MENÜ

Ücret

Ücret ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ücret haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 40.278 Ücret haberi bulunmuştur.

Ücret Haberleri

YASİN SURESİ OKU VE DİNLE - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Tefsiri (Diyanet Meali)

YASİN SURESİ OKU VE DİNLE - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Tefsiri (Diyanet Meali)

Yasin suresi, Kur'an-ı Kerim'in kalbi olarak kabul edilir. Okunmasında çok büyük faziletlerin bulunduğu sure Mekke'de inmiştir. Toplamda 83 ayetten oluşmaktadır. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Yapılan tefsirlerde "Ya-Sin" kelimesi "Ey İnsan" anlamına geldiği söylenmektedir. Sure içerisinde insanın sahip olduğu ahlaki sorumluluklarının yanı sıra, vahiyden, güzel peygamberimiz Hz. Muhammed'i (S.A.V) yalanlayan kureyş kabilesinden ve Antakya halkına gönderilen elçilerden bahsedilmektedir. Sure içerisinde değinilen diğer konular arasında Allah'ın (C.C) birliğini ve kudret sahibi oluşunu gösteren deliller, öldükten sonra tekrar dirileceği, hesap ve ceza günü konu edilir. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin suresi anlamı, fazileti, tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik. Ayrıca Diyanet tarafından hazırlanmış olan mukabele videosu ile yasin dinleme imkanı elde edebilirsiniz.

29.05.2020Namaz Sureleri
SpongeBob Apple Arcadede

SpongeBob Apple Arcade'de

Denizin dibinde ananasta kim yaşar? SpongeBob Kare Pantolon! İkonik çizgi film kahramanı ve arkadaşları, Apple Arcade’e özel SpongeBob: Patty Pursuit ile geliyor.

29.05.2020Teknoloji
Meslek liselerinde uzaktan eğitim düzenlemeleri

Meslek liselerinde uzaktan eğitim düzenlemeleri

Türkiye’de uzaktan eğitim sistemi her geçen gün daha iyi bir noktaya doğru ilerlerken, bu yeni sistemin uygulanması sırasında ortaya çıkan soru ve sorunlar da hızla yanıtlanmaya ve giderilmeye çalışılıyor. MEB tarafından yapılan açıklamayla mesleki ve teknik eğitim liselerinde öğrenim gören öğrencilerin sorularına da açıklık getirildi.

29.05.2020Eğitim
YaaniMail: Kurumlara da e-posta hizmeti sağlayacak

YaaniMail: Kurumlara da e-posta hizmeti sağlayacak

Türk mühendislerinin geliştirdiği YaaniMail, Turkcell Veri Merkezi kalitesiyle kurumlara güvenli bir e-posta hizmeti sunmayı hedefliyor.

29.05.2020Teknoloji
Haziran ayının ücretsiz PlayStation oyunları belli oldu

Haziran ayının ücretsiz PlayStation oyunları belli oldu

Sony, her ay olduğu gibi Haziran ayında PS Plus abonelerine ücretsiz dağıtacağı oyunları açıkladı.

29.05.2020Evdehayat
Son Dakika | Basketbolcular, Fenerbahçeyi şikayet etti

Son Dakika | Basketbolcular, Fenerbahçe'yi şikayet etti!

Maaş alamayan yabancı oyuncuların bir kısmı EuroLeague Oyuncular Birliği (ELPA) ve Basketbol Tahkim Mahkemesi’ne (BAT) gitti. Çoğunluğunu kulüpten umudu kesenlerin oluşturduğu isimlerin hedefi bir an önce serbest kalıp ligin süreceği İspanya’ya gitmek.

29.05.2020Basketbol
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı İşte yeni normalleşme kararları

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte yeni normalleşme kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü’ndeki video konferans yöntemiyle son kez yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, normalleşme süreci kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Erdoğan, "Şehirler arası seyahat kısıtlaması 1 Haziran'dan itibaren kaldırılmıştır. Olumsuz bir durum görmememiz halinde yeniden getirebiliriz. 1 Haziran itibariyle kamu personelleri iş başı yapacaklar. 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlandırılmasını pazar günleri 14:00 saatleri arasında istisna kapmasında olması devam edecek" dedi.

28.05.2020Gündem
Taksici doğum yapan kadını aracından böyle attı

Taksici doğum yapan kadını aracından böyle attı

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde doğum yapmak üzere olan kadın, çağırdığı taksici doğum başlayınca kendisini taksiden atması sonucu bebeğini sokakta doğurdu. Ambulansla hastaneye kaldırılan kadın bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırken taksici ise gözaltına alındı.

28.05.2020Haber
600 bin lirayı aşan gelirler beyan edilecek

600 bin lirayı aşan gelirler beyan edilecek

Yıllık ücret gelirleri toplamı 600 bin lirayı aşanlar artık beyanname verecekler.

28.05.2020Ekonomi
Sanatçı, hakem ve sporcular için yeni vergi düzenlemesinin esasları belirlendi

Sanatçı, hakem ve sporcular için yeni vergi düzenlemesinin esasları belirlendi

Eser sahipleri, hakemler ve sporcular kazançlarının gelir vergisi tarifesinin dördüncü gelir diliminde yer alan tutarı aşması halinde beyanname verecek.

27.05.2020Ekonomi
İsveçte 5G dönemi başladı: İnternet hızı katlanacak

İsveç'te 5G dönemi başladı: İnternet hızı katlanacak

İsveç'in telekom şirketi Tele2, ilk olarak halka açık şekilde 5G'ye geçtiklerini duyurdu.

25.05.2020Teknoloji
Yargıtay kararını verdi... Bu hareket tazminatsız kovulma sebebi

Yargıtay kararını verdi... Bu hareket tazminatsız kovulma sebebi!

Sorumlu olarak çalıştığı mağazada, yüksek prim alabilmek için fire ürünleri düşük gösteren mağaza sorumlusu, tazminatsız şekilde kovuldu. Mahkemenin, 'tazminat ödenmeli' dediği uyanık müdüre kötü haber Yargıtay'dan geldi. Yüksek mahkeme, envantere doğru rakamın girilmemesinin haklı nedenle feshin gerektirdiğine hükmetti.

24.05.2020Ekonomi
Son Dakika | Beşiktaştan Vidanın menajerine talimat: Kulüp bulun

Son Dakika | Beşiktaş'tan Vida'nın menajerine talimat: 'Kulüp bulun'

Futbol takımının bütçesini 35 milyon Euro’ya indirme kararı alan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi, yılda 3 milyon Euro garanti ücret alan Vida’yı satmak için harekete geçti.

23.05.2020Futbol
Denizlispor’da Stackhowiak gerçeği Sözleşme feshetmeden önce...

Denizlispor’da Stackhowiak gerçeği! Sözleşme feshetmeden önce...

Süper Lig ekibi Yukatel Denizlispor'da kaleci Adam Stackhowiak'ın takımdan ayrılmasıyla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

22.05.2020Futbol
İş gücü girdi endeksleri açıklandı

İş gücü girdi endeksleri açıklandı

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış istihdam endeksi, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,8 artış gösterdi.

22.05.2020Ekonomi
Okulu kapattığını mesajla duyurdu

Okulu kapattığını mesajla duyurdu

Toplam 850 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü, yüzden fazla öğretmenin görev yaptığı Avrupa Koleji ve Avrupa Kent Koleji, kurucusu Talip Emiroğlu tarafından yayımlanan bir mesajla faaliyetine son verdi. Öğrenci velileri bu ani karar karşısında şoke olduklarını ve yapılacak ücret iadesinin mağduriyetlerini gidermeyeceğini belirtirken Talip Emiroğlu okulu motivasyonunu yitirdiği için kapattığını söyledi.

22.05.2020Eğitim
UED’den Work And Travel açıklaması

UED’den Work And Travel açıklaması

Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği (UED), pandemi nedeniyle iptal ve iade talepleriyle gündeme gelen Work And Travel programının kamuoyunda yurdışı eğitim programı olarak algılanmasının yanlış olduğunu açıklayarak yaşanan anlaşmazlıkların çözümünde tarafların karşılıklı hakkaniyet ilkesinin korunacağının altını çizdi.

21.05.2020Eğitim
Dik yakalı ‘Kral’

Dik yakalı ‘Kral’

Yeteneğiyle birlikte öfkeli kişiliği, ani çıkışları, rakip taraftara attığı tekme ve dik yakalı formasıyla tanıdık onu. ‘Cantona-Kral Olacak Asi’ adlı kitap Manchester United formasıyla sayısız başarıya imza attıktan sonra 31 yaşında sahalara veda eden Eric Cantona’nın futbolculuk kariyerinde dolaşırken kişiliği hakkında da son derece derin bir portre sunuyor.

21.05.2020Kitap Sanat
‘Krizi yardım almadan aşmak istiyoruz’

‘Krizi yardım almadan aşmak istiyoruz’

Merkezi Frankfurt’ta bulunan Almanya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank’ın Alman devletinden destek almadan koronavirüs salgınının sebep olduğu krizle başa çıkmak istediği bildirildi.

21.05.2020Avrupa
Tüm çalışanları ilgilendiriyor Bayramda da çalışana o ödemeler verilecek

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Bayramda da çalışana o ödemeler verilecek

Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bayram tatilinde sokağa çıkma yasağı da olması çalışanların kafasında soru işaretleri yarattı. Kimileri bayram tatilinin yıllık izinden düşülüp düşülmeyeceğini, kimileri sokağa çıkma yasağında işverenin maaş ödeyip ödemeyeceğini soruyor. Kısa çalışma ödeneği alan çalışanlar da bayram tatilinde ödeme yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. İşte, sokağa çıkma yasağı ilan edilen bayram tatilinde çalışanların izin ve ücret hakları.

21.05.2020 Ekonomi
Deutsche Bank devlet desteği almadan Kovid-19 krizini aşmak istiyor

Deutsche Bank devlet desteği almadan Kovid-19 krizini aşmak istiyor

Merkezi Frankfurt'ta bulunan Almanya'nın en büyük bankalarından Deutsche Bank’ın Alman devletinden destek almadan koronavirüs salgınının sebep olduğu krizle başa çıkmak istediği bildirildi.

20.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank: Otomotiv fabrikalarının tümü çalışıyor

Son dakika... Bakan Varank: Otomotiv fabrikalarının tümü çalışıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Reel sektörden olumlu sinyaller geliyor. OSB'lerdeki elektrik tüketimi artmaya başladı. Otomotiv fabrikalarının tümü çalışıyor. Gebze ve Ankara'da OSB'lerde Kovid-19 testleri düzenli olarak testler yapılıyor, vaka oranları çok çok düşük seviyelerde" dedi.

20.05.2020Ekonomi
Mafia: Trilogy | Efsane oyun serisi geri dönüyor

Mafia: Trilogy | Efsane oyun serisi geri dönüyor

2K ve Hangar 13 yapım stüdyoları, oyuncuların suç örgütlerinin egemen olduğu Amerika’nın üç farklı dönemini interaktif bir şekilde oynamalarını sağlayan tek oyun koleksiyonu Mafia: Trilogy’i duyurdu.

20.05.2020Teknoloji
Son dakika... Pegasus seferlerini iptal etti

Son dakika... Pegasus seferlerini iptal etti

Pegasus, koronavirüs için alınan ilave tedbirler doğrultusunda 28.05.2020 tarihinden 03.06.2020 (dahil) tarihine kadar tüm yurt içi seferlerinin iptal edildiğini açıkladı.

20.05.2020Ekonomi
Tribündeki şişme bebekler için özür

Tribündeki şişme bebekler için özür

Ertuğrul Güneş yazdı...

20.05.2020Futbol
Sokağa çıkma yasağında ücret ödenir

Sokağa çıkma yasağında ücret ödenir

Noyan Doğan sorularınızı yanıtlıyor

20.05.2020Ekonomi
ABden 100 milyar avroluk ücret destek programına onay

AB'den "100 milyar avroluk ücret destek programına" onay

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle istihdamı korumak için 100 milyar avroluk ücret destek programının devreye alınmasına onay verdi.

19.05.2020Ekonomi
Ahmet Arif Kimdir Ahmet Arifin Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Ahmet Arif Kimdir? Ahmet Arif'in Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Türk edebiyatına katkısı bulunan pek çok yazar vardır. Ahmet Arif yazmış olduğu eserleri ve şiirleri ile Türk edebiyatına yön vermiştir. Yaşamı boyunca kendini Türk edebiyatına adayan Ahmet Arif en kıymetli şairler arasında yer alır. Peki Ahmet Arif kimdir? Ahmet Arif 'in kısaca hayatı, eserleri (kitapları), sözleri ve şiirleri nedir? İşte Ahmet Arif'in hayatı ve şiirlerini sizler için derledik.

18.05.2020Gündem
Zoom kaybediyor, Google Meet yükseliyor

Zoom kaybediyor, Google Meet yükseliyor

Koronavirüs salgını sonrası pek çok kişinin adını ilk kez duyduğu video konferans uygulaması Zoom, salgın süresince büyük bir kullanıcı kitlesi kazanmıştı. Ancak Google başta olmak üzere Facebook ve diğer teknoloji devlerinin de bu alana yatırım yapmasıyla birlikte Zoom arka sıralara düşmeye başladı. Kullanıcıların şu ara yeni gözdesi ise Google Meet...

18.05.2020Evdehayat
Son dakika transfer haberleri | Beşiktaş, Galatasarayın eski yıldızı Sinan Gümüşü istiyor

Son dakika transfer haberleri | Beşiktaş, Galatasaray'ın eski yıldızı Sinan Gümüş'ü istiyor

Beşiktaş devre arasında Fraport TAV Antalyaspor’a transfer olan ve iyi bir performans gösteren Sinan Gümüş’ü gündemine aldı. Galatasaray formasıyla 8 kupa kazanan Sinan Gümüş de Beşiktaş’ta forma giymeye sıcak bakıyor.

18.05.2020Futbol
Son dakika Fenerbahçede Emrenin ardından kaptan kim olacak Tarihte 3. kez...

Son dakika! Fenerbahçe'de Emre'nin ardından kaptan kim olacak? Tarihte 3. kez...

Fenerbahçe'de sezon sonunda futbolu bırakıp sportif direktörlük koltuğuna oturacak olan Emre Belözoğlu'nun ardından kimin kaptan olacağı merak konusuydu. Sarı-lacivertlilerde karar Luiz Gustavo'dan yana kullanıldı. Brezilyalı yıldız Fenerbahçe'nin tarihinde 3. yabancı kaptanı olacak.

18.05.2020Futbol
Son dakika transfer haberleri | Beşiktaşlı Domagoj Vidaya Arsenal talip oldu

Son dakika transfer haberleri | Beşiktaşlı Domagoj Vida'ya Arsenal talip oldu

Ekonomik olarak zor günler geçiren Beşiktaş'a iyi haber Domagoj Vida'dan geldi. Siyah-Beyazlılar'ın Hırvat stoperine İngiliz devi Arsenal'ın talip olduğu iddia edildi.

18.05.2020Futbol
CİMER’den velilere ‘ücret’ önerisi: Tüketici Hakem Heyetine gidin

CİMER’den velilere ‘ücret’ önerisi: Tüketici Hakem Heyetine gidin

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) velilere, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin kullanmadığı servis ücretlerinin iadesi için tüketici hakem heyetlerine başvurmalarını önerdi.

18.05.2020Gündem
Ural Aküzüm: Bilim Kurulu kararı olmazsa sorumlu TFFdir

Ural Aküzüm: Bilim Kurulu kararı olmazsa sorumlu TFF'dir

Galatasaray'ın eski yöneticisi ve Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Ural Aküzüm, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Bilim Kurulu kararı olmadan ligleri oynatma kararı alması durumunda yaşanacak olumsuzluklardan hukuki olarak sorumlu olacağını söyledi.

17.05.2020Futbol
Work and Travel’da korona mağduriyeti

Work and Travel’da korona mağduriyeti

ABD’ye bu yaz Work and Travel programıyla gidip çalışarak yabancı dil öğrenmeyi hedefleyen öğrenciler pandemi engeline takıldı. Programın ücretlerini önceden ödeyen öğrenciler, paralarının iadesini isteyince yüksek kesinti ile karşı karşıya kaldılar. 2 bin ile 3 bin 500 dolar ödeme yapan öğrencilerden yapılan kesinti 1000 dolara kadar çıktı. Öğrenciler seyahat edilemeyeceği gerekçesiyle paralarının tamamının iadesini istiyor.

17.05.2020Eğitim
Pınar Karşıyaka’da ücret pazarlığı başlıyor

Pınar Karşıyaka’da "ücret" pazarlığı başlıyor!

Koronavirüs salgınıyla FIBA’nın Europe Cup’ın yarı finallerini yeni sezon öncesine ertelemesi, ING Basketbol Süper Ligi’nin ise şampiyon ilan etmeden bitirilmesiyle sezonu tamamlayan Pınar Karşıyaka, oyuncularıyla pazarlığa girişecek.

16.05.2020Basketbol

1915 Çanakkale Köprüsü'nün 318 metrelik çelik kuleleri tamamlanıyor

Yapımı tamamlandığında "dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü" unvanını alacak köprünün Sütlüce ve Şekerkaya yakalarındaki ayaklarında kule bloklarının üst üste konulması bitiriliyor.

16.05.2020Ekonomi
1915 Çanakkale Köprüsü ayaklarına son bloklar konuyor

1915 Çanakkale Köprüsü ayaklarına son bloklar konuyor

ÇANAKKALE Boğazı’nın ’gerdanlığı’ olacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nde çalışmalar, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında gerekli izolasyon sağlanarak, hızla sürüyor. Mayıs ayında denize batırılan kesonlar üzerine ilk blokların ağustos ayında konulduğu köprüde, aradan geçen 9 aylık sürede, köprü ayakları için artık sona gelindi. Gelibolu yakasındaki köprü ayağında 32’nci ve son blokların montajına başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın telekonferansla katılacağı tören ile de Lapseki yakasındaki köprü ayağına son bloklar konulacak. Böylelikle köprü kuleleri tamamlanmış olacak. İçerisinden ana halatların geçeceği çelik kule semerlerinin montajıyla birlikte ise köprü ayakları, Çanakkale Deniz Zaferi’ni temsil eden 318 metre yüksekliğe ulaşılmış olacak.

15.05.2020Ekonomi
Driver nasıl bulunur Ücretsiz en iyi driver bulma programı önerisi

Driver nasıl bulunur? Ücretsiz en iyi driver bulma programı önerisi

Donanım açısından bilgisayar ile programlar arasında tanımlama gerçekleştirmek için sürücülere ihtiyaç duyulur. Böylece bu yazılımlar etkinleştirilmek suretiyle bilgisayar içerisindeki programlar çalışabilmektedir. Bu bağlantıyı gerçekleştirebilmek adına güncel sürücüleri bulmak gerekmektedir. Peki, driver nasıl bulunur? Ücretsiz en iyi driver bulma programı önerisi hakkında detaylar.

15.05.2020Teknoloji
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

Kıyı Emniyet Müdürlüğü personel alımına ilişkin başvuru şartları belli oldu. Genel Müdürlüğün konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak. Peki, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları neler?

15.05.2020Gündem
Köprü ve otoyoldan kaçak geçişe yeni düzenleme

Köprü ve otoyoldan kaçak geçişe yeni düzenleme

Geçiş ücretini ödemeyen araç sahiplerine, giriş-çıkış yaptığı mesafeye ait ücretin 4 katı idari para cezası verilecek, 15 gün içinde yükümlü olduğu geçiş ücretini usulüne uygun ödeyenlere ise ceza uygulanmayacak.

15.05.2020Ekonomi
Paket tur alanlar dikkat Ücretler geri ödenecek

Paket tur alanlar dikkat! Ücretler geri ödenecek

Ticaret Bakanlığı, paket tur alanlara ilişkin Resmi Gazete’de yönetmelik değişikliği yayınladı. Buna göre, koronavirüs pandemisi nedeniyle paket tur alıp tatile gitmekten vazgeçenlere ücretleri uçuş yasakları kalktıktan 74 gün sonrasına kadar ödenmesi gerekiyor.

15.05.2020Ekonomi
Şehirlerarası yolculuk için yeni tarife

Şehirlerarası yolculuk için yeni tarife

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tedbirler sonucunda kara yoluyla yurtiçi yolcu taşımacılığında firmaların maliyetlerini dikkate alarak, 31 Temmuz 2020’ye kadar uygulanmak üzere tavan ücret tarifesini oluşturdu.

15.05.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kısa çalışma ödeneğinin gecikmesinin nedenleri

Soru: Lokantada çalışıyordum, 20 Mart’ta dükkân kapandı ve 27’sinde kısa çalışma ödeneğine başvuruldu. Dükkânda tüm çalışanlar halen ödemelerimizi alamadık. Bu kadar gecikmesi normal mi? Servet Firil

27.05.2020

Bu fiyatlar şirketin sağlığını bozar

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı maliyetlerin çok yükselmesinden yakınıyor. Bu maliyetler altında ezilmemek daha doğrusu şirketin sağlığı için bir dizi tedbirlere hazırlanıyor. Yolculara da yüklenmek istemediklerini belirten Aycı, “Otobüs yolculuklarında bile tavan ücreti 500 TL olarak belirlendi. Uçaklarda iç hatlarda bu ücret Ekim 2019’da belirlenen şekliyle tek yön 450 liraydı. Bu tavan ücreti ile uçmak şirketin sağlığını bozar” diyor.

27.05.2020

Akıllı telefonlar neden yeni bir şey sunmuyor?

Her gün yeni bir akıllı telefonun duyurusu yapılıyor. Pek çok marka var ve gerçekten de kullanıcılar için pek çok çözümü bir arada sunuyorlar. Peki gerçekte yeni çıkan telefonlar müthiş yeniliklerle mi geliyor? Yoksa sektör olduğu gibi yerinde mi sayıyor?

22.05.2020

10 soruda bayram tatilinde çalışanların hakları

Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bayram tatilinde sokağa çıkma yasağı da olması çalışanların kafasında soru işaretleri yarattı. Kimileri bayram tatilinin yıllık izinden düşülüp düşülmeyeceğini, kimileri sokağa çıkma yasağında işverenin maaş ödeyip ödemeyeceğini soruyor. Kısa çalışma ödeneği alan çalışanlar da bayram tatilinde ödeme yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. İşte sokağa çıkma yasağı ilan edilen bayram tatilinde çalışanların izin ve ücret hakları.

21.05.2020

Anaokulunda ücret iadesi nasıl istenir?

Uzaktan eğitime geçen anaokullarında kayıtlı küçükler için ücret iadesi istenebilir mi? Kriterleri neler? Ne zaman, nereye başvurmak gerekir? Bu haftaki yazımda.

18.05.2020