EKSTRA
MENÜ

Kangal

Kangal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kangal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.347 Kangal haberi bulunmuştur.

Kangal, Sivas ilinin bir ilçesidir. Eski devirlerdeki ismi Arangas ya da Aranga'dır. Kangal, ilk çağlardan beri yerleşimin varolduğu bir bölgedir. Karaseki'de, Akçakale Köyü'nde, “Hitit Şehri” kalıntıları ve iskânları tespit edilmiştir. İlk çağlara ait birçok bulgu, çeşitli müzelerde sergilenmektedir: Havuz Beldesi, Karaseki bölgesinde bulunan, Geç Hitit Dönemi'ne ait “Kapı Aslanı” heykeli Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde; Yarhisar Höyüğü'nde bulunan, yine Hitit Dönemi'ne ait, üzeri hiyeroglif yazılı altın mühür yüzük, Sivas Müzeler Müdürlüğü'nde sergilenmektedir.

1071 Malazgirt Savaşı'ndan sonra Türk hakimiyetine giren Kangal, Selçuklu Devleti ve Danişmend Devleti egemenliklerini görmüştür. 1413'te I. Bayezid devrinde Osmanlı hakimiyetine girmiştir.

Kangal, 1302 tarihli Sivas Salnamesi'nde “kaza” olarak geçer. 1902'de ilçe olmuştur; ilk kaymakam olarak eski Sivas valilerinden Muammer Bey atanmıştır. Kangal'ın adının duyulması ve gelişmesine Kangal Ağaları büyük katkıda bulunmuşlardır.

Milli Mücadele Dönemi'nde, bazı kaynaklarda geçen adı ile “Ulviye Kadın Cemiyeti”nin bir şubesi de Kangal'da açılmıştır. Sivas Kongresi sırasında çıkarılan, Milli Mücadele'nin ilk resmi yayını “İrade-i Milliye Gazetesi”nde yayınlanan bir nizamnâme ile kurulan ve Anadolu'nun birçok kentinde faaliyet gösteren “Anadolu Kadınları Müdafa-i Vatan Cemiyetleri”nin ilk şubelerinden biri Kangal'da açılmış, Milli Mücadele'ye cephe gerisinde çok önemli hizmetlerde bulunmuştur.

 

Kangal Haberleri

Karabük’te şoke eden görüntü Su samurunu tüfekle vurdular…

Karabük’te şoke eden görüntü! Su samurunu tüfekle vurdular…

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde, araç çayında nesli tükenmekte olan su samuru tüfekle vurulmuş halde ölü olarak bulundu.

19.01.2021Gündem
Kangal köpeği, kuzuya annelik yapıyor

Kangal köpeği, kuzuya annelik yapıyor

GAZİANTEP’in İslahiye ilçesinde, 3 yaşındaki dişi Kangal köpeği ‘Lassi', kendi yavrularıyla birlikte annesi ölen kuzuyu da emziriyor.

18.01.2021Güncel
İzmirde son dakika deprem mi oldu Nerede deprem oldu 15 Ocak Kandilli son depremler haritası

İzmir'de son dakika deprem mi oldu? Nerede deprem oldu? 15 Ocak Kandilli son depremler haritası

Son dakika depremler listesi Kandilli ve AFAD verileri ile güncellenmeye devam ediyor. Türkiye genelinde meydana gelen büyük ve küçük depremleri yayımlayan Kandilli Rasathanesi İzmir Seferihisar'da 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. AFAD verilerine göre depremin derinliği ise 6.97 km olarak kaydedildi. Aydın ve İzmir'e yakın bölgelerden de hissedilen deprem sonrası son depremler listesine gözler çevrildi. İşte, Kandilli 15 Ocak deprem listesi ile 'Nerede deprem oldu?' sorusunun yanıtı.

15.01.2021Gündem
Memurun ilginç rüşvet tarifesi

Memurun ilginç rüşvet tarifesi

Afyonkarahisar’da bir galericinin işlerini kısa sürede yapmak için memur rüşvet istedi. Rüşvet tarifesinde sucuk, sigara ve lokum da yer aldı.

7.01.2021Ekonomi
Türk savunma sanayisinin büyük başarısı

Türk savunma sanayisinin büyük başarısı

Türk savunma sanayisi, 2020 yılında güvenlik güçlerine bir dizi yeni ürün kazandırdı, geleceğin harp ortamında görev alacak sistemler için de çalışmalarını sürdürdü.

28.12.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Aracıyla üzerinden geçerek Maxin ölümüne neden olmuştu Birsen Ocaklının savunması ortaya çıktı

Son dakika haberler: Aracıyla üzerinden geçerek Max'in ölümüne neden olmuştu! Birsen Ocaklı'nın savunması ortaya çıktı

Son dakika haberi... İstanbul Maltepe'de aracıyla üzerinden geçerek Max isimli köpeğin ölümüne neden olduğu iddia edilen Doç. Dr. Birsen Ocaklı'nın 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı dava başladı. Ocaklı savunmasında "Kesinlikle olaya konu olan köpeği bilerek zarar vermiş değilim. Olayın olduğunu 14 Mayıs tarihinde karakola çağrıldığımda öğrendim. Yüksek bir aracım vardır. Köpeği olay anında ezdiğimin farkına varmadım. Böyle bir şeyi fark etseydim köpeği veterinere götürürdüm. Taş yada tümsekten geçer gibi oldum" dedi.

25.12.2020Gündem
Çarşı’nın gözü ‘foreks’ davasında

Çarşı’nın gözü ‘foreks’ davasında

Usulsüz foreks işlemleri yapıldığı ihbarı ile harekete geçen Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Venbey Yatırım’ın sahipleri hakkında rapor hazırladı. SPK’nın şikâyeti üzerinde savcılık ikisi şirket sahibi 4 kişi hakkında 5 yıla kadar hapis istemi ile dava açtı.

20.12.2020Ekonomi
El konulan ’yasak ırk’ üç köpeği için her gün 160 kilometre yol gidiyor

El konulan ’yasak ırk’ üç köpeği için her gün 160 kilometre yol gidiyor

TRABZON'un Of ilçesinde yaşayan ve köpekleri ile çektiği videolarla fenomen olan Youtuber Recep Bayraktar’ın ’dogo arjantin’ cinsi 3 köpeğine yasak ırk olduğu gerekçesiyle el konuldu. Trabzon'da barınağa teslim edilen köpeklerini görmek için her gün 160 kilometre yol gidip gelen Bayraktar, Köpeklerim onları terk ettiğimi düşünmesin diye gelip her gün onları görüyorum dedi.

19.12.2020Güncel
Dehşete düşüren görüntü Yavru köpek böyle bulundu...

Dehşete düşüren görüntü! Yavru köpek böyle bulundu...

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde ayakları ve boynu iple bağlanmış yavru köpek, ölü halde bulundu. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

13.12.2020Gündem
Sivas’ta yüksek kesimlerde kar ve sis etkili oldu

Sivas’ta yüksek kesimlerde kar ve sis etkili oldu

Sivas’ın yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ve sis kartpostallık görüntüler oluşturdu.

8.12.2020Gündem
Tüfekle otomobilden ateş açılan Kangal çoban köpeği, 42 saçmayla yaralandı

Tüfekle otomobilden ateş açılan Kangal çoban köpeği, 42 saçmayla yaralandı

DENİZLİ'nin Çal ilçesinde arazide otlayan koyunların yanındaki 'Yaman' isimli Kangal çoban köpeği, kimliği henüz bilinmeyen bir kişi tarafından otomobilden tüfekle açılan ateşle ağır yaralandı. Sahibi tarafından yaralı halde bulunan ve 42 saçma isabet eden köpek, ilk müdahale yapıldıktan sonra veterinere götürülerek tedaviye alındı.

1.12.2020Gündem
‘Yargının gülen yüzü’ virüse yenildi

‘Yargının gülen yüzü’ virüse yenildi

Yargı camiasının güler yüzlü savcısı, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zülkarneyn Kısık, 61 yaşında koronavirüse yenik düştü.

28.11.2020Gündem
En son nerede ve ne zaman deprem oldu 26 Kasım Kandilli son depremler listesi

En son nerede ve ne zaman deprem oldu? 26 Kasım Kandilli son depremler listesi

Meydana gelen son depremlerin ardından birçok vatandaş, Kandilli Rasathanesinin yayımladığı son depremler listesini sorgulamaya başlıyor. Sistemlerine yansıyan sismik verileri resmi duyuru ekranından yayımlayan Kandilli, son depremler listesine vatandaşların erişimini sağlıyor. İşte, 26 Kasım Perşembe gününe ilişkin son dakika depremler...

26.11.2020Gündem
Bartında bacağı tele takılan köpeği kurtardı

Bartın'da bacağı tele takılan köpeği kurtardı

BARTIN'da Fatih Öztürk (37), ailesiyle gezerken ayağı dikenli tellere takılan kangal köpeğini fark edip kurtardı.

20.11.2020Güncel
Kangal köpeklerinin görüntüsü gülümsetti

Kangal köpeklerinin görüntüsü gülümsetti

SİVAS Doğal Irk Kangal Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği Başkanı ve köpek uzmanı Orhan Yalçınkaya, kış mevsiminin yaklaşmasıyla Kangalların beslenmelerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Kangalların kış öncesi protein miktarı yüksek gıdalar ile beslenmesi gerektiğini belirten Yalçınkaya, kimyasal ve yapay gıdaların köpekler üzerinde olumsuz etkilere yol açtığını, bu nedenle köpeklerin de insanlar gibi doğal gıdalarla beslenmesinin önemli olduğunu kaydetti.

20.11.2020Güncel
Nuri Demirağ ölüm yıl dönümünde anılıyor - Nuri Demirağ kimdir

Nuri Demirağ ölüm yıl dönümünde anılıyor - Nuri Demirağ kimdir?

Türkiye'de girişimcilik ruhunun önemli isimlerinden olan Nuri Demirağ ölüm yıl dönümünde anılıyor. Nuri Demirağ aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk muhalefet partisi olan Millî Kalkınma Partisi’nin kurucusudur. Peki, Nuri Demirağ kimdir?

13.11.2020Gündem
Sivasta bir köye koronavirüs karantinası

Sivas'ta bir köye koronavirüs karantinası

Sivas'ın Kangal ilçesinde bir köyde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.

4.11.2020Gündem
Kangal köpeğinden yürek ısıtan görüntü

Kangal köpeğinden yürek ısıtan görüntü

Dünyaca ünlü kangal köpeğinin yeni doğmuş bir kuzuyu adeta bir anne şefkatiyle yalayarak kurutup temizlemek istemesi yürekleri ısıttı.

13.10.2020Haber
Göçerlerin zorlu dönüş yolcuğu

Göçerlerin zorlu dönüş yolcuğu

Muş’un yaylalarına ilkbahar mevsimiyle birlikte gelip yerleşen göçerler, havaların soğumasıyla birlikte dönüş yolculuklarına başladı. Eşyalarını araçlara yükleyip gönderen göçerler, yüzlerce hayvandan oluşan sürülerle yaklaşık 2 ay sürecek yolculuklarına başladı.

5.10.2020Seyahat
Göçerlerin zorlu dönüş yolcuğu

Göçerlerin zorlu dönüş yolcuğu

MUŞ'un yaylalarına ilkbahar mevsimiyle birlikte gelip yerleşen göçerler, havaların soğumasıyla birlikte dönüş yolculuklarına başladı. Eşyalarını araçlara yükleyip gönderen göçerler, yüzlerce hayvandan oluşan sürülerle yaklaşık 2 ay sürecek yolculuklarına başladı.

5.10.2020Gündem
Hangisi ‘Anadolu Aslanı’

Hangisi ‘Anadolu Aslanı’

Aksaray ve Sivas valilerinin Twitter’daki ‘Anadolu Aslanı’ atışmasına sosyal medya kullanıcıları da yorumlarıyla katıldı.

21.09.2020Gündem
Valiler arasında gülümseten Anadolu Aslanı atışması

Valiler arasında gülümseten 'Anadolu Aslanı' atışması

Dünyaca ünlü Sivas Kangal köpeği ile Aksaray malaklısı, iki şehrin valisinin sosyal medya atışmasına sahne oldu. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'nun "Sivaslı kardeşlerim alınmasın ama Anadolu aslanı, Aksaray malaklısıdır" paylaşımına Sivas Valisi Salih Ayhan, "Her şey cüsse ile olsa, ormanların kralı Aslan değil fil olurdu" cevabı verdi. İkili arasındaki diyalog çok sayıda beğeni aldı.

20.09.2020Gündem
Uşaklı yetiştiricinin, kangal köpeği isteğini CİMER geri çevirmedi

Uşaklı yetiştiricinin, kangal köpeği isteğini CİMER geri çevirmedi

Uşak'ın Karahallı ilçesinde yaşayan ve koyunlarını kurt kaptığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinden (CİMER) "kangal" cinsi köpek talep eden 27 yaşındaki Kuntay Kemal Mercan'ın isteği yerine getirildi.

19.09.2020Gündem
Divriği Ulu Camii Nerede Divriği Ulu Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Divriği Ulu Camii Nerede? Divriği Ulu Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Divriği Ulu Cami ülkemizin tarihi eser konumundaki camilerinden biridir. turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Sizler için Divriği Ulu Camii nerede, tarihi, hikayesi, nasıl gidilir bilgilerini derledik.

14.09.2020Seyahat
Sivasta otomobil devrildi: 6 yaralı

Sivas'ta otomobil devrildi: 6 yaralı

Sivas'ın Kangal ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 6 kişi yaralandı.

9.09.2020Gündem
Tilki ve Kangal köpeğinin dostluğu kamerada

Tilki ve Kangal köpeğinin dostluğu kamerada

TUNCELİ'de, tilki ile Kangal köpeğinin bir arada olduğu anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

2.09.2020Gündem
Köpeğe tecavüz ederken yakalanmıştı Köylüler tepkili: Bu insanın ceza almasını istiyorum

Köpeğe tecavüz ederken yakalanmıştı! Köylüler tepkili: 'Bu insanın ceza almasını istiyorum'

Sivas'ın Gemerek ilçesi Hacıyusuf köyünde köpeğe tecavüz ederken yakalandıktan sonra tarım ilacı içerek intihar teşebbüsünde bulunan Şükrü B.'nin (75) köylüleri psikolojilerinin bozulduğunu söyleyerek, "Köpeğe tecavüz eden bir kişiyle yaşamak istemiyoruz" dediler. Psikolog Arzu Somay da "Bu kişi düzelmeyecek, düzelmemesinin altında psikolojik ve nefsi boyutta yaşadığı sıkıntılar yatıyor. Ama bizlerin, toplumun psikolojisi bozuluyor. Suçlarının cezasını çekmeleri lazım" dedi. Köpeğin sahibi çoban Hakan Göktürk, ''Köpeğim geldiğinde korkak bir halde gelmişti. Olayın videosunu gördüğümde inandım. Daha öncede böyle şeyler yaptığını duydum'' diye konuştu.

25.08.2020Gündem
Yetiştirilen Kangal köpeklerinin soyları, çıkarılacak kimlikle takip edilecek

Yetiştirilen Kangal köpeklerinin soyları, çıkarılacak kimlikle takip edilecek

SANAYİ ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Sivas Valiliği tarafından yürütülen proje kapsamında yapılan Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Satış Merkezi'nin inşası devam ediyor. Merkez tamamlandığında yetiştirilen Kangal köpeklerinin doğdukları andan itibaren soyları, çıkarılacak olan kimliklerle takip edilecek. Yapımı devam eden tesis 2021 yılında hizmete açılacak.

20.08.2020Gündem
5. Sınıf Fen Bilimleri Biyoçeşitlilik konu anlatımı

5. Sınıf Fen Bilimleri Biyoçeşitlilik konu anlatımı

Biyoçeşitlilik diğer adıyla biyolojik çeşitlilik ekosistemin önemli bir parçasıdır. Yaşadığınız bölgede biyoçeşitlilik ne kadar fazlaysa doğal denge de o kadar fazladır. Biyoçeşitliliğinin ne olduğunu öğrenip, bu doğrultuda çalışmalar yapabilirsiniz. Bu dersimizde biyoçeşitliliğinin ne olduğunu ve insanla için önemini öğreneceksiniz.

18.08.20205. SINIF
Turnalı Kanyonu doğaseverleri bekliyor

Turnalı Kanyonu doğaseverleri bekliyor

Sivas'ın Kangal ilçesinde, doğal güzelliği ile kendisine hayran bırakan Turnalı Kanyonu'nun turizme kazandırılması isteniyor. Eşsiz güzelliğe sahip olan 8 kilometre uzunluğundaki kanyonu bilen çevre köylüler, piknik yapıp suya girerek serinliyor.

18.08.2020Seyahat
Son dakika haberi: Sivasta 3.8 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi: Sivas'ta 3.8 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre; Sivas'ın Kangal ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem gerçekleşti.

13.08.2020Gündem
Otobüs bagajında 2 bin 500 canlı doktor balığı ele geçirildi

Otobüs bagajında 2 bin 500 canlı 'doktor balığı' ele geçirildi

MERSİN'in Erdemli ilçesinde bir otobüste avlanması ve satışı yasak olduğu bildirilen 2 bin 500 'doktor balığı' ele geçirildi.

12.08.2020Gündem
Otomobiliyle köpeği ezen doktor için istenen ceza belli oldu

Otomobiliyle köpeği ezen doktor için istenen ceza belli oldu

İstanbul Maltepe'de 14 Mayıs 2020'de otomobiliyle Max isimli köpeğe çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Doç. Dr. Birsen Ocaklı’ya (52) “Mala zarar verme” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

11.08.2020Gündem
Danayı emziren kangal köpeği görenleri şaşırtıyor

Danayı emziren kangal köpeği görenleri şaşırtıyor

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde annesi ölen danayı kangal köpeğinin emzirmesi görenleri şaşırtıyor. Çemişgezek ilçesinde besicilik yapan Serdar Demir’in ineği doğum yaparken öldü. Annesiz kalan danaya Kangal cinsi çoban köpeği annelik yapmaya başladı. Köpek, danayı sahiplenerek emmesine izin verdi. Acıktıkça köpeğin yanında gelen dana, emdikten sonra yerine geri gidiyor. Aynı zamanda Demir’in 2 kedisi de danayı yalnız bırakmıyor. Gün boyunca dananın yanında olan kediler, gece gündüz onunla kalıyor. 30 yıldır besici olduğunu dile getiren Demir, daha önce böyle bir şey görmediğini söyledi.

9.08.2020Haber
Kenevir bahçesini, pitbull ve kangal köpekleriyle korumaya almış

Kenevir bahçesini, pitbull ve kangal köpekleriyle korumaya almış

KOCAELİ’nin Kandıra ilçesinde, pitbull ve kangal cinsi köpeklerle korumaya alınan çiftliğe yapılan baskında 44 kilo 400 gram esrar ve 1352 kök kenevir ele geçirildi.

7.08.2020Gündem
Sivas’ta 2 köyde koronavirüs karantinası kaldırıldı

Sivas’ta 2 köyde koronavirüs karantinası kaldırıldı

Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Onaran ve Güneypınar köylerindeki karantina koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal izolasyonun sağlanmasıyla kaldırıldı.

6.08.2020Gündem
Kangallara genetik koruma, çiplerle takip edilecekler

Kangallara genetik koruma, çiplerle takip edilecekler

Arı ırkı melezleşme tehdidi altıdaki kangallar, genetik koruma altına alınarak doğdukları andan itibaren vücutlarına yerleştirilecek çiplerle takip edilecek.

2.08.2020Teknoloji
Bakan Varank duyurdu Kangal köpekleri ile ilgili önemli gelişme

Bakan Varank duyurdu! Kangal köpekleri ile ilgili önemli gelişme

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Cesareti, zekası ve güçlü önsezileriyle Anadolu insanının can dostu kangal köpeklerini çip teknolojisiyle koruma altına alıyoruz" dedi.

1.08.2020Gündem
Dededen kalma saraçlık mesleğini 53 yıldır sürdürüyor

Dededen kalma saraçlık mesleğini 53 yıldır sürdürüyor

SİVAS'ta yaşayan Veysel Karagöz (61), dedesinden öğrendiği saraçlık mesleğini 53 yıldır sürdürüyor. Atlar için koşum ve eyer takımları yapan Karagöz, saraçlığın artık unutulan meslekler listesine girdiğini söyledi. Mesleğin kentteki son temsilcisi olduğunu belirten Karagöz, sağlığı el verdikçe işini sürdürmek istediğini belirtti.

22.07.2020Gündem
Düğün yok, nişan yok, müşteri hiç yok

Düğün yok, nişan yok, müşteri hiç yok!

Almanya’da Kovid-19 salgını nedeniyle işlerinin bozulan berber ve kuaför salonu sahipleri, müşteri kaybından yakınıyor. İşlerin bozulmasının başlıca nedenleri arasında ise düğün ve nişanların yapılmaması ile eğlence ve konserlerin düzenlenmemesi gösteriyorlar.

7.07.2020Avrupa
Son dakika... İki ilçeye daha doğal gaz müjdesi

Son dakika... İki ilçeye daha doğal gaz müjdesi

Sivas'ta Enerji Koordinasyon Toplantısı'na katılan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sivas’ın tükettiği elektriğin 5 katını ürettiğini belirtti ve iki ilkçeye daha doğal gaz geleceğini duyurdu.

5.07.2020Ekonomi
1850 metrede Robinson Crusoe hayatı

1850 metrede Robinson Crusoe hayatı

Gazeteci-yazar Sadık Albayrak, Trabzon’da 1850 rakımdaki yayla evinde ‘Kıtmir’ adını verdiği kangal cinsi köpeğiyle inzivaya çekildi. Gözlerden uzakta Robinson Crusoe hayatı yaşayan Sadık Albayrak, kitaplarını yazıyor, bahçesinde torunları için alabalık yetiştirmeyi, yaylayı ağaçlarla donatmayı planlıyor.

21.06.2020Gündem
Köpekleri acımasızca dövüştürüp kameraya kaydettiler

Köpekleri acımasızca dövüştürüp kameraya kaydettiler

Eyüpsultan'da kangal cinsi iki köpeği acımasızca dövüştürüp, o anları kameraya kaydettiler.

19.06.2020Haber
İstanbulda skandal Köpekleri acımasızca dövüştürdüler...

İstanbul'da skandal! Köpekleri acımasızca dövüştürdüler...

Eyüpsultan'da kangal cinsi iki köpeği acımasızca dövüştürüp, o anları kameraya kaydettiler.

19.06.2020Gündem
Bunun adı vahşet Hırsızlık için 8 köpeği zehirlediler

Bunun adı vahşet! Hırsızlık için 8 köpeği zehirlediler

DİYARBAKIR'da, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, bir çiftlikteki zom cinsi koyunları çalabilmek için 8 köpeği zehirleyerek öldürdü. Çiftlik sahibi Necat Akyüz, "Köpekleri zehirleyenler bizi de zehirleyebilir, can güvenliğimiz yok" dedi.

12.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin köpek ırkları

Ülkemiz coğrafyası birçok değere ve doğal zenginliğe ev sahipliği yapmaktadır. Tüm dünyada birçok ülkenin kendi toprakları bünyesinde saflaştırdığı ve tanıttığı köpek ırkları olduğu gibi, Türkiye’nin de kendine ait olan birbirinden güzel ve değerli köpekleri mevcuttur. Bu ırkları şu şekilde sıralayabiliriz:

19.08.2020

Belirsizlikle barışmak için bir fırsat

Zamanın ruhunu yakalayan yazarları da yayıncıları da yakından izliyorum. Büyükada Yayıncılık önemli bir kitabı tam da doğru dönemde okurla buluşturdu...

17.06.2020