MENÜ

Gökçeada

Gökçeada ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gökçeada haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.434 Gökçeada haberi bulunmuştur.

Gökçeada, Çanakkale'nin bir ilçesi ve Türkiye'nin en büyük adasıdır. Ege Denizi'nin kuzeyinde, Saros Körfezi girişinde yer almaktadır. 91 km. kıyı şeridine sahiptir. Yıllık yağış miktarı metrekareye 950 – 1050 mm arasında değişmektedir. Adanın batısında yer alan İncirburnu Türkiye'nin de en batı noktasını oluşturmaktadır. 2011 ve 2012 yıllarında haftada 2 kez Gökçeada-İstanbul uçak seferleri yapılmış olup, 2013 ve sonrasında ticari yolcu uçuşları yapılmamıştır.

Gökçeada Haberleri

Koruma Kurulu: Kaçaklar yıkılsın

Koruma Kurulu: Kaçaklar yıkılsın

Hürriyet olarak 6 Haziran’da, koronavirüs sürecini fırsat bilen Gökçeada Belediyesi’nin arkeolojik sit alanına, koruma kurulu izni olmaksızın kısa sürede 2 bina diktiğini, adadaki çevre örgütlerinin de ayağa kalktığını yazmıştık.

7.07.2020Gündem
Türkiyenin yaşamak için en iyi kenti seçildi Sakin bir tatil için planlarınıza ekleyin...

Türkiye'nin yaşamak için en iyi kenti seçildi! Sakin bir tatil için planlarınıza ekleyin...

Bir rota çizerek güzel bir tatil geçirmek isteyenler için Çanakkale farklı alternatifler sunuyor. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin büyük şehirlerine yakınlığı ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde yurt içinden ve yurt dışından gelen turistler rahatlıkla diledikleri gibi bir tatil yapabiliyor. Ayrıca Forbes dergisi geçen yıl Türkiye’de ‘yaşamak için en ideal kent’ olarak Çanakkale’yi seçti… İşte tam da şu sıralar bir tatil için Çanakkale'de yapılması gerekenler...

29.06.2020Seyahat
Son dakika... Gökçeada Belediyesinin kaçak inşa ettiği belirlenen yapılar mühürlendi

Son dakika... Gökçeada Belediyesinin kaçak inşa ettiği belirlenen yapılar mühürlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri, Kaleköy Balıkçı Barınağı üzerinde Belediyeye ait devam eden iki inşaattan birinin sit alanında kaldığını tespit etti.

23.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Gökçeada Belediye Başkanı suç işliyor: Belediye durmuyor

Son dakika haberi: Gökçeada Belediye Başkanı suç işliyor: Belediye durmuyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca kaçak olduğu tespit edilmesine rağmen Gökçeada Belediyesi, arkeolojik sit alanında yapılan iki katlı betonarme binalardaki çalışmalarını sürdürüyor.

23.06.2020Gündem
Çanakkalede İYİ Parti-CHP gerginliği

Çanakkale'de İYİ Parti-CHP gerginliği

Çanakkale'nin İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ile Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, ittifak paydaşları olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediyelerinden ve temsilcilerinden hiçbir destek görmediklerini belirterek, CHP'yi eleştirdi. İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Rıdvan Uz da İYİ Partili belediye başkanlarına destek verdi.

17.06.2020Gündem
Bakanlık Dur dedi

Bakanlık 'Dur' dedi

Gökçeada Belediyesi tarafından arkeolojik sit alanı içinde yapılan kaçak inşaatları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı durdurdu. İnşaatların kaçak yapı muamelesi görmesi ve 3194 sayılı Yasa’nın 32 ve 42. maddelerine göre işlem uygulanması istendi.

13.06.2020Gündem
Bunu yapan belediye

Bunu yapan belediye

Gökçeada Belediyesi koronavirüs sürecini fırsata çevirerek kısa sürede iki katlı betonarme binaları sit alanına inşa etti. Olay karşısında Gökçeada çevre örgütleri ayağa kalktı. Arkeolojik sit alanı içinde izinsiz yapılan yapıların, kaçak olduğu ileri sürüldü. Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, yasaya aykırı inşa edilen yapılarla ilgili işlem başlattıklarını açıkladı.

6.06.2020Gündem
Türkiyede koronavirüsün görülmediği tatil adası Rezervasyonsuz misafir alınmayacak...

Türkiye'de koronavirüsün görülmediği tatil adası! Rezervasyonsuz misafir alınmayacak...

Tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkileyen koronavirüs salgınında vakaların azalmasıyla birlikte yeni bir sürece girildi. Normalleşmenin yavaş yavaş başlaması ile iç turizm sezonu başlıyor. Vatandaşlar,  'yeni normal' süreci heyecanla beklerken turizm bölgeleri de önlemlerini aldı. Koronavirüs sürecinde, tek bir koronavirüs vakasının görülmediği Gökçeada tatilcilerin dikkatini çekiyor.

3.06.2020Seyahat
Gökçeada-Kabatepe feribot hattında günde 6 sefer yapılacak

Gökçeada-Kabatepe feribot hattında günde 6 sefer yapılacak

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede "kontrollü sosyal hayat"ın başlamasıyla Gökçeada-Kabatepe feribot hattında her gün karşılıklı üçer sefer yapılacağı bildirildi.

2.06.2020Gündem
Marmara Bölgesi illeri nelerdir Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

Marmara Bölgesi illeri nelerdir? Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

1941 senesinde Ankara’da toplanan 1. Coğrafya kongresinde Türkiye’nin coğrafi bakımdan 7 bölgeye ayrılmasına karar verilmiştir. Türkiye’nin coğrafi açıdan daha rahat anlaşılabilmesi ve genel özelliklerinin eğitim esaslı alanlarda daha iyi bir şekilde kavram olabilmesi amacıyla coğrafi bölgeler oluşturuldu. İşte Marmara bölgesine ait tüm detaylar.

30.05.2020Gündem
Bozcaada ve Gökçeadada kontrollü turizm beklentisi

Bozcaada ve Gökçeada'da kontrollü turizm beklentisi

Ege Denizi'nin kuzeyinde yer alan önemli turizm destinasyonlarından Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerinde, normalleşme süreci çerçevesinde sakin ve kontrollü turizm beklentisi öne çıkıyor.

30.05.2020Ekonomi
Gökçeada-Kabatepe feribot seferleri hangi saatlerde yapılıyor İşte seferlerdeki yeni düzenleme

Gökçeada-Kabatepe feribot seferleri hangi saatlerde yapılıyor? İşte seferlerdeki yeni düzenleme

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında haftada beş güne düşürülen Gökçeada ile Kabatepe arasındaki feribot seferleri yedi güne çıkarıldı. İşte sefer saatleri ve detaylar

29.05.2020Gündem
Gökçeada feribot seferleri, haftanın her günü yapılacak

Gökçeada feribot seferleri, haftanın her günü yapılacak

ÇANAKKALE'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Gökçeada ilçesine yapılan ve koronavirüs tedbirleri kapsamında haftada 5 güne düşürülen feribot seferlerinin her gün düzenlenmesine karar verildi.

29.05.2020Gündem
Yunanistanın ölüme terk ettiği 40 göçmen kurtarıldı

Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 40 göçmen kurtarıldı

ÇANAKKALE’nin Gökçeada ilçesi açıklarında, Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından motoru ve benzin bidonu alınarak, Türk karasularına geri itilen lastik bot içerisindeki 12’si çocuk toplam 40 göçmen, Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

25.05.2020Gündem
Kırsalda yaşamanın bir adım ötesi: Kendi evini inşa etmek

Kırsalda yaşamanın bir adım ötesi: Kendi evini inşa etmek

Yaşadığımız zorlu süreç hepimize doğaya özlemimizi hatırlattı. Toprağa, tarıma daha çok ilgi duymaya başladık. Kendimiz ekip biçmek istiyoruz. Bir de bu işi daha ileri götürüp kendi evini yapanlar var. Türkiye’nin üç farklı noktasında elleriyle inşa ettikleri yuvalarında yaşayanlara sorduk...

Çanakkalede 4 günlük kısıtlamada deniz ulaşımına düzenleme

Çanakkale'de 4 günlük kısıtlamada deniz ulaşımına düzenleme

ÇANAKKALE'de 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, Çanakkale Boğazı ile Adalar ve Güney Marmara hattındaki deniz ulaşımını sağlayan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., feribot seferleri için düzenleme yaptı.

21.05.2020Gündem
Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı: Arı sempatik değil ama yaşamımızı sürdürmede payı çok fazla

Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı: 'Arı sempatik değil ama yaşamımızı sürdürmede payı çok fazla'

Çanakkale Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cahit İleri, 20 Mayıs 'Dünya Arı Günü' nedeniyle yaptığı açıklamada, "Arı sempatik değil ama yaşamımızı sürdürmemizde payı çok fazla" dedi.

20.05.2020Gündem
Türkiye genelinde 25 ilde maske takma zorunluluğu getirildi

Türkiye genelinde 25 ilde maske takma zorunluluğu getirildi

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tek başına koruyucu özelliği olmayan ancak sosyal mesafe kuralıyla virüsle mücadelede önemli bir tedbir olarak öne çıkan maske kullanımı, 25 ildeki hıfzıssıhha kurulu tarafından zorunlu hale getirildi. Aralarında İzmir'in de bulunduğu 13 kentte ise bazı cadde, sokak veya çarşılara maskesiz giriş yasaklandı.

20.05.2020Gündem
Gökçeadada ortaya çıktı Deniz Şeytanı olarak biliniyor...

Gökçeada'da ortaya çıktı! 'Deniz Şeytanı' olarak biliniyor...

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Gökçeada ilçesinde, balıkçılar, kılıç avı sırasında nesli tükenmekte olan ‘deniz şeytanı’ olarak da bilinen 2 metrelik manta vatozu görüntüledi.

20.05.2020Seyahat
Nesli tehlike altında olan dev vatoz Gökçeadada görüntülendi

Nesli tehlike altında olan dev vatoz Gökçeada'da görüntülendi

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde dalgıçlar, halk arasında "şeytan mantası" olarak bilinen ve görünümüyle uçan bir yarasayı andıran "mobula mobular" türü vatozu görüntüledi.

20.05.2020 Teknoloji
Gökçeadada dev vatoz görüntülendi

Gökçeada'da dev vatoz görüntülendi

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde dalgıçlar, halk arasında "şeytan mantası" olarak bilinen ve görünümüyle uçan bir yarasayı andıran "mobula mobular" türü vatozu görüntüledi.

19.05.2020Gündem
Kuzey Egede ilk kez yalancı katil balinalar, Gökçeadada dev vatoz görüntülendi

Kuzey Ege'de ilk kez yalancı katil balinalar, Gökçeada'da dev vatoz görüntülendi

Nesli tükenme tehlikesi altında olan yalancı katil balinalar, Kuzey Ege'de ilk, Ege Denizi'nde ise 25 yıl sonra görüntülendi. İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arda M. Tonay, "Yalancı katil balinaların son 30 yıldır tüm Akdeniz'de kaydı 20'den azdır. Ege Denizi'nde ise son 25 yıldır ve Kuzey Ege'de ilk defa yalancı katil balinalar kayıt altına alındı" dedi. Bu arada yine Gökçeada'da dalgıçlar halk arasında "şeytan mantası" olarak bilinen ve görünümüyle uçan bir yarasayı andıran "mobula mobular" türü vatozu görüntüledi.

19.05.2020Gündem
Gökçeadada maske takma zorunluluğu

Gökçeada'da maske takma zorunluluğu

ÇANAKKALE’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki Gökçeada ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında, açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi.

15.05.2020Gündem
Gökçeada feribot seferleri haftada 5 güne çıkarıldı

Gökçeada feribot seferleri haftada 5 güne çıkarıldı

ÇANAKKALE'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Gökçeada ilçesine, koronavirüs tedbirleri kapsamında haftada 4 güne düşürülen feribot seferleri, yeni bir karar ile 5 güne çıkarıldı.

15.05.2020Gündem
Bozcaadada 151 yıllık kilisenin çan kulesi restore edildi

Bozcaada'da 151 yıllık kilisenin çan kulesi restore edildi

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada ilçesinde, 2005 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla aslına uygun restore edilen, ancak Gökçeada ve Ayvacık depremlerinde yeniden hasar gören 151 yıllık Kimisis Teodoku Rum Ortodoks Kilisesi'nin 23.8 metre yüksekliğindeki 4 katlı çan kulesi, bir kez daha restore edildi. Kilisenin çanı yeniden çalmaya başlarken, Bozcaada’da yaşayan Rum asıllı Ortodoks Foteini Kallona, "Çok sevinçliyiz, çünkü burası bizim ibadet yerimiz. Bu konularda Sayın Erdoğan bizi hiç kırmıyor. Bizim, cemaatin her istediğini yapıyor. Ben Yunanistan'daki Bozcaadalılar derneği temsilcisi olarak kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra çanımız çalar, papazımız olur ve ayinlerimizi yaparız" dedi.

8.05.2020Seyahat
Çanakkalede 3 kişi, araçlarında uyuşturucuyla yakalandı

Çanakkale'de 3 kişi, araçlarında uyuşturucuyla yakalandı

ÇANAKKALE'nin Gökçeada ilçesinde, jandarma ekiplerince arama yapılan 2 araçta uyuşturucu ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.

7.05.2020Gündem
Çılgın bir seyahati anlatan ya da çok sevdiğimiz bir şehri yaşatan filmler

Çılgın bir seyahati anlatan ya da çok sevdiğimiz bir şehri yaşatan filmler

‘Evde Kal’dığımız zamanlarda film izlemek, yapabildiğimiz aktivitelerin başında geliyor. Gelin şimdi de kahramanlarıyla birlikte bir şehri doyasıya yaşatan ya da seyahatle dopdolu birbirinden güzel filmlere göz atalım. Sizin için seyahat temalı filmler deyince akla ilk gelenlerin dışında bir liste hazırladım. Romantik bir aşkın yaşandığı büyülü Paris’ten, çılgın bir motosiklet tutkununun yaptığı renkli seyahati anlatan filmlere kadar, farklı kategorideki filmler sizlerle...

21.04.2020Seyahat
Gökçeada’ya yarın fırtına nedeniyle tüm feribot seferleri iptal edildi

Gökçeada’ya yarın fırtına nedeniyle tüm feribot seferleri iptal edildi

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki Gökçeada ilçesine yarın yapılması planlanan tüm feribot seferleri iptal edildi.

14.04.2020Gündem
Gökçeada’ya tüm feribot seferleri iptal edildi

Gökçeada’ya tüm feribot seferleri iptal edildi

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde yarın yapılacak olan tüm feribot seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

8.04.2020Gündem
TVde ilk kez yayınlanan Hedefim Sensin nerede çekildi Hedefim Sensin filminin oyuncu kadrosunda kimler var

TV'de ilk kez yayınlanan Hedefim Sensin nerede çekildi? Hedefim Sensin filminin oyuncu kadrosunda kimler var?

Hedefim Sensin filmi oyuncuları ve konusuyla vizyona girdiği dönemde adından söz ettirmişti. Geveze mizacı yüzünden başı derde giren talihsiz bir çiğ köfte satıcısının hikayesini anlatan Hedefim Sensin'in oyuncu kadrosunda televizyon ve sinema projelerinin sevilen isimleri yer alıyor. Filmde Ata Demirer'e usta oyuncu Demet Akbağ eşlik ediyor? Peki, Hedefim Sensin filminin oyuncu kadrosunda kimler var? TV'de ilk kez yayınlanan Hedefim Sensin nerede çekildi?

3.04.2020Televizyon
Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbulu kaç yaşında fethetti Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğunun kaçıncı padişahı

Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbul'u kaç yaşında fethetti? Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun kaçıncı padişahı?

II. Mehmed veya Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun padişahlarından biridir. Tarihî kaynaklarda ismi, Mehmed isimli diğer padişahlarınki gibi, Muhammed şeklinde geçer. Fatih Sultan Mehmet, ilk olarak 1444-46 yılları arasında kısa bir dönem, daha sonra 1451'den 1481 yılında ölümüne kadar 30 yıl boyunca hüküm sürdü. Peki, Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbul'u kaç yaşında fethetti? Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun kaçıncı padişahı?

3.04.2020Gündem
Gökçeada feribot seferleri 3 güne düşürüldü

Gökçeada feribot seferleri 3 güne düşürüldü

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesine gerçekleştirilen feribot seferleri korona virüs tedbirleri kapsamında haftada 3 güne düşürüldü.

2.04.2020Gündem
Çanakkalenin ilçeleri neler ve hangi bölgede Çanakkalede gezilecek ve tarihi yerler

Çanakkale'nin ilçeleri neler ve hangi bölgede? Çanakkale'de gezilecek ve tarihi yerler

Çanakkale, özellikle boğaz savaşları ile köklü bir tarihe sahiptir. Bunun yanı sıra birçok uygarlığa da ev sahipliği yaparak kültürel açıdan zenginleşmiştir. Peki, Çanakkale’nin ilçeleri neler ve hangi bölgede? Çanakkale’de gezilecek ve tarihi yerler nelerdir? İşte Çanakkale ile ilgili tüm merak edilen soruların cevapları.

28.03.2020Seyahat
Gökçeadaya feribot seferlerine fırtına engeli

Gökçeada'ya feribot seferlerine fırtına engeli

ÇANAKKALE'nin Gökçeada ilçesine yapılması planlanan tüm feribot seferleri, Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan fırtına nedeniyle iptal edildi.

25.03.2020Gündem
Gökçeada feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi

Gökçeada feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi

Ege Denizi'nin kuzeyinde etkili fırtına nedeniyle yarın Gökçeada'ya yapılması planlanan feribot seferlerinin tümü iptal edildi.

24.03.2020Gündem
Evde oturup koronavirüsten korunan Gökçeadalılara evde ücretsiz film

Evde oturup koronavirüsten korunan Gökçeadalılara evde ücretsiz film

Dünyanın ilk ve tek sakin adası (Cittaslow) unvanına sahip Gökçeada'da yaşayanlar belediye tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında alınan önlemler ile evde kalıp hem virüsten korunuyor hem de evden çıkmamaya söz vermeleri durumunda ücretsiz film ve dizi izliyor.

24.03.2020Keyif
Türkiye’nin en güzel 10 bisiklet rotası

Türkiye’nin en güzel 10 bisiklet rotası

Nisan yaklaşıyor, baharın tadını çıkarmak için doğaya koşma zamanı. Bu hafta Türkiye’nin dört bir yanından en popüler bisiklet rotalarını sporu yaşam biçimi haline getiren Hürriyet Seyahat yazarlarına, gezginlere , dağcılara ve bisiklet tutkunlarına sorduk. İşte adım adım yollar ve mola verebileceğiniz duraklarla ilgili tüm detaylar...

22.03.2020Seyahat
Gökçeada ile Güney Marmara hattında feribot seferleri iptal

Gökçeada ile Güney Marmara hattında feribot seferleri iptal

ÇANAKKALE'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Gökçeada ilçesine yapılması planlanan tüm feribot seferleri poyraz nedeniyle iptal edildi. Güney Marmara hattında, fırtına nedeniyle yapılması planlanan tüm seferlerin iptal edildiği açıklandı.

16.03.2020Gündem
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine poyraz engeli

Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine poyraz engeli

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine yapılması planlanan tarifeli feribot seferlerinden bazıları, poyraz nedeniyle iptal edildi.

15.03.2020Gündem
Bu yıl limanlar özelleştirilecek

Bu yıl limanlar özelleştirilecek

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca geçen yıl 3 HES ile bazı taşınmazların satış-devir işlemleri tamamlanırken yaklaşık 116 milyon dolar gelir sağlandı.

10.03.2020Ekonomi
Yerel tohum ulusal güç demek

Yerel tohum ulusal güç demek

Türkiye’nin en kapsamlı Yerel Tohum Merkezi’ni Muğla’da kuran Büyükşehir Belediyesi ürettiği tohum dağıtımında Türkiye’nin 81 iline ulaştı. Yerel tohum dağıtımında geçen yıla göre başvurularda artış oldu. İnternet adresi ve Yerel Tohum Merkezi’ne 4 bin 700 talep geldi.

28.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Çanakkalede fırtınanın sürüklediği feribot karaya oturdu

Son dakika haberler... Çanakkale'de fırtınanın sürüklediği feribot karaya oturdu

Çanakkale Boğazı'nda etkili olan lodos fırtınası nedeniyle bir feribot, iskeleden ayrıldıktan kısa süre sonra kum birikintisinin bulunduğu yerde karaya oturdu. Feribot için bölgeye kurtarma botu sevk edildi. Feribotun içinde çok sayıda araç ve yolcu olduğu belirtildi.

27.02.2020Gündem
Çanakkalede lodos, deniz ulaşımını aksattı

Çanakkale'de lodos, deniz ulaşımını aksattı

ÇANAKKALE'de özellikle Kuzey Ege Denizi'nde lodos etkili olurken, Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine deniz ulaşımında aksama meydana geldi.

27.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bozcaada hazır

Heredot’a göre; “Tanrı, İnsanlar Uzun Ömürlü Olsun diye Bozcaada’yı Yaratmış...”

23.06.2020

CHP kendini keşfetmeli

CHP’li Umut Oran, AKP’nin 18 yıldır beslendiği içi boş karşılıklı sözlü atışmalardan vazgeçilmeden iktidarın gelmeyeceği uyarısını yaparak “AKP’ye laf yetiştirmek CHP’ye iktidar getirmez. Çünkü iktidar bloğunun yanında olmayan herkes düşmandır. Dün değişmemiştir, bugün değişmeyecektir ve yarın da ‘düşmanlaştırma’ siyaseti devam edecektir” dedi. Oran, partisine ve Kılıçdaroğlu’na ağır eleştiriler yöneltti. ‘Kayıkçı kavgası’ndan uzak durulmasını isteyerek “İktidar olmanın tek yolu takipçilikten vazgeçip kurumsal değişimin önünü açmaktır!” diye ekledi.

6.05.2020

Koronavirüs döneminde Çanakkale

Doğduğum yer olmasa da, doyduğum şehir Çanakkale... Bana baharın gelişini müjdeleyen, izinlerime karşılık gelen ödül, huzur bulduğum yer. Yalnız şu sıralar koronavirüs nedeniyle biraz yüzü asık. Sokakları, caddeleri ve turistik adresleri bomboş. Size biraz koronavirüs dönemindeki Çanakkale'den bahsetmek istiyorum... 

11.04.2020

İçeriden dışarıya bakmak

HABERİ okuyunca pencereden dışarıya baktım.

7.04.2020

Durdurun dünyayı inecek var

Haftalardır Çinlilerin yedikleri ve bu yediklerinden ortaya çıkan bir virüs belasının tüm dünyayı nasıl etkilediğini konuşuyoruz. Ne, Birinci Dünya Savaşı bir Sırp milliyetçisinin Avusturya Macaristan veliahtını öldürmesi ile ne de ikinci dünya savaşı Nazilerin Polanya’yı işgal etmesi ile başlamıştır.

30.03.2020