EKSTRA
MENÜ

Ayak Bakımı

Ayak Bakımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ayak Bakımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 793 Ayak Bakımı haberi bulunmuştur.

Ayak Bakımı Haberleri

Aynı Ayakkabıyı 2 Gün Üstü Üste Giymeyin Ayaklara 10 Önemli Kış Bakımı

Aynı Ayakkabıyı 2 Gün Üstü Üste Giymeyin! Ayaklara 10 Önemli Kış Bakımı

Estetik kaygılar nedeniyle yaz aylarında özen gösterdiğimiz ayaklarımıza, kış mevsiminde daha az ön planda olmaları nedeniyle genellikle aynı çabayı sarf etmiyoruz.

29.01.2021Kişisel Bakım
‘Kısıtlamaların gevşetilmesi gerçekçi olamaz’

‘Kısıtlamaların gevşetilmesi gerçekçi olamaz’

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı olarak ilkbahar aylarında alınan önlemleri eleştirdiği için Başbakan Angela Merkel tarafından azarlanan Armin Laschet, Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkanı olduktan sonra görüş değiştirdi. Laschet şimdi önlemlerin tartışılmasına bile karşı çıkıyor.

25.01.2021Avrupa
Bu Çareler Mutfağınızda Saklı… Çatlak Topukları Onarmanın 9 Harika Yolu

Bu Çareler Mutfağınızda Saklı… Çatlak Topukları Onarmanın 9 Harika Yolu

Topuklardaki çatlaklar yüzünden özellikle de kadınlar büyük sorun yaşıyor. Açık ayakkabılar giymeyi ve gönül rahatlığıyla çorabı çıkarmayı engelleyen bu görüntü bazılarını fazla rahatsız ediyor olabilir. Cildimize bakım yapmak için çok fazla vakit harcarken, ayak bakımı genelde görmezden geliniyor. Peki çatlak topuklardan kurtulmak için neler yapılabilir?

12.01.2021Kişisel Bakım
Podolog nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Podolog Olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Podolog nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Podolog Olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Podolog, kişisel bakım denildiğinde sık kullanılan bir kelimedir. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan bir kelimedir. Bu yazıyı okuduğunuzda podolog kelimesinin anlamını öğrenerek sizde artık istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Sizler için podolog nedir? Ne iş yapar detaylı bir şekilde derledik.

22.12.2020Meslekler
Türkiye’de diyabet görülme yaşı 5 yıl geriledi

"Türkiye’de diyabet görülme yaşı 5 yıl geriledi"

Türkiye Diyabet, Hipertansiyon, Obezite ve Endokrinolojik Hastalıklar Prevalans Çalışması-II (TURDEP-II) sonuçlarına göre Türk erişkin toplumunda diyabet görülme sıklığı yüzde 13.7’ye ulaştığını belirten Öğr. Gör. Özlem Karagöl, "Sonuçlara göre 40-44 yaş grubundan itibaren nüfusun en az yüzde 10’u diyabetli ve bu veriler Türkiye’de diyabetin 1998 yılına göre yaklaşık olarak 5 yaş daha erken başladığını gösteriyor" dedi.

13.11.2020Sağlık
Her 30 saniyede 1 kişi, diyabet nedeniyle ayağını kaybediyor

Her 30 saniyede 1 kişi, diyabet nedeniyle ayağını kaybediyor

MODERN çağın hastalığı diyabetin, ayak komplikasyonları nedeniyle dünyada her 30 saniyede bir ayak kaybı yaşandığını belirten Doç. Dr. Enes Duman, diyabetli hastaların yüzde 25'inde diyabetik ayak yarası geliştiğini, bu hastaların yaklaşık yarısının ayaklarını kaybettiğini söyledi.

3.11.2020Sağlık
1. Sınıf Hayat Bilgisi Kişisel Bakım konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Kişisel Bakım konu anlatımı

Hayatımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmemiz için kişisel bakım çok önemlidir. Sadece kendi sağlığımız değil ayrıca çevremizdeki insanlarla daha iyi iletişim kurabilmek için, kişisel bakımımıza her zaman özen göstermeliyiz. Şimdi kişisel bakım için neler yapmamız gerekiyor bunları öğrenelim. İşte 1. sınıf hayat bilgisi kişisel bakım konu anlatımı.

11.09.20201. SINIF
Bakımlı Ayaklar: Evde Pedikür Rehberi

Bakımlı Ayaklar: Evde Pedikür Rehberi

Ayak bakımı, el bakımında biraz daha zordur. Bu yüzden de çoğu zaman ayaklarımıza bakım yapmayı ihmal ederiz. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz ayak bakımı ve pedikür ipuçlarını anlatıyoruz.

24.07.2020Kişisel Bakım
Avusturya’da okullar, restoran ve kafeler açılıyor

Avusturya’da okullar, restoran ve kafeler açılıyor

Avusturya 15 Mayıs tarihinden itibaren kademeli olarak okulları, restoran ve barları açacak. Ancak maske taşıma, sosyal mesafe ve müşteri sayısının sınırlı tutulması şartı var.

21.04.2020Avrupa
Nelere dikkat edeceğiz

Nelere dikkat edeceğiz!

Almanya koronavirüs yayılmasına karşı yeni sıkı önlemler aldı. Bu önlemlere uymayanlara çok ağır cezalar var. Önlemler nerde ve nasıl geçerli?

23.03.2020Avrupa
Tırnak mantarı belirtileri nelerdir Tırnak mantarına ne iyi gelir Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Tırnak mantarı belirtileri nelerdir? Tırnak mantarına ne iyi gelir? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Tırnak mantarı gösterdiği belirtiler dolayısıyla çok yıpratıcı bir etkiye sahip olmaktadır. Bulaşıcı olması dolayısıyla çok dikkatli olunası gereken tırnak mantarı, tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Peki, tırnak mantarı belirtileri nelerdir? İşte, tırnak mantarına iyi gelen tedavi yöntemleri hakkında bazı bilgiler

9.12.2019Sağlık
‘Cengaver’li ders

‘Cengaver’li ders

Samsun’da, Gelemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğreniciler, dersleri ‘Cengaver’ adını verdikleri konuşan maket at üzerinde uygulamalı olarak işliyor.

5.10.2019Eğitim
Çatlamış Ayaklar İçin 5 Doğal Çözüm

Çatlamış Ayaklar İçin 5 Doğal Çözüm

Kuru ve çatlamış topuklu ayakkabılar, kuru havanın veya ayak bakım eksikliğinin bir sonucudur. Tıpkı vücudumuz ve yüzümüz gibi ayaklarımızın da bakıma ihtiyacı vardır. Eğer ayaklarınız kuruduysa ve çatladıysa evde yapacağınız basit bakımlarla yumuşacık ayaklara sahip olabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz doğal bakım kürleri

Evde yapabileceğiniz doğal bakım kürleri

Kapalı ayakkabılar içinde gün boyu havasız kalan ayaklarımızın bakımı ve sağlığı çok önemlidir. Ayak sağlığımıza dikkat etmezsek çatlar, egzama vb. deri hastalıkları oluşabilir. Ayaklarınız için düzenli bakımı alışkanlık haline getirin.

26.08.2019Kişisel Bakım
Ayakkabınızdaki kötü kokulardan bu yöntemlerle kurtulun

Ayakkabınızdaki kötü kokulardan bu yöntemlerle kurtulun

Yaşam temposunun yoğun olması, uzun süre ayakta durmak, yürümek, spor yapmak ve bunun gibi pek çok günlük aktivite sırasında ayaklar terler ve ayakkabılarda kötü kokuların oluşmasına sebep olabilir.

18.08.2019Kisisel Bakim
Yüksek Topuklu Ayakkabılar Nasıra Neden Olur mu

Yüksek Topuklu Ayakkabılar Nasıra Neden Olur mu?

El ve ayakta basma ve sürtünmeye bağlı deri bölgelerinde meydana gelen nasırlar derinin kendi kendini koruma mekanizmasıdır. El ve ayak gibi bölgelerde derinin sürekli sürtünerek zamanla kalınlaştığını ve ağrıya neden olduğunu belirten Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın, nasır oluşumunda topuklu ayakkabının etkisinden bahsetti.

Yaz aylarında ayak bakımını ihmal etmeyin

Yaz aylarında ayak bakımını ihmal etmeyin

Yaz geldiğinde şüphesiz hepimiz ağır botları ve kalın ayakkabıları rafa kaldırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm kış boyunca çoraplar ve ayakkabılar içinde hapsolan ayaklarımızsa, rengarenk sandalet ve terliklerle buluşmanın rahatlığını yaşıyor. Peki, ayaklarımız buna ne kadar hazır? Dermatoloji Uzmanı Dr. Hicran Ercan Diker, yaz aylarında yapılacak ayak bakımıyla ilgili bilgiler paylaşıyor.

27.06.2019Sağlık
Hem diyabetini geçti hem de rakiplerini... Beş kıtada, beş ultra maraton koştu

Hem diyabetini geçti hem de rakiplerini... Beş kıtada, beş ultra maraton koştu

Tip 1 diyabet hastası Gürkan Açıkgöz (47), beş kıtada beş ultra maratonda koştu. Sadece zorlu parkurlarda rakiplerine karşı yarışmakla kalmadı, insülin, beslenme ve fiziksel aktivite dengesini koruyarak zaman zaman zorluk çıkaran hastalığını da geçti. Açıkgöz, 2018-2019’da beş ultra maratonu tamamlayıp ‘Kıtalar Koşucusu’ unvanını alan dördüncü koşucu oldu.

25.06.2019Gündem
Tırnak batması neden olur Evde nasıl tedavi edilir

Tırnak batması neden olur? Evde nasıl tedavi edilir?

Genellikle rahatsız ayakkabı, yanlış tırnak kesme gibi nedenlerden kaynaklanan tırnak batması günlük yaşamı büyük ölçüde etkiliyor. Peki, tırnak batmasına ne iyi geliyor? Tırnak batması evde tedavi edilir mi?

17.04.2019Sağlık
Güzelliğin Kalbi İstanbul’da Atıyor

Güzelliğin Kalbi İstanbul’da Atıyor

Bu yıl 30. kez sektörü buluşturan Güzellik&Bakım fuarı açıldı. 520 markanın katılımıyla gerçekleşen fuar, ilk gününde altı binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

2019 Yaz Trendi: Kalıcı Fondöten Etkisi

2019 Yaz Trendi: Kalıcı Fondöten Etkisi

Lekeleri kapatan, cilt tonunu eşitleyen, akmayan, çıkmayan ve bir yıl boyunca kullanılan kalıcı fondöten etkisi uygulamasına ilgi artıyor.

28.02.2019Makyaj
Gerçek antiaging nasıl algılanmalı

Gerçek antiaging nasıl algılanmalı?

Yaş almaya başladığımızda, yaşlanma etkilerini azaltmanın yollarını arıyor, her yeni gün yeni bir uygulama ile karşılaşıyoruz. Gerçekte ise antiaging uygulamalarının, bir “sağlıklı yaşama biçimi” olarak algılanması gerektiğine dikkat çekiliyor.

28.02.2019Advertorial
Soğuk Havalarda Cildi Korumanın 10 Yolu

Soğuk Havalarda Cildi Korumanın 10 Yolu

Soğuk hava, kuru hava, kalorifer, yünlü kıyafetler en çok cildimizi etkiliyor. Cilt bakımı denildiğinde akla sadece yüz geliyor, oysa el, ayak ve tırnak olmak üzere tüm deri hücrelerini kapsıyor. Medikal Estetik Uzmanı Biyolog Mehmet Kandil, soğuk havalarda cildi korumanın 10 yolunu anlattı.

17.01.2019Kişisel Bakım
Şeker hastalığı (Diyabet) nedir

Şeker hastalığı (Diyabet) nedir?

Diyabet halk dilinde bilinen adıyla şeker hastalığı, kandaki şeker düzeyini dengeleyen insülin hormonunun; eksikliği ve/veya yeterince salgılanmasına rağmen, vücutta kullanılamaması sonucu oluşan kronik metabolizma bozukluğudur. Dolaşımdaki şekerin hücre içine girememesi kan şekerinin yükselmesine ve böbreklerden süzülerek idrarla atılmasına neden olur. İşte, şeker hastalığıyla ilgili diğer detaylar

6.12.2018Sağlık
Kış Aylarında Ayakkabı Seçimi Doğru Yapılmalı

Kış Aylarında Ayakkabı Seçimi Doğru Yapılmalı

Kışın kapalı ayakkabılar içerisinde havasız kalarak kuruyan ayaklar, kötü kokulardan deri hastalıklarına kadar birçok rahatsızlığı beraberinde getiriyor. Özellikle kış aylarında gün boyu bot ve çizme içinde kalan ayakların, uzun vadede ayak sağlığına ciddi zararlar verebildiğini Dermatoloji Uzmanı Dr. Rukiye Kaymaz, sizler için anlattı...

Çorapla yatağa girmeyin

Çorapla yatağa girmeyin

Çorapla yatağa girmek zararlı mı? Uyurken çorap giymek ayak sağlımızı tehdit eder mi? İşte bu alışkanlığın zararlarını Dermatoloji Uzmanı Dr. Kerem Baykal anlatıyor.

20.10.2018Sağlık
200 TLyi buluyor İşte bedelli askerin çantasında olması gerekenler

200 TL'yi buluyor! İşte bedelli askerin çantasında olması gerekenler

Bedelli askerlik düzenlemesinde yer alan 28 günlük askerlik detayı binlerce gence kışla kapısını aralayacak. Peki düzelemeden yararlanacakların 28 günlük askerlik için nelere ihtiyacı olacak. İşte bedelli askerin çantasında olması gerekenlerin listesi…

21.07.2018Gündem
Dr.C.Tuna Ayak Bakım Serisi Yaz Boyu Sizinle

Dr.C.Tuna Ayak Bakım Serisi Yaz Boyu Sizinle

Bütün günün yorgunluğunu çeken, vücudun ağırlığını taşıyan ayaklarınız Farmasi’nin Dr.C.Tuna Ayak Bakım Serisi ile bu yaz eşsiz bir bakıma kavuşuyor. Kış mevsimi boyunca botlar, ayakkabılar ve kalın çoraplar yüzünden yıpranan ayaklar, sıcak yaz günlerinin gelmesiyle birlikte sandalet ve babetler ile tekrar buluşmaya başladı. Şık, bakımlı ve güzel ayaklara sahip olmak isteyenler için Farmasi, Dr.C.Tuna Ayak Bakım Serisi etkin bir bakım sunuyor.

5.07.2018Alışveriş
Gün boyu bot ve çizme içinde kalan ayaklara dikkat

Gün boyu bot ve çizme içinde kalan ayaklara dikkat!

Kış mevsiminin en büyük handikaplarından biri de ayak sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz etkilerdir. Gün boyu kalın çorap ve botların içinde kalan ayaklar, nefes alamadığı gibi şişme ve cilt kuruluğu gibi problemlerle yüzleşmek zorunda kalıyor. Üstelik tırnak batması, nasır ve topuk çatlağı oluşumunu tetikleyen kış mevsiminde ayak sağlığımız için dikkat etmemiz gereken unsurlar çok daha fazla önem kazanıyor. Ayak sağlığına dair detayları ve dikkat edilmesi gereken unsurları,Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Ortak anlatıyor.

18.02.2018Sağlık
Yeni ayakkabılarınızın vurmaması için 6 yöntem

Yeni ayakkabılarınızın vurmaması için 6 yöntem

O ayakkabıyı görür görmez adeta aşık oldunuz ve dükkandan alıp, çıkarken bile hemen ayağınıza geçirmek istediniz. Ancak o da ne? Tabii ki her yeni ayakkabı gibi ayağınızı vuruyor. Ne olacak şimdi? O canım ayakkabılarla gönlünüzce gezebilmek için açılmasını mı bekleyeceksiniz. Tabii ki hayır!

Yazar Sonuçları

Güzel bir yıl olsun

Her yeni yıl başlangıcında hepimiz daha iyi bir yaşam için planlar yaparız. Bu yıl hepimizin ilk dileği, pandeminin bir an önce bitmesi ve normal yaşantımıza dönmek. Peki 2021’in daha güzel bir yıl olması ve daha güzel yaş almak için neler yapabiliriz?

4.01.2021

Ayaklar da İlgi İster!

Günün bütün yükünü taşıyan ayaklarımızı, kış aylarında daha mı çok ihmal ediyoruz. Ne dersiniz?  

21.12.2020

Ayak ve topuklara ev yapımı bakım zamanı

Tüm yükümüzü çeken ayaklar, çoğu zaman ihmal ettiğimiz topuklar… Çok basit önlemler ve evde hazırlanacak karışımlarla ayak sağlığını korumak nasırlardan, çatlaklardan, mikrop ve kötü kokudan arındırmak mümkün… Nasıl mı?

9.06.2020

Özlenen estetikler

Geçen hafta normal yaşama dönmek adına bazı sektörlerde hareketlenmeler başladı. Estetik sektörü de yeni düzene “merhaba” dedi.

18.05.2020

MERHABA MASKELİ GÜNLER

İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde geleneklerimizden yola çıkarak temizliğin önemini hatırladık. Son zamanlarda maske kullanırken de bazı önemli detayları gözden kaçırmayalım...

7.04.2020

Dost başa bakar, siz de ayağınıza bakın!

Tüm gün ağırlığımızı taşıyan ayaklarımızın bakımını ihmal ettiğimiz doğrudur. Ayakkabı içerisinde saatlerce havasız kalan ayaklarımızda terleme sonrasında da koku gibi istenmeyen nahoş durumlar yaşanabiliyor. Bu tarz sorunları çözmenin kolay ve sağlıklı yöntemleri bulunuyor. İşte o çözümler…

26.08.2019