Bugün neler oldu?

Fahrettin Koca

Güncelleme Tarihi:

Fahrettin Koca haberleri sayfasında Fahrettin Koca hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 7253 Fahrettin Koca haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Fahrettin Koca, Türkiye Cumhuriyeti'nin Sağlık Bakanıdır. Dünyada ve ülkemizde yayılmış olan bir salgın olarak baş göstermiş olan koronavirüs nedeniyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son zamanlarda özellikle sosyal medyadan takipçi sayısı en yüksek olan bakanlardan biridir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Koca, aynı zamanda da bir siyasetçidir.

Fahrettin Koca Kimdir ve Nerelidir?

2 Ocak 1965 tarihinde Konya'nın Kulu ilçesinin Ömeranlı isimli beldesinde dünyaya gözlerini açmıştır.

Fahrettin Koca'nın Hayatı

İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamlamış olan Dr. Fahrettin Koca, lise öğretimini Bursa Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise İstanbul Tıp Fakültesinde tamamlayarak 1998 tıp fakültesinden mezun olarak doktorluk unvanını almıştır.

İstanbul Çapa Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümlerinde ihtisas yapmış olan Bakan Koca Türk Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı’nın da kurucusudur.

Fahrettin Koca'nın Yaşı

Türkiye Sağlık Bakanı olarak görev yapan Dr. Fahrettin Koca 55 yaşındadır.

Fahrettin Koca'nın Boyu Kaç cm'dir?

Fahrettin Koca'nın boyu 1,78 cm’dir. Kilosu ise 75 Kg'dır.

Fahrettin Koca’nın Meslek Hayatı

1988 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünden diplomasını alarak göreve başlamış olan Fahrettin Koca, 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktoru olmuştur. Dr. Fahrettin Koca faklı sağlık kuruluşlarında medikal direktörlük ve doktorluk yapmıştır.

Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı'nda kurucu başkan olarak görev yapan Bakan Koca, daha sonra bu vakıf tarafından 2009 senesinde İstanbul Medipol Üniversitesi’nin kuruculuğuna geçerek Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürütmüştür.

Bunların haricinde Dr. Fahrettin Koca’nın Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği , (TPK) Türk Pediatri Kurumu, Sağlık Meslek Komitesi, (İTO) İstanbul Ticaret Odası, (OHSAD) Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği gibi alanlarda üyelikleri bulunur.

(DEİK) Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Dr. Fahrettin Koca aynı zamanda Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneği Başkanlığını ve Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanı olarak da görev yapar.

Fahrettin Koca’nın Siyaset Yaşamı

Fahrettin Koca'nın siyaset yaşamı, 2018 yılında Bakanlar Kurulu’na dönemin Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan tarafından Sağlık Bakanı olarak görevlendirilmiştir.

Sağlık Bakanı olarak atanması sonrasında 10 Temmuz 2018 tarihinde görevine yemin ederek başlamış olan Fahrettin Koca hala Türkiye Cumhuriyeti’nin Sağlık Bakanı olarak görev yapar.

Fahrettin Koca’nın Özel Hayatı

Fahrettin Koca evlidir ve dört çocuk babasıdır. 

Fahrettin Koca haberleri

DAHA FAZLA #FAHRETTİN KOCA HABERLERİ

Fahrettin Koca’a ait tüm site haberleri