EKSTRA
MENÜ

Duruşma

Duruşma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Duruşma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 22.104 Duruşma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Duruşma Haberleri

İzmirli Enginin cezasını Yozgatlı çekecekti: 6 yıl sonra pardon

İzmirli Engin'in cezasını Yozgatlı çekecekti: 6 yıl sonra pardon

Yozgatlı Engin Darğın, isim benzerliği ve polisin yanlış kimlik tespiti yüzünden hiç ilgisinin olmadığı bir kaçakçılık davası nedeniyle 6 yıl boyunca yargılandıktan sonra beraat etti.

20.07.2021Gündem
Ukraynada yakalanan FETÖ üyesi iki öğretmen hakim karşısında

Ukrayna'da yakalanan FETÖ üyesi iki öğretmen hakim karşısında

FETÖ'nün yurtdışı eğitim sorumluları hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Ukrayna'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen örgütün Irak öğretmenlerinde Salih Fidan, "Bu örgütün gerçekten çok kötü işler içinde olduğunu anladım. Böyle bir örgüt ile ilişkili olduğum için çok pişmanım" dedi. Yine Irak'ta Fizik öğretmenliği yaptığını söyleyen sanık Samet Güre ise, "Terör kelimesi ile anılmak istemiyorum. Emniyet güçleri bizi aldığında, kibar davrandılar, korktuğumuz gibi olmadı" diye konuştu.

16.07.2021Gündem
4 bin 532 sayfalık gerekçe: Adım adım öldürdüler

4 bin 532 sayfalık gerekçe: Adım adım öldürdüler

Hrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili görülen 76 sanıklı davada verilen cezaların 4 bin 532 sayfalık gerekçeli kararı açıklandı. Kararda, FETÖ mensubu eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer ile darbeci yüzbaşı Muharrem Demirkaya’nın suikast öncesi ve sonrasında tetikçi Ogün Samast’ı adım adım takip ettikleri anlatıldı...

15.07.2021Gündem
Son dakika... Tosuncuk mahkemede Hâkim: Memlekete hoş geldin; Aydın: Hoş bulduk, merhabalar

Son dakika... Tosuncuk mahkemede! 'Hâkim: Memlekete hoş geldin; Aydın: Hoş bulduk, merhabalar'

BREZİLYA’da teslim olduktan sonra Türkiye’ye getirilen Çiftlik Bank’ın ‘Tosuncuk’ lakaplı kurucusu Mehmet Aydın, firar ettiği dönemde hakkında açılan İstanbul Anadolu 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davaya ilk kez katıldı.

14.07.2021Gündem
Beş yıldır göğsümde hain kurşunuyla yaşıyorum

'Beş yıldır göğsümde hain kurşunuyla yaşıyorum'

15 Temmuz’daki darbe girişimi gecesi Boğaziçi Köprüsü’nde yaralılara yardım ederken vurulan inşaat mühendisi Murat Aksu, 5 yıldır göğüs kafesindeki kurşunla yaşıyor. Bugüne kadar darbecilerin yargılandığı duruşma haricinde hiç konuşmayan Murat Aksu, o geceyi ilk kez Hürriyet’e anlattı.

14.07.2021Gündem
Avukatın gizemli ölümü Korkunç manzarayla annesi karşılaştı

Avukatın gizemli ölümü! Korkunç manzarayla annesi karşılaştı

Kastamonu'da, avukat Gizem S. (25), Kastamonu Adliyesi’ndeki duruşmasının ardından gittiği evinde annesi tarafından ölü bulundu.

13.07.2021Gündem
Son dakika... Mervenur Polatı vahşice öldürmüştü Katil her şeyi anlattı: Bana küfür etti

Son dakika... Mervenur Polat'ı vahşice öldürmüştü! Katil her şeyi anlattı: Bana küfür etti

Antalya'da 20 yaşındaki Mervenur Potal'ı öldüren Cüneyt A, cinayeti kabul ettiğini, bunun cezasını ölene kadar çekeceğini belirtti. Cüneyt A. olay gününü anlatırken, "Herkes günahını kabul etmek yerine suçu birbirine atıyor. Mervenur bana küfür etti. O anda sinirlerim bozuldu ve olay gerçekleşti" dedi.

13.07.2021Gündem
Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’den “Neler Oluyor Hayatta” ya özel açıklamalar....

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’den “Neler Oluyor Hayatta” ya özel açıklamalar....

Türkiye'yi sarsan Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili beşinci duruşma görüldü. Olay yerinde ele geçirilen sigara izmaritlerinin anne Ayten Avcı'nın DNA profiliyle uyumlu olduğu tespitinin ardından görülen duruşmada, gergin anlar yaşandı. Gültekin ailesinin avukatının 'reddi hakim' talebi kabul edilmedi. Baba Sıddık Gültekin ise mahkeme salonundan çıkarıldı.

13.07.2021Televizyon
Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’den “Neler Oluyor Hayatta” ya özel açıklamalar....

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’den “Neler Oluyor Hayatta” ya özel açıklamalar....

Türkiye'yi sarsan Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili beşinci duruşma görüldü. Olay yerinde ele geçirilen sigara izmaritlerinin anne Ayten Avcı'nın DNA profiliyle uyumlu olduğu tespitinin ardından görülen duruşmada, gergin anlar yaşandı. Gültekin ailesinin avukatının 'reddi hakim' talebi kabul edilmedi. Baba Sıddık Gültekin ise mahkeme salonundan çıkarıldı.

13.07.2021Magazin
Meslektaşını öldüren asistan doktora savcı müebbet hapis istedi

Meslektaşını öldüren asistan doktora savcı müebbet hapis istedi

İstanbul Baltalimanı'nda birlikte çalıştığı asistan Dr. Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen asistan Dr. Yavuz Sümter'in yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, suçun canavarca hisle oluşmadığını ve kamu görevi nedeniyle gerçekleşmediği kanaatiyle müebbet hapsini talep etti. Kaan Erol'un ailesinin avukatı, "Bu kabul edilemez" diyerek mütalaayı kabul etmediğini belirtti. Duruşma sonrası basına açıklama yapan baba Metin Erol ise "Pusuda bekleyen cani giriyor ve elinde getirdiği balta ve bıçakla evladımı bir buçuk saat yavaşça, bilerek, isteyerek ve öldürücü noktalarına vurarak katlediyor. Kanının akmasını bekliyor. Yahu bu canavarca his değil de nedir?" diyerek tepki gösterdi. Anne Nilay Erol ise "Bugün çok büyük bir acı içerisindeyiz. Böyle bir şeyi duymayı asla ve asla beklemiyorduk" dedi.

13.07.2021Haber
Son dakika... Meslektaşı Kaan Erolu 75 bıçak darbesiyle öldüren doktor Yavuz Sümtere savcı müebbet hapis istedi Ailesi isyan etti: Kabul edilemez

Son dakika... Meslektaşı Kaan Erol'u 75 bıçak darbesiyle öldüren doktor Yavuz Sümter'e savcı müebbet hapis istedi! Ailesi isyan etti: Kabul edilemez

İstanbul Baltalimanı'nda birlikte çalıştığı asistan Dr. Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen asistan Dr. Yavuz Sümter'in yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, suçun canavarca hisle oluşmadığını ve kamu görevi nedeniyle gerçekleşmediği kanaatiyle müebbet hapsini talep etti. Kaan Erol'un ailesinin avukatı, "Bu kabul edilemez" diyerek mütalaayi kabul etmediğini belirtti. Duruşma sonrası basına açıklama yapan baba Metin Erol ise "Pusuda bekleyen cani giriyor ve elinde getirdiği balta ve bıçakla evladımı bir buçuk saat yavaşça, bilerek, isteyerek ve öldürücü noktalarına vurarak katlediyor. Kanının akmasını bekliyor. Yahu bu canavarca his değil de nedir?" diyerek tepki gösterdi. Anne Nilay Erol ise "Bugün çok büyük bir acı içerisindeyiz. Böyle bir şeyi duymayı asla ve asla beklemiyorduk" dedi.

13.07.2021Gündem
Son dakika: Ünlü çiftin oğlu Emre Maysı hastane önünde öldürmüştü Sanığın ailesi hakim karşısında

Son dakika: Ünlü çiftin oğlu Emre Mays'ı hastane önünde öldürmüştü! Sanığın ailesi hakim karşısında

Şişli'de 7 Ocak 2020'de, ünlü şarapları ithal eden bir firmanın sahibi olan Figen Mays ile Randolp Ward Mays çiftinin oğlu 17 yaşındaki oğlu Emre Tyler Mays'ı Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servis girişinde husumetlisine benzediği gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren Akın Kutlu'nun ailesi kavgalı oldukları Ozan Tekcan'ı öldürdükleri, bir kişiyi ise yaraladıkları iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

12.07.2021Gündem
Son dakika: Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme... Reddi hakim talebi reddedildi Katil Cemal Metin Avcı ağladı

Son dakika: Pınar Gültekin cinayeti davasında flaş gelişme... 'Reddi hakim' talebi reddedildi! Katil Cemal Metin Avcı ağladı

Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülen Pınar Gültekin cinayetine ilişkin flaş bir gelişme yaşandı. Duruşmada Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'in 'reddi hakim' talebinin reddine karar verildi. Cemal Metin Avcı'nın avukatının savunması sırasında, Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin tepki gösterince Mahkeme Başkanı Mustafa Güneş, Sıddık Gültekin'in salondan çıkarılmasına karar verdi. Sanık Cemal Metin Avcı ise "Adalete güveniyorum. Sağlıklı bir yargılama olacağına inanıyorum. Pişmanım" diyerek ağladı.

12.07.2021Gündem

Çarşı davası yeniden başladı

YARGITAY'ın beraat kararlarını bozmasının ardından Gezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmaya katılan sanıklar ve avukatları, mahkemenin eski kararında direnmesini ve bozma kararına uymamasını talep etti. Mahkeme, Yaygıtay'ın bozma ilamına uyma kararı verirken davayı 8 Ekim'e erteledi.

12.07.2021Gündem
Bir gün bankaya gitti ve hayatının şokunu yaşadı: Üzgünüm ama siz yoksunuz

Bir gün bankaya gitti ve hayatının şokunu yaşadı: "Üzgünüm ama siz yoksunuz"

Sapasağlam hayatta ve bunu herkes biliyor. Ama bir yandan da hukuken ölü ve kendisi de dahil hiç kimse bu konuda bir şey yapamıyor. Olsa olsa romanlarda ya da gerilim filmlerinde karşınıza çıkacak inanılmaz bir hikayeye hazır olun.

11.07.2021Dünya
Deniz Akkayanın itirazı reddedildi

Deniz Akkaya'nın itirazı reddedildi

Selin Ciğerci’nin aldırdığı tedbir kararını ihlal edince 3 gün zorlama hapsine çarptırılan Deniz Akkaya’nın karara itirazı reddedildi. Ünlü manken cezaevine girecek.

9.07.2021Magazin
Emniyet’te ‘FETÖ’cüyüm’, mahkemede ‘tanımam’ dedi

Emniyet’te ‘FETÖ’cüyüm’, mahkemede ‘tanımam’ dedi

‘FETÖ’ üyeliği suçundan yürütülen soruşturma kapsamında itirafçı olan eski tuğgeneral Serdar Atasoy, ‘tanık’ olarak dinlendiği davada, itiraflarını inkâr etti. Atasoy’un “kaçabileceği” gerekçesiyle tutuklu yargılanmasına karar verildi.

9.07.2021Gündem
Son dakika haberi: 4. Yargı Paketi TBMMde kabul edildi

Son dakika haberi: 4. Yargı Paketi TBMM'de kabul edildi

Kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Eşe karşı işlenen "kasten öldürme", "kasten yaralama", "eziyet" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarında kabul edilen cezayı artırıcı nedenler, boşanılan eşi de kapsayacak.

8.07.2021Gündem
Eski Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanı Serdar Atasoy gözaltına alındı

Eski Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanı Serdar Atasoy gözaltına alındı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında itirafçı olduktan sonra adli kontrolle serbest bırakılan eski tuğgeneral Serdar Atasoy, tanık olarak dinlendiği mahkemede itiraf içeren beyanlarını inkar etmesinin ardından gözaltına alındı.

8.07.2021Gündem
Gülsüm Taçın katili Cem Yılmaza müebbet

Gülsüm Taç'ın katili Cem Yılmaz'a müebbet

Antalya'da evinde ölü bulunan Gülsüm Taç'ı (46) boğarak öldürdüğünü polis merkezinde itiraf eden Cem Yılmaz (44), 'kasten öldürme' suçundan ömür boyu, 'hırsızlık' suçundan 7 yıl hapis cezası aldı. Gülsüm Taç’ın kızları, mahkeme salonunda sanığa saldırıp su şişesi fırlattı.

8.07.2021Gündem
Eşinin kurşun yağmuruna tuttuğu kadın duruşmaya sedyeyle geldi

Eşinin kurşun yağmuruna tuttuğu kadın duruşmaya sedyeyle geldi

İstanbul Şişli'de boşanma aşamasında olduğu eşi Sabiha Mutlu'ya kurşun yağdıran Samet Mutlu'nun yargılanmasına başlandı. Sabiha Mutlu, duruşmaya sedyeyle geldi. Sabiha Mutlu, "Ben adalet istiyorum. Ayaklarımı geri istiyorum. Ben engelli kalacağım, yatalağım. Ben cezasını en üst seviyeden almasını istiyorum" dedi.

8.07.2021Haber
Kocası kurşun yağdırmıştı... Duruşmaya sedyeyle getirildi

Kocası kurşun yağdırmıştı... Duruşmaya sedyeyle getirildi

Şişli'de boşanma aşamasında olduğu eşi Sabiha Mutlu'ya kurşun yağdıran Samet Mutlu'nun yargılanmasına başlandı. Duruşmaya sedyeyle gelen Sabiha Mutlu, Ben adalet istiyorum. Ayaklarımı geri istiyorum. Ben engelli kalacağım, yatalağım. Ben cezasını en üst seviyeden almasını istiyorum"

8.07.2021Gündem
Boşanma aşamasındaki eşi kurşun yağdırmıştı Sabiha Mutlu duruşmaya böyle geldi

Boşanma aşamasındaki eşi kurşun yağdırmıştı! Sabiha Mutlu duruşmaya böyle geldi

İstanbul Şişli'de boşanma aşamasında olduğu eşi Sabiha Mutlu'ya kurşun yağdıran Samet Mutlu'nun yargılanmasına başlandı. Sabiha Mutlu, duruşmaya sedyeyle geldi. Sabiha Mutlu, "Ben adalet istiyorum. Ayaklarımı geri istiyorum. Ben engelli kalacağım, yatalağım. Ben cezasını en üst seviyeden almasını istiyorum" dedi.

8.07.2021Gündem
Cemal Kaşıkçı davasında Turan Kışlakçı dinlendi: Bir askeri yetkili 3-4 gündür yoksa, öldürülmüş olabilir dedi

Cemal Kaşıkçı davasında Turan Kışlakçı dinlendi: Bir askeri yetkili '3-4 gündür yoksa, öldürülmüş olabilir' dedi

Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı katlettikleri iddiasıyla 26 Suudi sanığın gıyabında yargılandığı davada gazeteci arkadaşı Turan Kışlakçı tanık olarak dinlendi. Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa girip çıkmadığını öğrenmesinden sonra konsolosluk önüne gidip beklemeye başladıklarını anlatan Kışlakçı, "Askeri bir yetkiliyle konuştuğumuzda '3-4 gündür yoksa öldürülmüş olabilir' dedi" şeklinde konuştu.

8.07.2021Gündem
Tensip tutanağı nedir

Tensip tutanağı nedir?

Tensip tutanağı, esasen mahkemenin duruşmaya yaptığı hazırlıkları içerir. Hukuk davalarında birkaç günde tensip zaptı hazırlanır. Ceza davalarında iddianamenin kabulü süreci de bulunduğundan, tensip zaptının düzenlenmesi iddianamenin mahkemeye verilmesinden sonra 15-20 günü bulmaktadır. Peki, tensip tutanağı nedir ve ne anlama gelir? İşte, o bilgiler

8.07.2021Gündem
Rütbesini FETÖ elebaşı Gülenin taktığını itiraf etmişti Eski tuğgeneral Serdar Atasoy mahkemede çark etti

Rütbesini FETÖ elebaşı Gülen'in taktığını itiraf etmişti! Eski tuğgeneral Serdar Atasoy mahkemede çark etti

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında itirafçı olduktan sonra adli kontrolle serbest bırakılan eski tuğgeneral Serdar Atasoy, tanık olarak dinlendiği mahkemede itiraf ettiği sözlerini inkar etti. İtiraf içeren beyanında 2015'e kadar örgütle ilişkisi olduğunu anlatan Atasoy, mahkeme de ise "Yıllar önce örgütle temasımı kesmiş bir insanım. Zaten o zaman örgüt olduğunu bilseydim böyle bir yapı içerisinde olmazdım" savunmasını yaptı. Önceki ifadesinde teğmenken rütbesini FETÖ elebaşının taktığını belirten Atasoy'un itiraflarını inkar ettiğine ilişkin tutulan duruşma zaptı, yargılandığı mahkemeye gönderildi.

8.07.2021Gündem
Son dakika... Dizi oyuncusu Onur Seyit Yarana silahlı saldırı davasında karar

Son dakika... Dizi oyuncusu Onur Seyit Yaran'a silahlı saldırı davasında karar

Best Model Of The World yarışması birincisi ve dizi oyuncusu Onur Seyit Yaran'ın silahla yaralayan tutuklu sanık Serhat Okuducu ile ilgili karar verildi. "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Okuducu, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığın tutuklu kaldığı süre ve verilen ceza miktarını dikkate alarak yurt dışına çıkış yasağıyla birlikte tahliyesine hükmetti.

8.07.2021Gündem
Amber Heardün kızıyla mutfak keyfi: Kuzusu da kucağında

Amber Heard'ün kızıyla mutfak keyfi: 'Kuzu'su da kucağında

Geçtiğimiz hafta sürpriz bir şekilde anne olduğunu açıklayan güzel oyuncu Amber Heard bu kez minik kızıyla bir mutfakta çekilen bir videosunu sosyal medya sayfasından paylaştı.

8.07.2021Magazin
Savcıdan kadın cinayeti için tokat gibi mütalaa: Haksız tahrik yok...

Savcıdan kadın cinayeti için tokat gibi mütalaa: Haksız tahrik yok...

Kendisinden boşanmak isteyen Mehtap Çoban’ı 9 bıçak darbesiyle öldüren Durmuş Çoban, neredeyse her kadın cinayetinde olduğu gibi cezada indirim almak için “Eşim beni aldatıyordu. Çok pişmanım. Bütün kadınlardan özür diliyorum” diye kendisini savundu. Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, “Olayda haksız tahrik yok, kasten öldürme var” diyerek ağırlaştırılmış müebbet hapis verilmesini ve indirim uygulanmamasını istedi.

7.07.2021Gündem
18 kadın eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişliyle uzlaştı

18 kadın eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli'yle uzlaştı

Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin, İSMEK'in eski yöneticisi kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan yargılandığı davada, 19 mağdurdan 18'i şikayetinden vazgeçti. Davada, tek şikayetçi olarak kalan İlknur Özdemir ise Şişli'yi affetmeyerek uzlaşmayı reddetti.

7.07.2021Gündem
Jigolo ekibine tahliye

Jigolo ekibine tahliye

Jigololuk yaparak para kazanma vaadi ile yüzlerce kişiyi dolandırmakla suçlanan şebekeye yönelik yargılama süreci başladı. 91 sanıklı davada, mahkeme ilk duruşmada 18 tutuklunun tahliyesine karar verdi.

4.07.2021Gündem
Son dakika... Çiftlik Bank kurucusu Tosuncuk Mehmet Aydın Türkiyeye getiriliyor

Son dakika... Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' Mehmet Aydın Türkiye'ye getiriliyor

Üç yıldır “firari” olan ve kırmızı bültenle aranan Çiftlik Bank kurucusu “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın Brezilya’da teslim olmasının ardından bugün Türkiye’ye geliyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın bu akşam 22.30'da Türkiye'ye getirileceğini duyurdu. Aydın için 4 gün gözaltı süresi verildiği bildirildi. Mehmet Aydın'ın Brezilya'da gözaltına alındığı anlara ait görüntülere DHA ulaştı.

3.07.2021Gündem
50den fazla tecavüz suçlaması vardı Nasıl bir anda serbest kaldı | 9 soruda Bill Cosby olayı

50'den fazla tecavüz suçlaması vardı! Nasıl bir anda serbest kaldı? | 9 soruda Bill Cosby olayı!

Geçmişte 50'den fazla kadının tecavüz suçlamalarıyla karşı karşıya kalan ve 2018'den beri hapiste olan ünlü aktör Bill Cosby, hakkındaki suçlamaları da kabul etmiş olmasına rağmen, yargılama süreçlerindeki bir teknik detay sayesinde hem serbest kaldı hem de yargılanmaktan muaf hale geldi. Cosby'nin serbest kalmasını sağlayan süreci sizin için 9 soruda özetledik.

3.07.2021Dünya
Son dakika haberleri... Elmalı davasında önemli gelişme Annenin bütün iddialarını yalanladı

Son dakika haberleri... Elmalı davasında önemli gelişme! Annenin bütün iddialarını yalanladı

Türkiye'nin gündemine ’Elmalı davası’ olarak gelen, Antalya Finike’de yaşanan 7 ve 10 yaşlarındaki kardeşlerin istismara uğraması iddiasıyla ilgili olarak babaları Gürhan G., Demirören Haber Ajansı’na (DHA) telefon ile açıklamalarda bulundu. Merve A.’nın iddialarını yalanlayan baba Gürhan G., "Şu anda beklentim bir an önce bu pedofil, sapkın insanların tutuklanması, çocuklarımızın da bize geri verilmesi" dedi. Gürhan G.’nin avukatı Yusuf Önder ise davanın bir an önce karara bağlanmasını ve gündemden düşmesi gerektiğini belirtti.

2.07.2021Gündem
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verin

Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verin

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adli ve idari yargı adaylarının ödül töreninde "Hangi suç kim tarafından işlenirse işlensin, faile değil fiile bakarak karar verin. Kişilerin dinine, diline, inancına, yaşam tarzına, siyasetine, felsefi anlayışına, mezhebine, doğduğu yere değil, dosyadaki delillere bakarak karar verin" dedi.

2.07.2021Gündem
Sıla Gençoğlu-Ahmet Kural davasında yeni gelişme

Sıla Gençoğlu-Ahmet Kural davasında yeni gelişme

ŞARKICI Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği gerekçesiyle üç suçtan toplam 1 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ancak kararın İstinaf Mahkemesi'nce bozulmasının ardından yeniden yargılanan Ahmet Kural'ın avukatlarının olay yerinde keşif yapılması talebi reddedildi. İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu katılmazken, avukatları ve Aile Bakanlığı avukatı duruşmada hazır bulundu.

2.07.2021Magazin

Güzel oyuncudan bebek sürprizi: Amber Heard anne oldu

Eski eşi Johnny Depp ile olaylı boşanma davasıyla gündemde olan Amber Heard cephesinden sürpriz haber geldi: Heard, taşıyıcı anne yöntemiyle bir kız bebek sahibi oldu.

2.07.2021Magazin
Donald Trumpın yakınındaki isim Weisselberg 15 suçtan hakim karşısında

Donald Trump'ın yakınındaki isim Weisselberg 15 suçtan hakim karşısında!

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın şirketi ile baş muhasebe müdürü (CFO) Allen Weisselberg hakkında, iş kayıtlarında tahrif, sahtecilik, vergi dolandırıcılığı gibi 15 ayrı suçlamadan dava açıldı.

1.07.2021Dünya
Kocasını öldürmüştü, Alime Toprak hakim karşısına çıktı: 15 yaşında tecavüz etti, şiddet nedeniyle 4 kez düşük yaptım

Kocasını öldürmüştü, Alime Toprak hakim karşısına çıktı: 15 yaşında tecavüz etti, şiddet nedeniyle 4 kez düşük yaptım

Mersin'in Anamur ilçesinde muz serasında eşi Ali Toprak’ı (44) başına tarım aletiyle vurarak öldüren Alime Toprak (32) hakim karşısına çıktı. Duruşmada kendisini savunan Alime Toprak, “15 yaşında dağda hayvanlara bakarken tecavüz etti. Hamile kalınca evlendik. 15 yıl boyunca hep şiddet gördüm, şiddet nedeniyle 4 kez düşük yaptım. Benim 2 çocuğumu da balkondan aşağı attı” dedi.

1.07.2021Gündem
‘İslam düşmanlığıyla mücadele yeterli değil’

‘İslam düşmanlığıyla mücadele yeterli değil’

Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici, Almanya’da İslam düşmanlığının dozunun arttığını, siyasetçilerin de yeteri kadar bununla mücadele etmediğini söyledi.

1.07.2021Avrupa
3 kişinin öldüğü tente faciasında bilirkişi raporu: Kazada kasıt yok ancak öngörülebilir ve önlenebilir nitelikte

3 kişinin öldüğü tente faciasında bilirkişi raporu: Kazada kasıt yok ancak öngörülebilir ve önlenebilir nitelikte

İstanbul Ataköy 5. Kısım'da Ömer Duruk Cami'nde 2017 yılında 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 45 kişinin yaralandığı 'tente faciasına' ilişkin 4 tutuksuz sanığın yargılandığı davada bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı. Raporda kazanın oluşunda kasıt unsurunun bulunmadığı ancak kazanın öngörülebilir ve alınacak önlemlerle önlenebilir nitelikte bir kaza olduğu belirtildi.  Dönemin İBB imamları Mustafa Çiçek ve Mustafa Kavukluoğlu asli kusurlu, Ömer Duruk Cami imamı olan sanıklar Adem Karabey ve Faruk Yazar da tali kusurlu olarak yer aldı.

1.07.2021Gündem
CHPden 29 ana ilkede ‘Parlamenter Sistem’ hazırlığı

CHP'den 29 ana ilkede ‘Parlamenter Sistem’ hazırlığı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi’nde, Hukuk ve Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcılığı eşgüdümünde hazırlanan Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem raporu görüşüldü.

1.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Elmalı davasında flaş gelişme Türkiye’nin nefret duyduğu çift ilk kez konuştu

Son dakika haberi: Elmalı davasında flaş gelişme! Türkiye’nin nefret duyduğu çift ilk kez konuştu

Son dakika... Türkiye'nin gündemine ’Elmalı davası’ olarak giren cinsel istismar suçlamalarının yer aldığı olayda anne Merve Akman ile üvey baba Rahmi Akman, ilk kez konuştu. Özellikle iki gündür yaşananlara isyan ettiğini söyleyen Merve Akman, "Psikolog raporlarında her şey ortada" iddiasında bulunarak, "Çocuklarımı babaanneleri uydurma yalanlarla kandırmaya çalışıyor" ifadelerini kullandı. Rahmi Akman da adli tıp raporlarına karşın çocukları istismar etmediklerini öne sürdü. Bu büyük skandalı ortaya çıkaran babaanne Günay S. ise çocukların büyük bir travma yaşadığını ve psikolog desteği sağlandığını belirterek şunları anlattı: "Bayağı bir yol kat ettik ama hâlâ sayıklamaları mevcut. Korkuları mevcut. Orada gördükleri işkence, tehdit, istismar çocuklarda büyük travma uyandırmış."

30.06.2021Gündem
Alman siyasetçilere: ‘İslamofobik saldırılara sessiz kaldılar’

Alman siyasetçilere: ‘İslamofobik saldırılara sessiz kaldılar’

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi (ZMD) Başkanı Aiman Mazyek, Müslümanlara yönelik ırkçı saldırılara sessiz kalan Alman siyasetçilere tepki gösterdi.

30.06.2021Avrupa
Sevgilisinin evine bomba attı Korkunç mesajları ortaya çıktı

Sevgilisinin evine bomba attı! Korkunç mesajları ortaya çıktı

İstanbul Bağcılar'da Tolga Zararsız'ın (36), kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisi Dilek K.'nın (30) evine bomba attığı gerekçesiyle 68 yıla kadar hapsi isteniyor. Müşteki Dilek K. olay günü evde olmadığını belirtti. Dilek K. "Olay gününden önce bana 'Mahallene gelip bomba patlatacağım, evini yakacağım' şeklinde mailler attı.  Bir keresinde kapıyı kırıp, eve girdi. Ben balkondan bağırınca kurtulabildim. Cezaevinden bana mektup gönderiyor" dedi. Duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelenirken, sanığın müştekiye gönderdiği belirtilen tehdit mailleri de ortaya çıktı.

30.06.2021Gündem
Miras davası ortalığı karıştırdı O döneme ait akıl sağlığı raporu istendi

Miras davası ortalığı karıştırdı! O döneme ait akıl sağlığı raporu istendi!

Geçtiğimiz yıl vefat eden ve servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetine iki yeğeni, ‘vasiyetnamenin iptali’ davası açmıştı. Mahkeme, davanın 3. duruşmasında tanık Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını istedi.

30.06.2021Magazin
Tüm Türkiye’nin Elmalı davasına ortak isyanı: Nasıl serbest bırakırsınız

Tüm Türkiye’nin Elmalı davasına ortak isyanı: Nasıl serbest bırakırsınız!

Anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A.’nın kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.’ye (10) cinsel istismarda bulunmasına ilişkin Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Tutuklu sanıklardan anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A., çocuklar lehine verilen tüm raporlara rağmen yaklaşık 6 ay önce görülen duruşmada tahliye edilmişti. Skandal karar dün bir sosyal medya paylaşımıyla tüm Türkiye’nin gündemine oturdu.

30.06.2021Gündem
Son dakika... Elmalı davası: Bu çizimler yardım çığlığı Tahliye olmamalıydı...

Son dakika... Elmalı davası: Bu çizimler yardım çığlığı! Tahliye olmamalıydı...

Elmalı davasında sanıkların tutuksuz yargılanması toplumun vicdanını sızlattı. Avukatlar, çocukların çizimlerinin delil olarak kabul edilmesini ve kanunlara göre tutuklu yargılamanın devam etmesi gerektiğini belirtirken, pedagoglar bu çizimlerin çocukların yardım çığlığı olduğunu söylüyor.

30.06.2021Gündem
Nurtaç Canan, kanıyla Beni Ragıp vurdu yazmıştı Eşine kurşun yağdıran Ragıp Canan duruşmada eşine seslendi: Benim kıymetlimdir

Nurtaç Canan, kanıyla 'Beni Ragıp vurdu' yazmıştı! Eşine kurşun yağdıran Ragıp Canan duruşmada eşine seslendi: 'Benim kıymetlimdir'

Türkiye onu kanıyla yere yazdığı "Anne, baba beni Ragıp vurdu" yazıyla tanımıştı. İstanbul Zeytinburnu'nda boşanmak isteyen eşi Nurtaç Canan'a (49) silahla 5 el ateş ederek yaraladığı gerekçesiyle 39 yıla kadar hapsi istemiyle yargılanan Ragıp Canan (46) duruşmada eşine seslendi. Ragıp Canan, ''Sayın eşime en derin sevgilerimi sunuyorum. Hata benim, bütün suç benim. Biliyorum, eşimin kalbi kırıldı. Benim gayem eşimi sadece korkutmaktı. Öldürme niyetim yoktu. Pişmanım. Eşim benim kıymetlimdir, başımın tacıdır" dedi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

29.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bir darbe davasında adaletin gecikmesi

Geçenlerde İzmir’de Ege Ordu Komutanlığı darbe davasının devam etmekte olan ikinci bölümü kamuoyunda pek fark edilmeden sessizce sonuçlandı.

17.07.2021