EKSTRA
MENÜ

Sulama

Sulama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sulama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.048 Sulama haberi bulunmuştur.

Sulama Haberleri

Bakır kablo hırsızlığı şüphelisinin 72 suç kaydı çıktı

Bakır kablo hırsızlığı şüphelisinin 72 suç kaydı çıktı

KIRIKKALE'nin Sulakyurt ilçesinde elektrik trafosundan bakır kablo çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan İ.Ö.'nün (40) çeşitli suçlardan 72 kaydı bulunduğu belirlendi.

27.02.2021Gündem
Kavak Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Kavak Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Kavak Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Kavak Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

İstiridye mantarı olarak da bilinen kavak mantarı, son dönemlerde en çok merak edilen mantar türleri içerisinde geliyor. Bunun temel nedeni ise denizden yeni çıkmış istiridye görüntüsüne benzer bir yapısı olmasıdır. Peki kavak mantarı nedir, nerede yetişir ve yenir mi? Kavak mantarı faydaları, yetiştiriciliği ve özellikleri konusunda merak edilenler.

25.02.2021Bitki Bakımı
Mesleki eğitime 23 milyon lira proje desteği

Mesleki eğitime 23 milyon lira proje desteği

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, mesleki eğitimde üretim kapasitesini fikri mülkiyete yönlendirmek için 21 ilde kurulan 42 Ar-Ge merkezine verilen destek miktarının 23 milyon 170 bin liraya ulaştığı belirtildi.

25.02.2021Eğitim
Elektrik üretimi Aralık 2020de yüzde 4,3 arttı

Elektrik üretimi Aralık 2020'de yüzde 4,3 arttı

Türkiye'nin lisanslı elektrik üretimi geçen yılın aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,3 artışla 26 milyon 795 bin 279 megavatsaat oldu.

24.02.2021Ekonomi
Erken uyarı ile 20 milyon lira çiftçinin cebinde kaldı

Erken uyarı ile 20 milyon lira çiftçinin cebinde kaldı

İş Bankası ve Vodafone Business tarafından hayata geçirilen Dijital Tarım Çözümü kapsamında İş Bankası destekli kurulan istasyonlar kapsamında sunulan ilk altı aylık raporlarda sürdürülebilir tarım için olumlu sonuçlar yer alıyor. İlk etapta kurulumu tamamlanan ve devreye alınan Bursa’daki zeytin arazilerinde dijital tarım istasyonları sayesinde yapılan erken uyarılarla toplam 15 milyon liranın üzerinde, Mersin Silifke’deki istasyonlarla da çilek üretiminde 5 milyon liraya yakın tasarruf sağlandı.

23.02.2021Ekonomi
Adanada tarım kredi kooperatifinde usulsüzlük Yeni detaylar ortaya çıktı

Adana'da tarım kredi kooperatifinde usulsüzlük! Yeni detaylar ortaya çıktı

Adana’da, tarım kredi kooperatifinden sahte belgelerle kredi çekip, haksız kazanç elde ettiği iddia edilen ve polisin operasyonuyla çökertilen şebekeye ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Usulsüzlüklerin ardından emekli olan kooperatif müdürü Gürkan Bahar’ın yerine gelen Sami Can’ın da benzer usulsüzlükler yaptığı, yeğeni ve arkadaşının üzerine toplam 530 bin lira kredi çektiği, anlaşamayınca da bu borçları ödediği belirlendi.

23.02.2021Haber
Adanada tarım kredi kooperatifinde büyük usulsüzlük

Adana'da tarım kredi kooperatifinde büyük usulsüzlük!

Adana’da, tarım kredi kooperatifinden sahte belgelerle kredi çekip, haksız kazanç elde ettiği iddia edilen ve polisin operasyonuyla çökertilen şebekeye ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Usulsüzlüklerin ardından emekli olan kooperatif müdürü Gürkan Bahar’ın yerine gelen Sami Can’ın da benzer usulsüzlükler yaptığı, yeğeni ve arkadaşının üzerine toplam 530 bin lira kredi çektiği, anlaşamayınca da bu borçları ödediği belirlendi.

23.02.2021Gündem
Son yağışların ardından Prof. Dr. Yusuf Demirden kuraklık açıklaması

Son yağışların ardından Prof. Dr. Yusuf Demir'den kuraklık açıklaması!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Demir, son bir haftada etkili olan kar yağışının büyükşehirlerde içme suyu noktasında bir rahatlama sağladığını, ancak sulama ve tarımsal üretim anlamında riskin büyük oranda devam ettiğini belirterek, "Bu noktada ilkbahar yağışları çok önemli. Risk tamamen geçti diyemeyiz" dedi.

23.02.2021Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHPye Berat Albayrak ve Merkez Bankası cevabı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP'ye Berat Albayrak ve Merkez Bankası cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Erdoğan konuşmasının ardından buradan Hakkari ve Nevşehir il kongrelerine canlı bağlantı kurdu. Erdoğan konuşmasında Berat Albayrak'a yönelik iddialara cevap verirken 'Son zamanlarda CHP ve şürekâsının Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor' dedi. Merkez Bankası rezervleri hakkındaki iddialarda cevap veren Erdoğan 'Ne dövizin buharlaşması ne haksız kazanç söz konusudur. Bu döviz işlemleri sayesinde ülkemiz uluslararası alanda, hedeflerine bağlı kalmayı başardı' ifadelerini kullandı.

22.02.2021Gündem
Bayramiç Barajını zehirli zirai ilaç atıkları tehdit ediyor

Bayramiç Barajı'nı zehirli zirai ilaç atıkları tehdit ediyor

ÇANAKKALE'nin Bayramiç ilçesinde zehirli zirai ilaç atıkları 2018 yılında hayata geçirilen, 'Zirai İlaç Atıklarının Toplanarak Bertaraf Edilmesi' projesi kapsamında, 15 köy ve 4 mahallede özel konteynerlerde toplanıyor. Ancak, bazı vatandaşların doğaya gelişi güzel atmayı sürdürdüğü zirai ilaç atıkları, Kazdağları'ndan gelen sularla Bayramiç Barajı havzasına taşınmaya devam ediyor.

22.02.2021Gündem
Trafik kazası sonrası 8 yıl yoğun bakımda kalıp hayatını kaybetmişti Yeni gelişme

Trafik kazası sonrası 8 yıl yoğun bakımda kalıp hayatını kaybetmişti! Yeni gelişme

Konya'da geçirdiği trafik kazasının ardından 8 yıl yoğun bakımda kalan ve 14 Ocak'ta hayatını kaybeden Zişan Can'ın (10) ölümüne yol açan sürücünün bulunması için başlatılan soruşturma kapsamında özel ekip kuruldu.

20.02.2021Gündem
Konya Ovasında kar çiftçiyi umutlandırdı

Konya Ovası'nda 'kar' çiftçiyi umutlandırdı

'Türkiye'nin tahıl ambarı' olarak bilinen ve yağış yetersizliği nedeniyle kuraklık tehlikesi olan Konya Ovası'nda etkili olan son kar yağışı, çiftçileri umutlandırdı. Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, ''Bu yağışlar önümüzdeki dönem için bir umuttur. Takip ediyoruz ve önümüzdeki süreçte biraz daha yağış bekliyoruz. Yaz dönemi için endişelerimiz var" dedi.

20.02.2021Gündem
Dünyanın nazar boncuğu Meke Gölü bembeyaz

'Dünya'nın nazar boncuğu' Meke Gölü bembeyaz

Konya'da 'Dünya'nın nazar boncuğu' olarak bilinen, krater yapıya sahip Meke Gölü, kar yağışı sonrası beyaza büründü. Farklı yapısıyla dikkat çeken Meke’de, kar örtüsüyle görsel güzellik oluştu. Meke Gölü, 2000'li yılların başından itibaren kuraklık ve bilinçsiz tarımsal sulama sonucu yer altı su seviyesinin her geçen gün azalması nedeniyle kurumuştu.

19.02.2021Haber
Susam Nasıl Yetişir Susam Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Susam Nasıl Yetişir? Susam Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Çok eski çağlardan bu yana özellikle yağı için kullanılan bitkilerden birisi olmaktadır. Ülkemizde de yağ amaçlı üretilen bitkiler içerisinde ayçiçeğinden sonra ikinci sırada bulunmaktadır. Bu kadar talep edilen bir bitki olan susam nasıl yetişir ve Türkiye'de en çok yetiştirilen bölgeler nerelerdir tüm detayları derledik.

19.02.2021Bitki Bakımı
Pirinç Nasıl Yetişir Pirinç Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Pirinç Nasıl Yetişir? Pirinç Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Pirinç buğdaygiller familyasına ait olan bir gıdadır. Oldukça besleyici olan ve birçok faydası olan pirincin birçok çeşidi bulunur. Kalorisi yüksek olan enerji veren bir gıdadır. Pirinç nasıl yetişir? Pirinç Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir? İşte detaylar.

19.02.2021Bitki Bakımı
Patates Nasıl Yetişir Patates Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Patates Nasıl Yetişir? Patates Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Bu yazımızda patatesin mutfağımıza gelmeden önceki aşamalarını sizler için araştırdık ve derledik. Patates nasıl yetişir? Türkiye'de en iyi nerede yetişir? İşte, tüm detaylar.

19.02.2021Bitki Bakımı
Nohut Nasıl Yetişir Nohut Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Nohut Nasıl Yetişir? Nohut Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Baklagiller familyasının üyesi olan nohut hem leblebi hem de yemek olarak tüketilir. Faydaları bakımından sağlığa oldukça katkı sağlayan bu baklagilin nasıl yetiştirildiğiyse büyük bir merak konusudur. Peki, nohut nasıl yetiştirilir? Bu besin kaynağı Türkiye’de nerede yetişir? Sizler için nohut hakkındaki tüm soruları derledik.

19.02.2021Bitki Bakımı
Muz Nasıl Yetişir Muz Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Muz Nasıl Yetişir? Muz Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Muz genel olarak yüksek sıcaklık ve ya nem oranına ihtiyaç duymakta olan bir meyvedir. Bu nedenle her iklimde de yetiştirilmesi mümkün değildir. Muz nasıl yetişir? Muz Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

19.02.2021Bitki Bakımı
Kivi Nasıl Yetişir Kivi Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kivi Nasıl Yetişir? Kivi Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kivi vitamin yönünden oldukça sağlıklı meyve türlerinden birisidir. Ülkemizde de yetiştirilmekte olan kivinin en çok nerede yetiştirildiği ve nasıl yetiştirildiği merak konusu olmaktadır. Peki Kivi nasıl yetişir? Kivi Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? Sizlere kivinin nerede ve nasıl yetiştirildiği hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

19.02.2021Bitki Bakımı
Çilek Nasıl Yetişir Çilek Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Çilek Nasıl Yetişir? Çilek Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Çilek nerede yetişir? Türkiye’de çilek en çok nerede yetişmektedir? Türkiye’de çilek en iyi nerede yetişmektedir? Çilek nasıl yetişir? Çilek her mevsimde yetişir mi? Çilek yetiştirmenin incelikleri nelerdir? Çilek yetiştirilmesi hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

18.02.2021Bitki Bakımı
Ceviz Nasıl Yetişir Ceviz Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Ceviz Nasıl Yetişir? Ceviz Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Türkiye genelinde yetişen çok sayıda bitki, besin ve kuru yemiş bulunuyor. Doğada bulunan ceviz ağacında yetişen cevizlerin sağlığa çok sayıda faydası bulunmaktadır. Ceviz nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

18.02.2021Bitki Bakımı
Adanada tarım kredi kooperatifinden sahte belgelerle kredi çeken şebeke, operasyonla çökertildi

Adana'da tarım kredi kooperatifinden sahte belgelerle kredi çeken şebeke, operasyonla çökertildi

Adana’da, tarım kredi kooperatifinden sahte belgelerle kredi çekip, haksız kazanç elde ettiği iddia edilen ve polisin operasyonuyla çökertilen şebekenin, hesaplarındaki açığı kapatmak için kooperatif üyelerine hayali satışla yaptıkları dolandırıcılığı, 3 saatlik ses kaydı ortaya çıkardı. Söz konusu ses kaydında, kooperatifin müdürü Gürkan Bahar’ın 2018’de verdiği 1 milyon liralık açığı, kooperatif üyesi Cengiz Akyol’u 933 bin TL tutarındaki tarımsal ürünleri almış gibi göstererek borçlandırdığı itirafı yer aldı.

18.02.2021Haber
3 saatlik ses kaydında ortaya çıktı Milyonluk vurgun...

3 saatlik ses kaydında ortaya çıktı! Milyonluk vurgun...

Adana’da, tarım kredi kooperatifinden sahte belgelerle kredi çekip, haksız kazanç elde ettiği iddia edilen ve polisin operasyonuyla çökertilen şebekenin, hesaplarındaki açığı kapatmak için kooperatif üyelerine hayali satışla yaptıkları dolandırıcılığı, 3 saatlik ses kaydı ortaya çıkardı. Söz konusu ses kaydında, kooperatifin müdürü Gürkan Bahar’ın 2018’de verdiği 1 milyon liralık açığı, kooperatif üyesi Cengiz Akyol’u 933 bin TL tutarındaki tarımsal ürünleri almış gibi göstererek borçlandırdığı itirafı yer aldı.

18.02.2021Gündem
Ananas Nasıl Yetişir Ananas Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Ananas Nasıl Yetişir? Ananas Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Tüm dünyada en çok bilinen ve en sevilen tropikal meyvelerden biri de ananastır. Ananas Güney Amerika’da yetişen bir tropikal iklim meyvesidir. Ananas nasıl yetişir? Ananas Türkiye’de en çok ve en iyi nerede yetişir? İşte ananas yetişme ile ilgili detaylar.

18.02.2021Bitki Bakımı
İstanbul’a 9 aylık su

İstanbul’a 9 aylık su

Yağışsız geçen bir dönemden sonra yoğun kar yağışları Türkiye’nin dört bir yanında barajları doldururken, İstanbul’a da cansuyu oldu. İstanbullular dün yeniden karlı bir güne uyanırken baraj doluluk oranları yüzde 48’e yükseldi. Barajlardaki suyun en az 9 ay yeteceği belirtiliyor.

18.02.2021 Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınma destekleri yeni kararlarla artıyor

Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınma destekleri yeni kararlarla artıyor

Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınma çalışmaları kapsamında, 5 yıldan az olmamak üzere kiralanmış mülk üzerine yapılacak yatırımlara da destek verilecek.

17.02.2021Ekonomi
Orkide Nasıl Yetişir Orkide Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Orkide Nasıl Yetişir? Orkide Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Orkide hem dış görünüş olarak hem de koku olarak muhteşem bir çiçektir. Günlük hayatta sıklıkla alınan çiçeklerden birisidir. Özellikle kullanım alanı, anlamı ve kullanılabilirlik yerlerine göre oldukça önemli etkileri bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı sizde orkide hakkında daha fazla bilgi alabilir ve buna göre kullanabilirsiniz. Orkide nasıl yetişir? Orkide Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

16.02.2021Bitki Bakımı
Mandalina Nasıl Yetişir Mandalina Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Mandalina Nasıl Yetişir? Mandalina Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kolay soyulmaları nedeni ile çocukların en sevdiği meyveler arasında yer alan mandalinalar aynı zamanda pazarlanması kolay olan meyveler arasında da yer almaktadır. mandalinaların nasıl yetiştirildiğine ve ülkemizde en çok mandalinanın hangi bölgelerimizde yetiştirildiğine dair bilgileri derledik.

16.02.2021Bitki Bakımı
Kudret Narı Nasıl Yetişir Kudret Narı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kudret Narı Nasıl Yetişir? Kudret Narı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kudret narı nedir? Kudret narı nasıl yetişir? Kudret narı Türkiye’de en çok nerede yetişmektedir? Kudret narı Türkiye’de en iyi nerede yetişmektedir? Kudret narı nasıl yetişmektedir? Kudret narı yetiştirmek hakkındaki tüm bilgileri derledik.

16.02.2021Bitki Bakımı
Kırmızı Mercimek Nasıl Yetişir Kırmızı Mercimek Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kırmızı Mercimek Nasıl Yetişir? Kırmızı Mercimek Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kırmızı mercimek baklagiller familyasından olay ve çiçeği beyaz olan bir bitkidir. Mercimek mevsimine göre kırmızı, yeşil ya da siyah renkle olabilmektedir. Şekline göre yuvarla ve yassı da olabilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.02.2021Bitki Bakımı
Kenevir Nasıl Yetişir Kenevir Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kenevir Nasıl Yetişir? Kenevir Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Başta ilaç ve kozmetik olmak üzere birçok farklı sektörde kullanılan kenevir, en çok Karadeniz ve Ege bölgesinde yetiştiriliyor. Ek olarak kenevirden elde edilen yağ alternatif tıp alanında da yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Kenevir nasıl yetişir? Kenevir Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? Merak edilen tüm soruları sizin için derledik.

16.02.2021Bitki Bakımı
Keçi Boynuzu Nasıl Yetişir Keçi Boynuzu Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Keçi Boynuzu Nasıl Yetişir? Keçi Boynuzu Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Sinameki ailesinden olan keçi boynuzu ağacı, meyvelerinden yararlanılmak için yetiştirilmektedir. 6 metreye kadar ulaşabilen bir ağaç olan keçi boynuzu içeriğinde yüksek oranda protein, karbonhidrat ve sodyum bulundurur. Keçi boynuzu nasıl ve nerelerde yetişir tüm detayları derledik.

16.02.2021Bitki Bakımı
Erik Nasıl Yetişir Erik Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Erik Nasıl Yetişir? Erik Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Erik, ülkemizde en çok sevilen ve en çok tüketilen meyvelerden biridir. Bilinen birçok türü olan bu meyve, ülkemizin hemen her noktasında yetiştirilebilmektedir. Toprak bakımından seçici olmadığından dolayı her bölgeye özel erik çeşitliliği olmasına olanak sağlamıştır. Peki, Erik nasıl yetişir? Erik Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, detaylar.

16.02.2021Bitki Bakımı
Domates Nasıl Yetişir Domates Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Domates Nasıl Yetişir? Domates Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Her yemekte ve her öğünde kullanılan domates, sofraların vazgeçilmez sebzelerindendir. Domates tarlada ve evlerde saksı içinde yetiştirmeye uygun bir sebzedir. Farklı türleri olan domates nasıl yetişir? Türkiye'de domates en iyi ve en çok nerede yetiştirilir? Domates yetiştiriciliği ile ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik.

16.02.2021Bitki Bakımı
Tarım kredi kooperatifinde 1 milyon TL’lik hayali satış Şok detaylar ortaya çıktı...

Tarım kredi kooperatifinde 1 milyon TL’lik hayali satış! Şok detaylar ortaya çıktı...

Adana merkezli 3 ilde nitelikli zimmet ve dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 25 şüpheliden 5'i tutuklandı. Tarım kredi kooperatifinden sahte belgelerle kredi çekip, haksız kazanç elde ettiği iddia edilen ve 12 Şubat’ta polisin operasyonuyla çökertilen şebekenin, hesaplardaki açığı kapatmak için kooperatif üyelerine hayali ürün satışı yapıp, dolandırdıkları ortaya çıktı.

16.02.2021Gündem
Alıç Nasıl Yetişir Alıç Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Alıç Nasıl Yetişir? Alıç Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Değeri yeni yeni yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde anlaşılan kalıç, ülkemizde genellikle yabani bir şekilde yetişmektedir. Ekonomik değeri her geçen gün artması sebebi ile ıslah edilmeye ve zirai bir ürün olarak yetiştirilmeye başlamıştır. Sizlerde alıcın nasıl yetiştirilmesi gerektiğini ve en çok hangi bölgelerde bulunduğuna dair detayları derledik.

16.02.2021Bitki Bakımı
Bingölde baraj gölünde su seviyesi azaldı; köprü gün yüzüne çıktı

Bingöl'de baraj gölünde su seviyesi azaldı; köprü gün yüzüne çıktı

Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Yağızca Köyü yakınlarındaki Kaleköy Baraj Gölü'nün su seviyesi 6 metre çekilince sular altında kalan yol ve köprü ortaya çıktı. Bölge halkından Hüseyin Ağırbaş, "Kuraklıkla eski köprüyü gördük. Su sıkıntısı da başladı" dedi.

16.02.2021Gündem
Turunçgiller Nasıl Yetişir Turunçgiller Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Turunçgiller Nasıl Yetişir? Turunçgiller Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Turunçgiller portakal, mandalina, greyfurt ve limon gibi meyve ağacı türlerini kapsayan bir bitki topluluğudur. En önemli özellikleri yüksek miktarda C vitamini içermeleridir. Turunçgiller nasıl yetişir? Turunçgiller Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? Sorularına ilişkin cevapları içeren bilgileri detayları ile toplayıp derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Meşe Ağacı Nasıl Yetişir Meşe Ağacı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Meşe Ağacı Nasıl Yetişir? Meşe Ağacı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Oksijen kaynağı olan ağaçlar, hem temiz hava açısından hem de ormanlık alan olarak büyük önem taşımaktadır. Ayrıca odun olarak hemen her alanda ihtiyaç duyulan ağaçlar, bizlere nesilden nesle gelen en önemli miraslardan bir tanesidir. Meşe ağacı da meyve ve gövde bakımından önemli ağaç türüdür. Nasıl yetişir, nerelerde yetişir, özellikleri nelerdir, sizler için derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Leblebi Nasıl Yetişir Leblebi Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Leblebi Nasıl Yetişir? Leblebi Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Leblebi nasıl yetişir? Türkiye’de leblebi en çok nerede yetişmektedir? Türkiye’de leblebi en iyi nerede yetişmektedir? Türkiye’de leblebi nasıl yetişir? Nohut yetiştirmek ile leblebi yapmak arasındaki fark nedir? Leblebi nasıl yetişir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Kinoa Nasıl Yetişir Kinoa Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kinoa Nasıl Yetişir? Kinoa Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Ana vatanı Güney Amerika olan kinoa, içeriğinde bulunana zengin protein sebebi ile bu gün birçok ülke tarafından yetiştirilmesi desteklenmekte. Kinoa nasıl yetiştirilir ve ülkemizin hangi kesimlerinde kinoa yetiştirir sorularının cevaplarını derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Kamkat Nasıl Yetişir Kamkat Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kamkat Nasıl Yetişir? Kamkat Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kamkat son günlerin en sevilen meyvelerindendir. Özellikle kış aylarında tüketilmesi tavsiye edilen kamkat oldukça lezzetli bulunuyor. Sizde son günlerin en sevilen meyvelerinden olan kamkat hakkında bilgileri öğrenerek belki salonunuzda bile yetiştirebilirsiniz. Kamkat nasıl yetişir? Kamkat Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

15.02.2021Bitki Bakımı
Bamya Nasıl Yetişir Bamya Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Bamya Nasıl Yetişir? Bamya Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Bamya besin değeri oldukça yüksek sebzelerden biridir. Çok faydalı olması sebebi ile insanlar tarafından sıklıkla tüketilmektedir. Ülkemizde bamya yetiştiriciliği de oldukça gelişmiştir. Bamya nasıl yetişir? Bamya nerede yetişir? Bamya Türkiye'de nerede yetişir ve yetiştirilir? Bamya en çok ve en iyi nerede yetişir ve yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

15.02.2021Bitki Bakımı

Yazar Sonuçları

Sebze ve meyvede ucuzluk hayaldir

Son günlerde medyada sürekli “Sebze ve meyve fiyatları neden ucuzlamaz?” haberleri yer alıyor. Genelde de döviz kurlarında olan gerilemeye bağlı bir beklenti var. Tabii ki bu haberleri yapan basın mensupları, dövizin sebze fiyatlarını ne kadar etkilediğini bilmedikleri için halkı da beklentiye sokuyorlar. Sorunu anlatalım:

24.02.2021

Dün, bugün, yarın İzmir

GEÇEN hafta, küllerinden doğan bir devletin yeni yol haritasının çizildiği İzmir İktisat Kongresi’nin 98’inci yılı kutlandı. İzmir’in düşman işgalinden kurtarılmasıyla zafer ilan edilmiş ama tek başına askeri zafer yetmiyor, ekonomik zafer de gerekiyordu.

22.02.2021

Çiftçiyi isyan ettiren bir garip sulama iddiası

Şereflikoçhisar’ın Seymenli Mahallesi’nde çiftçilik yaptığını aktaran okurumuz Yunus Yalman’ın dikkate alınması gereken bir iddiası var. Tabii önce mevzuyu benim anladığım/herkesin anlayacağı cinsten bi özetlemek lazım.

22.02.2021

Yeraltı barajlarını ihmal etmeyelim

Yeraltı barajları yerüstü barajlarındakine benzer şekilde suyu yeraltında biriktiren su yapılarıdır. Bir diğer deyişle, yeraltında geçirimsiz bölgeler üzerindeki gözenekli jeolojik ortamlarda suyu depolamak veya depolanmış su miktarını arttırmak amacıyla inşa edilen mühendislik yapılarıdır.

19.02.2021