ye Meghan Markle ile evlenmek için babaannesinden izin alması gerektiğini söyledi. Başlangıçta yetişkin bir adam olarak neden izin alması gerektiğini kavrayamadı Harry. Bu "izin alma" fikri her ne kadar ona rahatsız edici gelse de yine de Kraliçe 2. Elizabeth ile bir konuşma yapmaya karar verdi.

Harry'ye göre Meghan ile ilişkisi ailede büyük bir kaos yaratmıştı ve babaannesinden kısaca bir "hayır" yanıtı alacağından çok emindi. Yine de her ihtimale karşı zamanlamayı iyi ayarlamaya çalıştı. Sonunda ailenin bir av partisi için Sandringham'da buluştuğu ve herkesin iyi hissettiği bir dönemde Kraliçe 2. Elizabeth ile konuşma fırsatı buldu. Kraliçe'ye yalnız yakalayabildiği o anlarda da Kraliçe ile konuyu görüştü.

Meghanın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş

'SANIRIM SANA EVET DEMEK ZORUNDAYIM'
Ona, Meghan'ı ne kadar çok sevdiğini ve onunla evlenmek istediğini söyledi. Sonra da "Ona evlilik teklif etmeden sizden izin almaya mecbur olduğum söylendi" dedi. Bunun üzerine Kraliçe "Mecbur musun?" diye sordu. Harry, babaannesine "Bana öyle söylendi" diye yanıt verdi.

Babaanne ile torunu arasında bir süre sessizlik oldu. Ardından Kraliçe, şu sözleriyle bu sessizliği bozdu: "Tamam o zaman. Sanırım sana 'evet' demek zorundayım." İşte onun bu sözlerinden sonra anlattığına göre Harry'nin dili tutuldu, söyleyecek kelime bulamadı.

Meghanın adını duyunca Kraliçe 2. Elizabeth bile terbiyesini bozmuş

KRALİÇE'NİN YANITINI DUYDU, DİLİ TUTULDU
Harry kitabında babaannesinin yanıtının kendisinde şok etkisi yarattığını saklamadı. Bu düşüncelerini de satırlara döktü: " Anlamadım. Alaycı mı olmaya çalışıyordu? İroni mi yapıyordu? Bilerek mi böyle şifreli konuşuyordu? Bu yaptığı bir kelime oyunu muydu?" Harry anlattığına göre cevabını verdikten sonra babaannesinin ne dediğini anlayabilmek için orada öylece dikilip durdu. Ama sonra Kraliçe'nin kendisine "evet" dediğine, yani onun iznini aldığına karar verdi. Sonra da bunu "harika" olduğunu söyleyip Kraliçe 2. Elizabeth'e teşekkür etti.

 

BAKMADAN GEÇME!