EKSTRA
MENÜ

Avustralya

Avustralya haberleri sayfasında güncel ve son dakika Avustralya hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 32.126 Avustralya haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Avustralya, güney yarım kürede yer alan bir ada ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanır. Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın çok büyük bir bölümünü kaplar. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda'dır. Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney'dir.

Avustralya Haberleri

Fransa ihanetle suçlamıştı... Avustralyadan açıklama geldi

Fransa 'ihanet'le suçlamıştı... Avustralya'dan açıklama geldi

Scott Morrison, Fransa ile yaptıkları anlaşmanın iptal kararını savunan ve Avustralya'nın stratejik çıkarlarını koruması gerektiğini belirterek "Ulusal çıkarları ilk sıraya koyma kararından pişman değilim. Asla olmam’’ ifadelerini kullandı.

20.09.2021Dünya
Aukus’un ardından iki İngiliz savaş gemisi, Hint-Pasifik Bölgesi’ne doğru yola çıktı

Aukus’un ardından iki İngiliz savaş gemisi, Hint-Pasifik Bölgesi’ne doğru yola çıktı

ABD, Avustralya ve İngiltere arasında imzalanan Aukus Paktı sonrasında, Hint Pasifik Bölgesi’nde devriye görevi yapacak iki savaş gemisi İngiltere’den yola çıktı. İngiltere Savunma Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada “Açık Deniz Devriye Gemileri HMS Tamar ve HMS Spey, Hint-Pasifik bölgesinde beş yıllık konuşlandırmaya başlarken kısa süre önce Portsmouth'tan ayrıldı” denildi.

19.09.2021Dünya
Son dakika: Çinin nükleer tehditine ABDden füzeli yanıt

Son dakika: Çin'in 'nükleer tehdit'ine ABD'den 'füze'li yanıt!

ABD, İngiltere ve Avustralya, Çin'e karşı, nükleer denizaltı yapımı da içeren bir savunma anlaşması yapmış, Çin'in bu anlaşmaya cevabı sert olmuştu. Çin'den gelen 'nükleer tehdit'e ABD kayıtsız kalmadı.

19.09.2021Dünya
Japonya ile İngiltereden Serbest ve Açık Hint-Pasifik vizyonu mesajı

Japonya ile İngiltere'den 'Serbest ve Açık Hint-Pasifik' vizyonu mesajı

Japonya ile İngiltere, Çin'in bölgesel tehditkar faaliyetlerine karşı, "Serbest ve Açık Hint-Pasifik" vizyonunun hayata geçirilmesinde anlaştı.

19.09.2021Dünya
Avustralyada akılalmaz görüntü Polisle böyle çatıştılar

Avustralya'da akılalmaz görüntü! Polisle böyle çatıştılar

Avustralya'da Kovid-19 yasaklarını protesto eden göstericiler polisle çatıştı. Melbourne'de 235, Sydney'de 32 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

18.09.2021Dünya
Tahran’a ‘Şanghay’ dopingi

Tahran’a ‘Şanghay’ dopingi

Nükleer müzakerelerde ABD ile ciddi pürüzler yaşayan İran’a Pekin ve Moskova’nın merkezinde olduğu Şanghay İşbirliği Örgütü kucak açtı. İran, teşkilâtın tam üyesi olurken, gelişme, Batı’nın Çin ile ilişkilerinin gerildiği bir döneme denk geldi.

18.09.2021Dünya
İncirin binbir şekli

İncirin binbir şekli

İncirin iyice ballandığı erken sonbahar, bu meyvenin tadını çıkarmak için ideal! Hele ki incir üretiminde dünyada birinci olan ülkemizde... Sarı lop, Bursa siyahı, morgüz, bardacık... Sizin favoriniz hangisi?

18.09.2021Lezzetli Hayat
Son dakika haberi: Denizaltı krizi büyüyor Fransadan flaş adım

Son dakika haberi: Denizaltı krizi büyüyor! Fransa'dan flaş adım

Fransa, Avustralya'nın kendisiyle denizaltı projesini iptal ederek ABD ile anlaşmasının ardından Washington ve Canberra Büyükelçilerini geri çağırdı.

17.09.2021Dünya
Son dakika... Çinden nükleer tehdit: Hedefteki ülkeyi açıkladılar

Son dakika... Çin'den nükleer tehdit: Hedefteki ülkeyi açıkladılar!

ABD, İngiltere ve Avustralya, Çin'e karşı, nükleer denizaltı yapımı da içeren bir savunma anlaşması yaptı. Çin'in bu anlaşmaya cevabı ise sert oldu. Hükümetin güdümündeki devlet medyası 'Bu anlaşma Avustralya'yı potansiyel nükleer hedef haline getirdi' manşeti ile açık açık nükleer savaş tehdidinde bulundu.

17.09.2021Dünya
Türkiyede yabancı girişimciye Turkuaz Kart uygulaması başladı

Türkiye'de yabancı girişimciye 'Turkuaz Kart' uygulaması başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, nitelikli yatırımcı ve iş gücünü Türkiye'ye çekmek amacıyla hazırlanan "Turkuaz Kart"lardan ilkini iş insanı Steven Young'a teslim etti.

17.09.2021Ekonomi
AUKUS depremi

AUKUS depremi

ABD, İngiltere ve Avustralya üçlü güvenlik anlaşması (AUKUS) yaptı, ortalık karıştı. Hedef gösterilmese de odakta olan Çin, oluşumu ‘sorumsuz’ olarak niteledi. AUKUS’la ekarte edilen ve on milyarlarca Euro’luk sözleşmeden olan Fransa küplere bindi.

17.09.2021Dünya
TJK’dan iki flaş transfer Yıldızlar geliyor…

TJK’dan iki flaş transfer! Yıldızlar geliyor…

Türkiye Jokey Kulübü transferde hız kesmiyor; yıldız isimleri ülkemize getiriyor. TJK aygırları arasına iki yeni isim daha kattı.

16.09.2021Diğer
Avustralyadan nükleer silah açıklaması

Avustralya'dan 'nükleer silah' açıklaması

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, nükleer enerjili denizaltı inşa etmelerinin, nükleer silah peşinde oldukları anlamına gelmeyeceğini belirterek, "Nükleer silahların yayılmasını önleme yükümlülüklerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz" dedi.

16.09.2021Dünya
ABD, İngiltere ve Avustralya, Çine karşı, nükleer denizaltı yapımı da içeren bir savunma anlaşması yaptı

ABD, İngiltere ve Avustralya, Çin'e karşı, nükleer denizaltı yapımı da içeren bir savunma anlaşması yaptı

İngiltere, ABD ve Avustralya, nükleer denizaltılarda kullanılan teknolojinin paylaşılmasını da içeren savunma anlaşması yaptıklarını açıkladı. Anlaşma ile mümkün olan en hızlı sürede, Avustralya'nın nükleer denizaltı kapasitesi elde etmesi amaçlanıyor. Avustralya toplamda 8 nükleer denizaltı hedefinde olduklarını açıkladı.

16.09.2021Dünya
Çarpıcı araştırma ortaya çıkardı: Göktaşları dinozorları yok etti, yılanların kaderi değişti

Çarpıcı araştırma ortaya çıkardı: Göktaşları dinozorları yok etti, yılanların kaderi değişti!

Bilim insanlarının yaptığı ilginç bir çalışma dinozorlar ve yılanlarla ilgili çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı. Dinozorları yok eden göktaşının, yılanların kaderini belirlediği değerlendiriliyor. Bir başka deyişle yılanların hayatta kalabilme ve tüm dünyaya yayılabilme sebebi dinozorların ortadan bir anda kaybolması...

15.09.2021Dünya
Avustralyada akılalmaz olay: 29 yıllık kaçak mahkum yakayı böyle ele verdi

Avustralya'da akılalmaz olay: 29 yıllık kaçak mahkum yakayı böyle ele verdi!

Koronavirüs salgının dünyanın dört bir yanında herkesin hayatını çok farklı şekillerde etkiledi. Ancak Avustralya'da yaşanan ilginç olay duyanı adeta şaşkına çevirdi. 29 yıllık kaçak mahkum, Kovid-19 salgınında işsiz kalınca teslim oldu.

15.09.2021Dünya
Günümüzün Pablo Escobarı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu

Günümüzün Pablo Escobar'ı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu!

Sıradan görünüşlü, sessiz, sakin tavırlı bir adam, nasıl dünyanın en büyük metamfetamin operasyonlarından birinin arkasındaki beyin haline geldi? İşte karşınızda günümüzün Pablo Escobar'ı diye nitelendirilen, El Chapo'yla karşılaştırılan Tse Chi Lop'un film gibi hikayesi…

15.09.2021Dünya
Raporda duyurdular... Son 1 yıl içinde her 8 dakikada bir yaşandı

Raporda duyurdular... Son 1 yıl içinde her 8 dakikada bir yaşandı!

Avustralya Siber Güvenlik Merkezi (ACSC), son bir yıl içinde ülkede her 8 dakikada bir siber saldırı yaşandığını açıkladı.

15.09.2021Ekonomi
16 Eylül hangi burç ve burcu ne 16 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Eylül hangi burç ve burcu ne? 16 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Ülkemizde astroloji bilimine çok fazla önem verilmektedir. Gündelik burç yorumlarını takip edenler hangi burca ait olduklarını ve burcun yükselenini sorgulamaktadırlar. Özellikle son günlerde 16 Eylül doğumluları hangi burç olduklarını merak etmektedirler. Peki, 16 Eylül hangi burçtur? 16 Eylül burcu nedir? 16 Eylül tarihte bugün neler yaşanmıştır? 16 Eylül'de doğan ünlüler kimlerdir? İşte 16 Eylül tarihi ile ilgili tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
6 Ağustos hangi burç ve burcu ne 6 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 6 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman ilgi odağı biçiminde görülmüş olan bir konuyu ifade etmektedir. Sizin için 6 Ağustos tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özeliklerini, yükselenini, 6 Ağustos tarihinde yaşanmış olan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri, futbolcuları ve anime karakterlerini derledik.

14.09.2021Burçlar
Son Dakika: ABD Açıkta tarihi anlar... Djokovic ilk kez taraftar desteği gördü, gözyaşlarını tutamadı Medvedevin zaferi...

Son Dakika: ABD Açık'ta tarihi anlar... Djokovic ilk kez taraftar desteği gördü, gözyaşlarını tutamadı! Medvedev'in zaferi...

Son dakika haberi... ABD Açık finalinde dünya 1 numarası Novak Djokovic ile Daniil Medvedev karşı karşıya geldi. Rakibini 3-0 yenerek aynı sezonda 4 Grand Slam zaferi kazanmasına engel olan Medvedev büyük sevinç yaşarken, maçın ardından Novak Djokovic gördüğü destek sonrası gözyaşlarını tutamadı.

13.09.2021Tenis
Boşuna bekleme George, kral olamayacaksın: Monarşinin sonu geliyor

Boşuna bekleme George, kral olamayacaksın: Monarşinin sonu geliyor!

Aile üyeleri başta olmak üzere milyonlarca kişinin "Büyük Britanya'nın gelecekteki kralı" olarak gördüğü Prens George, asla bu hedefe ulaşamayabilir. Hatta iddiaları göre babası Prens William'dan sonra monarşinin de sonu gelecek.

13.09.2021Magazin
MotoGP Aragon Grand Prixsini Bagnaia kazandı

MotoGP Aragon Grand Prix'sini Bagnaia kazandı

MotoGP Dünya Şampiyonası'nın 13. ayağı Aragon Grand Prix'sinde Ducati Lenovo takımının İtalyan pilotu Francesco Bagnaia birinci oldu.

12.09.2021Motor Sporları
Hayat gezince güzel

'Hayat gezince güzel'

Ödüllü bir işkadını ve bir gezgin olan Günsel Ülkü’nün yeni kitabı ‘Gezgin Ruhum-50 Ülke, 150 Şehir, 1 Günce’ bugüne kadar yazılmış en kapsamlı seyahat rehberlerinden biri. Tavsiye isteyen arkadaşlardan yola çıkıp günlüklerini ortaya döken Ülkü, tıpkı bir arkadaşına anlatır gibi 50 ülke, 150 şehirde ne yapılır, nereye gidilir, ne yenir anlatıyor...

12.09.2021Seyahat
Kovid-19 yasaklarına uymayan eski başbakana 500 dolar ceza

Kovid-19 yasaklarına uymayan eski başbakana 500 dolar ceza!

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü Avustralya’da, yürürlükteki kuralları ihlal ederek maske takmadığı belirlenen eski Başbakan Tony Abbott’a 500 Avustralya doları para cezası kesildi. Başbakanın olaydan sonra yaptığı açıklama ise dikkat çekti.

11.09.2021Dünya
Avustralya aslında yok Bu kez de ülke karşıtlığı komplo teorisi

Avustralya aslında yok! Bu kez de 'ülke karşıtlığı' komplo teorisi

Avustralya aslında yok! Ve bunun işaretleri her zaman oradaydı: Hangi ülkede yılanlardan daha zehirli olan tek şey var? Kanguru diye bir şey olduğuna nasıl inandık? Aşı karşıtlığıyla ilgili komplo teorilerinden sıkıldıysanız gelin bir de 'ülke' karşıtlığına göz atın...

11.09.2021Dünya
Amerika Açıkta tarihi final Emma Raducanu ve Leylah Fernandez...

Amerika Açık'ta tarihi final! Emma Raducanu ve Leylah Fernandez...

Teniste sezonun son grand slam turnuvası ABD Açık'ta, Büyük Britanyalı Emma Raducanu ve Kanadalı Leylah Fernandez, tek kadınlarda finale çıkarak tarihi bir başarıya imza attı.

10.09.2021Tenis
Büyüleyen ve özgürleştiren nisan

Büyüleyen ve özgürleştiren nisan

Elizabeth von Arnim’in okuyucusunu bir anda İtalyan Rivierası güneşi altında hissettiren ‘Büyülü Nisan’ı, Birinci Dünya Savaşı sonrası toplumsal yapısındaki rollerinden memnun olmayan dört kadınla tanıştırıyor bizi. Roman, dört arkadaşın bir aylık tatilleri sonunda yeni Avrupa’da bağımsızlıklarını kazanmalarının ve aşklarının büyülü hikâyesi...

10.09.2021Kitap Sanat
İşte Taliban’ın ilk icraatları: Gazetecilere dayak, kadınlara yasak, muhalefete hayır

İşte Taliban’ın ilk icraatları: Gazetecilere dayak, kadınlara yasak, muhalefete hayır

Afganistan’da 1996-2001 dönemine göre daha ‘yumuşak’ yönetim vaat eden Taliban’ın ilk icraatları hiç de öyle olmadı. Afgan kadınların spor yapmasını yasaklayan Taliban, Kabil’deki protestoları takip eden iki Afgan gazeteciye işkence etti.

10.09.2021Dünya
Guus Hiddink emeklilik kararı aldı Fenerbahçe ve Milli Takım...

Guus Hiddink emeklilik kararı aldı! Fenerbahçe ve Milli Takım...

Bir dönem Fenerbahçe ve A Milli Takım'ı çalıştıran 74 yaşındaki teknik direktör Guus Hiddink, emekliye ayrıldığını açıkladı.

9.09.2021Futbol
Güzellik ve Bakım Fuarı kapılarını açtı

Güzellik ve Bakım Fuarı kapılarını açtı

Güzellik ve Bakım Fuarı Proje Direktörü Gökhan Büyükataman "Fuar, 4 gün boyunca 45 ülkeden gelenlerle birlikte yaklaşık 30 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak ve 1-1,5 milyar dolarlık ekonomik katkı sağlayacak" dedi.

9.09.2021Ekonomi
Aşıda yeni dönem Covid-19 ve grip aşısı bir arada

Aşıda yeni dönem! Covid-19 ve grip aşısı bir arada

ABD'li ecza şirketi Novavax birleşik Covid-19 ve grip aşısı için denemelere başladı. İlk araştırma sonuçlarına göre yapılan aşı hem COVID-19 hem de influenzaya karşı yüksek düzeyde koruma sağlıyor.

9.09.2021Dünya
Hollanda - Türkiye maçı sonrası saha dışına odaklandık, peki saha içinde ne eksikti Şenol Güneş, Van Gaal, Burak Yılmaz, Hakan Çalhanoğlu...

Hollanda - Türkiye maçı sonrası saha dışına odaklandık, peki saha içinde ne eksikti? Şenol Güneş, Van Gaal, Burak Yılmaz, Hakan Çalhanoğlu...

A Milli Takım'ın 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde deplasmanda Hollanda'ya tarihi bir skorla 6-1 yenilmesinin ardından tartışmalar hep saha dışı konulara yoğunlaşmış durumda. Peki saha içinde ne eksikti? Tarihi mağlubiyeti getiren sebepler ve eksikler nelerdi? UEFA Pro Lisanslı teknik direktör Turgay Altay, 6-1'lik Hollanda - Türkiye maçını Spor Arena'ya değerlendirdi.

9.09.2021Futbol
Dünya onlar için giderek daralıyor Taliban bir yasağın daha sinyalini verdi

Dünya onlar için giderek daralıyor! Taliban bir yasağın daha sinyalini verdi

Afganistan'da kontrolü ele geçiren Taliban'ın ülkeyi nasıl yöneteceği üç aşağı beş yukarı tahmin edilse de, bazı analistlerin "Taliban'ın 20 yıl önceki Taliban olmayabileceği" öngörüsü her geçen gün boşa düşüyor. Taliban'ın dün açıkladığı geçici kabinede kültür bakanının yardımcısı olarak görev yapacak Ahmedullah Vasık, kadınların kriket oynarken yüzlerinin ve bedenlerinin görüneceğini belirterek, şeriatın buna izin vermediğini ifade etti.

8.09.2021Dünya
Korkutan araştırma: İklim krizi hayvanların şekil değiştirmesine sebep oluyor

Korkutan araştırma: İklim krizi hayvanların şekil değiştirmesine sebep oluyor!

Yapılan bir araştırmaya göre küresel iklim krizinin etkisiyle dünya ısındıkça, sıcak kanlı hayvanlar vücut ısılarını düzenlemek için daha büyük gagalara, bacaklara ve kulaklara sahip olacak şekilde evrimleşiyor

8.09.2021Dünya
6 Temmuz hangi burç ve burcu ne 6 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 6 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, günümüzde en önemli olan alanlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Burçlar da astroloji alanının içerisinde yer almaktadır. Sizin için 6 Temmuz tarihinin hangi burç olduğunu, bu burcun özelliklerini, yükselenini, 6 Temmuz tarihinde meydana gelmiş olan olayları, bu tarihte doğan anime karakterlerini, ünlüleri ve futbolcuları sizler için derledik.

8.09.2021Burçlar
1 Mayıs hangi burç ve burcu ne 1 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 1 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların doğdukları gün ve aya göre burçlar belirlenmektedir. Burcunu öğrenen kişilerin merak ettiği önemli konu ise sahip olunan burcun özellikleridir. Sizler için 1 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 1 Mayıs tarihinde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
Zehirli deniz yılanlarının şaşırtan yaklaşımı… Dalgıçları cinsel partnerleri sanıyorlar

Zehirli deniz yılanlarının şaşırtan yaklaşımı… Dalgıçları cinsel partnerleri sanıyorlar!

Denizde keyifli bir dalış sırasında yılanla karşılaşsanız ne yaparsınız? Çoğu kişinin ardına bakmadan kaçacağı kesin. Ancak yapılan yeni bir araştırma bunun tamamen hatalı bir davranış olduğunu ortaya koydu. Çünkü karşılaştığınız bir zehirli deniz yılanı ise kaçma eylemi yanlış anlaşılabilir

7.09.2021Gündem
Küresel piyasalar Avro Bölgesinin büyüme verisine odaklandı

Küresel piyasalar Avro Bölgesi'nin büyüme verisine odaklandı

Küresel piyasalarda artan risk iştahının etkisiyle dün alış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından, bugün Avro Bölgesi'nde ikinci çeyreğe ilişkin büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.

7.09.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan yüz yüze eğitim açıklaması: Devam ettirmekte kararlıyız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması: Devam ettirmekte kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hastalığın seyrini yakından izliyoruz, izleyeceğiz. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız" dedi.

6.09.2021Gündem
Günlerce aradılar... Dünyanın kilitlendiği mucize kurtuluş

Günlerce aradılar... Dünyanın kilitlendiği mucize kurtuluş!

Avustralya'da 3 yaşında otizmli bir çocuk kaybolunca sadece ailesinin değil tüm ülkenin yüreği ağzına geldi. Günlerce aranan ve kaçırıldığından şüphelenilen çocuk mucize eseri ormanda sağ olarak bulununca büyük sevinç yaşandı.

6.09.2021Dünya
Avustralya’da kaybolan 3 yaşındaki engelli çocuk 4 gün sonra sağ olarak bulundu

Avustralya’da kaybolan 3 yaşındaki engelli çocuk 4 gün sonra sağ olarak bulundu

Avustralya'nın Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde cuma günü kaybolan ve otizmli olduğu açıklanan 3 yaşındaki Anthony 'AJ' Elfalak isimli çocuk sağ olarak bulundu.

6.09.2021Haber
Avustralya’dan Aydın’a uzanan çiftlik

Avustralya’dan Aydın’a uzanan çiftlik

Aydın’ın Germencik ilçesinde kurdukları Efeler Çiftliği’ne en sağlıklı inekleri bulabilmek için dünyayı dolaştılar. Batı Avustralya’dan getirdikleri 3 bin baş düve ile yola çıktılar. Bugün 7 bin büyükbaş hayvana ulaşılırken yıllık 30 bin ton çiğ süt üretiliyor. Bu çiftlikte hayvanlar ağır metallerden, toksinlerden uzak yemlerle besleniyor, tüm atıklar da biyogaz tesisinde bertaraf ediliyor. Markanın en büyük hedefi ülkenin en sürdürülebilir ve inovatif çiftliği olmak.

6.09.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Riva Surf House: İstanbullu sörfçülerle tanışın

Sörf deyince akla gelen belli başlı yerler vardır.Mesela Avustralya, mesela Kaliforniya.

19.09.2021

Envai çeşit baharatı, tajin’i, kuskusu ve böreğiyle... Fas mutfağı

Aşçılık kariyerimde özel yere sahip olan ‘bisteeya’ (pastilla) gevrek hamurla yapılan, yuvarlak bir börek. 15’inci yüzyılda Endülüslülerin Güney İspanya’dan kovulmasıyla bu böreğin Fas’a gittiği söyleniyor. Faslılarsa bu yemeği gururla zirveye taşıdıklarını iddia ediyor.

18.09.2021

Gidiyorum bütün like’lar yüreğimde

Popüler müziğin günümüzdeki mühim yıldızlarından Lana Del Rey, siyah beyaz bir video ile sosyal medya hesaplarını kapatacağını duyurdu önceki gün...

14.09.2021

Djokovic tarih yazamadı

Tek erkekler finalinde müthiş tenis, gözyaşı, hırs, mücadele ve tenis izlemeye hasret bir seyirci kitlesi vardı.

13.09.2021

Kadınlarda genç jenerasyon

Bu sene Amerika Açık tenis turnuvasında oynanan tek kadınlar finali sürprizlerle doluydu. Böyle bir Grand Slam finaline bugüne kadar hiç şahit olmadık. Bundan sonra da şahit olabileceğimize pek inanmıyorum.

13.09.2021

Gençlik sosyal medyadan ‘tik’ kapıyor

İnternetten virüs bulaşmasına alışmıştık... Peki sosyal medyadan gençlerin birbirine tik bulaştırmasına ne demeli? Ya da ‘Zoom dismorfisine’, yani özellikle Z Kuşağı’nın düşük çözünürlüklü bilgisayar, telefon kameralarda kendini gördüğü hali bir süre sonra beğenmemeye başlamasına... Hepsinin nedeni yine dönüp dolaşıp stres ve belirsizliğe dayanıyor. Bu nedenle teknolojiyi yasaklamak da aslında bir çözüm değil.

12.09.2021

Üşenme, erteleme, vazgeçme!

Pandemi ile birlikte herkesin gezmeye, tatile ve de doğaya özlemi daha da arttı. Kapalı mekânlardan, kalabalıklardan uzak durmak isteyenler çadır ya da karavan ile kamp yerlerine akın etti. Ancak doğa aşığı Ercan Sönmez gibi tamamen karavanda tam zamanlı yaşamını sürdürenler de var. Halen kurumsal hayatta görev yapan Sönmez, pandemi sürecinden önce verdiği karar ile iki buçuk yıldır Misi Karavan Parkı’nda konaklıyor. Her fırsatta yeni yerler görmek, farklı kültürden insanlarla tanışmak için yola çıkarken, deneyimlerini CaravanSurfing isimli sayfalarında takipçileriyle paylaşıyor.

9.09.2021