EKSTRA
MENÜ

Okyanus

Okyanus haberleri sayfasında güncel ve son dakika Okyanus hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.824 Okyanus haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Okyanus Haberleri

Okyanustaki Yelkenliye uyuşturucu operasyonu

Okyanustaki Yelkenliye uyuşturucu operasyonu

Atlas Okyanusu’nda 24 metrelik bir tekneye 5 ülkenin işbirliği ile düzenlenen ortak operasyonda, 5.2 ton kokain ele geçirildi. 232 milyon dolar değerindeki uyuşturucunun, Kolombiya ve Venezuela’dan Avrupa’ya taşındığı belirtildi.

20.10.2021Dünya
Endonezya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Endonezya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Endonezya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Endonezya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Yaklaşık 18 bin adadan oluşan Endonezya, yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ada ülkesidir. 150 yıl boyunca Japonya'nın sömürgesi olan Endonezya, 2. Dünya savaşının sona ermesiyle birlikte, 1945 yılında bağımsızlığını ilan etti. Ülkenin başkenti Cakarta, milli marşı ise Indonesia Raya'dır. Endonezya hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Avustralya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Avustralya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Avustralya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Avustralya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

7.692.000 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan Avustralya, dünyanın en büyük 6. ülkesidir. Başkenti Kanberra olan Avustralya'nın diğer popüler şehirleri Sydney, Gold Coast, Perth, Darwin ve Wagga Wagga'dır. 20. yüzyılın başına kadar İngiltere'nin kolonilerinden biri olan Avustralya 1 Ocak 1901 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Avustralya hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Son dakika... Dünyanın ne kadar zamanı kaldı Kanadalı uzmanlar tarih vererek uyardı

Son dakika... Dünyanın ne kadar zamanı kaldı? Kanadalı uzmanlar tarih vererek uyardı!

Dünya iki yıla yakındır koronavirüs kâbusundan uyanamazken etkisini artık somut olarak hissetmeye başladığımız iklim krizi için en kötü senaryo belli oldu. Dünyayı bekleyen kabus senaryosu için tarih veren Kanadalı bilim insanları yaşanamayacak bölgeleri de açıkladı.

15.10.2021Dünya
Bursaspor yeni iş birliğini duyurdu

Bursaspor yeni iş birliğini duyurdu

Bursaspor ve Okyanus Koleji arasında iş birliği protokolü imzalandı.

13.10.2021Futbol
Güneş fırtınası nedir, ne zaman olacak Dev Güneş fırtınasının etkilerine dikkat

Güneş fırtınası nedir, ne zaman olacak? Dev Güneş fırtınasının etkilerine dikkat!

Güneş fırtınası gündemde yer alan konulardan biri oldu. Dev Güneş fırtınası ile ilgili yapılan açıklamada, 100 yılda bir meydana gelen fırtınanın telefon ve uydu şebekelerini etkileyebileceği bildirildi. Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi (NOAA) konu ile ilgili bilgi verdi. Peki, Güneş fırtınası nedir, ne zaman olacak? İşte Güneş fırtınası hakkında merak edilenler

12.10.2021Gündem
BURASI NERESİ

BURASI NERESİ?

Fotoğraftaki kireç taşı yükseltilerinin adı ‘12 Havari’ (The Twelve Apostles) kayalıkları.

10.10.2021Seyahat
Yelkovan Kuşu Nedir Ve Ne İle Beslenir Yelkovan Kuşunun Özellikleri

Yelkovan Kuşu Nedir Ve Ne İle Beslenir? Yelkovan Kuşunun Özellikleri

Doğal yaşamda birçok kuş türlerine rast gelinmektedir. Bu kuş türleri yaşanılan yerler ve iklim koşullarına göre değişiklik arz etmektedir. Bazı kuşlar hemen hemen dünyanın tüm yörelerinde aynı özelliğe sahip olabilirken, bazıları ise sadece belli bir yöre ve iklimde yaşamaktadır. Akdeniz kuşu olarak bilinen Yelkovan kuşu ise bu yörelerde sıkça görülmektedir. Peki, yelkovan kuşları nasıl bir kuştur? Hangi tür özellikleri göstermektedir? Bu kuşların beslenme ve yaşama özellikleri arasında neler bulunmaktadır? İşte, yelkovan kuşlarının yaşayış, beslenme ve üreme verilerine ilişkin bilgileri detayları ile derledik.

7.10.2021Araştırma
Akbaba Nedir, Nerede Ve Kaç Yıl Yaşar Akbaba Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Akbaba Nedir, Nerede Ve Kaç Yıl Yaşar? Akbaba Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Yırtıcı kuşlar ailesinden sayılan akbaba kuşları Türkiye'de ve dünyanın hemen hemen her ülkesinde yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Birçok fonksiyonları sayesinde öbür yırtıcı kuşlardan ayrılan akbabalar özellikle yemek konusunda herhangi bir ayrım yapmamaları sebebi ile tanınmaktadırlar. Akbabanın ne olduğunu, nerede ve kaç yıl yaşadığını, akbabanın özelliklerini ve daha fazlasını derledik.

7.10.2021Araştırma
Defne yaprağı nasıl kurutulur ve saklanır Evde fırında taze defne yaprağı kurutma

Defne yaprağı nasıl kurutulur ve saklanır? Evde fırında taze defne yaprağı kurutma

Akdeniz defnesi; defnegillerden gelen, her mevsim yeşil renkte kalabilen, güzel kokulu olan ve aynı zamanda da yapraklarının kullanım alanı bir hayli geniş olan bir çalı ya da ağaç türünü ifade etmektedir. Yemeklere büyük ölçüde lezzet kattığı gibi ek olarak da alternatif tıpta pek çok faydası vardır. Bununla birlikte Türkiye'nin tarım ihracatı kapsamında önemli bir paya sahip olmaktadır. Sizin için defne yaprağının fırında nasıl kurutulabileceğini ve defne yaprağının özelliklerini detayları ile derledik.

5.10.2021Lezizz
Dünyada mercan resifinin yüzde 14ü yok oldu

Dünyada mercan resifinin yüzde 14'ü yok oldu

The Week dergisinin haberine göre, Küresel Mercan Resifi İzleme Ağı, dünya çapındaki mercan resifini inceleyen bir çalışma yayımladı. Buna göre, dünyadaki mercan resifinin yüzde 14'ünün yok olduğu bildirildi.

5.10.2021Dünya
Pandora’nın sırları dünyayı karıştırdı

Pandora’nın sırları dünyayı karıştırdı

Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu bu kez ‘Pandora Belgeleri’ ile dünyayı karıştırdı. Belgelerin liderler, iş insanları ve ünlülerle dair mali sırları ifşa ettiği belirtiliyor.

5.10.2021Dünya
Dünyanın konuştuğu tesis... İklim krizine karşı umut olabilir mi

Dünyanın konuştuğu tesis... İklim krizine karşı umut olabilir mi?

Dünya İzlanda’da kurulan ve iklim krizine çözüm olarak gösterilen karbon arıtma tesisini konuşuyor. Daha büyük kapasiteli karbon arıtma tesislerinin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Peki bu tesisler sürekli kâbus senaryolarının muhattabı olan dünyamız için bir umut ışığı mı, yoksa dikkat dağıtıcı bir önlem mi?

4.10.2021Dünya
Türkiyenin iklim değişikliğiyle mücadelesinde yol haritası İklim Şurasıyla oluşturulacak

Türkiye'nin iklim değişikliğiyle mücadelesinde yol haritası 'İklim Şurası'yla oluşturulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında 2022 yılının başında "İklim Şurası" düzenleyeceklerini bildirdi.

4.10.2021Ekonomi
Okyanus Sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır Okyanus Suyu Sabununun cilde ve saça faydaları

Okyanus Sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Okyanus Suyu Sabununun cilde ve saça faydaları

Okyanus suyu sabunu; kişisel bakım ve cilt temizliği adına kullanılan sabun çeşitleri içerisinde bulunmaktadır. Çok kuru ya da çok yağlı ciltli, akneli, sivilceli, siyah noktalı ciltlere sahip olan bireylerin, sıklıkla tercih etmiş oldukları doğal sabunlardan birisidir. Okyanus suyu sabunu; içermiş olduğu mineral, yağ, vitamin gibi bileşenlerden ötürü cilde güzel görünüm kazandırmakta ve cildi yumuşatarak pürüzsüz bir hale getirmektedir. Peki okyanus suyu sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Okyanus suyu sabununun cilde ve saça faydaları nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Köpek Balığı Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Kaç Çeşit Köpek Balığı Cinsi Vardır, Özellikleri Nelerdir

Köpek Balığı Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Köpek Balığı Cinsi Vardır, Özellikleri Nelerdir?

Köpek balığı denizlerde en bulunan canlılar arasında yer alır. Özellikle de denizin diplerinde ve en derinlerinde yaşayan köpek balıklarının çeşitli türleri vardır. Köpek balığı doğada, 20 ila 30 yıl kadar yaşayabilen canlılar arasında yer alır. Köpek balığı son dönemlerde internette en çok araştırılan hayvanlar arasında yer alıyor. Köpek balığı türleri ve çeşitleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Son dakika haberi: Denizaltı krizi büyüyor Fransadan flaş adım

Son dakika haberi: Denizaltı krizi büyüyor! Fransa'dan flaş adım

Fransa, Avustralya'nın kendisiyle denizaltı projesini iptal ederek ABD ile anlaşmasının ardından Washington ve Canberra Büyükelçilerini geri çağırdı.

17.09.2021Dünya
16 Ağustos hangi burç ve burcu ne 16 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 16 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar, astrolojinin en merak duyulan konuları arasında yer alır. Güneş hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan 12 adet burç vardır. 16 Ağustos burcunun en önemli özellikleri arasında fedakar ve sadık kişiler olması yer alır. Bu kişiler, hedeflerini sürdürmeye devam etmek ve hedefledikleri her şeyi başarmak için değerlerinin tanınmasını ister. 16 Ağustos hangi burç ve burcu ne? İşte, tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
Beyaz şehir: Kazablanka

Beyaz şehir: Kazablanka

Fas’ın batısında, Atlas Okyanusu kıyısındaki Kazablanka, 3.5 milyonu aşan nüfusuyla ülkenin de en büyük şehri. Yerel halk tarafından ‘Casa’ olarak kısaltılarak söyleniyor. Sokaklarında kaybolup, tajin yiyip gezeceğiniz kentte modern ve yereli yan yana göreceksiniz.

12.09.2021Seyahat
8 Haziran hangi burç ve burcu ne 8 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

8 Haziran hangi burç ve burcu ne? 8 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Gökyüzünde yer alan 12 takım yıldızına burç adı verilir. Astronomik olayların yaşandığı burçlar, kişilerin doğum tarihine göre verilir. 12 burç olması 12 ay olmasından kaynaklanır. Yani her bir ay için bir burç denk gelmektedir. 8 Haziran hangi burçtur? 8 Haziran yükseleni nedir? Bu tarihte hangi önemli olaylar yaşanmıştır? 8 Haziran'da doğmuş olan ünlü isimler var mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
Araştırma gemisi Marmarayı karış karış inceliyor Müsilaj 2 ay içerisinde parçalandı

Araştırma gemisi Marmara'yı karış karış inceliyor! Müsilaj 2 ay içerisinde parçalandı

TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi ve personeli, Marmara Denizi'nde her gün her metreden ayrı su örnekleri alıp, dipten çıkardıkları çamuru inceleyerek, su altındaki müsilajı kameralarla kaydediyor. Müsilajda azalma gözlemlenirken müsilajın parçalara ayrılması da dikkat çekti.

6.09.2021Haber
Son dakika... Marmarayı karış karış inceliyor 2 ay içinde parçalandı

Son dakika... Marmara'yı karış karış inceliyor! 2 ay içinde parçalandı

TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi ve personeli, Marmara Denizi'nde her gün her metreden ayrı su örnekleri alıp, dipten çıkardıkları çamuru inceleyerek, su altındaki müsilajı kameralarla kaydediyor. Müsilajda azalma gözlemlenirken müsilajın parçalara ayrılması da dikkat çekti.

6.09.2021Gündem
Direnişin simgesiydi... Yunan besteci Mikis Theodorakis hayatını kaybetti

Direnişin simgesiydi... Yunan besteci Mikis Theodorakis hayatını kaybetti

Müzikleriyle ve politik mücadelesiyle sadece ülkesi Yunanistan’da değil dünyanın dört bir yanında direnişin simgesi olmuştu Mikis Theodorakis. Dün 96 yaşında hayata veda eden Yunanistan tarihinin son efsanesi için ülkede üç gün milli yas ilan edildi.

3.09.2021Kitap Sanat
Bu kış hava nasıl geçecek Leyleklerden mesaj var...

Bu kış hava nasıl geçecek? Leyleklerden mesaj var...

İklim krizine bağlı mevsimsel değişkenlikler kendini göstermeyi sürdürüyor. Son olarak leyleklerin bu yılki göç takvimini analiz eden ve ‘Bunu ilk kez gözlemliyoruz’ diye yorumlayan akademisyen uyardı: Önümüzdeki kış gerçekten çok çetin geçecek. Üşümeye hazır olalım…

30.08.2021Gündem
Rakım Nedir, Nasıl Ölçülür Rakım Nasıl Hesaplanır

Rakım Nedir, Nasıl Ölçülür? Rakım Nasıl Hesaplanır?

Bazı durumlarda çeşitli ölçüm sonuçlarına ihtiyaç duyulabilir. Özellikle de rakım en merak edilen konuların başında gelmektedir. Rakım Nedir, nasıl ölçülür? Rakım nasıl hesaplanır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.08.2021Araştırma
Talassofobi nedir, belirtileri nelerdir

Talassofobi nedir, belirtileri nelerdir?

Talassofobi, okyanus korkusu olarak bilinmekte, deniz, göl, hatta havuz gibi derin su kütleleri karşısında duyulan yoğun korkuyu ifade etmektedir. Talassofobi bir anksiyete bozukluğu olarak sınıflandırılır. Talassofobiye maruz kalanlar orantısız, önemli bir sıkıntıya, paniğe neden olan ve belirli bir uyaran tarafından tetiklenen yoğun bir korku yaşarlar.

25.08.2021Gündem
Robbie Maddison, Boğazı su üstünde geçti

Robbie Maddison, Boğaz'ı su üstünde geçti

Kendi tasarladığı özel motosikletiyle su üzerinde gidebilen tek isim dünyaca ünlü motokros efsanesi Robbie Maddison, İstanbul Boğazı'nı su üstünde motosikletiyle geçti. Red Bull sporcusu Maddison, Ortaköy’den Beylerbeyi’ne 1,5 dakikada ulaştı.

25.08.2021Futbol
Düğün Organizasyonlarında Kullanılan En Moda 5 Renk

Düğün Organizasyonlarında Kullanılan En Moda 5 Renk

Geçtiğimiz yıl ertelenen tüm nikah ve düğün organizasyonları hız kesmeden planlanmaya devam ediyor. Düğün sezonu henüz kapanmadan siz de en mutlu gününüz için organizasyon fikirlerine ihtiyaç duyuyorsanız, mutlaka birazdan vereceğimiz dikkat çekici düğün renklerine bir göz atın.

24.08.2021Ev Dekorasyon
Çok şanslısın diyenlere kızıyor... 18 aydır hiç maske takmamış birkaç kişiden biri...

'Çok şanslısın' diyenlere kızıyor... 18 aydır hiç maske takmamış birkaç kişiden biri...

Covid-19 virüsünün uğramadığı dünyanın cennet köşelerinden birine hafta sonu tatili için gidip 1,5 yıl boyunca kalmak ister miydiniz? 'Ah nerede o günler' dediğinizi duyar gibiyiz. Aşağıda tam olarak bunu yaşayan bir kadının hikayesi var. Ama okudukça şaşıracağınızı şimdiden söyleyelim...

24.08.2021Dünya
Güneş kremleri okyanuslarımızı öldürüyor mu

Güneş kremleri okyanuslarımızı öldürüyor mu?

"Benim kullandığım iki damla krem koskoca okyanusta ne yapar" diye düşünüyor olabilirsiniz ama bilim insanları güneş kremlerinin denizler üzerindeki yıkıcı etkileri konusunda uyarıyor. Peki, hem cildimizi hem de okyanuslarımızı aynı anda koruyabilmemiz mümkün mü?

22.08.2021Gündem
Mikroorganizma nedir, nerelerde bulunur Mikroorganizma yararları ve zararları nelerdir

Mikroorganizma nedir, nerelerde bulunur? Mikroorganizma yararları ve zararları nelerdir?

Mikroorganizma kelimesi Yunanca olan mikrós sözcüğünden türeyerek gelmiştir. Yunanca olan bu kelimenin Türkçe anlamı ise küçük, canlı organizma demektir. Mikroskobik olan organizmaları ifade etmektedir. Mikroskobik ifadesi ise göz ile görülemeyen küçük anlamında kullanılmaktadır. Mikroorganizmanın bir diğer ismi de mikroptur. Mikroorganizma nedir, nerelerde bulunur, Mikroorganizma yararları ve zararları nelerdir detayları ile sizler için derledik.

17.08.2021Araştırma
Tayfundan sonra sel paniği

Tayfundan sonra sel paniği

Japonya’nın batı ve güney bölgelerini etkisi altına alan şiddetli yağışlar sonrası 1.42 milyon haneye tahliye çağrısı yapıldı.

16.08.2021Dünya
Elf nedir Elf alfabesi hangisidir Kadın ve erkek elf isimleri ile anlamları

Elf nedir? Elf alfabesi hangisidir? Kadın ve erkek elf isimleri ile anlamları

Elfler, William Shakespeare'in "Bir Yaz Gecesi Rüyası" adlı oyunundan 300 yıl sonra JRR Tolkien'in klasik fantezi romanlarına kadar uzanan, yüzyıllardır kurguda popüler bir konu olmuştur. Muhtemelen bu büyülü yaratıkların en ünlüsü, Kuzey Kutbu'nda Noel Baba için çalışan elflerdir. Peki, elf nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.08.2021Araştırma
Türkiyenin kıyı şeridi tamamen değişecek İşte haritalarla 2100 yılı senaryoları

Türkiye'nin kıyı şeridi tamamen değişecek! İşte haritalarla 2100 yılı senaryoları

Küresel iklim krizinin boyutlarını her geçen gün biraz daha iyi anlıyoruz. Yakın zamanda yaşadığımız yangınlar ve seller, krizin ilk güçlü emareleri ancak önümüzdeki 80 yıllık dönemde ülkemizin haritasının değişmesine yol açacak değişimler maalesef bizi bekliyor...

14.08.2021Gündem
Termometreler çıldırdı 142 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Termometreler çıldırdı! 142 yılın sıcaklık rekoru kırıldı

Her yeri etkisi altına alan yangınlar, aşırı kuru ve yağışsız hava, aniden bastıran seller... Küresel çaptaki iklim krizi etkisini giderek artırıyor. Temmuzda dünya çapında 142 yılın sıcaklık rekoru kırıldı, bunun sonuçları ise dünya için oldukça yıkıcı oldu.

14.08.2021Dünya
142 yıllık korkutan rekor

142 yıllık 'korkutan' rekor!

Geçen temmuz, küresel çapta 20. yüzyılın ortalamasının 0,93 derece üzerine çıkarak kayıtlara giren en sıcak ay oldu.

13.08.2021Dünya
Yeni Concorde motoru birincilik getirdi

Yeni Concorde motoru birincilik getirdi

Amerikan Havacılık ve Uzay Enstitüsü (AIAA) tarafından düzenlenen uçak motoru tasarım yarışmasında, sesten iki kat hızlı uçan efsane uçak Concorde’un motorunu yeniden tasarlayan ETU-Phoenix Takımı, 1’inci oldu.

12.08.2021Eğitim
Battlefield 2042 İndir Ve Oyna - Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Battlefield 2042 İndir Ve Oyna - Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Teknolojinin ilerlemesi ile oyun severlere sunulan oyunlar ve var olan oyunlara getirilen değişiklikler dikkat çekici ölçüde oyunlara olan ilginin artmasına katkıda bulunmaktadır. Birçok çeşitte olan bu oyunların değişik versiyonlarının da tasarlanarak piyasaya sürülmesi oyun tutkunları için alternatiflerin artmasını sağlamaktadır. Oyun oynamayı hobi edinmiş kişiler genellikle oyun piyasasını takip ederek en yeni oyun ve güncellemelerden haberdar olmaktadır. Oyun platformlarında son zamanlarda ilgi gören oyunlardan birisi de Battlefield 2042 adlı oyun olmaktadır. Peki, Battlefield 2042 nasıl indirilir ve oynanır? Battlefield 2042 oyunu için sistem gereksinimleri nedir, rehber ve detaylı inceleme nasıl olmaktadır tüm detayları ile derledik.

11.08.2021Oyun
Okyanuslarda 1.6 milyar maske yüzüyor... Tam 450 yıl bizimle kalacaklar

Okyanuslarda 1.6 milyar maske yüzüyor... Tam 450 yıl bizimle kalacaklar!

Koronavirüs salgını sadece insan hayatını değil doğayı ve iklim koşullarını bile etkiledi. Kapanma dönemlerinde azalan hava kirliliği gibi etkiler olumlu sonuçlar doğururken oluşan çevre kirliliği endişe yaratmaya devam ediyor. konuyla ilgili hazırlanan raporda ortaya çıkan korkunç sonuçlara göre özellikle dünyanın dört bir yanındaki okyanuslar ve bunla birlikte geleceğimiz de Kovid-19 sebebiyle büyük risk altında...

11.08.2021Dünya
Maneater Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Maneater Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Maneater önemli olan ve sevilen oyunlardan bir tanesidir. Bu oyunun temelini bir köpekbalığı oluşturmaktadır. Kullanıcının, on tane kişiyi öldürmesinin ardından oyunun en başında yer alan kişi bölüm sonu savaşı şeklinde gelmektedir. Bu esnada avcılar kullanıcılara ateş atabilmektedir ve kullanıcıların canı ağır ağır düşmektedir. Mermilerden kaçmak için ise sağa ya da sola kayma hareketlerini kullanmak gerekmektedir. Sizin için Maneater oyununun ne demek olduğunu, sistem gereksinimlerini, oyun ipuçlarını ve detaylı incelemelerini derledik.

11.08.2021Oyun

Yazar Sonuçları

Dijital dünyada âlem var âlem içinde...

Bir binaya, parka veya köprüye iliştirilmiş incecik kablolar çarparsa gözünüze şaşırmayın. Çünkü kısa süre önce internetin ‘kesintisiz’ bir kaynak olmadığını hatırlatan şebeke arızaları, birtakım sivil girişimleri beraberinde getirdi. Bu sayede bölgesel bir kesinti durumunda bile internete bağlanabiliriz.

17.10.2021

ABD ve ülkü...

Eli kanlı ABD, Delikanlı Ülkücü’ye durup dururken niye sataşıyor şimdi?

1.10.2021

Bir gezegen nasıl soğutulur?

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda son 10 yıldır en önemli konu küresel ısınmanın önüne nasıl geçileceği... Daha birkaç ay önce Antarktika buz sahanlığından dünyanın en büyük buzdağı koptu, yani kaybedecek vakit yok! Hal böyle olunca, devreye ‘çılgın proje’ler olarak anılan jeo-mühendislik fikirleri giriyor.

26.09.2021

Uzun bir aradan sonra...

Uzun süredir uçsuz bucaksız sahilinde rüzgâra karşı, biraz da içim üşüyerek yürüyüş yapabileceğim okyanus kıyısı bir yere gitme hayalim vardı.

18.09.2021

Vira bismillah

“VİRA”, makineleri çalıştırıp denize açılmak anlamında kullanılan bir kelime. Ülkemiz kıyılarındaysa besmeleyle birleşip “vira bismillah” olur. Bu ifade, kazasız, sıkıntısız bir sefere başlama duasıdır aynı zamanda. Karadakiler “haydi rastgele; hayırla gidin, sağ-salim dönün; Allah’a emanet olun” gibi temennilerle onları denize yolcu ederler. Bu yıl da sezonun başlamasıyla birlikte balıkçılar “vira bismillah” diyerek denize açıldılar. Biz de denizler bol bereketli; tutulan balıklar hep doğru boyda ve “müsilajsız” olsun diyelim...

10.09.2021

Aslan yerinde ağırdır

2021 yılında hâlâ Aslan Parkı diye bir tesis açılabilmesini kabul edemiyorum. Kabul edememekle de kalmıyor, kendimi kaybediyor, abuk sabuk süreçler yaşıyorum.

5.09.2021

Aşılılar aşısızlardan hoşgörü beklemeli artık

OKULLARLA ilgili o kadar çok yazdım ki; sayısını unuttum. Pandeminin en kötü günlerinde bile Avrupa özellikle ilköğretim çağındaki çocukların okullarını açık tuttu.

4.09.2021

Damak hafızası

Bazı anlar vardır, yediğiniz yemeğin tadını üzerinden yıllar geçse bile unutmazsınız.

14.08.2021