EKSTRA
MENÜ

Kapadokya

Kapadokya haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kapadokya hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.717 Kapadokya haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölge.

Kapadokya Haberleri

Murat Yıldırım ile İmane El Bani aşk tazeledi

Murat Yıldırım ile İmane El Bani aşk tazeledi

Murat Yıldırım, 5 yıldır evli olduğu eşi İmane El Bani'yi doğum günü kutlaması için sürpriz yapıp Kapadokya'ya götürdü.

26.10.2021Keyif
Aşk tazelediler

Aşk tazelediler

Murat Yıldırım, 5 yıldır evli olduğu eşi İmane El Bani'yi doğum günü kutlaması için sürpriz yapıp Kapadokya'ya götürdü. Çift, sabahın erken saatlerinde çıktıkları balon turundan özel fotoğraflarını yine sosyal medya hesaplarında paylaşmışlardı. Bu sefer İmane, eşi ile Kapadokya''nın tarİhi dokusu içinde gezerken çektikleri videoyu sosyal medya hesabında paylaştı. Paylaştıkları video kısa sürede binlerce beğeni yağmuruna tutuldu.

26.10.2021Magazin
Âşıklı Höyük sanatla buluşuyor

Âşıklı Höyük sanatla buluşuyor

Orta Anadolu ve Kapadokya’nın ilk yerleşim yeri olarak bilinen ve 10 bin 400 yıllık geçmişiyle hayvan evcilleştirmeden tarım denemelerine kadar birçok ilke ev sahipliği yapan Âşıklı Höyük sanatla buluşuyor. Avrupa Birliği’nin finansörlüğünde 5 ülkeden 13 sanatçı Âşıklı Höyük kazısından esinlenerek farklı eserler üretecek.

25.10.2021Kitap Sanat
Red Bull Dawn till Duskta kazanan Callaghan ve Chernykh oldu

Red Bull Dawn till Dusk'ta kazanan Callaghan ve Chernykh oldu

Türkiye'nin sıra dışı dağ bisikleti yarışı Red Bull Dawn till Dusk, yerli ve yabancı sporcuların katılımıyla Kapadokya'da yapıldı.

24.10.2021Diğer
Burası bir doğa ve tarih harikası, ziyarete bahane olmaz...

Burası bir doğa ve tarih harikası, ziyarete bahane olmaz...

Kapadokya’yı ziyaret etmek için doğru zaman yoktur; ne zaman ziyaret ederseniz edin konuklarını büyüler... Şu sıralarda yolunuz düşerse o harika peribacaları ve tarihi kalıntıların panoramasına bağbozumu da eşlik ediyor. Bir hafta sonuna sığdırıp, dolu dolu gezip görmek mümkün. Bir Kapadokyalı olarak bölgeyi tanıyıp anlamanızı sağlayacak 13 önerimi yazdım.

24.10.2021Seyahat
Kapadokya’da Red Bull Dawn Till Dusk heyecanı başladı

Kapadokya’da Red Bull Dawn Till Dusk heyecanı başladı

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da Red Bull Dawn Till Dusk dağ bisikleti yarışları başladı.

23.10.2021Diğer
2.400 Kg et ürünü satın alınacak

2.400 Kg et ürünü satın alınacak

Kapadokya Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane için stok ve ihtiyaç doğrultusunda, et ürünü alınacak.

23.10.2021Ekonomi
Kapadokyada üretilen sıcak hava balonları yüzde 100 yerli olma yolunda

Kapadokya'da üretilen sıcak hava balonları yüzde 100 yerli olma yolunda

Kapadokya'da sıcak hava balonu üretimi yapan firmalar, yüzde 100 yerli üretim için kolları sıvadı. Bir balonun kubbesindeki kumaşı yurt dışından almak isteseniz 100 bin euro harcamanız gerekiyor. Hollanda'nın Zeeland kentinde sıcak hava balon turu düzenleyen ve Kapadokya'daki çalışmaları görmek için kente gelen Jan Hoogstrate de sıcak hava balonu almayı düşündüğünü söyledi.

23.10.2021Ekonomi
Sonbaharın renkli güzelleri: Tabiat parkları... 13 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 17 tabiat parkı

Sonbaharın renkli güzelleri: Tabiat parkları... 13 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 17 tabiat parkı

Tüm haftanın yorgunluğunu atmak ve hafta sonunda rahat bir nefes almak herkesin ihtiyacı… Hazır sonbaharla birlikte doğa rengarenk bir çehreye bürünmüşken, biz de uzmanlarımıza en güzel tabiat parklarını sorduk. 13 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 17 tabiat parkını önerdiler.

23.10.2021Gündem
Dünyaca ünlü yönetmen Bobby Roth “ilk Türk süper kahraman evreni” için Türkiye’de

Dünyaca ünlü yönetmen Bobby Roth “ilk Türk süper kahraman evreni” için Türkiye’de!

Türkiye’de de ilgiyle izlenen Lost, Prison Break, Criminal Minds gibi dünya çapında dizilere imza atan Amerikalı ünlü yönetmen Bobby Roth, Türkiye’nin ilk süper kahraman evreni için İstanbul’a geldi.

21.10.2021Magazin
Soğuk kıştan önce son çıkış...

Soğuk kıştan önce son çıkış...

Bugünlerde doğa tüm renklerini sergiliyor, kartpostalı andıran görüntüler veriyor… Bir yandan kara kış kapımızda. Güzün son günlerini değerlendirmek için önümüzde üç buçuk günlük bir tatil fırsatı var. Tarih yaklaşırken plan yapmanız kolay olsun diye jürimize 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda “Nereye gitmeli, ne yapmalı” diye sorduk ve 10 adresi sıraladık.

17.10.2021Seyahat
Çiçeği burnunda ‘sakin şehir’

Çiçeği burnunda ‘sakin şehir’

Sonbaharın tatlı güneşi bizi hâlâ ısıtırken şehirden uzaklaşıp rotamızı yepyeni ‘sakin şehir’ Güdül’e çevirdik. Yaşı 100’ü geçkin evleri, fotoğraf tutkunlarını cezbedecek sokaklarıyla Güdül’ü kısaca anlatalım...

17.10.2021Seyahat
Gastronomi kazanında kaynayanlar

Gastronomi kazanında kaynayanlar

Berlin’de yediği dönerlerden esinlenip bir Türk fırınından aldığı lavaşlarla döner servis etmeye başlayan İngiliz şef... Kapadokya’da Ermeni yemekleri de bulabileceğimiz bir restoran... Yeme-içme dünyasından en son haberler burada...

16.10.2021Lezzetli Hayat
Kapadokyada fotoğraf meraklılarının yeni tutkusu

Kapadokya'da fotoğraf meraklılarının yeni tutkusu

Türkiye'nin masalsı güzelliklerle bezeli turizm bölgesi Kapadokya'da, sıcak hava balonlarının renk kattığı manzarada fotoğraf çektirmek isteyenler için vinçlerle salıncak kuruluyor.

15.10.2021Gündem
Monica Bellucci, Maria Callas: Mektuplar ve Anılar ile Türk seyircisinin karşına çıkacak

Monica Bellucci, 'Maria Callas: Mektuplar ve Anılar' ile Türk seyircisinin karşına çıkacak

"Maria Callas: Mektuplar ve Anılar", dünyaca ünlü İtalyan oyuncu Monica Bellucci'nin performansı ile 14 Aralık'ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde olacak.

13.10.2021Keyif
Toroslar’da cip safari zamanı

Toroslar’da cip safari zamanı!

Maceracı ruhunuzu harekete geçirecek; derin kanyonları, coşkun nehirleri ve yemyeşil ormanları aşabileceğiniz heyecanlı bir yolculuk mu düşlüyorsunuz? Öyleyse buyurun zirvelerin, gürül gürül çağlayan nehirlerin, etkileyici vadilerin arasından geçeceğiniz cip safariye...

10.10.2021Seyahat
Kapadokya’da konserli geceler

Kapadokya’da konserli geceler

Argos in Cappadocia’da geleneksel Bezirhane konserleri başladı.

10.10.2021Seyahat
Türkiye’nin cennet köşelerine fotoğraf yolculuğu

Türkiye’nin cennet köşelerine fotoğraf yolculuğu

Sararıp dökülen yapraklar her yeri sarı ve turuncuya boyuyor. Ormanların, dağların, park ve bahçelerin fonu yeşilden kızıla dönüyor. Bu büyülü geçiş en çok fotoğraf meraklılarını heyecanlandırıyor. Jürimize bu mevsimde fotoğraf çekmek için en iyi adresleri sorduk...

10.10.2021Seyahat
Dünya mirası Safranbolu’yu fotoğrafladılar

Dünya mirası Safranbolu’yu fotoğrafladılar

UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tarihi, kültürel ve doğal alanların tanıtımı amacıyla düzenlenen ‘2021 Dünya Mirasları Foto Safari’ etkinliği, fotoğraf meraklılarının katılımıyla Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yapıldı. Fotoğraf tutkunları, ilçenin güzelliklerini fotoğraf karelerine taşıdı.

9.10.2021Gündem
Kapadokyada şölen başlıyor

Kapadokya'da şölen başlıyor

Türkiye’nin en sıra dışı dağ bisikleti yarışı Red Bull Dawn till Dusk heyecanı Kapadokya’yı saracak. Dağ bisikletinin 3 ayrı disiplini olan cross-country, downhill ve enduroyu tek yarışa sığdıran Red Bull Dawn till Dusk ile eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Kapadokya'da aksiyon ve adrenalin dolu bir gün yaşatacak. Türkiye’de bir benzeri olmayan yarış, 23 Ekim Cumartesi günü gün doğumu ile başlayacak ve gün batımına kadar devam edecek.

9.10.2021Diğer
‘Kendi hayatımda çözemediğim birçok konuyu Levlâ ile çözdüm’

‘Kendi hayatımda çözemediğim birçok konuyu Levlâ ile çözdüm’

Gazeteci-yazar Nalan Miri Sözer romanı ‘Levlâ/Zahir ve Batın Rapsodi’de bir kadının kendini sorgulama ve arayış hikâyesini anlatıyor. Sözer New York, Marsilya, Kapadokya gibi farklı kentlere giderek hayatındaki sorunlarla yüzleşen Levlâ’nın hikâyesini yazma sürecinde, kadın ve erkeklerin ortak sorunlarındaki farklı sebepleri bulurken müthiş bir evrensel karmik harita ile karşılaştığını söylüyor.

7.10.2021Kitap Sanat
Orhan Gencebay İstanbulu fotoğraflayacak

Orhan Gencebay İstanbul'u fotoğraflayacak

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay sosyal sorumluluk projesi için İstanbul'u fotoğraflayacak.

2.10.2021Keyif
Önce toprak vardı

Önce toprak vardı

“Toprakla çalışan insanlar pek konuşmazlar, vakit de bulamazlar ya o da başka” sözlerinin sahibi seramik sanatçısı Candeğer Furtun, 60 yılı aşkın süredir Şişli Hanımefendi Sokak’taki atölyesinde üretiyor. Atölyesindeki işlerden seçilerek düzenlenen retrospektif sergi, Selen Ansen’in küratörlüğünde Arter’de izleyiciyle buluşuyor.

1.10.2021Kitap Sanat
Türkiye bisiklet turizminde hedef büyütüyor

Türkiye bisiklet turizminde hedef büyütüyor

Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, Kültür ve Turizm Bakanlığının bisiklet dostu konaklama merkezleri ve bisiklet turizmi özelindeki inisiyatiflerini son derece doğru bulduklarını belirterek, "Küçük ama değerli dokunuşlarla Türkiye'nin bisiklet turizminden alacağı payı çok daha yukarılara taşımak mümkün." dedi.

29.09.2021Ekonomi
Öğrenince çok şaşıracaksınız Yerin altındaki saklı cennet.. Kendisine özel bir nehri hatta ormanı bile bulunuyor

Öğrenince çok şaşıracaksınız! Yerin altındaki saklı cennet.. Kendisine özel bir nehri hatta ormanı bile bulunuyor

Maden araştırmaları, arkeolojik çalışmalar, depo veya yaşam alanı olarak kullanılması gibi pek çok sebeple yer altına inan insanlık, artık bu ilginç yapılar hakkında çok daha fazla bilgiye sahip. İşte dünyanın dört bir yanından çekilmiş harika görüntülerle doğanın gizli yer altı harikaları...

28.09.2021Seyahat
Güzellik kraliçesi adaylarının deniz keyfi

Güzellik kraliçesi adaylarının deniz keyfi

Antalya’nın Kemer ilçesinde bu yıl 15’incisi düzenlenecek Miss Aura International Güzellik Yarışması’nın 40 kraliçe adayı, çekimler arasında denize girdi.

24.09.2021Keyif
Demet Öger, Matt DIllon’LA belgesel çekti

Demet Öger, Matt DIllon’LA belgesel çekti

Demet Öger, dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Matt Dillon’ın yönettiği “The Great Fellove” adlı belgeselin prodüktörlüğünü üstlendi.

24.09.2021Keyif
Turizm sektörü 2022den umutlu

Turizm sektörü 2022'den umutlu

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, kıyı bölgelerinde sezonun uzadığını, kongre ve spor turizmiyle de hareketliliğin devam edeceğini söyledi. Sektör olarak gelecek yıllara odaklandıklarını dile getiren Çorabatır, “Salgına rağmen Türkiye turizmde başarılı bir performans gösterdi. Vaka sayıları düştüğü, aşılanma arttığı takdirde 2022’de çok güzel bir sezon yaşayacağımızı tahmin ediyorum” dedi.

23.09.2021Ekonomi
TÜROBdan KDV indirimi uzatılsın talebi

TÜROB'dan 'KDV indirimi uzatılsın' talebi

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "Turizm sektörü içerisinde konaklama sektörümüzün yaşadığı olumsuz süreç dikkate alınarak KDV indiriminin 2022 yılı mayıs ayına kadar uzatılması önemli ve gereklidir." dedi.

22.09.2021Ekonomi
Asya turuna Konya’da mola

Asya turuna Konya’da mola

Bisikletleriyle yaşadıkları ülkeden Asya turuna çıkan Alman sağlıkçı çift, Konya’nın Beyşehir ilçesinde mola verdi.

22.09.2021Avrupa
Hamamdan balona

Hamamdan balona

Termal turizmle 2.2 milyon turist çeken Afyonkarahisar, Frig Vadisi’ndeki restorasyon çalışmalarının da hız kazanması ile turizmini çeşitlendirmeyi hedefliyor. Kapadokya bölgesine haklı bir şöhret kazandıran balon turları Afyokarahisar’da da yapılmaya başlandı. Güncel hedef ise gelecek yıl 4 milyon turistin kente gelmesi.

21.09.2021Ekonomi
Şarkıcı Burayın sahnede sazı çalındı

Şarkıcı Buray'ın sahnede sazı çalındı!

Buray, Kapadokya Ürgüp’teki “49’uncu Bağ Bozumu ve Balon Festivali”nde sahneye çıktı.

20.09.2021Magazin
Ege’de bir renkler labirenti

Ege’de bir renkler labirenti

Kula, usta bir ressamın tuvalinden çıkmış gibi duran rengârenk evleriyle çocukluk anılarımızda kalmış bir eski zaman fotoğrafını andırıyor. Asırlardan süzülen karakteristik kentte dolaşırken bir zamanlar başkentlik yapmış bir Ege kasabasında olduğunuzu unutmayın.

19.09.2021Seyahat
Şef Ali Ronay’la tarihi çarşıda...

Şef Ali Ronay’la tarihi çarşıda...

Şeflerin sadece restoranda hangi tabakları sunduğu değil, hangi malzemeyi nereden aldığı, evinde ne pişirip yediği de merak edilir. Biz de çocukluğundan bu yana Kadıköy Çarşı’dan alışveriş ettiğini anlatan tanınmış şef Ali Ronay’la dükkânları dolaştık. Ne satın alıyor, nerede durup yemek yiyor öğrendik.

18.09.2021Lezzetli Hayat
Cedi Osman kesenin ağzını açtı Ebru Şahine milyonluk yüzük...

Cedi Osman kesenin ağzını açtı! Ebru Şahin'e milyonluk yüzük...

Yaklaşık 1,5 yıldır aşk yaşayan oyuncu Ebru Şahin ile basketbolcu Cedi Osman evlilik yolunda ilk adımı attı. Ebru Şahin, sevgilisinin evlilik teklifine 'evet' yanıtını verdi. Ünlü basketbolcunun sevgilisi için aldığı yüzüğün fiyatı ise dudak uçuklattı.

16.09.2021Magazin
Ebru Şahin, Cedi Osmana evet dedi

Ebru Şahin, Cedi Osman'a 'evet' dedi

NBA takımlarından Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcu Cedi Osman ile oyuncu Ebru Şahin evleniyor.

14.09.2021Magazin
Uçan dev zorda

Uçan dev zorda

Tüm koruma çalışmalarına rağmen uçabilen en ağır kuş türü olan toyların sayısındaki azalma durdurulamıyor. Tüm dünyada yok olmanın eşiğine gelen toyların Türkiye’deki sayısı da 12 yılda 1.000’den 800’ün altına düştü. Bu özel canlının neslini tehdit eden ilk şey avcılık. Biçerdöverlerse yuvaları tahrip ediyor.

12.09.2021Hürriyet Pazar
Evlilik teklifi sonrası dönüş yolundaki kazada ölen antrenör Buse son yolculuğuna uğurlandı

Evlilik teklifi sonrası dönüş yolundaki kazada ölen antrenör Buse son yolculuğuna uğurlandı

Kapadokya'dan erkek arkadaşı Hakkı Altınbilek (26) ile tatil yaptıktan sonra memleketi Manisa'ya dönerken trafik kazasında yaşamını yitiren yüzme antrenörü Buse Görer'in (24) cenazesi toprağa verildi. Buse Görer’in Kapadokya’da erkek arkadaşından evlilik teklifi aldığı, kendisinin de kabul ettiği belirtildi. Görer'in babası, annesi ve ikiz kardeşi cenazede sinir krizi geçirdi.

10.09.2021Haber
Busenin kahreden ölümü Tatil kâbusa döndü

Buse'nin kahreden ölümü! Tatil kâbusa döndü

Kapadokya'dan erkek arkadaşı Hakkı Altınbilek (26) ile tatil yaptıktan sonra memleketi Manisa'ya dönerken trafik kazasında yaşamını yitiren yüzme antrenörü Buse Görer'in (24) cenazesi toprağa verildi. Buse Görer’in Kapadokya’da erkek arkadaşından evlilik teklifi aldığı, kendisinin de kabul ettiği belirtildi. Görer'in babası, annesi ve ikiz kardeşi cenazede sinir krizi geçirdi.

10.09.2021Gündem
Busenin kahreden ölümü Tatil kâbusa döndü... Anne ve babası sinir krizi geçirdi

Buse'nin kahreden ölümü! Tatil kâbusa döndü... Anne ve babası sinir krizi geçirdi

Kapadokya'dan erkek arkadaşı Hakkı Altınbilek (26) ile tatil yaptıktan sonra memleketi Manisa'ya dönerken trafik kazasında yaşamını yitiren yüzme antrenörü Buse Görer'in (24) cenazesi toprağa verildi. Buse Görer’in Kapadokya’da erkek arkadaşından evlilik teklifi aldığı, kendisinin de kabul ettiği belirtildi. Görer'in babası, annesi ve ikiz kardeşi cenazede sinir krizi geçirdi.

10.09.2021Gündem
Testli yeni dönem

Testli yeni dönem

Aşısız veya hastalığı geçirmemiş yolcuların toplu ulaşım araçlarıyla şehirlerarası yolculukları ile sinema, konser, tiyatro gibi etkinliklerde PCR testi zorunluluğu dün başladı. Birçok kişi test yaptırmadığı için otobüse, uçağa, trene binemedi.

7.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

Burcu Binici ve Cem Kılıç’ın rol aldığı tiyatro oyunu “Şaşkın Aşıklar” bu akşam 20.30’da Trump Sahne’de oynanacak.

6.10.2021

Güz daveti

Doğu Karadeniz’i keşfetmek için güzel zamanlardayız. Sonbahar renklerinin adeta hediye gibi her yana saçıldığı bu coğrafyayı ziyaret etmek için farklı yollar izleyebilirsiniz. Benim tercihim Kars’a uçup önce Ardahan’a uğramak, ardından Artvin’i her yönüyle doyasıya keşfetmek oldu.

3.10.2021

Londra’da Kapalıçarşı

Mücevher markası Mevaris’in kurucusu Fatoş Altınbaş ile Londra’nın prestijli noktalarından tarihi Burlington Pasajı’nda açtığı mağazasında bir araya geldik. İşte Londra Moda Haftası’yla aynı dönemde Türk kültürünün yansıması olan yeni tasarımlarını beğeniye sunan Altınbaş’la sohbetimizden satır başları...

27.09.2021

Bilmiyor İçim

Bir ay önce bir sabah Kalben ile bir kahvaltı yaptık. Pandemi döneminde çok kez mesajlaşsak da, insan gerçekten de yan yana gelmek, arada bir ekran olmadan konuşmak istiyor. Bu buluşma o anlamda bana çok iyi geldi. Hatta konuşmaktan yemek yemeyi unuttuk diyebilirim. Son 1.5 yıl nasıl geçti hızlandırılmış bir özetle birbirimize anlattıktan sonra Kalben üzerinde çalıştığı şarkılarından bahsetti ve bir ikisini bana o gün dinletti.

22.09.2021

Ee daha daha nasılsınız?

Sura İskenderli’nin yeni teklisi ‘Yok’ şu sıralar yükselişte olan şarkılardan. Parçanın sözlerinden oluşan video, Youtube trend listesindeki yerini haftalardır koruyor. Şarkının geniş kitlelere ulaşmasındaki önemli etkenlerden biri TikTok’da çekilen videolar. Oranın fenomenleri şarkıyı benimseyip bolca video paylaşınca, ‘Yok’ dalga dalga yayıldı.

21.09.2021

Proje değil gerçek aşk

Yanılmadım dersem, yalan olur! Aşklarının ilk başladığı zamanlarda köşemde yer verdiğim çiftin proje aşkı yaşıyor olabileceğini söylemiştim.

16.09.2021

Ordu’dan notlar: Girişimcilik kültürü nasıl gelişir

Ordu’ya 22 ay önce gitmiştik, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in anlattıklarını ne kadar gerçekleştirdiğini gördük.

7.09.2021