MENÜ

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 49.928 Sağlık Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, ülkedeki tüm sağlık işlerinden sorumlu olan bakanlıktır.

GÖREVLERİ

- Toplumun hayatını beden,ruhen ve sosyal bakımdan tam iyilik hâli içinde sürdürmesini sağlamak için fert ve toplum sağlığını korumak ve bu amaçla ülkeyi kapsayan plan ve programlar yapmak, uygulamak ve uygulatmak, her türlü tedbiri almak, gerekli teşkilatı kurmak ve kurdurmak,
- Bulaşıcı, salgın ve sosyal hastalıklarla savaşarak koruyucu,tedavi edici hekimlik ve rehabilitasyon hizmetlerini yapmak,
- Anne ve çocuk sağlığının korunması ve aile planlaması hizmetlerini sunmak
- İlaç, ve psikotrop maddelerin üretim ve tüketimini her safhada kontrol ve denetlemek; farmasötik ve tıbbi madde ve müstahzar üreten yerlerin,dağıtım yerlerinin açılış ve çalışmalarını esaslara bağlamak, denetlemek,
- Gerekli aşı, serum,kan ürünleri ve ilaçların üretimini yapmak, yaptırmak ve gerekirse ithalini sağlamak.
- Temel sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait olmak üzere Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı ve mahalli idarelerle işbirliği suretiyle gıda maddelerinin ve bunları üreten yerlerin sağlık açısından kontrol hizmetlerini yürütmek,
- Mahalli idareler ilgili diğer kuruluşlarla işbirliği suretiyle çevre sağlığını ilgilendiren gerekli tedbirleri almak ve aldırmak,
- Bulaşıcı, salgın insan hastalıklarına karşı kara hudut kapıları, deniz ve hava limanlarında koruyucu sağlık tedbirlerini almak,
- Kanser, verem ve savaş hizmetlerini yürütmek ve bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşların çalışmalarının koordinasyonunu ve denetimini sağlamak,
- Bu görevlerin yerine getirilmesi için gerekli tesisleri kurmak ve işletmek, meslek personelini yetiştirmek,
- Sağlık hizmetleriyle ilgili olarak milletlerarası ve yurt içindeki kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak.

Sağlık Bakanlığı Haberleri

Fransa’da koronavirüs vaka sayısı rekor kırdı

Fransa’da koronavirüs vaka sayısı rekor kırdı!

Fransa’da korona virüs salgının başlamasından bu yana günlük vaka sayısında yeni rekor kırıldı. Ülke genelinde son 24 saatte 13 bin 498 yeni vaka tespit edildi.

19.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 19 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 19 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloya göre, son 24 saatte 97 bin 416 Kovid-19 testi yapıldı, 1538 kişiye hastalık tanısı konuldu, 68 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1432 oldu.

19.09.2020Gündem
Bakan Selçuk: Yüz yüze eğitime hazırız

Bakan Selçuk: Yüz yüze eğitime hazırız

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, okulöncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerini okullarıyla buluşturmaya yönelik hazırlıklarını tamamladı.

19.09.2020Eğitim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı duyurdu Öğrencilere ücretsiz verilecek

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı duyurdu! Öğrencilere ücretsiz verilecek

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim hazırlıkları kapsamında okullarda dezenfeksiyon çalışmalarının tamamlandığını, hijyen ve dezenfektan ihtiyaçlarının karşılandığını, ateş ölçer bulundurulmasının sağlandığını belirterek, üç haftalık sürede tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceklerini bildirdi.

19.09.2020Gündem
İranda Kovid-19dan hayatını kaybedenlerin sayısı 24 bini geçti

İran'da Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısı 24 bini geçti

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 166 artarak 24 bin 118 oldu.

19.09.2020Dünya
Tur teknesinde koronavirüs genelgesi böyle delindi

Tur teknesinde 'koronavirüs genelgesi' böyle delindi

Alanya'da tekneyle tura çıkan bir grup, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı'nın maske, temizlik ve sosyal mesafe genelgelerini halay çekerek deldi. Halay çekenlerden bazıları ise maskelerini çene altına indirdi.

19.09.2020Haber
Rusyadan koronavirüs ilacı açıklaması

Rusya'dan koronavirüs ilacı açıklaması

Rusya'da (Covid-19) hastalarının tedavisinde kullanılan 3 ilacın eczanelerde satışına izin çıktığı bildirildi. İlaçlardan Areplivir'in eczanede satış fiyatının bin 200 TL olacağı ifade edildi.

19.09.2020Dünya
Alanyada akılalmaz görüntüler... Yasağa rağmen tur teknesinde halay çektiler

Alanya'da akılalmaz görüntüler... Yasağa rağmen tur teknesinde halay çektiler

Antalya'nın Alanya ilçesinde, tekneyle tura çıkan bir grup, maske ve sosyal mesafe kurallarını ihlal etti. Grup teknede halay çekerken, bazılarının maskesiz olduğu, bazılarının ise maskelerini çene altına indirdiği görüldü.

19.09.2020Gündem
Antalyaspor tesislerinde hayat normale döndü

Antalyaspor tesislerinde hayat normale döndü

Süper Lig'de bu akşam saat 19.00'da oynanacak Beşiktaş maçı öncesinde yapılan koronavirüs testi sonuçlarındaki belirsizlik nedeniyle İstanbul yolculuğunu 8 saat gecikmeli gerçekleştiren Fraport TAV Antalyaspor'da; teknik heyet, futbolcu ve destek ekibi ile tesislerdeki görevli personelin testlerinin negatif sonuçlanmasıyla birlikte Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde hayat normale döndü.

19.09.2020Futbol
Hasta koronavirüs pozitif olduğunu öğrenmeden filyasyon kapıda

Hasta koronavirüs pozitif olduğunu öğrenmeden filyasyon kapıda

Sağlık Bakanlığı, Covid- 19 testi pozitif çıkan hastalara ulaşıp, temaslıların kısa sürede belirlenmesi için filyasyon çalışması kapsamında 'Mekansal İş Zekası' uygulamasını hayata geçirdi. Sistem sayesinde bazen hastalar pozitif olduğunu öğrenmeden filyasyon ekibini kapıda görüyor.

19.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Cilt bakımı sonrası hayatının şokunu yaşamıştı… İyi haber geldi

Son dakika haberler: Cilt bakımı sonrası hayatının şokunu yaşamıştı… İyi haber geldi

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, güzellik merkezinde cilt bakımı yaptırırken yüzünde enfeksiyon ve 2'nci derece yanık meydana gelen Müge Gümşar (29), Op. Dr. Ali Nurhan Özbaba tarafından muayene edildi. Özbaba, "Hastamızın son durumunda yüzünden birinci ve ikinci derece yanık oluşmuş, oraya yapılan işlemle. Burada yapılması gereken şey yanık tedavisi uygulayacağız. Tedavinin 6 aya kadar uzadığı oluyor" dedi.

19.09.2020Gündem
Beşiktaş-Antalyaspor maçı direkten döndü 15 pozitif olsaydı iptal edilecekti

Beşiktaş-Antalyaspor maçı direkten döndü! 15 pozitif olsaydı iptal edilecekti

‘Akredite olmayan’ bir sağlık kuruluşundan test yaptıran Antalyasporlular, dün ‘akredite edilmiş’ bir hastanede teste girdi. İki test arasında tutarsızlık oldu. Bugünkü Beşiktaş maçının iptali söz konusu iken, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nce yaptırılan sonuçlarda 2 vaka olduğu anlaşıldı.

19.09.2020Futbol
Son dakika haberi: ABD Başkanı Trumptan flaş koronavirüs aşısı açıklaması

Son dakika haberi: ABD Başkanı Trump'tan flaş koronavirüs aşısı açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, düzenlediği basın toplantısında Nisan 2021e kadar aşının tüm Amerikalılar için hazır olacağını duyurdu.

18.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 18 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 18 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloya göre son 24 saatte 111 bin 113 Kovid-19 testi yapıldı, 1771 kişiye hastalık tanısı konuldu, 62 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1402 oldu.

18.09.2020Haber
Son Dakika Haberi | Gençlerbirliğinde Konyaspor maçı öncesi pozitif koronavirüs vakaları

Son Dakika Haberi | Gençlerbirliği'nde Konyaspor maçı öncesi pozitif koronavirüs vakaları!

Gençlerbirliği, Konyaspor maçı öncesinde yapılan testlerde iki personelde koronavirüse rastlandığını açıkladı.

18.09.2020Futbol
ABDde çok konuşulacak iddia: Yazanlar bilim insanı değil

ABD'de çok konuşulacak iddia: Yazanlar bilim insanı değil

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından geçen ay resmi internet sitelerinde yayımlanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test kılavuzunun CDC bilim insanları tarafından yazılmadığı iddia edildi.

18.09.2020Dünya
Hakkaride karantina kuralları uymayan 18 kişi yurtlara yerleştirildi

Hakkari'de karantina kuralları uymayan 18 kişi yurtlara yerleştirildi

HAKKARİ'de, karantina kurallarına uymayıp sokağa çıkan 18 kişi polis tarafından yakalanarak yurtlara yerleştirildi. Yurt masrafları ise karantinayı ihlal edenlerden tahsil edilecek.

18.09.2020Gündem
Elif Bestehan’la ‘Durma’k yok

Elif Bestehan’la ‘Durma’k yok!

Elif Bestehan & Caner Şahin iş birliğiyle, Avrupa Müzik’ten çıkan ilk single ‘Durma’ tüm dijital platformlarda yerini aldı.

18.09.2020Avrupa
Hackerlar koronavirüs salgınını fırsat bilip saldırı düzenliyor

Hacker'lar koronavirüs salgınını fırsat bilip saldırı düzenliyor

Siber güvenlik uzmanları, Android odaklı bankacılık Truva Atı’nın Türkiye'de COVID-19 salgınını fırsat bilerek yayıldığı konusunda uyardı

18.09.2020Teknoloji
Son dakika haberi... 15 günlük sürede saptandı… Gerçekten çok hızlı ve çok fazla

Son dakika haberi... 15 günlük sürede saptandı… 'Gerçekten çok hızlı ve çok fazla'

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi, Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Son 1,5 aya baktığımızda 1 aylık sürede saptanan aktif vaka, bu sefer 15 günlük sürede saptandı. Bu bize bulaşın gerçekten çok hızlı ve çok fazla miktarda olduğunu gösteriyor" dedi.

18.09.2020Gündem
Tel Abyadda teröristlerin yaktığı hastane onarıldı, günlük 800 hastaya şifa dağıtıyor

Tel Abyad'da teröristlerin yaktığı hastane onarıldı, günlük 800 hastaya şifa dağıtıyor

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nce düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG'den temizlenen Suriye'nin Tel Abyad kentinde, teröristlerin kaçarken yaktıkları ve Sağlık Bakanlığı'nca onarımı yapılan hastane, günde 800 hastaya sağlık hizmeti vermeye başladı.

18.09.2020Gündem
Erciyes Teknoparkta zeytinyağı bazlı propolisin klinik çalışmasının yapıldı

Erciyes Teknopark'ta zeytinyağı bazlı propolisin klinik çalışmasının yapıldı

Erciyes Teknopark'ta, Sağlık Bakanlığı onayı ile zeytinyağı bazlı propolisin klinik çalışmasının yapıldığı bildirildi.

18.09.2020Teknoloji
Yanıltıcı takviye gıdasına 6 milyon TL ceza

Yanıltıcı takviye gıdasına 6 milyon TL ceza

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, takviye edici gıda sektörü reklamlarında, ‘zayıflatır, yağ yakar, kilo aldırır, boy uzatır, saç çıkartır, kelliği önler, cinsel performansı artırır’ gibi mevzuata aykırı sağlık beyanlarıyla tüketicilerin aldatıldığını belirterek, 2015’den itibaren 764 takviye edici gıda reklamının incelendiğini ve toplam 6 milyon 760 bin 476 TL para cezası uygulandığını açıkladı.

18.09.2020Ekonomi
İspanya, Portekiz ve İtalyada koronavirüs salgınında son rakamlar açıklandı

İspanya, Portekiz ve İtalya'da koronavirüs salgınında son rakamlar açıklandı

Son 24 saatte İspanya'da 11 bin 291, Portekiz'de 770, İtalya'da ise 1585 kişide daha koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiği duyuruldu.

17.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 17 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 17 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloya göre, Son 24 saatte 66 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1372 oldu, 1143 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 263 bin 745'e yükseldi.

17.09.2020Haber
2 + 5 sistemi nedir Yüz yüze eğitim nasıl uygulanacak Bakan Selçuktan son dakika açıklamalar

2 + 5 sistemi nedir? Yüz yüze eğitim nasıl uygulanacak? Bakan Selçuk'tan son dakika açıklamalar!

2 + 5 sistemi nedir sorusu MEB'in açıklamalarının ardından gündeme geldi. Okulların açılacağı tarih gündemde yer almaya devam ederken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika değerlendirmelerde bulundu. 21 Eylül'de başlayacak olan yüz yüze eğitimde MEB ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışmasıyla HES uygulamasına geçileceğini duyuran Selçuk, 2+5 sistemiyle sınıfların ikiye bölüneceğini ifade etti. Peki, yüz yüze eğitim nasıl uygulanacak? İşte, Milli Eğitim Bakan Selçuk'un yüz yüze eğitim açıklaması ve 2+5 sisteminin detaylarıyla ilgili ayrıntılar...

17.09.2020Eğitim
Tuzla Halk Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Tuzla Halk Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Tuzla Halk Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Tuzla Halk Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Maddi açıdan ya da iş nedeni ile İstanbul’dan ayrılamayan ancak yaz aylarında tatil yapmak isteyen kişiler için tavsiye edilecek mekânların başında Tuzla Halk Plajı gelmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafınca onaylanmış olan Tuzla Halk Plajı hakkında detaylı bilgilere, giriş ücretlerine ve plajın özelliklerine detaylıca derledik.

17.09.2020Seyahat
Sağlık Bakanlığı personel alımı için son gün İşte, KPSS 2020/11 tercih kılavuzu

Sağlık Bakanlığı personel alımı için son gün! İşte, KPSS 2020/11 tercih kılavuzu

Sağlık Bakanlığı personel alımı, KPSS 2020/11 aracılığıyla bugün sona erecek. Bünyesine farklı pozisyonlardan toplam 200 personel alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı, personel alımı işlemi için KPSS 2020/11 tercih kılavuzunu baz alacak. İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı için KPSS 2020/11 tercih kılavuzu detayları

17.09.2020Gündem
İnfluenza nedir, belirtileri nedir

İnfluenza nedir, belirtileri nedir?

İnfluenza halk arasında grip olarak da bilinen virüs türüdür. Etkisine göre vücut içerisinde bronşları, burnu, boğazı ve akciğerleri sarabilen İnfluenza, bulaşıcı etkiye sahiptir. İnfluenza A,B ve C olmak üzere 3 farklı türü bulunmaktadır. İnfluenza türleri, farklı salgınları ifade edebilmektedir. Peki, İnfluenza belirtileri nedir ve İnfluenza A ve B pozitif çıkması ne anlama gelir? İşte, İnfluenza hakkında merak edilen tüm detaylar

17.09.2020Sağlık
İranda son 24 saatte 176 kişi Kovid-19dan hayatını kaybetti

İran'da son 24 saatte 176 kişi Kovid-19'dan hayatını kaybetti

İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 176 artarak 23 bin 808'e yükseldi.

17.09.2020Dünya
Prof. Dr. Murat Akova kimdir Aşı açıklamasıyla gündeme gelen Prof. Dr. Murat Akovanın biyografisi

Prof. Dr. Murat Akova kimdir? Aşı açıklamasıyla gündeme gelen Prof. Dr. Murat Akova'nın biyografisi

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Akova ilk aşı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Faz 3 klinik çalışmasını yürüten Prof. Dr. Murat Akova, ‘İlk etapta 13 bin kişiye aşı yapmayı hedefliyoruz. Önce bin 200 sağlık çalışanına aşı yapacağız’ dedi. Açıklama ardından Prof. Dr. Murat Akova’nın biyografisi merak konusu oldu. Peki, Prof. Dr. Murat Akova kimdir? İşte aşı açıklamasıyla gündeme gelen Prof. Dr. Murat Akova'nın biyografisi...

17.09.2020Gündem
KKTC’de koronavirüs kurallarına uymayanlara hapis cezası yolda

KKTC’de koronavirüs kurallarına uymayanlara hapis cezası yolda!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) koronavirüs (Covid-19) önlemlerine uymayan kişilere bir yıl hapis cezası verileceği duyurdu.

17.09.2020Dünya
Gümüşdere Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Gümüşdere Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Gümüşdere Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Gümüşdere Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Yaz aylarında Akdeniz ve Ege denizini değerlendiremeyenler için en doğru alternatif içerisinde Gümüşdere plajı gelmektedir. Bu yüzden birçok kişi plaj hakkında bilgi almaya çalışmak da ve internetten inceleme gerçekleştirmektedir. Peki, Gümüşdere Plajı nerede ve nasıl gidilir? Gümüşdere Plajı özellikleri, kamp ile konaklama detayları ve giriş ücreti (2020) hakkında detayları derledik.

17.09.2020Seyahat
Badavut Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Badavut Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Badavut Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Badavut Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Ege'nin en özel günleri arasında Badavut Plajı gelmektedir. Özellikle yaz ayları geldiği zaman ziyaret edilen önemli plajlar arasında olduğunu dile getirmek mümkün. Peki, Badavut Plajı nerede ve nasıl gidilir? Badavut Plajı özellikleri, kamp ile konaklama detayları ve giriş ücreti (2020) bilgilerini derledik.

17.09.2020Seyahat
Müge Boz ve Red Bull sporcusu Yağız Avcı ile adrenalin tavan yaptı

Müge Boz ve Red Bull sporcusu Yağız Avcı ile adrenalin tavan yaptı!

Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı Türkiye Rallisi’nde büyük bir heyecan yaşandı. Ekstrem sporlara tutkusuyla tanınan ünlü oyuncu Müge Boz, Türkiye’de rallinin efsane isimlerinden Red Bull sporcusu Yağız Avcı’nın bol dumanlı ve adrenalin dolu test etabında Avcı’ya co-pilotluk yaptı.

17.09.2020Diğer
Avustralya’da 3 ayın en düşük Kovid-19 vaka sayısı kaydedildi

Avustralya’da 3 ayın en düşük Kovid-19 vaka sayısı kaydedildi

Avustralya’da son 24 saatte 34 kişinin Kovid-19'a yakalanmasıyla, 24 Haziran’dan bu yana ülkedeki en düşük yeni vaka sayısı görüldü.

17.09.2020Dünya
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan canlı yayında çok önemli sınav duyurusu

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan canlı yayında çok önemli sınav duyurusu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk canlı yayında sınavlarla ilgili açıklamasında 'Tüm sınavları okullarda yapacağız. Öğrenciler bütün müfredatten sorumlu olacaklar. 8 ve 12'ler için özel destek paketimiz var' ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Selçuk canlı yayında HES uygulaması ile ilgili de 'Bizler herhangi bir pozitif vaka halinde bunu anlık olarak bilgiyi zaten alıyoruz. Böyle bir sistem kurduk. Bugün tamamlandı. İlk defa burada söylüyoruz. MEB ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışması HES uygulaması tamamlandı.' dedi..

17.09.2020Haber
Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan canlı yayında çok önemli sınav duyurusu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan canlı yayında çok önemli sınav duyurusu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk canlı yayında sınavlarla ilgili açıklamasında 'Tüm sınavları okullarda yapacağız. Öğrenciler bütün müfredatten sorumlu olacaklar. 8 ve 12'ler için özel destek paketimiz var' ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Selçuk canlı yayında HES uygulaması ile ilgili de 'Bizler herhangi bir pozitif vaka halinde bunu anlık olarak bilgiyi zaten alıyoruz. Böyle bir sistem kurduk. Bugün tamamlandı. İlk defa burada söylüyoruz. MEB ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışması HES uygulaması tamamlandı.' dedi..

16.09.2020Eğitim
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 16 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 16 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Son 24 saatte 63 kişi Kovid-19 nTürkiye'de son 24 saatte 112 bin 645 Kovid-19 testi yapıldı, 1771 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 63 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, 1351 ağır hasta sayısı oldu.

16.09.2020Haber
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Salgında son durum ne? Yeni tedbirler gündemde mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası merak edilen soruları yanıtladı. Öte yandan Bakan Koca'nın açıkladığı son tabloya göre Türkiye'de son 24 saatte 112 bin 645 Kovid-19 testi yapıldı, 1771 kişiye hastalık tanısı konuldu. 'Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna yanıt veren Bakan Koca 'Şu an için öyle bir durum söz konusu değil, Bilim Kurulu'nun bu yönde bir tavsiyesi olmadı' dedi.

16.09.2020Gündem
Son Dakika | Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepilden yayıncı kuruluş ve istifa açıklaması

Son Dakika | Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil'den yayıncı kuruluş ve istifa açıklaması

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, bugün yapılan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

16.09.2020Futbol
Yunanistan’da maske fiyaskosu

Yunanistan’da maske fiyaskosu

Yunan hükümetinin okullara ücretsiz maske sağlama planı hayal kırıklığı oluşturdu. Teslim edilen maskelerin yanlış ölçümler nedeniyle hem çocuklar hem de yetişkinler için çok büyük olması fiyaskoya neden oldu.

16.09.2020Dünya
Görüntüler Şanlıurfadan... Yasağa rağmen sokak düğünü yaptılar

Görüntüler Şanlıurfa'dan... Yasağa rağmen sokak düğünü yaptılar

ŞANLIURFA’da, yasak olmasına rağmen bir çift için sokakta; çok sayıda kişinin katılımıyla düğün yapıldı. Düğüne katılanlar, sosyal mesafeyi hiçe sayıp halay çekti. Görüntülerin sosyal medyada yayımlanması üzerine polis adrese giderek kimliği tespit edilenlere cezai işlem uyguladı.

16.09.2020Haber
Şanlıurfa’da yasağa rağmen sokakta düğün yapılıp halay çekildi

Şanlıurfa’da yasağa rağmen sokakta düğün yapılıp halay çekildi

ŞANLIURFA’da, yasak olmasına rağmen bir çift için sokakta; çok sayıda kişinin katılımıyla düğün yapıldı. Düğüne katılanlar, sosyal mesafeyi hiçe sayıp halay çekti. Görüntülerin sosyal medyada yayımlanması üzerine polis adrese giderek kimliği tespit edilenlere cezai işlem uyguladı.

16.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Türkiyede tarihi gün... Koronavirüs aşısında ilk gönüllü uygulaması yapıldı

Son dakika haberler: Türkiye'de tarihi gün... Koronavirüs aşısında ilk gönüllü uygulaması yapıldı

Gelen son dakika haberine göre, dünyanın dört gözle beklediği koronavirüs aşısında tarihi bir aşama Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Akova, "Aşılarla ilgili en çok korkulan şey, herkesin bilmediği ve merak ettiği konulardan bir tanesi de şu: Aşı yaptığımız zaman acaba aşı hastalığı artıracak potansiyel yan etkiye sahip olabilir mi? Çünkü biz aşı ile kanda antikor yükselmesini bekliyoruz. Ama yükselen antikoru olan hastalar, gerçek virüsle karşılaşırlarsa acaba vücudunda aşırı bir reaksiyon verir ve ciddi bir yan etki ortaya çıkar mı? Hayvan çalışmalarında ve Faz 1 denemelerinde böyle bir şey gözlenmedi. Faz 2 aşaması henüz makale olarak yayınlanmadı ancak veriler var ve o verilerde de gördük bu şekilde bir yan etki söz konusu değil. Aşının yapıldığı gönüllerde de yüksek ölçüde antikor ürettiği görülüyor.'' dedi.

16.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Türkiyede ilk koronavirüs aşısı bugün

Son dakika haberi: Türkiye'de ilk koronavirüs aşısı bugün

Son dakika haberi... Türkiye'de ilk koronavirüs aşısı bugün yapılacak. Çinli firma tarafından geliştirilen aşı kimlere yapılacak ayrıntılar neler? Detayları CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram aktardı.

16.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

COVID-19’la mücadelede büyüyen tehdide dikkat

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Bu gece sizi ve bütün halkımızı gerçekten üzen bir haberi, aynı üzüntüyü hissederek bildireceğim. Bu cümleyi bu toplumun Sağlık Bakanı olmak yanında bir hekim olarak da kurmak istiyorum. Koronavirüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim” açıklamasını yaptığında bundan tam altı ay öncesiydi.

18.09.2020

Türk hukukunda taşıyıcı annelik

Taşıyıcı annelik, kendi çocuğunu rahminde taşıması açısından tıbbi veya fizyolojik sorunlar yaşayan bir kadının, çocuğunu taşıması için, laboratuvar ortamında döllenmiş embriyosunun, bir başka kadına aktarılması ve hamileliğin embriyonun aktarıldığı 3. bir kişi olan anne tarafından sürdürülmesidir.

17.09.2020

Halifelik nedir?

Süleyman Çelik, ‘Halif-i Müslimin ve Emirü’l-Mü’minin ve de Cihat’ başlıklı yazısında halife sözcüğünün Arapça ‘halef’ten (Türkçesi ‘ardıl’) geldiğini, ‘Peygamber’in ardılı’, yani ‘onun yerine geçen’ demek olduğu için halifeliğin hem dinsel hem de siyasi liderlik makamı olarak görüldüğünü aktarıyor. Emeviler, Abbasiler, Selçuklular ve Osmanlı’dan örnekler veriyor. Selçuklu’da halifenin artık siyasal hiçbir gücü kalmamış, sadece dinsel bir simge olarak kullanılır olmuş. Osmanlı’da Arap mollalar danışman yapılmış, askerlik ve vergiden muaf tutulmuş.

17.09.2020