MENÜ

Bozcaada

Bozcaada ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bozcaada haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.671 Bozcaada haberi bulunmuştur.

Bozcaada, Türkiye'nin üçüncü büyük, Ege Denizinde ise Gökçeadadan sonra ikinci en büyük adasıdır. Ayrıca Çanakkale iline bağlı bir ilçedir. Türkiye'nin il merkezleri hâriç köyü olmayan tek ilçesidir.

Yüzölçümü 40 km², anakaraya uzaklığı 6 km'dir. Resmi nüfusu 2.543 olup, kışları 1.500 civarına düşer, yazları ise bu sayı 5.000'e kadar çıkmaktadır. Bağçılık, deniz turizmi ve rüzgar santralleriyle ön plana çıkar.

Bozcaada Haberleri

Yazlık eve talep patladı

Yazlık eve talep patladı

Koronavirüs hayatın her alanını olduğu gibi tatil alışkanlıklarını da değiştiriyor. Salgın endişeyle kalabalıktan uzak kalmak isteyenler yazlık ev kiralıyor. Sektör temsilcileri taleple birlikte fiyatların da yükseldiğini belirtiyor. Datça’da son 1 yılda konut kiraları yüzde 35, Alanya’da yüzde 31, Fethiye’de yüzde 26, Ayvalık’ta yüzde 24, Marmaris, Alaçatı ve Kuşadası’nda yüzde 21 artış gösterdi. Müstakil evlerse ise artış yüzde 39’u buldu.

31.05.2020Ekonomi
Marmara Bölgesi illeri nelerdir Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

Marmara Bölgesi illeri nelerdir? Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

1941 senesinde Ankara’da toplanan 1. Coğrafya kongresinde Türkiye’nin coğrafi bakımdan 7 bölgeye ayrılmasına karar verilmiştir. Türkiye’nin coğrafi açıdan daha rahat anlaşılabilmesi ve genel özelliklerinin eğitim esaslı alanlarda daha iyi bir şekilde kavram olabilmesi amacıyla coğrafi bölgeler oluşturuldu. İşte Marmara bölgesine ait tüm detaylar.

30.05.2020Gündem
Bozcaada ve Gökçeadada kontrollü turizm beklentisi

Bozcaada ve Gökçeada'da kontrollü turizm beklentisi

Ege Denizi'nin kuzeyinde yer alan önemli turizm destinasyonlarından Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerinde, normalleşme süreci çerçevesinde sakin ve kontrollü turizm beklentisi öne çıkıyor.

30.05.2020Ekonomi
Bozcaadada konaklama tesisleri 15 Haziranda açılacak

Bozcaada'da konaklama tesisleri 15 Haziran'da açılacak

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında 19 Mart'ta kapatılan konaklama tesislerinin 15 Haziran Pazartesi günü açılması kararlaştırıldı.

29.05.2020Ekonomi
Bozcaadaya feribot seferleri, 3 güne çıkarıldı

Bozcaada'ya feribot seferleri, 3 güne çıkarıldı

ÇANAKKALE'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ilçesine, koronavirüs salgını nedeniyle haftada 1 gün yapılan feribot seferleri, normalleşme kapsamında 3 güne çıkarıldı.

29.05.2020Gündem
Bozcaada’da oteller kapalı kalacak

Bozcaada’da oteller kapalı kalacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası normalleşme süreci kapsamında alınan yeni kararları açıklamasının ardından Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde de karantina uygulaması, konaklama tesislerinin durumu ve feribot seferlerine ilişkin yeni kararlar alındı.

29.05.2020Seyahat
Sosyal mesafeyi koruyabileceğiniz en iyi 10 plaj: Denizin zevkini güvenle çıkarın

Sosyal mesafeyi koruyabileceğiniz en iyi 10 plaj: Denizin zevkini güvenle çıkarın

Pandemi herkesi endişelendiriyor ama tatile de ihtiyacımız var. Ancak bu yaz çoğumuz başkalarıyla dip dibe olmak istemiyoruz. Jürimize ‘sosyal mesafeli tatil’ için en uygun beldelerimizi ve plajlarımızı sorduk...

Bozcaadada günübirlik girişlere yasak geliyor

Bozcaada'da günübirlik girişlere yasak geliyor

Alınan sıkı önlemler sayesinde Türkiye’de covid-19 vakasının görülmediği ender yerleşim yerlerinden Bozcaada’da normalleşme sürecine ilişkin plan hazırlandı. Bozcaada Belediyesi tarafından kamuoyuna açıklanan taslak planda yer alan lokal önlem ve kısıtlamalar dikkat çekiyor.

27.05.2020Seyahat
Çanakkalede 4 günlük kısıtlamada deniz ulaşımına düzenleme

Çanakkale'de 4 günlük kısıtlamada deniz ulaşımına düzenleme

ÇANAKKALE'de 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, Çanakkale Boğazı ile Adalar ve Güney Marmara hattındaki deniz ulaşımını sağlayan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., feribot seferleri için düzenleme yaptı.

21.05.2020Gündem
Türkiye genelinde 25 ilde maske takma zorunluluğu getirildi

Türkiye genelinde 25 ilde maske takma zorunluluğu getirildi

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tek başına koruyucu özelliği olmayan ancak sosyal mesafe kuralıyla virüsle mücadelede önemli bir tedbir olarak öne çıkan maske kullanımı, 25 ildeki hıfzıssıhha kurulu tarafından zorunlu hale getirildi. Aralarında İzmir'in de bulunduğu 13 kentte ise bazı cadde, sokak veya çarşılara maskesiz giriş yasaklandı.

20.05.2020Gündem
Nesli tehlike altında olan dev vatoz Gökçeadada görüntülendi

Nesli tehlike altında olan dev vatoz Gökçeada'da görüntülendi

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde dalgıçlar, halk arasında "şeytan mantası" olarak bilinen ve görünümüyle uçan bir yarasayı andıran "mobula mobular" türü vatozu görüntüledi.

20.05.2020Teknoloji
Bozcaadada 151 yıllık kilisenin çan kulesi restore edildi

Bozcaada'da 151 yıllık kilisenin çan kulesi restore edildi

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada ilçesinde, 2005 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla aslına uygun restore edilen, ancak Gökçeada ve Ayvacık depremlerinde yeniden hasar gören 151 yıllık Kimisis Teodoku Rum Ortodoks Kilisesi'nin 23.8 metre yüksekliğindeki 4 katlı çan kulesi, bir kez daha restore edildi. Kilisenin çanı yeniden çalmaya başlarken, Bozcaada’da yaşayan Rum asıllı Ortodoks Foteini Kallona, "Çok sevinçliyiz, çünkü burası bizim ibadet yerimiz. Bu konularda Sayın Erdoğan bizi hiç kırmıyor. Bizim, cemaatin her istediğini yapıyor. Ben Yunanistan'daki Bozcaadalılar derneği temsilcisi olarak kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra çanımız çalar, papazımız olur ve ayinlerimizi yaparız" dedi.

8.05.2020Seyahat
Türkiyenin en temiz plajı seçildi “Özveriyle korumaya çalışıyoruz”

Türkiye'nin en temiz plajı seçildi! “Özveriyle korumaya çalışıyoruz”

Çanakkele'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada'daki Akvaryum Plajı, The Guardian Gazetesi’nin seyahat yazarları tarafından Avrupa'nın en temiz 30 plajından birisi olarak gösterildi. Turkuaz renginde, ince kumuyla adanın bakir koyları arasında yer alan Akvaryum Plajı'nda, her yaz binlerce kişi kumsalda güneşlenip, denizde yüzüyor.

7.05.2020Seyahat
Patara ve Çıralı, Avrupanın en temiz plajları arasında

Patara ve Çıralı, Avrupa'nın en temiz plajları arasında

İngiliz The Guardian Gazetesi'nin seyahat yazarları, Antalya'nın Çıralı ve Patara plajlarını, Avrupa'nın en temiz plajları arasında gösterdi. İngiliz yazarların seçtiği 30 plajın arasında Türkiye'den 3 plaj daha var.

5.05.2020Seyahat
Koronavirüs Egenin turizm cennetine giremedi

Koronavirüs Ege'nin turizm cennetine giremedi

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada, her yaz yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Bu yıl ise mayıs ayına girilmesine rağmen adadaki konaklama tesisleri, koronavirüs önlemleri kapsamında açılmadı. İlçedeki yöneticilerin işi sıkı tutmasının yanı sıra, anakaradan uzak olmanın da avantajını kullanan Bozcaada'da, şu ana kadar koronavirüs vakası görülmedi.

5.05.2020Seyahat
Hiç vaka görülmedi 31 Mayısa kadar kimseyi kabul etmiyorlar

Hiç vaka görülmedi! 31 Mayıs'a kadar kimseyi kabul etmiyorlar

ÇANAKKALE’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada, her yaz yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Bu yıl ise mayıs ayına girilmesine rağmen adadaki konaklama tesisleri, koronavirüs önlemleri kapsamında açılmadı. İlçedeki yöneticilerin işi sıkı tutmasının yanı sıra, anakaradan uzak olmanın da avantajını kullanan Bozcaada’da, şu ana kadar koronavirüs vakası görülmedi.

2.05.2020Ekonomi
Bozcaadadaki tesislerin kapalı kalma süresi 31 Mayısa uzatıldı

Bozcaada'daki tesislerin kapalı kalma süresi 31 Mayıs'a uzatıldı

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm konaklama tesislerinin kapalı kalma süresi, 31 Mayıs tarihine kadar uzatıldı. Daha önce, tesislerin 30 Nisan tarihine kadar kapalı olacağı açıklanmıştı.

28.04.2020Seyahat
Kuzey Egede corona virüs kararı Süre 31 Mayısa kadar uzatıldı

Kuzey Ege'de corona virüs kararı! Süre 31 Mayıs'a kadar uzatıldı

ÇANAKKALE’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm konaklama tesislerinin kapalı kalma süresi, 31 Mayıs tarihine kadar uzatıldı. Daha önce, tesislerin 30 Nisan tarihine kadar kapalı olacağı açıklanmıştı.

27.04.2020Ekonomi
Çanakkale Bozcaadada bin 500 yıllık kiremit mezar

Çanakkale Bozcaada'da bin 500 yıllık kiremit mezar

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde Bizans dönemine ait bin 500 yıllık kiremit mezar bulundu.

21.04.2020Keyif
1500 yıllık mezar ortaya çıktı

1500 yıllık mezar ortaya çıktı!

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde Çayır Plajı sahilinde Bizans dönemine ait 1500 yıllık kiremit mezar ortaya çıktı. Müze Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı incelemede, mezar içinde herhangi bir buluntuya rastlanmadı.

20.04.2020Gündem
Bozcaada feribot seferleri 1 güne indirildi

Bozcaada feribot seferleri 1 güne indirildi

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde, korona virüs tedbirleri kapsamında adaya yapılan feribot seferleri haftada 1 güne indirildi.

16.04.2020Gündem
Bozcaada feribot seferleri haftada bir güne düşürüldü

Bozcaada feribot seferleri haftada bir güne düşürüldü

Çanakkale'nin turistik Bozcaada ilçesine düzenlenen feribot seferleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında haftada bir gün yapılacak.

15.04.2020Gündem
Bozcaada Nerede Bozcaadaya Nasıl Gidilir Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Nerede? Bozcaada'ya Nasıl Gidilir? Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada bütün farklı mevsimlerde ziyaret edilen en önemli adalardan biridir. Tarihi yapısı ve kültürel mirası ile doğal güzellikler açısından büyük beğeni toplayan noktalar arasında yer alıyor. Pek çok kişi internet üzerinden bölge hakkında bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, Bozcaada nerede? Bozcaada'ya nasıl gidilir? Bozcaada gezilecek yerler hakkında bilinmesi gerekenler.

11.04.2020Gündem
Bozcaada feribot seferlerine fırtına engeli

Bozcaada feribot seferlerine fırtına engeli

Ege Denizi'nin kuzeyinde etkili olan fırtına nedeniyle yarın Bozcaada'ya yapılması planlanan feribot seferlerinin tümü iptal edildi.

5.04.2020Gündem
Çanakkalenin ilçeleri neler ve hangi bölgede Çanakkalede gezilecek ve tarihi yerler

Çanakkale'nin ilçeleri neler ve hangi bölgede? Çanakkale'de gezilecek ve tarihi yerler

Çanakkale, özellikle boğaz savaşları ile köklü bir tarihe sahiptir. Bunun yanı sıra birçok uygarlığa da ev sahipliği yaparak kültürel açıdan zenginleşmiştir. Peki, Çanakkale’nin ilçeleri neler ve hangi bölgede? Çanakkale’de gezilecek ve tarihi yerler nelerdir? İşte Çanakkale ile ilgili tüm merak edilen soruların cevapları.

28.03.2020Seyahat
Bozcaadada 180 hanenin pazar ihtiyacı karşılandı

Bozcaada'da 180 hanenin pazar ihtiyacı karşılandı

ÇANAKKALE'nin Bozcaada ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında halk pazarı kurulmadı. Bozcaada Belediyesi ekipleri, 180 ailenin siparişlerini alıp, evlerine götürdü.

26.03.2020Gündem
Gökçeadaya feribot seferlerine fırtına engeli

Gökçeada'ya feribot seferlerine fırtına engeli

ÇANAKKALE'nin Gökçeada ilçesine yapılması planlanan tüm feribot seferleri, Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan fırtına nedeniyle iptal edildi.

25.03.2020Gündem
Gökçeada feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi

Gökçeada feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi

Ege Denizi'nin kuzeyinde etkili fırtına nedeniyle yarın Gökçeada'ya yapılması planlanan feribot seferlerinin tümü iptal edildi.

24.03.2020Gündem
Bozcaada 15 Nisan’a kadar kapandı

Bozcaada 15 Nisan’a kadar kapandı

Koronavirüs salgını nedeniyle ülke genelinde alınan tedbirler sonrası bazı vatandaşlar evde oturmak yerine turizm merkezlerine akın etti. Bozcaada’da yaşanan yoğunluk sonrası alınan kararla, adadaki konaklama tesisleri 15 Nisan’a kadar kapatıldı.

20.03.2020Gündem
Turizm cennetindeki konaklama tesisleri 15 Nisan’a kadar kapandı

Turizm cennetindeki konaklama tesisleri 15 Nisan’a kadar kapandı

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm konaklama tesisleri, 19 Mart-15 Nisan tarihleri arasında kapalı olacak.

19.03.2020Seyahat
Corona virüsü duyan gitti Yeni karar geldi: 15 Nisana kadar...

Corona virüsü duyan gitti! Yeni karar geldi: 15 Nisan'a kadar...

ÇANAKKALE’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turizm cenneti Bozcaada’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm konaklama tesisleri, 19 Mart-15 Nisan tarihleri arasında kapalı olacak.

19.03.2020Ekonomi
Gökçeada ile Güney Marmara hattında feribot seferleri iptal

Gökçeada ile Güney Marmara hattında feribot seferleri iptal

ÇANAKKALE'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Gökçeada ilçesine yapılması planlanan tüm feribot seferleri poyraz nedeniyle iptal edildi. Güney Marmara hattında, fırtına nedeniyle yapılması planlanan tüm seferlerin iptal edildiği açıklandı.

16.03.2020Gündem
Bozcaadada teknesiyle denize açılan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Bozcaada'da teknesiyle denize açılan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

ÇANAKKALE'nin Bozcaada ilçesinde avlanmak için denize açılan ve kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki Tamer Taşören'in cansız bedenine, Sahil Güvenlik ekiplerince ulaşıldı.

15.03.2020Gündem
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine poyraz engeli

Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerine poyraz engeli

Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine yapılması planlanan tarifeli feribot seferlerinden bazıları, poyraz nedeniyle iptal edildi.

15.03.2020Gündem
Silivride yat yangınında hayatını kaybeden kaptan son yolculuğuna uğurlandı

Silivri'de yat yangınında hayatını kaybeden kaptan son yolculuğuna uğurlandı

Silivri açıklarında 2 kişinin öldüğü 3 kişinin yaralandığı yat yangınında hayatını kaybeden kaptan Engin Sili Fenerbahçe Camii'nde düzenlenen cenaze törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

5.03.2020Gündem
Yelkencilerin Temel Reisi ‘Black Eyes 1’de öldü

Yelkencilerin Temel Reis'i ‘Black Eyes 1’de öldü

Silivri açıklarında yanarak batan Black Eyes 1 isimli motor yatta, İstanbul Yelken Kulübü’nün Temel Reis lakaplı kaptan yardımcısı Engin Sili’nin (52) de hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Engin Sili ve makine ustası Abdurrahman Şen’in cesetleri ile yaralı kurtulan 3 kişiyi denizden ABD 6. Filosu’na bağlı ‘USS Ross’ güdümlü füze destroyerinin personeli çıkardı.

5.03.2020Gündem
Silivrideki yat faciasında 2 kişi ölmüştü Yangını ABD savaş gemisi de müdahale etmiş

Silivri'deki yat faciasında 2 kişi ölmüştü! Yangını ABD savaş gemisi de müdahale etmiş

Silivri açıklarında 2 kişinin öldüğü yat yangınında yaralılara yardım eden gemiler arasında ABD savaş gemisi olduğu da ortaya çıktı. ABD donanmasından olay anına ve yaralıların kurtarılmasına ilişkin fotoğraflar paylaşıldı.

4.03.2020Gündem
Son dakika haberler...Silivri açıklarında yatta yangın: İki kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberler...Silivri açıklarında yatta yangın: İki kişi hayatını kaybetti

Silivri açıklarında henüz bilinmeyen bir nedenle yatta yangın çıktı. Çevredeki gemiler yangına müdahale etti. Tekne yanarak batarken yattaki 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralı olarak kurtarıldı. Yangınla ilgili İstanbul Valiliği'nden de açıklama yapıldı.

3.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Çanakkalede fırtınanın sürüklediği feribot karaya oturdu

Son dakika haberler... Çanakkale'de fırtınanın sürüklediği feribot karaya oturdu

Çanakkale Boğazı'nda etkili olan lodos fırtınası nedeniyle bir feribot, iskeleden ayrıldıktan kısa süre sonra kum birikintisinin bulunduğu yerde karaya oturdu. Feribot için bölgeye kurtarma botu sevk edildi. Feribotun içinde çok sayıda araç ve yolcu olduğu belirtildi.

27.02.2020Gündem
Çanakkalede lodos, deniz ulaşımını aksattı

Çanakkale'de lodos, deniz ulaşımını aksattı

ÇANAKKALE'de özellikle Kuzey Ege Denizi'nde lodos etkili olurken, Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine deniz ulaşımında aksama meydana geldi.

27.02.2020Gündem
Çanakkalede fırtına sebebiyle bazı ada seferleri iptal

Çanakkale'de fırtına sebebiyle bazı ada seferleri iptal

Çanakkale'de deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması, Kuzey Ege Denizi'ndeki lodos fırtınası sebebiyle bazı ada seferlerini iptal etti.

27.02.2020Gündem
Bozcaadayı ayağa kaldıran cinayetin iddianamesi tamamlandı

Bozcaada'yı ayağa kaldıran cinayetin iddianamesi tamamlandı

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde eğlence mekanında Ramazan Öksüz'ün (31) dövülerek öldürülmesiyle ilgili 8 aydır yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede 3’ü tutuklu aralarında işletme sahibi B.O.B.'nin de bulunduğu 5'i tutuksuz toplam 8 şüphelinin 'kasten adam öldürmek' suçundan yargılanması talep edildi. Olayın ardından yüzlerce kişi, İlçe Emniyet Amirliği önünde toplanmış, zanlıları linç etmek istemişti. Adaya onlarca Özel Harekat Polisi takviye edilmişti.

26.02.2020Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: SGK teşvik süresi o illerde 1 yıl uzatıldı

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: SGK teşvik süresi o illerde 1 yıl uzatıldı

Bakan Selçuk; “51 il ve 2 ilçemizde İlave 6 Puanlık SGK teşvikimizin süresini 1 yıl daha uzattık” açıklamasında bulundu.

23.02.2020Ekonomi
Tahkim Kurulundan, Galatasaray ve Semih Özsoya onama, Beşiktaş ret

Tahkim Kurulu'ndan, Galatasaray ve Semih Özsoy'a onama, Beşiktaş ret

Türkiye Futbol Federasyonu Galatasaray Kulübü ve Fenerbahçe Kulübü Başkan vekili Semih Özsoy'a verilen para cezasını onadı. Beşiktaş'ın itirazı ise reddedildi.

20.02.2020Futbol
Gökçeada feribot seferlerinde yeni iptaller

Gökçeada feribot seferlerinde yeni iptaller

Ege Denizi'nin kuzeyinde etkili olan fırtına nedeniyle Gökçeada feribot seferlerinden ikisi daha iptal edildi.

6.02.2020Gündem
Gökçeada ve Bozcaada’ya yarın sabah yapılacak bazı seferler iptal edildi

Gökçeada ve Bozcaada’ya yarın sabah yapılacak bazı seferler iptal edildi

Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın sabah yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.

4.02.2020Gündem
Temmuzda 4. kez Bozcaada Caz Festivali

Temmuz'da 4. kez Bozcaada Caz Festivali

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek Bozcaada Caz Festivali’nin tarihleri belli oldu. Festival, 'allaturca' ve '3dots’un ortaklığıyla 17-19 Temmuz 2020 tarihlerinde Bozcaada’da gerçekleşecek.

28.01.2020Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Koronavirüs döneminde Çanakkale

Doğduğum yer olmasa da, doyduğum şehir Çanakkale... Bana baharın gelişini müjdeleyen, izinlerime karşılık gelen ödül, huzur bulduğum yer. Yalnız şu sıralar koronavirüs nedeniyle biraz yüzü asık. Sokakları, caddeleri ve turistik adresleri bomboş. Size biraz koronavirüs dönemindeki Çanakkale'den bahsetmek istiyorum... 

11.04.2020

Hayallerimin lokantası

Tam tarihini hatırlamıyorum 2007 olabilir, bir arkadaşımın önerisiyle Moda Caddesi’ne paralel ara sokaklardan birindeki Fauna’nın kapısından adım attığımda “Tam hayalimdeki lokanta” diye içimden geçirdiğimi dün gibi hatırlıyorum.

25.01.2020