EKSTRA
MENÜ

Kadıköy

Kadıköy haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kadıköy hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 38.223 Kadıköy haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kadıköy, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan ilçesi. Kocaeli Yarımadası'nın güneybatı kesiminde bulunan Kadıköy, batı ve güneyde Marmara Denizi, kuzeyde Üsküdar, kuzeydoğuda Ataşehir ve doğuda Maltepe ilçeleriyle çevrilidir.
Marmara sahilleri boyunca Haydarpaşa'dan Bostancı'ya dek kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda oldukça uzun bir sahil şeridine (yaklaşık 21 km) sahip olan Kadıköy'de kıyı şeridi ve buna paralel uzanan ana ulaşım güzergahları yerleşme yapısını belirlerken, daha geride yer alan D-100 Karayolu ilçenin kuzey sınırını oluşturur.

Kadıköy'deki yerleşmenin başlangıcını oluşturan tarihsel çekirdek, Haydarpaşa Koyu ile Moda Burnu'nun oluşturduğu alanda yer almaktadır. İlçeye adını veren yerleşme merkezi ve asıl Kadıköy semti kabaca kuzey ve kuzeydoğuda demiryolu, doğuda Kurbağalıdere ve Kalamiş Koyu, batıda ise Marmara Denizi ve Haydarpaşa Koyu'nun sınırladığı bir alan olarak düşünülebilir. Bugün bu alan Kadıköy Çarşısı, Yeldeğirmeni ve Moda gibi tarihi yerleşme alanlarını da içeren Rasimpaşa, Osmanağa ve Caferağa mahallerinden oluşmaktadır.


DEVAMI

Kadıköy Haberleri

Kadıköydeki töre cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı

Kadıköy'deki töre cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı

İstanbul Kadıköy'de Murat Timuçin, 20 yıl önce annesiyle aşk yaşadığını iddia ettiği Kamuran Tün'ü (42) sokak ortasında bıçaklayarak öldürmüş, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınmıştı. Öldürülen Kamuran Tün'ün kardeşi iddiaları yalanlarken, cinayet sonrası yaşananlara dair cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı.

15.10.2021Haber
Kadıköydeki töre cinayetinde yeni görüntüler

Kadıköy'deki töre cinayetinde yeni görüntüler

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde Murat Timuçin, 20 yıl önce annesiyle aşk yaşadığını iddia ettiği Kamuran Tün'ü (42) sokak ortasında bıçaklayarak öldürmüş, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınmıştı. Öldürülen Kamuran Tün'ün kardeşi iddiaları yalanlarken, cinayet sonrası yaşananlara dair cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı. Yaşananların ardından Kamuran Tün'ün kardeşi Nurettin Tün, 'Dün değil öbür gün Kadıköy'ün ortasında kardeşim Kamuran Tün, 4 kişi tarafından pusu kurularak vahşice katledildi. Planlı ve canavar hislerle kardeşimi öldürdüler.' dedi.

15.10.2021Gündem
Türkiyeyi bekleyen tehlike... 30 milyonluk göç dalgasıyla karşı karşıya kalabiliriz

Türkiye'yi bekleyen tehlike... '30 milyonluk göç dalgasıyla karşı karşıya kalabiliriz'

Prof. Dr. Levent Kurnaz, ABD merkezli Climate Central adlı organizasyonun küresel ısınma ile ilgili hazırladığı yeni çalışmayı değerlendirdi. Levent Kurnaz, Türkiye için en kötü senaryonun kuraklık ve Pakistan, Mısır, Etiyopya gibi ülkelerde yaşanan sıcaklık artışları sonrası Türkiye'nin 2 yıl içinde 20-30 milyonu bulacak göç dalgasıyla karşı karşıya kalması olduğunu belirtti. Prof. Dr. Kurnaz ayrıca, 'Bilim insanları bu yüzyılın sonuna kadar deniz seviyesinde 2 metreye yakın yükselme olabileceğini söylüyorlar. 2 metre İstanbul, İzmir gibi şehirler için çok ciddi bir miktardır, az buz bir şey değil.' ifadelerini kullandı.

15.10.2021Gündem
Sahafların kralı Vahan Usta

Sahafların kralı Vahan Usta

Beşiktaş Sahaf Günleri’nde teşekkür plaketi alan Vahan Kocaoğlu, Galatasaray Lisesi’nin duvarına dayalı tezgâhında yıllarca kitapseverlere hizmet etmiş bir sahaftır. Günümüzde yaşayan seyyar sahafların kralıdır!

14.10.2021Kitap Sanat
Kadıköydeki töre cinayetinde ifadeler ortaya çıktı Tüm detayları anlattı

Kadıköy'deki töre cinayetinde ifadeler ortaya çıktı! Tüm detayları anlattı

Kadıköy'de 20 yıl önce annesiyle aşk yaşadığını iddia ettiği Kamuran Tün'ü (42) sokak ortasında bıçaklayarak öldüren Murat T. (21) ile birlikte gözaltına alınan 4 şüphelinin mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı. Murat T., annesiyle maktulün 20 yıl önce ilişki yaşadığını öğrendiğini, Şırnak'tan İstanbul'a öldürmek amacıyla geldiğini, cinayeti işleyeceğini kimsenin bilmediğini iddia ettiği öğrenildi. Diğer şüpheliler de cinayetle bir ilgilerinin olmadığını iddia ederek suçlamayı reddetti.

14.10.2021Gündem
İstanbul için kâbus senaryosu: Deniz sahilleri yutacak

İstanbul için kâbus senaryosu: Deniz sahilleri yutacak

En son ‘iklim değişikliği’ haritasına göre 1.5 derecelik ısınma sonucunda 40 yıl içinde İstanbul’un kıyı haritası da değişecek. 3 derecelik kötümser senaryo gerçekleşirse deniz suları sahillerden iki kilometre kadar içeri girecek, başta Dolmabahçe ve Çırağan sarayları olmak üzere birçok yapı ve bölge sular altında kalacak.

14.10.2021Gündem
Ölümüne takip Katiller Facebook ile geldi

Ölümüne takip! Katiller Facebook ile geldi

Murat Tumuçin (21), annesiyle aşk yaşayan Tün’ün izini Facebook’ta buldu, akrabalarıyla plan yaptı. Önce Züleyha ismiyle Tün’le sohbet etti, daha sonra buluşmaları için bir kadın ayarladı. Tumuçin, restoranda kadınla buluştuktan sonra takip ettiği Tün’ü Kadıköy’de sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü. Tumuçin ve babası tutuklandı.

14.10.2021Gündem
Kadıköy’de 20 yıl sonra gelen töre cinayeti sonrası yaşananlar kamerada

Kadıköy’de 20 yıl sonra gelen töre cinayeti sonrası yaşananlar kamerada

Şırnak'ta dedesiyle yaşayan Murat T. isimli şahıs, 20 yıl önce ailenin korkusundan Irak'a kaçan annesiyle yasak aşk yaşayan Kamuran Tün'ü öldürmek için babası ve amcasıyla birlikte plan yaptı. Murat T., Kamuran Tün'ü sokak ortasında defalarca bıçaklayarak öldürdü. Şüphelinin itiraf ettiği töre cinayetine ilişkin gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi. Cinayetin hemen sonrasında yaşananlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

13.10.2021Haber
İddialar mide bulandırmıştı Şarkıcı Bulut Duman hakkında zorla getirme kararı

İddialar mide bulandırmıştı! Şarkıcı Bulut Duman hakkında zorla getirme kararı

Kadıköy'de 2 yaşındaki çocuğuna başka bir erkek tarafından cinsel istismarda bulunulması için azmettirdiği iddiasıyla hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan en az 27 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan şarkıcı Bulut Duman (31) hakkında duruşmaya gelmediği gerekçesiyle zorla getirme kararı çıkarıldı.

13.10.2021Gündem
Kadıköyde korkunç töre cinayeti Babası ve amcasıyla plan yapmış: 20 yıl sonra...

Kadıköy'de korkunç töre cinayeti! Babası ve amcasıyla plan yapmış: 20 yıl sonra...

Şırnak'ta dedesiyle yaşayan Murat T. isimli şahıs, 20 yıl önce ailenin korkusundan Irak'a kaçan annesiyle yasak aşk yaşayan Kamuran Tün'ü öldürmek için babası ve amcasıyla birlikte plan yaptı. Murat T., Kamuran Tün'ü sokak ortasında defalarca bıçaklayarak öldürdü. Şüpheli Murat Timuçin ile babası Hacı Timuçin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Cinayetin hemen sonrasında yaşananlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

13.10.2021Gündem
Kadıköyde yol ortasında bıçaklayıp  öldürdü; töre cinayeti dedi

Kadıköy'de yol ortasında bıçaklayıp öldürdü; 'töre cinayeti' dedi

Şırnak'ta dedesiyle yaşayan Murat T. isimli şahıs, 20 yıl önce ailenin korkusundan Irak'a kaçan annesiyle yasak aşk yaşayan Kamuran Tün'ü öldürmek için babası ve amcasıyla birlikte plan yaptı. Murat T., Kamuran Tün'ü sokak ortasında defalarca bıçaklayarak öldürdü. Şüphelinin itiraf ettiği töre cinayetine ilişkin gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi.

13.10.2021Haber
Konservatuvarın bitmeyen bina çilesi: Ünlü binadan plazaya

Konservatuvarın bitmeyen bina çilesi: Ünlü binadan plazaya

100 yılı aşkın süredir bina sorunuyla cebelleşen, 37 yıldır kullandığı Kadıköy rıhtımdaki tarihi binayı da restorasyon nedeniyle boşaltmak zorunda kalan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde bir plazaya taşınıyor.

13.10.2021Kitap Sanat
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ 12 Ekim elektrik kesintisini paylaştı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ 12 Ekim elektrik kesintisini paylaştı

BEDAŞ ve AYEDAŞ günlük elektrik kesintisi programını paylaştı. 12 Ekim tarihli elektrik kesintisi programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki birçok İstanbul ilçesinde elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte 12 Ekim tarihli elektrik kesintisi programı...

12.10.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İSKİ 12 Ekim arıza ve kesinti listesi

Sular ne zaman gelecek? İSKİ 12 Ekim arıza ve kesinti listesi

İstanbul'un bazı bölgelerinde 12 Ekim Salı günü, içmesuyu şebeke hattındaki arızalar ve bakım/onarım çalışmaları nedeniyle su kesintisi yaşanıyor. Söz konusu kesintinin olduğu yerlerde ikamet eden vatandaşlar da suların ne zaman geleceğini merak ediyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

12.10.2021Gündem
Kibariye kuaför ücretini ödemedi mi Yeni gelişme...

Kibariye kuaför ücretini ödemedi mi? Yeni gelişme...

İstanbul Kadıköy’de bir kuaföre gelen sanatçı Kibariye, 4 bin 200 lira değerinde kaynak saç yaptırdı. İşlem sonrası iddiaya göre ücreti ödemeyen şarkıcı, eşi Ali Küçükbalçık ile kuaförden ayrıldı. İşletme sahibi bugün canlı yayında Kibariye ve eşine seslendi!

12.10.2021Magazin
Haydarpaşada peronlar kaldırıldı, askeri sığınak ilk kez görüntülendi

Haydarpaşa'da peronlar kaldırıldı, askeri sığınak ilk kez görüntülendi

Kadıköy'ün tarihine ışık tutan Haydarpaşa Garı kazılarında 140 bin metrekarelik alanın 68 bin metrekaresindeki çalışmalar tamamlandı ve peronlar kaldırıld

12.10.2021Haber
Haydarpaşada peronlar kaldırıldı, altından çıkan askeri sığınak ilk kez görüntülendi

Haydarpaşa'da peronlar kaldırıldı, altından çıkan askeri sığınak ilk kez görüntülendi

Kadıköy'ün tarihine ışık tutan Haydarpaşa Garı kazılarında 140 bin metrekarelik alanın 68 bin metrekaresindeki çalışmalar tamamlandı ve peronlar kaldırıldı. Peronların kaldırılmasıyla birlikte, Helenistik döneme ait bir mezar, yeni bir çoklu mezar, bir döküm atölyesi ile peron alanı dışında Osmanlı dönemine ait bir çeşme, Bizans dönemine ait bir ayazma, 2'nci Dünya Savaşı zamanında kurulan bir sığınak bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün, "Kapalı mekanların, açık hava müzesinin tasarımını devam ettiriyoruz. Hedefimiz 2 yıl içerisinde bunları tamamlamak" dedi.

12.10.2021Gündem
2. Dünya Savaşı zamanında kurulan askeri sığınak ilk kez görüntülendi

2. Dünya Savaşı zamanında kurulan askeri sığınak ilk kez görüntülendi

Kadıköy'ün tarihine ışık tutan Haydarpaşa Garı kazılarında 140 bin metrekarelik alanın 68 bin metrekaresindeki çalışmalar tamamlandı ve peronlar kaldırıldı. Peronların kaldırılmasıyla birlikte, Helenistik döneme ait bir mezar, yeni bir çoklu mezar, bir döküm atölyesi ile peron alanı dışında Osmanlı dönemine ait bir çeşme, Bizans dönemine ait bir ayazma, 2'nci Dünya Savaşı zamanında kurulan bir sığınak bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün, "Kapalı mekanların, açık hava müzesinin tasarımını devam ettiriyoruz. Hedefimiz 2 yıl içerisinde bunları tamamlamak" dedi.

12.10.2021Gündem
Şenol Güneşin Alman versiyonu çıktı Bundan kurtulmalıyız, kutsal değil... Letonya maçı öncesi çok konuşulacak sözler...

"Şenol Güneş'in Alman versiyonu çıktı! Bundan kurtulmalıyız, kutsal değil..." Letonya maçı öncesi çok konuşulacak sözler...

Hürriyet Gazetesi spor yazarı Uğur Meleke, Letonya ile oynayacağımız kritik mücadele öncesinde çarpıcı bir yazı kaleme aldı. "Ülke futbolu açısından tarihi bir maça çıkıyoruz, şansımız az ama umudumuz var... Peki 3 puan için neler yapmalıyız?" diyen Meleke'nin önerileri dikkat çekti.

11.10.2021Futbol
100 bin konutluk büyük dönüşüm

100 bin konutluk büyük dönüşüm

6.7 milyon riskli konutun depreme güvenli hale gelmesi için 81 ilde yüzlerce şantiye çalışıyor. Sadece İstanbul’da 300 bini acil 1.5 milyon riskli konut bulunuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sezayi Köse, “İstanbul’da 2023’e kadar 102 bin 289 bağımsız birimin dönüşümü tamamlanacak” dedi.

11.10.2021Ekonomi
PTT Genel Müdürü açıkladı Farklı şehirlerde aynı ulaşım kartı...

PTT Genel Müdürü açıkladı! Farklı şehirlerde aynı ulaşım kartı...

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Türkiye Kart'ın, farklı şehirlerin kendi içerisinde kullandığı toplu ulaşım kartlarının tek bir ulaşım kartı haline dönüşmesini sağlayacağını belirterek, "Örneğin, İstanbul'da almış olduğunuz bir kartla Konya'daki toplu ulaşım araçlarına binebileceksiniz. Birçok belediye ile de anlaşmamızı yaptık ve teknik entegrasyonumuzu tamamlamış durumdayız." dedi.

10.10.2021Ekonomi
Kolluk Kuvvetlerine Yönelik Vatandaş Memnuniyeti ve Güven Anketi sonuçları açıklandı

Kolluk Kuvvetlerine Yönelik Vatandaş Memnuniyeti ve Güven Anketi sonuçları açıklandı

Avrupa Birliği'nin (AB) "Kolluk Kuvvetlerine Yönelik Vatandaş Memnuniyeti ve Güven Anketi" sonuçlarına göre, vatandaşların kolluk kuvvetlerine desteği yüzde 60,9'dan yüzde 73,2'ye yükseldi.

9.10.2021Gündem
Kadıköyde zincirleme kaza: Yaralılar var

Kadıköy'de zincirleme kaza: Yaralılar var

İstanbul Kadıköy D100 Karayolu Bostancı mevkiinde aralarında taksi ve motosikletin de bulunduğu beş araç zincirleme trafik kazasına karıştı. Kazada, motosikletteki 2 kişi ile taksinin yolcusu ve diğer araçtaki bir kişi yaralandı. Kaza nedeniyle Kadıköy yönü trafiğe kapandı.

9.10.2021Haber
Türkiye 1-1 Norveç (Maçın özeti ve golleri)

Türkiye 1-1 Norveç (Maçın özeti ve golleri)

A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri yedinci maçında Norveç ile yenişemedi. Milliler, Kadıköy'deki mücadelenin 1-1 sonuçlanmasıyla birlikte grupta üçüncü sırada kaldı.

9.10.2021Spor Arena
Türkiye - Norveç maçı sonrası spor yazarları ne dedi Gerçekten anlamak mümkün değil, acemice...

Türkiye - Norveç maçı sonrası spor yazarları ne dedi? 'Gerçekten anlamak mümkün değil, acemice...'

A Milli Takımımızın Norveç ile Kadıköy'de 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi yazarlarımız Güntekin Onay ve Uğur Meleke köşelerine taşıdı. Kadıköy'de ortaya konan futbolcu hayal kırıklığı yarattı: "İlk 15 dakika seyirci desteğiyle bir heyecan ve önde baskı vardı ancak ardından futbol adına ortaya ne koyduk? Hiç bir şey."

9.10.2021Futbol
Türkiye-Norveç maçında Thorstvedtten tepki çeken hareket

Türkiye-Norveç maçında Thorstvedt'ten tepki çeken hareket!

A Milli Takım'ın Norveç ile kozlarını paylaştığı maçta skoru 1-1'e getiren golü atan Thorstvedt'in sevinci tepki çekti.

8.10.2021Futbol
Kadıköyde feci kaza Motosikletli yola savruldu

Kadıköy'de feci kaza! Motosikletli yola savruldu

Kadıköy'de ara sokaktan caddeye çıkan otomobille çarpışan motosikletli, yola savruldu. Motosiklet sürücüsünün kolu kırılırken, kaza güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

8.10.2021Haber
İstanbulda trafik yoğunluğu yaşanıyor

İstanbul'da trafik yoğunluğu yaşanıyor

İstanbul'da sabah saatlerinde trafik yoğunluğunda artış yaşanıyor. Öte yandan, İBB verilerine göre saat 08.44 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 56 olarak ölçüldü.

8.10.2021Haber
9. Boğaziçi Film Festivalinin afişi belli oldu

9. Boğaziçi Film Festivali'nin afişi belli oldu

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23-30 Ekim arasında düzenlenecek 9. Boğaziçi Film Festivali'nin afişi belirlendi.Tasarımcı Ege Öztayfun imzası taşıyan ve Bauhaus tasarım dilini modern bir tarzla kullanan, renkli yapısıyla festivalin dinamizmini öne çıkaran afiş, çeşitli geometrik şekillerin kullanımı ile festivalin enerjisine de vurgu yapıyor.

7.10.2021Keyif
Elektrikli scootera 3 kişi aynı anda binerken görüntülendi

Elektrikli scootera 3 kişi aynı anda binerken görüntülendi

Kadıköy D-100 Karayolu'nda akşam saatlerinde elektrikli scootera binen 3 kişinin trafikteki tehlikeli yolculuğu diğer sürücüler tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.

7.10.2021Haber
Türkiye - Norveç maçını Felix Brych yönetecek Alman hakem bize uğurlu gelmiyor...

Türkiye - Norveç maçını Felix Brych yönetecek! Alman hakem bize uğurlu gelmiyor...

Stefan Kuntz'un ilk maçında vatandaşı Brych düdük çalacak. A Milli Takımımızın, Norveç ile oynayacağı kritik maçta Alman hakem Felix Brych görevlendirildi.

6.10.2021Futbol
Elektrikler ne zaman gelecek İstanbul Kadıköy, Bahçelievler, Ataşehirde elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul Kadıköy, Bahçelievler, Ataşehir'de elektrik kesintisi

İstanbul’un çeşitli ilçe ve mahallelerinde elektrik kesintisi yaşanıyor. Günlük elektrik kesintisi programı AYEDAŞ ve BEDAŞ tarafından duyuruldu. Kesinti programına göre, Kadıköy, Bahçelievler, Ataşehir gibi birçok ilçeye elektrik verilemeyecek. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte 5 Ekim tarihli elektrik kesintisi programı…

5.10.2021Gündem
Suat Dervişin Şoför Mustafası okurla buluşuyor

Suat Derviş'in 'Şoför Mustafa'sı okurla buluşuyor

1921’de ilk romanı “Kara Kitap”la okurlarıyla buluşan ve sonrasında sinemaya da uyarlanan “Fosforlu Cevriye” ile dikkatleri üzerine çeken yazar, gazeteci ve kadın hakları savunucusu Suat Derviş’in “Şoför Mustafa” kitabı okurla buluşuyor.

4.10.2021Keyif
İnternette sahte siteyle yüzlerce kişiyi dolandırdılar Mağdur öğretim görevlisi yaşadıklarını anlattı

İnternette sahte siteyle yüzlerce kişiyi dolandırdılar! Mağdur öğretim görevlisi yaşadıklarını anlattı

İstanbul Kadıköy'de bir araç kiralama firmasının resmi sitesini kopyalayarak taklit eden şüpheliler, Türkiye genelinde 200'den fazla kişiyi toplam 500 bin liradan fazla dolandırdı. Paralarını banka hesabına yatırdıktan sonra araçları teslim alamayan mağdurlar, soluğu polis merkezinde aldı. Kısa sürede yakalanan 7 şüpheliden 2'si tutuklandı. Araç kiralamak isterken dolandırıldığını belirten özel bir üniversitede öğretim görevlisi bir kadın, ''Çok güvenilir, herkesin bildiği tanıdığı bir firmadan araba kiralamak istedim. İnternetten firmanın adıyla ilk sayfada onların sitesi vardı. Bu ilk değil, son da olmayacak. İçeri girenler belki bunların maşaları. Bu işin organize bir şey olduğunu zannediyorum. Pek çok kişi işin içinde'' dedi.

4.10.2021Gündem
Sahte araç kiralama sitesiyle yüzlerce kişiyi dolandıran şüpheliler yakalandı

Sahte araç kiralama sitesiyle yüzlerce kişiyi dolandıran şüpheliler yakalandı

KADIKÖY'de, bir araç kiralama firmasının resmi sitesini kopyalayarak taklit eden şüpheliler internet üzerinden araç kiralamak isteyen yüzlerce kişiyi dolandırdı. Paralarını banka hesabına yatırdıktan sonra araçları teslim alamayan mağdurlar, soluğu polis merkezinde aldı. Kısa sürede yakalanan 7 şüpheliden 2'si tutuklandı. Araç kiralamak isterken dolandırıldığını anlatan öğretim görevlisi kadın, "Bu ilk değil, son da olmayacak. İçeri girenler belki bunların maşaları. Bu işin organize bir şey olduğunu zannediyorum. Pek çok kişi işin içinde" dedi.

4.10.2021Haber
Kadıköyde 4 ay önce kurulan arı kovanında yetişen ballar mahalle sakinleriyle buluştu

Kadıköy'de 4 ay önce kurulan arı kovanında yetişen ballar mahalle sakinleriyle buluştu

Kadıköy'de bakkal işletmeciliği yapan Fatih Bostan, memleketi Rize'ye gidemeyince bakkalının önündeki ağaca arı kovanı yerleştirmişti. Yaklaşık 4 aylık bekleyişin ardından kovandan ilk ballar alındı. Bostan, üretilen balları ücretsiz olarak mahalle sakinleri ile paylaştı.

4.10.2021Haber
Kadıköyde arı kovanı kurdu, ballar mahalle sakinleriyle buluştu

Kadıköy'de arı kovanı kurdu, ballar mahalle sakinleriyle buluştu

Kadıköy'de bakkal işletmeciliği yapan Fatih Bostan, memleketi Rize'ye gidemeyince bakkalının önündeki ağaca arı kovanı yerleştirmişti. Yaklaşık 4 aylık bekleyişin ardından kovandan ilk ballar alındı. Bostan, üretilen balları ücretsiz olarak mahalle sakinleri ile paylaştı.

4.10.2021Gündem
İstanbulda ilk iş gününde trafik yoğunluğu

İstanbul'da ilk iş gününde trafik yoğunluğu

İstanbul'da birçok noktada trafikte ve toplu taşıma araçlarında yoğunluk gözleniyor. İşlerine ve okula giden vatandaşlar, servis, toplu taşıma, kendi araçlarıyla trafikte yoğunluk oluşturdu. İBB trafik verilerine göre ise yoğunluk saat 09.00 itibariyle yüzde 62 olarak bildirildi.

4.10.2021Haber
Son dakika: İstanbulda ilk iş gününde trafik yoğunluğu

Son dakika: İstanbul'da ilk iş gününde trafik yoğunluğu

İstanbul'da birçok noktada trafikte ve toplu taşıma araçlarında yoğunluk gözleniyor. İşlerine ve okula giden vatandaşlar, servis, toplu taşıma, kendi araçlarıyla trafikte yoğunluk oluşturdu. İBB trafik verilerine göre ise yoğunluk saat 09.00 itibariyle yüzde 62 olarak bildirildi.

4.10.2021Gündem
Kubilay Tunçer: Eğer psikoloji bilmiyorsan sahneye sihirbaz olarak çıkarsın maymun olarak inersin

Kubilay Tunçer: Eğer psikoloji bilmiyorsan sahneye sihirbaz olarak çıkarsın maymun olarak inersin

Kendine “tipsiz ve çulsuz” diyecek kadar alçakgünüllü. “Dünyanın en iyi sihirbazıyım” diyecek kadar megaloman. İşin güzel tarafı, bütün bu gelgitler içinde kendisiyle dalga geçebilecek kadar rahat. İkilemli sorularda bu hafta Uluslararası Sihirbazlar Derneği tarafından David Copperfield gibi sihirbazların aldığı Merlin Ödülü’ne layık görülen Kubilay (QB) Tunçer var. Sihirbazlığının yanında akademisyenliği, senaristliği ve oyunculuğunu da konuştuk: “Gerekli-gereksiz bir sürü ödül aldım”.

4.10.2021Magazin
Fenerbahçe - Kasımpaşa maçında Mesut Özilden Vitor Pereiraya tepki Yeleği çıkarıp üzerine attı

Fenerbahçe - Kasımpaşa maçında Mesut Özil'den Vitor Pereira'ya tepki! Yeleği çıkarıp üzerine attı

Mesut Özil, Fenerbahçe'nin Süper Lig'in 8. haftasında Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmada, Teknik Direktör Vitor Pereira'ya tepki gösterdi.

4.10.2021Futbol
Son sekiz sezonun en iyi Fenerbahçe’si

Son sekiz sezonun en iyi Fenerbahçe’si

Fenerbahçe’deki ikinci dönemine çok iyi başlayan Vitor Pereira ligde 21. iç saha maçında 17 .galibiyetini aldı.

4.10.2021Futbol

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri “Notre Dame’ın Kamburu Müzikali”, yarın akşam Trump Sahne’de izleyici karşısına çıkacak. Bilet almak için vaktiniz var.

14.10.2021

Gerçeğin çiğliği

Bazı konular benim nazarımda tartışmaya kapalıdır. Onlardan biri, kadınların duygusal zekası.

14.10.2021

Maça 65’te başladık

Letonya’daki son yarım saati görünce ah vah ediyor insan!..

12.10.2021

Duran toplara odaklanmalıyız

Ülke futbolu açısından tarihi bir maça çıkıyoruz, şansımız az ama umudumuz var... Peki 3 puan için neler yapmalıyız?

11.10.2021

Bu fotoğrafın dünyada bir örneği var mıdır?

Dünyanın neresinde böyle bir sıkışma olabilir?

9.10.2021

Deliler hep hayal kursun!

DasDas, Devekuşu Kabare’nin efsanevi oyunlarından ‘Deliler’i 1987’den bugüne ışınlıyor. Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünde hazırlanan ve orijinaline sadık kalarak yeniden yorumlanan kabare; seyirciyi salondan eve mutlu yollayacak bir iş olmuş.

9.10.2021

Koşun Beşiktaş’a sahaflara!

22 adet çeşitli tarz ve ebatta kitap/dergi ile döndüm eve. Tövbeli halim bu...

5.10.2021