EKSTRA
MENÜ

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haberleri sayfasında güncel ve son dakika Türkiye Gazeteciler Cemiyeti hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.140 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Haberleri

Medyanın duayeni Güngör Denizaşan kan bekliyor

Medyanın duayeni Güngör Denizaşan kan bekliyor

1967 yılından bu yana Gazette 13’ü tek başına 507 sayı çıkartan 89 yaşındaki Güngör Denizaşan, parkinson ve yaşlılığa bağlı yoğun bakımda tedavi görüyor.

16.10.2021Gündem
Selim İleri kimdir, nereli, kaç yaşında

Selim İleri kimdir, nereli, kaç yaşında?

Selim İleri, araştırılan isim oldu. Türk edebiyatının usta isimlerinden Selim İleri sağlık sorunlarıyla gündeme geldi. Yüksek tansiyona bağlı olarak beyninde damar tıkanıklığı oluşan Selim İleri'nin tedavisi sürüyor. Usta yazar, 2012'de Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne layık görülmüştü. Peki, Selim İleri kimdir, kaç yaşında?

14.10.2021Hayat
10 Haziran hangi burç ve burcu ne 10 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Haziran hangi burç ve burcu ne? 10 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Haziran günü doğan kişiler İkizler burcuna dahil olurlar. 10 Haziran tarihi İkizler burcu anlamına gelir. İkizler burcunun ise 21 Mayıs ile 21 Haziran tarihleri arasında doğan kişileri kapsadığı bilinir. Bu tarihler arasında doğan her canlı İkizler burcu demektir. Peki 10 Haziran gününde doğan İkizler burcunun özellikleri nedir ve ne gibi olaylar yaşanmıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
Murat Güloğlu kimdir, kaç yaşında Ebru Akel ile yeni sabah programında buluştu

Murat Güloğlu kimdir, kaç yaşında? Ebru Akel ile yeni sabah programında buluştu!

Ekranların sevilen sunucularından Murat Güloğlu ve Ebru Akel, yeni bir sabah programında bir araya geliyor. Daha önce Kadın İsterse adlı sabah programını sunan Ebru Akel ve haber spikeri Murat Güloğlu Show Tv ekranlarının yeni sabah kuşağı programı ‘Bu Sabah’ta buluştu. Hafta içi her sabah canlı olarak yayınlanan programda dünyadan haberlerin yanı sıra güncel olaylar, gerçek hayat hikâyeleri, gündem konuları ve Türkiye’nin en eğlenceli hava durumu izleyiciyle buluşuyor. Yeni programıyla birlikte merak konusu olan Murat Güloğlu kimdir, kaç yaşında? İşte Murat Güloğlu’nun yer aldığı projeler…

27.07.2021Hayat
TÜİK ile ilgili önemli düzenleme

TÜİK ile ilgili önemli düzenleme

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) bölge müdürlükleri, yapısı ve bütçesine ilişkin düzenlemeye gidildi.

30.06.2021Ekonomi
Hürriyete 3 ödül

Hürriyet'e 3 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 2020 ödülleri sahiplerini buldu. Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan, Hürriyet Yazıişleri Müdürü Arif Dizdaroğlu ve Hürriyet Ekonomi Servisi muhabiri Gülistan Alagöz ödüle layık görüldü.

12.06.2021Gündem
Kuşaktaşım Kemal Özer

Kuşaktaşım Kemal Özer

1956’da a dergisi’nin imtiyaz hakkı Kemal Özer’in üzerineydi. Özer Özler adını değiştirdi, Kemal Özer adını aldı. Dergiye ilk yazımı, toplandığımız Yenikapı’daki Kemal Bey’in Kahvesi’nde ona vermiştim.

10.06.2021Kitap Sanat
Tarık Dursun K.’yla gelen imbat esintisi...

Tarık Dursun K.’yla gelen imbat esintisi...

İzmirli dostum Tarık Dursun K. Türk öykücülüğünde önemli bir addır. Yayınevleri yönetti, dergiler çıkardı. Milliyet Yayınları’nı yönetirken, yeri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin altındaydı; bizim Altın Kitaplar Yayınevi de 200 metre ötede olduğundan sık sık buluşurduk.

3.06.2021Kitap Sanat
Hürriyet’e üç ödül

Hürriyet’e üç ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2020 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Hürriyet, 3 dalda birden ödüle layık görüldü.

11.05.2021Gündem
Gazeteci Tülay Bilginer hayatını kaybetti

Gazeteci Tülay Bilginer hayatını kaybetti

Gazeteci, yazar, senarist Tülay Bilginer vefat etti.

21.04.2021Gündem
“Hey Gidi Yıllar” 28 isim 28 hikâye

“Hey Gidi Yıllar” 28 isim 28 hikâye

Hürriyet Kitap, arşiv niteliğindeki yayınlarına Zeynep Bilgehan’ın imzasını taşıyan “Hey Gidi Yıllar” kitabıyla devam ediyor. Kitapta, her biri alanında zirve olan 28 ismin söyleşisi yer alıyor.

21.04.2021Magazin
TGCden çekilme itirazı

TGC'den 'çekilme' itirazı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kadın Gazeteciler Komisyonu, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına ilişkin açıklama yaptı.

22.03.2021Gündem
Seçkin Türesay’ı kaybettik

Seçkin Türesay’ı kaybettik

Türk basın tarihine bir dönem damgasını vuran, Hürriyet’in eski genel yayın yönetmenlerinden Seçkin Türesay’ı 77 yaşında koronavirüs nedeniyle kaybettik.

19.03.2021Gündem
Seçkin Türesay kimdir İşte hayatına ilişkin bilgiler

Seçkin Türesay kimdir? İşte hayatına ilişkin bilgiler

Türk Basının duayen isimlerinden Seçkin Türesay 77 yaşında koronavirüs nedeniyle İstanbul'da hayatını kaybetti. Bu gelişmenin ardından Seçkin Türesay'ın kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Seçkin Türesay kimdir?

18.03.2021Gündem
Gazeteci Seçkin Türesaydan acı haber

Gazeteci Seçkin Türesay'dan acı haber

Türk Basının duayen isimlerinden Seçkin Türesay 77 yaşında koronavirüs nedeniyle İstanbul'da hayatını kaybetti.

18.03.2021Gündem
Gazeteci Ergin Konukseverin eşi evinde ölü bulundu

Gazeteci Ergin Konuksever'in eşi evinde ölü bulundu

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski Onur Kurulu Başkanlarından Gazeteci-yazar Ergin Konuksever'in eşi Günay Konuksever (80) Beşiktaş'taki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

11.03.2021Gündem
Deniz Harp Okulunda devir teslim töreni

Deniz Harp Okulu'nda devir teslim töreni

NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Deniz Görev Grubu-2 Komutası'nın Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı devir teslim töreni yapıldı.

20.02.2021Gündem
İslam Çupi ölüm yıl dönümünde unutulmadı İslam Çupi kimdir

İslam Çupi ölüm yıl dönümünde unutulmadı! İslam Çupi kimdir?

Basın Şeref Kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteci İslam Çupi ölüm yıl dönümünde unutulmadı. İslam Çupi vefatının 20. Yılında anılıyor. İslam Çupi, Son Havadis, Türkiye Spor, Yeni İstanbul, Akşam, Tercüman ve Milliyet gazetelerinde spor yazarı olarak çalışmıştı. İşte İslam Çupi'nin hayatı ve kariyeriyle ilgili bilgiler...

6.02.2021Gündem
Abdi İpekçi mezarı başında anıldı

Abdi İpekçi mezarı başında anıldı

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarıyken uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Abdi İpekçi,  ölümünün 42’nci yılında mezarı başında anıldı.

1.02.2021Gündem
Gazeteci ve sunucu Sevim Gözay hayatını kaybetti

Gazeteci ve sunucu Sevim Gözay hayatını kaybetti

Kültür, yaşam ve medya alanlarında içerik üreten; birçok kanalda yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yapan 48 yaşındaki Sevim Gözay, bu sabah saat 07.30’da İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

14.01.2021Magazin
‘Eski tüfekler’in yazarına veda

‘Eski tüfekler’in yazarına veda

Gazeteci yazar Emin Karaca dün koronavirüs nedeniyle 72 yaşında hayata veda etti. Karaca, Nâzım Hikmet’ten Vedat Türkali’ye, Hikmet Kıvılcımlı’dan Esat Adil’e ‘eski tüfekler’ diye andığı Türk edebiyatı ve solunun önemli isimlerinin biyografilerini kaleme almıştı.

13.01.2021Kitap Sanat
Hürriyet’in gurur günü

Hürriyet’in gurur günü

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin bu yıl 61.’sini düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri 26 Ekim 2020 Pazartesi günü TGC Burhan Felek Konferans Salonu’nda sahiplerine verildi. Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun 7 Nisan 2019 tarihinde yayınlanan ‘Vebalı gibi görmeyin ekmek derdindeyiz’ başlıklı röportajıyla ödül aldı.

28.10.2020Gündem
Büyük usta Ara Güler anılıyor

Büyük usta Ara Güler anılıyor

Dünyaca ünlü usta foto muhabiri Ara Güler, geride bıraktığı birbirinden renkli fotoğraf kareleri ve arşiviyle vefatının ikinci yılında anılıyor.

17.10.2020Keyif
Son dakika | Ahmet Ağaoğlu: Taliscayı transfer etseydik Trabzonspor batmıştı

Son dakika | Ahmet Ağaoğlu: Talisca'yı transfer etseydik Trabzonspor batmıştı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bugün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ağaoğlu, Talisca ve Elneny transfer iddialarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

26.09.2020Futbol
TGC’den Hürriyet muhabirine ödül

TGC’den Hürriyet muhabirine ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 1959 yılından bu yana düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’nin bu yılki kazananları belli oldu.

22.08.2020Gündem
Kılıçdaroğlu, iş insanı Murtaza Çelikelin cenazesine katıldı

Kılıçdaroğlu, iş insanı Murtaza Çelikel'in cenazesine katıldı

İş insanı ve siyasetçi Murtaza Çelikel, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

5.08.2020Gündem
İstanbulun müzeleri bayramda ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul'un müzeleri bayramda ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul'un en çok ziyaretçi çeken müzeleri, sanat ve tarih meraklılarını Kurban Bayramı'nda da ağırlamaya devam edecek.

29.07.2020Seyahat
Acı kaybımız

Acı kaybımız

Türk basınında önemli görevler üstlenen, haber takipçiliği ve hafızasıyla fark yaratan arkadaşımız, dostumuz, ağabeyimiz, meslektaşımız, Hürriyet gazetesinin yazıişleri müdürlerinden Necdet Doğan’ı kaybettik.

22.07.2020Gündem
Hürriyet’in acı kaybı

Hürriyet’in acı kaybı

Hürriyet Gazetesi'nin yazı işleri müdürlerinden, Hürriyet ekibinin önemli bir parçası olan Necdet Doğan’ı kaybettik.

21.07.2020Gündem
TGC Sedat Simavi Ödüllerine başvurular başladı

TGC Sedat Simavi Ödülleri'ne başvurular başladı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) kurucu başkanı Sedat Simavi adına 44 yıldır verilen ödüllere başvurular başladı. TGC Sedat Simavi Ödülleri için başvurular,  30 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 17.00’de sona erecek.

12.06.2020Kitap Sanat
‘Askeri casusluk’ gözaltısı

‘Askeri casusluk’ gözaltısı

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, Tele-1 TV Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile muvazzaf astsubay E.B. gözaltına alındı. Gözaltı kararının ‘siyasal ve askeri casusluk’ ve ‘devlete ait gizli bilgilerin ifşa edilmesi’ suçlamalarıyla verildiği bildirildi.

9.06.2020Gündem
Gözler bakkal kararında

Gözler bakkal kararında

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken “Sokağa çıkma yasağında bakkallara özel bir izin çıkarsa insanlar ekmeğine, gazetesine, sütüne ya da diğer ihtiyaçlarına rahatlıkla ulaşır. Kaos yığılma olmaz” dedi.

16.04.2020Ekonomi
Çetin Bey’siz 30 yıl

Çetin Bey’siz 30 yıl

Suadiye’deki evinin önünde 7 Mart 1990 günü uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ile şoförü Sinan Ercan, ölümlerinin 30’uncu yılında mezarları başında anıldı.

8.03.2020Gündem
Kanal D muhabirine polis şiddeti darp raporuyla belgelendi

Kanal D muhabirine polis şiddeti darp raporuyla belgelendi

Esenyurt'ta bir okulda taciz iddiasını araştırırken güç kullanarak gözaltına alınan Kanal D Haber Muhabiri Şevval Şirin, darp raporu aldı. Raporda, polisin şiddet uyguladığı belgelenirken, Emniyet'in "Gözaltına alınmadı" açıklamasıyla kadın polislerin ifadeleri birbiriyle çelişti.

19.02.2020Gündem
Kilyosta aramalar birinci haftasında

Kilyos'ta aramalar birinci haftasında

İstanbul Kilyos açıklarında 1 hafta önce batan balıkçı teknesindeki kayıp kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Çalışmaların 8'nci gününde TGC Alemdar Gemisi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1'nci sınıf dalgıçlarla ve uzaktan kumandalı sualtı robotları ile aramalarını sürdürüyor.

17.01.2020Gündem
MSB: Müsellim Geçidinde 40 düzensiz göçmen kurtarıldı

MSB: Müsellim Geçidi'nde 40 düzensiz göçmen kurtarıldı

Milli Savunma Bakanlığı, Müsellim Geçidi'nde tespit edilen botta bulunan 40 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

26.12.2019Gündem
Prof. Dr. Atilla Girgin kimdir

Prof. Dr. Atilla Girgin kimdir?

Gündemdeki haberler ardından Prof. Dr. Atilla Girgin'in hayatına dair bilgiler merak konusu oldu. Evli ve bir çocuk babası olan Atilla Girgin, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Ankara Gazeteciler Cemiyeti, İletişim Araştırmaları Derneği (ILAD), Türkiye Bilişim Derneği, Basın Enstitüsü Derneği ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu Üyesi, Basın Konseyi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyesidir. İşte 'Prof. Dr. Atilla Girgin kimdir?' sorusunun detaylı yanıtı

26.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Örnek ve rekor gelir

Geçen hafta CHP, belediyelerini İstanbul’da görücüye çıkardı. Bunlar arasında, örnek tarım ve hayvancılık yatırımlarında rekor gelir elde etti. Bu rakamın 25 kat artarak 187 milyon TL’ye ulaştığını öğrenmek diğer başkanlar gibi bizi de şaşırttı.

8.10.2021

Bedava peynir kapanda olur

Hükümetin, sosyal medya alanında yeni düzenleme yapmak için başlattığı çalışma oldukça kafa karıştıran zor bir süreçte ilerliyor.

3.10.2021

Son 400 metrede fotoğraf da yarışıyor

Sevgili okurlar... Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına geçen hafta Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 95. Gazi Koşusu yine muhteşem bir mücadeleye sahne oldu. ‘Burgas’ adlı yarış atıyla birinci olan jokey Ahmet Çelik, bu zaferiyle Gazi Koşusu’nu üst üste 7’nci kez kazanarak rekor da kırdı. Ve bu girişin ardından gelelim asıl konumuza yani fotoğrafa...

13.07.2021

Bakan Bilgin’in iki zor sınavı

Çalışanlar, çiçeği burnundaki Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’i toplusözleşmelerden ötürü hayli terletecek.

7.05.2021

Kolektif suçun bedeli ağır olur

Ne diyelim... Yaşanabilecek bir İstanbul için yapılabilecek tek şey kaldı elimizde!

31.12.2020

Neruda anılarında hizmetçisine tecavüz ettiğini anlatmıştı

Taciz ifşalarının ardından yaşanan en büyük tartışma, edebiyatçıların/sanatçıların eserleriyle kişiliklerinin ayrı ayrı değerlendirilip değerlendirilemeyeceği.

16.12.2020

Sedat Simavi Ödülleri belli oldu

Hürriyet’in ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucusu Sedat Simavi’nin anısına düzenlenen ödüller her yıl ölüm tarihi olan 11 Aralık Günü yapılan bir törenle kazananlara verilirdi.

1.12.2020

Çalışma masanızda ne var

İşyerindeki çalışma masanızla, evinizdeki çalışma masanızın üzerinde neler var?

30.10.2020

Ödül mevsimi geldi

Ödüller mevsimine girdik. Belli başlı ödüller belli oldu.

22.10.2020

Meslek müzelerinin önemi ve Basın Müzesi

Her mesleğin müzesi, o alana emek vermiş olanların hatırlanmasını sağlar.

8.10.2020

Aşı için 170 firma yarışıyor

Covid-19 virüsüne karşı etkili bir aşı geliştirme çalışmaları da dünyanın dört bir yanında hummalı şekilde devam ediyor.

17.07.2020

Bu bir açık çağrıdır: Vatandaşın gazetesiyle buluşmasının yolu bulunsun

Öyle görünüyor ki... Bundan sonra hafta sonları sokağa çıkma yasağı söz konusu olacak.

13.04.2020

Finike portakalına ihanet!

ANTALYA Finike’nin ünlü portakalının üreticilerinden Mete Apaydın “Portakalımıza ihanet edilmesin” diyor. Anlattığı sıkıntı şu:

9.01.2020