EKSTRA
MENÜ

Bitki

Bitki ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bitki haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.696 Bitki haberi bulunmuştur.

Bitki Haberleri

Tezhip Nedir Ve Nasıl Yapılır Tezhip Sanatı Örnekleri Ve Tarihçesi Hakkında Bilgi

Tezhip Nedir Ve Nasıl Yapılır? Tezhip Sanatı Örnekleri Ve Tarihçesi Hakkında Bilgi

Türk tarihinde birbirinden farklı alanlarda çeşitli sanatlar kullanılmıştır. Önemli temsilciler tarafından tanıtılan bu sanatların özellikleri ve eserleri de çok önem taşır. Tezhip sanatı ise Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir. Tezhip nedir ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Araştırma
Peyzaj Nedir Ve Türleri Nelerdir Peyzaj Hangi Alanlarda Kullanılır

Peyzaj Nedir Ve Türleri Nelerdir? Peyzaj Hangi Alanlarda Kullanılır

Peyzaj her kültürde farklı bir şekilde yansıtılmaktadır. Peyzajın farklı türleri bulunmaktadır. Siz de peyzaj hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Peyzaj nedir ve türleri nelerdir? Peyzaj hangi alanlarda kullanılır? Peyzajın kullanım alanları ile ilgili siz de detaylı bir şekilde bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Peyzaj hakkında merak ettiklerinizi sizin için derledik.

13.05.2021Araştırma
Havanın kararmasıyla onların işi başlıyor Özel platformlarını hazırlayıp tuzak kuruyorlar

Havanın kararmasıyla onların işi başlıyor! Özel platformlarını hazırlayıp 'tuzak' kuruyorlar

Öğretim üyesi Prof. Dr. Feza Can ile araştırma görevlisi Dr. Başak Ulaşlı güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden arındırılan Amanos Dağları'nda gece kurdukları özel platformla sabahlıyorlar. İki kadın akademisyen, işlerinin detaylarını anlattı.

13.05.2021Gündem
Tunceli Valiliğinden orman yangını iddialarına yalanlama

Tunceli Valiliği'nden orman yangını iddialarına yalanlama

Tunceli Valiliği, sosyal medyadaki orman yangını iddialarının gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

13.05.2021Gündem
Elazığda tesadüfen keşfedildi Hayranlık uyandırıyor

Elazığ'da tesadüfen keşfedildi! Hayranlık uyandırıyor

Elazığ'da 2 bin 340 rakımlı Haroğlu Dağı'nın zirvesinde tesadüfen keşfedilen böcek türü, renkleriyle ilgi çekiyor. Prof. Dr. İnanç Özgen, "Küresel ısınmadan dolayı hava sıcaklıkları değişti. Tarımsal ilaçların zararlı etkileri oldu. Bu nedenle nadir görülen bir tür. Akademik kaynaklara göre daha önce düşük rakımlarda görülmüş. Bu türü bu kadar yüksek rakımda doğa gezisi sayesinde tespit edebildik. Renkli tüyleri o kadar güzel ki insan bakmaya kıyamıyor." ifadelerini kullandı.

12.05.2021Gündem
Mucize bitki safranda soğan hasadı başladı

Mucize bitki safranda soğan hasadı başladı

Edirne'de çiftçiler tarafından safran soğanları hasat edilmeye başlandı. Safran soğanları bir ay dinlendirildikten sonra gelecek ay toprakla buluşturulacak.

12.05.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: İkizderede oynanan oyun sadece çevre hassasiyeti değil

Bakan Karaismailoğlu: İkizdere'de oynanan oyun sadece çevre hassasiyeti değil

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ülkemize ve bölgemize yapacağımız büyük yatırımlara karşı çıkanlara artık ne devletimiz ne halkımız ne gençlerimiz kulak asmıyor. İkizderede oynanan oyun sadece taş ocağı ve çevre hassasiyeti değil. Sıkıntıları her zaman olduğu gibi bu ülkenin kalkınmasıdır. Bu provokasyonlar, siz değerli kardeşlerimizin basiret ve feraseti ile defedilecektir dedi.

11.05.2021Ekonomi
Sorbonnedan mezun oldu, doğduğu toprakları aspirle buluşturdu

Sorbonne'dan mezun oldu, doğduğu toprakları aspirle buluşturdu

Paris Sorbonne Üniversitesi'nden mezun olan Tuncelili Hava Arslan, köyüne dönüp tarım işine başladı. Gün boyu traktörle tarlasını süren Arslan, doğduğu toprakları aspirle tanıştırdı.

11.05.2021Haber
Sorbonne diplomalı çifti

Sorbonne diplomalı çifti

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Paris Sorbonne Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nden 1994 yılında mezun olan Tuncelili Hava Arslan (48), doğduğu topraklara dönerek tarım işine girdi. Hava Arslan, Karabörk köyünde babasına ait tarlada yağ bitkilerinden aspir üretimine başladı.

11.05.2021Eğitim
Paris Sorbonne’dan mezun oldu Köyüne döndü, kendi işini kurdu...

Paris Sorbonne’dan mezun oldu! Köyüne döndü, kendi işini kurdu...

Paris Sorbonne Üniversitesi'nden mezun olan Tuncelili Hava Arslan, köyüne dönüp tarım işine başladı. Gün boyu traktörle tarlasını süren Arslan, doğduğu toprakları aspirle tanıştırdı.

11.05.2021Ekonomi
Stres Nedir Ve Nasıl Başa Çıkılır Stresin Zararları Ve Vücuda Etkileri

Stres Nedir Ve Nasıl Başa Çıkılır? Stresin Zararları Ve Vücuda Etkileri

Stres insanların günlük hayat içerisinde sıklıkla maruz kaldıkları bir durum olarak ifade edilebilir. Stres, yaşanılan olumsuz duygular arasında bulunmaktadır ve insan sağlığını da oldukça olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Stres nedir ve nasıl başa çıkılır? Stresin zararları ve vücuda etkileri nelerdir? Stres ve vücuda ne şekilde etki ettiği hakkında detaylı tüm bilgileri sizler için derledik.

10.05.2021Sağlık
Radyasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Radyasyon Zararları Hakkında Bilgi

Radyasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Radyasyon Zararları Hakkında Bilgi

Günümüzde teknoloji hızlı bir şekilde gelişiyor. Teknolojinin hızlı gelişimi sayesinde sağlık da olumsuz etkilenmektedir. Sağlığı etkileyen bazı enerjiler de olabilir. Özellikle radyasyonun etkileri çok merak ediliyor. Kullanılan pek çok teknolojik alette bulunan radyasyon sağlığı etkileyen faktörler arasındadır. Radyasyon nedir ve çeşitleri nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

10.05.2021Araştırma
Atp Nedir Ve Ne İşe Yarar Atp Nerelerde Kullanılır Atpnin Yapısı Ve Özellikleri

Atp Nedir Ve Ne İşe Yarar? Atp Nerelerde Kullanılır? Atp'nin Yapısı Ve Özellikleri

ATP nedir ve ne işe yarar? ATP nerelerde kullanılır? ATP'nin yapısı ve özellikleri nelerdir? ATP hangi alanlarda kullanılır? ATP hakkında bilinmesi gereken nelerdir? Sizin için ATP hakkında pek çok detayı derledik.

10.05.2021Araştırma
İklim Nedir Ve İklim Tipleri Nelerdir

İklim Nedir Ve İklim Tipleri Nelerdir?

İklim nedir ve iklim tipleri nelerdir? Dünyada görülen iklim tipleri nelerdir? Ülkemizde görülen iklim tipleri arasında neler bulunur? Sizin için iklime ve dünyadaki iklim dağılımına dair tüm detayları sizler için derledik.

10.05.2021Araştırma
Biyoçeşitlilik Nedir Ve Neden Önemlidir Biyoçeşitliliği Etkileyen Faktörler

Biyoçeşitlilik Nedir Ve Neden Önemlidir? Biyoçeşitliliği Etkileyen Faktörler

Dünya'da yer alan muhteşem bir sistem vardır. Bu sistemin korunması ve bozulmaması gerekir. Bu sistemin bozulması ise çeşitli problemleri beraberinde getirmektedir. Sizler için Biyoçeşitlilik nedir ve neden önemlidir? Biyoçeşitliliği etkileyen faktörler nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

10.05.2021Araştırma
Günler önce sipariş almaya başladılar... Yoğunluk yaşandı

Günler önce sipariş almaya başladılar... Yoğunluk yaşandı!

Çiçekçilerde bugün Anneler Günü dolayısıyla yoğunluk yaşandı. İlgiden memnun olan çiçekçiler siparişlerin günler öncesinde başladığını ifade etti.

9.05.2021Ekonomi
Nebe Suresi Oku - Amme Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nebe Suresi Oku - Amme Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nebe (Amme) Suresi Mushaftaki sıralamada yetmiş sekizinci, iniş sırasına göre sekseninci sûredir. Meâric sûresinden sonra, Nâziât sûresinden önce Mekke’de inmiştir. Sûrede, ölüm ötesi hayatınvarlığını ispat çerçevesinde, kıyamet, öldükten sonra dirilme ve hesap için toplanma konularına yer verilmektedir. Peki, Nebe Suresi Oku - Amme Suresi anlamı nedir? İşte Nebe Suresi Oku - Amme Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu

Mesafeler sevgiye engel değil

Mesafeler sevgiye engel değil

Biricik annemiz için kimilerimiz hediyesini günler öncesinden hazırladı... Ancak işini son dakikaya bırakanlar muhtemelen bugün hediye arayışında... Hemen imdadınıza yetişelim! Evimizden hiç çıkmadan onu mutlu etmenin pek çok yolu var. Kendi ellerimizle bir duvar süsü yapabilir, sevdiği şarkılardan oluşan bir müzik listesi hazırlayabilir veya evine, ona özel hazırlanmış bir hediye paketi yollayabiliriz.

Annenizin kalbini çiçeklerle ısıtın

Annenizin kalbini çiçeklerle ısıtın

Kişiye özel hazırlanan buketler, tasarım çiçek kutuları... Tazecik ve rengârenk çiçeklerden özenle hazırlanmış aranjmanlar annelerimizin hem gözüne hem gönlüne hitap eder. Jürimiz Türkiye’nin en iyi butik çiçekçilerini sıraladı.

Bu bitki dünyada sadece Tuz Gölü havzasında yetişiyor

Bu bitki dünyada sadece Tuz Gölü havzasında yetişiyor

Aksaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seher Karaman Erkul, Tuz Gölü havzasında 70’ten fazla endemik bitki yetiştiğini ve bunlardan bir tanesinin de 'tuz beğendi' olduğunu söyledi. Doç. Dr. Erkul, ''Bu bitki sadece dünyada Eskil ilçesinin doğu bölümlerinde yer alıyor ve çiçek açmış durumda'' dedi.

7.05.2021Gündem
Yozgat Yemekleri - Yozgatta Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Yozgat Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Yozgat Yemekleri - Yozgat'ta Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Yozgat Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Yozgat ilinin kendisine ait birçok yöresel yemekleri bulunur Bu yemekleri insanlar sıklıkla tüketilir ve çok lezzetli bulurlar. Aynı zamanda Yozgat ili İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir il olmaktadır. Bu nedenle de İç Anadolu Bölgesinin yöresel lezzetlerini de Yozgat ili mutfak kültürü içerisinde barındırır. Yozgat Yemekleri - Yozgat' da ne yenir ve neyi meşhur? Yozgat mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

6.05.2021Lezizz
Ordu Yemekleri - Orduda Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Ordu Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Ordu Yemekleri - Ordu'da Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Ordu Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Ordu, bulunduğu coğrafyanın tüm özelliklerini içinde barındıran eşsiz ve zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Bu bölgede balık yemekleri, fındık tüketimi, sebze ve meyve bolluğu gibi pek çok alanda yapılan kendine özgü farklı lezzetleri vardır. Ordu'da ne yenir ve neyi meşhur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
İzmir yemekleri - İzmirde ne yenir ve neyi meşhur İzmir mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

İzmir yemekleri - İzmir'de ne yenir ve neyi meşhur? İzmir mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Ege bölgesinin en güzel şehirlerinden olan İzmir, yemekleri ile de ön plana çıkan bir şehirdir. Özellikle yaz mevsiminde hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin en çok uğradığı şehirlerinden bir tanesi olan İzmir şehri içerisinde yer alan yemekler denenmeye değerdir. İzmir yemekleri ile ilgili araştırmalar son aylarda iyice artmıştır. Peki İzmir yemekleri nelerdir? İzmir'de neler yenmelidir? İzmir mutfağında ünlü olan yemekler nelerdir? İşte İzmir yemekleri ile ilgili tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
TOM CLANCY’S RAINBOW SIX SIEGE APOCALYPSE Etkinliği Duyuruldu

TOM CLANCY’S RAINBOW SIX SIEGE APOCALYPSE Etkinliği Duyuruldu

Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege 6. Yıl 1. Sezon için yarın başlayacak ve 18 Mayıs'a kadar iki hafta boyunca sürecek olan yeni sınırlı süreli etkinlik Apocalypse’i duyurdu.

6.05.2021eSpor
Antalya yemekleri - Antalyada ne yenir ve neyi meşhur Antalya mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Antalya yemekleri - Antalya'da ne yenir ve neyi meşhur? Antalya mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Antalya yöresel yemekleri birçok birey tarafında lezzetli olarak görülmektedir. Özellikle sık seyahat eden ve yeni tatlar denemek isteyen bireyler tarafından Antalya lezzetleri merak edilmektedir. En çok sorulan bu lezzetler hakkında soruların başında Antalya Yemekleri - Antalya'da ne yenir ve neyi meşhur? Antalya mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Papatya çayı nelere iyi gelir, nasıl hazırlanır Papatya çayının faydaları

Papatya çayı nelere iyi gelir, nasıl hazırlanır? Papatya çayının faydaları

Papatya çayı, en fazla tercih edilen bitki çaylarından ve vücuda olumlu etkileri var. Bu nedenle papatya çayının faydaları da merak konusu. Peki papatya çayı nelere iyi gelir, nasıl hazırlanır? İşte papatya çayının faydaları...

5.05.2021Sağlık
İngilizce zamirler - İngilizce Pronouns anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

İngilizce zamirler - İngilizce Pronouns anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

Türk dilini iyi derecede bilen birinin İngilizce konusunda pek zorlanmayacağı bir gerçektir. Çünkü pek çok açıdan birbirine benzerler. Zamirler de bunlardan biridir. İngilizce öğrenmek ve pekiştirmek isteyenler için zamirler konusunu derledik.

5.05.2021Sözlük
İngilizce kız isimleri 2020 - Dünyada en çok kullanılan İngilizce kız bebek isimleri ve anlamları

İngilizce kız isimleri 2020 - Dünya'da en çok kullanılan İngilizce kız bebek isimleri ve anlamları

Hamile olan kadınların en büyük heyecanlarından bir tanesi de doğacak olan bebekleri için isim seçmektir. Bebeklerine İngilizce isim koymak isteyen kişilerin sıklıkla araştırdıkları konulardan bir tanesi ise İngilizce bebek isimleridir. Peki, İngilizce kız isimleri 2020 - Dünya'da en çok kullanılan İngilizce kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? Sizin için tüm detaylarıyla derledik.

4.05.2021Sözlük
Erzincanda kuş cenneti alev alev yanıyor

Erzincan'da kuş cenneti alev alev yanıyor!

Erzincan’da bir çok kuş ve bitki türünü barındıran Ekşisu Sazlığı’nda akşam saatlerinde yangın çıktı. Bölgenin bataklık olması nedeniyle itfaiye ekipleri müdahale edemezken, gökyüzüne yükselen alevler büyük bir alanda etkili oluyor.

4.05.2021Gündem
Hücre Nedir Ve Organelleri Nelerdir Hücre Organellerinin Görevleri Hakkında Bilgi

Hücre Nedir Ve Organelleri Nelerdir? Hücre Organellerinin Görevleri Hakkında Bilgi

Canlıların en küçük yapı birimi olarak adlandırılan hücre, canlılardaki en önemli yapı taşlarıdır. Hücre ve hücre organelleri mikroskopla incelenen oldukça küçük yapı birimleridir. Peki hücre nedir ve organelleri nelerdir? Hücre organellerinin görevleri hakkında bilgi nelerdir? İşte hücre ve organelleri hakkında merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Habitat Nedir Coğrafyada Habitatın Kısaca Anlamı

Habitat Nedir? Coğrafya'da Habitatın Kısaca Anlamı

Habitat nedir? Coğrafyada habitatın kısaca anlamı nedir? Habitat tüm dünyada aynı detayları mı içerir? Habitatın doğamız için önemi nedir? Habitat kavramı son yıllarda neden daha fazla değer kazanmaya başladı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Erozyon Nedir, Nerede Ve Hangi Bölgelerde Oluşur Erozyon Nedenleri Hakkında Bilgi

Erozyon Nedir, Nerede Ve Hangi Bölgelerde Oluşur? Erozyon Nedenleri Hakkında Bilgi

Dünyada gerçekleşen bazı doğa olayı bulunuyor. Bu doğa olayları insanları olumsuz yönde etkileyebiliyor. Erezyon bu doğa olayları arasında yer alıyor. Erezyonun nasıl oluştuğu ve en çok nerelerde görüldüğü merak edilen bir konudur. Erezyon nedir, nerede ve hangi bölgelerde oluşur? Erezyon nedenleri hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

3.05.2021Araştırma
Entropi Nedir Entropi Yasası Ve Önemi Hakkında Bilgi

Entropi Nedir? Entropi Yasası Ve Önemi Hakkında Bilgi

Entropi yasası yaklaşık olarak iki yüz yıl öncesinde ortaya atılan ve oldukça önemli bir yasa olmaktadır. Bu yasanın farklı olmasında dolayı pek çok kişinin aklında entropi ile ilgili sorular olması normaldir. Bu nedenle entropi ile ilgili pek çok soru bireylerin aklına Entropi nedir? Entropi yasası ve önemi hakkında bilgi nedir? Gibi sorular şeklinde gelmektedir. Merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Dna Nedir Ve Açılımı Nasıldır Dna Yapısı Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dna Nedir Ve Açılımı Nasıldır? Dna Yapısı Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

DNA konusu çok sayıda insanın sıklıkla duyduğu ve de merak ettiği önemli konular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. DNA kısaca tanımlandığında tüm organizmalar ve bazı virüslerin canlılık işlevlerini taşıyan bir nükleik asit olarak ifade edilebilir. Sizin için DNA nedir ve açılımı nasıldır? DNA yapısı ve özellikleri hakkında bilgi konularını detaylarıyla derledik.

3.05.2021Araştırma
Su Kaplumbağası Ne Yer Su Kaplumbağası Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Su Kaplumbağası Ne Yer? Su Kaplumbağası Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Su kaplumbağası, Emydidae ailesine ait bir kaplumbağa türü olarak bilinir. Amfibik bir yaşam sahip olup evcil hayvan olarak evlerde de yaşam süren bir hayvan türüdür. Karada ve suda yaşadıkları bilinir. Genel anlamda bu çerçevede ikiye ayrıldığı bilinir. Su kaplumbağaları daha çok etçil beslenme düzenine sahiptirler. Kara kaplumbağası ise otçuldur. Su kaplumbağasının yemlenme sayısı ve yemlenme saati önem arz eden konular arasındadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Solucan Ne Yer Solucanlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Solucan Ne Yer? Solucanlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Bugün pek çok kişi evcil hayvan olarak veya balık tutmak amacı ile solucan beslediği bilinmektedir. Solucanlar hakkında birçok soruda bireylerin aklına gelmektedir. Bu soruların başında Solucan ne yer? Solucanlar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler olmaktadır? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, solucan hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Sincap Ne Yer Yavru Sincaplar Nasıl Beslenir Ve Sincapların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Sincap Ne Yer? Yavru Sincaplar Nasıl Beslenir Ve Sincapların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Hayvanlar aleminde çok farklı hayvan çeşitleri vardır. Bunlardan bazıları evcil olarak görülür. Sincaplar herkesin bildiği, özellikle çocukların ilgi gösterdiği bir hayvandır. Sincapların ne yediği ve nasıl beslendiği birçok insanın merak ettiği bir konudur. Sincap ne yer? Yavru sincaplar nasıl beslenir ve sincapların en çok sevdiği besinler neler konuları derledik.

3.05.2021Araştırma
Örümcek Ne Yer Örümcekler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Örümcek Ne Yer? Örümcekler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Örümcekler, 8 tane bacak ve 2 bölümden oluşan hayvan türleri olarak bilinir. Bu 2 bölümden biri göğüs diğeri baş olarak bilinir. Bu bölümler, sefalotoraks ve karın bölgesidir Hemen hemen her ülkede görülen bu hayvan türü, Antarktika'da görülmez. Bu hayvan türünün yaklaşık olarak binden fazla türü bulunur. Beslenme çeşitleri tür fazlalığına göre farklılık gösterir. Beslenme farklılığında en önemli etken ise örümceğin boyutu olarak bilinir. Yaşadıkları bölgenin farklılığına göre de bu beslenmeler farklılık gösterir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Ördek Ne Yer Yavru Ördekler Nasıl Beslenir Ve Ördeklerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Ördek Ne Yer? Yavru Ördekler Nasıl Beslenir Ve Ördeklerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

En çok sevilen hayvanlar arasında ördekler de bulunuyor. Ördekler özellikle çocukların çok ilgi gösterdiği canlılardan biridir. Ördeklerin neyle beslendiği birçok kişi tarafından merak edilerek arama motorlarında aranıyor. Yavru ördekler nasıl beslenir ve ördeklerin en çok sevdiği besinler neler? Konularını sizler için detaylı olarak cevaplandırdık.

3.05.2021Araştırma
Kuş Ne Yer Yavru Kuşlar Nasıl Beslenir Ve Kuşların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kuş Ne Yer? Yavru Kuşlar Nasıl Beslenir Ve Kuşların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kuşlar uçabilen canlı türleri arasında yer alıyor. Kuşlar herkesin sevdiği ve ilgi duyduğu canlı türlerinden biridir. Kuşların nasıl beslendiği ve hangi yiyecekleri sevdiği merak edilen konulardan sadece biridir. Kuş besleyen veya beslemek isteyen kişiler bu konu hakkında doğru bilgilere ulaşmak istiyor. Kuş ne yer? Yavru kuşlar nasıl beslenir ve kuşların en çok sevdiği besinler nelerdir tüm detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Kumrular Ne Yer Yavru Kumru Nasıl Beslenir Ve Kumruların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kumrular Ne Yer? Yavru Kumru Nasıl Beslenir Ve Kumruların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kumrular sahip oldukları küçükbaş yapısına rağmen oldukça dayanıklı bir vücuda sahiptir. Tükettikleri farklı besinler sayesinde bağışıklıkları güçlüdür. Sizler için kumrular ne yer, yavru kumru nasıl beslenir, kumruların en çok sevdiği besinler nelerdir konularını derledik.

3.05.2021Araştırma
Kelebek Ne Yer Kelebekler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kelebek Ne Yer? Kelebekler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Herkesin sevdiği canlılar arasında kelebeler de bulunuyor. Kelebekler güzel görüntüsüyle herkesin ilgisini çeken hayvan türleridir. Kelebeklerin neyle beslendiği ve en çok nelerden hoşlandığı birçok kişinin merak ettiği konulardan birisidir. Kelebek ne yer? Kelebekler nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Kaplumbağa Ne Yer Yavru Kaplumbağalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kaplumbağa Ne Yer? Yavru Kaplumbağalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kaplumbağalar evlerde beslenebilen canlı türleri arasında yer alıyor. Kaplumbağa beslemek isteyen kişiler, kaplumbağa hakkında birçok araştırma yapıyor. Özellikle bu canlıların hangi yiyecekleri tükettiği kaplumbağa alacak kişilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Kaplumbağa ne yer? Yavru kaplumbağalar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler sorularına cevapları derledik.

3.05.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Tam kapanmada sınavlar için 15 kilit öneri

Yaklaşık 4 milyon öğrenci ve ailelerini ilgilendiren LGS ve YKS için geri sayım başladı. Ancak adaylar ve aileleri hazırlık konusunda kaygılı. Evlerde tam kapanmayı yaşadığımız bu dönemde neler yapılması gerektiğini Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu 15 adımda anlattı...

8.05.2021

Can yolunda can suyu olmak ister misiniz

BAZI kuruluşlar ve yaptıkları işler vardır. Zaman zaman yinelemek ve alkışlamak gerekir bana göre. KİTVAK da (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) bu tanıma girer. Zaman zaman, biriktirdiğim bilgileri ileterek, bilmeyenlere tanıtmak, bilenlerin de belleklerini tazelemek isterim. İşte öykümüz:1996’da lösemili çocuklara ve ailelerine maddi ve manevi destek düşüncesiyle, iyilik için yarışan bir avuç insanla yola çıkan, çeyrek asırlık yaşını kutlamakta olan vakıf, birçok etkinliklerin yanında, topluma dört büyük eser armağan etti.

8.05.2021

Anadolu’da kadın kooperatifleri

Anadolu’ya her gidişimde, kadın girişimci, kadın üretici ve kadın çiftçi hareketlerinin arttığını sevinçle gözlemliyorum. Kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımını teşvik eden, güçlenmesini amaçlayan kadın kooperatiflerini ise destekliyorum...

7.05.2021

Kenevirde 5 yılda ne yaptık

Kenevir bitkisi ve üretiminin ‘keşfi’, 4 Mayıs 2018 yılında Samsun Vezirköprü’de kenevir ekimi ile ilgili törenle gündeme girmişti  bizce. Kenevir konusunda birçok toplantıya katıldık, bu tarımın ekonomimizi nereye götüreceği konusunda birçok yazı yazdık. Belki bugüne kadar bu tür yazıların sayısı 50’yi bulmuştur.

5.05.2021

Köpeğinizi bahçede bekleyen tehlikeler

Bahçesi olan evler, köpek dostlarımız için açık hava ve doğayla daha yakın ilişkide bulunmalarını sağlaması açısından konforlu ve keyiflidir. Dilediği zaman bahçesinde serbest ve özgürce koşabilmek köpeklerimize büyük mutluluk verir. Ancak bahçe ortamları dikkat edilmediği ve önlemleri alınmadığı takdirde, dostlarımız için bazı tehlikeleri barındırabilir.

5.05.2021