EKSTRA
MENÜ

Maliyet

Maliyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Maliyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.248 Maliyet haberi bulunmuştur.

Maliyet Haberleri

HES’ler yerli sistemle tek merkezden kontrol edilecek

HES’ler yerli sistemle tek merkezden kontrol edilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ithal muadiline göre 10’da 1 maliyetle üretilen yerli ve milli Enerji Otomasyon Sistemi’nin (EOS) tüm HES’lere uygulanacağını belirterek, "Artık tüm tesislerimizi tek merkezden ve otomatik sistemlerle kontrol edebileceğiz" dedi.

4.12.2020Teknoloji
iPhone 12 Pro Maxin parça başı maliyeti ne kadar

iPhone 12 Pro Max'in parça başı maliyeti ne kadar?

Apple'ın yüksek fiyatlarıyla el yakan yeni iPhone modelleri Türkiye'de satışa çıkıyor. Peki en pahalı model olan iPhone 12 Pro Max'in parça maliyeti ne kadar?

4.12.2020Tekno Hayat
Bakan Dönmezden HES açıklaması

Bakan Dönmez'den HES açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ithal muadiline göre 10’da 1 maliyetle üretilen yerli ve milli Enerji Otomasyon Sistemi’nin (EOS) tüm HES’lere uygulanacağını belirterek, "Artık tüm tesislerimizi tek merkezden ve otomatik sistemlerle kontrol edebileceğiz" dedi.

3.12.2020Gündem
Dev şirket 3 bin kişiyi işten çıkaracak

Dev şirket 3 bin kişiyi işten çıkaracak

ABD merkezli 3M, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle işletme modelinde gittiği yeniden yapılanma kapsamında dünya genelinde 2 bin 900 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

3.12.2020Ekonomi
Bakan Dönmez: Yer altı işçilerimizin ücretini, asgari ücretin en az iki katı olarak belirledik

Bakan Dönmez: Yer altı işçilerimizin ücretini, asgari ücretin en az iki katı olarak belirledik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Linyit ve taş kömürü çıkarılan iş yerlerinde, yer altında çalışan işçilerimize ödenecek ücreti, asgari ücretin en az iki katı olarak belirledik. Madencilerimize zorunlu ferdi kaza sigortası yaptırılması zorunluluğunu getirdik. Yer altında çalışan işçilerin çalışma saatlerini günde en fazla 7,5, haftada en fazla 37,5 saat olarak belirledik" dedi.

3.12.2020Ekonomi
İş başvurularında yeni dönem: Mülakat Cepte

İş başvurularında yeni dönem: Mülakat Cepte

İnsan Kaynakları yöneticilerinin nitelikli çalışana ulaşmasını kolaylaştıran ve işe alım süreçlerinde hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlayan Jobuum uygulaması hayata geçti. Sektörün dijitalleşmesi hedefiyle Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen ve aynı zamanda sosyal kariyer platformu sunan uygulama sayesinde akıllı eşleşme ile belirlenecek adaylar cv yerine video mülakatlarını gönderecekler. IK yöneticilerinin ses tonu, dış görünüş ve konuşma tarzına büyük önem verdiği işe alım sürecinde, Jobuum sayesinde mülakatlar uygulama üzerinden gerçekleştirilecek.

2.12.2020Teknoloji
Nanobilim Ve Nanoteknoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Nanobilim Ve Nanoteknoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Herkes kendine uygun bir mesleği olsun ister. Bunun için de çok çalışır ve emek verir. Nanobilim ve nanoteknoloji ise son yıllarda popüler olan meslekler arasında yer alır. Nanobilim ve nanoteknoloji bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kanunlara dayalı olarak halk, ticaret ve şirketlerden toplanan vergiler; devletin devamlılığı için esas gelir kaynaklarından birisi olmaktadır. Gerek kişiler gerekse şirketler kanunlara tabi bir şekilde gelirlerinden, üretimlerinden veya harcamalarından vergi ödemek zorunda olmaktadırlar. Kanunen ve şeklen önemli ve ayrıntılı olan vergi, üniversite öğretim programlarına da kendisine yer bulmuş bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Muhasebe Ve Denetim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Muhasebe Ve Denetim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Geleceğin kaliteli, sıkıntısız ve rahat standartlarda geçmesi için herkes alt yapıyı sağlam tutmaktadır. Bu alt yapı ise eğitimden geçmektedir. Her birey iyi bir eğitim alarak geleceğini buna göre şekillendirmek ister. Bunun yolu ise sevilecek bir meslek seçip o mesleğin bölümünü üniversiteler de okumaktadır. Bu mesleklerden biri de Muhasebe ve denetim bölümüdür. Cevabı merak edilen muhasebe ve denetimi bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, dersleri nelerdir, amacı nedir, iş imkanları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını sizler için hazırlayıp bilginize sunduk.

Muhasebe Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Muhasebe Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türkiye'de lise mezunu hemen her genç üniversite sınavı için hazırlık yapar. Ancak birçok öğrenci kendine uygun mesleği seçmek için akıllarında soru işaretleri ile liseyi bitirir. Akıllarında soru işaretleri bulunan kişiler okuyacakları bölüm ile ilgili cevaplar arar. Ülkemizde en yaygın olarak okunan bölümlerden bir tanesi olan muhasebe bölümü ile ilgili detayları derledik.

Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Hesap görme ve hesaplama anlamında kullanılan Muhasebe ülkemizde sıkça ihtiyaç duyulan bir meslek haline gelmiştir. Finansal nitelikli konularda uzman olması gereken Muhasebeci mesleğine nasıl sahip olunur? Muhasebe okumak için neler yapmak gerekir? İşte, tüm detaylar.

Mobilya Ve Dekorasyon (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mobilya Ve Dekorasyon (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mobilya ve dekorasyon bölümü her türlü mobilya ve aksesuar sanatı için talep görmekte olan bir bölümdür. Mobilya ve Dekorasyon (MYO) bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için araştırdık ve derledik.

İşletme Enformatiği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşletme Enformatiği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşletme enformatiği bölümü son dönemlerde yaygın olarak tercih edilen online veri tabanı üzerinden işlem görülen bir bölümdür. İşletme Enformatiği bölümü nedir ve bu bölüm mezunu ne iş yapar? İşletme enformatiği bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Detaylı bir şekilde derledik.

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Koca koronavirüs aşısı için tarih verdi

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Koca koronavirüs aşısı için tarih verdi

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "50 milyonluk sözleşme imzalandı. Aşı yapmaya aralık ve ocak ayında yoğun bir şekilde başlamak istiyoruz" dedi. Bakan Koca, "Her şey normal seyrederse aşıya 11 Aralık'ta, sağlık çalışanlarına yaparak, başlamak istiyoruz" açıklaması yaptı. Yerli aşıya ilişkin de bilgi veren Koca, "Yerli aşının ilk fazı 14-15 Aralık'ta bitmiş olur, nisanda da 3. aşamaya geçilebileceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

1.12.2020Gündem
Tıp alanında sanal gerçeklik eğitimi başlıyor

Tıp alanında sanal gerçeklik eğitimi başlıyor

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını nedeniyle okullarda eğitim uzaktan devam ederken, tıp eğitimi için geliştirilen sanal gerçeklik uygulaması sayesinde artık anatomi derslerini kadavraya ihtiyaç duymadan, insan vücudunun bütün organlarını en ince detaylarına kadar ekrandan seçilen kadın veya erkek modellerle işlemek mümkün.

1.12.2020Teknoloji
İndirimli elektrik için son fırsat

İndirimli elektrik için son fırsat

Serbest tüketicileri ilgilendiren son kaynak tedarik tarifesi hakkındaki tebliğlere göre tarımsal sulama, sanayi, ticarethane abone gruplarında 1 Ocak 2021’den itibaren indirimli elektrik alabilmek için son tarih 5 Aralık. Kurumlar ikili anlaşmalarla binlerce liralık faturalarını yüzde 30’a kadar düşürebilecekler.

1.12.2020Ekonomi
Türksat, Teknoloji Kaptanları Yarışmasında 4 ödül kazandı

Türksat, "Teknoloji Kaptanları Yarışması"nda 4 ödül kazandı

Türksat, BTHaber tarafından düzenlenen Teknoloji Kaptanları Yarışması'nda, 3 kategoride 4 ödül kazandı.

1.12.2020Teknoloji
Kan grubu çeşidinin koronavirüsten koruyucu bir yönü var mı

Kan grubu çeşidinin koronavirüsten koruyucu bir yönü var mı?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, kan grupları ile Covid-19 arasındaki ilişkiye dair, "Hangi kan grubu olursa olsun, her ne kadar çalışmalarda belirli kan gruplarında hastalarda daha nadir olduğu gösterilmiş olsa da tedbirler tüm kan grupları için aynıdır. Kişinin kan grubu ne olursa olsun, kan grubunun koronavirüsten koruyucu bir yönü yoktur" dedi.

30.11.2020Sağlık
Genç girişimciler yatırımlarını e-ticarete yapıyor

'Genç girişimciler yatırımlarını e-ticarete yapıyor'

Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi (MÜRGEMER) Proje Yöneticisi Öğretim Üyesi Dr. Selim Hartomacıoğlu, genç girişimcilerin e-ticaretteki varlıklarını arttırdıklarını belirterek, "Genç mezunlarımız, e-ticaret alanında yerli üreticilerin ürünlerini yurt dışı pazarlara taşıyacak girişimlerde bulunuyor. Bu, gerek KOBİ'lerin büyümesine gerekse girişimcilik kültürünün e-ticaret alanında gelişmesine katkı sağlayacaktır." dedi.

30.11.2020Teknoloji
İnovasyon, Girişimcilik Ve Yönetim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnovasyon, Girişimcilik Ve Yönetim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yeni ürün, yeni düşünce ve fikirlerin gelişiminden doğan bir süreçtir. İnovasyon devamlılığı bitmeyen ve süreklilik içeren bir faaliyettir. Bu nedenle de girişimcilik anlamında önemli bir yere sahiptir. Bu önem doğrultusunda inovasyonun ne anlama geldiğini öğrenerek, rahat kullanım sağlamak mümkündür. Yeni ürün gelişiminde oldukça önemli bir süreç olan, İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim bölümü nedir, İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim bölüm mezunları ne iş yapar? İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim Bölümü olan üniversiteler, İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim bölümü dersleri ve İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim bölümü iş imkanları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü, firmalara sektörle ilgili alanında uzman hayal gücü geniş ve yaratıcı elemanlar yetiştirir. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü nedir? Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunları ne iş yapar? Gibi tercih yapacak kişilerin aklına takılan sorulara cevapları derledik.

Halkla İlişkiler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Halkla İlişkiler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Halkla ilişkiler Bölümü, kurum ve kuruluşların sahip olduğu marka değerini daha büyük kitlelere doğru araçlar kullanarak aktaracak profesyonel kişiler yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür. Halkla ilişkiler bölümü nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi pek çok sorunun cevabını sizler için derledik.

Genç girişimciler yüzünü e-ticarete döndü

Genç girişimciler yüzünü "e-ticaret"e döndü

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Hartomacıoğlu, gençlerin e-ticaretteki varlıklarını arttırdıklarını belirterek, "Genç mezunlarımız, e-ticaret alanında yerli üreticilerin ürünlerini yurt dışı pazarlara taşıyacak girişimlerde bulunuyor." dedi.

29.11.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Kan grubu koronavirüsten korur mu Bilim Kurulu üyesi bu soruyu yanıtladı

Son dakika haberi: Kan grubu koronavirüsten korur mu? Bilim Kurulu üyesi bu soruyu yanıtladı!

Son dakika haberi.. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, kan grupları ile Covid-19 arasındaki ilişkiye dair, "Hangi kan grubu olursa olsun, her ne kadar çalışmalarda belirli kan gruplarında hastalarda daha nadir olduğu gösterilmiş olsa da tedbirler tüm kan grupları için aynıdır. Kişinin kan grubu ne olursa olsun, kan grubunun koronavirüsten koruyucu bir yönü yoktur" dedi.

29.11.2020Gündem
Ihlamur fiyatları uçuşa geçti

Ihlamur fiyatları uçuşa geçti

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, şifalı bitkilerden yapılan çaylara ilgi arttı. Birçok bitkinin satışlarında artış yaşanırken, bu bitkiler arasında ıhlamurun kilo fiyatı dikkat çekti. Rahatlatıcı ve nefes açıcı etkisi olan ıhlamurun yapraklı halinin kilo fiyatı 150 TL olurken, sadece çiçeklerinin kilo fiyatı 250 TL’ye çıktı.

28.11.2020Ekonomi
Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gastronomi ve mutfak sanatları bölümü ülkemizde yaygın olarak tercih edilen bir bölümdür. Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için detaylı bir şekilde ve derledik.

Depreme karşı ‘tekiz’

Depreme karşı ‘tekiz’

Türkiye inşaat sektörünü temsil eden 8 sivil toplum kuruluşu deprem konusunda yapılması gerekenlere dikkati çekmek için ortak bildiri imzaladı. Depremin değil kusurlu yapıların ölüme yol açtığını belirten sektör temsilcileri ‘ehil yapı müteahhidi ve güçlü denetim’ vurgusu yaptı. Kentsel dönüşümün hızlanması için devlet destekli yeni model önerisi de geldi.

26.11.2020Ekonomi
Ayakkabı Tasarımı (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ayakkabı Tasarımı (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnsanlar hedefleri doğrultusunda üniversite bölümlerini tercih etmektedir. Her birey kendi için en iyi geleceği istemektedir. Bu doğrultu da ilerleyip en iyi üniversite ve bölümü araştırmaktadır. Bu bölümlerin birisi de ayakkabı tasarımı bölümüdür. Cevapları merak edilen ayakkabı tasarımı MYO bölümü nedir, mezunları ne iş yapar, amacı nedir, dersleri nelerdir ve iş imkanları nasıldır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

2020ye niyet, 2021e kısmet

2020'ye niyet, 2021'e kısmet

10 yıldır tartışılan Hayvan Hakları Yasası yeniden güncellendi. Tasarının, 2021 Bütçe Yasa Teklifi görüşmelerinin ardından Meclis’te yasalaştırılması planlanıyor. Taslakta hayvanlara kötü muameleye en az iki yıl ceza önerilirken, ev hayvanlarına çip takılması ve sokağa bırakanlara da 10 bin TL’ye kadar para cezası verilmesi gibi maddeler yer alıyor.

25.11.2020Gündem
Sahte mürekkep nasıl anlaşılır

Sahte mürekkep nasıl anlaşılır?

Tüketiciler internette orijinal gibi satılan sahte mürekkepler nedeniyle arıza riskiyle karşı karşıya kalıyor. Neredeyse orijinalin yarı fiyatına satılan taklit mürekkepler yazıcıların arızalanmasına sebep oluyor ve ürünleri garanti kapsamından çıkarıyor. Peki orijinal ve sahte sarf malzemesi nasıl ayırt edilir?

24.11.2020Teknoloji
İspanya basınından Türk SİHAlara övgü

İspanya basınından Türk SİHA'lara övgü

İspanya’nın ünlü gazetelerinden El Pais, Türk SİHA’larına övgü yağdırdı. Gazete haberinde “Türk SİHA’ları gökyüzünün yeni sahipleri” ifadelerine yer verdi.

23.11.2020Dünya
Son dakika... Bakan Dönmezden şarj altyapısı açıklaması

Son dakika... Bakan Dönmez'den şarj altyapısı açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "İnşallah TOGG banttan inmeden şarj altyapısına dair çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız." dedi.

23.11.2020Ekonomi
Otomotive virüs bulaştı

Otomotive virüs bulaştı

Ağustos ayı sonunda gerçekleştirilen basın toplantısında, otomotiv sektörünün ilk dalgayı sorunsuz atlattığını vurgulayan TAYSAD Başkanı Alper Kanca bu haftaki konuşmasında, “Çember daralıyor, tüm önlemlerimize rağmen kontrolsüz sosyal hayat otomotiv sektörü çalışanlarına virüsü bulaştırdı” şeklinde konuştu. Mart-kasım dönemi pozitif çalışan oranı yüzde 5.4 iken yalnızca 1 günde (5 Kasım 2020) yüzde 1.8 oranında pozitif çıktı. Başkan Yardımcısı Kemal Yazıcı, “Buna karşın kapanma öngörmüyoruz” dedi.

23.11.2020Ekonomi
Gönüllü aşı başvurusu nasıl yapılır

Gönüllü aşı başvurusu nasıl yapılır?

Gönüllü aşı başvurusu için yapılan duyuru sonrasında pek çok kişi müracaat işlemlerini gerçekleştirdi. 12 şehirde toplam 25 merkezde gerçekleştirilecek olan gönüllü aşı çalışmasına katılan vatandaşlar, kendilerine verilen randevu sonrasında Coronavac aşısı için uygun olup olmadıkları noktasında değerlendirilecek. Peki, Koronavirüs gönüllü aşı başvurusu nasıl yapılır? İşte, gönüllü aşı başvurusu hakkında detaylı bilgiler

21.11.2020Gündem
Hitachi Türkiyede hangi yatırımlara ağırlık veriyor

Hitachi Türkiye'de hangi yatırımlara ağırlık veriyor?

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Hitachi, Türkiye'de artan yatırımlarıyla dikkat çeken bir şirket. Peki şirket Türkiye ve globalde neler yapıyor? Yatırımları neler? Üzerinde durdukları projeler neler? Hitachi Türkiye ve Avrupa Başkanı Murat Yılmaz ve Hitachi Vantara Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

21.11.2020Teknoloji
Arazi toplulaştırmada hedef 8.5 milyon hektar

Arazi toplulaştırmada hedef 8.5 milyon hektar

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen arazi toplulaştırma çalışmaları kapsamında bu yıl 541 bin, 2023 yılına kadar da 8.5 milyon hektar alanda çalışmaların tamamlanması hedefleniyor.

21.11.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan faiz açıklaması: Türkiyeyi faiz, enflasyon, kur sarmalından çıkarmalıyız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz açıklaması: Türkiye'yi faiz, enflasyon, kur sarmalından çıkarmalıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde 18. MÜSİAD EXPO Fuarı'nda açıklamalarda bulundu. "Milletimizin geleceğe güvenle bakabilmesi için bugün almamız gereken tedbirler neyse onları hayata geçirmekten kaçınmıyoruz. Gerekirse şu aşamada bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin de farkındayız." diyen Erdoğan, "Türkiye'yi faiz, enflasyon, kur sarmalından çıkarmamız şarttır." diye konuştu.

20.11.2020Gündem
Arazi toplulaştırma seferberliği hızlandırılıyor

Arazi toplulaştırma seferberliği hızlandırılıyor

Tarım ve Orman Bakanlığının çalışmaları kapsamında bu yıl ekim itibarıyla 256 bin hektar alanda toplulaştırma tescili yapılırken, yıl sonuna kadar 541 bin hektarda toplulaştırmanın tamamlanması planlanıyor.

20.11.2020Ekonomi
5Gye geçiş için 1 milyon kilometre fibere ihtiyaç var

'5G'ye geçiş için 1 milyon kilometre fibere ihtiyaç var'

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Türkiye'nin 5G teknolojisine tam geçiş yapabilmesi için önemli ölçüde fiber altyapı yatırımına ihtiyaç duyduğunu belirtti.

20.11.2020Tekno
Sapanca’ya 450 milyon lira yatırımla yeni otel

Sapanca’ya 450 milyon lira yatırımla yeni otel

Sakarya Sapanca’da 450 milyon TL yatırımla ikinci otellerini açtıklarını ifade eden NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, yaklaşık 2 hafta önce açılan otele ciddi talep aldıklarını, ilk satışın ise geceliği 15 bin TL olan 220 metrekare büyüklüğe sahip kral dairesine olduğunu söyledi.

20.11.2020Ekonomi
Politika faizi nedir ve ne demek Merkez Bankası Politika Faizi ne anlama gelir

Politika faizi nedir ve ne demek? Merkez Bankası Politika Faizi ne anlama gelir?

Politika faizi, Merkez Bankası'nın yaptığı açıklamaların içerisinde kullanılan terimlerden birisidir. Para Politikası Kurulu (PPK) üzerinden alınan politika faizi kararı, orta vadeli bakış açısıyla gelecek dönem enflasyon görünümüne odaklanır. Peki, politika faizi ne demektir? İşte, Merkez Bankası açıklamaları öncesinde ve sonrasında pek çok vatandaşın gündeminde yer alan politika faizi hakkında detaylı bilgiler

19.11.2020Ekonomi
MÜSİAD Başkanı Kaan: Türkiyenin cazibe merkezi haline geldiğini test etmiş olduk

MÜSİAD Başkanı Kaan: Türkiye'nin cazibe merkezi haline geldiğini test etmiş olduk

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve üç sac ayağı üzerine bina edilen iktisadi gelişim seferberliğini yürekten destekliyoruz. Piyasalara güven telkin edildiği zaman Türkiye’nin güçlü jeopolitik avantajı sayesinde yabancı yatırımcıların gözünde yeniden bir cazibe merkezi haline nasıl geldiğini kısa süre içinde test etmiş olduk" dedi.

19.11.2020Ekonomi
Frigyada tarihi eserlerin üzerine yazılan yazılar siliniyor

Frigya'da tarihi eserlerin üzerine yazılan yazılar siliniyor

Tarihi Frig Vadisi'nin Afyonkarahisar'daki uzantılarında yer alan 3 bin yıllık yerleşim yerleri, oyma kaya mezarları, kiliseler ve peri bacalarına yazılan yazılar temizleniyor.

19.11.2020Seyahat
Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Ankara-İzmir arası 3.5 saate düşecek

Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Ankara-İzmir arası 3.5 saate düşecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "YHT ulaşımını 4 destinasyonda 13 il ile ülke nüfusunun yüzde 44'üne ulaştırdık. Toplam yolculuk sayısı 55 milyonun üstüne çıktı" dedi.

19.11.2020Ekonomi
5G, yapay zeka, bulut ve edge için Intel yeni çözümünü duyurdu

5G, yapay zeka, bulut ve edge için Intel yeni çözümünü duyurdu

Intel FPGA Teknoloji Günü’nde, Intel; 5G, yapay zeka, bulut ve edge iş yüklerinde uygulama performansını hızlandırmaya yardımcı olacak yeni, isteğe göre uyarlanabilir çözümünü duyurdu.

19.11.2020Teknoloji
Japonya’da ucuz havayolu AirAsia Japan Kovid-19’a kurban

Japonya’da ucuz havayolu AirAsia Japan Kovid-19’a kurban

Japonya’nın ucuz havayollarından AirAsia Japan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomideki etkisi sebebiyle iflas başvurusunda bulundu.

19.11.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Meydanları sanatın ışığı aydınlatacak

COVID-19 tedbirleri kapsamında alınan önlemler yeni bir normali karşımıza çıkardı. Her an bir kültür-sanat etkinliğinin iptal haberi ya da saat değişikliği bilgisi geliyor.

2.12.2020

Aşıda imzalar tamam

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile uzunca bir konuşma yaptım, kafamdaki pek çok soruya da cevap alma imkânı buldum.

23.11.2020