MENÜ

İnsa

İnsa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnsa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 60.041 İnsa haberi bulunmuştur.

İnsa Haberleri

Enerjide dijitalleşme sayesinde maliyetler düşecek

'Enerjide dijitalleşme sayesinde maliyetler düşecek'

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Elektrik Piyasası Dairesi Başkanı Dr. Refik Tiryaki, enerji sektöründe dijitalleşmenin özellikle elektrik piyasasının düzenlemesinde bir seçenekten ziyade zorunluluk haline geldiğini belirterek, "Dijital bir şebekenin veri tabanının inşa edilmesinde halihazırda birçok aktif teknoloji bulunmasına rağmen, aslında talep tarafı yönetimi, elektrikli araçların sisteme elektrik veriş ve elektrik çekiş yönlü olarak katılması, sistem katılımcılarının hızla artacağı sonucunu doğuruyor." dedi.

27.05.2020Teknoloji
Aldatmadan Önce Aldatmadan Sonra

Aldatmadan Önce Aldatmadan Sonra

Kadın erkek ilişkisinde aldatma, adeta bir insanlık mirası gibi her toplumda kuşaktan kuşağa aktarılarak eski çağlardan bugüne yaşanmaya devam ediyor ve muhtemelen insanlığın sonuna kadar da devam edecek gibi görünüyor. Aldatma, eş dışında biriyle ilişkiyi tehdit edebilecek boyuttaki her türlü yakınlaşma olarak tanımlanabilir.

26.05.2020Ayrılık
Ankara-Sivas YHT hattı bu yıl açılacak

Ankara-Sivas YHT hattı bu yıl açılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "(Ankara - Sivas YHT projesi) Projede toplam uzunluğu bin 933 metre olan 6 adet viyadük öngörülürken, tüm viyadük imalatları tamamlandı" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Dünyada bir ilk Hem yüzer hem de en uç noktada... İşte o nükleer santral

Dünyada bir ilk! Hem yüzer hem de en uç noktada... İşte o nükleer santral

Dünyanın en kuzeyine konumlandırılan türünün tek örneği Yüzer Nükleer Santral Rusya'nın Uzak Doğu bölgesinde hizmete girdi.

25.05.2020Ekonomi
Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi, tüm testlerden başarıyla geçti

Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi, tüm testlerden başarıyla geçti

Milli imkanlarla geliştirilen ve denizaltıların kalbi olarak da nitelendirilen Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi çalışmaları başarıyla sürdürülüyor.

24.05.2020Teknoloji
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoydan Türkiye-Yunanistan sınırına ilişkin iddialara yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'dan Türkiye-Yunanistan sınırına ilişkin iddialara yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye ve Yunanistan'ın, teknik heyetleri arasında yapılmasını teklif ettiği görüşmeler gerçekleştirildiği takdirde sorunun aşılabileceğini belirterek, "Sınırlarımızda bir oldubittiye hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyecektir." ifadesini kullandı.

23.05.2020Gündem
Model ülke olarak gösterilen Singapurda vaka sayısı neden yeniden artışa geçti

Model ülke olarak gösterilen Singapur'da vaka sayısı neden yeniden artışa geçti?

Koronavirüs ile mücadelede 'zamanında attığı adımlar' nedeniyle örnek ülke olarak gösterilen Singapur'da vaka sayısı yeniden artmaya başladı. Son 24 saatte 650'ye yakın yeni vaka tespit edilirken, bu küçük ada ülkesi, vaka artış hızında diğer Asya ülkelerinin önüne geçti.

23.05.2020Dünya
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dileyen evinde bayram namazını kılabilir

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Dileyen evinde bayram namazını kılabilir

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, koronavirüs nedeniyle bayram namazının camilerde kılınamayacağını belirterek, "Dileyen evinde bayram namazını, dileyen de nafile niyetiyle iki ya da dört rekat kuşluk namazı kılabilir" dedi.

23.05.2020Gündem
Tedavi out koruma in

Tedavi out koruma in

Zeynep TUNA soruyor: Bu sürecin sonunda dünya ve ‘sağlık sistemi’ nereye gidecek? Sizin beklentileriniz neler?

23.05.2020Gündem
Kırsalda yaşamanın bir adım ötesi: Kendi evini inşa etmek

Kırsalda yaşamanın bir adım ötesi: Kendi evini inşa etmek

Yaşadığımız zorlu süreç hepimize doğaya özlemimizi hatırlattı. Toprağa, tarıma daha çok ilgi duymaya başladık. Kendimiz ekip biçmek istiyoruz. Bir de bu işi daha ileri götürüp kendi evini yapanlar var. Türkiye’nin üç farklı noktasında elleriyle inşa ettikleri yuvalarında yaşayanlara sorduk...

HPE Konteyner Platformu kullanıma sundu

HPE Konteyner Platformu kullanıma sundu

Hewlett Packard Enterprise (HPE), Kasım 2019'da tanıtılan HPE Konteyner Platformu’nun genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

22.05.2020Teknoloji
Gerga Antik Kentinde define kazılarına tepki

Gerga Antik Kenti'nde define kazılarına tepki

Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, Aydın'ın Çine ilçesinde bulunan tarihi Gerga Antik Kenti’nin, diğer tarihi yerler gibi define avcıları tarafından kazılmaya devam edildiğini söyledi.

22.05.2020Seyahat
Gerga Antik Kentinde define kazılarına tepki

Gerga Antik Kenti'nde define kazılarına tepki

EKOSİTEMİ Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, Aydın'ın Çine ilçesinde bulunan tarihi Gerga Antik Kenti’nin, diğer tarihi yerler gibi define avcıları tarafından kazılmaya devam edildiğini söyledi.

22.05.2020Gündem
Gerga Antik Kentinde tepki çeken görüntü

Gerga Antik Kenti'nde tepki çeken görüntü

EKOSİTEMİ Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, Aydın'ın Çine ilçesinde bulunan tarihi Gerga Antik Kenti’nin, diğer tarihi yerler gibi define avcıları tarafından kazılmaya devam edildiğini söyledi. Sürücü, "Gerga Antik Kenti doğa harikası bir yer. Ancak bir tabelası bile yok. Antik kentleri zaman zaman gezerek incelemelerde bulunuyorum. Gittiğim her yerde de defineciler tarafından kazılan çukurlarla karşılaşıyorum. Biz tarihe sahip çıkalım derken, birileri talan ediyor.'' dedi.

22.05.2020Gündem
48 saatte konmuştu... Kaçak villasını sökmeye başladı

48 saatte konmuştu... Kaçak villasını sökmeye başladı!

Antalya'nın Demre ilçesine bağlı Kekova Koyu'nda, koruma altındaki birinci derece doğal sit alanında, koronavirüs salgını sürecinde, 48 saatte yapılan kaçak villa, sahibi tarafından sökülmeye başladı. Söküm işleminin ardından hafriyat alandan kaldırılacak.

22.05.2020Gündem
Turizmin yeni gözdesi: Narman Peri Bacaları

Turizmin yeni gözdesi: Narman Peri Bacaları

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu'nca Dünya Geçici Miras Listesi'ne alınan Narman Peri Bacaları'nda yapımı devam eden turizm tesisi, çevre duyarlılığı gözetilerek doğaya uygun şekilde inşa ediliyor.

22.05.2020Seyahat
Tarihi Maraş Kalesi, bayram sonrası ziyarete açılıyor

Tarihi Maraş Kalesi, bayram sonrası ziyarete açılıyor

Kahramanmaraş'ın tarihi kalesinin restorasyondan sonra çevre düzenlemesi de tamamlandı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kalenin 3 bin yıldan fazla bir geçmişe sahip olduğunu ifade ederek Ramazan Bayramı'ndan sonra ziyarete açılacağını söyledi.

22.05.2020Seyahat
‘Bayramlar bir mutluluk aşısıdır’

‘Bayramlar bir mutluluk aşısıdır’

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayramların bir mutluluk aşısı olduğunu belirten Türkmen, şunları söyledi:

22.05.2020Avrupa
Civilization 6 bugünden itibaren bedava oldu

Civilization 6 bugünden itibaren bedava oldu

Dünyanın önde gelen dijital oyun platformlarından Epic Games, şaşırtan bir hamleyle 219 TL'den Türkiye'de satışta olan Civilization 6'yı bedava yaptı.

22.05.2020Evdehayat
Dostluk ve gurur abidesi

Dostluk ve gurur abidesi

Türk-Japon işbirliğiyle hayata geçen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından törenle hizmete açıldı. Japon Başbakanı Şinzo Abe de törene videokonferansla bağlandı. Erdoğan “Sadece estetik bakımdan değil, teknolojik altyapısı, konumu ve imkânları ile İstanbul’un gurur abidelerinden biri olacak bir eseri daha ülkemize kazandırdık” dedi.

22.05.2020Gündem
Her devrimden her savaştan sağ çıkan tek sistem: Ataerki

Her devrimden her savaştan sağ çıkan tek sistem: Ataerki!

‘Erkeğin kadına üstünlüğü’ tarih boyunca nasıl inşa edildi? Kadın erkek rolleri aile, ekonomi, yasalar, din, siyasi yaşam, eğitim, kültür, cinsellik alanında nasıl kurgulandı? Merry E. Wiesner-Hanks ‘Tarihte Toplumsal Cinsiyet’te tane tane anlatıyor.

21.05.2020Kitap Sanat
Bakan Varanktan Bursa için önemli açıklama

Bakan Varank'tan Bursa için önemli açıklama

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Mayıs Ayı Meclis ve Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Yeni normale geçişte, küresel tedarik zincirinin yeniden şekillendiğini söyleyen Bakan Varank, "Bursa, sahip olduğu avantajlarla pek çok yabancı yatırımcının hedef noktası haline gelebilir" dedi.

21.05.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan dev hastanenin açılışında kritik mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dev hastanenin açılışında kritik mesajlar

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi bugün hizmete açıldı. Törende Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Japonya Başbakanı Abe'nin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Burası sağlık turizminde Türkiye’nin marka eserlerinden biri olacak. Milletimizle beraber İstanbul Havalimanı ile yakınlığı ile yabancı misafirlerimize de hizmet verecektir. Bu şu demektir artık İstanbul uluslararası bir sağlık merkezi haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

21.05.2020Gündem
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin özellikleri nedir

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin özellikleri nedir?

Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen ve ilk etabı 20 Nisan'da açılan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, bugün tam kapasiteyle hizmet vermeye başlayacak. Peki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin özellikleri nedir?

21.05.2020Gündem
Türkiye’nin en büyük şelalelerinden “Tortum Şelalesi” yenilenen yüzüyle yarım milyon turist ağırlamayı hedefliyor

Türkiye’nin en büyük şelalelerinden “Tortum Şelalesi” yenilenen yüzüyle yarım milyon turist ağırlamayı hedefliyor

Türkiye’nin en büyük ve en görkemli şelalelerinden birisi olarak gösterilen Erzurum’daki Tortum Şelalesi yapılan çevre düzenlemesi ve yeni tesisleriyle bu yıl içerisinde yarım milyon turist ağırlamaya hazırlanıyor.

21.05.2020Gündem
Avrupa’nın en büyük camisi için yardım kampanyası

Avrupa’nın en büyük camisi için yardım kampanyası

Fransa’nın Strazburg kentinde 2018’de yapımına başlanan Eyüp Sultan Camisi’nin inşaatının tamamlanabilmesi için yardım kampanyası başlatıldı.

21.05.2020Avrupa
Apple ve Google bir araya geldi: İşte çok konuşulacak o teknoloji

Apple ve Google bir araya geldi: İşte çok konuşulacak o teknoloji

Apple ve Google, temas takip uygulamalarının kullanımı için geliştirdikleri, kişisel veri mahremiyetini merkezine alan yazılımı açıkladı.

21.05.2020Teknoloji
Diclenin gerdanlığı

Dicle'nin gerdanlığı

18 milyar liraya mal olan Ilısu Barajı Enerji Santralı’nın açılış törenine videokonferansla katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Terör örgütlerinden yurtdışındaki finans kuruluşlarına kadar yıllarca yapımına engel olmak isteyen herkesin, bugün karşımızdaki eserin ihtişamı karşısında ezildiğine inanıyorum” dedi.

20.05.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Kadir Gecesi Özel programında konuştu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş "Kadir Gecesi Özel" programında konuştu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kadir Gecesi'ne ilişkin, "Bu gecede kin, haset, nefret, korku, umutsuzluk ve ötekileştirmenin olmadığı, güven, sevgi, saygı, kardeşlik ve dayanışmanın hakim olduğu bir hayatın ve dünyanın inşası için çalışma azmimizi yenileyelim." dedi.

19.05.2020Gündem
Antalyada inşaat çöktü: 2 işçi yaralı

Antalya'da inşaat çöktü: 2 işçi yaralı

Antalya'nın Serik ilçesinde yapım çalışmaları süren kongre ve kültür merkezi inşaatında çökme meydana geldi. Moloz altında kalan 2 işçi yaralandı.

19.05.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı: Başakşehir Şehir Hastanesi 21 Mayısta açılıyor

Sağlık Bakanlığı: Başakşehir Şehir Hastanesi 21 Mayıs'ta açılıyor

Sağlık Bakanlığı'nca, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin katılımıyla 21 Mayıs Perşembe günü hizmete başlayacağını açıkladı.

19.05.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Tribün Devreye Alınma Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kendi ülkesini yabancılara şikayet edenlere, kendi halkına silah çekenlere verdiğimiz en güzel cevap bu muhteşem eserdir" açıklamasında bulundu.

19.05.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Okullar açılacak mı Sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman bitecek Cumhurbaşkanı açıkladı

Son dakika haberleri: Okullar açılacak mı? Sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı belirterek, "23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.Çarşamba günü gençlerimizle ilgili esneklik yine uygulanacaktır. 15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır" dedi.

19.05.2020Gündem
Bakan Kurum Kızılcahamam’da incelemelerde bulundu

Bakan Kurum Kızılcahamam’da incelemelerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Yıllık 20 milyar lira tasarruf, 100 bin kişiye de doğrudan istihdam sağlamış olacağız" dedi.

19.05.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda videokonferansla gençlere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısında bulundu.

19.05.2020Gündem
Corona virüs sonrası çöken inşaat sektöründe toparlanma sancılı olacak

Corona virüs sonrası çöken inşaat sektöründe toparlanma sancılı olacak

Salgın sürecinde satış ofisleri ve şantiyelerde virüsün bulaşmasını engellemeye yönelik alınan tedbirler küresel çapta inşaat sektöründe işleyişi önemli ölçüde aksatırken, sözleşme ve proje iptallerinin yanı sıra eve kapanan tüketicinin önemli ölçüde azalan gayrimenkul talebi sektörü zor durumda bıraktı.

19.05.2020Ekonomi
Kılıçdaroğlundan 19 Mayıs mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan '19 Mayıs' mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs, emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı, onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi yanan umut ışığıdır" dedi.

19.05.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan Kadir Gecesi mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Kadir Gecesi mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, iktisadi, içtimai ve ahlaki krizlerin kıskacındaki insanlığın içinde bulunduğu zorluklardan çıkışının ancak Kuran ve sünnetin kılavuzluğuyla mümkün olduğunu belitti.

18.05.2020Gündem
Ilısu Barajı hizmete giriyor

Ilısu Barajı hizmete giriyor

18 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde yarın düğmeye basılıyor. 6 tribünden oluşan dev barajın ilk tribününün açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

18.05.2020Ekonomi
İki yıl önce sitem ettiği yerde bu kez Bakan Kuruma teşekkür etti

İki yıl önce sitem ettiği yerde bu kez Bakan Kurum'a teşekkür etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, iki yıl önce kentsel dönüşüm yapılmadığı gerekçesiyle kendisine sitem etmesi üzerine "6 ay içinde temel atacağız, atamazsak görevi bırakacağım" sözünü verdiği mahalle sakini Mehmet Parlak'la inşaat sahasında görüştü.

18.05.2020Ekonomi
Ilısu Barajı nerede Ilısu Barajı özellikleri ile dikkat çekiyor

Ilısu Barajı nerede? Ilısu Barajı özellikleri ile dikkat çekiyor

Elektrik üretimine başlayan Ilısu Barajı nerede olduğu ile merak konusu olmaya devam ediyor. Toplam 309 kilometrekarelik bir göl alanına sahip olan Ilısu Barajı, ön yüzü beton kaplı kaya dolgu yapıya sahiptir. 1954 yılında başlayan Ilısu Barajı projesi, 2008 yılında temelinin atılmasının ardından 2018 yılında su tutma aşamasına getirildi.

18.05.2020Gündem
19 Mayıs’ta online gezilecek en anlamlı sanal müze: Samsun Gazi Müzesi

19 Mayıs’ta online gezilecek en anlamlı sanal müze: Samsun Gazi Müzesi

Samsun’da 1902 yılında Jean İonnis Mantika tarafından bir otel olarak inşa edilmiştir Mıntıka Palas, şimdilerde ‘Gazi Müzesi’ olarak misafirlerini ağırlıyor. İki katlı olan yapının dış duvarları yığma tuğla, iç bölmeleri bağdadi olarak inşa edilmiş. Burayı özel kılansa Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a çıktığında bu otelde kalmıştır. Şu sıralar koronavirüs nedeniyle kapalı olsa da online olarak gezme şansına sahipsiniz. İşte Samsun Gazi Müzesi hakkında bilgiler…

18.05.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Bebeğiniz ile evde yapabileceğiniz aktiviteler

Biliyorsunuz evde olduğumuz bu günlerde hepimiz sıkıldık. Bebeklerimiz ile yaptığımız aktiviteler kısıtlandı. Sürekli yaptığımız şeyler ise bebeklerimize tatmin edici gelmedi. Ama işin aslı, uzmanların da söylediği gibi bebekleriniz ile ev ortamında ne kadar vakit geçirirseniz, gelişimi için o kadar önemli. Özellikle çocuk gelişiminin 0-1 yaş dönemi çok önemlidir. Hayatının ilk yılıdır, öğrendiği, pekiştirdiği, geliştirdiği her şey ona altın değerindedir.

26.05.2020

NASA-SpaceX İşbirliğiyle Astronotlar Yeniden ABD'den Uzaya Gönderiliyor

İnsanın Dünya'yı uzaydan görme macerası 1961'de Yuri Gagarin'le başladı. Şimdiye kadar 566 kişi Dünya'yı uzaydan görme şansını yakaladı. 

26.05.2020

Şeker gibi bayram zehir aracı olmasın

BİR aylık kutsal Ramazan bugün sona eriyor, yarın bayram. Bugünden başlayıp dört gün sokağa çıkma kısıtlaması var. Bugün 65 yaş ve üstündekilerde 12.00-20.00 saatleri arasında dışarı çıkış izni var. Ama evlere yakın yürümek, maske takmak, sağlık uzaklığını korumak koşuluyla.

23.05.2020

Bu haçlılar neden sefer etti?

 Haçlı seferlerinin motivasyonu sadece dinsel değildi.

23.05.2020

YouTube’a bakarak kendi evini yapanlar

Ev yapmaya dair hiçbir fikriniz yokken evinizin inşaatını sıfırdan başlayarak kendiniz yapabilir miydiniz?

22.05.2020

Mutluluk aslında kontrolümüzde

“Yaşamın bize sunduklarına karşı sükûnetimizi koruyarak denge arayışında olursak mutluluk için iyi bir başlangıç yapmış oluruz” diyen Aile ve Çift Terapisti, Psikoterapist Şamil Saribaş, stoa felsefesinden yola çıkarak yaşamımızı ve mutluluğumuzu nasıl kontrol edebileceğimizi bizimle paylaştı.

21.05.2020

Duvarlanmış şehirler

‘Kurt’ lakaplı politikacı Henry Kissinger demiş ki:

20.05.2020