EKSTRA
MENÜ

Sigorta

Sigorta ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sigorta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46.154 Sigorta haberi bulunmuştur.

Sigorta, risklerin gerçekleşmesi sonucu doğabilecek zararları gidermek için kullanılan mali araçtır. Sigorta sözleşmesi, sigorta yapılması için hukuken gerekli sözleşmedir. Sigorta şirketi, sigorta işlerinin yönetilmesi, işletilmesi, satışı ile ilgilenen şirkettir. Sigortacılık, bu işlerle ilgilenen meslektir.

İnsanların tüm varlık ve girişimleri risk (riziko) adı verilen belirsizliklerin tehdidi altındadır. Sigorta, risklerin gerçekleşmesi halinde doğan zararı karşılar, böylece geleceğin maddi açıdan belirli hale gelmesini sağlar. Sigorta kişi ve kurumlara güven sağlar, böylece geleceğin planlanmasını mümkün kılar, girişimciliği teşvik eder.

DEVAMI

Sigorta Haberleri

TMSF Başkanı Gülaldan yeni müjde açıklaması

TMSF Başkanı Gülal'dan yeni müjde açıklaması

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal Koza Altın'ın 240 adet arama ruhsatı olduğunu 38 noktada sondaj çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Kütahya, Çanakkale, Söğüt, Karadeniz sondajlar yapıldığını ifade eden Gülal, "Bunlardan da olumlu neticeler alıyoruz. Bunların da raporlanmasının ardından yeni müjdelerle beraber halkımızın karşısına çıkmayı ümit ediyoruz" dedi.

13.06.2021Ekonomi
Egemen Güven, Frutti Extra Bursasporda

Egemen Güven, Frutti Extra Bursaspor'da

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor, 24 yaşındaki pivot Egemen Güven'i kadrosuna kattı.

11.06.2021Basketbol
Son dakika: TUSKON davasında karar: 6 sanık hakkında hapis cezası..

Son dakika: TUSKON davasında karar: 6 sanık hakkında hapis cezası..

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik, elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılandığı davada, karar çıktı. Firari sanık Rızanur Meral'in eşi Zeynep Meral'in de arasında bulunduğu toplam 6 sanık hakkında örgüt üyeliği suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezası verildi. 6 sanığın yurtdışına çıkış yasaklarının devamına hükmedildi. Firari sanıklar Fetullah Gülen, Rızanur Meral, Mustafa Muhammet Günay ve Mehmet Gökdeniz'in dosyasının ise ayrılmasına karar verildi.

11.06.2021Gündem
Ali Koç, 1907 Engelli Yıldızlar Basketbol Takımıyla yemekte bir araya geldi

Ali Koç, 1907 Engelli Yıldızlar Basketbol Takımı'yla yemekte bir araya geldi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile genel sekreter Burak Kızılhan, 1907 Engelli Yıldızlar Basketbol Takımı'yla yemekte bir araya geldi.

11.06.2021Basketbol
1.2 milyar dolarlık altın için dev yatırım

1.2 milyar dolarlık altın için dev yatırım

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) bünyesindeki Koza Altın Grubu’nun Ağrı’da bulduğu 1.2 milyar dolarlık rezerve sahip alan için dün temel atma töreni gerçekleştirildi. Altın-gümüş üretim tesisi için 160 milyon dolarlık yatırım yapılacağı açıklandı. Koza’nın, Mollakara altın ve gümüş projesinde bugüne kadar 197 sondaj yapılırken, tesis için 5-6 yıllık işletme süresi planlanıyor.

11.06.2021Ekonomi
Acenta nasıl yazılır TDKya acente mi acenta mı acenta Yazımı

Acenta nasıl yazılır? TDK'ya acente mi acenta mı? acenta Yazımı

Günlük hayatta ve çeşitli iş kollarında sık sık kullanılan kelimelerden bazıları yabancı kökenlidir. Bu kelimelerin bir kısmı Arapça ve Farsça gibi doğu dillerinden, bir kısmı da İtalyanca, İngilizce ve Fransızca gibi Avrupa dillerinden Türkçeye geçmiştir. İtalyanca kökenli bir sözcük olan Acente kelimesinin nasıl yazıldığı birçok kişi tarafından merak ediliyor. TDK'ya göre acente nasıl yazılır? Acente mi Acenta mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Sözlük
Zeyilname Nedir Zeyilname Ne Zaman Ve Neden Düzenlenir

Zeyilname Nedir? Zeyilname Ne Zaman Ve Neden Düzenlenir

Muhasebe ve sigorta alanında yaygın olarak kullanılmakta olan terimlerden biri olan zeyilname, bilhassa sigorta sözleşmelerinde oldukça önemli bir yere sahip durumdadır. Sizin için Zeyilname nedir? Zeyilname ne zaman ve neden düzenlenir konu başlıklarını merak edilen tüm detayları ile birlikte derledik.

10.06.2021Araştırma
Gelecek isyanı, şimdi

Gelecek isyanı, şimdi!

Cem Selcen ustalaştığı, kendine özgü suç kurgusu tarzını ‘Keskin Nişancı’da distopik bir dünyaya taşıyor. Otoriter yönetimin ‘Gelecek bizim’ söylemine karşı direnişçilerin ‘Gelecek yoktur! Şimdi!’ sloganıyla başlayan isyanını, etkileyici bir dille anlatıyor.

10.06.2021Kitap Sanat
Son dakika... Ağrıda dev altın ve gümüş rezervi tespit edildi

Son dakika... Ağrı'da dev altın ve gümüş rezervi tespit edildi

Ağrı Mollakara'da gerçekleştirilen uzun arama faaliyetleri sonucunda piyasa değeri 1.2 milyar dolar olan 20 ton altın, 2.8 milyon dolar olan 3.5 ton gümüş tespit edildi.

10.06.2021Ekonomi
Serbest meslek sahipleri için de emeklilik sigortası önerdi

Serbest meslek sahipleri için de emeklilik sigortası önerdi

Almanya’da Çalışma Bakanı Hubertus Heil, işletme ve serbest meslek sahiplerinin de emeklilik sigorta primi ödemesi için düzenleme yapılabileceğini belirtti. 2018’deki koalisyon sözleşmesinde bunun yer aldığını belirten Heil, amaçlarının serbest meslek sahiplerinin de geleceklerine yatırım yapmaları olduğunu kaydetti.

10.06.2021Avrupa
MKE’ye özel statü

MKE’ye özel statü

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) için bir taslak hazırlandı. Buna göre MKE, Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) bağlı olarak hizmet verecek. Askeri amaçlı silah, mühimmat, patlayıcı üretebilecek ve özel statüye sahip olacak. MSB’nin tüm binaları ve olanaklarını kullanılabilecek kurum, ‘AŞ’ye dönüştürülerek 17 yasadan muaf çalışacak.

10.06.2021Ekonomi
BES’e verilen katkı 5.1 milyar TL’ye ulaştı

BES’e verilen katkı 5.1 milyar TL’ye ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bireysel emeklilik sistemindeki katılımcı sayısının 13 milyona ulaştığını açıkladı.

10.06.2021Ekonomi
Ağır Hasar Kaydı Nedir, Kayıtlı Araç Alınır Mı Ağır Hasar Kaydı İle Pert Aynı Şey Mi

Ağır Hasar Kaydı Nedir, Kayıtlı Araç Alınır Mı? Ağır Hasar Kaydı İle Pert Aynı Şey Mi?

Araçlarla kaza yapılması sonucunda araçlarda bazı hasarlar meydana gelir. Meydana gelen hasaların seviyeleri vardır. Kişiler özellikle araç alırken, araçların hasar kaydını inceler. Ağır hasar kaydı nedir, kayıtlı araç alınır mı? Ağır hasar kaydı ile pert aynı şey mi? Ağır hasar kaydıyla ilgili merak edilenleri derledik.

9.06.2021Araştırma
Riziko Nedir Ve Riziko Primi Ne İşe Yarar

Riziko Nedir Ve Riziko Primi Ne İşe Yarar?

Sigorta hukukunun en temel kavramları arasında yer alan riziko, tazmin borcu meydana çıkarabilecek herhangi bir olayın ortaya çıkmasına denir. Herhangi bir kıymete zarar verme olasılığına sigorta sözlüğünde riziko ismi verilir. Riziko nedir ve riziko primi ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Volkswagenin eski CEO’ları şirkete servet ödeyecek

Volkswagen'in eski CEO’ları şirkete servet ödeyecek

Alman otomotiv devi Volkswagen'in (VW) eski Üst Yöneticisi (CEO) Martin Winterkorn ve şirketin bünyesinde bulunan diğer bazı şirketlerin CEO’larının, dizel emisyon skandalı sebebiyle şirkete toplamda 288 milyon euro tazminat ödeyeceği belirtildi.

9.06.2021Ekonomi
2021 KYK borç yapılandırması nasıl yapılır 2021 KYK borç yapılandırmasının detayları

2021 KYK borç yapılandırması nasıl yapılır? 2021 KYK borç yapılandırmasının detayları

KYK borç yapılandırması için beklenen gelişme yaşandı. Vergi, vergi cezaları, gecikme faizi, idari para cezaları, sigorta primleri, KYK borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılandırma işlemlerinde 30 Nisan 2021 tarihinden önceki borçlar kapsamda olacak. KYK borcu olanlar, yeni düzenlemeye göre, borcunu 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitte ödeyecek. İşte KYK borç yapılandırması nasıl ve nereden yapılır? 2021 KYK borç yapılandırmasının detayları

9.06.2021Ekonomi
Türkiyenin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu

Türkiye'nin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'ın araştırmasına göre, 1 milyar 605 milyon dolarlık marka değeriyle Türk Hava Yolları 2021'de de "Türkiye'nin en değerli markası" oldu.

9.06.2021Ekonomi
Son dakika... Vergi, ceza, KYK borçlarının yapılandırılmasına başlanıyor

Son dakika... Vergi, ceza, KYK borçlarının yapılandırılmasına başlanıyor

Vergi cezaları, KYK borçları, sigorta primleri, araç muayene cezalarına yönelik olarak getirilen yapılandırma Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılandırma dahilindeki borçlar 18 taksitle her iki ayda bir ödenecek. Toplamda 36 aya yayılmış olacak. Yapılandırma internet üzerinden ya da vergi dairesine giderek de yapılabilecek.

9.06.2021Ekonomi
Engin Sigortadan iddialara ilişkin açıklama

Engin Sigorta'dan iddialara ilişkin açıklama

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan yapılan açıklamada, "Atılan ve atılacak olan bu tür iftiralara karşı acentemiz, gerekli açıklamaları kamuoyu ile paylaşacak ve suç duyurularında bulunup yasal haklarını kullanacaktır" denildi.

8.06.2021Gündem
Amasra 1 kuyusu sigortalandı

Amasra 1 kuyusu sigortalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Amasra 1 kuyusundaki doğal gaz rezervine ilişkin olarak Türkiye Sigorta kuyuyu sigortaladı.

8.06.2021Ekonomi
Son Dakika: Fenerbahçe Bekoyu deviren Anadolu Efes, Basketbol Süper Liginde şampiyon oldu

Son Dakika: Fenerbahçe Beko'yu deviren Anadolu Efes, Basketbol Süper Ligi'nde şampiyon oldu

ING Basketbol Süper Ligi play-off final serisi 3. maçında Fenerbahçe Beko'yu 93-66 mağlup eden Anadolu Efes, EuroLeague zaferinin ardından ligde de şampiyon oldu.

7.06.2021Basketbol
Göztepe, Muammer Denizhan Taşkını transfer etmek istiyor

Göztepe, Muammer Denizhan Taşkın'ı transfer etmek istiyor

2021-2022 sezonu transfer çalışmalarını başlatan Göztepe genç takviye için nabız yokluyor

7.06.2021Futbol
BES, sağlık eğitimle birleşecek

BES, sağlık eğitimle birleşecek

Bireysel emeklilik, tasarruf ve sigorta ürünleri ile birlikte sunulacak. SEDDK, Başkan Yardımcısı Uluç İçöz, BES’i, ihtiyaçlara göre kurguladıklarını belirterek, “BES’i, sağlık, konut alımı, yaşlılıkta bakım, emeklikte ek gelir ihtiyacı gibi özel güvence paketi olarak planlıyoruz. Eylül ayına kadar detayları da kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.

7.06.2021Ekonomi
Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyor

Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyor

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Benli, “Yeni dönemde devletin veya özel sektörün yaptığı veya yapacağı şu an gündemde olan tüm dev projeler için sektörün gücü ve kapasitesi var. Biz de görevimizi büyük bir heyecan ve hevesle bekliyoruz.” dedi.

6.06.2021Ekonomi
Vodafonedan ikinci el cihaz kampanyası

Vodafone'dan ikinci el cihaz kampanyası

Vodafone Türkiye, Dünya Çevre Günü’nde yenilenmiş ikinci el cihaz kampanyası başlattı. Kullanıcılar, kullanmadıkları eski cihazları değerlendirip yeni cihaz satın alabildikleri gibi, doğrudan Vodafone güvencesiyle yenilenmiş ikinci el cihaz da satın alabiliyor. Vodafone, kampanyayla, elektronik atıkların geri dönüştürülmesini hedefliyor.

5.06.2021Teknoloji
Banka görevlisi gibi arayıp hesaplarını boşalttılar Artı 99 vurgunu

Banka görevlisi gibi arayıp hesaplarını boşalttılar! Artı 99 vurgunu

Bankalara ait müşteri hizmetleri numarasının başına +99 ekleyerek vatandaşları aradılar, hesaplarından para çekildiği yalanını söylediler. Kendilerini banka görevlisi gibi tanıtan çete üyeleri panik havası yaratarak önce bilgileri aldı, sonra hesapları boşalttı. Yapılan operasyonla 13 kişi yakalandı.

5.06.2021Ekonomi
6 ay önce tutuklanmıştı, polis şüphe üzerine araştırınca ortaya çıktı Gaipler çetesi çökertildi

6 ay önce tutuklanmıştı, polis şüphe üzerine araştırınca ortaya çıktı! 'Gaipler' çetesi çökertildi

Bursa'da 6 ay önce 'dolandırıcılık'tan tutuklanan M.A.B.'yı polis ekipleri şüphe üzerine araştırmaya devam etti. Soruşturma derinleşince M.A.B.'nin çete lideri olduğu belirlendi. Tapu ve kadastro müdürlükleri ile nüfus müdürlüklerinde görevli memurlarla iş birliği yapan çete üyelerinin, gaiplik kararı bulunan kişilerin listesine ulaştığı ve aralarından mal varlığı bulunup da mirasçısı olmayanları sahte çek ve senetle icraya vererek miraslarını ele geçirdiği tespit edildi. İş insanlarını da 'finans danışmanı' yalanıyla kandıran çete üyelerinin 30 kişiyi 200 milyon TL dolandırdığı ortaya çıktı.

4.06.2021Gündem
Türkiye ile Almanya arasındaki finansal bilgi transferi başladı

Türkiye ile Almanya arasındaki finansal bilgi transferi başladı

Almanya ile Türkiye arasındaki finansal hesap bilgilerinin otomatik transferi uygulanmaya başlandı. Finansal Hesap Bilgilerinin Vergi Konularında Karşılıklı Olarak Otomatik Değişim Standardı adıyla hazırlanan düzenleme 1 Haziran’da resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

4.06.2021Avrupa
Vodafone, FGSnin yüzde 50sini satın aldı

Vodafone, FGS'nin yüzde 50'sini satın aldı

Vodafone, geleneksel Sabit Ses Santrali (PBX) altyapısını yeni nesil çözümlerle buluta taşıyan yerli teknoloji ve yazılım şirketi FGS’nin %50’sini satın aldı. FGS, Türkiye’deki tüm sektörlere hizmet veren bir firma olmaya devam edecek. %100 Türk şirketi olan FGS’nin ürün ve hizmetleri diğer Vodafone ülkelerine de ihraç edilecek.

3.06.2021Teknoloji
MÜSİAD ve Bereket Sigorta güçlerini birleştirdi

MÜSİAD ve Bereket Sigorta güçlerini birleştirdi

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan "Tekafül sigortacılığının, Türkiye'de oldukça önemli bir alternatif risk yönetim sistemi olarak kullanılabilecek durumda olduğunu söylemek mümkün" dedi.

3.06.2021Ekonomi
İnsan kaynakları yöneticileri CHRO Summit’te buluştu

İnsan kaynakları yöneticileri CHRO Summit’te buluştu

İş dünyasının önde gelen yöneticileri, Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CHRO Summit 2021’de bir araya geldi. RESHAPE temasıyla düzenlenen zirvede pandeminin etkisiyle ortaya çıkan yeni düzende çalışma hayatının geçireceği dönüşüm ve şirketlerin bu dönüşüme nasıl ayak uyduracağı gibi konular ele alındı.

3.06.2021Ekonomi
Son dakika... Bahçelievlerde dev arazi satılıyor

Son dakika... Bahçelievler'de dev arazi satılıyor

TMSF, İstanbul'un Bahçelievler ilçesi Yenibosna semtinde bulunan 3436 metrekarelik alanın satışı için ihale düzenleyecek.

3.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika haberi: Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Son dakika haberi... AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 30 Nisan 2021'e kadar olan bazı borçlar yapılandırılacak. Belediyelerin su, atık su ve katık atık ile sunduğu bazı hizmetlerden kaynaklanan ücret alacakları, aldığı bazı paylar; büyükşehir belediyelerinin katı atık ücretleri ile su ve kanalizasyon idarelerinin su ve atık su bedeli alacakları da yapılandırma kapsamında olacak. Düzenleyici ve denetleyici kurumlarca verilen idari para cezaları, Kovid-19 ile mücadele kapsamında verilen idari para cezaları ile tütün ve tütün mamulleri kullanımından kaynaklanan idari para cezaları kapsam dışında olacak. Her bir taşıt için motorlu taşıtlar vergisi, taşıta ilişkin idari para cezaları ile geçiş ücretinin en az yüzde 10'unun ödenmesi şartıyla taksit ödeme süresince fenni muayene izni verilecek. Yapılandırılacak tutarların, kanunda öngörülen süre ve şekilde ödenmemesi halinde vade tarihinde değişiklik yapılmayacak.

3.06.2021Ekonomi
Kıdem tazminatı nedir, nasıl hesaplanır Kıdem tazminatına hak kazanma koşulları nelerdir

Kıdem tazminatı nedir, nasıl hesaplanır? Kıdem tazminatına hak kazanma koşulları nelerdir?

Çeşitli iş alanlarında çalışmakta olan vatandaşların en çok merak ettikleri konulardan biri olan kıdem tazminatına hak kazanma koşulları emeğinin karşılığını almak isteyenler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Peki, kıdem tazminatı nedir, nasıl hesaplanır? Kıdem tazminatına hak kazanma koşulları nelerdir? İşte detaylar…

2.06.2021Gündem
Bakan Muş: 200 milyar dolar aşılabilir

Bakan Muş: 200 milyar dolar aşılabilir

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, mayıs ayı dış ticaret rakamlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Muş ihracatın 2021 yılında 200 milyar doların üzerine çıkabileceğini söyledi.

2.06.2021Ekonomi
‘Bittik’ diyen sanatçılardan ortak öneri: 24.00’e kadar müzik yapalım

‘Bittik’ diyen sanatçılardan ortak öneri: 24.00’e kadar müzik yapalım

‘Kademeli normalleşme’ takviminde yer almayan ve 1.5 yıldır sahnelerden uzak kalan sanatçılar-sahne emekçileri isyan etti. Kararın acilen gözden geçirilmesini talep eden sanatçılar ‘Gözünü yumma, sahneye sahip çık!’ diyerek birlik çağrısı yaptılar. Sokağa çıkma yasağının en azından 24.00’e çekilmesini isteyen müzisyenler, böylelikle iş yapabilmeyi ve evlerine ekmek götürebilmeyi umuyor.

2.06.2021Gündem
Bentour Reisen sigorta kapsamını genişletiyor

Bentour Reisen sigorta kapsamını genişletiyor

Bentour Reisen, ücretsiz iptali sağlayan FlexSorglosPlus kampanyasını 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatırken, tarifenin hizmet kapsamını da genişletiyor.

1.06.2021Avrupa
Son Dakika: Galatasarayda ayrılık Kadın Voleybol Takımı menajeri Nihan Güneyligil...

Son Dakika: Galatasaray'da ayrılık! Kadın Voleybol Takımı menajeri Nihan Güneyligil...

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı'nda menajer Nihan Güneyligil'in görevini bıraktığı duyuruldu.

31.05.2021Voleybol
Son dakika... Türkiye ilk çeyrekte yüzde 7 büyüdü

Son dakika... Türkiye ilk çeyrekte yüzde 7 büyüdü

TÜİK, Türkiye ekonomisinin bu yılın birinci çeyreğine ilişkin büyüme rakamlarını açıkladı. Türkiye ilk çeyrekte yüzde 7 oranında büyüme kaydetti.

31.05.2021Ekonomi
Sigortalar tek çatıda toplanıyor

Sigortalar tek çatıda toplanıyor

Yeni düzenleme ile devlet destekli alacak sigortası, maden çalışanları ve doktorların sorumluluk sigortaları kurulacak Özel Riskler Yönetim Merkezi altında birleşiyor. Yeni yapı ile nükleer risklere teminat bulunacak, reel sektöre destek olunacak.

31.05.2021Ekonomi
Bakan Soylunun kurucusu olduğu Engin Sigortadan açıklama

Bakan Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan haklarındaki iddialara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

30.05.2021Gündem
Vergi affı 2021 ne zaman çıkacak İşte, vergi borcu yapılandırması ile ilgili son durum

Vergi affı 2021 ne zaman çıkacak? İşte, vergi borcu yapılandırması ile ilgili son durum

Geçtiğimiz günlerde AK Parti, vergi borçlarının yeniden yapılandırmasını da içeren 15 maddelik kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Bununla birlikte vergi borcu olan vatandaşlar, vergi affının ne zaman çıkacağı ile ilgili araştırmalara başladı. Peki, borçlara yönelik 2021 vergi affı ne zaman çıkacak, vergi borcu yapılandırması yasa teklifi meclisten geçti mi? İşte detaylar…

30.05.2021Gündem
Niyazi Yelkencioğlu, Galatasaray Divan Kurulu başkanlığına aday oldu

Niyazi Yelkencioğlu, Galatasaray Divan Kurulu başkanlığına aday oldu

Galatasaray Kulübü’nde 18 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Divan Kurulu Başkanlığı seçimi için Niyazi Yelkencioğlu adaylığını açıkladı.

30.05.2021Futbol

Yazar Sonuçları

Bandırma Balık Pazarı esnafının imdat çığlığı 

Marmara denizinde yaşanan çevre felaketi birçok yönüyle etkilerini sürdürüyor.  

10.06.2021

Geriye dönük yetim aylığı ödenmez

Soru: 26 yaşındayım. Babam 1998’de rahmetli oldu, bu yaşıma kadar babamın soyadını taşımıyordum, son bir aydır taşıyorum. Sigortadan emekliydi, yetim aylığını almadım. Geriye dönük alabilme şansım var mı, 18 yaşımdan önceki maaşlarımı alabiliyor muyum? Hasar D.

9.06.2021

Tekne sahiplerine kötü haber

Marmara Denizi’ndeki müsilaj (deniz salyası) sorunu sigortacıları da endişelendirmeye başladı. Müsilajın sigorta ile ne ilgisi var diyeceksiniz? Çok ilgisi var, anlatayım. Ama önce bir noktanın altını çizeyim.

7.06.2021

Pandemide havalimanı manzaraları

Yaklaşık bir aydır Latin Amerika’yı geziyorum; ABD ile devam ettiğim turum yakında İstanbul’da tamamlanacak. Bu sırada dört kez ülke sınırı geçtim; büyüklü küçüklü tam 8 havalimanı kullandım. Aşıyla beraber esneyen seyahat kuralları yine de birçok sürpriz barındırıyor. İşte tecrübelerimden çıkardığım havalimanı dersleri...

4.06.2021

Deniz salyasından nasıl kurtuluruz?

Trakya Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Murat Sevgi, dünkü yazımızdaki ‘Marmara Denizi’nde Musilaj Sorunu’na şu çözüm önerisini sunuyor:

3.06.2021

Kısa çalışmada kıdem hesaba katılmıyor

Soru: 2015’te fabrikanın alt işvereninde işçi olarak çalışmaktayım. Nisan 2020’de kısa çalışma ödeneğine başlandı, 2021’in mart ayında bitti. Fabrikada hiç çalışmadım. Nisanda ücretsiz izine çıkarıldım, sözleşmem de sonlandırıldı. Kıdem tazminatını 30.04.2021’e göre mi alacağım, 1.4.2020’deki kısa çalışmaya başladığım tarihe göre mi alacağım? Sinan K.

2.06.2021