Gökçeada Belediyesi hangi partide? Çanakkale Gökçeada Belediye Başkanı kimdir? 2019 Gökçeada yerel seçim sonuçları...

Güncelleme Tarihi:

Gökçeada Belediyesi hangi partide Çanakkale Gökçeada Belediye Başkanı kimdir 2019 Gökçeada yerel seçim sonuçları...
Oluşturulma Tarihi: Mart 21, 2024 15:26

Gökçeada Belediyesi hangi parti? sorusu seçimler öncesi merak ediliyor. 2024 yerel seçimlerinin 31 Mart tarihinde yapılması yapılması planlanıyor. 2019 Gökçeada yerel seçim sonuçları da sebeple araştırılıyor. Peki, Çanakkale Gökçeada Belediyesi hangi partide? Gökçeada Belediye Başkanı kimdir?

Haberin Devamı

2024 yerel seçimleri yaklaşıyor. 31 Mart 2024 Yerel seçimleri öncesi 2019’da yapılan seçim sonuçları merak ediliyor. Çanakkale Gökçeada Belediyesi hangi partide? sorusu da bu nedenle araştırılıyor. Peki, 2019 Gökçeada Belediye Başkanı kim seçildi? İşte Gökçeada yerel seçim sonuçları 2019!

GÖKÇEADA BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 yerel seçimlerinde Gökçeada için 3.720 kullanıldı. İYİ Parti başkan adayı Ünal Çetin %56.18 oy alarak belediye seçimlerini kazandı. Şu anda Gökçeada Belediyesi İYİ Parti tarafından yönetiliyor.

GÖKÇEADA BELEDİYE BAŞKANI ÜNAL ÇETİN KİMDİR?

10 Nisan 1972 tarihinde Ezine Çanakkale’de doğan Ünal ÇETİN; ilköğretimini Ezine; orta ve lise eğitimini ise babasının memuriyeti sebebiyle geldikleri Gökçeada’da tamamladı.

Yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlayıp 1993 yılında Bitlis’in Güroymak ilçesinde meslek hayatına başladı. Bitlis’teki görevinin ardından Gökçeada’ya tayin olan ÇETİN, Uğurlu Köyü İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulunda öğretmenlik ve idarecilik yaptı.

İş hayatının yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri bağlamında, çeşitli eğitim, kültür ve sosyal yardım alanındaki STK’larda görev alan ÇETİN Türk Eğitim-Sen temsilciliği ve İLKSAN Çanakkale üst kurul delegesi olarak görev yaptı.

Mart 2014 Mahalli İdareler Seçiminden sonra Gökçeada Belediye Başkanı olarak seçilen ÇETİN, Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde bir kez daha halkın desteğini alarak görevine devam etmektedir. Çetin aynı zamanda Gelibolu Yarımadası Gelibolu, Eceabat ve Gökçeada Turizm Altyapı ve Hizmet Birliği başkanlığını da yürütmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev alan Ünal Çetin evli ve iki çocuk babasıdır.

Haberin Devamı