MENÜ

Müteahhit

Müteahhit ile ilgili tüm haberleri, son dakika Müteahhit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Müteahhit haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.423 Müteahhit haberi bulunmuştur.

Müteahhit Haberleri

Ev alacaklar bunlara dikkat

Ev alacaklar bunlara dikkat!

Tapu kaydına bakmadan ipotekli ev alırsanız evinizi kaybedebilirsiniz, imar durumuna bakmazsanız kaçak ve yıkılacak bir eve para ödeyebilirsiniz, hatalı bir evrak imzalarsanız eksik ya da geç teslim edilen konuta karşı tüm haklarınızı kaybedersiniz... Tüm bu kötü senaryolarla karşılaşmamanız için ev alma rehberi hazırladık.

18.02.2020Ekonomi
Erman Ilıcak kimdir ve nereli Erman Ilıcakın hayatı hakkında bazı bilgiler

Erman Ilıcak kimdir ve nereli? Erman Ilıcak'ın hayatı hakkında bazı bilgiler

2018 vergilendirme dönemine ilişkin Yıllık Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi beyannamelerinin değerlendirilmesi sonucunda Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden 100 mükellef listeleri açıklandı. Listede yer alan isimlerden Erman Ilıcak'ın biyografisi de vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Erman Ilıcak kimdir?

17.02.2020Gündem
Türkler Karadağda 4 binden fazla şirket kurdu

Türkler Karadağ'da 4 binden fazla şirket kurdu

Karadağ Türk İşadamları Derneği Kurucu Başkanı İsmail Oğuz Güvenç "2015 sonunda Türklerin Karadağ'da kurduğu firma sayısı 8'di. Bu rakam, 2019 sonu itibarıyla 4 bini aştı" dedi.

17.02.2020Ekonomi
Yalova Belediyesindeki zimmet soruşturmasında 3 şüpheli daha adliyeye sevk edildi

Yalova Belediyesindeki zimmet soruşturmasında 3 şüpheli daha adliyeye sevk edildi

YALOVA Belediyesi'nde 'zimmet' soruşturması kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç'in şoförü B.E., sekreteri B.T. ile zimmet olayına karıştığı tespit edilen bir firma çalışanı O.G., adliyeye sevk edildi. Soruşturma kapsamında daha önce Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Mali İşler Müdürü Şenay Reyhan Kaş, muhasebe çalışanı Reşat Elgin ve paraların aktarıldığı iddia edilen paravan şirketin sahibi müteahhit Bekir Bilgi tutuklanmıştı.

14.02.2020Gündem
Yalova’da başkan yardımcısı zimmetten tutuklandı

Yalova’da başkan yardımcısı zimmetten tutuklandı

YALOVA Belediyesi’ndeki zimmete para geçirme soruşturmasıyla ilgili gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç tutuklandı. Olayla ilgili tutuklananların sayısı 4’e çıktı.

14.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Yalova Belediyesindeki yolsuzluk soruşturmasında flaş gelişme

Son dakika haberler: Yalova Belediyesi'ndeki 'yolsuzluk' soruşturmasında flaş gelişme!

Yalova Belediyesi'nde zimmet soruşturması kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı. Güleç’in şoförü B.E. ile sekreteri B.T.’nin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. Soruşturma kapsamında daha önce muhasebe çalışanı Reşat Elgin, Mali İşler Müdürü Şenay Reyhan Kaş ve paraların aktarıldığı iddia edilen paravan şirketin sahibi müteahhit Bekir Bilgi tutuklanmıştı.

13.02.2020Gündem
Yalova Belediyesindeki yolsuzluk soruşturmasında Başkan Yardımcısı adliyede

Yalova Belediyesi'ndeki 'yolsuzluk' soruşturmasında Başkan Yardımcısı adliyede

Yalova Belediyesi'nde zimmet soruşturması kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, adliyeye sevk edildi. Güleç’in şoförü ve sekreterinin emniyetteki işlemleri ise sürüyor. Soruşturma kapsamında daha önce muhasebe çalışanı Reşat Elgin, Mali İşler Müdürü Şenay Reyhan Kaş ve paraların aktarıldığı iddia edilen paravan şirketin sahibi müteahhit Bekir Bilgi tutuklanmıştı.

13.02.2020Gündem
Gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı adliyede

Gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı adliyede

Yalova Belediyesinde bir çalışanın zimmetine para geçirdiği iddiasıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı H.G, adliyeye sevk edildi.

13.02.2020Gündem
Yalova Belediye Başkan Yardımcısı gözaltına alındı

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı gözaltına alındı

YALOVA Belediyesi'nde muhasebe bölümünde çalışan ve yüklü miktarda parayı zimmetine geçirip ortadan kaybolan R.E.'nin Denizli'de yakalanmasının ardından sürdürülen soruşturma kapsamında, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı H.G. ile birlikte 4 kişi daha gözaltına alındı.

10.02.2020Gündem
Bizi iyi denetleyin

Bizi iyi denetleyin

Depremlerle dayanıklı bina tartışmaları yeniden başlarken, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün’den ‘Bizi iyi denetleyin’ çağrısı geldi. Geçen yıl yapılan mevzuat düzenlemesiyle müteahhitlerin sınıflara ayrıldığını hatırlatan Yenigün, “Birkaç yıla ise elemeler başlar. Ben diyorum ki, ‘Bizi iyi denetleyin ki yapabilen yapsın, geri kalanı dökülsün” dedi.

8.02.2020Ekonomi
Müteahhidin sicil kaydı olsun

Müteahhidin sicil kaydı olsun!

2020’de Türkiye’nin ve inşaat sektörünün gündemi kentsel dönüşüm olacak. Bu sürecin doğru işlemesi için fırsatçı müteahhit ya da kat maliklerinin önüne geçilmesi gerektiğini belirten İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, “Müteahhidin hatası yüzünden can kaybı varsa bu kasıtlı ölüme sebebiyet sayılsın. Kusurlu inşaat yapan müteahhitlerin de hataları sicilline işlensin. İşini hakkıyla yapanla yapmayan ayrışsın. Haksız çıkar peşindeki ev sahiplerinin de süreci uzatması engellensin” dedi.

6.02.2020Ekonomi
Kentsel dönüşümde fırsatçı müteahhitlere dikkat

Kentsel dönüşümde fırsatçı müteahhitlere dikkat!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım "Riskli binaların yenilenmesi için tüm yasal uygulamalar devreye girdi. Ancak bu konuda atılması gereken bazı adımlar var" dedi.

5.02.2020Emlak
İzmir’de sular ne zaman gelecek İZSU 4 Şubat elektrik kesintisi programı

İzmir’de sular ne zaman gelecek? İZSU 4 Şubat elektrik kesintisi programı

İzmir'in bazı ilçelerinde ana boru arızası, şebeke yenileme çalışmaları, branşman arızası, ana boru arızası, elektrik arızası nedeniyle su kesintisi yaşanıyor. Su kesintilerinin olduğu ilçelerde ikamet eden vatandaşlar, 'İzmir’de sular ne zaman gelecek?' sorusuna yanıt arıyor. İşte İZSU 4 Şubat elektrik kesintisi programı...

4.02.2020Gündem
100 kişiye sorduk Depreme hazır mısınız

100 kişiye sorduk! 'Depreme hazır mısınız?'

Hemen her büyük sarsıntıdan sonra depreme nasıl hazırlanmak gerektiğiyle ilgili haberler çıkar. Hürriyet Pazar olarak biz de defalarca binamızı nasıl test ettirebileceğimizi, deprem çantasında neler olması gerektiğini, toplanma alanlarının durumunu sayfalarımıza taşıdık. Geçen hafta Elazığ, Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki, 41 vatandaşımızı yitirmemize neden olan depremden sonraki ilk yazıişleri toplantısında çalışma arkadaşlarımız arasında benzer konuları tekrar işlemekle ilgili tereddüdü olanlar vardı. Büyük bir çoğunluksa hâlâ pek çok kişinin depreme hazır olmadığını düşünüyordu. Bu durumda geriye yapılacak tek bir şey kalıyordu; insanlara sormak. İstanbul, Yalova, Gebze, Bartın, Bursa, Malatya, Elazığ, Adana ve Ankara’dan 100 kişiye depreme ne kadar hazırlıklı olduklarını sorduk. Sonuç vahim; 43 kişinin evinin güvenli olup olmadığıyla ilgili hiçbir fikri yok, 16 kişi güvenli olmadığını bildiği halde oturmaya devam ediyor. 64’ünün deprem çantası yok. 39’u depremden sonra nereye gideceğini bilmiyor. Bu durumda yeniden bir depreme hazırlık rehberi hazırlamak şart oldu.

Van Gölü kirlilikten kurtuluyor

Van Gölü kirlilikten kurtuluyor

VAN Gölü’nü kirlilikten kurtaracak olan ’İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 150 milyon TL maliyeti olan tesisin 1 milyon 100 bin nüfuslu kentin kanalizasyon atığını, önümüzdeki 50 yıla kadar arıtabilecek kapasitede olduğunu söyledi.

1.02.2020Gündem
Litvanya çıkarması

Litvanya çıkarması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK), Türk iş dünyasını Litvanyalı 50’ye aşkın firma ile bir araya getirdi. Bakan Ruhsar Pekcan, “İlk hedefimiz ticaret hacmini 1 milyar dolara çıkarmak ama sonrasında kurulacak işbirlikleriyle bu çok daha yukarıya taşınacaktır” diye konuştu.

1.02.2020Ekonomi
Litvanya ile ticaret hacmi hedefi 1 milyar dolar

Litvanya ile ticaret hacmi hedefi 1 milyar dolar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve Litvanya arasındaki toplam ticaret hacminin 562 milyon dolar olduğunu belirterek, "Bunu ilk aşamada 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

31.01.2020Ekonomi
Avcılarda yıkılıp yenilenmeyi bekleyen riskli 140 bina var

Avcılar'da yıkılıp yenilenmeyi bekleyen riskli 140 bina var

SİLİVRİ açıklarında 26 Eylül’de meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Avcılar’da 4 ay içerisinde 140 binada oturanlar ‘Kentsel dönüşüm’den yararlanarak yapılarını yenilemek için başvurdu. Bina sakinlerinden bir bölümünün karşı çıkması veya karşı davalar nedeniyle bu yapıların ancak yüzde 21'i için yıkım ruhsatı alınabildi. İtirazlar veya karşı davalar nedeniyle yıkım sürecinin 6 aydan çok daha uzun sürebildiği açıklandı.

31.01.2020Gündem
Malatyada da riskli binalar boşaltıldı

Malatya'da da riskli binalar boşaltıldı

ELAZIĞ Sivrice merkezli 6.8'lik depremin hissedildiği, çok sayıda binanın yıkıldığı ve can kayıplarının olduğu Malatya'da, riskli binalar boşaltıldı. Merkez ilçe Battalgazi'ye bağlı Alacakapı Mahallesi'nde bulunan 5 katlı 2 riskli bina da tahliye edildi. Evlerine giremeyen aileler, başka bir eve taşınmak istediklerini, ancak depremi fırsat bilen ev sahiplerinin kira fiyatlarını yükselttiğini söyledi.

29.01.2020Gündem
Saffet Akyüz: Beşiktaşa Sergen Yalçın da gelse... | Transfer Haberleri

Saffet Akyüz: 'Beşiktaş'a Sergen Yalçın da gelse...' | Transfer Haberleri

Galatasaray'ın eski futbolcusu Saffet Akyüz, Beşiktaş'ta teknik direktörlük görevine getirileceği konuşulan Sergen Yalçın'ın siyah-beyazlılarda başarılı olamayacağını belirterek, "Futbolda asıl değerli olan malzemedir yani futbolcudur. Şu an Beşiktaş’ta bu iskelet kadro yok. Ortaya uzun vadeli bir başarı çıkacağına inanmıyorum" dedi.

29.01.2020Futbol
Evim riskli mi endişesi taşıyanlar için adım adım yol haritası hazırladık: Sağlam ev için harekete geçin

Evim riskli mi endişesi taşıyanlar için adım adım yol haritası hazırladık: Sağlam ev için harekete geçin

Elazığ’da yaşanan depremin acısı tüm Türkiye’ye yayıldı. Bir kez daha deprem ülkesinde yaşadığımız gerçeğiyle yüzleştik. Uzmanlar Türkiye için riskli olanın deprem değil binalar olduğunun altını çiziyor. Kamu yetkililerinin verdiği bilgiye göre ülke genelinde 6.7 milyon riskli yapı var. Tüm bu yapıların 20 yılda yenilenmesi bekleniyor. Ama deprem bizi beklemiyor. Peki evinin riskli olmasından endişe duyan vatandaş ne yapacak? İşte adım adım yol haritası...

29.01.2020Ekonomi
Elazığ depreminde yıkılan binalarla ilgili acı gerçek

Elazığ depreminde yıkılan binalarla ilgili acı gerçek

Merkez üssü Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremin vurduğu Elazığ'da yıkılan ve 41 kişinin ölümüne neden olan binaların enkazında dere kumuna rastlandı. Yıkımla birlikte inşaatlarda kullanılan dere kumu ve ince demirler gün ışığına çıkarken, mühendis ve müteahhitler daha önceki yıllarda yapılan inşaatlarda kente 10 kilometre mesafedeki Kuyulu Deresi ile Hazar Gölü kıyısından çekilen kumların kullanıldığını söyledi.

28.01.2020Gündem
Sosyal medyada çok konuşulmuştu... Yağma iddiasına yanıt geldi

Sosyal medyada çok konuşulmuştu... "Yağma" iddiasına yanıt geldi

Elazığ merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremde, enkazında 41 kişinin kalıp, yaşamını yitirdiği binalarla ilgili adli soruşturmalara başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerinin deprem bölgesindeki çalışma sonuçlarının, sorumluların tespit edilmesinde etkili olacağı belirtildi. Öte yandan savcılıkların verdiği talimatlarla kolluk kuvvetlerinin depremde hasar gören binaların çevresinde aldığı önlemler sonucu yağma olaylarının olmadığı öğrenildi.

28.01.2020Gündem
Marmariste apart oteller eve döndü

Marmaris'te apart oteller eve döndü

Marmaris’teki küçük çaplı otel, pansiyon ve apartların bir kısmı, sahipleri tarafından göç dalgası ile birlikte yaşanan nüfusu artışı sonrasında, apartmana çevrildi. Çevresi deniz ve ormanlık alanla kaplı ilçe merkezindeki 150 apart otel ve pansiyondan 80’i, sahipleri tarafından kat mülkiyeti alınarak apartmana dönüştürüldü.

26.01.2020Ekonomi
Mavigöl toz oldu

Mavigöl toz oldu

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan depremden yine çürük bina faciaları çıktı. Van depreminde hasar gören Hazar Gölü kenarındaki 6 katlı Mavigöl Apartmanı sarsıntının ilk saniyelerinde toz yığınına döndü. Ayken Apartmanı’nın enkazı başında yakınlarının kurtarılmasını bekleyen Ali Düşmez, “Müteahhit evin sağlam olduğunu söylemişti” diye feryat etti. 4 katlı Dilek Apartmanı da enkaza dönerken çevresindeki binalar sapasağlam ayaktaydı.

26.01.2020Gündem
Bakanlık, 21 bin müteahhidi yeterliliklerine göre gruplandırdı

Bakanlık, 21 bin müteahhidi yeterliliklerine göre gruplandırdı

Haziran 2019'da yürürlüğe giren "Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması Yönetmeliği" kapsamında yapı müteahhitlerine belirli ekonomik, mali, mesleki ve teknik yeterlilikleri dikkate alınarak "A, B, C, D, E, F, G, H" ve "geçici" olmak üzere 9 grupta yetki belgesi numarası verildi.

24.01.2020Ekonomi
Müteahhit kurtuldu, mağdurları ortada kaldı

Müteahhit kurtuldu, mağdurları ortada kaldı

Ankara Etimesgut’da bundan 10 yıl önce Seçim Grup isimli firmanın projesine yatırım yapan kişiler, ödemelerini yaptıkları halde evlerini alamadı. Firma sahipleri hakkında nitelikli dolandırıcılıktan dava açıldı. Ağır ceza mahkemesi ikisi kardeş üç sanığa 33’er yıl hapis cezası verdi. Sanıkların itiraz ettiği kararı üst mahkeme bozdu. Dosyaya yeniden bakan mahkeme, ilk kararının aksine bu kez beraat kararı verdi. Müteahhitler kurtulurken, güç bela ödemelerini yapan çok sayıda mağdur ortada kaldı.

24.01.2020Ekonomi
Beykozda akılalmaz olay Perdeci, tesisatçı, kuyumcu, polis, emlakçı ve alt komşu...

Beykoz'da akılalmaz olay! 'Perdeci, tesisatçı, kuyumcu, polis, emlakçı ve alt komşu...'

BEYKOZ'da restoran sahibi Erdoğan Öztaş, Çanakkale'de yapımı devam eden köprünün etrafındaki köylerden arsa alım satımı yaptığını iddia eden R.B. tarafından 750 bin lira dolandırıldığını iddia etti. Öztaş, şikayetçi olduktan sonra başka mağdurların da olduğunu öğrendi. Öztaş, 'Perdeci, tesisatçı, kuyumcu, polis, emlakçı ve alt komşumu da dolandırmış. Bizim de bu şekilde haberimiz oldu' dedi.

23.01.2020Gündem
Son dakika.. Üsküdarda arsa soygunu... Mağdurlardan kimi milyonluk evini kimi parasını kaybetti

Son dakika.. Üsküdar'da arsa soygunu... Mağdurlardan kimi milyonluk evini kimi parasını kaybetti

Yapımı devam eden Çanakkale Köprü dolandırıcıların da iştahını kabarttı. Köprü’nün geçtiği bölgelerde, düşük fiyata arsa alıp sattığını söyleyen Ramazan B., Üsküdar’daki bir çok esnaftan para topladı. Gelen son dakika bilgisine göre, Ramazan B. topladığı paralarla sırra kadem basınca iş ortaya çıktı. Ne arsa ne tapuların ortada olduğunu gören mağdurlar soluğu savcılıkta aldı. Ramazan B.’nin, banka hesabını kullandığı İbrahim C. ise “Dolandırıcılık yaptığını biliyordum. Ben de ulaşamıyorum” dedi.

23.01.2020Ekonomi
Yavaş, Hürriyet’e açıkladı... Makamdaki sağır oda

Yavaş, Hürriyet’e açıkladı... Makamdaki sağır oda

YEREL seçimlerden önce projelerini iki kez Hürriyet Ankara ile paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimlerden sonra da ilk kez Hürriyet Ankara Bürosu’nu ziyaret etti.

23.01.2020Gündem
Fiyatları biz uçurduk

Fiyatları biz uçurduk

Zor bir yılı geride bırakan inşaat sektörü 2020’den umutlu. “Yapılan hatalardan ders çıkardık” diyen İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, “Firmaların rekabeti yüzünden arsa fiyatı tavan yaptı. Sonunda binlerce proje sekteye uğradı” dedi.

15.01.2020Ekonomi
3 şehre hizmet edecek Dev projenin yüzde 55i tamamlandı

3 şehre hizmet edecek! Dev projenin yüzde 55'i tamamlandı

Zonguldak, Karabük ve Kastamonu illerine hizmet verecek ve 150 milyon liraya mal olması beklenen Araç Barajında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Baraj tamamlandığında içme suyu, taşkın koruma, tarım arazilerinin sulanması ve elektrik üretimiyle yılda 55 milyon TL ülke ekonomisine katkı sağlaması hedefleniyor.

14.01.2020Ekonomi
Müteahhit, aynı daireleri birden fazla kişiye sattı iddiası aileleri mağdur etti

Müteahhit, aynı daireleri birden fazla kişiye sattı iddiası aileleri mağdur etti

ADANA'da inşa ettikleri apartmandaki 60 daireyi, 120 aileye satarak dolandırdığı öne sürülen müteahhit firma, ortadan kayboldu.Merkez Seyhan ilçesine bağlı Tellidere Mahallesi'nde konut inşaa eden bir inşaat firması, iddiaya göre daire yapmak üzere anlaştığı vatandaşlardan topladığı paralarla ortadan kayboldu. Vatandaşlar parasını ödeyerek sözleşmelerini teslim aldığı dairelerin, başka kişilere de satıldığını öğrenince dolandırıldıklarını anladı. Firma yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen mağdurlar, yetkililerden yardım bekliyor.

13.01.2020Haber
Öğrenince sinir krizi geçirdi: Evsizim, yersizim, yurtsuzum

Öğrenince sinir krizi geçirdi: 'Evsizim, yersizim, yurtsuzum'

Adana'da inşa ettikleri apartmandaki 60 daireyi 120 aileye satarak dolandırdığı öne sürülen müteahhit firma yetkilileri, ortadan kayboldu. Mağdurlar olaya tepki gösterirken söz konusu binada dairesi olan ancak inşaat halinde olduğu için dairesine yerleşemeyen Hatice Yaygın, evine hırsız girdiğini öğrenince olay yerine gelerek sinir krizi geçirdi. Yaygın, ''Evsizim, yersizim, yurtsuzum. Evime hırsız girince delirdim'' dedi.

13.01.2020Gündem
0.79’luk faiz devreye girdi

0.79’luk faiz devreye girdi

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın müjdelediği sıfır konuta düşük faiz uygulaması devreye girdi.

9.01.2020Ekonomi
Samsung, insan merkezli teknolojileri ve deneyimleri sergiliyor

Samsung, insan merkezli teknolojileri ve deneyimleri sergiliyor

Samsung; kişisel bakım robotu, Yapay Zekâ destekli geleceğin evi, Nesnelerin İnterneti ve 5G ile çalışan akıllı şehir gibi insan merkezli teknolojileri ve deneyimleri sergiliyor.

8.01.2020Teknoloji
Duraklama devri bitti

Duraklama devri bitti

Gayrimenkul sektöründe 50 yılı geride bırakan Mesa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, inşaat sektöründe 2018’in son çeyreğinde başlayan daralma sürecinin geride kaldığını dile getirdi.

8.01.2020Ekonomi
Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi açıklandı Türkiyeden 44 şirket listede

'Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi' açıklandı! Türkiye'den 44 şirket listede

Türkiye, “Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi” listesinde dünya ikinciliğini korudu. İşte listeye Türkiye'den giren şirketler...

6.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

İzmirliler Bakan Ersoy’u bekliyor

SON günlerin en popüler konusu Çeşme...

15.02.2020

AVM’lere sıkışıp kaldık

Ankara’da, “Alışveriş merkezlerine(AVM’lere) sıkışıp kaldık” lafı var ya hani. Okurumuz Elif Kılıç, bize bu lafı söylettiren süreci dört cümlede çok iyi özetlemiş.

3.02.2020

Deprem ve yeni imar alanları

Elazığ’da 6,8 şiddetinde meydana gelen ve 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem hepimizin yüreğini bir kez daha yaktı.

30.01.2020

O baba konuştu

DEPREM yıktı geçti. Depremde kaybettiğimiz her canın ayrı bir hikâyesi var. Hepsi ayrı bir acı, hepsi ayrı bir dram.

28.01.2020

‘Asfalt katılım bedeli’ borcu olanlar ödemesinler, beklesinler

Geçen çarşamba Hürriyet Ankara Bürosu’nu ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a şu soruyu sordum: “Asfalt katılım bedeli konusunda son durum nedir?”

27.01.2020

Hepsini tek tek andım

GAZETECİLİĞE ekonomi muhabiri olarak başladım.

26.01.2020

Asfalt katılım bedeli için ‘mahsuplaşma’ çalışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne “asfalt katılım bedeli” ödemesi yapan da... Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne “asfalt katılım bedeli” borcu görünen de... Aynen şu soruyu soruyor: “Yahu! Bu ‘asfalt katılım bedeli’ işi ne âlemde, var mı yeni bir gelişme?”

20.01.2020

İnşaatçılarımız sınıfta kaldı

İNŞAATÇILAR Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım’ın açıklamaları ilginçti.

16.01.2020

Osman Kibar’ı soranlara toplu cevap veriyorum

OSMAN Kibar İzmir’e bir konferans için geldi ve müthiş konuşma yaptı. Bu konuşmayı internette bulup izleyebilirsiniz.

12.01.2020