MENÜ

Sağlık Bakanı

Sağlık Bakanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25.455 Sağlık Bakanı haberi bulunmuştur.

Sağlık Bakanı Haberleri

İşte Türkiyede corona virüsle mücadelede son 24 saatte yaşananlar

İşte Türkiye'de corona virüsle mücadelede son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 108'e çıktığını çıktığını bildirdi.

28.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Koca, Türkiyede corona virüsten hayatını kaybedenleri ve son vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Bakan Koca, Türkiye'de corona virüsten hayatını kaybedenleri ve son vaka sayısını açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika bilgilerini paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaşıp, corona virüste son vaka ve ölüm sayısılarını açıkladı.

28.03.2020Gündem
Son dakika haberler... ABDde ve İngilterede korkunç bilanço 1 günde...

Son dakika haberler... ABD'de ve İngiltere'de korkunç bilanço! 1 günde...

ABD'de yeni tip Corona Virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 410 artarak 1711'e ulaştı. İngiltere'de ise bir günde 260 kişi hayatını kaybetti ve toplam sayı 1019'a ulaştı.

28.03.2020Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Sorun Evde Kal aşamasından Evde Tut aşamasına geçmiştir

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Sorun 'Evde Kal' aşamasından 'Evde Tut' aşamasına geçmiştir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs tedbirlerine ilişkin, "Artık sorun 'evde kal' aşamasından 'evde tut' aşamasına geçmiştir. Bir an önce iktidarın bu önlemleri alması gerekmektedir'' dedi.

28.03.2020Gündem

Entübe hasta ne demek, Entübe nedir?

Corona Virüs salgını ile ilgili olarak sağlık terimleri bu dönemde sıklıkla duyuluyor ve internette aranan konular arasında yerini alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da dün akşam yaptığı açıklamalarda yer alan entübe terimi vatandaşlar tarafından merak edilen kelimelerden biri oldu. Peki entübe nedir? entübe hasta ne demektir?

28.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca corona virüsünde son vaka ve ölüm sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca corona virüsünde son vaka ve ölüm sayısını açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından son dakika gelişmeleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca, "Son 24 saatte 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle can kaybımız 92'yi buldu" dedi.

28.03.2020Gündem
Johnson da korona kaptı

Johnson da korona kaptı

İngiltere Veliaht Prensi Charles’tan sonra İngiltere Başbakanı Boris Johnson da koronavirüs kaptı. 55 yaşındaki Johnson Twitter’dan yaptığı açıklamada, hastalığı hafif geçirdiğini ve kendini karantinaya aldığını duyurdu. Johnson’dan sonra sağlık bakanında da korona çıktı.

28.03.2020Dünya
2 haftada 5 yıllık hizmeti verdi

2 haftada 5 yıllık hizmeti verdi

Ev temizliği gibi hizmetleri tüketicilerle buluşturan Armut.com, Türkiye’deki ilk açıklanan koronavirüs vakasından sonra dezenfeksiyon hizmetlerinde yüzde 866 artış yaşadı. Armut’un kurucusu Türkiye’nin başarılı kadın girişimcilerinden Başak Değim Taşpınar, “5 yılda verdiğimiz dezenfeksiyon hizmetinden fazlasını mart ayında Armut.com’la çalışan 300 şirketle verdik. Evde oturan öğrenciler özel derslere yönelirken, yetişkinler de hobi derslerine ve psikolog desteğine, terapilere başvuruyor” dedi.

28.03.2020Ekonomi
‘Şehirler izole edilebilir’

‘Şehirler izole edilebilir’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronvirüse karşı alınan tedbirlere ilişkin “İnsanlar birbiriyle mümkün olduğu kadar az karşılaşmalıdır. Bunun için de çalışma saatleri, çalışma günleri, tatiller düzene konulmalıdır. Bu yaklaşım belki şehirlerin izole edilmesi gibi düşünülebilir” dedi.

28.03.2020Gündem
İmmün yetmezliği nedir İmmün yetmezliği hastalığı belirtileri nelerdir

İmmün yetmezliği nedir? İmmün yetmezliği hastalığı belirtileri nelerdir?

Corona virüsüne yönelik açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir hastada immün yetmezliği olduğunu bildirdi. Bakan Koca'nın yaptığı immün yetmezliği ile ilgili açıklamanın ardından, immün yetmezliği nedir? İmmün yetmezliği belirtileri nelerdir? gibi sorular vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Primer immün yetmezlik ne demek? İşte, immün yetmezliği ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.03.2020Sağlık
CORONA VİRÜSÜ SON DURUM: Türkiyede ve Dünyada Koronavirüs (korona virüs) ölüm ve vaka sayısı

CORONA VİRÜSÜ SON DURUM: Türkiye'de ve Dünyada Koronavirüs (korona virüs) ölüm ve vaka sayısı

Uzak Doğu’da ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra Avrupa, Asya, Avustralya, Amerika ve Afrika kıtasını etkisi altına alan Corona Virüsü (Covid-19), son dakika gelişmeleri ile gün gün gündeme gelmeye devam ediyor. 27 mart itibariyle bugün şu ana kadar dünya genelinde corona virüsü olan ülkeler toplamında 24.082 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüs salgını, dünya genelinde vaka sayısı 533.416'ya ulaştı. En çok ölüm sayısı 8.215 kişi ile İtalya’da yer alırken, İtalya’yı 3.291 ölüm ile Çin takip etti. korona virüsü salgınında ülkelere göre toplam iyileşme sayısında ise 74.181 kişi ile Çin ilk sırada yer alırken, Çin’i 10.457 kişi ile İran takip etti. Vaka sayısı en çok olan ülke ise 85.991 kişiyle Amerika'dır. Öte yandan, İtalya'da corona virüsü nedeniyle cenaze törenleri yasaklandı. Sağlık Bakanlığı Türkiye corona virüs takip sitesini ise erişime açtı. Peki, corona virüs salgınında Türkiye’deki son durum nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklama ile Türkiye'de corona virüsü vakası sayısı 5698'e ölüm sayısı 92'ye yükseldi. İşte dünyada corona virüsü canlı takip haritası verileri ve istatistikleri ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarıyla Türkiye vaka ve ölüm sayısı hakkında detaylı bilgiler..

27.03.2020Gündem
Son dakika haberi: İşte Türkiyedeki anlık corona virüs tablosu

Son dakika haberi: İşte Türkiye'deki anlık corona virüs tablosu

Sağlık Bakanı Fahretin Koca, Türkiye'deki günlük corona virüs tablosunun yer aldığı internet sitesini Twitter hesabından paylaştı.

27.03.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı corona virüsü takip sitesi erişime açıldı - Covid-19 gov tr Türkiyenin günlük koronavirüs tablosu ekranı

Sağlık Bakanlığı corona virüsü takip sitesi erişime açıldı - Covid-19 gov tr Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ekranı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, corona virüsü takip sitesinin kurulduğunu açıkladı. Corona virüs güncel verileri her gün Sağlık Bakanlığı corona virüs sitesi takip ekranı üzerinden duyurulacağını bildiren Bakan Koca, "Bugün itibari ile internet ortamında açıklanacak" ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklama sonrası aktif hale getirilen covid 19 gov tr sitesi erişime sunularak Türkiye'de corona vaka sayısı bilgileri paylaşıldı. Peki, Sağlık Bakanlığı corona takip sitesinden hangi bilgiler öğrenilir? Corona virüsü Sağlık Bakanlığı sitesine nasıl giriş yapılır? İşte,Covid- 19 sitesi takip ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.03.2020Gündem
87 yaşındaki İngiliz, Kovid-19a karşı verdiği mücadeleyi kazandı

87 yaşındaki İngiliz, Kovid-19'a karşı verdiği mücadeleyi kazandı

İngiltere'de 91 yaşındaki bir Türk'ün ardından, 87 yaşındaki İngiliz vatandaşı da yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenmeyi başardı.

27.03.2020Dünya
Entübe hasta nedir Entübe ne demek

Entübe hasta nedir? Entübe ne demek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son yaptığı açıklamanın ardından entübe hastanın ne demek olduğu ve ne anlama geldiği gündeme geldi. Son dönemlerde özellikle corona virüsüyle ilgili bilgi akışı sağlanırken, kullanılan entübe kelimesinin ne demek olduğunu öğrenmek isteyenler, "Entübasyon nedir?" sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki, Entübe hasta nedir? Entübe ne demek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.03.2020Sağlık
Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından son dakika gelişmeleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca, "Son 24 saatte 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle can kaybımız 92'yi buldu" dedi.

27.03.2020Haber
Son dakika haberi: Corona virüs neden il il açıklanmadı Sağlık Bakanı yanıtladı

Son dakika haberi: Corona virüs neden il il açıklanmadı? Sağlık Bakanı yanıtladı

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, corona virüsün il il neden açıklanmadığını yanıtladı.

27.03.2020Gündem
Son Dakika | Bakan Fahrettin Kocadan spor camiasına corona virüs uyarısı

Son Dakika | Bakan Fahrettin Koca'dan spor camiasına corona virüs uyarısı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamalarda spor camiası hakkında bilgi verdi.

27.03.2020Diğer
Son dakika haberi: Bakan Soylu duyurdu: 12 belde ve köy karantinada

Son dakika haberi: Bakan Soylu duyurdu: 12 belde ve köy karantinada

İçişleri Bakanı Soylu, koronavirüsle mücadele kapsamında, toplam 12 belde ve köyün karantinada olduğunu bildirdi.

27.03.2020Gündem
Son dakika haberi: İngilterede corona virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 759 oldu

Son dakika haberi: İngiltere'de corona virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 759 oldu

İngiltere'de corona virüs nedeniyle ülke genelinde ölenlerin sayısı 759 oldu.

27.03.2020Dünya
Corona virüs haritası anlık: Türkiyede 27 Mart son vaka ve ölüm sayısı.. Corona Virüs takip sitesi son dakika bilgiler

Corona virüs haritası anlık: Türkiye'de 27 Mart son vaka ve ölüm sayısı.. Corona Virüs takip sitesi son dakika bilgiler

Corona Virüsü dünya genelinde 500 bin vakanın üzerine çıkarak tehtit olmayı sürdürüyor. Ülkemizdeki son dakika gelişmeleri ve Türkiye'deki son durum da vatandaşlarımız tarafından merakla takip ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gün boyu yapılan test miktarını ve kaç tane yeni vaka olduğunu açıkladı. Bununla birlikte maalesef hayatını kaybeden vatandaşlarımızda oldu. Peki Türkiye'de son durum nedir, sokağa çıkma yasağının konuşulduğu ve tartışıldığı bugünlerde geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yapmıştı. Önemli gelişmelerden biri de üniversiteler tatil olacak mı, uzaktan eğitim devam edecek mi sorularının cevaplarıydı. YÖK Başkanı Yekta Saraç detaylı programı açıkladı ve okulların ardından üniversitelerdeki eğitim programı da duyurulmuş oldu. Bununla birlikte YKS ertelendi mi sorusunun cevabı da Yekta Saraç tarafından verildi. İşte dünya ve Türkiye genelinde son durum ve gelen son dakika haberleri

27.03.2020Gündem
Korona virüs nedeniyle meydanlar boş kaldı

Korona virüs nedeniyle meydanlar boş kaldı

Tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Niğde'de meydanlar boş kaldı.

27.03.2020Gündem
Son dakika haberler... İngiltere Başbakanı ve Sağlık Bakanının corona virüs testi pozitif çıktı

Son dakika haberler... İngiltere Başbakanı ve Sağlık Bakanı'nın corona virüs testi pozitif çıktı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson corona virüs test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu. Johnsonn'un ardından İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock da corona virüse yakalandığını açıkladı. Dün de Veliaht Prens Charles corona virüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu.

27.03.2020Dünya
Dakika dakika corona virüs gelişmeleri: Türkiye ve Dünya genelinde son 24 saat..Corona virüs tedavisi bulundu mu

Dakika dakika corona virüs gelişmeleri: Türkiye ve Dünya genelinde son 24 saat..Corona virüs tedavisi bulundu mu?

Corona Virüs Türkiye ve tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ederken, ABD'de yaşanan gelişmeler endişe verici olarak tüm dünya basınında geniş yer buldu. Vaka sayısında İtalya ve Çin'i geride bırakan Amerika'da salgın kontrol altına alınamıyor. Vaka sayısında patlama yaşanan bu günlerde neredeyse tüm eyaletlerde corona virüs görülmeye başlandı. Türkiye'de ise dün en yüksek test sayısına ulaşılarak 7 bin test yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı corona virüs bilgilendirmesinde son 24 saat içinde ülkedeki son durum sosyal medya adresinden açıklandı. Koca'nın yaptığı açıklamalara göre; "Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı" dedi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: 8 ülkede 50 Türk vatandaşı Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, bugüne kadar 8 ülkede 50 Türk vatandaşının Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi. Kıran, Dışişleri Bakanlığı Kovid-19 Koordinasyon ve Destek Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşma sonrası, gazetecilerin sorularını yanıtladı.Yurt dışında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarıyla ilgili soru üzerine Kıran, "Maalesef sayı artıyor. Bugün itibarıyla bize intikal eden bilgilere göre 8 farklı ülkede 50 vatandaşımızı virüs sebebiyle kaybetmiş bulunuyoruz. Keza dünyanın farklı ülkelerinde sonuçları pozitif çıkan vatandaşımız var. 151 vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Onların durumlarını da yakından takip ediyoruz." diye konuştu. İşte Türkiye ve dünya genelinde son durum ve yaşanan gelişmeler

27.03.2020Gündem
İki şehre daha karantina

İki şehre daha karantina

ALMANYA’nın Saksonya Eyaleti’ndeki Wittenberg Belediyesi’ne bağlı Jessen ve Schweinitz şehirleri, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 10 Nisan’a kadar karantinaya alındı. İki şehirde yaşayanlara giriş izini verildiği ancak çıkış izninin verilmediği kaydedildi. Ülke basınındaki haberlerde, şehirlere giriş-çıkışın polis tarafından kontrol edildiği bilgisi yer aldı. Karantina kararının alınmasında, hafta içinde bir huzurevinde 16 kişide Kovid-19 tespit edilmesinin neden olduğu aktarıldı.

27.03.2020Avrupa
Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın Twitterdan gün gün corona virüsü (koronavirüs) açıklamaları ve uyarıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter'dan gün gün corona virüsü (koronavirüs) açıklamaları ve uyarıları

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen corona virüsü hakkında son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Dünya genelinde çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesine neden olan corona virüs yani covid- 19 salgınıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter adresinden güncel vaka sayılarını paylaşıyor. 11 Mart tarihinden itibaren gün gün corona virüsü açıklamaları yapan Bakan Koca, diğer yandan da ülkemizde salgının önlenmesi adına, korona virüsü (koronavirüs) uyarılarını duyuruyor. İşte, corona virüsü Türkiye'de son durum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter'dan yaptığı güncel vaka sayılarıyla ilgili açıklamalar.

27.03.2020Gündem
Turşu ihracatında yüzde 28 artış

Turşu ihracatında yüzde 28 artış

Türkiye'nin turşu ihracatı, yılbaşından 24 Mart'a kadar olan dönemde, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artarak 54 milyon dolara yükseldi.

27.03.2020Ekonomi
İlk koronavirüs vakasının ardından görüştüğü kişileri not alıyor

İlk koronavirüs vakasının ardından görüştüğü kişileri not alıyor

Van'da Bülent Menteşe, koronavirüs nedeniyle günlük tutmaya başladı. Her gün evden çıkınca temas kurduğu kişileri tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe, virüs nedeniyle enfekte olma durumunda bunun çok işe yarayacağını söyledi.

27.03.2020Gündem
Fransa o ilacın kullanılmasına izin verdi

Fransa o ilacın kullanılmasına izin verdi

Fransa’da sıtma tedavisinde başvurulan klorokinin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı kullanılmasına izin verildi.

27.03.2020Avrupa
Bakan Kocadan kritik toplantı Teyakkuz halindeyiz

Bakan Koca'dan kritik toplantı! 'Teyakkuz halindeyiz'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 81 ilin il sağlık müdürü ile telekonferans üzerinden bir toplantı yaptıklarını açıkladı.

27.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Koca son vaka ve ölüm sayısını açıkladı Şu uyarıda bulundu

Son dakika haberi: Bakan Koca son vaka ve ölüm sayısını açıkladı! Şu uyarıda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı" dedi.

27.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Corona virüsü ile ilgili Bakan Kocadan yeni açıklama İşte son vaka ve ölüm sayısı

Son dakika haberi: Corona virüsü ile ilgili Bakan Koca'dan yeni açıklama! İşte son vaka ve ölüm sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü (koronavirüs) ile ilgili son dakika gelişmelerini, hayatını kaybeden hastaların sayısını ve son vaka sayılarını paylaşıp uyarılarda bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı" dedi.

27.03.2020Gündem
İkizlerle destek Hayat eve sığar

İkizlerle destek! 'Hayat eve sığar'

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın öncülüğünde sosyal medyada #evdekal ve #hayatevesığar hashtag’leriyle başlatılan kampanyaya sanat dünyasının ünlü isimleri destek verdi. Ünlüler, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde evde kalmanın önemine ilişkin paylaşımlarda bulundu.

27.03.2020Magazin
Stokçulara MASAK takibi

Stokçulara MASAK takibi

Koronavirüsü nedeniyle stokçuluk ve karaborsacılık kapsamında 2 bin 547 firmanın hesapları incelendi.

27.03.2020Ekonomi
Koronaya karşı 26 dev savaşçı

Koronaya karşı 26 dev savaşçı

Dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı Sağlık Bakanlığı ilk günden 26 kişilik Bilim Kurulu oluşturdu. İşte tüm Türkiye’nin sağlığını korumak için gece gündüz demeden çalışan o kurulun fedakâr savaşçıları.

27.03.2020Gündem
Tüm uyarılara rağmen özellerde paralı korona virüs testi: Aradığımız hastane fiyat verdi

Tüm uyarılara rağmen özellerde paralı korona virüs testi: Aradığımız hastane fiyat verdi!

Yapılan tüm uyarılara rağmen, bazı özel hastane ve laboratuvarlar ücret karşılığı koronavirüs testi yapmaya devam ediyor. Aradığımız bir hastane “Test, muayene dahil 510 lira” diyor. Bir laboratuvar ise 100-150 dolar fiyat veriyor.

27.03.2020Gündem
Kenyada Kovid-19dan ilk ölüm gerçekleşti

Kenya'da Kovid-19'dan ilk ölüm gerçekleşti

Doğu Afrika ülkelerinden Kenya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi.

26.03.2020Dünya
Fransada sıtma tedavisinde başvurulan klorokinin Kovid-19a karşı kullanımına izin

Fransa'da sıtma tedavisinde başvurulan klorokinin Kovid-19'a karşı kullanımına izin

Fransa'da sıtma tedavisinde başvurulan klorokinin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı kullanılmasına izin verildi.

26.03.2020Dünya
Katar, Ürdün ve Tunusta koronavirüs vakaları arttı

Katar, Ürdün ve Tunus'ta koronavirüs vakaları arttı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı Katar'da 549'a, Ürdün'de 212'ye, Tunus'ta ise 200'e yükseldi.

26.03.2020Dünya
Almanyada kabus 2 şehir karantinaya alındı

Almanya'da kabus! 2 şehir karantinaya alındı

Almanya’nın Saksonya eyaletindeki Wittenberg belediyesine bağlı Jessen ve Schweinitz şehirleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı.

26.03.2020Dünya
KKTCde Kovid-19 vaka sayısı 56ya yükseldi

KKTC'de Kovid-19 vaka sayısı 56'ya yükseldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, ülkede 9 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının daha tespit edildiğini ve ülkedeki vaka sayısının 56'ya ulaştığını duyurdu.

26.03.2020Dünya
Bilim Kurulu nedir Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleri kimlerdir

Bilim Kurulu nedir? Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleri kimlerdir?

2019'un Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni Corona virüsü (Kovid-19) dünya geneline yayılırken, her ülke virüsle mücadele yöntemlerini geliştirmeye devam ediyor. Corona virüsü ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan ve alanında ülkemizin en yetkin isimlerinden oluşan Bilim Kurulu tarafından belirleniyor. İşte, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu hakkında tüm merak edilenler...

26.03.2020Gündem
‘Fırtına öncesi sessizlik’

‘Fırtına öncesi sessizlik’

Almanya Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, ülkede koronavirüs yüzünden zor günlerin daha tam gelmediğini, hasta ve ölü sayısının çok daha artmasını beklediklerini söyledi. Bugünkü mevcut durumu ‘fırtına öncesi sessizlik’ olarak niteleyen Spahn, “Önümüzdeki haftalarda neler olacağını, ne tür gelişmeler yaşanacağını kimse bilmiyor” dedi.

26.03.2020Avrupa
Liseler ne zaman açılacak

Liseler ne zaman açılacak?

Bilim Kurulunun verileri doğrultusunda ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilmesinin ardından, yüz yüze eğitimin ardından uzaktan eğitim başlamıştı. Uzaktan eğitimin ilk haftasında ise pek çok öğrenci okullarda eğitim faaliyetlerinin tekrar ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Peki, liseler ne zaman açılacak?

26.03.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı, güncel Corona Virüs rakamlarını bakanlık sitesinden paylaşacak

Sağlık Bakanlığı, güncel Corona Virüs rakamlarını bakanlık sitesinden paylaşacak

Sağlık Bakanlığı, Corona Virüs salgını nedeniyle vaka ve ölüm sayısı gibi günlük ve toplam verilerin yer aldığı tabloları bakanlığın sitesinden güncel bir şekilde paylaşacak.

26.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Meclis’te maskeli mesafeli günler

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, siyasetin kalbi TBMM’de de en önemli gündem koronavirüs salgını oldu.

28.03.2020

Mustafa Kutlu üzerine

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Tolstoy’u ve Mustafa Kutlu’yu okuyun deyince, herkes Tolstoy’u bildiğinden Mustafa Kutlu hakkında bilgi edinmeye başladı.

27.03.2020

Gözden kaçmasın covid

Asya, Avrupa, Afrika, Amerika ve Avusturalya kıtalarında aynı anda ortaya çıkıp, can kayıplarına neden olan salgını Sağlık Örgütü COVİD-19 Pandemisi olarak adlandırdı.

27.03.2020

Bilim insanlarını dinledikten sonra anladığım 10 şey

BİR: “Virüs havada asılı kalıyor” sözü masalmış... Yokmuş öyle havada asılı kalma falan...

27.03.2020

FETÖ’cü doktordan itiraf: ‘Mustafa Ulaşlı örgütle irtibatımızı sağlıyordu’

Türkiye’de koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte özellikle firari FETÖ mensupları, KHK’yla ihraç edilen Mustafa Ulaşlı isimli örgüt üyesiyle ilgili büyük bir algı operasyonu başlattı.

27.03.2020