EKSTRA
MENÜ

Tgc

Tgc ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tgc haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 489 Tgc haberi bulunmuştur.

Tgc Haberleri

TGC’den Hürriyet muhabirine ödül

TGC’den Hürriyet muhabirine ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 1959 yılından bu yana düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’nin bu yılki kazananları belli oldu.

22.08.2020Gündem
Acı kaybımız

Acı kaybımız

Türk basınında önemli görevler üstlenen, haber takipçiliği ve hafızasıyla fark yaratan arkadaşımız, dostumuz, ağabeyimiz, meslektaşımız, Hürriyet gazetesinin yazıişleri müdürlerinden Necdet Doğan’ı kaybettik.

22.07.2020Gündem
TGC Sedat Simavi Ödüllerine başvurular başladı

TGC Sedat Simavi Ödülleri'ne başvurular başladı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) kurucu başkanı Sedat Simavi adına 44 yıldır verilen ödüllere başvurular başladı. TGC Sedat Simavi Ödülleri için başvurular,  30 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 17.00’de sona erecek.

12.06.2020Kitap Sanat
‘Askeri casusluk’ gözaltısı

‘Askeri casusluk’ gözaltısı

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, Tele-1 TV Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile muvazzaf astsubay E.B. gözaltına alındı. Gözaltı kararının ‘siyasal ve askeri casusluk’ ve ‘devlete ait gizli bilgilerin ifşa edilmesi’ suçlamalarıyla verildiği bildirildi.

9.06.2020Gündem
Gözler bakkal kararında

Gözler bakkal kararında

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken “Sokağa çıkma yasağında bakkallara özel bir izin çıkarsa insanlar ekmeğine, gazetesine, sütüne ya da diğer ihtiyaçlarına rahatlıkla ulaşır. Kaos yığılma olmaz” dedi.

16.04.2020Ekonomi
Akit TV’ye ‘bomba’ tepkisi

Akit TV’ye ‘bomba’ tepkisi

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Cumhuriyet Gazetesi’nin önüne el bombası atılmasını öneren Akit TV sunucusu Fatih Dağıstanlı’yı kınarken, savcıları da göreve çağırdı.

22.12.2019Gündem
Troya filmine ödül

Troya filmine ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu.

13.12.2019Kitap Sanat
Basının acı kaybı

Basının acı kaybı

MAGAZİN gazeteciliğinin en önemli isimlerinden Erdoğan Sevgin (83) dün sabah hayata veda etti.

2.11.2019Gündem
24 Temmuz mesajı

24 Temmuz mesajı

TGC (Türkiye Gazeteciler Cemiyeti), 24 Temmuz Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü dolayısıyla yayınladığı açıklamasında “Zor koşullarda fedakarca çalışmayı sürdüren meslektaşlarımızla 24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü’nde dayanışma içinde olduğumuzu duyuruyoruz” dedi.

24.07.2019Gündem
Usta kaleme veda

Usta kaleme veda

BASININ usta isimlerinden olan ve Hürriyet gazetesinde de uzun yıllar muhabirlik ve yazı işleri müdürlüğü yapan Hakkı Martı vefat etti.

24.06.2019Gündem
Gazeteci Ulvi Yanardağ hayatını kaybetti

Gazeteci Ulvi Yanardağ hayatını kaybetti

Sürekli Basın Kartı sahibi gazeteci Ulvi Yanardağ 80 yaşında hayatını kaybetti.

15.05.2019Gündem
Hürriyet’in ödül gecesi

Hürriyet’in ödül gecesi

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 60’ıncı Başarı Ödülleri, sahiplerini buldu.

5.05.2019Gündem
Dövülen kadınlar, ezilen çocuklar öksüz kaldı... Güldenimize veda

Dövülen kadınlar, ezilen çocuklar öksüz kaldı... Güldenimize veda

Hürriyet Gazetesi Özel Haber Servisi’nin deneyimli ‘saha muhabiri’ Gülden Aydın (61) dün toprağa verildi. Aydın’ın özellikle kadın ve çocuk odaklı haberleri ses getirmiş, pek çok ödül almıştı.

21.03.2019Gündem
‘Gerçeğin iz sürücüsü’nü kaybettik

‘Gerçeğin iz sürücüsü’nü kaybettik

Hürriyet Gazetesi Özel Haber Servisi’nin en kıdemli muhabiri Gülden Aydın (61) dün 1.5 yıldır mücadele ettiği kanser nedeniyle aramızdan ayrıldı. Gazeteciliği tutku ve büyük heyecanla yapan Aydın ‘saha muhabirliği’nin en başarılı ve yetenekli temsilcilerinden biriydi.

20.03.2019Gündem
Kâğıt krizi raporu Cumhurbaşkanlığı’nda

Kâğıt krizi raporu Cumhurbaşkanlığı’nda

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun (TGC) 11 Eylül’de İstanbul’da Basın Müzesi’nde yaygın ve yerel medyanın temsilcilerini toplayarak düzenlediği Gazetecilikte ve Yayıncılıkta Kâğıt Sorunu Zirvesi’nden çıkan öneriler rapora dönüştürüldü.

18.09.2018Ekonomi
Baki Özilhan kimdir

Baki Özilhan kimdir?

Baki Özilhan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Televizyon, sanat ve siyaset dünyasının pek çok ismi Baki Özilhan için mesaj yayınladı. Peki, Baki Özilhan kimdir?

24.08.2018Gündem
TGCnin 72. Kuruluş Yıldönümü kutlandı

TGC'nin 72. Kuruluş Yıldönümü kutlandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti kuruluş yıldönümü töreninde 1936 ve 1937 doğumlu 47 üyesine saygı plaketi verildi.

28.06.2018Gündem
TGC: Gazeteci hedef gösterme kabul edilemez

TGC: Gazeteci hedef gösterme kabul edilemez

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, MHP tarafından dün gazetelere verilen ‘teşekkür ilanı’na tepki gösterdi. TGC, “toplumsal barışa en çok ihtiyaç duyulan dönemde MHP’nin haber ve yorumlarını beğenmediği 59 gazeteci isminin yer aldığı bir gazete ilanı yayınlamasının kabul edilemez olduğunu” belirtti. Açıklamada özetle şu görüşler yer aldı:

26.06.2018Gündem
Güzel insana veda

Güzel insana veda

HÜRRİYET Gazetesi Çukurova Bölge Temsilcisi, usta gazeteci, yazar, ailesinin ve arkadaşlarının “güzel insan”ı Sinan Tanyıldız son yolculuğuna uğurlandı.

22.05.2018Gündem
Seçimden önce gazeteciler serbest kalsın

'Seçimden önce gazeteciler serbest kalsın'

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC), 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Sağlıklı bir seçime gidilebilmesi için OHAL’in kalkmasını, cezaevlerindeki gazetecilerin serbest bırakılmasını, askıya alınan temel hak ve özgürlüklerin yurttaşlara iadesini bir gereklilik olarak görüyoruz” denildi. TGC Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, cezaevlerinde 148 tutuklu ve hükümlü gazetecinin bulunduğu belirtillerek şu görüşlere yer verildi:

2.05.2018Gündem
TGC’den Hürriyet’e sekiz ödül

TGC’den Hürriyet’e sekiz ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1959 yılından beri verdiği ‘Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni bu yıl kazananlar belli oldu. Hürriyet sekiz dalda ödüle layık görüldü.

27.03.2018Gündem
TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

Akın Atalay, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu ile cezaevinde görüşen TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Meslektaşlarımın moralleri yüksek, Adaletin yerini bulmasını bekliyorlar” diye konuştu.

7.03.2018Gündem
TGCden moral ziyareti

TGC'den moral ziyareti

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, MİT TIR’ları davasında ceza alan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nu 2 Mart’ta Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti.

6.03.2018Gündem
Gazetecilerin sorunu çalışamamak

'Gazetecilerin sorunu çalışamamak'

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’yle ilgili açıklamasında son 10 yılda üç gazeteciden neredeyse birinin işsiz kaldığını, 145’inin ise cezaevinde olduğunu belirtti.

9.01.2018Gündem
TGCden ziyaret

TGC'den ziyaret

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, FETÖ’nün medya yapılanması soruşturması kapsamında Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteci yazar Nazlı Ilıcak’ı dün ziyaret etti.

29.12.2017Gündem
Ahmet Şıkın savunmasına siyasi engeli

Ahmet Şık'ın savunmasına 'siyasi' engeli

Cumhuriyet gazetesi çalışanları davasının dünkü duruşmasında savunma yapan gazeteci Ahmet Şık, ‘yargının iktidarın güdümünde olduğunu’ savundu. Bunun üzerine mahkeme başkanı, “Bu siyasi bir dava değil” diyerek Şık’ı salondan çıkarttırdı. Salondan çıkarılan Şık, “Bu siyasi davadır” diye bağırdı.

25.12.2017Gündem
Tutuklu gazeteciler davaları için destek bekliyor

Tutuklu gazeteciler davaları için destek bekliyor

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet gazetesi muhabiri Ahmet Şık, Birgün gazetesinden Mahir Kanaat ve kapatılan Zaman gazetesinin yazarı Ali Bulaç’ı ziyaret etti.

21.11.2017Gündem
TGCden tutuklu gazetecilere ziyaret

TGC'den tutuklu gazetecilere ziyaret

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri, bayram öncesi Silivri Cezaevi’nde kalan altı tutuklu gazeteci ile görüşerek dayanışma ziyaretlerini sürdürdü.

25.08.2017Gündem
TGCden Cumhuriyet davası açıklaması

TGC'den Cumhuriyet davası açıklaması

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri Cumhuriyet Davası’nı izliyor. TGC Başkanı Turgay Olcayto açıklama yaptı.

24.07.2017Gündem
Cumhuriyet davası başladı... İşte yaşananlar

Cumhuriyet davası başladı... İşte yaşananlar

Cumhuriyet gazetesinin yazar, çizer ve yöneticilerinin aralarında bulunduğu 12’si tutuklu 19 çalışanı, bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkemede gazeteci Ahmet Şık'a 'Çocuğunuz var mı' diye soruldu. Şık "Gurur duyduğum bir kızım var" diye cevap verdi. Şık malvarlığına ilişkin sorulan soruyu ise "Tek dikili ağacım kızım" diye yanıtladı. Bugünkü duruşmada Kadri Gürsel, Akın Atalay ve Musa Kart savunma yaptı. Duruşma yarına ertelendi.

24.07.2017Gündem
Türkiye Gazeteciler Cemiyetinden Arda Turan açıklaması...

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Arda Turan açıklaması...

“Başarısızlığınızın faturasını gazetecilere çıkarmaktan vazgeçin"

6.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Avşa’daki bayram rezaletine hangi başlığı atmak gerekir?

Size her bayram olduğu gibi Avşa’da yaşanan rezaleti kısaca yazmak istedim.

5.08.2020

Damla düşmeyince tarımda büyük tehlike baş gösterdi

Önceki gün bir yakınımızın cenazesi için Tekirdağ’ın Gazioğlu köyüne gittik. Köyün mezarlığı gayet düzenlidir, çam ağaçlarıyla donatılmıştır. Bir mezar 120-150 santim arasında kazılır. Rahmetlinin küreklerle toprağa verilme işlemi sırasında inanılmaz bir toz yığını kalkıyordu. Zemin killiydi, nemi olmadığı için toz toprak içindeydi.

22.01.2020

Göç ve ‘Lüleburgaz akademileri’

Ali Aslan, Trakya bölgesinde ünlü bir tarih öğretmeni olarak biliniyor. Kırklareli, Lüleburgaz ve Çorlu üzerine araştırmaları ve kitapları var. Göç üzerine de güçlü bir fotoğraf arşivi var. Çorlu, Bursa, İzmit ve Edirne’den sonra Lüleburgaz’da da Bulgaristan’dan ülkemize yaşanan zorunlu göçün 30. yılı nedeniyle Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli kendisini görevlendirmiş.

21.11.2019

Aytmatov’un kitapları üzerine telif tartışması

KİTAPLARIN yayın hakları 02.02.2017 tarihi itibarıyla yazarın varisleri tarafından Onk Ajans aracılığı ile Nora Kitap’a devredilmiştir.

24.05.2019

Pazar notları

Bayram mayram yok.

21.04.2019

Ulus'ta bir şeyler oluyor

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Turizm Bakanlığı’na önemli bir soru yöneltiyor:

11.07.2018

Sosyal medyanın trafikle imtihanı

Alternatif Ankara hayatının takipçisi @lavarlaa, geçtiğimiz günlerde twitter hesabından yaptığı anketle, kentliye, “Sizce Ankara’da bu sorunlardan hangisine öncelik verilmeli” diye sordu.

11.11.2017