EKSTRA
MENÜ

Yılbaşı Sofrası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 169 haberi bulunmuştur.

Yılbaşı Sofrası Haberleri

Danilo Zanna: Aşksız hayat aç kalınmış hayat gibidir

Danilo Zanna: Aşksız hayat aç kalınmış hayat gibidir

Onu sevmeme ihtimaliniz neredeyse yok. Her daim sempatik ve pozitif. Boşuna “Sevimlilikte pandayla yarışır” demiyorlar. Yeni yıla doğru geri sayarken gözde şef Danilo Zanna’yla buluştuk. Zor geçen 2020’nin ardından bizi mutlu edecek yemekleri, yılbaşı sofrasını daha da lezzetli hale getirecek detayları, sofrada olması ve olmaması gerekenleri konuştuk: “Ekmek az yiyin...Çorba yok. Afrodizyak içinse deniz mahsulleri...”

Uzmandan yılbaşı sofrasında aşırı yemek uyarısı

Uzmandan yılbaşı sofrasında aşırı yemek uyarısı

DİYETİSYEN Deniz Zünbülcan, yılbaşı sofralarında aşırı ve hızlı tüketimin sindirim sistemini bozabileceğine dikkati çekerek, "Birçok kişi akşam yiyeceği için gün boyunca öğün azaltıp, gün içinde aç kalıyor. Sonrasında düşen kan şekeri ile daha fazla besin alımı gözlemleyebiliyoruz. Günün başından itibaren kişinin beslenme planını düzgün bir şekilde yapması gerekiyor" dedi.

28.12.2020Sağlık
Yılbaşı Sofrasında Nasıl Beslenilmeli

Yılbaşı Sofrasında Nasıl Beslenilmeli?

Yeni yıla sayılı günler kala yemek planları da yapılmaya başlandı. Pandemi nedeniyle bu yıl evde geçirilmeye hazırlanılan yeni yılda, uzmanlar tüketilecek ürünlere karşı uyarı ve önerilerde bulundu. Diyetisyen Deniz Zünbülcan, yılbaşı sofralarında aşırı ve hızlı tüketimin sindirim sistemini bozabileceğine dikkati çekerek, uyarılarda bulundu.

Uzmanından yılbaşı sofrası için lezzetli öneriler

Uzmanından yılbaşı sofrası için lezzetli öneriler

Yılbaşına sayılı günler kala yılbaşı gecesine özel hazırlanacak yemekler şimdiden düşünülmeye ve planlanmaya başlandı. Aşçılık Programı Öğr. Gör. Birsel Erbaş, yılbaşı için tarif ve önerilerini paylaştı.

Yılbaşı gününe özel beslenme önerileri

Yılbaşı gününe özel beslenme önerileri

2020 yılının bitimine sayılı günler kaldı. Bu yıl pandemi nedeniyle yeni yıla evlerde, çekirdek aileyle, küçük bir kutlama ile gireceğiz. Evlere kapanılan bugünlerde fiziksel aktivitenin azalması ve beslenme düzeninin olumsuz yönde değişmesinin pek çok kişiye fazla kilolar aldırdığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, yılbaşı gecesi için beslenme önerilerinde bulundu.

28.12.2020Kadın
Yeni yıla sayılı günler kaldı... Keyifli sofralar için süsleme ipuçları

Yeni yıla sayılı günler kaldı... Keyifli sofralar için süsleme ipuçları

Yılbaşına sayılı günler kala yemek menüleri hazırlandı, evler süslendi. Yılbaşı akşamı ailecek yenilecek harika akşam yemeği için sofra dekorasyonu fikirleri aklınızda belirmeye başlamıştır. Yılbaşı ruhunu tamamıyla yansıtan bir sofra hazırlamak için bizim de sizlere bazı önerilerimiz var. Bunlardan bazıları…

Yeni yıl sofrasında yer alması gereken besinler

Yeni yıl sofrasında yer alması gereken besinler!

Yeni yıl akşamının en keyifli anları şüphesiz çeşit çeşit lezzetle süslenen sofralarda çıkıyor. Ancak yılbaşı gecesi ne tükettiğine dikkat etmeyenler yılın ilk gününü sağlık sorunlarıyla karşılıyor. Diyetisyen Yusuf Öztürk, yılbaşı akşamı doğru beslenmenin ipuçlarını paylaşıyor.

29.12.2020Kadın
Bu Noktalara Dikkat Yılbaşında Eğleneyim Derken Tadınız Kaçmasın

Bu Noktalara Dikkat! Yılbaşında Eğleneyim Derken Tadınız Kaçmasın

2020 yılının bitimine sayılı günler kala hepimiz evlerimizde geçireceğimiz yılbaşı gecesi için hazırlıklar yapmaya başladık. Yılbaşı sofrasında her ne kadar dikkat etmeye çalışsak da bazen ipin ucu kaçabiliyor. “Yılbaşı sofrası ve yemekleri yüzünden bir akşam kaçamak yapmak, sağlıklı beslenme adına her şeyi bitirmek anlamına gelmez. Ama bir kronik hastalığınız varsa, kaçamak yapmak sağlığınızı riske atabilir” diyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Renan Güneş, kritik noktalardan bahsediyor.

Yılbaşında ailenizle birlikte yapabileceğiniz en güzel etkinlikler

Yılbaşında ailenizle birlikte yapabileceğiniz en güzel etkinlikler

Evde ailemizde birlikte geçireceğimiz bir yılbaşı partisi, tüm yıl motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yarayacaktır. Hepimizin ailesiyle olacağı bu özel geceyi renklendirmek için gelin yapılabilecekleri birlikte gözden geçirelim.

30.12.2020Etkinlikler
Yılbaşında kilo almamak için kalori kısıtlamasına sabahtan başlayın

Yılbaşında kilo almamak için kalori kısıtlamasına "sabahtan" başlayın

Yılbaşı sofralarının kilo vermek isteyenlerin kâbusu olmaması adına 4 gün için uyarılarda bulunan Diyetisyen Dr. Zeynep Güler Yenipınar, "Yılbaşı günü kalori kısıtlamasına sabahtan başlamak en doğrusu. Her gün olduğu gibi kahvaltı, öğlen yemeği ve ara öğünlerin mutlaka yapılmasına dikkat edilmeli ve öğün atlanmamalı" dedi.

30.12.2020Sağlık
Yılbaşında Kilo Almamak İçin Yapmanız Gerekenler

Yılbaşında Kilo Almamak İçin Yapmanız Gerekenler

Yılbaşı gecesinden başlayarak 4 Ocak Pazartesi sabahına kadar sokağa çıkma yasağı nedeniyle 4 gün tüm Türkiye evinde olacak. Dr. Zeynep Güler Yenipınar, içinde yılbaşı sofralarının da olduğu bu dört gün için uyardı, kilo almamak için önerilerde bulundu.

Hindi dolması nasıl yapılır Yılbaşı sofrası için hindi tarifi…

Hindi dolması nasıl yapılır? Yılbaşı sofrası için hindi tarifi…

Yılbaşı sofralarıyla özdeşleşen hindi dolması için hazırlıklar günler öncesinden başladı. Meşakkatli bir yemek olan hindi dolmasını bu yıl ilk kez deneyecek olanlar, tarif araştırması yapıyor. Yılbaşı hindisinin en iyi arkadaşı kuş üzümlü, kestaneli iç pilavdır. Peki, hindi dolması nasıl yapılır, gerekli malzemeler neler? İşte hindi dolmasının yapım aşamaları…

Sağlıklı Yılbaşı İçin Altın Öneriler ve Lezzetli Tarifler

Sağlıklı Yılbaşı İçin Altın Öneriler ve Lezzetli Tarifler!

Covid-19 pandemisinin gölgesinde yeni yılı karşılamaya sayılı saatler kaldı. Pandemi kurallarına uygun olarak; bu yıl arkadaşlarımız ve akrabalarımızla olan kutlamalardan zorunlu olarak feragat edip yılbaşını evlerimizde karşılayacak ve menüyü kendimiz planlayıp hazırlayacağız. Beslenme ve Diyet Uzmanı Hazal Çatırtan Çobanoğlu, yılbaşı sofrasına özel lezzetli ve sağlıklı tarifler verdi; önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Yılbaşı sofrası hazırlarken dikkat 2021’e sağlıklı girmek için öneriler

Yılbaşı sofrası hazırlarken dikkat! 2021’e sağlıklı girmek için öneriler

Yeni yıla girmeye sayılı saatler kaldı, görkemli yılbaşı sofrası hazırlıkları başladı. Ancak yeni seneye mide ağrısı, hazımsızlık, şişkinlik gibi sorunlarla girmek istemiyorsanız bu noktalara dikkat! Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, sağlıklı yılbaşı sofrası hazırlığı için önerilerini paylaştı.

31.12.2020Sağlık
Çanakkalelilerin yılbaşı sofrası tercihi derya kuzuları oldu

Çanakkalelilerin yılbaşı sofrası tercihi derya kuzuları oldu

Çanakkale’de, yeni yıla saatler kala vatandaşlar soluğu balıkhanede aldı. Yılbaşında bu kez omega-3 açısından değerli olan balık tercih edildi.

Yılbaşında rekor fatura 500 milyon

Yılbaşında rekor fatura 500 milyon

Kriz yılını bütçelerine göre eğlenerek geride bırakmayı seçenler en yüksek faturayı İstanbul'daki Günay Restoran'da ödedi. Günay'da yılbaşı gecesi masanın sahneye göre konumu fiyatı 500 milyon liraya kadar yükseltti. Otellerdeki konaklamalı faturalar da 500 milyon lirayı aştı.

1.01.2002Ekonomi
Onlar kitabı seçti

Onlar kitabı seçti

İş Bankası, Microsoft, Yapı Kredi Bankası, Turkcell, İstanbul Sanayi Odası, Havaş... Onlar, 2003 hediyesi olarak 'kitap vermeyi' seçtiler. Düşünce ve fikir dünyasına, kalıcı ve değerli katkılarda bulundular.

4.01.2003Gündem
Türkiye’nin en gözde meyhaneleri

Türkiye’nin en gözde meyhaneleri

Meyhane ve rakı kültürü üzerine son yıllarda çok sayıda kitap yayımlandı. Rakı nasıl içilir, içerken yanında ne yenir, çilingir sofrasında nasıl oturulur gibi tartışma konuları ortaya atıldı.

3.04.2003Seyahat
İşte Nobel Barış Ödülü CD’sindeki Azeri şarkıcı

İşte Nobel Barış Ödülü CD’sindeki Azeri şarkıcı

Brilliant Dadaşova, Azerbaycan’ın süper yıldızı. Brilliant, Batı dillerinde ‘pırlanta’ demek, Azerbaycan’da da aynı anlamda kullanılıyor. Mimar Süleyman Bey ile gamon ustası eşi Kızhanım, 5. ve sonuncu çocuklarının geleceğini okumuşlar sanki...

17.10.2004Kelebek
Medyadan : Magazin alıntıları

Medyadan : Magazin alıntıları

Ünlüler Çiftliği’ndeki ünlüleri seviyesiz bulan seviyeli ünlü kim – Amca metroseksüelmiş – Demek ki ben de bir güzellik salonu açabilirim artık – Tuzluk isteme ortalığı karıştırmış, yook artık – Makyöz Ahmet – Bilin bakalım bu cümle hangi Hürriyet yazarına ait – Popüler ile kültür bir arada bir garip durmuyor mu – Sorardı Güngör, ‘Altında ahırı da var mı?’ diye – Gözümüze soka soka ‘gizli kaçamak’ mı olur... vs magazin haberleri

7.11.2004Gündem
Yılbaşını evde geçirmenin bedeli 110 YTL

Yılbaşını evde geçirmenin bedeli 110 YTL

Kurban Bayramı'nın ilk gününe denk gelen yeni yıla, restoran veya lüks otellerin düzenlediği kutlama programları yerine evinde girecek vatandaşların 40-110 YTL arasında harcama yapmaları gerekiyor. Yyeni yıla evlerinde girecek olanlar kuracakları sofra için hazırlıklarını sürdürüyor.

27.12.2006Kelebek
İşin erbabından bayram ve yılbaşı yemekleri

İşin erbabından bayram ve yılbaşı yemekleri

Pazar günü aile bireylerini ve dostları yemek masasında buluşturacak iki önemli olay var: Yılbaşı ve bayram. Bazı evlerde aynı gün içinde iki kere ziyafet sofrası kurulacak. Mönüye karar vermek güç olabilir.

28.12.2006Kelebek
Klasik markaların yeni hedefi kolayı kristal bardaktan içirmek

Klasik markaların yeni hedefi kolayı kristal bardaktan içirmek

Kristal, değerli bir ürün. Bu alanda çalışan markalar da çok eskiye dayanan markalar. Güçlerini klasik ürünlerinden alıyorlar. Ama bir yandan da yenilikler yapmaya, gençlere yönelmeye çalışıyorlar. Kristali günlük hayata sokmak için kafa yoruyorlar. Hedefleri, su hatta kola içilirken bile kristal bardak kullanılmasını sağlamak.

23.11.2007Kelebek
Claudia Rotha yeni yıl şoku

Claudia Roth'a yeni yıl şoku

ALMAN Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth, yılbaşı kutlaması için gittiği restoranda, Bodrumlu turizmci Murat Şeremetli'nin, “Türkiye'ye her gelişinizde koşa koşa Güneydoğu'daki dostlarınızın yanına giderdiniz. Şimdi burada ne işiniz var? Gidip yılbaşını Diyarbakır’da kutlasaydınız” tepkisiyle karşılaştı. Şeremetli'yle sert bir şekilde tartışan Roth, arkadaşlarının yanından ayrılarak Gündoğan Beldesi'ndeki villasına döndü. Roth'un bir süre önce birlikte olduğu erkek arkadaşı Bodrumlu mimar Ender Özışık'tan ayrıldığı da öne sürüldü.

1.01.2008Gündem
UHDP: Uykuya Hayır Diyenler Partisi

UHDP: Uykuya Hayır Diyenler Partisi

Bir seri halinde planlanan, sabaha kadar sürecek Insomnia partilerinin ilki bu akşam Beyoğlu The Hall’da. Partinin teması 1960’lar. İşi öyle sıkı tutuyorlar ki, katılacakların kıyafet kiralayacakları yerler bile ayarlandı.

11.12.2009Kelebek
CLUB BANGKOK EARLY NEW YEAR’S PARTY W/ DJ SARIYILAN

CLUB BANGKOK EARLY NEW YEAR’S PARTY W/ DJ SARIYILAN

30 Aralık 2011 - 21:30
Iyy 31’i akşamı hayatta Taksim’e çıkmam, zaten ben kutlamıyorum ki yılbaşını’ diyenler gelin 30 Aralık’ta bi çayımızı için.

22.12.2011Kelebek
Hasan Kaçan “Babam İçin”i anlatıyor

Hasan Kaçan “Babam İçin”i anlatıyor

Bizleri son zamanlarda ekranlara kilitleyen dizinin babası ile özel röportaj!

17.01.2012Etkinlikler

Yazar Sonuçları

2021, taptaze bir sene geliyor, haydi enerjiiiii haydi

Atsak mı artık şu üstümüzdeki ölü toprağını, ne dersin? Sadece sen değil, hepimiz bunaldık sıkıldık. Öf pöff... Ama ben sana bir şey diyeyim mi? Bu böyle olmaz. Bak yeni yıl geliyor, haydi azıcık toparla kendini, biraz modunu düzelt. Hani nerede umut dolu pozitif enerjiii? Böyle mi karşılayacaksın yeni tazeyi?

23.12.2020

Yeni yıl sofrasına en lezzetli ekmek üstleri ve mezeler

Bu yıl başka bir yıl oldu. Bir yandan yalnız bıraktı, bir yandan paylaşmanın, hissetmenin, birliğin beraberliğin bin bir yolunu arattı, buldurdu ve bizi birleştirdi. Bir yandan içimize kapandık, bir yandan hiç olmadığı kadar dışa vurduk kendimizi..

29.12.2020

Bugün bayram

BUGÜN Ramazan Bayramı'nın birinci günü.

Ramazanı idrak etmiş olanlar bayram edecekler. Sözde yani. Yoksa esas bayram edenler bir gün dahi oruç tutmamış olanlardır ki şu anda dünyanın neresinde gezip tozuyorlardır, Allah bilir.

15.12.2001

Atıl Kurt!

TARKAN'ın Hazır Kart takvimi için çektirdiği resimler oldukça iç gıcıklayıcı.

29.12.2001

İşte Nobel Barış Ödülü CD’sindeki Azeri şarkıcı

Brilliant Dadaşova, Azerbaycan’ın süper yıldızı. Brilliant, Batı dillerinde ‘pırlanta’ demek, Azerbaycan’da da aynı anlamda kullanılıyor. Mimar Süleyman Bey ile gamon ustası eşi Kızhanım, 5. ve sonuncu çocuklarının geleceğini okumuşlar sanki...

17.10.2004

Başı göklerdeki Ağrı Dağı’nın başlangıç noktası

Dünyanın en saygın gazetelerinden New York Times’ın en çok satanlar listesinde aylarca kalan Walking Bible isimli kitabın ilk sayfası Doğubeyazıt ile başlıyor, aynı İncil’in ilk bölümü Yaratılış’taki Nuh Tufanı gibi... Kitabını, İncil’de adı geçen yerleri tek tek dolaşarak yazan Amerikalı yazar Bruce Feiler, Nuh’un Gemisi’yle ilgili olarak Ağrı Dağı’ndan bahsederken, Doğubeyazıt’taki gözlemlerini de dile getiriyor.

27.11.2005

1 Ocak 2007’de sabah kahvaltısı

Bu akşamın yılbaşı mönüsü önerilerimi geçen hafta vermiştim. Kaçıran okurlarım, ilgili yazımı Hürriyet’in internet arşivinde bulabilir.

30.12.2006

Seçmen dedi ki...

BİLİYORUM...

Keyfinize ve de bütçenize göre hazırlanıyorsunuz akşam için.

21.07.2007

Ergani de partilere başladı

Ortaköy’deki gece kulübü Blackk’in de sahibi olan Emre Ergani, Nişantaşı’ndaki mekânı Biber Bar’da ‘salı partileri’ düzenlemeye başladı.

6.01.2010

Umarım sefalar getirirsin 2011

Gazetelerin neredeyse piyango biletlerini kontrol etmek için açıldığı böyle bir günde ne yazılır ki? İki seçenek var galiba önümde. Ya gidenin muhasebesi yapılacak ya da gelenden ne beklendiği yazılacak. Bir diğer şık da oturup 1 Ocak’a uygun bir şeyler karalamak

31.12.2010

Parti başlasın!

Yeni yıla evde parti vererek giriyorsanız, işiniz zor ama çok keyifli. Mönü, içkiler, hediyeler ve müzik hazırsa, misafirlerinizin 2013’e mutlu girmelerini sağlamak için birkaç dekorasyon hamlesi de gerekecektir

28.12.2012