EKSTRA
MENÜ

Oğuz Güven

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.901 haberi bulunmuştur.

Oğuz Güven Haberleri

Seda Güven’in acı günü...Gözyaşlarına boğuldu

Seda Güven’in acı günü...Gözyaşlarına boğuldu

ÜNLÜ oyuncu Seda Güven’in babası Oğuz Güven dün hayatını kaybetti. Babasını bugün toprağa veren oyuncu cenazede gözyaşlarına boğuldu.

17.07.2021Magazin
Seda Güvenin acı günü

Seda Güven'in acı günü

Oyuncu Seda Güven'in babası Oğuz Güven hayatını kaybetti.

17.07.2021Magazin
Yorgun mermiyle vurulan üniversiteli Esra: Eğlenceler başkalarına zarar vermemeli

Yorgun mermiyle vurulan üniversiteli Esra: Eğlenceler başkalarına zarar vermemeli

KONYA'da, ailesiyle balkonda otururken yorgun mermiyle sırtından vurulan üniversite öğrencisi Esra Güven'in (20), sağlık durumu iyiye gidiyor. Olayın nasıl olduğunu anlamadığını ve her şeyin bir anda gerçekleştiğini söyleyen Güven, "Bence insanların eğlenceleri başka insanlara zarar vermemeli. Bu konuda daha ciddi tedbirler alınmalı. Daha ciddi cezalar olmalı "dedi.

16.07.2020Gündem
TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

Akın Atalay, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu ile cezaevinde görüşen TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Meslektaşlarımın moralleri yüksek, Adaletin yerini bulmasını bekliyorlar” diye konuştu.

7.03.2018Gündem
Tweet cezası

Tweet cezası

Cumhuriyet gazetesi internet sitesi genel yayın yönetmeni Oğuz Güven, attığı haber tweet’leri nedeniyle 3 yıl 1 ay 2 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Güven’in cezasını ertelemedi. Basın meslek örgütleri karara tepki gösterdi.

21.11.2017Gündem
Duruşma sonrası Oğuz Güvenden açıklama

Duruşma sonrası Oğuz Güven'den açıklama

Cumhuriyet Gazetesi İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven, 3 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Güven duruşma sonrası basın mensuplarına açıklama yaptı.

21.11.2017Haber
flaş

flaş

21.11.2017Merkez
Gazeteci Oğuz Güvene 3 yıl 1 ay hapis cezası

Gazeteci Oğuz Güven'e 3 yıl 1 ay hapis cezası

Cumhuriyet Gazetesi internet Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Oğuz Güven 3 yıl 1 ay 2 hapis cezasına çarptırıldı.

21.11.2017Gündem
Küstah küstahça küstahlık

Küstah küstahça küstahlık

GEORGES Clemenceau, Emil Zola’nın ünlü “J’accuse!” (İtham ediyorum!) başlıklı mektubunu 13 Ocak 1898’de manşetten yayınlayan L’Aurore gazetesinin sahibi ve başlığın da fikir babası.

22.10.2017OkurTemsilcisi
Tweet davası son savunmaya kaldı

Tweet davası son savunmaya kaldı

CUMHURİYET gazetesi internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven’in, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ölüm haberini “İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper’i kamyon biçti” başlığıyla gazetenin Twitter hesabından paylaştığı gerekçesiyle yargılandığı dava karar aşamasına geldi. İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Güven katıldı. Savcı, esas hakkındaki görüşünde şu ifadelere yer verdi:

17.10.2017Gündem
Gazeteci Oğuz Güvene 12 Yıl 9 aya kadar hapis istemi

Gazeteci Oğuz Güven'e 12 Yıl 9 aya kadar hapis istemi

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümüne ilişkin Cumhuriyet Gazetesi'nin resmi twitter hesabındaki paylaşımı nedeniyle yargılanan Cumhuriyet Gazetesi İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven hakkında savcı mütalaasını verdi. Savcı, Güven'in "Terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "Terör örgütlerinin açıklamalarını yayınlamak" suçundan 2 yıl 9 aydan 12 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 2. celseye, tutuksuz yargılanan gazeteci Oğuz Güven ve avukatı Tora Pekin katıldı. Duruşmada Savcı Orhan Uzun, esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Mütalaasında Fetullahçı Terör Örgütü ve terör örgütü propagandası kavramlarını irdeleyen savcı, sanık hakkında FETÖ/PDY ve PKK/ KCK terör örgütü üyeliği anlamında suçlama yapılmadığını belirtti. Sanığa isnat olunan suç bakımından söz konusu örgütlerin mensubu veya üyesi olmasının zorunlu olmadığı ifade edilen mütalaada, "Bir davranışın propaganda olarak kabul edilebilmesi için terör örgütü ile ilgili öğreti, düşünce veya inancı başkalarına tanıtmak, benimsetmek ve yaymak amacıyla yapılmış olması gerekir" denildi. Sanığın "İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper'i kamyon biçti" şeklindeki paylaşımına ilişkin yaptığı savunmasında, yanlışlığın acele etmelerinden kaynaklandığını, hemen akabinde düzeltildiği ve suç işleme amacı olmadığını söylediğine yer verildi. Mütalaada, "Sanık, trafik kazasında şehit olan Başsavcı Mustafa Alper'i FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile mücadele kapsamında sembol isimlerden olması dolayısıyla kamyon biçtiği, görevi dahilinde yaptıklarının ölümüne sebep olduğunu ifade etmiştir. Örgütle mücadelede görev yapan kamu görevlilerinin uğrayacakları akıbete dikkat çekilmiştir" denilerek düşünce özgürlüğünün sınırlarının aşıldığı ve örgüt propagandası yapıldığı belirtildi.

17.10.2017Haber
Oğuz Güvene 12 yıla kadar hapis istendi

Oğuz Güven'e 12 yıla kadar hapis istendi

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümüne ilişkin Cumhuriyet Gazetesi'nin resmi twitter hesabındaki paylaşımı nedeniyle yargılanan Cumhuriyet Gazetesi İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven hakkında savcı mütalaasını verdi. Savcı, Güven'in "Terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "Terör örgütlerinin açıklamalarını yayınlamak" suçundan 2 yıl 9 aydan 12 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

17.10.2017Gündem
TGCden tutuklu gazetecilere ziyaret

TGC'den tutuklu gazetecilere ziyaret

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri, bayram öncesi Silivri Cezaevi’nde kalan altı tutuklu gazeteci ile görüşerek dayanışma ziyaretlerini sürdürdü.

25.08.2017Gündem
TGCden Cumhuriyet davası açıklaması

TGC'den Cumhuriyet davası açıklaması

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri Cumhuriyet Davası’nı izliyor. TGC Başkanı Turgay Olcayto açıklama yaptı.

24.07.2017Gündem
31 gün sonra tahliye

31 gün sonra tahliye

SİLİVRİ Cezaevi’nde 31 gündür tutuklu bulunan Cumhuriyet gazetesin internet sitesinin genel yayın yönetmeni Oğuz Güven hakkında tahliye kararı verildi.

14.06.2017Gündem
Oğuz Güven tahliye edildi

Oğuz Güven tahliye edildi

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümüne ilişkin Cumhuriyet Gazetesi'nin Twitter hesabında yapılan paylaşım gerekçe gösterilerek gözaltına alınan ve çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven tahliye edildi. Silivri Cezaevi'nden tahliye edilen Güven "Buruk bir sevinç yaşıyorum şu anda. Çıktığım gün Enis Berberoğlu’nun tutuklandığını öğrendim." dedi

14.06.2017Gündem
Hapisten gazeteci mesajları

Hapisten 'gazeteci mesajları'

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, tutuklu gazetecilerle bulundukları cezaevlerinde görüştü.

9.06.2017Gündem
Doğum gününde iddianamesi hazır

Doğum gününde iddianamesi hazır

DENİZLİ Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ölüm haberinin, @cumhuriyetgzt isimli Twitter hesabından “İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper’i kamyon biçti” başlığıyla paylaşıldığı gerekçesiyle tutuklanan Cumhuriyet gazetesi internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven’in 10.5 yıla kadar hapsi istendi.

8.06.2017Gündem
Gazeteci Oğuz Güvene 10,5 yıla kadar hapis cezası istendi

Gazeteci Oğuz Güven'e 10,5 yıla kadar hapis cezası istendi

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in trafik kazasında ölümüne ilişkin Cumhuriyet Gazetesi’nin twitter hesabında yapılan paylaşım nedeniyle 15 Mayıs’ta tutuklanan gazeteci Oğuz Güven hakkındaki soruşturma tamamlandı. İddianamede Güven hakkında "Terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veya yayınlamak" suçlamasıyla 2,5 yıldan 10,5 yıla kadar hapsi talep edildi.

8.06.2017Gündem
Tutuklu gazeteciye doğum günü kutlaması

Tutuklu gazeteciye doğum günü kutlaması

Denizli Başsavcısı Mustafa Alper’in trafik kazasında ölümüyle ilgili haberdeki başlık nedeniyle ‘terör örgütü propagandası’ gerekçesiyle tutuklanan cumhuriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven’in arkadaşları, 15 Mayıs’tan bu yana Silivri Cezaevi’nde bulunan gazetecinin doğum gününü kutlamak için bir araya geldi.

7.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Yazarken insanı yoran gündem

Ne zamandır nanoteknoloji, nörobilim, süper yapay zeka ile ilgili bir şeyler yazmaya niyetleniyorum.  Mevcut gündeme inat bilimsel gelişmelerden söz edelim diye…  Ama olmuyor.  Olamıyor. 

21.06.2017

Bu danışmana danışmayın

CUMHURBAŞKANI’nın başdanışmanlar ordusundan Mehmet Uçum, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “adalet” yürüyüşünü gayrimeşru ilan etti.

16.06.2017

“Damat Fethullahçı, ama kızım Müslüman”

“Damat Fethullahçı, ama kızım Müslüman” diyen AK Partiliyi bir hasta ziyaretinde tanımış ve hemen sormuştum: Yani Fethullahçı diye damadınızı Müslüman mı saymıyorsunuz?

11.06.2017

Biz de özlüyoruz elbet

“Vicdanın gözüyle bakan insan çok şey görür.”

2.06.2017

Niyet okuyup gazeteci tutuklamak

 ATILAN başlığın vahim derecede hatalı olduğu konusunda herkes mutabık.

19.05.2017

Bir 19 Mayıs sorusu: İçerisi mi, dışarısı mı?

Bundan 98 yıl önce Bandırma vapuru Samsun rıhtımına yanaştığında İngiliz destekli Yunan askerleri İzmir’e çıkalı dört gün olmuştu.

18.05.2017

Binbaşı O.K.?

FETULLAHÇI çetenin 15 Temmuz’daki darbe girişiminin bastırılmasında en önemli rollerden birini oynayan kişi, MİT’e gelerek Müsteşar Hakan Fidan’ın gece yarısı bir grup asker tarafından kaçırılacağını haber veren Kara Havacılık’ta görevli bir binbaşıydı.

18.05.2017