MENÜ

Kargo

Kargo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kargo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.499 Kargo haberi bulunmuştur.

Kargo Haberleri

Son dakika haberler: Corona virüs salgının başladığı Vuhanda kritik karar

Son dakika haberler: Corona virüs salgının başladığı Vuhan'da kritik karar

Koronavirüs (corona virüs) salgınının başlangıç yeri olan Vuhan’da hayat normale dönmeye başladı. Çin Devlet Demiryolları, Vuhan’dan Avrupa'ya yük taşıyan demiryollarının bugün itibariyle çalışmaya başladığını açıkladı. İlk sefer, Almanya’nın Duisburg kentine yapılacak.

28.03.2020Dünya
THYden önemli iç hat seferi açıklaması

THY'den önemli iç hat seferi açıklaması

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi "İç hat seferlerimiz cumartesi 23.59'dan itibaren İstanbul ve Ankara'dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırılmıştır" dedi.

28.03.2020Ekonomi
THYnin İyiliğe Uçan ekiplerinden Hayat Eve Sığar desteği

THY'nin 'İyiliğe Uçan' ekiplerinden 'Hayat Eve Sığar' desteği

Türk Hava Yolları(THY) kabin ekipleri tarafından kurulan ve Elazığ’da da bir anaokulunun inşaatını üstlenen ‘İyiliğe Uçanlar Derneği’, yeni projeleri “Dilek Ağacı” ile koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitimlerine evlerinde devam eden, dışarıda özgürce oyun oynayamayan ihtiyaç sahibi çocukların hayallerini dijital ortamlar aracılığıyla gerçekleştiriyor. Projede ihtiyaç sahibi çocukların dilekleri sosyal medya aracılığıyla alınıyor, dernek üyesi yardımseverler e- ticaret platformları ve kargo şirketleri aracılığıyla çocukların ihtiyaçlarını adreslerine yönlendiriyor. Hediyeler çocukların yüzünü güldürdü.

27.03.2020Haber
THY’nin ‘İyiliğe Uçan’ ekiplerinden ‘Hayat Eve Sığar” desteği

THY’nin ‘İyiliğe Uçan’ ekiplerinden ‘Hayat Eve Sığar” desteği 

Türk Hava Yolları(THY) kabin ekipleri tarafından kurulan ve Elazığ’da da bir anaokulunun inşaatını üstlenen  ‘İyiliğe Uçanlar Derneği’, yeni projeleri “Dilek Ağacı” ile koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitimlerine evlerinde devam eden, dışarıda özgürce oyun oynayamayan ihtiyaç sahibi çocukların hayallerini dijital ortamlar aracılığıyla gerçekleştiriyor. Projede ihtiyaç sahibi çocukların dilekleri sosyal medya aracılığıyla alınıyor, dernek üyesi yardımseverler e- ticaret platformları ve kargo şirketleri aracılığıyla çocukların ihtiyaçlarını adreslerine yönlendiriyor. Hediyeler çocukların yüzünü güldürdü.

27.03.2020Ekonomi
Çin, 44 koli medikal malzemeyi Türkiyeye gönderdi

Çin, 44 koli medikal malzemeyi Türkiye'ye gönderdi

Çin Halk Cumhuriyeti 44 koli medikal malzemeyi Türkiye'ye gönderdi. Malzemeleri taşıyan kargo uçağı dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanı'na indi. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu medikal malzemelerin İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildiğini açıkladı.

26.03.2020Gündem
Çinden İstanbula geldi 44 koli...

Çin'den İstanbul'a geldi! 44 koli...

Corona virüs salgını nedeniyle Çin'den İstanbul'a 44 koli medikal destek verildi.

26.03.2020Gündem
THY yolcu uçakları kargo ile gökyüzünde

THY yolcu uçakları kargo ile gökyüzünde

Koronavirüs sebebiyle ucuş sayısı azalan Türk Hava Yolları’nın yolcu uçakları Turkish Cargo filosuna destek veriyor.

26.03.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu: 32 Türk yurt dışında hayatını kaybetti

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu: 32 Türk yurt dışında hayatını kaybetti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Corona Virüsü nedeniyle 32 Türk vatandaşının yurt dışındaki ülkelerde hayatını kaybettiğini söyledi. Çavuşoğlu, "Aileler bazı cenazeleri Türkiye'ye getirmek istedi. Gerekli tedbirler alıyoruz ve vatandaşlarımızın cenazelerini ülkemize getirilmesi konusunda da gereken desteği veriyoruz." ifadelerini kullandı.

25.03.2020Gündem
Yolcu uçakları ihracat için kullanılıyor

Yolcu uçakları ihracat için kullanılıyor

TİM Başkanı İsmail Gülle, “Hava kargosuyla mallarımızı biran evvel göndermek için mevcut kargo uçaklarının yanında yolcu uçaklarını kargoda kullanıyoruz” dedi.

25.03.2020Ekonomi
Bangladeşte yeni tip  Corona Virüs nedeniyle toplu taşıma yasaklandı

Bangladeş'te yeni tip  Corona Virüs nedeniyle toplu taşıma yasaklandı

Bangladeş'te yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek için alınan önlemler çerçevesinde tüm toplu taşıma araçlarıyla seyahatlerin askıya alınması kararlaştırıldı. Pakistan'da 26 Mart'tan 2 Nisan'a kadar yurt içi uçak seferlerinin askıya alınmasına karar verildi.

25.03.2020Dünya
Turkish Cargo artırılmış kapasitesi ile sağlık ürünlerini Türkiyeye ulaştırıyor

Turkish Cargo artırılmış kapasitesi ile sağlık ürünlerini Türkiye'ye ulaştırıyor

Turkish Cargo, milli havayolu Türk Hava Yolları’nın dünya ile kurduğu hava köprüsünü kargo taşımacılığı alanında sürdürmeye devam ediyor.

25.03.2020Ekonomi
Online alışveriş yapanlara çok önemli uyarı: Ödemeyi böyle yapın...

Online alışveriş yapanlara çok önemli uyarı: Ödemeyi böyle yapın...

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, online alışveriş yapan tüketicileri uyararak, "Dönemsel olarak artan fiyatlara karşı bilinçli olun, araştırmadan almayın. Olağan dışı fiyat artışıyla karşılaştığınızda, ilgili e-ticaret sitelerine mail atabilir, Alo 175 Tüketici Danışma Hattı çağrı merkezini arayabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

24.03.2020Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: Üretim seferberliği başladı

TİM Başkanı Gülle: Üretim seferberliği başladı

TİM Başkanı İsmail Gülle, "Milli ve yerli üretim seferberliği başlatıyor, üretim çarklarımızı Türkiye için çeviriyoruz. Yerli ve milli 1 milyon adet maske ve 100 bin litre dezenfektan üreterek Sağlık Bakanlığı’mızın emrine sunuyor ve seferberliğimizin ilk adımını atıyoruz.TİM olarak, bugüne kadar ihracatımız için ürettik, şimdi sağlığımız için üretiyoruz" dedi.

24.03.2020Ekonomi
Kargolar çalışıyor mu Kargo şirketleri çalışma saatleri nedir Sürat, PTT, Yurtiçi, Aras Kargo çalışma saatleri

Kargolar çalışıyor mu? Kargo şirketleri çalışma saatleri nedir? Sürat, PTT, Yurtiçi, Aras Kargo çalışma saatleri

Kargo firmaları çalışıyor mu sorusu vatandaşlar tarafından merak edilen sorular arasında yer almaya devam ediyor. Evde daha çok vakit geçirilen bu günlerde corona virüs önlemleri dahilinde vatandaşlar kargo firmaları çalışıyor mu ve kargo çalışma saatlerini internette araştırıyorlar. Peki hangi kargo firmaları çalışıyor ve hangi saatlerde? İşte kargolar açık mı sorusunun cevabı ve kargo firmaları çalışma saatleri

24.03.2020Gündem
Çorlu Atatürk Havalimanında uçuşlara ara verildi

Çorlu Atatürk Havalimanı'nda uçuşlara ara verildi

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesindeki Çorlu Atatürk Havalimanı'nda, koronavirüs tedbirleri kapsamında, yolcu ve eğitim uçuşlarına geçici süreyle ara verildi.

23.03.2020Gündem
Son dakika haberler: Ve Türkiyeye getirildi İşte Çinden alınan ilk parti hızlı tanı kitleri...

Son dakika haberler: Ve Türkiye'ye getirildi! İşte Çin'den alınan ilk parti hızlı tanı kitleri...

Çin'den temin edilen 2 milyon adet 15 dakikada koronavirüs tespiti yapan hızlı tanı kitinin ilk  partisi Turkish Cargo'ya ait kargo uçağıyla sabaha karşı Türkiye'ye getirildi.

23.03.2020Gündem
Çinden alınan ilk parti hızlı tanı kitleri Türkiyeye getirildi

Çin'den alınan ilk parti hızlı tanı kitleri Türkiye'ye getirildi

Çin'den temin edilen 2 milyon adet 15 dakikada koronavirüs tespiti yapan hızlı tanı kitinin ilk partisi Turkish Cargo'ya ait kargo uçağıyla sabaha karşı Türkiye'ye getirildi.

23.03.2020Haber
Çinden alınan ilk parti corona virüs hızlı tanı kitleri Türkiyeye getirildi

Çin'den alınan ilk parti corona virüs hızlı tanı kitleri Türkiye'ye getirildi

ÇİN'den temin edilen 2 milyon adet 15 dakikada koronavirüs tespiti yapan hızlı tanı kitinin ilk partisi Turkish Cargo'ya ait kargo uçağıyla sabaha karşı Türkiye'ye getirildi.

23.03.2020Gündem
THY yurt dışı seferlerini 17 Nisana kadar durdurdu

THY yurt dışı seferlerini 17 Nisan'a kadar durdurdu

Türk Hava Yolları (THY), Hong Kong, Moskova, Addis Ababa, New York ve Washington dışındaki tüm yurt dışı seferlerini 27 Mart itibarıyla 17 Nisan'a kadar sonlandırdı.

22.03.2020Gündem
Bakan Turhan açıkladı Türkiye evde kalsın diye hizmetler internet üzerinden veriliyor

Bakan Turhan açıkladı! "Türkiye evde kalsın" diye hizmetler internet üzerinden veriliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, bakanlığına bağlı ilgili ve ilişkili kuruluşlar tarafından bazı hizmetlerin internet üzerinden ve telefon aracılığıyla verildiğini belirterek, "Yeni tip koronavirüs Kovid-19’un yayılmasının yavaşlatılması için internet üzerinden ve telefon aracığıyla verdiğimiz hizmetlere yenilerini de ekledik. Kovid-19 salgınının etkisini azaltana kadar vatandaşların korunması için her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

22.03.2020Ekonomi
İç hat yolcu uçakları kargo taşıyacak

İç hat yolcu uçakları kargo taşıyacak

Türk Hava Yolları (THY), iç hat uçuşlarında kargo taşımaya başlayacak.

21.03.2020Ekonomi
Corona virüsü yerli tanı kiti nedir Hızlı tanı kiti nerede yaptırılır

Corona virüsü yerli tanı kiti nedir? Hızlı tanı kiti nerede yaptırılır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Bugüne kadar 10 bini geçen test yaptık. Test sayımızın çok artacağını düşünüyoruz. Günlük en az 10-15 bin test yapabilir hale gelmek istiyoruz. Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde hızlı tanı kiti devreye girecek' dedi. Bu gelişmenin ardından yerli tanı kiti hakkında vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Peki, Corona virüsü yerli tanı kiti nedir? Hızlı tanı kiti nerede yaptırılır?

20.03.2020Gündem
PTT AŞden Kovid-19 önlemleri

PTT AŞ'den Kovid-19 önlemleri

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı önlemler kapsamında ikinci bir duyuruya kadar cumartesi günleri sadece hızlı tebligat, telgraf, posta kargosu/kargo, içeriğinde pasaport bulunan nitelikli gönderilerin dağıtım hizmetinin verileceğini bildirdi.

20.03.2020Ekonomi
Corona virüse karşı hızlı tanı kitlerinin geliş tarihi belli oldu

Corona virüse karşı hızlı tanı kitlerinin geliş tarihi belli oldu

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüsle mücadele önemli yer tutacak olan hızlı tanı kitlerinin Çin Halk Cumhuriyetinden Türkiye’ye getirilmesiyle ilgili planlanan tarih de belli oldu. Son anda bir değişiklik olmaması halinde Şanghay'dan İstanbul'a Turkish Cargo'nun geniş gövde kargo uçaklarıyla taşınacak test kitlerinin 23 Mart tarihi itibarıyla Türkiye'de olması planlanıyor.

20.03.2020Ekonomi
Umreden dönenlerin karantinada 6ncı günü

Umreden dönenlerin karantinada 6'ncı günü

Umre amacıyla gittikleri Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye dönüp Corona Virüs şüphesiyle tedbir amaçlı Konya'daki 2 yurda yerleştirilenler, karantina altında 6'ncı günlerini geçiriyor. Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde görev yapan aile hekiminin yurtta kalan yakınına tansiyon ilaçlarını kargoyla ulaştırdığı öğrenildi.

20.03.2020Gündem
Şehit Uzman Onbaşı Ramazan Nayir, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Uzman Onbaşı Ramazan Nayir, son yolculuğuna uğurlandı

SURİYE'nin İdlib kentindeki Muhandal bölgesinde radikal grupların roketatarlı saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir (25), memleketi Sivas'ta son yolculuğuna uğurlandı.

20.03.2020Gündem
İmzalar dijitale taşınınca evden çalışmak kolaylaştı

İmzalar dijitale taşınınca evden çalışmak kolaylaştı

Esnek veya uzaktan çalışma, verimliliğin ve çevikliğin artırılıp sabit genel giderlerinin azaltılması gibi avantajlarla iş hayatında uzun süredir konuşuluyor. Global Workplace Analytics tarafından yapılan ve ABD’de 12 yıl süren araştırmaya göre, evden çalışmak, bir şirkete çalışan başına ortalama yılda 11 bin Dolar tasarruf etme olanağı sunuyor. Ancak mobil çalışma eğilimi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkisini artırması ve dünya geneline yayılmasından sonra salgın hastalık olarak kabul edilmesi üzerine daha fazla konuşulmaya başlandı.

20.03.2020Teknoloji
Turkish Cargo, kargo uçaklarıyla yapılan seferlerin frekans sayılarını artırıyor

Turkish Cargo, kargo uçaklarıyla yapılan seferlerin frekans sayılarını artırıyor

Turkish Cargo, küresel ölçekte etkileri yoğun şekilde hissedilen koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle oluşan kapasite kayıplarını telafi etmeye çalışırken, herhangi bir gecikme yaşanmaması adına kargo uçaklarıyla yapılan seferlerin frekans sayılarını artırıyor.

19.03.2020Ekonomi
Kırmızı ışıkta bekleyen araca çarpan sürücü ölümden döndü

Kırmızı ışıkta bekleyen araca çarpan sürücü ölümden döndü

Samsun'da kırmızı ışıkta bekleyen araca arkadan çarpan kargo aracının sürücüsü yaralanarak hastanelik oldu.

19.03.2020Gündem
‘Devlet yardımı olmadan ayakta duramayız’

‘Devlet yardımı olmadan ayakta duramayız’

Alman hava yolu firması Lufthansa’nın Üst Yöneticisi (CEO) Carsten Spohr, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının uzun süre devam etmesi halinde hava yolu taşımacılığı sektörünün devlet yardımı olmadan hayatta kalamayabileceğini bildirdi.

19.03.2020Avrupa
Lufthansa: Hava yolu sektörü devlet yardımı olmadan ayakta kalamayabilir

Lufthansa: Hava yolu sektörü devlet yardımı olmadan ayakta kalamayabilir

Alman hava yolu firması Lufthansa'nın Üst Yöneticisi (CEO) Carsten Spohr, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının uzun süre devam etmesi halinde hava yolu taşımacılığı sektörünün devlet yardımı olmadan hayatta kalamayabileceğini bildirdi.

19.03.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüslü son vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberleri: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüslü son vaka sayısını açıkladı!

Corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü (koronavirüs) ile ilgili son gelişmeleri Twitter'dan açıkladı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, '61 yaşında erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum' dedi.

19.03.2020Gündem
100 milyar TL’lik kalkan

100 milyar TL’lik kalkan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınının ardından dün kabine ve iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi. Virüsün ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için alınan tedbirleri ve destek paketini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomik İstikrar Kalkanı adını verdiğimiz bir paketle, KOVİD-19 salgınının etkilerini azaltmak için toplamda 100 milyar liralık bir kaynak setini devreye alıyoruz” dedi.

19.03.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü son vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberleri: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü son vaka sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü (koronavirüs) ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan açıkladı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, '61 yaşında erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum' dedi.

18.03.2020Gündem
Gelir düşüyor gider fırlıyor

Gelir düşüyor gider fırlıyor

Havayollarının gelir kaybı tahmin edilenlerin 3-4 katına sadece son 20 gün içinde çıktı. Koronavirüse karşı havayollarının aldığı önlemler maliyetleri birkaç kat etkiledi. Uçağa binmeyen yolcu sayısı her geçen gün artıyor. İş gezilerinden sportif gezilere kadar her şey iptal. Turizmin havayolu kanadında bütün damarlar tıkandı. Herkes iki ay sonrasını bekliyor.

18.03.2020Ekonomi
Lufthansa gıda hava köprüsüne hazırlanıyor

Lufthansa gıda hava köprüsüne hazırlanıyor

Almanya’da hükümet ve Lufthansa havayolları, gıda tedarikinde darboğaz yaşanmasına karşı hava köprüsü için hazırlık yapıyor. Lufthansa CEO’su Carsten Spohr, Almanya’ya havadan gıda nakliyatı için tüm imkanlarıyla hazır olduklarını söyledi.

17.03.2020Avrupa
Monster Notebook, tüm mağazalarını geçici süreyle kapatıyor

Monster Notebook, tüm mağazalarını geçici süreyle kapatıyor

Monster Notebook, Corona (Covid-19) virüsün yayılmasını sınırlamak için yurt içindeki ve yurt dışındaki tüm mağaza ve teknik servislerini 20 – 31 Mart tarihleri arasında kapatacağını açıkladı. Şirket, tüm hizmetlerini ve ürünlerini web sitesi ve çağrı merkezi üzerinden müşterilerine sunmaya devam edecek.

17.03.2020Teknoloji
İstanbul Boğazı’nda dümeni kitlenen gemi kıyıya çekiliyor

İstanbul Boğazı’nda dümeni kitlenen gemi kıyıya çekiliyor

İSTANBUL Boğazı, Beykoz Çubuklu açıklarında bir geminin dümeni henüz belirlenemeyen bir nedenle kitlendi. Olay yerine Kıyı Emniyeti ekipler sevk edildi. Kıyı Emniyeti’ne bağlı kurtarma gemisi eşliğinde kıyıya çekiliyor.

17.03.2020Gündem
Sudan, yeni tip koronavirüs nedeniyle acil durum ilan etti

Sudan, yeni tip koronavirüs nedeniyle "acil durum" ilan etti

Sudan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı "acil durum" ilan etti.

16.03.2020Dünya
Peruda Ulusal Acil Durum ilan edildi

Peru'da Ulusal Acil Durum ilan edildi

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) "pandemi" ilan ettiği yeni tip Corona Virüs'ün (Kovid-19) yayılmasına karşı Peru'da Ulusal Acil Durum ilan edildi.

16.03.2020Dünya
Biri gözcülük yaptı, ikisi PTT şubesini soydu

Biri gözcülük yaptı, ikisi PTT şubesini soydu!

Üsküdar’da yüzleri maskeli soyguncular kapıyı zorlayarak PTT şubesine girdi. Bir kişi gözcülük yaparken içeri giren iki hırsız kargo ve paraları çaldı. PTT şubesinin maskeli hırsızlar tarafından soyulduğu anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

16.03.2020Gündem
Lübnanda corona virüs nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Lübnan'da corona virüs nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Lübnan hükümeti, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınacak kararları görüşmek üzere Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın başkanlığında 4 saat süren toplantı gerçekleştirdi.

15.03.2020Dünya
Katar, corona virüs önlemlerini artırdı

Katar, corona virüs önlemlerini artırdı

Katar yönetimi, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için uçuşların ve toplu ulaşım hizmetlerinin askıya alınması gibi bir dizi önlem aldı.

15.03.2020Dünya
Cenazeler götürülecek ancak refakatçi yok

Cenazeler götürülecek ancak refakatçi yok!

Türkiye’nin, İtalya’dan sonra dokuz Avrupa ülkesi, Azerbaycan ve Gürcistan’la uçuşları durdurma kararı alması, bu ülkede yaşayan Türklerin cenazelerini Türkiye’ye götürmesi konusunda sıkıntı yarattı.

15.03.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Kara virüs

 TIP biliminin emeklediği 1300’lü yıllarda kara veba Avrupa’yı kırıp geçmişti. Ortaçağ’da yaşanan salgından 700 yüzyıl sonra, Mars’a bile araç göndermeyi başaran Uzay Çağı insanlarının tek bir virüs karşısında diz çöktüğüne inanmak zor... Ama oldu...

30.03.2020

Bir kargo gemisinden dünyaya bakabilmek

KORONALI günler geçip gider ve biz yakında yeniden hayata dönmüş oluruz. “Evde kal” tavsiyeleri daha başlamamışken, Arkas Holding’in merkez binasında çok özel bir sergiyi gezme imkanım oldu.

29.03.2020

Alışveriş merkezleri kapatılmalı mı, kapatılmamalı mı?

COVID-19’un yayılmasını önlemek amacıyla tiyatro, sinema, kafeterya gibi mekânlar İçişleri Bakanlığı genelgesiyle kapatıldı. Ancak AVM’ler açık. Çalışanlar rutin temizlik ve dezenfektanla alınan önlemlerin yetmediğini düşünüyor, ‘Endişeliyiz’ diyor. Peki ya yetkililer ne diyor? AVM’lere korona ayarı şart mı değil mi? İşte yanıtı.

19.03.2020

Gelir düşüyor gider fırlıyor

Havayollarının gelir kaybı tahmin edilenlerin 3-4 katına sadece son 20 gün içinde çıktı. Koronavirüse karşı havayollarının aldığı önlemler maliyetleri birkaç kat etkiledi. Uçağa binmeyen yolcu sayısı her geçen gün artıyor. İş gezilerinden sportif gezilere kadar her şey iptal. Turizmin havayolu kanadında bütün damarlar tıkandı. Herkes iki ay sonrasını bekliyor.

18.03.2020