EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Prens Philip

Prens Philip ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prens Philip haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 434 Prens Philip haberi bulunmuştur.

Prens Philip Haberleri

Evliliklerine 5 yıl biçilmiş

Evliliklerine 5 yıl biçilmiş

Trafik kazasında ölen Lady Diana'nın, kocası Prens Charles'a, evlilikleri için 5 yıl izin verildiğine inandığı ileri sürüldü. Diana'nın uşağı Paul Burrell tarafından çıkarılan ''A Royal Duty''adlı kitabın basında yer alan kısımlarında, Diana'nın, ''tahta bir veliaht ve yedeğini doğurmak üzere kraliyet ailesine satıldığı'' hissini taşıdığı öne sürüldü.

27.05.2004Gündem
Prens Charles Ortodoks mu oldu

Prens Charles Ortodoks mu oldu

İngiltere Veliaht Prensi Charles’ın kadınların ayak basmasına izin verilmeyen Yunanistan’daki özerk manastırlar bölgesi Aynoroz’a bir yıl içinde üçüncü ziyaretini gerçekleştirmesi ‘Prens Ortodoks mu oluyor’ söylentilerine yol açtı.

12.05.2004Dünya
Prens Charles İranda

Prens Charles İran'da

İngiltere Veliaht Prensi Charles, 33 yıldır İran'ı ziyaret eden kraliyet ailesinden ilk kişi oldu. Charles, Bem depremi sonrasında taziyelerini iletmek için geldi. Hatemi, Prens Charles ile görüşerek, Batı'ya İran'ın nükleer çalışmaları ve dinlerararası diyalog mesajları verdi.

9.02.2004Dünya
İspanya’nın müstakbel kraliçesini soyan ressam

İspanya’nın müstakbel kraliçesini soyan ressam

İspanya Veliaht Prensi Felipe'nin 22 Mayıs'ta evleneceği ünlü televizyoncu Letizia Ortiz Rocasolano'nun (31) üstsüz resimlerini yapan Waldo Saavedra ortaya çıktı.

23.01.2004Dünya
Kazanın ardındaki sır aydınlanacak mı

Kazanın ardındaki sır aydınlanacak mı

Galler Prensesi Diana'nın ölümüyle ilgili İngiltere'de açılan ilk soruşturma, olayla ilgili komplo teorilerinin araştırılması için Kraliyet Savcılığı'ndan polise devredildi. Savcı Michael Burgess, soruşturmanın İngiltere'nin en üst düzeydeki polis şefi olan Metropolitan Polis Şefi Sir John Stevens tarafından yürütülmesini istedi ve ancak polisin soruşturmasının tamamlanmasından sonra kendisinin yapacağı soruşturmanın başlayabileceğine dikkat çekti.

7.01.2004Gündem
Bush Buckinghamda

Bush Buckingham'da

ABD Başkanı George W. Bush, Buckingham Sarayı'nda İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Prens Philip tarafından resmi törenle karşılandı.

19.11.2003Gündem
ABD Başkanı Bushun İngiltere ziyareti başladı

ABD Başkanı Bush'un İngiltere ziyareti başladı

ABD Başkanı George W. Bush, 1918 yılından bu yana geçen 85 yıllık süre içinde İngiltere kraliyetinin resmi davetlisi olan ilk ABD Başkanı olarak bu ülkeye yapacağı 3.5 günlük ziyaretini başlattı.

18.11.2003Dünya
Diananın bütün sırlarını Prens Williama anlatacağım

"Diana'nın bütün sırlarını Prens William'a anlatacağım"

''A Royal Duty'' adlı kitabına ilişkin açıklamalarını sürdüren, Prenses Diana'nın eski uşağı Paul Burrell, Diana'nın yaşamı hakkında çok şey bildiğini, ancak bunları sadece prensesin büyük oğlu Prens William ile paylaşabileceğini bildirdi.Kitabının tanıtımı için çalışmalarını sürdüren Burrell, ''Evet daha açıklanacak çok sır var, ancak bunları sadece Prens William'a ve yüz yüze bir görüşmede anlatacağım'' dedi.

28.10.2003Gündem
Sus artık

Sus artık

Prenses William ve Prens Harry, geçen hafta bomba iddialar ortaya atan annelerinin eski uşağı Paul Burrell'den susmasını istedi.

25.10.2003Dünya
Hiç fren izi yok  cinayet teorisi doğru olabilir

Hiç fren izi yok cinayet teorisi doğru olabilir

Amerikalı ünlü polisiye yazarı Patricia Cornwell, ‘‘bir kazaya kurban gitmekten’’ korkan Galler Prensesi Diana'nın 1997'deki trajik ölümünün arkasındaki esrar perdesini araladığını açıkladı. ‘‘Cinayet teorisi’’nin doğru olabileceğini öne süren Cronwell, ‘‘Kaza yerindeki lastik izleri, hiç frene basılmadığını gösteriyor’’ dedi.

22.10.2003Dünya
Saray eski uşağın kitabının peşinde

Saray eski uşağın kitabının peşinde

İngiltere'de Buckingham Sarayı, Prenses Diana'nın eski uşağı Paul Burrel'in bazı bölümleri basına yansıyan, ancak henüz piyasaya çıkmamış kitabının kopyasını elde etmeye çalışıyor. Saray danışmanlarının ''A Royal Duty'' adlı kitabın, piyasaya çıkmadan önce incelenebilmesi için bir kopyasını elde edebilmek için çabaladıkları belirtiliyor.

22.10.2003Gündem
Diana’yı saray mı ortadan kaldırdı

Diana’yı saray mı ortadan kaldırdı

Prenses Diana'nın kendisini öldürteceğinden korktuğu kişinin kayınpederi Prens Philip olduğu anlaşıldı. Prens Philip'in suikast girişiminden korkan Diana, ölümünden on ay önce uşağı Paul Burrell'e yazdığı bir mektupta, trafik kazası komplosuyla öldürülmekten korktuğunu söylemişti.

21.10.2003Dünya
Aklı olan Camilla için seni terk etmez

"Aklı olan Camilla için seni terk etmez"

Galler Prensesi Diana'nın eski uşağı Paul Burrel'ın yazdığı kitapta ortaya atılan yeni unsurlar, gelininden nefret ettiğine inanılan Edinburgh Dükü Prens Philip'in Camilla olayında Diana'nın yanında yer aldığını ortaya çıkardı. Kitaba göre, gelinine bir mektup yazan Prens Philip, ''Aklı yerinde olan birinin, Camilla Parker-Bowles ile birlikte olmak için seni terk edeceğini tahayyül bile edemem'' ifadesini kullandı.

21.10.2003Gündem
Kraliyet ailesinde bebek heyecanı

Kraliyet ailesinde bebek heyecanı

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth'in küçük oğlu Edward ve gelini Sophie Rhys-Jones'un bebek bekledikleri açıklandı. Buckingham sarayından yapılan açıklamada bebeğin Aralık ayında doğacağı belirtilerek, Kraliçe ve eşi Prens Philip başta olmak üzere, bütün kraliyet ailesinin haberi sevinçle karşıladığı bildirildi.

7.05.2003Gündem
Saraydan ‘fahişe’ iddialarına tekzip

Saraydan ‘fahişe’ iddialarına tekzip

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth'in eşi Prens Philip, yazdığı mektuplarda Prenses Diana için ‘fahişe’ ya da benzeri sıfatlar sarfettiği iddialarını yalanladı.

23.11.2002Dünya
Son Bond filminin galasına Kraliçe Elizabeth de katıldı

Son Bond filminin galasına Kraliçe Elizabeth de katıldı

Türkiye'de 17 Ocak'ta gösterime girecek son James Bond filmi ‘‘Die Another Day’’in dünya galası önceki gece Londra'da Royal Albert Hall'de yapıldı.

19.11.2002Gündem
Saray sallanıyor

Saray sallanıyor

İngiltere'e Saray çevrelerini büyük bir skandalın içine çeken Saray görevlileri arasındaki "homoseksüel tecavüz" iddialarının yeni ve son derece önemli bir soruşturmanın konusu olabileceği belirtiliyor. The Times gazetesi Kraliçe II. Elizabeth'in basın ve kamuoyundan gelen baskıları da dikkate alarak böyle bir soruşturma için oğlu Prens Charles'a talimat verdiğini yazdı.

12.11.2002Gündem
Müslüman bir ülke AB için zenginliktir

Müslüman bir ülke AB için zenginliktir

Türkiye açısından tarihi önem taşıyan Kopenhag Zirvesi'ne bir ay kala, ilgili kuruluşlarla birlikte Avrupa'da etkin olan Ermeni Patrikhanesi de AB için atağa kalktı. Ermeni Patriği Mesrob II, AB liderleri, dışişleri bakanları, kilise yöneticileriyle çeşitli sivil toplum örgütleri başta olmak üzere 500'e yakın kişi ve kuruluşa Kopenhag'da Türkiye'ye müzakere tarihi verilmesi için bir mektup gönderdi.

11.11.2002Gündem
Bartholomeos, İngiltereye gidiyor

Bartholomeos, İngiltere'ye gidiyor

Bu yıl tahta çıkışının 50'nci yıldönümünü kutlayan İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in, ''insanlığın manevi gidişatı ve dinin rolü'' konulu istişarelerde bulunmak üzere çeşitli ülkelerden davet ettiği dini liderler arasında Fener Rum Patriği Bartholomeos da yer alıyor.

8.11.2002Gündem
Dianayı sevenleri anıyor

Diana'yı sevenleri anıyor

Diana'nın ölümünün üzerinden 5 yıl geçti. Mahsun Prenses'in için bu yıl da resmi tören yok. Sevenleri ise Kensington'da toplanıyor.

31.08.2002Dünya
Prensin yeni gafı: Turistler Londraya gelmesin

Prens'in yeni gafı: Turistler Londra'ya gelmesin

İngiltere Kraliçesi'nin gaflarıyla ünlü eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, şimdi de Londra Belediyesi'nin Turizm Masası Şefi'ne ‘‘Londra'ya turist gelmesi yasaklansın’’ diyerek ortalığı karıştırdı.

28.07.2002Dünya
Röntgene ters baktı, öldürdü

Röntgene ters baktı, öldürdü

İngiltere'de bir ürolog, röntgen filmine tersten bakıp, hastanın sağlıklı böbreğini alınca, ölümüne neden oldu.

14.06.2002Dünya
Kraliçe’nin ‘Altın Jübile’sinde Türk grubu DEF alkışlandı

Kraliçe’nin ‘Altın Jübile’sinde Türk grubu DEF alkışlandı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in ‘‘Altın Jübile’’si birbirinden ilginç görüntülere sahne oluyor. Kraliçe'nin 50. Yıl kutlamalarına katılan Türk grubu DEF'in konseri, ayakta alkışlandı. Kraliçe II. Elizabeth, yağmura karşın Slough'da dev ekrandan DEF'in konserini izledi.

4.06.2002Dünya
Altın yıldönümüne altın araba

Altın yıldönümüne altın araba

Tahta çıkışının 50. yıl kutlamalarınınfinalinde Buckingham Sarayı'dan "altın araba" ile çıkan Kraliçe II.Elizabeth, eşi Edinburgh dükü Prens Philip ile birlikte halkını selamladı. Kutlamaların son gününde Kraliyet ailesinin bütün üyeleri, Buckingham Sarayı'ndan kendilerine tahsis edilen bir otobüsle ayrıldı.Kraliçe'nin birinci dereceden yakınları olan çocukları ve torunları ise Sarayı atlı arabalarla terketti.

4.06.2002Gündem
Damdakı gitarcı

Damdakı gitarcı

Kraliçe 2. Elizabeth'in tahta çıkışının 50. yıldönümü dolayısıyla Buckingham Sarayı'nda verilen konserde yıldızlar geçidi yaşandı. Queen topluluğunun gitaristi Brian May'in saray binasının en tepesinde solo olarak seslendirdiği God Save the Queen (Tanrı Kraliçeyi Korusun) parçasıyla başlayan konserde, Paul McCartney ve Eric Clapton'ın da aralarında bulunduğu pek çok sanatçı ve topluluk sahne aldı.

4.06.2002Gündem