EKSTRA
MENÜ

Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bedelli Askerlik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.273 Bedelli Askerlik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bedelli askerlik, Türkiye'de Osmanlı döneminden bu yana aralıklarla zorunlu askerlik'e alternatif olarak süre kısalması karşılığı nakit bedel ödenmesi mantığına dayanan bir uygulamadır. Uygulamanın dayandırıldığı gerekçeler ordunun ve devletin maddi ihtiyaçları ve bireylerin işlerini kaybetmemeleridir. Uygulamanın Anayasa Mahkemesi tarafından eşitlik ilkesini ihlal etmediğine karar kılınmıştır.

18 yaş ve üzeri erkek Türk vatandaşlarından yurt dışında en az 3 yıl çalışmış olanların 21 günlük süre ile vatani hizmetlerini görmelerine olanak veren bedelli askerlik günümüzde geçerlidir, buna aynı zamanda "dahte" dövizle askerlik hizmetine tabi erler ismi de verilir.

Devamı...

Bedelli Askerlik Haberleri

25 Şubat hangi burç ve burcu ne 25 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Şubat hangi burç ve burcu ne? 25 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri  

Doğum tarihleri, her insanın hangi burç grubuna ait olduğunu gösteren bir kavramdır. Her insanın bir burcu bulunaktadır ve karakteristik özellikleri bu burca belirlenmektedir. Sizin için 25 Şubat tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun yükselenini ve özelliklerini, 25 Şubat tarihte bugün yaşanılan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri ve anime karakterlerini derledik.

6.09.2021Burçlar
MSB’den indirim taleplerine cevap: ‘Bedelli’nin bedeli düşük

MSB’den indirim taleplerine cevap: ‘Bedelli’nin bedeli düşük

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik ücretinin düşürülmesi çağrılarını ‘popülist söylem’ olarak niteledi.

25.07.2021Gündem
MSBden bedelli askerlik açıklaması

MSB'den bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, "bedelli askerlik uygulamasının kaldırılması" veya "bedel ücretinin azaltılması" tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada popülist söylemlerle gençlerin duygularının istismar edilmemesi gerektiği, bu tür tartışmaların kahramanlık ve fedakarlıkla görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelini olumsuz etkilediği bildirildi.

24.07.2021Haber
Son dakika... MSB kaynaklarından bedelli askerlik açıklaması Bedelli askerlik ücreti azalacak mı

Son dakika... MSB kaynaklarından bedelli askerlik açıklaması! Bedelli askerlik ücreti azalacak mı?

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, "bedelli askerlik uygulamasının kaldırılması" veya "bedel ücretinin azaltılması" tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada popülist söylemlerle gençlerin duygularının istismar edilmemesi gerektiği, bu tür tartışmaların kahramanlık ve fedakarlıkla görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelini olumsuz etkilediği bildirildi.

24.07.2021Gündem
Bedelli askerlik başvurusu başladı mı Bedelli askerlik ücreti belli oldu Temmuz ayı detayı

Bedelli askerlik başvurusu başladı mı? Bedelli askerlik ücreti belli oldu! Temmuz ayı detayı!

Bedelli askerlik başvuru ücreti ile bedelli askerlik başvuru işlemlerinin detayları belli oldu. Askerlik görevlerini yerine getirecek olanlar yeni bedelli askerlik ücretlerine odaklandı. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçici olarak durdurulan bedelli askerlik başvuru işlemleri yeniden başladı. Başvurular e devlet üzerinden yapılacak. Peki, bedelli askerlik başvuru ücreti ne kadar, başvuru nasıl yapılır? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

18.07.2021Gündem
Son dakika... Bedelli askerlik ücreti ne kadar MSBden başvuru ve ücret açıklaması

Son dakika... Bedelli askerlik ücreti ne kadar? MSB'den başvuru ve ücret açıklaması

Geçici olarak 1 Temmuz'da durdurulan bedelli askerlik başvuru işlemlerine e-Devlet üzerinden ve askerlik şubelerince, dövizle askerlik işlemlerine ise dış temsilciliklerce yeniden başlandı. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bedelli ve dövizle askerlik hizmeti kapsamında yükümlülerce ödenmesi gereken bedel/döviz miktarlarının 26 Haziran 2019'da yürürlüğe giren 7179 sayılı Askeralma Kanunu'nun 9'uncu ve 39'uncu maddeleri gereğince hesaplandığı aktarıldı.

16.07.2021Gündem
Bedelli askerlik ücreti 2021: Bedelli askerlik ne kadar oldu Temmuz 2021 bedelli askerlik başvuru ekranı

Bedelli askerlik ücreti 2021: Bedelli askerlik ne kadar oldu? Temmuz 2021 bedelli askerlik başvuru ekranı

Bedelli askerlik ne kadar oldu, sorusu asker adayları tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. Bedeli askerlik ücreti Temmuz 2021 itibariyle yeniden hesaplandı. Memur maaşı üzerinden hesaplanan bedelli askerlik ücreti, döviz ve TL bazında katsayı baz alınarak dikkate alınıyor. Bu hesaplamada memur maaş katsayısı da önem arz ediyor. Memur maaş katsayısının 0.179797 ilan edilmesi ile 2021 yılının ikinci yarısı itibariyle geçerli olacak bedelli askerlik ücreti de netlik kazandı. Peki, 2021 bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu? İşte, pek çok kişinin merakla araştırdığı bedelli askerlik tutarı ve başvuru ekranı hakkında detaylı bilgiler

8.07.2021Gündem
Son dakika haberi... Yeni bedelli askerlik ücreti belli oldu: 43 bin 151 TL

Son dakika haberi... Yeni bedelli askerlik ücreti belli oldu: 43 bin 151 TL

Haziran ayına ilişkin enflasyon rakamının belli olmasıyla birlikte memur ve memur emeklilerin alacağı zamlar belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı da dün 2021 yılı temmuz ayına ait mali ve sosyal haklara ilişkin genelgeyi yayımladı. Genelgenin yayımlanmasıyla birlikte bu yılın sonuna kadar uygulanacak bedelli askerlik bedeli de belli oldu. Buna göre yıl sonuna kadar bedelli askerlik için 43 bin 151 lira ödenecek.

8.07.2021Gündem
Asker ve yoklama kaçağı bedelli yapabilir mi 2021

Asker ve yoklama kaçağı bedelli yapabilir mi 2021?

Asker ve yoklama kaçağı olanlar bedelli askerlik yapıp yapamayacağı konusunda resmi açıklamaları merak ediyordu. Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı. Peki, asker ve yoklama kaçağı bedelli yapabilir mi? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.07.2021Gündem
Bedelli askerlik ücreti 2021 Bedelli askerlik başvurusu ile ilgili merak edilenler

Bedelli askerlik ücreti 2021! Bedelli askerlik başvurusu ile ilgili merak edilenler

Bedelli askerlik ücreti 2021 yılının ilk çeyreği için belirlendi. 2021 yılında haziran ayına kadar geçerliliği bulunan ilk 6 aylık bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 lira olarak belirlendi. Temmuz ayı için yeniden belirlenecek olan bedelli askerlik ücreti, 6 ay geçerliliğini koruyacak. Peki, 2021 bedelli askerlik ücreti ne kadar? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.05.2021Gündem
Kahramanlara iyileştirme

Kahramanlara iyileştirme

Profesyonel ordu yapılanmasında bir aşamayı daha tamamlayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Yasası değişikliği Meclis’ten çıktı. Özellikle terörle mücadele ve yurtdışı harekâtlarda hayatları pahasına görev yapan başta özel eğitimli komandolar olmak üzere uzman askeri personelin özlük hakları iyileştirildi.

20.02.2021Gündem
e-Devlet yoklama başvurusu ekranı: Askerlik yoklama kaçağı cezası nedir

e-Devlet yoklama başvurusu ekranı: Askerlik yoklama kaçağı cezası nedir?

Yoklama başvurusu yoğun ilgi görüyor. 1 Ocak 2021'de askerlik çağına girecek 2002 doğumlu yükümlülerden kanuni erteleme hakkı bulunmayanlar ile ertelemeleri 2021 yılı içinde sona ereceklerin 1 Ocak-31 Aralık 2021 tarihlerinde yoklamalarını yaptırmaları gerekiyor. İşte yoklama kaçağı cezası hakkında bilgiler ve yoklama başvurusu ekranı

2.02.2021Gündem
Askerlik süresi kaç ay İşte Resmi Gazete’de yer alan er ve erbaş askerlik süresi bilgileri

Askerlik süresi kaç ay? İşte Resmi Gazete’de yer alan er ve erbaş askerlik süresi bilgileri

Askerlik süresi kaç ay olduğu, gündemde yer alan konular arasında bulunuyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kapsamında silah altına alınacak olan er ve erbaş adayları, yasada belirtilen askerlik süresine odaklandı. 2019 yılında yapılan değişiklik ile askerlik süreleri yeniden düzenlenmişti. Değişikliğin ardından Resmi Gazete'de, askerlik süresinin erbaş ve erler için altı ay, yedek subay ve yedek astsubaylar için on iki ay olduğu bildirilmişti. İşte Resmi Gazete'de yer alan askerlik süresi açıklaması ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

29.01.2021Gündem
Bedelli askerlik ücreti 2021 yılında ne kadar olacak İşte yapılan açıklama

Bedelli askerlik ücreti 2021 yılında ne kadar olacak? İşte yapılan açıklama

Bu yılın ilk yarısında uygulanacak bedelli askerlik ücreti belli oldu. Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında Geçen yılın ikinci yarısında 37 bin 70 lira olan ücret bu yılı ilk yarısında 39 bin 788 lira olarak uygulanacak.

28.01.2021Gündem
Bedelli askerlik ücreti ne kadar 2021 yılı ücreti belli oldu

Bedelli askerlik ücreti ne kadar? 2021 yılı ücreti belli oldu!

Bu yılın ilk yarısında uygulanacak bedelli askerlik ücreti belli oldu. Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında 37 bin 70 lira olan bedelli askerlik ücreti bu yılın ilk yarısında ne kadar olacağı merak konusu oldu. Peki, 2021 bedelli askerlik ücreti ne kadar?

27.01.2021Gündem
Bedelli askerlik 39 bin 788 TL oldu

Bedelli askerlik 39 bin 788 TL oldu

Bedelli askerlik ücreti 37 bin 70 liradan 39 bin 788 liraya yükseltiliyor. Meclis’e sunulan yasa teklifiyle, gurbetçilerin dövizle askerlik bedellerine de kur ayarı getiriliyor.

27.01.2021Ekonomi
2021 yılı bedelli askerlik ücreti belli oldu

2021 yılı bedelli askerlik ücreti belli oldu

2021 yılında bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 lira olarak belirlendi. Bedelli askerlik ücreti böylece son bir yılda yüzde 13.50 olarak arttı.

26.01.2021Ekonomi

Son dakika... Bedelli askerlik 2021 ücreti belli oldu

2021 yılında bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 lira olarak belirlendi. Bedelli askerlik ücreti böylece son bir yılda yüzde 13.50 olarak arttı.

26.01.2021Ekonomi
2021 Askerlik yerleri öğrenme ekranı E-Devlet Yedek subay, er, bedelli askerlik yerleri sorgulama sayfası erişime açıldı

2021 Askerlik yerleri öğrenme ekranı! E-Devlet Yedek subay, er, bedelli askerlik yerleri sorgulama sayfası erişime açıldı

e Devlet Askerlik yerleri öğrenme ekranı MSB tarafından erişime açıldı. Bedelli askerlik, yedek subay ve er başvurusu yaparak vatani görevlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden askerlik yerlerini e devlet üzerinden öğrenecekler. 2021 bedelli askerlik yerleri için T.C kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapılacak. Peki, askerlik yerleri nasıl öğrenilir? İşte, E-Devlet 2021 askerlik yerleri öğrenme ve yedek subay, er, bedelli askerlik yerleriyle ilgili ayrıntılar.

22.01.2021Gündem
Bedelli askerlik yerleri ve celp tarihleri açıklandı- MSB ASAL sayfası askerlik yerleri sorgulama

Bedelli askerlik yerleri ve celp tarihleri açıklandı- MSB ASAL sayfası askerlik yerleri sorgulama

Pek çok kişinin merakla beklediği Askerlik ve Bedelli Askerlik yerleri MSB tarafından açıklandı. Bu yıl içinde bedelli askerlik yapacakların celp tarihleri ve katılacakları birlik açıklandı. Sonuçlar e-devlet üzerinden ‘Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama’ bölümünden duyuruldu. Askerlik yerlerini öğrenmek için e-Devlet ekranına giriş yapmanız gerekiyor. İşte MSB ASAL sayfası askerlik yerleri sorgulama ekranı...

22.01.2021Gündem
Sınıflandırma Sonuçları E-Devlet ve As.Ş.Bşk.lıklarından Açıklandı - Bedelli askerlik yerleri nasıl nereden sorgulanır

Sınıflandırma Sonuçları E-Devlet ve As.Ş.Bşk.lıklarından Açıklandı - Bedelli askerlik yerleri nasıl nereden sorgulanır?

Bedelli askerlik yerlerini bekleyen binlerce asker adayı, celp ve sevk dönemleri ile ilgili temel eğitim yapacakları birlikleri, Milli Savunma Bakanlığı'nın duyurusunun ardından e devlet ekranı üzerinden öğrenebiliyor. Askerlik yerleri T.C kimlik numarası ile sorgulanıyor. İşte, MSB 2021 bedelli askerlik yerleri şubat celp ve sevk dönemleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

22.01.2021Gündem
Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak 2021 MSB bedelli askerlik şubat celp ve sevk dönemlerinde son gelişmeler

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak 2021? MSB bedelli askerlik şubat celp ve sevk dönemlerinde son gelişmeler

Bedelli askerlik yerleri binlerce asker adayı gencin gündeminde yer almaya devam ediyor. e Devlet üzerinden 31 Aralık 2020 tarihinde tamamlanan bedelli askerlik başvuruları sonrası gözler 2021 askerlik yerlerine çevrildi. Şubat celp ve sevk dönemleri Milli Savunma Bakanlığı'nın yapacağı duyurunun ardından e devlet ekranından ilan edilecek. Bedelli askerlik yerleri T.C kimlik numarası ile sorgulanacak. İşte, MSB 2021 bedelli askerlik celp ve sevk tarihleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.01.2021Gündem
Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak Gözler MSB’ye çevrildi

Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Gözler MSB’ye çevrildi

Bedelli askerlik başvurularını yapanlar heyecanla sonuçların, celp ve sevk dönemlerinin açıklanmasını bekliyorlar. Bedelli askerlik başvuruları 31 Aralık 2020 saat 18.00’e kadar e-Devlet üzerinden gerçekleştirildi. Başvurularını yapan vatandaşlar detayları Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak olan açıklama ile öğrenecekler. İşte bedelli askerlik yerleri ile ilgili yapılan tarih açıklamasına dair detaylar

13.01.2021Gündem
Acun Ilıcalı kimdir, kaç yaşında, nereli Acun Ilıcalı ve çocukları hakkında bilgiler

Acun Ilıcalı kimdir, kaç yaşında, nereli? Acun Ilıcalı ve çocukları hakkında bilgiler

Acun Ilıcalı Survivor’ın yeni sezonu ile ekranlarda yer alacak. Ünlü sunucu, yapımcı ve girişimci Acun Ilıcalı’nın kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor. Kariyeri ile dikkat çeken ünlü isim aslen Erzurumlu. Ilıcalı Erzurumspor’a verdiği destekler ile sık sık gündem oluyor. İşte Acun Ilıcalı’nın kariyeri ve özel hayatı hakkında merak edilenler

9.01.2021Magazin
Bedelli askerlik yerleri ne zaman belli olacak 2021 bedelli askerlik yerlerinde son ayrıntılar

Bedelli askerlik yerleri ne zaman belli olacak? 2021 bedelli askerlik yerlerinde son ayrıntılar

Bedelli askerlik başvurusu e-Devlet aracılığıyla birkaç adımda kolayca tamamlandı. Askerlik hizmetini bedelli yapmak isteyen kişiler şimdi de Milli Savunma Bakanlığı'nın, askerlik yerlerini ne zaman açıklayacağına odaklandı. Peki, bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

8.01.2021Gündem
2021 bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak İşten en son gelişmeler

2021 bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşten en son gelişmeler

Bedelli askerlik başvurusu 2020 yılı için son ödeme dönemini 31 Aralık 2020 tarihinde tamamladı. Milli Savunma Bakanlığı'nın e-Devlet üzerinden tamamlanan bedelli askerlik başvurusunun ardından, şimdi de celp yerlerinin ne zaman belli olacağı merak konusu oldu. Peki, bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

6.01.2021Gündem
Bedelli askerlik sonuçları için bekleyiş devam ediyor - Ocak ayı işaret edilmişti

Bedelli askerlik sonuçları için bekleyiş devam ediyor - Ocak ayı işaret edilmişti

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü (MSB ASAL) tarafından gerçekleştirilen bedelli askerlik başvurularının tamamlanması ardından gözler kura sonuçlarına çevrildi. 31 Aralık’a kadar başvurularını gerçekleştirecek bedelli adayları 31 Aralık 2020 saat 18:00’e kadar 37 bin 70 lira 64 kuruş olan bedeli ödeyecekler.

4.01.2021Gündem
CTE 160 katip alımı başvurusu için detaylar belli oldu İşte, başvuru şartları

CTE 160 katip alımı başvurusu için detaylar belli oldu! İşte, başvuru şartları

Adalet Bakanlığı 160 katip alımı için detayları yayımladı. 10 farklı ilde gerçekleşecek olan Adalet Bakanlığı 160 katip alımı başvurusu için belirli koşulları taşıyor olmak önem arz edecek Ceza İnfaz Kurumu bünyesine yapılacak olan katip alımı için başvuru süreci 18 Ocak ila 5 Şubat tarih aralığında gerçekleşecek. İşte, CTE 160 katip alımı başvuru şartları hakkında merak edilen bazı bilgiler

30.12.2020Gündem
Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır Bedelli askerlik ücreti ne kadar

Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? Bedelli askerlik ücreti ne kadar?

Bedelli askerlik başvurusu E-Devlet aracılığıyla birkaç adımda kolayca tamamlanabiliyor. Askerlik hizmetini bedelli ya da döviz ile yapmak isteyen kişiler için başvuru detaylarını yayımlayan Milli Savunma Bakanlığı, 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olan başvuru tutarını da yayımladı. Buna göre, 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru işlemini gerçekleştirecek olan kişiler, 37 bin 70 TL para yatıracak. Peki, 2020 bedelli askerlik başvurusu E-Devlet üzerinden nasıl yapılabilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen detaylı bilgiler

22.12.2020Gündem
Bütçede ‘bedelli asker vekiller’ tartışması

Bütçede ‘bedelli asker vekiller’ tartışması

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın, Kültür ve Turizm Bak anlığı’nın 2021 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel’in bedelli askerlik yaparken milletvekili maaşlarını almaya devam ettikleri iddiası tartışma yarattı.

10.12.2020Gündem
Survivor sunucusu Murat Ceylan emre itaatsizlikten hakim karşısında

Survivor sunucusu Murat Ceylan emre itaatsizlikten hakim karşısında!

Erzincan’da bedelli askerlik yapan Survivor sunucusu Murat Ceylan, terhis olduktan sonra sosyal medyadan paylaştığı koğuş videosu nedeniyle "Emre itaatsizlik" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı. Ceylan duruşma sonrası yaptığı açıklamada, "İyi niyet mağduru oldum. Komutanlarım üstlerim herkes bu durumdan haberdar ama ben sonuçta vatani görevi yaptım" dedi.

30.09.2020Magazin
Survivor sunucusu Murat Ceylan emre itaatsizlikten hakim karşısında

Survivor sunucusu Murat Ceylan emre itaatsizlikten hakim karşısında!

Erzincan’da bedelli askerlik yapan Survivor sunucusu Murat Ceylan, terhis olduktan sonra sosyal medyadan paylaştığı koğuş videosu nedeniyle "Emre itaatsizlik" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı. Ceylan duruşma sonrası yaptığı açıklamada, "İyi niyet mağduru oldum. Komutanlarım üstlerim herkes bu durumdan haberdar ama ben sonuçta vatani görevi yaptım" dedi.

30.09.2020Magazin
Bedelli 37 bin lira

Bedelli 37 bin lira

2020 yılı temmuz/aralık dönemine ilişkin bedelli askerlik tutarı belli oldu.

6.08.2020Gündem
Bedelli askerlik ücreti 2020 ne kadar İşte bedelli askerlik başvurusu ile ilgili detaylar

Bedelli askerlik ücreti 2020 ne kadar? İşte bedelli askerlik başvurusu ile ilgili detaylar

Bedelli askerlik başvuru ücreti ile ilgili araştırmalar hızlandı. Konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında yeni ücret açıklandı. Bedelli askerlik ücreti hesaplanırken katsayı dikkate alınıyor. Ocak/Haziran döneminde katsayı 0.146061 iken Temmuz/Aralık döneminde 0.154461 olarak gerçekleşti. Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli askerlik ücreti 37 bin 70 liraya oldu.

5.08.2020Gündem
Son dakika... Bedelli askerlik tutarı belli oldu

Son dakika... Bedelli askerlik tutarı belli oldu

2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin bedelli askerlik tutarı belirlendi. Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli askerlik 37 bin 70 liraya çıktı. Dövizle askerlik ise 5563 euro olarak belirlendi.

5.08.2020Haber
Son dakika... Bedelli askerlik ücreti belli oldu

Son dakika... Bedelli askerlik ücreti belli oldu

2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin bedelli askerlik tutarı belirlendi. Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli askerlik 37 bin 70 liraya çıktı. Dövizle askerlik ise 5563 euro oldu.

5.08.2020Ekonomi
O fotoğrafı gösterdi ve... Selçuk Bayraktar: Amerikan rüyası değil Türk rüyası mümkün

O fotoğrafı gösterdi ve... Selçuk Bayraktar: Amerikan rüyası değil Türk rüyası mümkün

BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, M5 Dergisi Başdanışmanı Mete Yarar'ın sorularını yanıtladı. "Amerikan rüyasına gerek yok. Türk rüyası da mümkün" diyen Bayraktar, 'Motivasyonunuzu kaybettiğiniz zamanlar ne yaptınız?' sorusuna yanıt vermeden önce bir arşivinden bir fotoğraf gösterdi. Bu 2006 yılında Şırnak’ta Güçlükonak Fındık köyündeki bir çatışmada şehit olan bir Asteğmenin yerdeki kanını gösteren bir fotoğraf karesiydi.

23.07.2020Gündem
Halkbank banko görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır Halkbank personel alımı 2020

Halkbank banko görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır? Halkbank personel alımı 2020!

Halkbank banko görevlisi personel alımı için süreç devam ediyor. Anadolu Üniversitesi tarafından başvuru işlemleri kabul edilecek olan sınav, 8 Ağustos 2020 Cumartesi günü gerçekleşecek. Banko Hizmetleri Asistanı ya da diğer bir ifadeyle servis asistanı alımı için sınav başvuruları ise 12 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek. TC vatandaşı, 1.1.1990 tarihi ve sonrası doğumlu olmanın önemli bir kriter olduğu başvuru süreci, sınav ile devam edecek. Peki, Halkbank banko görevlisi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o süreç hakkında bazı bilgiler

9.07.2020Gündem
Halkbank banko görevlisi alımı yapıyor İşte başvuru şartları

Halkbank banko görevlisi alımı yapıyor! İşte başvuru şartları

Halkbank personel alımı için başvuru süreci devam ediyor. Banka bünyesinde istihdam edilmek üzere Banko Hizmetleri Asistanı(Servis Asistanı) alımı yapılacak. 29 Haziran 2020 tarihinde başlayan başvuru sürecinde artık sona geliniyor. Söz konusu ilan için başvuru şartlarının neler olduğu da sorgulanan konular arasında. Peki, Halkbank banko görevlisi alımı başvuru şartları neler?

9.07.2020Gündem
Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır E-Devlet 2020 bedelli askerlik başvuru ekranı.. Bedelli askerlik başvurularında son gün ne zaman

Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet 2020 bedelli askerlik başvuru ekranı.. Bedelli askerlik başvurularında son gün ne zaman?

Bedelli askerlik başvurusu E-Devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. 30 Haziran 2020 tarihine kadar 35 bin 54 lira olarak ödenecek olan bedelli askerlik başvuru ücreti, bu tarihten sonra yeniden güncellenecek. Bedelli askerlik başvurusu yapmak için şubelere gitmeye gerek kalmadan E-Devlet üzerinden işlemler tamamlanacak. Peki, 2020 bedelli askerlik başvurusu E-Devlet üzerinden nasıl yapılabilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen detaylı bilgiler

29.06.2020Gündem
Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır E-Devlet 2020 bedelli askerlik başvuru ekranı

Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet 2020 bedelli askerlik başvuru ekranı

Bedelli askerlik başvurusu E-Devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. 30 Haziran 2020 tarihine kadar 35 bin 54 lira olarak ödenecek olan bedelli askerlik başvuru ücreti, bu tarihten sonra yeniden güncellenecek. Bedelli askerlik başvurusu yapmak için şubelere gitmeye gerek kalmadan E-Devlet üzerinden işlemler tamamlanacak. Peki, 2020 bedelli askerlik başvurusu E-Devlet üzerinden nasıl yapılabilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen detaylı bilgiler

25.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı Bakan Koca açıkladı...

Son dakika haberi: Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan Koca açıkladı...

Son dakika haberler... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'nin koronavirüsten ölümlerde 1 milyon kişi başına 57 vefat ile dünyada 47. sırada yer aldığını bildirdi. Koca açıklamasının devamında ise Bilim Kurulunun İstanbul, Ankara ve Bursa için maske kullanma zorunluluğu getirilmesi önerisinde bulunduğunu bildirirken sokağa çıkma yasağı ile ilgili ise 'Önümüzdeki dönemde genel anlamda sokağa çıkma kısıtlaması gibi bir durumu düşünmüyoruz. Bilim Kurulunda gündeme gelmedi' ifadelerini kullandı.

18.06.2020Gündem
MSB: Bedelli askerler, koronavirüs testinden sonra kışlaya alınacak

MSB: Bedelli askerler, koronavirüs testinden sonra kışlaya alınacak

Milli Savunma Bakanlığı, haziran ayında silahaltına alınacak bedelli yükümlülerin yapılacak koronavirüs testinin negatif çıkmasıyla askere sevk edileceğini duyurdu.

15.06.2020Haber
MSB: Bedelli askerler koronavirüs testinden sonra kışlaya alınacak

MSB: Bedelli askerler koronavirüs testinden sonra kışlaya alınacak

Milli Savunma Bakanlığı, haziran ayında silahaltına alınacak bedelli yükümlülerin yapılacak koronavirüs testinin negatif çıkmasıyla askere sevk edileceğini duyurdu.

15.06.2020Gündem
Kışlalara giriş öncesi COVID-19 testi başladı

Kışlalara giriş öncesi COVID-19 testi başladı

Bir aylık erteleme sonrası 5 Haziran’da silah altına alınacak yükümlüler için COVID-19 testi zorunluluğu dün başladı. Yükümlüler e-Devlet’in yönlendirdikleri sağlık kuruluşlarına giderek test yaptırabiliyor.

2.06.2020Gündem
Son dakika... Bakan Akar duyurmuştu Ve bugün başladı…

Son dakika... Bakan Akar duyurmuştu! Ve bugün başladı…

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) koronavirüsle mücadele kapsamında bir ay ertelediği terhisler bugün başlıyor. Yaklaşık 66 bin asker bugünden itibaren terhis belgelerini alarak yakınlarına kavuşmak için kışlalardan ayrılmaya başladı.

31.05.2020Gündem
Kışlalarda terhis sevinci: 66 bin genç aileleriyle kucaklaşacak

Kışlalarda terhis sevinci: 66 bin genç aileleriyle kucaklaşacak

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) koronavirüsle mücadele kapsamında bir ay ertelediği terhisler bugün başlıyor. Yaklaşık 66 bin yükümlü bugünden itibaren terhis belgelerini alarak yakınlarına kavuşmak için kışlalardan ayrılacak.

31.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Eşimi artık sevmiyorum

Ailemden kurtulmak için evlendim ama eşimi artık sevmiyorum. Ailem de beni kabul etmiyor...

9.07.2021

İdeal akademisyen kriteri... Gözlerindeki aşkı görmek

Siyasiler genellikle eğitimin temel kriterlerinden söz ederken, kalıplaşmış terimleri tercih ederler.

6.02.2021