MENÜ

Cdu

Cdu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cdu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.347 Cdu haberi bulunmuştur.

Cdu Haberleri

Alman askeri uçakları Fransa’dan hasta taşıdı

Alman askeri uçakları Fransa’dan hasta taşıdı

Almanya, Covid-19 salgını karşısında sağlık altyapısı konusunda önemli sıkıntılar yaşayan Fransa’ya yardım elini uzattı.

30.03.2020Dünya
Alman ordusu, Fransız dostlarına yardım eli uzattı

Alman ordusu, Fransız dostlarına yardım eli uzattı

Koronavirüs salgını nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan Fransa’nın imdadına Almanya yetişti. Alman ordusuna ait askeri uçaklar İtalya’dan sonra Fransa’dan salgını yakalanan hastaları Almanya’ya taşıdı.

29.03.2020Avrupa
Almanyada feci olay Bakan tren raylarında ölü bulundu

Almanya'da feci olay! Bakan tren raylarında ölü bulundu

Almanya’da Hessen eyaletinin Maliye Bakanı Thomas Schaefer tren raylarında ölü bulundu.

29.03.2020Dünya
‘Tedbirlerin sonuçlarını görmek lazım’

‘Tedbirlerin sonuçlarını görmek lazım’

Almanya’da Kovid-19 salgınıyla mücadele için alınan önlemlerin ne kadar daha yürürlükte kalacağına ilişkin tartışmalar devam ediyor. Başbakan Angela Merkel, halktan biraz daha sabır isterken, partisinin önemli isimlerinden Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet ise tedbirlerin kaldırılmasının düşünülmesi gerektiğini söyledi.

29.03.2020Avrupa
Hessen Maliye Bakanı Schaefer intihar etti

Hessen Maliye Bakanı Schaefer intihar etti

Almanya, Hessen Eyalet Maliye Bakanı Thomas Schaefer’in ölümüyle sarsıldı. 54 yaşındaki CDU’lu politikacının intihar ettiği belirtiliyor.

29.03.2020Avrupa
Schröder ve Merkel’e teşekkür borcu

Schröder ve Merkel’e teşekkür borcu

Dünya koronavirüs belasıyla boğuşuyor. Binlerce insan yaşamını yitirdi. Herkes diken üstünde, herkes tedirgin. Tam bir belirginsizlik hâkim. Bu beladan ne zaman kurtulacağımızı kimse bilmiyor. Almanya’da sokağa çıkma yasağı olmamasına rağmen, caddeler bomboş. Berlin’in her zaman insan kaynayan ünlü Ku’Damm Caddesi de, Friedrich caddesi de öyle. Eski Doğu Berlin sınırları içinde kalan ünlü ‘Gendarmenmarkt’ (Jandarma Pazarı) da öyle.

28.03.2020Avrupa
Daha tehlike geçmeden ‘karantinayı yumuşatalım’ kavgası başladı

Daha tehlike geçmeden ‘karantinayı yumuşatalım’ kavgası başladı

Koronavirüsün hızla yayılmasını durdurmak için sosyal ve iş hayatına çok sıkı önlemler getiren Almanya’da bu sınırların yumuşatılması tartışması başladı. Ekonomi kuruluşları tekrar üretime geçmek için hükümete baskı yapıyor. Hükümet çıkış stratejisi üzerinde çalışma başlatırken, Dünya Sağlık Örgütü önlemlerin yumuşatılmasına karşı acil uyarılarda bulundu.

26.03.2020Avrupa
Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Almanya’da Federal Meclis, korona krizine karşı eşi benzeri olmayan yüz milyarlarca Euro’luk yardım paketini görüşüyor. Meclis, çok duygulu anlar ve konuşmalara sahne oluyor. Oturuma korona uygulaması nedeniyle 1.5 metre mesafeyi korumak için 709 milletvekilinden sadece üçte biri katıldı. Diğer milletvekilleri oturumu bürolarından parlamento televizyonu üzerinden izledi.

25.03.2020Avrupa
Korona krizi büyük ortaklara yaradı

Korona krizi büyük ortaklara yaradı!

Koronavirüs krizi Almanya’da siyasi havayı da etkiledi. Hükümetin büyük ortağı Hristiyan Birlik (CDU/CSU) oylarını 2 puan artırarak yükselişe geçti.

22.03.2020Avrupa
Almanya sokağa çıkma yasağını inceliyor

Almanya sokağa çıkma yasağını inceliyor

İtalya ve Fransa’dan sonra Almanya’da da dışarı çıkma yasağı gündemde. CDU/CSU ve SPD’den oluşan koalisyon hükümeti ülke çapında dışarı çıkma yasağını görüşüyor. Dijital ekonomi dergisi ‘Business Insider’ haberine göre Almanya Adalet Bakanlığı 80 milyon nüfuslu Almanya’da dışarı çıkma yasağını inceliyor. Gerekçe, alınan önlemlere rağmen virüsün yayılmaya devam etmesi.

18.03.2020Avrupa
Merz: ‘Testler pozitif çıktı, evde karantinaya girdim’

Merz: ‘Testler pozitif çıktı, evde karantinaya girdim’

Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkan adaylarından Friedrich Merz, koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

17.03.2020Avrupa
Bireysel silahlanma korkutuyor

Bireysel silahlanma korkutuyor

Almanya’da bireysel silahlanmada rekor kırıldı. Federal hükümetin yaptığı açıklamaya göre; Ocak 2018’de 565 bin kişi, Ocak 2019’da 620 bin kişi silah ruhsatı bulundururken, Ocak 2020’de bu sayı 670 bine yükseldi.

16.03.2020Avrupa
Avrupa’da yeni duvarlar

Avrupa’da yeni duvarlar

Bundan yaklaşık 5 yıl önceydi. Kendi ülkelerindeki kanlı iç savaştan kaçan milyonlarca insan, her şeyi göze alarak hayatta kalabilmek için yollara düştü. Milyonlarca Suriyeli, Iraklı, Pakistanlı ve Afgan, Türkiye’ye sığınırken, yüz binlercesi de Avrupa’ya ulaşmak için Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden yola koyuldu. Derme çatma tekneler ve botlarla Akdeniz’in azgın sularına açılanlar arasında yaşamını kaybedenler de oldu. Ama Avrupa buna genelde seyirci kaldı.

16.03.2020Avrupa
Öncelikli sorun koronavirüs, partinin başına kimin geçeceği değil

Öncelikli sorun koronavirüs, partinin başına kimin geçeceği değil!

CDU Genel Başkanı Annegret Kramp Karrenbauer (AKK), CDU genel başkan adayları Norbert Röttgen ve Friedrich Merz’in yaptıkıları açıklamaları eleştirerek, “Öncelikli sorun koronavirüs, partinin başına kimin geçeceği değil. Eğer koronavirüsün bu kadar etkili olacağını bilseydim genel başkanlıkla ilgili kararı almak için beklerdim” dedi.

15.03.2020Avrupa
Emeklilerin gelirlerini 1.300 memur inceleyecek

Emeklilerin gelirlerini 1.300 memur inceleyecek

Almanya’da hükümetin aldığı karar uyarınca 2021 yılından itibaren 1.3 milyon dar gelirli emeklinin yararlanabileceği temel emeklilik takviyesi önümüzdeki yılın başından itibaren hayata geçirilecek. Vergi gelirleriyle finanse edilmesi planlanan bu uygulamadan özellikle yıllarca düşük gelirli işlerde çalıştıkları için aylığı düşük emeklilerin yararlandırılması amaçlanıyor.

15.03.2020Avrupa
CDU kongresi iptal

CDU kongresi iptal

CDU Genel Başkanı Annegret Kramp Karrenbauer, parti üyelerine gönderdiği yazıyla 25 Nisan’da Berlin’de yapılacak kongrenin koronavirüs (Kovid-19) iptal edildiğini bildirdi.

12.03.2020Avrupa
Tiyatro, konser ve spor müsabakaları iptal

Tiyatro, konser ve spor müsabakaları iptal!

Her geçen gün Almanya’yı daha da etkisi altına alan koronavirüs, sayısız konser, tiyatro gösterileriyle birlikte bazı spor müsabakalarını da iptal ettirdi. 26. hatfasına giren Bundesliga’da hafta sonu oynanacak tüm maçlara seyirci alınmayacak. 25 Nisan’da yapılacak olan CDU genel kurulunun da ertelenip ertelenmeyeceği henüz belli değil.

11.03.2020Avrupa
Angela Merkelden vatandaşlarını korkutan açıklama

Angela Merkel'den vatandaşlarını korkutan açıklama

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkedekilerin yüzde 60 ile 70'ine koronavirüs (Kovid-19) bulaşabileceğini söyledi.

11.03.2020Dünya
Eşitlik sadece kâğıt üzerinde

Eşitlik sadece kâğıt üzerinde

Dünyanın çeşitli kesimlerinde olduğu gibi, Almanya’da da geçtiğimiz pazar günü ‘Dünya Kadınlar Günü’ kutlandı. Başkent Berlin’in yanı sıra ülkenin birçok kentinde gösteriler ve ‘eşitlik etkinlikleri’ düzenlendi. Bu gösterilerde ve etkinliklerde, kadınların eşit haklara sahip olmaları ve ayırımcılığa uğramalarına son verilmesi talep edildi.

11.03.2020Avrupa
Hamburg’da SPD ile Yeşiller ortaklığına devam mı

Hamburg’da SPD ile Yeşiller ortaklığına devam mı?

Hamburg’da 29 Şubat’ta yapılan eyalet parlamento seçimlerinde zaferle çıkan SPD, hem Yeşiller’le hem de CDU ile koalisyon hükümeti kurmak için ön görüşmelere başladı.

10.03.2020Avrupa
‘Rusya’yı müzakere masasına oturtalım’

‘Rusya’yı müzakere masasına oturtalım’

Almanya Parlamentosu Dışİşleri Komisyonu Başkanı Röttgen, Suriye’den mülteci göçünü önlemek için Avrupa’nın Rusya’ya baskısını artırması gerektiğini belirtti. Göçe Esad ve Putin’in sebep olduğunu vurgulayan Röttgen “Rusya’yı müzakere masasına oturmaya zorlamalıyız” dedi.

10.03.2020Avrupa
Çağdaş Avrupa’ya yakışmıyor

Çağdaş Avrupa’ya yakışmıyor

Avrupa deyince akla medeniyet gelir. Avrupa deyince akla özgürlük, eşitlik, kardeşlik, hukuk devleti, insan onuruna saygı gelir. Avrupa deyince akla dayanışma gelir. Avrupa deyince akla her alanda gelişmiş, zengin sanayi ülkeleri gelir.

9.03.2020Avrupa
CDU/CSU içinde mülteci kavgası

CDU/CSU içinde mülteci kavgası

Almanya’da hükümetin büyük ortağı CDU/CSU içinde mülteci konusunda sert kavgalar çıktığı ileri sürüldü. Bild gazetesinin haberine göre grup toplantısında Grup Başkanı Ralph Brinkhaus, dolaylı olarak Başbakan Angela Merkel’e ve doğrudan İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e sert çıktı.

8.03.2020Avrupa
Mölln faciası... Başbakan törenlere katılmadı..

Mölln faciası... Başbakan törenlere katılmadı!..

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti. 29 Mayıs gecesi itfaiyeye yangın ihbarı alarmı ulaştığında saatler gece yarısı 01.42’yi gösteriyordu. İtfaiye ekipleri Untere Werner Str. 81 numaradaki üç katlı binanın önüne geldiğinde, Genç Ailesi’nin oturduğu ev alevler içindeydi.

8.03.2020Avrupa
Günaydın Almanya

Günaydın Almanya

Federal Meclis’in perşembe günü gündemi, aşırı sağcı terör saldırılarıydı. Hanau’da 4’ü Türkiye kökenli olmak üzere göçmen kökenli 9 kişinin öldürüldüğü ırkçı saldırı ‘Aşırı sağ terörizmi ve nefret’ başlığı altında gündeme getirildi. Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in ‘konuklar tribününden’ izlediği oturumda kürsüye çıkan CDU/CSU, SPD, Yeşiller, Sol Parti ve FDP’li politikacılar, aşırı sağcı ırkçı saldırıları şiddetle kınarken, daha fazla zaman kaybetmeden gereken her türlü önlemlerin alınmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladılar.

7.03.2020Avrupa
AfD sıralarına döndü ve... Federal Meclis’te sert tartışmalar

AfD sıralarına döndü ve... Federal Meclis’te sert tartışmalar

Hanau’daki ırkçı terör saldırısından iki hafta sonra Federal Meclis’te ‘aşırı sağ terör ve nefret’ üzerine bir oturum düzenlendi. Sert tartışmaların yaşandığı oturumda, SPD Grup Başkanı Rolf Mützenich, saldırılardan aşırı sağ parti AfD’yi sorumlu tuttu. AfD ise toplumun bölünmüşlüğünden siyasi partileri sorumlu tuttu.

5.03.2020Avrupa
İkinci kez Thüringen Başbakanı

İkinci kez Thüringen Başbakanı

Almanya’nın Thüringen Eyaleti’nde Meclis’ten güvenoyu alan 64 yaşındaki Sol Parti’li Bodo Ramelow, ikinci kez başbakan seçildi.

4.03.2020Avrupa
‘Alalım’, ‘Almayalım’ Almanya’da mülteci kavgası...

‘Alalım’, ‘Almayalım’! Almanya’da mülteci kavgası...

Almanya’da siyaset, yine mülteci göçüne kilitlendi. Türkiye-Yunanistan sınırındaki gerginlik ve Yunanistan güvenlik güçlerinin mültecilere şiddet kullanması, Almanya’da yoğun tartışmalara yol açtı ve siyaset ikiye bölündü.

4.03.2020Avrupa
Ramelow AfD’li Höcke ile yarışacak

Ramelow AfD’li Höcke ile yarışacak

Geçen ekimde seçmenin sandık başına gittiği Thüringen Eyaleti’nde dört ayı aşkın süredir yeni hükümet kurulamadı. Thüringen Eyalet Meclisi’nde yarın ikinci kez başbakan seçimi için milletvekilleri oy kullanacak. Sol Parti Ramelow’u, aşırı sağcı AfD ise Höcke’yi aday gösteriyor.

3.03.2020Avrupa
Bu İslam, Müslüman düşmanlığı niye

Bu İslam, Müslüman düşmanlığı niye?

Almanya’nın çeşitli kesimlerinde 14 Şubat 2020 tarihinde terör saldırıları planladıkları saptanan 12 aşırı sağcı gözaltına alındı. Werner S. isimli Bavyeralı’nın öncülüğünde kurulan ‘Grup S’ adındaki bu aşırı sağcı terör örgütünün hedefinde ilk planda Müslümanların olduğu da ortaya çıktı.

2.03.2020Avrupa
Son dakika haberleri... Yunanistanda büyük telaş Harekete geçtiler...

Son dakika haberleri... Yunanistan'da büyük telaş! Harekete geçtiler...

Yunanistan'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Sınırlarına yığılan mültecilerle başa çıkmakta zorlanan Yunanistan, Avrupa Birliği’nin dış sınırlarının korunmasından sorumlu birimi FRONTEX’i göreve çağırdı. Türkiye’nin AB ile olan tüm sınırlarında yüksek alarm seviyesine geçen FRONTEX, Yunanistan’a görevli ve teknik ekipman gönderme kararı aldı. AB ülkeleri, mültecilerin 2015 yılındaki gibi sınırlarına dayanmaması için alarm durumuna geçti.

2.03.2020Gündem
‘Irkçı saldırılara çanak tutan bir ortam var’

‘Irkçı saldırılara çanak tutan bir ortam var’

Almanya’nın Hanau kentinde 19 Şubat’ta ırkçı terör saldırısı sonucu yaşamlarını yitiren 4’ü Türkiye kökenli 9 kişi, Köln’de ve Duisburg’da anıldı.

1.03.2020Avrupa
Pizza çetesi yolda

'Pizza çetesi!' yolda

Almanya’da 1980 yılında kurulan ve doğa korunması, barış hareketine destek, nükleer santrallere karşı politikayla 1983 yılındaki genel seçimlerde yüzde 5.6 oranında oy alarak Federal Meclis olarak bilinen Alman Parlamentosu’na giren Yeşiller’e köklü partiler yıllarca ‘öcü’ gözüyle baktı. Özellikle muhafazakar kanat olarak tanınan Hıristiyan Demokrat/ Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) Yeşiller’den hep uzak durdu.

29.02.2020Avrupa
Merkel yoksa SPD de yok

Merkel yoksa SPD de yok

Almanya’da Hıristiyan Demokrat/Hristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) oluşan büyük koalisyon hükümetinde, Thüringen Eyaleti’nde sağ popülist Almanya için Alternatif’in (AfD) ‘oyunu’ yüzünden ciddi bir kriz yaşanmaya başladı.

26.02.2020Avrupa
Liderlik yarışında hodri meydan

Liderlik yarışında hodri meydan

25 Nisan’da yapılması öngörülen CDU Genel Başkanlığı için bugün Berlin’de hareketli saatler yaşandı. Önce Armin Laschet kameralar karşısına çıkıp adaylığını açıkladı, ardından da Friedrich Merz. Norbert Röttgen’le birlikte aday sayısı üç oldu.

25.02.2020Avrupa
Hamburg’da 13 Türkiye kökenli meclise girdi

Hamburg’da 13 Türkiye kökenli meclise girdi

Almanya’nın Hamburg Eyaleti’nde pazar günü yapılan seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre, beş parti grup kuracak sayıda milletvekilini meclise sokmayı başardı. SPD, CDU, Yeşiller, Sol Parti ve aşırı sağcı AfD, yüzde 5 barajını aştı.

25.02.2020Avrupa
Laschet kazanırsa, yardımcısı olacak

Laschet kazanırsa, yardımcısı olacak

Başbakan Angela Merkel’in partisi CDU Genel Başkanlığı için Armin Laschet de aday oluyor. Alman Haber Ajansı (dpa), Laschet’in genel başkanı olacağını duyurdu.

25.02.2020Avrupa
Hamburg’da zafer SPD ve Yeşillerin AfD kılpayı

Hamburg’da zafer SPD ve Yeşillerin! AfD kılpayı

Hamburg’da dün yapılan eyalet seçimlerinin kazananı SPD ve Yeşiller oldu. SPD’yi seçimden yeniden birinci parti çıkarmayı başaran Hamburg Eyalet Başbakanı Peter Tschentscher “Hamburg’daki başarılı politikayı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Yeşiller’in adayı Katharina Fegebank ise partisini ikinci büyük parti konumuna taşıyarak büyük zafer yaşadı. Aşırı sağcı AfD de Hanau'daki ırkçı saldıraya rağmen kılpayı Meclis’e girmeyi başardı.

24.02.2020Avrupa
Thüringen bilmecesi

Thüringen bilmecesi

Almanya'nın Thüringen Eyaleti’ndeki hükümet krizi, tam bir bilmeceye dönüştü. Sol Parti’li eski eyalet başbakanı Bodo Ramelow, 25 Nisan 2021’de yapılacak erken seçimlere kadar SPD ve Yeşiller’le azınlık hükümeti kurmak istiyor. Ancak bunun için 4 oya ihtiyacı var.

23.02.2020Avrupa
Hamburg’da nefesler tutuldu

Hamburg’da nefesler tutuldu!

Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) kalesi olan Hamburg’da bugün seçmen sandık başında. Sabah saat 08.00’de başlayan oy kullanma işlemi akşam saat 18.00’de bitecek. Nefeslerin tutuluğu Hamburg’da SPD’li Eyalet Başbakanı Peter Tschentscher koltuğunu koruyabilecek mi merakla bekleniyor.

23.02.2020Avrupa
Toplum tek yürek

Toplum tek yürek

Almanya’nın Hanau kentinde ırkçı bir Alman’ın dördü Türk dokuz göçmen genci katletmesi dün de ülkenin gündeminde ilk sıradaydı… Çeşitli kentlerde ırkçılığı ve ırkçıları lanetleyen gösteriler yapılıyor. Menfur olayın meydana geldiği Hanau kentinde de büyük bir gösteri yapıldı. İnsanlar tek yürek halinde ırkçı terörü lanetledi.

23.02.2020Dünya
Bu da sürücüsüz otobüs

Bu da sürücüsüz otobüs

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti sınırları içinde kalan Monheim’de otonom (sürücüsüz) otobüslerin test sürüşleri yapıldı.

19.02.2020Avrupa
1.3 milyon emekli bu yasadan etkilenecek

1.3 milyon emekli bu yasadan etkilenecek

Almanya’da düşük maaş alan emeklilere ek gelir sağlayacak ‘Temel Emeklilik Yasa Tasarısı’, Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı. Yaklaşık 1.3 milyon kişiyi kapsayacak tasarının 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girmesi hedefleniyor.

19.02.2020Avrupa
‘70 gün yetmez, 1 yıl olsun’

‘70 gün yetmez, 1 yıl olsun’

yaşanan siyasi krizin çözülmesini isteyen Sol Parti’nin başbakan adayı Bodo Ramelow, Christine Lieberknecht’in 70 günlük geçici başbakanlığının ardından erken seçime gidilmesini önerdi. Bu görüşmek üzere toplanan CDU Thüringen eyalet yönetimi, şartlı ‘Evet’ kararı aldı.

19.02.2020Avrupa
Merkel’e isyan sesleri

Merkel’e isyan sesleri

1999 yılı kasım ayında Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’nin (CDU) yıllarca aldığı bağışlardan önemli bir bölümünü ilgili birimlere bildirmediği ortaya çıktı. Bu tam bir ‘bağış skandalıydı’. 1973-1998 yılları arasında CDU Genel Başkanı, 1982-1998 yılları arasında da Almanya Başbakanı olarak görev yapan Helmut Kohl, “Kendilerine şeref sözü verdim” diyerek bağışta bulunanların isimlerini açıklamamakta direndi. Açıklamadı da.

19.02.2020Avrupa
Şimdi gözler Hamburg seçimlerinde

Şimdi gözler Hamburg seçimlerinde

Aşırı sağcı AfD’nin Thüringen’de hükümet kurulmasını önlemesi ve ülkede siyasi bir krize yol açması, gözleri pazar günü Hamburg’da yapılacak seçimlere çevirdi. 121 sandalyeli eyalet meclisi seçimi için 5 gün kaldı.

18.02.2020Avrupa
CDU Genel Başkanlığı için sürpriz aday

CDU Genel Başkanlığı için sürpriz aday

CDU Lideri Annegret Kramp Karrenbauer’in parti başkanlığını bırakacağını açıklaması üzerine yarış hızlandı. Liderlik koltuğuna dördüncü bir sürpriz aday daha çıktı: Norbert Röttgen.

18.02.2020Avrupa
Ramelow’dan sürpriz çıkış: ‘Geçici başbakan...’

Ramelow’dan sürpriz çıkış: ‘Geçici başbakan...’

Almanya’nın Thüringen Eyaleti’nde hükümet kurma krizi devam ederken, Sol Parti’nin başbakan adayı Bodo Ramelow’dan sürpriz bir teklif geldi: “CDU’lu Christine Lieberknecht geçici başbakan olsun.”

18.02.2020Avrupa
Tesla fabrikasına çevrecilerden fren

Tesla fabrikasına çevrecilerden fren

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Almanya’nın Brandenburg Eyaleti’nin Grünheide kentinde kurmayı planladığı fabrika için ağaç kesiminin geçici olarak durdurulmasının ardından tartışmalar sürüyor. CDU ve FDP ile ekonomistler, çalışmaların durdurulmasının Almanya’nın imajına zarar vermesinden kaygılı.

17.02.2020Avrupa
Söder: ‘CSU’ya sormadan başbakan adayı belirlenmez’

Söder: ‘CSU’ya sormadan başbakan adayı belirlenmez’

AKK’nın aday olmayacağını açıklamasından sonra adı başbakan adayları arasında geçen Markus Söder, katıldığı televizyon programında, “Birlik Partileri’nin başbakan adayı CSU’ya sorulmadan belirlenemez” dedi.

17.02.2020Avrupa