EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kraliyet Ailesi

Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.304 Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

Kraliyet Ailesi Haberleri

Kral adayları sırada

Kral adayları sırada

Eski Irak kraliyet ailesi taht hayalleri kurmaya başladı. Kral 2'inci Faysal'ın kuzeni Şerif Ali bin Hüseyin, pazartesi günü İngiltere'den Irak'a dönüyor. Ancak başka adaylar da bulunuyor. Bunlar ünlü tiyatrocu Şirin Devrim'in üvey kardeşi Prens Raad bin Zeyd ile Ürdün Kralı Abdullah'ın amcası Prens Hasan.

7.06.2003Dünya
Arabistan nükleer silah istedi iddiası

Arabistan nükleer silah istedi iddiası

Suudi Arabistan'ın da, komşusu İran gibi nükleer silah elde etmeye çalıştığıiddia edildi. Geostrategy Direct internet sitesinde yayınlanan habere göre, Suudi kraliyet ailesi, komşusu İran'ın nükleer silaha sahip olma projelerinden son derecede tedirgin oldu.

20.06.2003Gündem
Veliaht  Prens 21 yaşına giriyor

Veliaht Prens 21 yaşına giriyor

İngiltere veliaht Prensi Charles'ın kendisinden sonra tahtı devredeceği büyük oğlu Prens William, bu akşam Windsor Kalesi'nde 300 özel davetli için verilecek bir partiyle 21 yaşına giriyor. William'ın partisinin bir kıyafet balosu olmasını tercih ettiği ve hem Afrika'yı çağrıştıran bir dekorasyon hazırlatıp hem de davetlilerden partiye Afrika giysileriyle gelmelerini istediğini belirtiliyor.

21.06.2003Gündem
MEDYADAN : Alıntılar

MEDYADAN : Alıntılar

Orgazm sigarası çok zararlı diyen haberin fotoğrafı – Latinler İngilizce bilir miydi? – Halk medyaya güvenmiyor, diye üzülen köşe yazarı – Adamın ölümü otopsiden sonra kesinlik kazanacak – 23 Nisan’da TBMM’de milletvekili koltuğuna oturan öğrencinin 83 vakuatı varmış, yakışır – İşkilliler listesine Karaman da katıldı – “Fransız gezginci” mi? Hay dilinizi...

22.06.2003Kelebek
Williamın partisinde Usame şoku

William'ın partisinde Usame şoku

İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın büyük oğlu Prens William'ın 21. yaş günü için verilen partiye Usame Bin Ladin kılığında bir davetsiz misafirin gelmesi, "güvenlik skandalı" olarak nitelendirildi. Olayda ihmali görülen polisler hakkında soruşturma açıldı.

23.06.2003Gündem
Nükleer sığınaklı saray aldı

Nükleer sığınaklı saray aldı

Real Madrid'e giderek yılın transferine imza atan ünlü futbolcu David Beckham'ın Madrid'deki yeni malikanesi, görenleri kıskandırıyor. Milyonlarca dolarlık malikanede; helikopter pisti, 3 adet yüzme havuzu ve bir de nükleer sığınak bulunuyor.

6.07.2003Gündem
11 Eylül teröristlerin finansörü Suudiler

11 Eylül teröristlerin finansörü Suudiler

Amerikan Kongresi'nin hazırladığı rapora göre, 11 Eylül saldırılarını gerçekleştiren teröristleri Suudi Kraliyet ailesi, 'bilerek ya da bilmeyerek' finanse etti. Ayrıca Bush hükümetine El Kaide'nin uçak kaçırarak büyük bir eylem yapacağı ihbarı yapılmış.

11.07.2003Dünya
El Kaideyi Suudiler finanse etti

El Kaide'yi Suudiler finanse etti

ABD'nin yerel gazetelerden Miami Herald, uzun zamandır beklenen ve 2 haftaya kadar yayınlanacağı bildirilen 11 Eylül ile ilgili şok raporun ana hatlarını açıkladı.

11.07.2003Gündem
El Kaideyi Suudiler finanse etti

El Kaide'yi Suudiler finanse etti

ABD'nin yerel gazetelerden Miami Herald, uzun zamandır beklenen ve 2 haftaya kadar yayınlanacağı bildirilen 11 Eylül ile ilgili şok raporun ana hatlarını açıkladı.

11.07.2003Dünya
Zafer Çağlayan taç törenine katılacak

Zafer Çağlayan taç törenine katılacak

İngiltere Kraliçesi'nin Taç Giymesinin 50. yıl kutlaması, yarın Buckingham Sarayı'nda yapılacak. Kraliçenin vereceği Kraliyet Bahçe Partisi'nin Türkiye'den tek davetlisinin, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan olduğu öğrenildi.

14.07.2003Ekonomi
Suudi bağlantısı aydınlanıyor

Suudi bağlantısı aydınlanıyor

11 Eylül 2001'de düzenlenen terör eylemlerinin ardındaki Suudi bağlantısı açıklık kazanıyor. ABD'de saldırıya katılan iki hava korsanıyla irtibat kuran iki Suudi'nin ajan olduğu sanılıyor. Bu bilgilerin ABD Kongresi tarafından hazırlanan ancak 28 sayfalık bölümü açıklanmayan 11 Eylül raporunda ayrıntılı bir şekilde yer aldığı öne sürülüyor.

2.08.2003Dünya
Gazeteden prensese özür buketi

Gazeteden prensese özür buketi

Norveç Prensesi Mette Marit'in 30'uncu yaş gününde küs olduğu babasını doğum gününe davet etmemesini eleştiren ve babası ile görüşmesi çağrısında bulunan VG Gazetesi, gelen tepkiler üzerine gazetenin manşetine bastığı bir buket çiçek resmi ile Mette Marit'ten özür diledi.

22.08.2003Dünya
Dünyanın muhteşem otelleri belirlendi

Dünyanın muhteşem otelleri belirlendi

Amerikan Forbes dergisi, dünyanın muhteşem otellerini belirledi. Tarihi özelliklerinin yanı sıra mükemmel dekorlara sahip bulunan, ayrıca ünlü ve zenginlerin uğrak yeri olan otellerin ilginç hikayeleride bulunuyor. Bu oteller ve ilgi çekici özellikleri şöyle:

29.08.2003Seyahat
Yeni Dalga’nın adresi Türkiye

Yeni Dalga’nın adresi Türkiye

Amerikan Newsweek dergisi, global ısınmayla birlikte şarap coğrafyasının değiştiğini, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu altı Yeni Dalga ülkesinin yükselmeye başladığını yazdı. Dergiye göre eski şarapçılar yöntemlerini gözden geçirmek zorunda kalacak.

3.10.2003Dünya
Saray eski uşağın kitabının peşinde

Saray eski uşağın kitabının peşinde

İngiltere'de Buckingham Sarayı, Prenses Diana'nın eski uşağı Paul Burrel'in bazı bölümleri basına yansıyan, ancak henüz piyasaya çıkmamış kitabının kopyasını elde etmeye çalışıyor. Saray danışmanlarının ''A Royal Duty'' adlı kitabın, piyasaya çıkmadan önce incelenebilmesi için bir kopyasını elde edebilmek için çabaladıkları belirtiliyor.

22.10.2003Gündem
Charlestan boşanmayı hiç istemedi

Charles'tan boşanmayı hiç istemedi

Galler Prensesi Diana'nın uşağı Paul Burrel, Diana'nın Prens Charles'tan boşandığı gün el yazısıyla kendisine bir not teslim ettiğini ve bu notta, ''Charles'tan boşanmayı asla istemediğini'' yazdığını öne sürdü. ABD'de Pazartesi günü piyasaya çıkacak kitabının önemli bölümlerinin yayın hakkını İngiliz Daily Mirror gazetesine veren Burrel, Prenses tarafından boşanma günü kendisine teslim edilen notta,''Bir tarafımla her zaman Charles'ı sevdim'' ifadesinin de yer aldığını savundu.

23.10.2003Gündem
Mezarı açılacak

Mezarı açılacak

Uşağının açıklamalarıyla ölümü üzerindeki cinayet şüpheleri daha da artan Prenses Diana'nın mezarı açılacak ve cesedine otopsi yapılacak. Kraliyet Ailesi ve İngiliz Hükümeti'ni olayı örtbas etmekle suçlayan Fransız müfettişler, otopsi için resmen başvuruda bulundu.

2.11.2003Dünya
İspanyollar gazeteci kraliçeyisevdi

İspanyollar "gazeteci kraliçeyi"sevdi

İspanyol Kraliyet Ailesi'nden cumartesi akşamı yapılan ''Asturias Prensi Felipe'nin TVE televizyonundan gazeteci Letizia Ortiz ile evleneceği''açıklamasından sonra hayatın adeta durduğu İspanya'da, ilgi yeni Kraliyet çiftine yöneldi. El Pais, El Mundo, La Vanguardia gazeteleri, Felipe'nin gazeteci Ortiz ile evleneceği haberini, ''Yılın en büyük haberi'' olarak değerlendirirken, ''Prens Felipe, başarılı bir seçim yaptı'' diyerek destek verdiler.

3.11.2003Gündem
Prens Felipe ile Letizia nişanlandı

Prens Felipe ile Letizia nişanlandı

İspanya Veliahtı Prens Felipe, gazeteci Letizia Ortiz Rocasolano ile Kraliyet sarayındadüzenlenen törenle nişanlandı. Palacio Zarzuela'da düzenlenen nişan törenine Kraliyet ailesi ile geleceğin Prensesi Letizia'nın ailesi katıldı.

6.11.2003Gündem
Prens Felipe ile Letizia nişanlandı

Prens Felipe ile Letizia nişanlandı

İspanya Veliahtı Prens Felipe, gazeteci Letizia Ortiz Rocasolano ile Kraliyet sarayında düzenlenen törenle nişanlandı.

6.11.2003Gündem
Prens Felipenin düğün kortejini  izlemek 6 bin Euro

Prens Felipe'nin düğün kortejini izlemek 6 bin Euro

İspanya Veliaht Prensi Felipe'nin nişanlısı gazeteci Letizia Ortiz ile evlenmesine daha yaklaşık 8 ay olmasına karşın, Madrid'de düğün kortejini görecek balkonların kiralanması işlemleri şimdiden başladı. İspanya'da ''yılın haberi'' olarak duyurulan Prens Felipe ile Ortiz'in evleneceği haberinin yankıları bugün de İspanyol basınında geniş şekilde yer aldı.

7.11.2003Gündem
İngiliz gazeteci Kraliyet Sarayına sızdı

İngiliz gazeteci Kraliyet Sarayı'na sızdı

Daily Mirror gazetesinin muhabiri sahte referans belgeleriyle Buckingham Sarayı'nda işe girdi ve Başkan Bush'un Saray'a gelişini yakından izledi.

19.11.2003Dünya
Musanın bozkurtları

Musa'nın bozkurtları

Türkeş, 1992 yılında İstanbul Balat'taki sinagogu ziyaret etmişti. Sinagogdaki dini törenden ayrılırken, gençler kendisini ‘Başbuğ Türkeş’ tezahüratı ve ‘bozkurt selamı’ ile uğurluyordu. Türkeş, bu gençlerin kimliğini şöyle açıklıyordu: ‘‘Musa'nın Bozkurtları.’’

28.11.2003Gündem
Dodi ve Diananın ölümüne yeni soruşturma

Dodi ve Diana'nın ölümüne yeni soruşturma

İngiltere Kraliyet ailesi, 6 yıl önce Paris'te trafik kazasında yaşamını yitiren Galler Prensesi Diana ile Dodi El Fayed'in ölümleriyle ilgili soruşturma yaptıracağı açıklandı. Kraliyet denetim kurulu başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, soruşturmanın 6 Ocak'ta başlayacağı belirtildi.

18.12.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Pire misali

ŞU yaşlı dünyamızdan ne krallar, ne prensesler, ne başkanlar gelip geçti. Fakat aralarında Prens Charles'la rahmetli eşi kadar aklı şeyine kaymış iki kişi daha var mıydı bilmiyorum. Gerçi kimse bizim padişahların eline su dökemez... Clinton var bir de... Ama ben yine de karı-koca birinci ilan ediyorum bunları.

10.11.2003

Peygamberin doğduğu evi çöplüğe Kábe'yi de Manhattan'a çevirdiler

İstanbul'da bombaların patlamasından sonra, gündeme Azad Ekinci'nin adıyla beraber bir de ‘‘Vehhabilik’’ tartışması geldi.

6.12.2003