MENÜ

Kadına Şiddet

Kadına Şiddet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadına Şiddet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.406 Kadına Şiddet haberi bulunmuştur.

Kadına Şiddet Haberleri

Kadınlara ses verelim

Kadınlara ses verelim!

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı gönüllüleri Selime Büyükgöze ve Leyla Soydinç, bu süreçte artan kadına şiddet vakalarını ve çözüm önerilerini anlatıyor.

Katillerine tahliye yok

Katillerine tahliye yok

Koronavirüs tehlikesi gerekçesiyle cezaevlerindeki yaklaşık 90 bin kişiye tahliye yolunu açan infaz kanun teklifinde gözler tahliye olacaklara ve kapsam dışında kalanlara çevrildi. Araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i, Emine Bulut’u, üniversite öğrencileri Ceren Özdemir ve Şule Çet’i öldüren katiller yeni infaz kanunu kapsamına girmiyor.

2.04.2020Gündem
90 bin kişiye hemen tahliye

90 bin kişiye hemen tahliye

Uzun süredir beklenen ve korona salgınıyla acil hale gelen infaz düzenlemesi, dün Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Toplum vicdanını yaralayan 5 suçun kapsam dışı bırakıldığı düzenlemeye göre 45 bini açık cezaevlerinden olmak üzere 90 bin kişi tahliye edilecek.

1.04.2020Gündem
İnfaz taslağı Erdoğan’ın masasında

İnfaz taslağı Erdoğan’ın masasında

AK Parti, yaklaşık 100 bin mahkûmun cezaevlerinden tahliyesini öngören infaz düzenlemesini iktidar ortağı MHP ve muhalefet partileri ile istişare ettikten sonra dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sundu.

26.03.2020Gündem
Aile arasına ‘koronavirüs’ girdi

Aile arasına ‘koronavirüs’ girdi

Almanya’da koronavirüs salgını nedeniyle bazı iş yerlerinin kısa dönem çalışma sistemine geçmesi, birçok iş yerinin kapanması ve kısmi sokağa çıkma yasağının ardından aile içi şiddette artış yaşandı. Kadın sığınma evlerinde yer kalmadığı açıklandı.

23.03.2020Avrupa
Kadına şiddette pop-up’lı alarm

Kadına şiddette pop-up’lı alarm

Adalet Bakanlığı yetkilileri, TBMM’ye ‘Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un uygulamasındaki sorunları ortadan kaldırmak için çıkarılan genelgenin detaylarını anlattı. Genelgede tedbir kararlarının hâkim ve savcıların dikkatini çekmesi için UYAP ekranında ‘pop-up’ çıkmasını sağlayan yazılım da var.

12.03.2020Gündem
Eşitlik sadece kâğıt üzerinde

Eşitlik sadece kâğıt üzerinde

Dünyanın çeşitli kesimlerinde olduğu gibi, Almanya’da da geçtiğimiz pazar günü ‘Dünya Kadınlar Günü’ kutlandı. Başkent Berlin’in yanı sıra ülkenin birçok kentinde gösteriler ve ‘eşitlik etkinlikleri’ düzenlendi. Bu gösterilerde ve etkinliklerde, kadınların eşit haklara sahip olmaları ve ayırımcılığa uğramalarına son verilmesi talep edildi.

11.03.2020Avrupa
‘Sınırı açmaya hakkımız var’

‘Sınırı açmaya hakkımız var’

Partisinin grup toplantısında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  “Bugün kadına şiddet varsa Türkiye düşüyor, bugün kadın ölüyorsa Türkiye ölüyor demektir” dedi. Akşener, Türkiye’nin sınırlarını açmasının en doğal hakkı olduğunu da söyledi.

11.03.2020Gündem
Vurup sakat bıraktığı eski eşini mahkemede de tehdit etti: Sevgiline mini etek giydireceğim

Vurup sakat bıraktığı eski eşini mahkemede de tehdit etti: 'Sevgiline mini etek giydireceğim'

Mersin'de boşandığı Hatun Koç'u (28), 7 yaşındaki kızlarının gözü önünde pompalı tüfekle vurarak ayağının sakat kalmasına neden olan Özkan Yarbi (35) tutuklu olarak yargılandığı davanın duruşmasında genç kadını sevgilisini kastederek "Kocana söyle mini etek giydireceğim ona" diyerek tehdit etti. Sinir krizi geçiren kadın, gözyaşlarına hakim olamadı.

10.03.2020Gündem
Bu da kadının kadına şiddeti Ayrıldığı eşinin sevgilisine bıçak

Bu da kadının kadına şiddeti! Ayrıldığı eşinin sevgilisine bıçak

Erkeğin kadına şiddeti bir utanç olarak önümüzde dururken, bu kez şiddetin kaynağı bir kadın oldu. Rabia A. boşandığı eşinin sevgilisine sokakta pusu kurup karnından bıçakladı.

9.03.2020Gündem
Nilgün Belgün: Ben artık kimseyle öpüşmüyorum

Nilgün Belgün: Ben artık kimseyle öpüşmüyorum

Nilgün Belgün önceki gün Dünya Kadınlar Günü kapsamında M1 Adana AVM’de söyleşi düzenledi

8.03.2020Keyif
Ringlere kadın eli değiyor

Ringlere kadın eli değiyor

Eskişehir’de ilgi duydukları dövüş sporlarını hobileri haline getiren kadınlar, ön yargıları yıkarak ringlerde ter döküyorlar.

8.03.2020Diğer
Her şeyi toz pembe göstereceğimiz bir gün değil bugün

Her şeyi toz pembe göstereceğimiz bir gün değil bugün

İlk kitabı vasıtasıyla tanıştığım Güneş Altunkaş, geçtiğimiz günlerde 2. kitabını yayınladı.

8.03.2020Etkinlikler
“Kadın olduğum için değerliyim”

“Kadın olduğum için değerliyim”

İnsanoğlu kadın ve erkek olarak birbirini tamamlayan ve soyunun devamını sağlayan iki cinsiyetten yaratılmış... Birinden biri olmazsa varoluşumuz imkansız.

8.03.2020İlişkiler
Bu fikirlere kim para ödüyor

Bu fikirlere kim para ödüyor?

Mart kapıdan baktırmaya başladığı anda neredeyse tüm ilan panolarını gözüne morluk makyajı yapılmış adamlar kaplıyor. Birilerinin bu ilanlara para ödemesi, birilerinin de kazanması ise bana inanılmaz geliyor ve gerçekten dert oluyor.

Kadir Şeker soruşturmasında titiz detay Çocukların bile ifadesi alındı

Kadir Şeker soruşturmasında 'titiz' detay! Çocukların bile ifadesi alındı

Konya'da şiddet gördüğünü düşündüğü bir kadına yardım etmek isterken, sevgilisi Özgür Duran’ın ölümüne neden olan üniversiteye hazırlık öğrencisi Kadir Şeker hakkındaki iddianamenin bu hafta başında açıklanması bekleniyor. Kadir Şeker’in avukatı Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ, bugüne kadar yapılmış en titiz soruşturmalardan birinin sürdüğünü belirterek, “Parkta oynayan Suriyeli çocukların bile ifadeleri alındı. Tramvayda yanında oturan yolculardan, komşularına, Kadir’i gören tanıyan herkesin ifadeleri alındı. 112’ye ihbar yapan vatandaşlar bile bulunup ifadelerine başvuruldu” dedi.

7.03.2020Gündem
Orduda Şenay komutanın başlattığı proje, kadına şiddeti bitirdi

Ordu'da Şenay komutanın başlattığı proje, kadına şiddeti bitirdi

ORDU'nun, bir dönem kadına şiddet olayları ile gündeme gelen Mesudiye ilçesinde, şiddet olaylarının önlenmesi için başlatılan ve Türkiye'nin ilk kadın Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Üstçavuş Şenay Haydar'ın öncülük ettiği proje ile yüzde yüz başarı elde edildi. Fahri hemşehrilik beratı verilerek görev süresinin sona ermesiyle başka bir ile tayin olan Şenay komutanın ardından ilçede geçen 5 yılda kadına şiddete dair tek bir olay dahi yaşanmadı. Küskünlüklerin de kalktığı ilçede aileler mutlu bir yaşam sürüyor.

7.03.2020Gündem
Yeşim Salkım: Şantaj için çekilmiş başka çok kaset var

Yeşim Salkım: Şantaj için çekilmiş başka çok kaset var

Şarkıları kadar yaptığı evlilikler ve açıklamalarıyla da hep gündem oldu. Evliliklerinde aceleci kararlar verdiğini kabul ediyor. “Bazı laflar söylenmemeliymiş” diye özeleştiride bulunuyor. Yaşadığı tacizi, uğradığı fiziksel şiddeti açıksözlülükle anlatıyor. Yeşim Salkım’la yeni şarkısı ‘Katil Uşak’ için buluşup birlikte hayat muhasebesine daldık.

30 yıldır kadınlar bu ‘çatı’nın altında

30 yıldır kadınlar bu ‘çatı’nın altında

Kadına şiddetle mücadele deyince ilk akla gelen yapılanma olan Mor Çatı bu sene 30’uncu yılını kutluyor.  13 çalışanı, yüzlerce gönüllüsüyle Mor Çatı, şiddete uğrayan kadınların en önemli sığınağı olmaya devam ediyor.

7.03.2020Gündem
Üsküdarda metro çıkışında önünü kesti, bıçakladı Gazetecilere verdiği yanıt pes dedirtti

Üsküdar'da metro çıkışında önünü kesti, bıçakladı! Gazetecilere verdiği yanıt 'pes' dedirtti

İstanbul Üsküdar'da 16 yıllık evli Melisa K. eşi tarafından darp edilip yüzünden ve boğazından bıçaklandı. Uzaklaştırma kararı bulunan Harun K. polis ekipleri tarafından yakalandı. Tedavi altına alınan Melisa K., "Barışmak istemiyordum. Boğazımı kesecekti. Ben de bir Emine Bulut gibi 3. sayfa haberi olup sonra unutulup gidecektim" dedi. Harun K. ise ''Eşinizi neden bıçakladınız?'' sorusuna "Allah polisimize yardımcı olsun" diye cevap verdi.

5.03.2020Gündem
Kadın cinayetleri son iki ayda yüzde 32 oranında düştü

Kadın cinayetleri son iki ayda yüzde 32 oranında düştü

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlemesine yönelik alınan tedbirler etkisini göstermeye başladı. Bu yılın ilk iki ayında meydana gelen kadın cinayetleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 düştü.

3.03.2020Gündem
Kadını şiddetten koruyan iki karar

Kadını şiddetten koruyan iki karar

‘Aile Bakanlığı’na haber vermedin’ tahliyesine son. Sokakta 12 kez bıçaklayana ‘tahrik indirimi’ olamaz

1.03.2020Gündem
Bazen siz sabah uyanıyorsunuz ama karakteriniz uyanmamış oluyor

Bazen siz sabah uyanıyorsunuz ama karakteriniz uyanmamış oluyor

Şiir ve öykü kitaplarıyla yazın hayatına başlayan, ardından yayımladığı romanlarla da bir okur kitlesi yaratan Kaan Murat Yanık’ın son kitabı ‘Dünyasızlar’ raflarda. Yanık, okuru zamanda yolculuğa çıkararak İkinci Dünya Savaşı’na kadar götürüyor.

Beylikdüzünde AVMde karısını bıçaklamıştı Polise teslim oldu

Beylikdüzü'nde AVM'de karısını bıçaklamıştı! Polise teslim oldu

İstanbul Beylikdüzü'nde AVM'de boşanmak istediği için karısını bıçaklayan Erkan Y. polise teslim oldu. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Erkan Y. adliyeye sevk edildi.

27.02.2020Gündem
Fatihte kadına şiddet uygulayan adama dayak kamerada

Fatih'te kadına şiddet uygulayan adama dayak kamerada

İstanbul Fatih'te eli sopalı bir kişi yolda yürüyen kadının önce üzerine yürüdü sonra tekmeler savurdu. Durumu farkeden çevredekiler saldırganı feci şekilde dövdü.

26.02.2020Haber
Fatihte şoke eden olay Bir anda kadına saldırdı, dövdüler

Fatih'te şoke eden olay! Bir anda kadına saldırdı, dövdüler

İstanbul Fatih'te eli sopalı bir kişi yolda yürüyen kadının önce üzerine yürüdü sonra tekmeler savurdu. Durumu farkeden çevredekiler saldırganı feci şekilde dövdü.

26.02.2020Gündem
21 yaşında hayatı karardı 10 aylık eşi dehşet saçtı...

21 yaşında hayatı karardı! 10 aylık eşi dehşet saçtı...

Gaziantep'te ayrılmak istediği eşi tarafından av tüfeğiyle vurulan genç kadın sağ gözünü kaybetti, sol gözünde ise görme kaybı oldu. 'O cani benim gözlerimin katili' diyen genç kadın, 'Benim hayatım bitti, onun da hayatı bitsin.' dedi.

26.02.2020Gündem
Konyada öldürülen Özgür Duranın aile avukatlarından açıklama

Konya'da öldürülen Özgür Duran'ın aile avukatlarından açıklama

Konya'da, Kadir Şeker'in (20) parkta sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'a (32) müdahale etmek isterken, ölümüne neden olduğu olayla ilgili Duran'ın aile avukatları, açıklama yayımladı.

25.02.2020Gündem
Son dakika haberleri: Kadir Şeker davasında Özgür Duran’ın annesi ilk kez konuştu

Son dakika haberleri: Kadir Şeker davasında Özgür Duran’ın annesi ilk kez konuştu

Konya’da bir parkta Kadir Şeker adlı öğrenciyle aralarında, bir kadının şiddete maruz kalmasından kaynaklı çıkan tartışma ve arbede neticesinde bıçaklanarak hayatını kaybeden Özgür Duran’ın annesi Hürriyet’e konuştu. Mübeyyen Güner Dalkılıç oğlu ile ‘evli bir kadın’ olan Ayşe D. ile birlikte olduğu için 5 aydır görüşmediğini anlatarak ‘Ayşe cenazeye gelmedi, madem Özgür onu evde dövdü, neden barışmak için parka çağırdı’ diyerek tepki gösterdi. Dalkılıç ‘Ben bilinçli bir cinayet olduğunu düşünüyorum. Sonuna kadar takip edeceğim’ dedi.

24.02.2020Gündem
Çocukları geleceğe hazırlayın

Çocukları geleceğe hazırlayın

Sevinç Atabay, öğrenme heyecanı hiç bitmeyen, çocuk istismarı, kadına şiddet, iklim değişiklikleri, sağlıksız beslenme düşmanı Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren bir eğitimci. Amerika’da eğitim ateşeliği yaptı. Talim Terbiye Kurulu’nda döneminin tek kadın üyesi oldu. 2006’da TED ile yolları kesişti. TED Genel Müdürlüğü koltuğunda birçok sosyal sorumluluk projelerinin baş aktörü.

24.02.2020Eğitim
Eşim beni kızgın yağla yaktı diyerek şikayet etmişti Geri aldı

'Eşim beni kızgın yağla yaktı' diyerek şikayet etmişti! Geri aldı

'Eşim bana kıymaz. Beni o yakmadı. Tartışırken devrildi. İkimiz de yandık. Sonradan gerçeği söylemek istedim ama korktum'

24.02.2020Gündem
Elisabeth Moss: Karanlık hikayeleri seviyorum

Elisabeth Moss: Karanlık hikayeleri seviyorum

“The West Wing”, “Mad Men”, “The Handmaid’s Tale” dizilerinden tanıdığımız Altın Küre ödüllü Elisabeth Moss, bu kez bilimkurgu gerilim filmi “Görünmez Adam”la (The Invisible Man) izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Moss, Türkiye’de 28 Şubat’ta gösterime girecek filmi Los Angeles’ta Barbaros Tapan’a anlattı.

16.02.2020Magazin
Son dakika haberleri: Kadir Şeker’in yardım ettiği Ayşe D.’nin ifadelerindeki büyük çelişki

Son dakika haberleri: Kadir Şeker’in yardım ettiği Ayşe D.’nin ifadelerindeki büyük çelişki!

Konya’da Özgür Duran’ın ölümü, Kadir Şeker’in de hapse girmesiyle sonuçlanan olay tartışılmaya devam ediyor. Kadir Şeker’in, şiddet görmesine dayanamayarak yardım etmeye çalıştığı Ayşe D.’nin savcılık ifadesinden bir gün sonra basına yaptığı açıklamada kendisini kurtaran Kadir’i suçlayan ifadeler kullanması infial yarattı. Ayşe D.’nin basın açıklamasındaki bazı beyanları ile soruşturma aşamasında savcılığa verdiği ifadesindeki birbiriyle örtüşmeyen bölümleri karşılaştırdık.

13.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Uyuşturucu, çocuk istismarı ve kadına şiddete tahliye yolu açılıyor mu?

Tartışma, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tweet’iyle başladı.

7.04.2020

Corona - Covid 19

Covid19 bir tokat attı; dili, dini, ırkı, milliyeti, zengini, fakiri, orta sınıfı, ünlüsü, fenomeni, topçusu, popçusu, yakışıklısı, tipsizi, güzeli, çirkini ayırmaksızın insanlığı aynı kefeye koydu.

3.04.2020

Cinsel istismar ve kadına şiddet kapsam dışı

İNFAZ indiriminden galiba en son Meclis’ten çıktığı zaman emin olacağız.

30.03.2020

Virüs gölgesinde yargı adımları: Erken yaşta evliliğe düzenleme

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında telekonferansla yapılan infaz düzenlemesi toplantısında, erken yaşta evlilik düzenlemesinin cuma günü Meclis’e getirilmesi kararı verildiğini dün muhabirimiz Gizem Karakış’ın haberinden öğrendik. Toplantıya katılan AK Partili isimlerle konuştum.

27.03.2020

Koronavirüs tartışmasında hapisteki tutukluları unutmayalım

Koronavirüs salgınının Türkiye’nin gündemine taşıdığı tartışmalardan biri mahkûmların bir bölümüne yapılacak infaz indirimleri oldu.

26.03.2020

Erdoğan’ın kırmızı çizgisi ve tepki gösterdiği konu ne oldu?

İnfaz indirimiyle ilgili süreçte gözlerin çevrildiği görüşme dün gerçekleşti.

26.03.2020

İzmir’den dünyaya: Haydi maratona

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Tunç Soyer’in en büyük hayali, İzmir’i bir dünya kenti olarak görmek. İşte bunun son somut kanıtı: İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez düzenleyeceği “Maraton İzmir” tanıtıldı yaklaşık iki hafta önce. Maraton İzmir 12 Nisan’da 5 ve 10 kilometrelik koşularla gerçekleşecek. Bir gün önce ise Kültürpark içinde çocuk koşusu düzenlenecek.

7.03.2020

Kadın Olduğum İçin...

Birey, dünyaya geldiği andan itibaren çevresiyle doğrudan bir etkileşim halindedir ve bu etkileşimi sürecinde edindiği bilgi, deneyim ve öğrenmelerle toplum içerisinde bir kimlik inşa etmektedir.

5.03.2020

Çirkin ima büyük tepki

A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür, Türk-Rus ilişkilerinin tartışıldığı bir TV programında Rus kadınlarla ilgili skandal ifadeler kullandı. Sadece Ruslar değil, kadın dernekleri de bu cinsiyetçi ve ırkçı yaklaşıma ateş püskürdü. Çirkin üslubun arkasındaki zihniyeti muhataplarına sorduk.

4.03.2020

Bir Öykünme Meselesi Hanımefendilik Müessesesi...

Performans sanatında ise nesne vücuttur. Performansçının fiziksel varlığına kapılmakla henüz yaşamamış olduğumuz duyguları hissederiz. Marina Abramovic’in sahneye çıkmadan evvelki zihinsel hazırlık süreci çok enteresan.

3.03.2020

FETÖ’nün yaptığı en büyük kötülük!

DIŞ güçler FETÖ ile içimize kelimenin tam manasıyla bomba yerleştirdi. Bu bombayı sözde din eksenli bir eğitimle kamufle ederek, elli yılda için için oluşturarak patlama noktasına getirdi.

17.02.2020

Karanlık hikayeleri seviyorum

“The West Wing”, “Mad Men”, “The Handmaid’s Tale” dizilerinden tanıdığımız Altın Küre ödüllü Elisabeth Moss, bu kez bilimkurgu gerilim filmi “Görünmez Adam”la (The Invisible Man) izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Moss, Türkiye’de 28 Şubat’ta gösterime girecek filmi Los Angeles’ta Barbaros Tapan’a anlattı.

16.02.2020

Güme gitti siyasi ayak

Nereden çıkmıştı siyasi ayak tartışması?

13.02.2020