EKSTRA
MENÜ

Lif

Lif haberleri sayfasında güncel ve son dakika Lif hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.175 Lif haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Lif Haberleri

Passiflora Meyvesi (Çarkıfelek) Nedir, Neye İyi Gelir Passiflora Meyvesi Faydaları ve Özellikleri

Passiflora Meyvesi (Çarkıfelek) Nedir, Neye İyi Gelir? Passiflora Meyvesi Faydaları ve Özellikleri

Passiflora (çarkıfelek) meyvesi çeşitli sağlık yararlarına sahip egzotik bir mor meyvedir. Passiflora meyvesi, güçlü bir antioksidan kaynağı olduğu ve başka sağlık yararları da olabileceği için son zamanlarda çok dikkat çekiyor. Peki passiflora meyvesi nedir, neye iyi gelir, nerelerde yetişir ve nasıl yenir? İşte passiflora (çarkıfelek) meyvesi faydaları ve özellikleri…

Karnıyarık otu nedir, nasıl kullanılır Karnıyarık otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Karnıyarık otu nedir, nasıl kullanılır? Karnıyarık otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Karnıyarık otu, sunduğu birçok faydanın yanı sıra en yoğun kullanılan bitkiler arasında yer alır. Sağlık için yüksek potansiyele sahip olan bu bitki türünün kullanımının doğru olması halinde fayda sağlanabilir. Karnıyarık otu nedir, ne işe yarar, nerelerde yetişir, nasıl kullanılır, faydaları nedir, zararları var mıdır gibi soruların yanıtlarını derledik.

Hamam otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Hamam otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hamam otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Hamam otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hamam otu; çok uzun senelerden beri kullanılan şifalı otlar içerisinde bulunmaktadır. Halk dilinde Hürrem otu veya zırnık otu şeklinde de bilinir. Sağlamış olduğu faydalar ile bilhassa hanımlar açısından tercih edilmektedir. Peki, hamam otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Hamam otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Ev ekmekçiliğinden vazgeçmiyoruz

Ev ekmekçiliğinden vazgeçmiyoruz!

Herkesin kendi ekmeğini pişirmesi pandeminin yükselen trendiydi. Sonra karantina gevşedi, işlere dönüldü, bazı alışkanlıklar bırakıldı… Ama biz seni unutmadık ekmek! Bugün 16 Ekim Dünya Ekmek Günü vesilesiyle evinde ekmek yapmayan kaldıysa yapabilsin, bırakanlar tekrar başlasın diye ekşi mayalı ekmekler yeniden gündemimizde...

16.10.2021Lezzetli Hayat
Yüzyıllardır sofralarımızın baş tacı

Yüzyıllardır sofralarımızın baş tacı

Tarihi, medeniyetlerin tarihi kadar eski olan ekmek, insanlığın en temel gıda maddesi. Sac üzerinde pişen yassı ekmekler, lavaşlar ve yufkalar bize özel ekmek türleri... Özbekistan süslü ve işlemeli ekmekleriyle meşhur, İtalya Puglia’da üretilen altamura ekmeği asırlardır aynı tarifle yapılıyor. 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’nde ekmeğin dününden bugününe uzandık, hem çeşitlerine hem de son yıllarda tüketiminin artmasının nedenlerine baktık...

16.10.2021Lezzetli Hayat
Yeşil mercimek nasıl haşlanır Yeşil mercimek haşlarken dağılmaması için ne yapılır

Yeşil mercimek nasıl haşlanır? Yeşil mercimek haşlarken dağılmaması için ne yapılır?

Yemek yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Özellikle bakliyatlar haşlanırken doğru bir şekilde pişirme yapılmalıdır. Yeşil mercimek için doğru pişirme yöntemi de bilinmelidir. Yeşil mercimek nasıl haşlanır? Yeşil mercimek haşlarken dağılmaması için ne yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Siyah pirinç nasıl pişirilir Siyah pirinç kaç dakikada pişer, faydaları nelerdir

Siyah pirinç nasıl pişirilir? Siyah pirinç kaç dakikada pişer, faydaları nelerdir?

Buğdaygiller ailesine mensup olan siyah pirinç; isminde olduğu gibi oldukça siyah renkli olmasından ve kuvvetli antioksidan özelliklerinden ötürü ‘’süper gıda’’ şeklinde isimlendirilmektedir. Beyaz pirinç kullanan ve tüketen herkes, siyah pirinci görünce çok şaşırtmaktadır. Siyah pirinç; içeriği açısından beyaz pirinçten daha sağlıklıdır. Peki, siyah pirinç nasıl pişirilir? Siyah pirinç kaç dakikada pişer, faydaları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Mantar nasıl temizlenir Mantar yıkanır mı, kültür mantarı nasıl temizlenmeli

Mantar nasıl temizlenir? Mantar yıkanır mı, kültür mantarı nasıl temizlenmeli?

Yemek yaparken birbirinden farklı malzemeler kullanılabilir. Özellikle de mantar her türlü yemeğe yakışan besinlerden biridir. Mantarın nasıl temizleneceği ise çok fazla bilinmiyor. Mantar nasıl temizlenir? Mantar yıkanır mı, kültür mantarı nasıl temizlenmeli? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Istiridye mantarı nasıl temizlenir Nasıl pişirilir İstridye mantar kavurma nasıl yapılır

Istiridye mantarı nasıl temizlenir? Nasıl pişirilir? İstridye mantar kavurma nasıl yapılır?

Günümüzde yemek yapmak için birbirinden farklı besinler kullanılmaktadır. Özellikle de mantar farklı lezzeti ve eşsiz tadı ile yemeklerde ön plana çıkmaktadır. İstiridye mantarı ise en çok merak edilen besinlerin başında geliyor. İstiridye mantarı nasıl temizlenir? Nasıl pişirilir? İstiridye mantar kavurma nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Kinoa nedir Kinoa çayı faydaları nelerdir

Kinoa nedir? Kinoa çayı faydaları nelerdir?

Kinoa; kalsiyum, magnezyum, manganez, potasyum, demir, bakır ve çinko gibi mineraller, ayrıca tohumları histidin ve lizin gibi temel aminoasitler bakımından oldukça zengin bir tahıldır. Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar Orak, kinoanın faydalarını anlattı, nasıl tüketilebileceğiyle ilgili önemli bilgiler verdi. İşte, kinoa nedir, faydaları nelerdir sorusu ile birlikte kinoa çayı hakkında detaylar

11.10.2021Sağlık
Yerelmasına yapılan haksızlıklara son verilsin

Yerelmasına yapılan haksızlıklara son verilsin!

Güneş gören her toprakta yetişebiliyor, içerdiği vitamin ve minerallerle sağlık dostu... Ama görünümü yüzünden ‘ayrımcılığa’ uğruyor, kimileri ağzına sürmüyor. Çorbadan cipse her şekle bürünebilen, çiğ bile yiyebildiğimiz yerelmasına iadei itibar zamanı gelmedi mi sizce de?

Kenevir nedir, ne işe yarar İşte, kenevirin kullanıldığı yerler

Kenevir nedir, ne işe yarar? İşte, kenevirin kullanıldığı yerler

Ülkemizde de yetiştirilen kenevir nedir, ne işe yarar merak konusu. Kozmetikten ilaç sektörüne kadar pek çok alanda kullanılan kenevirin tohumlarının yanı sıra yağı da sıklıkla kullanılıyor. Ancak kullanımında dikkat edilmesi gereken kenevir, uyuşturucu etkisinden dolayı öncesinde doktora danışılması öneriliyor. Peki, kenevir nedir, ne işe yarar? İşte, kenevirin kullanıldığı yerler…

8.10.2021Sağlık
Muz besin değerleri: 100 gr Muz kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Muz besin değerleri: 100 gr Muz kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Meyveler, kabuklu ve çoğu tatlı olan besinlerdir. Bazı meyveler de ekşi ya da mayhoş olabilir. İçerdikleri yüksek vitamin ve minerallerden dolayı gün içerisinde tüketilmesi gereken meyveler sağlık için oldukça yararlıdır. İçerisinde yüksek oranda besin maddesi içeren meyvelerden bir tanesi de muzdur. Peki muz besin değerleri nelerdir? 100 gr muz kaç kaloridir? Pratein ve karbonhidrat değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

Marul besin değerleri: 100 gr Marul kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Marul besin değerleri: 100 gr Marul kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Yeşillikler, her yemeğe yakışan ve sağlık içinde mutlaka tercih edilmesi gereken ürünlerdir. Genelde salata olarak tüketilen yeşillikler isteğe göre tek başına da tüketilebilir. Yeşilliklerin başında ise salatalarda bolca kullanılan marul gelmektedir. Marul hakkında en çok merak edilen ise 100 gr marul kaç kaloridir? Marul besin değerleri nelerdir? Protein ve karbonhidrat değerleri nedir tüm detayları ile derledik.

Mango besin değerleri: 100 gr Mango kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Mango besin değerleri: 100 gr Mango kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Meyveler, vitamin bakımından zengin olan besin kaynaklarıdır. Meyvelerin çoğu ağaçta yetişir ve kabuklu ürünlerdir. Ülkemizde çoğu meyvenin yetiştiriciliği yapılırken tropikal meyveler dış ülkelerden ithal edilmektedir. Tropikal meyveler arasında yer alan mango hakkında en çok merak edilen ise kaç kaloridir? Mango besin değerleri nelerdir? Mango protein ve karbonhidrat değeri kaçtır tüm detayları ile derledik.

Kabak buzlukta nasıl saklanır Dolmalık yeşil kışlık kabak buzlukta nasıl saklanır

Kabak buzlukta nasıl saklanır? Dolmalık yeşil kışlık kabak buzlukta nasıl saklanır?

Kabak, günümüzde en sık tüketilen gıdalardan bir tanesidir. Kabağın çeşitli yemekleri mevcut olmaktadır. Kabak ile yapılan her yemeğin birbirinden farklı lezzeti bulunmaktadır. Kabağın nasıl saklanabileceği de en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Sizin için kabağın buzlukta nasıl saklanabileceğini ve kabağın özelilerini derledik.

6.10.2021Aile
Yeşil Elma Besin Değerleri: 1 Yeşil Elma Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri

Yeşil Elma Besin Değerleri: 1 Yeşil Elma Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri

Meyve ve sebzeler sağlık açısından oldukça faydalı olan besin maddeleri olmaktadır. Yeşil elma da faydaları fazlaca olan meyvelerden birisi olarak ifade edilmektedir. Yeşil elma; vitamin, mineral, protein ve lif açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olmaktadır. Kanserden karaciğer sağlığına kadar çok çeşitli faydaları olan bir meyvedir. Peki, yeşil elma besin değerleri nelerdir? 1 yeşil elma kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

Kuru erik besin değerleri: 100 gr Kuru erik kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Kuru erik besin değerleri: 100 gr Kuru erik kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Yaz mevsiminde taze taze toplanan erikler kurutularak kışa hazırlanmaktadır. Kış mevsiminde tüketilen erik kuruları, hem sade hem de komposto olarak tüketilmektedir. Peki, kuru eriğin besin değeri nedir? 100 gr miktarda bulunan kuru eriğin kalori miktarı ne kadardır? Kurutulmuş eriğin protein ve karbonhidrat değerleri kaçtır tüm detayları ile derledik.

Ketçap Besin Değerleri: 100 Gr Ketçap Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Ketçap Besin Değerleri: 100 Gr Ketçap Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Besinlerin her birinin bir kalorisi bulunmaktadır. Günümüzde özellikle diyet yapan ve kilosuna dikkat eden kişiler yedikleri gıdaların kalorilerine dikkat etmektedir. Ketçap sıklıkla kullanılan bir besindir. Özellikle sos olarak kullanılmaktadır. Ketçap besin değerleri: 100 gr Ketçap kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nasıldır detayları ile derledik.

Tam buğday unu besin değerleri: 100 gr tam buğday unu kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Tam buğday unu besin değerleri: 100 gr tam buğday unu kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Son zamanlarda sağlıklı beslenmeye önem veren insanların sayısında artış olduğu görülmektedir. Hem kilo kontrolü için hem de sağlıklı beslenme alışkanlığını edinmek için insanlar tam buğday ununu tercih etmektedirler. Tam buğday unu sahip olduğu vitamin, mineral ve zengin lif içeriği ile beyaz una fark atmaktadır. İnsan sağlığına faydaları hayli fazla olan tam buğday unu sindirim sisteminden kalp sağlığına kadar vücudun birçok yerini hastalıklara karşı korumaktadır. Peki, tam buğday unu besin değerleri nelerdir? 100 gr tam buğday unu kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

Varak ne demek Varak kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Varak ne demek? Varak kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Dilimize Arapçadan geçmiş olan varak kelimesi, 15. yüzyılda literatüre girdi. Bu kelimenin çoğulu yapraktır. Hem ağaçların hem de kitap ve defterlerin yaprağına varak adı verilir. Altın renkli ve yaldızlı varaklar dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır. Bunun dışında özel işlemlerden geçirilerek üretilen ve kullanıcıların beğenisine sunulan lif ve rulo yaprak çeşitleri de mevcuttur. Varak ne demek, TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile sizler için derledik.

5.10.2021Sözlük
Armut Besin Değerleri: 1 Armut Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Armut Besin Değerleri: 1 Armut Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Diyetlerde besinlerin kalorileri merak konusu olmaktadır. Meyveler de diyetler de sıklıkla tüketildiği için kalorileri merak konusu olmaktadır. Armudun kalorisi de insanlar tarafından merak edilmektedir. Armut besin değerleri: 1 Armut kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nelerdir detayları ile derledik.

Bakla Besin Değerleri: 100 Gr Bakla Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Bakla Besin Değerleri: 100 Gr Bakla Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Taze bakla insan sağlığı açısından son derece faydalı sebzeler arasında yer almaktadır. Özellikle diyet yapan ve kilosuna dikkat eden kişilerin yemesi gerekmektedir. Pek çok kişi baklanın kalorisini merak etmektedir. Bakla besin değerleri: 100 gr Bakla kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nasıldır detayları ile derledik.

Ananas Besin Değerleri: 100 Gr Ananas Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Ananas Besin Değerleri: 100 Gr Ananas Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Her besinin kalorisi bulunmaktadır. Bu kaloriler besinlerin içerisinde yer alan enerjileri ifade etmektedir. Her kişinin günlük olarak tüketmesi gereken bir miktar kalori vardır. Ananas besin değerleri: 100 gr Ananas kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nelerdir detayları ile delredik.

Fıstık Besin Değerleri: 100 Gr Fıstık Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Fıstık Besin Değerleri: 100 Gr Fıstık Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Gıda endüstrisi, önemini hiçbir zaman kaybetmeyen ve insan yaşamının devam ettirilebilmesi için gerekli olan bir durumdur. Gıda, besleyicilik bakımından vücut için gerekli olurken lezzet bakımından da damağa hitap etmesi beklenir. Fıstık, hem besleyici hem de lezzetli bir üründür. Peki, fıstık besin değerleri nelerdir? 100 gr fıstık kaç kaloridir? Protein ve karbonhidrat değeri nedir tüm detayları ile derledik.

Göz tansiyonu nasıl düşer Göz tansiyonu yükselince ne olur, kaç olursa kör eder

Göz tansiyonu nasıl düşer? Göz tansiyonu yükselince ne olur, kaç olursa kör eder?

Gizli şekilde ilerleme potansiyeline sahip olan göz tansiyonu, kronik olarak seyreden müzmin hastalıkları içerisinde yer almaktadır. İleri durumlarda körlük ile karşı karşıya bırakabilecek bir rahatsızlık olmasının yanı sıra, göz tansiyonu düşürmek için ele alınması gereken bazı hususlar mevcuttur. Peki göz tansiyonu nasıl düşer? Göz tansiyonu yükselince ne olur, kaç olursa kör eder? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Tahıl ürünlerinde biyoçeşitlilik desteklerle artıyor

Tahıl ürünlerinde biyoçeşitlilik desteklerle artıyor

TÜBİTAK, 2002'den bu yana nohut, arpa, buğday gibi ürünler için sanayi kesimine 110 milyon lira, üniversitelere ve kamuya 255,1 milyon lira hibe desteği sağladı. Söz konusu ürünlerin ıslah çalışmaları kapsamında ise toplamda 70,5 milyon lira destek verildi.

3.10.2021Ekonomi
Dumbbell Hammer Curl Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Dumbbell Hammer Curl Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Dumbbell Hammer Curl Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Dumbbell Hammer Curl Hareketi Hangi Kasları Ve Nereyi Çalıştırır

Dumbbell hammer curl hareketi, fitness yapmaya başlayacakların merak ettiği hareketlerden bir tanesidir. Sizin için dumbbell hammer curl egzersizinin ne olduğunu, faydalarını, nasıl yapıldığını, ne işe yaradığını ve hangi kasları geliştirdiğini inceledik. Bu egzersize alternatif olan diğer hareketleri, yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini detayları ile derledik.

1.10.2021Spor Arena
Üzüm suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Kuru, yaş, çekirdekli ve kırmızı üzümün cilde, vücuda ve karaciğere faydaları

Üzüm suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Kuru, yaş, çekirdekli ve kırmızı üzümün cilde, vücuda ve karaciğere faydaları

Üzümün kurutulmuş haline kuru üzüm ismi verilir. Kuru üzümün insan vücuduna çok sayıda faydası vardır. Faydaları saymakla bitmeyen bu mucizevi besin, halk arasında kan yapıcı etkisi olduğundan dolayı ülkemizde tüketimi çok yaygındır. Mucizevi bir besin olan kuru üzüm, içinde yer alan vitaminler, mineraller ve antioksidanlar bulunduran besin doğanın bize sunduğu bir hediyedir. Üzüm suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir detayları ile derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Portakal suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Portakal suyu içmenin ve kullanmanın cilde ve saça faydaları

Portakal suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Portakal suyu içmenin ve kullanmanın cilde ve saça faydaları

Portakal suyu özellikle herkesin bildiği gibi C vitamini deposudur. Tabii aynı zamanda birçok mineral ve vitamin katkısı ile beraber, sağlık açısından önemli bir yere sahiptir. Portakal suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Portakal suyu içmenin ve kullanmanın cilde ve saça faydaları üzerine merak edilen bilgileri derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Lahana suyu faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır Lahana suyu zayıflatır mı ve neye iyi gelir

Lahana suyu faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır? Lahana suyu zayıflatır mı ve neye iyi gelir

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve çok sıklıkla tercih edilen lahana suyu, hem kolay bir şekilde kilo vermeye hem de sağlıklı olmaya yardımcı olduğundan çok sık tüketilmektedir. Lahana suyunun kaynatılıp tüketilmesi hem rahatsızlıkları gidermekte hem de bir başka açısından vücut içerisindeki ödemleri yok etmektedir. Peki, lahana suyu faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır? Lahana suyu zayıflatır mı ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Kızılcık suyu nasıl yapılır ve kaynatılır Evde kızılcık suyu yapımı ve tarifi

Kızılcık suyu nasıl yapılır ve kaynatılır? Evde kızılcık suyu yapımı ve tarifi

Günümüzde kızılcığın birbirinden önemli faydaları bulunmaktadır. Önemli bir antioksidan deposu olan kızılcık suyu nasıl yapılır diye merak ediliyor. Kızılcık suyu nasıl yapılır ve kaynatılır? Evde kızılcık suyu yapımı ve tarifi nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Hurma suyu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır Hurma suyunun cilde ve vücuda faydaları

Hurma suyu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır? Hurma suyunun cilde ve vücuda faydaları

Besinlerin suları birbirinden farklı hastalıklara şifa olmaktadır. Özellikle hurma suyunun içeriğindeki lif nedeniyle vücuda yararları da saymakla bitmez. Hurma suyu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır? Hurma suyunun cilde ve vücuda faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Hindistan cevizi suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Hindistan cevizi suyunun saça, cilde ve yüze faydaları

Hindistan cevizi suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Hindistan cevizi suyunun saça, cilde ve yüze faydaları

Hindistan cevizi suyu; insan vücudunun belli dönemlerde alması gereken sıvılar içerisinde bulunmaktadır. Hindistan cevizi suyu; tropikal bir meyve olup, her yaş aralığının tüketebileceği bir meyve türüdür. Peki, Hindistan cevizi suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Hindistan cevizi suyunun saça, cilde ve yüze faydaları nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Elma suyunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Elma suyunun cilde, yüze ve saça faydaları

Elma suyunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Elma suyunun cilde, yüze ve saça faydaları

Her bir besinin birbirinden önemli faydaları bulunmaktadır. Elma suyunun da yararları saymakla bitmez. Elma suyu güçlü antioksidandır. Elma suyunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Elma suyunun cilde, yüze ve saça faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Elma suyu nasıl yapılır, sıkılır ve hazırlanır Elma suyu konsantresi yapımı ve tarifi

Elma suyu nasıl yapılır, sıkılır ve hazırlanır? Elma suyu konsantresi yapımı ve tarifi

Meyveler çiğ olarak tüketilebildiği gibi suyu sıkılarak da içilebilir. Özellikle elma suyunun yapımı çok merak ediliyor. Elma suyu nasıl yapılır, sıkılır ve hazırlanır? Elma suyu konsantresi yapımı ve tarifi nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Brokoli suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Haşlanmış ve kaynamış brokoli suyunun faydaları

Brokoli suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Haşlanmış ve kaynamış brokoli suyunun faydaları

Brokoli insan sağlığı açısından fazlası ile yararlı ve önemli olan bir bitki türüdür. Özellikle kalp rahatsızlığı, bağırsak sorunları ve kanser gibi hastalıkların tedavi süreçlerinde önemli bir yer almaktadır. Kolesterol, diyabet, tansiyon gibi hastalıkların önlenmesinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Peki, Brokoli suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Haşlanmış ve kaynamış brokoli suyunun faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
İncir Sütünün Faydaları Nelerdir İncir Sütü Ne İşe Yarar, Cilde Nasıl Uygulanır

İncir Sütünün Faydaları Nelerdir? İncir Sütü Ne İşe Yarar, Cilde Nasıl Uygulanır?

Uzun yıllar boyunca Kızılderililer pek çok meyvenin faydalarından yararlandılar. İncirde bunlardan biriydi. Fakat sadece meyveyi yemekle kalmaz aynı zamanda sütünden de pek çok fayda sağlarlardı. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Haşhaşın Faydaları Nelerdir Haşhaş Ezmesinde Hangi Vitaminler Bulunur, Ne İşe Yarar

Haşhaşın Faydaları Nelerdir? Haşhaş Ezmesinde Hangi Vitaminler Bulunur, Ne İşe Yarar?

Haşhaş, Asya veya Hint haşhaş tohumları olarak da bilinir ve mutfakta kullanılır. Nötr bir tada sahip olan haşhaşın pek çok faydası vardır. Haşhaşın faydalarından ve içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller hakkında detayları derledik.

Kıvırcığın faydaları nelerdir Kıvırcık Marul ne işe yarar, bağırsakları çalıştırır mı

Kıvırcığın faydaları nelerdir? Kıvırcık Marul ne işe yarar, bağırsakları çalıştırır mı?

Bütün yemeklerin yanına konulabilen ve sık sık tüketilen bir sebze türü olan kıvırcık marul, büyük ölçüde şifa deposu olmaktadır. Göbek salataya göre iki kat daha çok protein, üç kat daha çok K vitamini, dört kat daha çok demir ve on yedi kat daha çok A vitamini içeren kıvırcık için uzmanlar bahsedilen zengin içeriğinin beraberinde çeşitli hastalıklara karşı da bir kalkan görevi gördüğünü belirmiştir. Sizin için kıvırcık marulun ne demek olduğunu, kıvırcık marulun faydalarını, bağırsakları çalıştırıp çalıştırmadığını, neye iyi geldiği ve hangi hastalıklara karşı koruma sağladığını derledik.

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir, Kolesterol İçin Kullanılır Mı Keten Tohumu Ne İşe Yarar

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir, Kolesterol İçin Kullanılır Mı? Keten Tohumu Ne İşe Yarar?

Keten tohumu insan vücudu için oldukça yararlıdır. Pek çok insan, tohumun dış kabuğunun sindirilmesi zor olduğu için keten tohumu karışımını öğütülmüş keten tohumu veya keten tohumu yağı şeklinde temin eder. Peki, keten tohumunun yararları nelerdir, bahsedildiği gibi kolesterole etkileri nasıldır ve nelere iyi gelir tüm detayları ile derledik.

Patlıcanın Faydaları Nelerdir Patlıcan Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Patlıcanın Faydaları Nelerdir? Patlıcan Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Patlıcanın mineral ve vitamin içeriği bir hayli geniş olmaktadır. C vitamini, B6 vitamini, K vitamini, niasin, tiamin, magnezyum, fosfor, manganez, bakır, folik asit, potasyum ve lif kaynaklarını içermektedir. Sizin için patlıcanın ne demek olduğunu, faydalarını, patlıcanın ne işe yaradığını ve hangi hastalıklara iyi geldiğini derledik.

Tarhananın Faydaları Nelerdir, Zayıflatır Mı Tarhana Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Tarhananın Faydaları Nelerdir, Zayıflatır Mı? Tarhana Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Türkiye'nin neredeyse tüm yörelerinde kış mevsimine girmeden hemen önce hazırlanan kışlık yiyecekler arasında alan tarhananın faydaları saymakla bitmiyor. Vitamin ve mineral bakımından çok zengin olan tarhana çorbası, yoğurt, buğday unu, maya, domates, soğan, biber, sarımsak ve çeşitli baharatlar yoğrulduktan sonra kurutulması ile elde edilen çok besleyici bir çorbadır. Tarhananın faydaları nelerdir, zayıflatır mı sizler için derledik.

Mürdüm Eriği Faydaları Nelerdir Mürdüm Eriği Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Mürdüm Eriği Faydaları Nelerdir? Mürdüm Eriği Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Erik ağacı oldukça kolay yetişebilen ve çok fazla bir bakım istemeyen ağaçlardan bir tanesi olmaktadır. Bununla birlikte birbirinden farklı lezzete ve niteliğe sahip çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden bir tanesi de mürdüm eriği olmaktadır. Sizin için mürdüm eriğinin faydalarını, hangi hastalıklara iyi geldiğini ve mürdüm eriğinin ne işe yaradığını derledik.

Kadınlarda Kısırlık ve Beslenme İlişkisi

Kadınlarda Kısırlık ve Beslenme İlişkisi

Kilo artışının kadınlarda kısırlığa neden olabildiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Tuba Kayan Tapan, kısırlık ve beslenme hakkında önemli bilgiler aktardı.

Yazar Sonuçları

Şişkinlikten kurtaracak 3 günlük çay detoksu

Vücutta rahatsızlık yaratan şişkinlikten kurtulmak mümkün. Bunun için uzman diyetisyen tarafından hazırlanmış 3 günlük çay detoksunu deneyebilirsiniz. Bu süreçte normal yemek düzeninizi sürdürebilirsiniz.

17.10.2021

Süper besinleri tanıyalım

Dengeli ve yeterli beslenmek için sofralarımızda mutlaka yer vermemiz gereken süper besinlere göz atalım. Hem bedensel hem de zihinsel sağlığımızda fark yaratacaklar.

16.10.2021

Enfes Bir Rustik Tat: Taze İncirli Galette

Yaz mevsiminin gözde meyvelerinden incirler Ağustos ayıyla birlikte tezgahlarda bolca yerini aldı. Bize de tadına doyamadığımız incirleri taze taze yemenin yanı sıra hangi tariflerde kullanacağımızı düşünmek kaldı. Günümüzde çoğu meyveyi her mevsimde bulmak mümkün oluyorken incir konusunda aynı şansa sahip olamıyoruz ne yazık ki. İncir mevsiminin de sonlarına yaklaşırken tadına doyabilmek için sizinle enfes bir tarif paylaşmak istedim.

14.10.2021

10 Maddede keten tohumunun faydaları

Keten tohumu, alfa-linolenik asit (ALA) açısından oldukça zengin olup, sofralarımızda baharat olarak yer alarak, mucizevi özelliklere sahip bir bitkidir. Ancak yalnızca ALA içeriği yüksek olarak değerlendirmeyin. Keten tohumunun faydaları saymakla bitmez...

13.10.2021

Her derde deva!

Beyaz ekmek yerine kepekli veya yulaflı ekmeği, pirinç yerine bulguru tercih edin. Öğünlerinizde bol salata, bir porsiyon pişmiş sebze ve kabuğuyla birlikte taze meyve olsun, haftada 3-4 porsiyon kuru baklagil yemeyi ihmal etmeyin. Bu sayede sofranız lif açısından çok zengin olur; daha uzun süre tok kalırsınız ve kan şekeri seviyeniz daha dengeli hale gelir.

9.10.2021