EKSTRA
MENÜ

Ücret

Ücret ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ücret haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 42.701 Ücret haberi bulunmuştur.

Ücret Haberleri

Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasini Şerif Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasini Şerif Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin-i Şerif'in konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

Hastane çalışanlarından grev: ‘Biz harikayız, aç kasayı ver parayı’

Hastane çalışanlarından grev: ‘Biz harikayız, aç kasayı ver parayı’

Klinikum Nürnberg Service GmbH (KNSG) çalışanları, daha fazla ücret talep etmek için 24 saat uyarı grevi yaptı. Ver.di sendikası tarafından düzenlenen greve doktor ve hastabakıcılar hariç, ulaşım, mutfak, çamaşırhane, resepsiyon veya temizlik alanlarında görevli 300 KNSG çalışanı katıldı.

7.05.2021Avrupa
Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin) yattı mı, ne zaman yatacak İşte nakdi ücret desteğinde son durum

Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin) yattı mı, ne zaman yatacak? İşte nakdi ücret desteğinde son durum

On binlerce çalışan tam kapanma döneminde ücretsiz izne gönderildi. Ve bütün ücretsiz izinde olanlar nakdi destek yardımını bekliyor. Çalışma Bakanlığı nakdi ücret desteğiyle ilgili tarih bilgi verdi. Verilen bilgiye göre, nakdi ücret desteği mayıs ayının ilk günlerinde hesaplara yatacak. İşte İşte nakdi ücret desteğinde son durum

7.05.2021Ekonomi
Bitcoin yine düşüşe geçti

Bitcoin yine düşüşe geçti

Kripto para birimlerinin atası Bitcoin 60 bin dolar direncine yaklaşıp geri çekilme yaşıyor. Bitcoin 58 bin dolar seviyesinden 55 bin dolara kadar geriledi.

7.05.2021Ekonomi
Yumurta, tavuk ve balık tüketimi azaldı

Yumurta, tavuk ve balık tüketimi azaldı

Tüketici Hakları Derneği’nin AB desteğiyle hazırladığı ‘Pandemide Yoksulların Temel Gıdalara Erişimi’ başlıklı anket, pandeminin yoksulların temel gıdalara erişiminde yarattığı zorlukları ortaya koydu.

7.05.2021Ekonomi
Aşı olana 250 TL

Aşı olana 250 TL

Sırbistan, koronavirüs aşısı yaptıran vatandaşlarına para dağıtacağını açıkladı. 31 Mayıs’a kadar ilk ya da ikinci doz aşısını yaptıran herkese 3000 dinar (250 TL) ödenecek.

7.05.2021Dünya
Son dakika haberi... Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı Kripto parada flaş gelişme

Son dakika haberi... Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı! Kripto parada flaş gelişme

Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Hande Fırat'ın CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programına katıldı. Ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Bakan Elvan, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Bakan Elvan, kripto para platformlarıyla ilgili taslak çalışmasının yapıldığını söyledi. Bakan Elvan, "128 milyar dolar" tartışmasıyla ilgili olarak "MB Kanunu'na göre yaşanan tamamen yasaldır." dedi. Koronavirüsle mücadelede 133,7 milyar liranın harcandığını söyleyen Bakan Elvan, 206 milyar liralık Tarım Kredi, esnaf kredi ile vergi ve prim borcunun ertelendiğini ve bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildiğini belirtti. Öte yandan Bakan Elvan 2021'de %5'in üzerinde bir büyüme beklediğini ifade etti.

6.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi Koronavirüs aşısında patent tartışması... Dünyadan peş peşe açıklamalar

Son dakika haberi! Koronavirüs aşısında patent tartışması... Dünyadan peş peşe açıklamalar!

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'nin BioNTech şirketiyle oldukça etkili bir koronavirüs aşısı geliştiren Amerikan İlaç Devi Pfizer'den son dakika açıklaması geldi. Pfizer CEO'su Albert Bourla, Covid-19 aşılarındaki fikri mülkiyet hakkından feragat edilmesine karşı olduğunu ifade etti. Öte yandan Almanya da koronavirüs aşılarındaki patent korumasının sürmesinden yana olduğunu belirten bir açıklama yaptı. Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler ise aşıda fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanmasına yeşil ışık yaktı.

6.05.2021Dünya
Bu sefer de Anneler Gününü fırsat bildiler... Bu tuzağa dikkat Sakın tıklamayın

'Bu sefer de Anneler Günü'nü fırsat bildiler'... Bu tuzağa dikkat! Sakın tıklamayın

Tam kapanma nedeniyle "Anneler Günü" için hediye almak isteyenlerin tercihi internet siteleri oldu. Siber dolandırıcılar, "Anneler Günü" için sözde çekiliş linki gönderiyor. Linke tıklandığınızda çekilişe katılma şartı olarak bu çekilişin WhatsApp üzerinden paylaşılması talep ediliyor. WhatsApp üzerinden gönderilen bir mesajla "Özel Çekiliş" yalanıyla da kişisel bilgiler ve banka bilgileri çalınabiliyor. Doç. Dr. Ali Murat Kırık, "Bu sefer de 'Anneler Günü'nü fırsat bildiler. Anneler Günü'ne özel spor ayakkabı çekilişi gerçekleştirilecektir' deniyor ve bir de link bulunuyor. Bu linke tıkladıktan sonra önünüze bir çark geliyor. Ya bu linkler sizi maddi olarak dolandırıyor, ya da bu linklere tıkladığınızda sizin cihazınıza casus bir yazılım yükleniyor" dedi.

6.05.2021Gündem
İşçi olarak girdiği mermer ocağını satın aldı

İşçi olarak girdiği mermer ocağını satın aldı

Almanya’ya maden işçisi olarak gelen Cemalettin Demir, ilk işe girdiği ve 40 yıl çalıştığı mermer ocağını satın aldı. Almanya’nın Dünyaca meşhur ‘Solnhofener’ mermerlerinin çıkarıldığı madende işlenen ürünler, dünyanın birçok ülkesine ihraç ediliyor.

6.05.2021Avrupa
1047 vergi kodu nedir Damga vergisi ödeme işlemi

1047 vergi kodu nedir? Damga vergisi ödeme işlemi

Devletlerin verdiği hizmetleri güçlendirmek için oluşturduğu ve vatandaşlardan tahsil edilen mekanizmaya vergi denmektedir. Ülkemizde birçok farklı vergi alanı bulunmakta ve vatandaşlar da bu vergilerin ödemesini düzenli olarak yapmaktadır. Kamu hizmetlerini iyileştirmek için kullanılan vergiler, her vatandaş tarafından düzenli olarak ödenmektedir. Türkiye içerisinde de Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı olan tam 414 farklı çeşit vergi türü bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Araştırma
CS GO görünmezlik kodu nedir CS GOda görünmez olma kodu (Console)

CS GO görünmezlik kodu nedir? CS GO'da görünmez olma kodu (Console)

CS Go görünmezlik kodu en sık aranılan CS Go kodlarındandır. Özellikle oyuna eğlence katmak isteyenlerin CS Go görünmezlik kodunu kullanarak oyunu daha da eğlenceli hale getirmektedirler. Sizde CS Go görünmezlik kodunu öğrendiğinizde daha fazla eğleneceksiniz. Herkesin merak ettiği CS Go görünmezlik kodu nedir? CS Go'da görünmez olma kodu (Console) nasıl uygulanır sizler için derledik.

6.05.2021Teknoloji
Yıllık İzin Hesaplama Nasıl Yapılır Basit Olarak Yıllık İzin Ve Ücreti Hesaplama İşlemi (2021)

Yıllık İzin Hesaplama Nasıl Yapılır? Basit Olarak Yıllık İzin Ve Ücreti Hesaplama İşlemi (2021)

Kamu da çalışan personelin sahip olduğu özlük haklarından bir tanesi de yıllık izin hakkıdır. Ayrıca bazı izin türleri de yıllık izin kapsamında değerlendirilmekte ve uygulamaya geçilmektedir. Çalışanların merak ettiği bu yıllık izinler neye göre verilmektedir? Kimler kaç gün izin hakkına sahip olabilmektedir? Özel de çalışan personel de kamu personeli gibi mi değerlendirilmektedir? Kimler kaç gün izin kullanabilmektedir? İşte merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi
Stopaj Hesaplama Nasıl Yapılır Kira Stopaj Hesaplama İşlemi

Stopaj Hesaplama Nasıl Yapılır? Kira Stopaj Hesaplama İşlemi

Stopaj, ülkemizde ne olduğu ve nasıl hesaplandığı en fazla merak edilen vergi ödeme şekillerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Belirli değişkenlerin baz alınmasıyla hesaplanan kira stopaj vergisi ticari gayrimenkuller için ödenmesi gereken bir meblağdır. Peki stopaj nedir ve nasıl hesaplanır? Kira stopaj hesaplama işlemi nasıl olur? İşte stopaj konusunda merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi

Serbest Meslek Makbuzu Nedir? Serbest Meslek Makbuzu Neden Ve Nasıl Kesilir

Çalışma hayatında düzenlenme gerekliliği söz konusu olan makbuzlardan biri de hiç şüphesiz Serbest meslek makbuzu olmaktadır. Bu bakımdan önemli bir makbuz olma özelliğine sahiptir. Sizin için Serbest meslek makbuzu nedir? Serbest meslek makbuzu neden ve nasıl kesilir konularını detaylarıyla derledik.

5.05.2021Kobi
Mali Mühür Nedir Ve Nasıl Alınır Mali Mühür Başvurusu

Mali Mühür Nedir Ve Nasıl Alınır? Mali Mühür Başvurusu

Firmaların ya da kurumların e-fatura yada e-defter gibi işlemlerini gizli ve güvenli bir şekilde yapması için mali mühre sahip olmaları gerekmektedir. Peki bu mali mühür nasıl alınmaktadır? Mali mühür başvurusu için nasıl bir yol izlenmelidir? Bu başvuru hangi kuruma yapılmalıdır? Bu mühür karşılığın da ücret ödenmesi gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa ücret hangi kanallar üzerinden ödenmektedir? İşte mali mühür ve tedarik edilme süreçleri hakkında detayları derledik.

5.05.2021Kobi
İstanbul İSKİ su abonelik ücreti ne kadar İSKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

İstanbul İSKİ su abonelik ücreti ne kadar? İSKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Abonelik işlemleri için gerekli belgeler bulunmaktadır. Bunun yanında abonelik için belirli bir miktar ödeme yapılmalıdır. Ödeme yöntemleri değişebilmektedir. İSKİ su abonelikleri için gerekli belgelerin toplanması ve abonelik ücretini belirtildiği şekilde ödenmesi gerekmektedir. İSKİ depozito ücretinin ödenmesi nasıl yapılmaktadır? Ödeme peşin olarak mı yoksa faturaya yansıtılarak mı alınmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik ücreti ne kadar Başkentgaz depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik ücreti ne kadar? Başkentgaz depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Günümüzde pek çok evin ısınması gibi temel ihtiyacın karşılanması için doğalgaz sistemi uygulanmaktadır. Ankara ilinde olup da yeni doğalgaz bağlatmak isteyen bireylerin aklına sık sık aboneliklerle ilgili sorular gelmektedir. Bu soruların basıdan Ankara Başkent gaz doğalgaz abonelik ücreti ne kadar? Başkent gaz depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

5.05.2021Araştırma
Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik kapatma nasıl yapılır Başkentgaz abonelik iptali için yapılacak işlemler

Ankara Başkentgaz doğalgaz abonelik kapatma nasıl yapılır? Başkentgaz abonelik iptali için yapılacak işlemler

Ankara gibi kışları sert geçen bir coğrafya için doğal gaz abonelikleri önemli olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından doğalgaz abonelikleri sorgulamaktadır. Bu soruların başında Ankara Başkent gaz doğalgaz abonelik kapatma nasıl yapılır? Başkent gaz abonelik iptali için yapılacak işlemler nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

5.05.2021Araştırma
Ankara Başkent EDAŞ elektrik abonelik ücreti ne kadar Başkent Enerjisa depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Ankara Başkent EDAŞ elektrik abonelik ücreti ne kadar? Başkent Enerjisa depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Yeni bire eve taşınacak olan birçok birey tarafından elektrik gibi birçok ihtiyacında açılması gerekir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından bu enerjilerin açılması ve depozito işlemlerini içeren sorular bulunmaktadır. Bu soruların başında Ankara Başkent Edaş Elektrik abonelik ücreti ne kadar? Başkent Enerjisa depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

5.05.2021Araştırma
İzmir İZMİRGAZ Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar İZMİRGAZ Depozito Ücreti Peşin Mi Faturaya Yansıtılır Mı

İzmir İZMİRGAZ Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar? İZMİRGAZ Depozito Ücreti Peşin Mi Faturaya Yansıtılır Mı?

İzmir İZMİRGAZ Doğalgaz abonelik işlemlerde yürürlüğe giren yeni kampanyalar bulunmaktadır. Özellikle başvuru aşaması içerisinde en yakında yer alan İZMİRGAZ Doğalgaz merkezi ile abonelik açılmaktadır. Bunun yanın da abonelik işlemlerinde taksit seçenekleri bulunmaktadır. İZMİRGAZ Doğalgaz aboneliklerin ücretler nasıl alınmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Sözlük
Ankara ASKİ su abonelik ücreti ne kadar ASKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Ankara ASKİ su abonelik ücreti ne kadar? ASKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Ankara iline yeni taşınmış veya yeni bir eve geçmiş olan bireylerin ilk öncelikleri su ve diğer evin ihtiyaçlarını açtırmak olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi bu konular hakkında derin araştırmalar girme ihtiyacı kendinde bulmaktadır. Sorulan bu soruların başında Ankara ASKİ su abonelik ücreti ne kadar? ASKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabı için tüm detayları derledik.

5.05.2021Araştırma
İmza Sirküsü Nedir Ve Nasıl Alınır İmza Sirküsü Geçerlilik Süresi Ve Almak Gerekli Belgeler

İmza Sirküsü Nedir Ve Nasıl Alınır? İmza Sirküsü Geçerlilik Süresi Ve Almak Gerekli Belgeler

İmza sirküsü pek çok platformda karşı karşıya kaldığımız konular arasında yer almaktadır. Ancak pek çok insanın imza sirküsü hakkında bilgisi bulunmamaktadır. Sizin için İmza sirküsü nedir ve nasıl alınır? İmza sirküsü geçerlilik süresi ve almak gerekli belgeler konularını detaylarıyla derledik.

5.05.2021Kobi
İstanbul İSKİ su abonelik nereden açtırılır İSKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir

İstanbul İSKİ su abonelik nereden açtırılır? İSKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir?

İSKİ Su Aboneliği için gerekli olan belgeler konut ya da ticarethane aboneliklerine göre değişmektedir. Bu nedenle belgeler, istenilen durumlara bağlı olarak hazırlanmalıdır. İSKİ Su Aboneliği hangi kurumlar üzerinden ya da online sistemler üzerinden yapılmaktadır? İSKİ Su Aboneliği için gerekli olan belgeler nelerden oluşmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
Gider Pusulası Nedir Ve Nasıl Düzenlenir Gider Pusulası Hangi Durumlarda Kesilir

Gider Pusulası Nedir Ve Nasıl Düzenlenir? Gider Pusulası Hangi Durumlarda Kesilir?

Vergi mükellefi olmayanlardan satın alınan ürün ve hizmetlerin kayıt altına alınması ve muhasebe sistemine kaydedilmesi için düzenlenen belgedir. Aynı zamanda tüketiciye satılan ürünün iade durumunda gider pusulası düzenlenmektedir. Fatura hükmünde olan gider pusulası nedir, nasıl düzenlenir ve gider pusulası hangi durumlarda kesilir tüm detaylarıyla derledik.

5.05.2021Kobi
Ankara ASKİ su abonelik nereden açtırılır ASKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir

Ankara ASKİ su abonelik nereden açtırılır? ASKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir?

Yeni iş merkezi açacak olanlar ve yeni bir çalışma alanına ihtiyaç duyan bireyler tarafından ilk olarak temel ihtiyaçların giderilmesi gerekir. Bu nedenle pek çok kişinin de ilk yapacağı su aboneliğinin açılmasıdır. Su aboneliği açılması için birçok soru bulunmaktadır. Bu soruların başında Ankara ASKİ su abonelik nereden açtırılır? ASKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / belgeler nelerdir? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, bu konuda merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

5.05.2021Araştırma
İzmir İZSU su abonelik nereden açtırılır İZSU su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / belgeler nelerdir

İzmir İZSU su abonelik nereden açtırılır? İZSU su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / belgeler nelerdir?

İzmir ilinde yaşayan ve yeni bir konuta geçmek isteyen bireylerin su aboneliklerini açması gerekir. Bu nedenle abonelikler hakkında pek çok kişinin aklına abonelikler hakkında sorular gelmektedir. Bu soruların başında İzmir İZSU su abonelik nereden açtırılır? İZSU su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / belgeler nelerdir? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

5.05.2021Eğitim
Fazla Mesai Hesaplama Nasıl Yapılır Fazla Mesai Ücreti Hesaplama İşlemi (2021)

Fazla Mesai Hesaplama Nasıl Yapılır? Fazla Mesai Ücreti Hesaplama İşlemi (2021)

Birçok çalışan fazla mesai yaparak çalışma şartlarını değerlendirebilir. Bu fazla mesaiyi kişi kendisi de talep edebilir çalıştığı firma da çalışana verebilir. Fazla mesai isminden de anlaşılacağı gibi norma çalışma saatlerinin dışında ek çalışma süresini ifade eder. Özellikle birçok sektörde fazla mesai ile de çalışan elemanlar söz konusudur. Genelde fabrikalarda bu sistem uygulanır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi
Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadı

Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadı

Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle "Çalışanların ülkemiz ekonomisi ve üretkenliği için taşıdığı önemin bilinciyle Rekabet Kurumu olarak mal ve hizmet pazarlarının yanı sıra iş gücü pazarının rekabetçi yapısını korumak için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

5.05.2021Ekonomi
Emine Erdoğandan, gıda bankacılığının yaygınlaştırılmasına destek

Emine Erdoğan'dan, gıda bankacılığının yaygınlaştırılmasına destek

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır, 'Gıda Bankacılığı Uygulamasının Araştırılması ve Yaygınlaştırılmasını İnceleme Alt Komisyonu' raporunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile paylaştı.

5.05.2021Gündem
Elon Muskın hanesine bir sayı daha 68 milyon mil kazandınız

Elon Musk'ın hanesine bir sayı daha! '68 milyon mil kazandınız'

SpaceX'in uzay aracı dört astronotu sağ salim uzaya götürüp Dünya'ya geri getirmeyi başardı. Ticari uzay yolculuklarında çok büyük bir kilometre taşı olarak görülen bu başarı ne anlama geliyor?

4.05.2021Dünya
Eksi faizden kaçan paralar Türk bankalarında

Eksi faizden kaçan paralar Türk bankalarında

Almanya’daki bankaların mevduat hesaplarına uyguladığı yüzde 0.3 ila yüzde 1 arasındaki negatif faizden kurtulmak isteyen büyük hesap sahipleri, çareyi, az da olsa artı faiz veren diğer ülke bankalarında buldu.

4.05.2021Avrupa
Muhafazakâr aday Shaun Bailey Haringey Türk esnafı ziyaret etti

Muhafazakâr aday Shaun Bailey Haringey Türk esnafı ziyaret etti

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakâr Parti’nin Londra Büyükşehir Belediye Başkan adayı Shaun Bailey, 6 Mayıs günü yapılacak seçimler öncesi Türk toplumunun yoğun yaşadığı Harringay bölgesini ziyaret etti.

4.05.2021Avrupa
Beşiktaştan son dakika Sergen Yalçın kararı Yeni sözleşme detayları, yıllık ücreti...

Beşiktaş'tan son dakika Sergen Yalçın kararı! Yeni sözleşme detayları, yıllık ücreti...

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın bu sezon inanılmaz bir performansla takımını zirvede tuttu. Siyah beyazlı yönetim de yeni sezon öncesi harekete geçti.

4.05.2021Futbol
Balon balığı avlayana para verilecek

Balon balığı avlayana para verilecek

Akdeniz ve Ege'de bolca görülen ve istilacı tür olan Balon balığını avlayanlara yönelik olarak ücret ödemesi yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

4.05.2021Ekonomi
Emekliye bayram ikramiyesi 6-7 Mayıs’ta

Emekliye bayram ikramiyesi 6-7 Mayıs’ta

Emeklilerin bayram ikramiyesi, 6-7 Mayıs’ta ödenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12.7 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 6-7 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı.

4.05.2021Ekonomi
Mbps Nedir Ve Ne İşe Yarar İnternet Hızı Kaç Mbps Nasıl Öğrenilir Ve Ne Kadar Olmalı

Mbps Nedir Ve Ne İşe Yarar? İnternet Hızı Kaç Mbps Nasıl Öğrenilir Ve Ne Kadar Olmalı

İnternetiniz hızlı mı yavaş mı? İnternet hızınızın iyi olup olmadığını nasıl anlayacağınızı biliyor musunuz? Pek çok internet sağlayıcısı sizlere çok yüksek hızlarda internet erişim kampanyaları sunuyor. Peki, siz bunun ne kadarını kullanabiliyorsunuz? İnternet hız ölçüm birimi olan Mbps hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

3.05.2021Teknoloji
E-Fatura Nedir Ve Avantajları Nelerdir E-Faturaya Nasıl Geçilir Başvurusu Hakkında Bilgi

E-Fatura Nedir Ve Avantajları Nelerdir? E-Fatura'ya Nasıl Geçilir Başvurusu Hakkında Bilgi

Günümüzde teknoloji her geçen gün gelişiyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatı kolaylaştıran adımlar atılıyor. Özellikle fatura sistemlerinde de E- fatura sıklıkla kullanılıyor. E-Fatura nedir ve avantajları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

3.05.2021Teknoloji
Tivibu’da tüm kanallara, Muud ve e-dergi’ye erişim açık

Tivibu’da tüm kanallara, Muud ve e-dergi’ye erişim açık

Türk Telekom, pandemi nedeniyle evde geçirilecek süre boyunca Tivibu, e-dergi ve Muud gibi özel servislerinde sunduğu ücretsiz erişim imkânı ile öne çıktı.

3.05.2021Teknoloji
Şarkıcı Soner Sarıkabadayı ve menajerinin davası bilirkişiye gönderildi

Şarkıcı Soner Sarıkabadayı ve menajerinin davası bilirkişiye gönderildi

Soner Sarıkabadayı'nın eski menajeri Kadir Sedat Ayrancı'nın, ünlü şarkıcıdan menajerlik ücretini alamadığı gerekçesiyle açtığı 2 bin liralık tazminat davasında tanık dinlendi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Organizatör Servet Şan, "Menajerlik ücretini ödeyip ödemediği hakkında bilgim yok" dedi. Dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi. İstanbul 19. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Davacı Kadir Sedat Ayrancı katıldı. Duruşmada taraf avukatları ve davacı Ayrancı'nın tanığı organizatör Servet Şan hazır bulundu.

3.05.2021Magazin
Nakdi ücret desteği ne zaman yapılacak Nakdi ücret desteği uzatıldı mı  Nakdi ücret desteğinde son durum

Nakdi ücret desteği ne zaman yapılacak? Nakdi ücret desteği uzatıldı mı? ? Nakdi ücret desteğinde son durum

Nakdi ücret desteği ödemeleri devam ediyor. Koronavirüs salgını süresince yaşanan ekonomik ve sosyal hayata olan etkilerin azaltılması amacıyla verilen nakdi ücret desteği, mayıs ayında da ödenecek. Peki nakdi ücret desteği ne zaman yapılacak? Nakdi ücret desteği uzatıldı mı? ? Nakdi ücret desteğinde son durum

3.05.2021Ekonomi
Çöpteki gıda israfı üzüyor

Çöpteki gıda israfı üzüyor!

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için çöp toplayıcılığını deneyimledim. Beyoğlu’nun iki farklı semti olan Cihangir ve Hacıahmet mahallelerinde büyük çöp kamyonu ile çöpleri topladım. Ara yollarda çöpleri kamyona atarken sürekli sıkıştıran ve korna çalan arabalar yüzünden büyük stres yaşadım. Kamyon hızla giderken arkada durunca dayanılmaz bir kokuyla baş başa kalıyorsunuz. Çöplerin içeriği mahalleden mahalleye değişiyor. Çöpe atılan taze ekmek ve yiyeceklerin çokluğuna ise üzüldüm. Bu işte çalışanlar 3 bin 700 liradan başlayan maaşlar alıyor. Bazı belediyelerde ücret 5 bin 500 liranın üstüne çıkabiliyor.

3.05.2021Ekonomi
Activision CEO’su Bobby Kotick’in maaşına yarı yarıya kesinti geliyor

Activision CEO’su Bobby Kotick’in maaşına yarı yarıya kesinti geliyor

Fakat bu göründüğü kadar devasa bir pay değil.

3.05.2021eSpor
Ersev Demiröz: Rus açığını farklı ülkelerle kapattık

Ersev Demiröz: Rus açığını farklı ülkelerle kapattık

Pandemi nedeniyle birçok otel zor bir dönemden geçerken, lüks ve pahalı otellere olan talepte yükseliş yaşandı. Mandarin Oriental Bodrum Genel Müdürü Ersev Demiröz de konu ile ilgili şunları söyledi: “Rusya’nın aldığı karar nedeniyle oluşan boşluk farklı ülkelerle hemen kapandı. Yaz için olan talepte de ciddi artış var. Özellikle temmuz-ağustos ayları için villalarımızda neredeyse boş yer kalmadı.”

2.05.2021Ekonomi
Son Dakika: Beşiktaştan Salih Uçan bombası 3 yıllık sözleşme ve rakam...

Son Dakika: Beşiktaş'tan Salih Uçan bombası! 3 yıllık sözleşme ve rakam...

Beşiktaş, Alanyaspor ile sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Salih Uçan'a 3 yıllık sözleşme teklif etti.

1.05.2021Futbol
Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbulun temelini atacağız

Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'un temelini atacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'a finansman sorunu olmadığını ve ilk köprünün temelinin Haziran ayında atılacağını söyledi.

30.04.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bakan Bilgin’in iki zor sınavı

Çalışanlar, çiçeği burnundaki Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’i toplusözleşmelerden ötürü hayli terletecek.

7.05.2021

Tarkan doğrusunu yaptı

Yıldız Tilbe, sözleri kendisine ait olan “Kış Güneşi” şarkısını söyleyip Tarkan’a “Hadi sıra sende” diye pas attı.

4.05.2021

İşçisin sen, işçi kal!

Bugün 1 Mayıs, yani işçinin, emekçinin bayramı. Bu vesileyle sömürüye karşı mücadele edenlerin, ezilenlerin, dayanışanların, isyan bayrağını çekenlerin, hakkını almak isteyenlerin öykülerini anlatan filmleri derledik. İşte size alın teriyle yüklü bir grup yapım...

1.05.2021