Kral'ın çorapları yırtık! Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı

Güncelleme Tarihi:

Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı
Oluşturulma Tarihi: Mart 04, 2023 13:04

"Kral" kelimesini duyduğunuzda aklınıza tam olarak ne geliyor bilemeyiz... Ama bu kelime birçok kişiye gücü, hükmetmeyi, belki etrafına biraz korku salmayı ve en çok da göz kamaştıran, dudak uçuklatan bir serveti getiriyor. Gerçek hayat tabii ki her zaman böyle hayallerdeki gibi olmuyor. Çünkü bazen krallar da sanıldığı gibi olmayabiliyor.

Haberin Devamı

OĞLUNUN AYAKKABISININ DA TABANI DELİKTİ
İşte bunun örneklerinden birini de Büyük Britanya'nın yeni kralı 3. Charles sergiledi. Aslına bakılırsa bu ailenin kadın ve erkek üyelerinin giysilerini tekrar tekrar giydiği biliniyor. En göz önündeki üyelerden biri olan Prens William, aynı ayakkabıyı ve aynı pantolonu defalarca giyerken görüntülendi. Kardeşi Harry de!

Hatta bir ara Harry'nin eski ayakkabıları, bir dönem de takım elbisesinin altına giydiği ayakkabının tabanındaki delik sosyal medyada da basında da gündem olmuştu. Bunun yanı sıra ailenin kadın üyelerinin, özellikle Kate Middleton'ın onlarca yıllık kıyafetlerini ya da ayakkabılarını defalarca kullandığı biliniyor. Hele Kate'in "efsane" diye nitelendirilen bir çift çizmesi var ki üniversite yıllarından beri giyiyor.

Haberin Devamı

Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı

AYAKKABILARINI ÇIKARINCA HERKES ŞAŞIRDI
Geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir ziyarette sergilediği görüntüye bakılırsa ülkenin yeni kralı Charles'ın da iki oğlundan ve gelininden farkı yok. Kral 3. Charles, bir süre önce karısı Konsort Kraliçe Camilla ile birlikte Brick Lane'i ziyaret etti. O sırada da bölgede bulunan tarihi camiye girdi çift. Elbette camiye girerken Camilla başını örttü. Her ikisi de içeriye girerken ayakkabılarını çıkardı. İşte o anlarda da Charles ile ilgili çarpıcı bir ayrıntı ortaya çıktı. Kral'ın çoraplarından biri yırtıktı! Tabii ki bu görüntü objektiflerden kaçmadı.

Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı

ÇORAPLARIN SON KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ
Kral Charles'ın yırtık çorapları İngiliz basınına da konu oldu. Bu konuda birçok kişi "Tıpkı bizim gibi" yorumunu yaptı. Charles'ın kıyafetlerini, yıllar boyunca tekrar tekrar giydiği çok iyi biliniyor. Ama bu yırtık çoraplar onun tutumlu kişiliğinin yanı sıra artık çoraplarının son kullanma tarihini çoktan doldurduğu yorumlarına da neden oldu.

Haberin Devamı

Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı


O PALTOYU YILLARDIR GİYİYOR
Bu yırtık çoraplar Kral Charles'ın eşyalarını, kıyafetlerini defalarca kullanmasına tek örnek değil. Bu yılın ilk ayında gittiği bir ziyarette üzerindeki palto da dikkatli gözlerden kaçmamıştı. Üstelik o paltoyu tanımak için belli bir yaşın üzerinde olmak da gerekiyordu. Çünkü Charles, tam 40 yıllık paltosunu giyiyordu o gün.
Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı

80'Lİ YILLARDAN 2000'LERE
Kral Charles, ocak ayında eşi Camilla ile birlikte Sandringham'daydı. İşte o gün üzerinde onu çok eskiden beri bilenlere tanıdık gelen bir palto vardı. Sonra hemen arşivler tarandı ve o paltoyu Charles'ın 1988 yılında annesi, babası, o zaman evli olduğu Prenses Diana ve iki oğlu William ve Harry'yle  gittiği bir ziyarette yine Sandringham'da giydiği fotoğraflar ortaya çıktı. Tabii hemen sözün burasında Charles'ın paltosunun son derece kaliteli bir ürün olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Haberin Devamı

Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı

KATE VE EFSANE ÇİZMELERİ
İngiliz kraliyet ailesinin en tutumlu kişilerinden biri de Prens William'ın eşi Galler Prensesi Catherine. Halkın arasındaki adıyla Kate Middleton, bir giydiğini farklı aksesuarlarla tamamlayarak defalarca giyiyor. Üstelik bu durum sadece gece elbiseleri ya da gündüz ziyaretlerinde giydiği kıyafetlerle sınırlı değil. Kate'in bir çift çizmesi var ki hayranları arasında onların adı "efsane çizmeler." Çünkü 20 yılı aşkın süredir zaman zaman giyiyor bunları. İlk kez üniversite öğrenciliği yıllarında çekilen bir fotoğrafında görülen bu çizmeleri defalarca kullandı.

Middleton bu çizmelerini genellikle şehir dışına, kırsal alana gittiğinde kullanıyor. Aile gezisi ya da iş gezisi olmasının da onun için bir farkı yok. Her fırsatta giyiyor çizmelerini. Tutumluluğuyla tanınan düşes, 475 sterlin (yaklaşık 2500 Türk lirası) değerindeki bu çizmeleriyle ilk olarak 2004 yılında St. Andrews Üniversitesi’nden mezun olurken görüntülenmişti.

Haberin Devamı

Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı


ÜNİVERSİTE YILLARINDAN KALMA CEKETİ ÇOK KONUŞULDU
Kate Middleton geçen yıl kocasıyla birlikte çıktığı Karayipler gezisinde özellikle giydiği kıyafetlerle dikkat çekmişti. O gezide bavulunda daha önce hiç giymediği yeni kıyafetler vardı. Bazıları ziyaret edilen ülkelerin bayraklarındaki renkler düşünülerek özel olarak hazırlanmıştı. Ama içlerinde bir kırmızı ceket vardı ki hepsinden çok daha fazla dikkat çekti. Çünkü Kate'in yeni parçalarla tamamladığı o ceket üniversite yıllarından kalmaydı. Tabii bu durum onun ne giydiğini yakından takip edenlerin dikkatinden kaçmadı.

Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı

Haberin Devamı

BEYAZ MANTO YILLARDIR ÜZERİNDE
Kate Middleton'ın çok ünlü bir kıyafeti daha var aslında: Evliliğinden bile daha eski olan beyaz palto. William ile ilk kez resmi olarak katıldığı bir etkinlikte giydiği o seyaz paytoyu 2020'de Prens William ile birlikte gittiği İrlanda ziyanekinde gid.i Düşes'in bu gezi için bavuluna yeni elbiselerin yanı sıra eski kıyafetlerini de koyduğu dikkatlerden kaçmadı. İşte bunlar arasında bir tanesi son günlere damgasını vurdu: Siyah düğmeli beyaz manto!

Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı


O DÖNEMDE NİŞANLI BİLE DEĞİLLERDİ
Middleton'ı takip edenler için Reiss'in imzasını taşıyan Olivia adlı bu beyaz mantonun anlamı bambaşka. Middleton, bu paltoyla ilk kez görüntülendiğinde takvimler 2008 yılını gösteriyordu. O dönemde Prens William ile henüz evli hatta nişanlı bile değillerdi. Middleton, o yıl Prens'in uçuş okulundan mezuniyet törenine katıldığında da üzerinde bu beyaz manto vardı. Görümümünü yine İrlanda'dakine benzer çizmeler ile tamamlamıştı.

Kralın çorapları yırtık Ayakkabılarını çıkarınca herkes şaşırdı


15 YILDIR TEKRAR TEKRAR GİYİYOR
Middleton, o dönemde sevgilisi olan William'ın kuzeni Peter Phillips'in 30'uncu doğum gününe de katılmıştı. O partiye giderken de üzerinde yine aynı beyaz manto vardı. Yani özetle Middleton, bu mantoyu tam 15 yıldır tekrar tekrar giyiyor.

 

 

 

BAKMADAN GEÇME!