EKSTRA
MENÜ

New York Times

New York Times haberleri sayfasında güncel ve son dakika New York Times hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 13.646 New York Times haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

New York Times Haberleri

Her yaptığı ayrı iğrenç Tacizci doktor hastane hastane gezdi, şikayetlere kulak tıkadılar

Her yaptığı ayrı iğrenç! Tacizci doktor hastane hastane gezdi, şikayetlere kulak tıkadılar

Onlarca kadın hastasını önce reçeteli ilaçlara bağımlı hale getirip sonra iğrenç şekillerde taciz etti. Çalıştığı kurumların yöneticileri de polis de kadınların şikayetlerine kulak tıkadı. Her satırıyla tüylerinizin ürpermesine neden olacak bir haber var aşağıda...

15.10.2021Dünya
Son dakika... Bir ülkede daha Havana Sendromu tespit edildi

Son dakika... Bir ülkede daha Havana Sendromu tespit edildi!

ABD medyası, Amerikan yetkililerin Kolombiya Büyükelçiliği'ndeki çalışanlar arasında olası Havana sendromu vakalarını araştırdığını bildirdi. Haberler Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in gelecek hafta başkent Bogota'ya yapacağı ziyaret öncesinde geldi.

13.10.2021Dünya
Arap dünyasının Esad ile flörtü

Arap dünyasının Esad ile flörtü

Suriye savaşında 10 yıl geride kalırken son dönemde Arap ülkelerinin Şam ile iletişime geçmesi, ABD’nin Suriye’den geçecek doğalgaz hattına olur vermesi dikkat çekiyor.

13.10.2021Dünya
Dünya koronavirüsle savaşta ikinci kışa hazırlanıyor

Dünya koronavirüsle savaşta ikinci kışa hazırlanıyor

İlk koronavirüs haberlerini almamızın üzerinden neredeyse iki yıl geçti. Salgınla mücadele son hızla devam ederken Kovid-19'un dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 239 milyon 126 bini, uygulanan aşı ise 6 milyar 54 milyon dozu geçti. İşte hayatlarımızı kâbusa çeviren salgının seyri...

12.10.2021Dünya
ABDnin başı New York hapishanesi ile belada

ABD'nin başı 'New York hapishanesi' ile belada

ABD'de kötü şöhreti ile bilinen New York Hapishanesi'nde işler tamamen kontrolden çıktı. Peş peşe saldırılar, cinayetler ve intiharların yaşandığı hapishane adeta bir 'cehennem deliğine' dönüştü. Hapishanede kontrolü tamamen ele geçiren mahkumlar kimlerin girip çıkabileceğine bile karar verir hale geldi.

12.10.2021Dünya
Mozaiklerle resimli tarih yolculuğu

Mozaiklerle resimli tarih yolculuğu

Ezan ve çan seslerinin birbirine karıştığı, farklı inançların ve kültürlerin yüzyıllar boyunca bir arada yaşadığı topraklardayız. Dünyanın en büyük tek parça taban mozaiğini görmek için düştük yollara. Antakya, tarihi açıdan cezbedici, gastronomi açısından doyurucu, kültürel açıdan son derece zengin. Mozaikleriyse dünyanın en güzel hazinelerinden...

10.10.2021Seyahat
Alacakaranlık bilgisi

Alacakaranlık bilgisi

İlk kez Türkçeye çevrilen Amerikalı yazar Jenny Offill, üçüncü romanı ‘Hava Durumu’nda iklim değişikliğinin yaratacağı kıyamet beklentilerinin, politik durumun ve kişisel hayatlardaki tıkanıklığın yol açtığı endişeleri konu alıyor. Küçük parçalar halinde, didaktikliğe kaçmayan, şaşırtıcı güzellikte bir dille yazılmış ‘Hava Durumu’, çağdaş yaşamın hem ‘korkunç müziğini’ hem de ‘sessiz ışıltısını’ yakalıyor.

8.10.2021Kitap Sanat
Çocuklar için yeni aşı stratejisi: Kız ve erkek çocuklarına farklı doz

Çocuklar için yeni aşı stratejisi: Kız ve erkek çocuklarına farklı doz

İngiltere ve Norveç'in de aralarında olduğu bir çok ülkede sağlık uzmanları olası kalp iltihabı riskinin ilk aşı sonrası daha düşük olduğuna dikkat çekerek çocuklara tek doz aşı yapılmasını öneriyor. Aşılarda nadir görülen bir yan etki olan kalp iltihabının erkek çocuklarında daha sık görülmesinden dolayı uzmanlar, 'kız ve erkek çocuklarında dozlar farklı olmalı' diyor.

7.10.2021Dünya
ABDnin bıraktığı silahları ele geçirmişlerdi... Hepsini satıyorlar

ABD'nin bıraktığı silahları ele geçirmişlerdi... Hepsini satıyorlar!

Afganistan yönetimini ele geçiren Taliban, ABD'nin ülkeden çekilirken geride bıraktığı silahlara el koymuştu. Ülkeden gelen haberlere göre Taliban bu silahları 'silah dükkanlarında' satmaya başladı. Uzmanlar bu satışların oldukça karlı olduğunu bildiriyor...

6.10.2021Dünya
ABDde CIA depremi Tek tek avlandılar

ABD'de CIA depremi! Tek tek avlandılar

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), başta Rusya, Çin, İran ve Pakistan olmak üzere yurt dışındaki onlarca muhbirinin son yıllarda yakalandığı, öldürüldüğü veya ikili çalıştırıldığı ortaya çıktı.

5.10.2021Dünya
Facebooka erişim kesintisiyle ilgili bomba iddia

Facebook'a erişim kesintisiyle ilgili bomba iddia

Facebook, Instagram ve Whatsapp üzerinde yaşanan erişim sorununun şirketin alan adı sunucularını etkileyen bir değişiklik yapmasından kaynaklandığı iddia edildi. Değişiklik nedeniyle Facebook'un iç iletişim sistemlerinin ve giriş kartlarının da çalışmadığı bildirildi.

4.10.2021Dünya
Dünya erişim skandalını konuşurken... Facebook çalışanları kapıda kaldı

Dünya erişim skandalını konuşurken... Facebook çalışanları kapıda kaldı!

Sosyal medya devi Facebook ve Instagram ile mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a erişim sorunun sürdüğü dakikalarda, New York Times'ın teknoloji muhabiri Sheera Frenkel, Twitter'da ses getiren bir haber paylaştı.

4.10.2021Dünya
Linda Evangelistanın estetik isyanı: Öz nefret içindeyim... Uzmanlar ne diyor

Linda Evangelista'nın estetik isyanı: 'Öz nefret içindeyim...' Uzmanlar ne diyor?

90'ların top modellerinden Linda Evangelista'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı bir sosyal medya paylaşımı, Türkiye'de de oldukça yaygın olan estetik bir müdahale yönetimini tüm dünyada gündeme taşıdı. Peki soğuk lipoliz hakkında uzmanlar ne diyor?

4.10.2021Dünya
Salgında en kötüden en iyiye Portekizde aşılayacak kimse kalmadı

Salgında en kötüden en iyiye! Portekiz'de aşılayacak kimse kalmadı

Koronavirüs salgınının ilk günlerinde birçok Avrupa ülkesi gibi Portekiz de aşırı yüklenen sağlık sistemi ve önüne geçilemeyen vaka artışlarıyla oldukça zor güler geçirmişti. Bugünlerde ise ülkede neredeyse salgının esamesi okunmuyor. Bunun ardında ise dünyanın en yüksek aşılama oranı yatıyor.

4.10.2021Dünya
Pandaların libidosu için inanılmaz çözümler

Pandaların libidosu için inanılmaz çözümler!

Pandalar ile ilgili yapılan son araştırma bu hayvanların libidolarının çok düşük olmasının, bir eş aramak için çaba sarf edemeyecek kadar rahat olmalarından kaynaklandığını öne sürüyor. Çiftleşme arzuları da çok düşük olan pandaların libidosu yükselsin diye adeta seferber olunmuş durumda.

3.10.2021Gündem
Çalışanlarından Jeff Bezosa mektuplu ifşa şoku... Elon ne zaman uçacak

Çalışanlarından Jeff Bezos'a mektuplu ifşa şoku... 'Elon ne zaman uçacak?'

Jeff Bezos'un başı şirketlerindeki çalışanların ifşalarıyla bir kez daha dertte. Geçmişte Amazon personeli maruz kaldıkları kötü muameleleri ortaya döküyordu, şimdi de sıra Blue Origin'in çalışanlarında... Anlatılanlar oldukça ciddi: Kadınlara yönelik cinsel tacizler, çalışanlara uygulanan baskılar, Blue Origin uzay aracının tehlikeleri... Tüm detaylar haberimizde...

2.10.2021Dünya
Sheriff Tiraspol devlerin tahtını sallıyor: Peri masalının ardında ne var

Sheriff Tiraspol devlerin tahtını sallıyor: Peri masalının ardında ne var?

Moldova ve Ukrayna arasında bulunan Transdinyester’in futbol takımı Sheriff Tiraspol’un Şampiyonlar Ligi’ne katılması ve D Grubunda Shakhtar Donetsk ve Real Madrid karşısında aldığı peş peşe galibiyetler dünyanın gündeminde. Sheriff'in hikayesini The New York Times yazarı Roy Smith kaleme almıştı. “İtilaflı bir bölgeden çıkan peri masalı” başlıklı yazısında Smith, başarı hikayesinin arka planına odaklanıyor...

1.10.2021Spor Arena
Cemal Kaşıkçı cinayetinin 3. yıl dönümü Hatice Cengizden açıklama

Cemal Kaşıkçı cinayetinin 3. yıl dönümü! Hatice Cengiz'den açıklama

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesinin üzerinden 3 yıl geçti. Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Vefatının 3'üncü yıl dönümünde hala gerçekleşmeyen adaletin peşinde olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bugün şahit olduğumuz bu durum gelecek açısından ciddi endişeler taşıyor. Hakkı ayakta tutmak için şartlar ne olursa olsun adaleti savunmak sadece benim değil, tüm siyasi sorumluların görevi" ifadelerini kullandı.

1.10.2021Gündem
Son dakika haberi: New York Timesın S-400 sorusuna Erdoğandan flaş yanıt

Son dakika haberi: New York Times'ın S-400 sorusuna Erdoğan'dan flaş yanıt!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Rusya'dan S-400'leri almasının NATO ittifakına zarar verdiği eleştirilerini reddederek, "Amerikalılar Türkiye'ye Patriot füze savunma sistemini satmış olsaydı, S-400'leri almak zorunda kalmayacaktık." dedi.

29.09.2021Gündem
Dünya onu Hotel Rwanda filmiyle tanıdı... Gerçek hayatı da filmleri aratmadı

Dünya onu 'Hotel Rwanda' filmiyle tanıdı... Gerçek hayatı da filmleri aratmadı!

27 yıl önce düşürülen bir uçak, bütün bir ülkenin kaderini değiştirmişti. Kaderi değişenlerden biri olan Paul Rusesabagina'nın hayatı geçtiğimiz yıl yaptığı bir uçak yolculuğuyla bir kez daha bambaşka bir yöne saptı. Bir zamanların ulusal kahramanı bugünün terör hükümlüsü, Rusesabagina'nın hikayesine biraz daha yakından baktık...

28.09.2021Dünya
Okullar için çarpıcı maske araştırması

Okullar için çarpıcı maske araştırması

ABD'de yapılan bir araştırma, maske zorunluluğu olmayan okullarda koronavirüs yayılımının 3.5 kat fazla olduğu ortaya koydu.

25.09.2021Dünya
Sibel Can New Yorkta

Sibel Can New York'ta

Ünlü sanatçı Sibel Can, New York’taki Times Meydanı’ndaki dev dijital reklam panosunda yer aldı. Can, “Şu anda yaşadığım duygu ve gururu kelimelerle anlatmam mümkün değil” dedi.

24.09.2021Magazin
Doktor Hasan Gokalın aşı savaşı Aldığı bir karar bütün hayatını altüst etti...

Doktor Hasan Gokal'ın aşı savaşı! Aldığı bir karar bütün hayatını altüst etti...

Dr. Hasan Gokal'ın harekete geçmek için sadece 6 saati vardı ve doğru kararı aldığına inanıyordu. O kararın hayatını değiştireceğini ise tahmin bile edemezdi.

23.09.2021Dünya
Trumptan 100 milyon dolarlık tazminat davası

Trump'tan 100 milyon dolarlık tazminat davası

Eski ABD Başkanı Donald Trump görev yaptığı dönemin son aylarında hakkında yazılan kitaplar ve ABD basının usulsüzlük iddiaları nedeniyle zor günler geçirmişti. Trump, bu durum hakkında flaş bir adım atıp 'vergi kaçakçılığı' haberi nedeniyle yeğenine ve New York Times'a en az 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı

22.09.2021Haber
Trumptan öz yeğenine 100 milyon dolarlık tazminat davası

Trump'tan öz yeğenine 100 milyon dolarlık tazminat davası!

Eski ABD Başkanı Donald Trump görev yaptığı dönemin son aylarında hakkında yazılan kitaplar ve ABD basının usulsüzlük iddiaları nedeniyle zor günler geçirmişti. Trump, bu durum hakkında flaş bir adım atıp 'vergi kaçakçılığı' haberi nedeniyle yeğenine ve New York Times'a en az 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı

22.09.2021Dünya
Times Meydanı nerede

Times Meydanı nerede?

New York'un merkezi kabul edilen Times Meydanı çeşitli nedenlerle gündeme geliyor. ABD'de yılbaşı kutlamalarının en gözde mekanı olan Times Meydanı, taksileriyle de ünlü bir meydandır. Coğrafi olarak şehrin kalbi olduğu gibi manevi olarak da şehrin kalbi olarak kabul edilir.

22.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan diplomasi trafiği

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu için gittiği New York'ta Türkevi'nin açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında şehrin kalbinde yer alan binada diplomasi trafiği yürüten Erdoğan, önce BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ı da Türkevi'nde kabul etti.

20.09.2021Gündem
30 günlük karne korkutucu

30 günlük karne korkutucu

Geçici hükümette temsil edilmiyorlar. Spor yapmaları, erkeklerle beraber eğitim görmeleri yasak. Taliban’ın Afgan kadınlarına yönelik 30 günlük icraatı, geleceğe dair karanlık bir tablo çiziyor.

19.09.2021Hürriyet Pazar
Güney Afrika’dan duyulmayan sesler

Güney Afrika’dan duyulmayan sesler

Zoë Wicomb, ‘David’in Hikâyesi’nde Mandela’nın hapisten çıkmasının ardından Güney Afrika’da başlayan siyasi ve toplumsal değişimi anlatıyor. Kadınların, renklilerin ve Afrikalı olmayan azınlıkların rollerini, tarihin anlatıcının bakış açısına göre ne denli değişken olduğunu sorgulayan, çokkatmanlı, çoksesli ve kışkırtıcı bir roman. Gerçeklerin, yalanların ve zaman katmanlarının altında gizlenmiş hakikati arayanların hikâyesi.

17.09.2021Kitap Sanat
İran nükleer başlığa bir ay uzakta olabilir

İran nükleer başlığa bir ay uzakta olabilir

İran’ın bir nükleer başlığa gerekli yakıtı üretmenin eşiğine geldiği iddia edildi.

15.09.2021Dünya
18 Eylül hangi burç ve burcu ne 18 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Eylül hangi burç ve burcu ne? 18 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç yorumları ve burç yorumlamaları günümüzde pek çok kişi tarafından takip ediliyor. Bu nedenle de pek çok insan her gün burç yorumlarını ve analizlerini yakından takip ediyor. Burçların kişilik analizlerinin yapılmasında da çok büyük bir etkisi olduğu düşünülüyor. Son yıllardan bu yana çok büyük bir ilgi ile takip edilen burç yorumları, astrolog sayısının da artmasına neden olmuştur. 18 Eylül hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
ABDde Delta varyantı alarmı Aşılamanın düşük olduğu eyaletlerde yoğun bakım servisleri doldu

ABD'de Delta varyantı alarmı! Aşılamanın düşük olduğu eyaletlerde yoğun bakım servisleri doldu

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantı ABD’de vaka sayılarını yeniden en yüksek seviyeye çıkartırken, özellikle aşılanmanın düşük olduğu güney eyaletlerde yoğun bakım servislerinin kapasitelerinin dolduğu bildirildi.

14.09.2021Dünya
Tüyler ürpertici, korkunç Saadet zincirinde şantajla seks kölesi yapılan kadınlar...

Tüyler ürpertici, korkunç! Saadet zincirinde şantajla seks kölesi yapılan kadınlar...

ABD kamuoyu aylardır Nxivm isimli topluluğu tartışıyor. Kişisel gelişim seminerleri kisvesinde bir saadet zinciri olan Nxivm'un kurucusunun da onlarca kadının seks kölesi olarak kullanıldığı bir tarikatın lideri olduğu ortaya çıktı. Biz de gerçek olamayacak kadar tüyler ürpertici bu hikayeyi tüm detaylarıyla masaya yatırdık…

12.09.2021Dünya
Aşılarım tamam, Covid testim pozitif... Şimdi ne yapmam gerek | 11 SORU 11 YANIT

Aşılarım tamam, Covid testim pozitif... Şimdi ne yapmam gerek? | 11 SORU 11 YANIT

Aşılarını tamamladığı halde Covid-19 testleri pozitif çıkanları son dönemde daha sık duymaya başladık. Bu konuyla ilgili kamuoyundaki tartışmalar da kuvvetlenmeye başladı. Biz de aşılı olup da Covid'e yakalananlara ilişkin akıllardaki tüm soruları uzmanlarla birlikte mercek altına aldık...

11.09.2021Gündem
New York Timestan flaş iddia: ABDnin Afganistanda öldürdüğü kişi DEAŞ militanı değil

New York Times'tan flaş iddia: ABD'nin Afganistan'da öldürdüğü kişi DEAŞ militanı değil

ABD'nin Afganistan'dan askerlerini çekme sürecinde "havalimanındaki birliklerini korumak için" düzenlediği son hava saldırısında hedef aldığı kişinin, DEAŞ militanı olmadığını kamera kayıtlarıyla tespit edildi.

11.09.2021Dünya
106 yıllık batıklar The New York Timesa haber oldu

106 yıllık batıklar The New York Times'a haber oldu

Çanakkale Savaşı'ndan kalma 106 yıllık batık gemiler, Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı adıyla dalış turizmine açılacak. İlk batık, İngiliz Kraliyet Donanması'na ait 'HMS Majestic' zırhlısı olacak. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir "14 ayrı dalış noktası var ve 150 kilometrelik alanda dalışa imkan veren bir destinasyon oluştu" dedi. Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı, Amerikan gazetesi The New York Times’a konu oldu.

10.09.2021Haber

Yazar Sonuçları

Dijital dağ

Dünya hızla dijitalleşmeye doğru gidiyor...

11.10.2021

Liderin önündeki ışık ve arkasındaki gölge

Bir gazeteci olarak beni en çok etkileyen siyasi fotoğraflardan biri budur.

5.10.2021

Bu köprü küresel bir eserse eğer, adı ‘Troya’ olmalıydı

Dünyanın önemli mühendislik haber sitelerinden biri olan “ENR” (Engineering News-Record) geçen çarşamba günü Çanakkale Boğazı üzerinde yapımı süren “1915 Çanakkale Köprüsü” ile ilgili ayrıntılı ve övücü bir yazı yayınladı.

3.10.2021

Sarkaç, ABD ile Rusya arasında kuzey komşumuza doğru mu kayıyor?

Geride bıraktığımız iki hafta boyunca Türkiye’nin hem ABD hem de Rusya ile ilişkilerini içine alan, merkezinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yer aldığı, sert iniş çıkışlara sahne olan oldukça hareketli günlere tanıklık ettik.

2.10.2021

Hazreti İsa'nın sol kolunu yontarken fark edilen arıza

Dünya sanat tarihinde hiçbir heykel sanatçısı Michelangelo’nun ulaştığı şöhrete ulaşamamıştır.

29.09.2021

Mösyö Sartre yani Türk kadını benden önce mi

Dünya feminizminin en önemli kadınlarından biri olan Simone de Beauvoir’ın, bugüne kadar yayınlanmamış bir romanı bulundu ve geçen sonbahar Fransa’da yayınlandı.

26.09.2021

Birincisi trajediydi... İkincisi komedi, ya üçüncüsü ne olur

Afganistan’ın eski devlet başkanı Hamid Karzai, Taliban’ın yönetimi ele geçirmesinden sonraki ilk görüntülü mülakatı bir Türk kadın gazeteciye verdi.

24.09.2021

Nil nehri kenarında üç milyon ateist mi yaşıyor

Geçtiğimiz 11 Eylül günü, Amerika Birleşik Devletleri ve bütün dünya bundan 20 yıl önce New York’ta İkiz Kuleler’e yapılan terör saldırısının 20’nci yılını anarken, Mısır Devlet Başkanı Sisi işte o gün çok ilginç bir konuşma yaptı.

23.09.2021

60 yıl önce bugün: Bir çocuğun İzmir güncesi

Dün Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun idam edilişinin 60’ıncı yılıydı...

17.09.2021