EKSTRA
MENÜ

Ayakkabi

Ayakkabi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ayakkabi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.693 Ayakkabi haberi bulunmuştur.

Ayakkabı; ayakların yer ile direk temasını keserek yabancı maddelerden ve değişik hava koşullarından koruyan, bunun yanı sıra şıklığı tamamlayan her türlü ayak giyeceği. Bot, çizme, sandalet, topuklu, spor ayakkabı, iskarpin gibi pek çok farklı türü vardır. Genelde "taban" adı verilen alt parça ile "saya" denen üst parçadan oluşur. Ayakkabının yer ile temasında dolayı yıprandığı için taban daha dayanıklı ve kalın bir malzeme kullanılarak yapılır. Ayağı saran saya ise deri, kumaş gibi daha ince bir malzemeden yapılır.

Ayakkabı modelleri çağlar boyunca çok çeşitlilik göstermiştir. Bunun başlıca nedeni ayakkabıların tropikal iklimden soğuk iklime kadar değişen farklı coğrafyalara ve modaya uygun yapılmasıdır.

Devamı..

Ayakkabi Haberleri

Almanyada perakende satışlar düştü

Almanya'da perakende satışlar düştü

Almanya'da reel perakende satışlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgası nedeniyle tedbirlerin sıkılaştırıldığı ocakta bir önceki aya göre yüzde 4,5 geriledi.

2.03.2021Ekonomi
Sultangazide ayakkabı hırsızlığı Şüpheliyi böyle yakaladılar

Sultangazi'de ayakkabı hırsızlığı! Şüpheliyi böyle yakaladılar

İstanbul Sultangazi'de 6 aydır farklı mahallerdeki apartmanlara girerek ayakkabı çalan şüpheli, vatandaşlar tarafından yakalandı. Hırsızlık anları binaların güvenlik kameralarına yansıdı.

2.03.2021Haber
6 aydır mahallenin kâbusu oldu Apartmanlara girip... Vatandaşlar böyle yakaladı

6 aydır mahallenin kâbusu oldu! Apartmanlara girip... Vatandaşlar böyle yakaladı

İstanbul Sultangazi'de 6 aydır farklı mahallerdeki apartmanlara girerek ayakkabı çalan şüpheli, vatandaşlar tarafından yakalandı. Hırsızlık anları binaların güvenlik kameralarına yansıdı.

2.03.2021Gündem
Hane halkı tüketim harcamaları yüzde 10.8 arttı

Hane halkı tüketim harcamaları yüzde 10.8 arttı

Türkiye'de hane halkı yurt içi tüketim harcamaları, 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 10,8 artarak 2,9 trilyon lirayı aşarken Kovid-19 salgınının tüketim tercihlerinde farklılıklara neden olduğu görüldü

2.03.2021Ekonomi
Son 2.5 ay... WhatsApp kullanıcılarını neler bekliyor

Son 2.5 ay... WhatsApp kullanıcılarını neler bekliyor?

WhatsApp’ta gizlilik sözleşmesini kabul etmek için son tarih 15 Mayıs. Bu tarihten sonra sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar mesaj alamayacak ve gönderemeyecek. Peki ya sonra?

2.03.2021Gündem
Tokkal ailesinin katil zanlısı Mehmet Şerif Boğanın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı

Tokkal ailesinin katil zanlısı Mehmet Şerif Boğa'nın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı

Eskişehir'de İlkay - Emel Tokkal çifti ile 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk'u evlerinde bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Şerif Boğa’nın (29) evinde bulunan çorap ve ayakkabıdaki kan örnekleri, Tokkal ailesinin kan örnekleriyle eşleşti. İfadelerinde suçlamayı kabul etmeyen Boğa’nın Tokkal ailesinin evine girişi ile çıkışını gösteren güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkarken, zanlının kendisine inşaat işçisi görüntüsü verdiği, 73 dakika kaldığı evde cinayetlerin ardından kanlı pantolonunu İlkay Tokkal’ın pantolonuyla değiştirdiği belirlendi. Boğa, cansız bedenlerin bulunmasının ardından olay yerinde gözyaşı dökmüştü.

1.03.2021Haber
Tokkal ailesi katledilmişti Cani Mehmet Şerif Boğa’nın görüntüleri ortaya çıktı

Tokkal ailesi katledilmişti! Cani Mehmet Şerif Boğa’nın görüntüleri ortaya çıktı

Eskişehir'de İlkay - Emel Tokkal çifti ile 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk'u evlerinde bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Şerif Boğa’nın (29) evinde bulunan çorap ve ayakkabıdaki kan örnekleri, katledilen ailenin kan örnekleriyle eşleşti. Suçlamayı kabul etmeyen Boğa’nın, Tokkal ailesinin evine girişi ile çıkışını gösteren güvenlik kamerası görüntüleri de çıktı. Zanlının, kendisine inşaat işçisi görüntüsü verdiği, 73 dakika kaldığı evde cinayetlerin ardından kanlı pantolonunu İlkay Tokkal’ın pantolonuyla değiştirdiği belirlendi. Boğa, cansız bedenlerin bulunmasının ardından olay yerinde gözyaşı dökmüştü.

1.03.2021Gündem
Vergi borcu yapılandırma ödemeleri ne zaman bitecek O tarihte ödemeler sona erecek

Vergi borcu yapılandırma ödemeleri ne zaman bitecek? O tarihte ödemeler sona erecek

Borç yapılandırmasının ilk taksitinden, değerli konut vergisi ile basit usuldeki mükellefler için gelir vergisine kadar pek çok verginin son ödeme süresi kısa süre sonra dolacak. Mükellefler, süresi dolacak vergiler için yoğunluk yaşıyor. Peki, vergi borcu yapılandırma ödemeleri ne zaman bitecek?

1.03.2021Gündem
İstanbulda 3 ilçede ayakkabı çalan hırsız kamerada

İstanbul'da 3 ilçede ayakkabı çalan hırsız kamerada

İSTANBUL'da 3 ilçede apartmanlardan ayakkabı çalan hırsız yakalandı. Hırsızlık anları da kameraya yansıdı.

1.03.2021Haber
İstanbulda 3 ilçede ayakkabı çalan hırsız kamerada

İstanbul'da 3 ilçede ayakkabı çalan hırsız kamerada

İSTANBUL'da 3 ilçede apartmanlardan ayakkabı çalan hırsız yakalandı. Hırsızlık anları da kameraya yansıdı.

1.03.2021Gündem
İstanbulda 4 ayrı iş yerinden hırsızlık güvenlik kamerasında

İstanbul'da 4 ayrı iş yerinden hırsızlık güvenlik kamerasında

KADIKÖY ve Eminönü'nde farklı tarihlerde 4 ayrı hırsızlık konusunu gerçekleştiren yabancı uyruklu A.N. isimli kişi polis ekipleri tarafında Kadıköy'de gözaltına alındı. Yakalanan şüphelinin gerçekleştirdiği hırsızlık anları güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

1.03.2021Gündem
Vergi borcu yapılandırma ödemeleri için son gün yoğunluğu

Vergi borcu yapılandırma ödemeleri için son gün yoğunluğu

Vergi ve borç yapılandırmada borç taksit ödemelerinin ilkinde son gün 1 Mart Pazartesi. Yoğunluğun engellenmesi için bugün vergi daireleri açık. Vatandaşların sabah 07.30'dan itibaren sıraya girdiği ve uzun kuyruklar oluştuğu görüldü.

28.02.2021 Ekonomi
Tanesi 5 TL’den satılıyordu... Denizden çıktı ayakkabı oldu...

Tanesi 5 TL’den satılıyordu... Denizden çıktı ayakkabı oldu...

Kısa bir süre önce Tarım ve Orman Bakanlığı'nın kuyruğuna 5 TL'den ödeme yaptığı balon balığı ayakkabı oldu.

26.02.2021Ekonomi
Müslüm Gürses ne zaman öldü Müslüm Gürsesin hayatı ve eşi hakkında bilgiler

Müslüm Gürses ne zaman öldü? Müslüm Gürses'in hayatı ve eşi hakkında bilgiler

Hayranlarının "Müslüm Baba" adını taktığı, arabesk müziğin efsane isimlerinden Müslüm Gürses, her yıl doğum günü ve ölüm yıl dönümünde anılıyor. Hayatı beyaz perdeye uyarlanan Müslüm Gürses, şarkılarıyla yaşatılıyor. Peki, Müslüm Gürses ne zaman öldü? Müslüm Gürses'in hayatı ve eşi hakkında bilgiler...

25.02.2021Televizyon
Ünlü Harfler Nelerdir Ve Kaç Tanedir Türkçede Ünlü Harflerin Özellikleri, Tablosu Ve Sıralaması

Ünlü Harfler Nelerdir Ve Kaç Tanedir? Türkçe'de Ünlü Harflerin Özellikleri, Tablosu Ve Sıralaması

Alfabemiz 29 harften oluşur. Bu harflerden 8'i ünlü, 21'i ünsüzdür. Sesli harf adıyla da bilinen ünlü harfler kendi içerisinde yumuşak, sert, ince, kalın olmak üzere dörde ayrılır. Türkçede ünlü harflerin özellikleri nelerdir? Sizin için örnek kelime ve cümlelerle birlikte derledik.

25.02.2021Araştırma
Vücut Mantarı Nedir Ve Neden Olur Vücut Mantarı Nasıl Geçer Ve Ne İyi Gelir

Vücut Mantarı Nedir Ve Neden Olur? Vücut Mantarı Nasıl Geçer Ve Ne İyi Gelir?

Vücut mantarı nedir? Vücut mantarı nasıl oluşur? Vücut mantarı hastalığı bulaşıcı mıdır? Vücut mantarı nasıl bulaşır? Vücut mantarı tedavisi nasıl yapılır? Vücut mantarı tedavisinde kullanılan bitkisel yöntemler nelerdir? Vücut mantarı hastalığı vücudun hangi bölümlerinde daha çok görülür? Vücut mantarı hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

25.02.2021Sağlık
Parazit Mantarı Nedir Ve Neden Olur Parazit Mantarı Nasıl Geçer Ve Ne İyi Gelir

Parazit Mantarı Nedir Ve Neden Olur? Parazit Mantarı Nasıl Geçer Ve Ne İyi Gelir?

Parazit mantarları hastalık yapıcı etkisi bulunan bir saçkıran, el, ayak, tırnaklarda hastalık yapan bir hastalıktır. Pek çok yol ile bulaşmaya müsaittir. Tükürük, ilaç, cinsel yol, deri teması, yiyecek ve içecekler, solunum yolu gibi yollarda bulaşabilen hastalıklardır. Vücutta kendi yaşam alanlarını kurarak zararları ile hastalıklara yol açarlar. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.02.2021Sağlık
Mesleki eğitime 23 milyon lira proje desteği

Mesleki eğitime 23 milyon lira proje desteği

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, mesleki eğitimde üretim kapasitesini fikri mülkiyete yönlendirmek için 21 ilde kurulan 42 Ar-Ge merkezine verilen destek miktarının 23 milyon 170 bin liraya ulaştığı belirtildi.

25.02.2021Eğitim
Ünlü modelin hazin sonu: Beni kötü insanlar bu hale düşürdü

Ünlü modelin hazin sonu: Beni kötü insanlar bu hale düşürdü

Bir zamanlar yükselişe geçen bir model ve ünlü bir dizi yıldızının eşiydi. Şimdi ise başını sokacak bir evi bile yok. Bütün eşyasını koyduğu bir market arabasıyla çöpleri karıştırarak ihtiyaçlarını karşılıyor, sokaklarda uyuyor.

25.02.2021Magazin

Online alışverişlerde büyük artış

2020 yılında online alışveriş oranında artış yaşanırken, yüzde 72 seviyesine yükseldiği kaydedildi. Bu oran 2015 yılında yüzde 62 olarak görülürken, araştırmanın tüm Avrupa Birliği ülkelerini kapsadığı gözlendi.

25.02.2021Ekonomi
Cilt Mantarı Nedir Ve Neden Olur Cilt Mantarı Nasıl Geçer Ve Ne İyi Gelir

Cilt Mantarı Nedir Ve Neden Olur? Cilt Mantarı Nasıl Geçer Ve Ne İyi Gelir?

Özellikle kişinin yaşam kalitesini önemli oranda düşüren cilt mantarı, en yaygın deri hastalıkları içerisinde yer almaktadır. O yüzden birçok kişi bu rahatsızlıktan nasıl kurtulacağı üzerine araştırma gerçekleştirir ve bilgi almaya çalışır. Peki cilt mantarı nedir ve neden olur? Cilt mantarı nasıl geçer ve ne iyi gelir? İşte bu hastalık konusunda merak edilenler.

24.02.2021Sağlık
Saklıkent Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Saklıkent Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Saklıkent Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Saklıkent Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Antalya ve Muğla, birbirinden güzel saklı cennetlerin yer aldığı bölgelerimiz arasında yer alır. Antalya, gölleri, şelaleleri, milli parkları, ormanları ve doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Saklıkent milli parkı nerede ve nasıl gidilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.02.2021Seyahat
Uzmanlar uyarıyor: İnternetten alınan vitamin ve gıda takviyeleri sahte olabilir

Uzmanlar uyarıyor: İnternetten alınan vitamin ve gıda takviyeleri sahte olabilir

KORONAVİRÜS salgınıyla birlikte vitamin ve gıda takviyesi kullananların sayısı arttı. Yalnızca eczanelerde değil özellikle internet sitelerinde, marketlerde hatta benzin istasyonlarında bile satışa sunulan bu ürünlerin de sahtelerinin olduğu ortaya çıktı.

23.02.2021Haber
Cehennem Deresi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Cehennem Deresi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Cehennem Deresi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Cehennem Deresi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Cehennem Deresi Milli Parkı, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Artvin ili sınırları içinde yer alıyor. Bu park, Ardanuç ilke merkezinin 7 km kuzeybatısında ve Artvin Ardanuç kara yolunun 25. km'sinde yer alıyor. Cehennem Deresi Kanyonu, dünyanın sayılı kanyon vadileri arasında yer alır. Cehennem deresi milli parkı nerede ve nasıl gidilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Saklıkent Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir Antalya Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Saklıkent Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Antalya Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Günümüzde kış turizmi en az yaz turizmi kadar ilgi görmektedir. Dört mevsimin yaşandığı Türkiye çapında her mevsim birbirinden değişik turizm alternatifleri uygulanmaktadır. Peki Saklıkent Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir? Antalya Kayak Merkezi ücreti, ortalama otel ve konaklama fiyatları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Gaziantepten, Suriyeye 4 TIR yardım gönderildi

Gaziantep'ten, Suriye'ye 4 TIR yardım gönderildi

GAZİANTEP'ten Suriye'deki savaş mağdurlarına 4 TIR yardım malzemesi gönderildi.

23.02.2021Gündem
ABDde akılalmaz olay... Dev timsahın midesinden çıkan şey herkesi şoke etti

ABD'de akılalmaz olay... Dev timsahın midesinden çıkan şey herkesi şoke etti!

ABD'nin Florida eyaletinde şaşkınlık yaratan bir olay yaşandı. Acil olarak ameliyata alınan timsahın midesinden çıkan şey herkesi şoke etti.

22.02.2021Dünya
Eskişehir canisi hakkında yeni detaylar Bir kent Tokkal ailesine ağlıyor

Eskişehir canisi hakkında yeni detaylar! Bir kent Tokkal ailesine ağlıyor

Eskişehir'de 3 kişilik ailenin evlerinde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen 9 şüpheliden katil zanlısı Mehmet Şerif Boğa (33) ve 3 şüpheli tutuklandı. Boğa’nın 2013 yılında operasyonla etkisiz hale getirilen ‘Akif Doğan’ kod adlı Mehmet Şirin Cebe ile 2012 yılında etkisiz hale getirilen ‘Aşikar’ kod adlı Ali Kılıç isimli PKK’lı teröristlerin daha sonradan yıkılan mezarları arasında poz verdiği fotoğrafların ortaya çıktı. Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığınca katil zanlısı hakkında terör örgütü sempatizanı olduğu gerekçesiyle ayrı bir soruşturma açıldı.

22.02.2021Gündem
Katil ortak çıktı

Katil ortak çıktı

İlkay-Emel Tokkal ailesinin 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk’la birlikte cinayete kurban gitmesi Türkiye’yi yasa boğmuştu. Yürütülen soruşturmada cinayetlerin Tokkal ailesinin eski iş ortağı Mehmet Şerif Boğa tarafından işlendiği tespit edildi.

22.02.2021Gündem
POMEM sonuçları ne zaman açıklanır 27. dönem POMEM ön sağlık kontrolü başladı

POMEM sonuçları ne zaman açıklanır? 27. dönem POMEM ön sağlık kontrolü başladı

POMEM alımı için süreç devam ediyor. 27. dönem POMEM giriş sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı ön sağlık kontrolüne katılacak olan adaylar sınav merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulayabiliyorlar. Şimdi gözler POMEM sonuçlarına çevrildi. İşte detaylar

19.02.2021Gündem
Damdan düşen doktoralı bir psikolog: Doğan Cüceloğlu

Damdan düşen doktoralı bir psikolog: Doğan Cüceloğlu

Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu 83 yaşında yaşamını yitirdi. Akademik dilin ötesinde kendine has üslubu ile içimizden biri olarak anlatıyordu yaşanmış insan öykülerini… Sayısız kişinin hayatına dokunan Cüceloğlu'nu kendi hikayesiyle ve geride bıraktığı sözlerle hatırlayalım: "Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir. Onu inşa etmek gerekir."

19.02.2021Gündem
Pandemide e-ticaret, ekonomi için can simidi oldu

Pandemide e-ticaret, ekonomi için can simidi oldu

2020 yılında GittiGidiyor’un kayıtlı kullanıcı sayısı 33 milyona yükselirken, platform üzerinden satış yapan toplam satıcı sayısı 117 bine ulaştı.

18.02.2021Teknoloji
Müge Anlıda Gülşen Caymazın annesi canlı yayında ayakkabı fırlattı

Müge Anlı'da Gülşen Caymaz'ın annesi canlı yayında ayakkabı fırlattı

Esra Erol'un programı ardından Müge Anlı'da da bir ayakkabı fırlatma vakası yaşandı. 8 yıldır kayıp olan kızının bulunması için Müge Anlı'ya katılan Kamile Balığkurdu, suçladığı Murat Akın'a canlı yayında ayakkabısını çıkarıp fırlattı. Bu görüntü ardından canlı yayın birkaç saniye durduruldu. Yayın ekibi Kamile Balığkurdu'yu kontrol etmekte zorlandı.

17.02.2021Haber
Müge Anlıda yayın durduran görüntü Gülşen Caymazın annesi canlı yayında ayakkabı fırlattı

Müge Anlı'da yayın durduran görüntü! Gülşen Caymaz'ın annesi canlı yayında ayakkabı fırlattı

Esra Erol'un programının ardından Müge Anlı'da da bir ayakkabı fırlatma vakası yaşandı. 8 yıldır kayıp olan kızının bulunması için Müge Anlı'nın programına katılan Kamile Balığkurdu, suçladığı Murat Akın'a canlı yayında ayakkabısını çıkarıp fırlattı. Bu görüntünün ardından canlı yayın birkaç saniye içinde durduruldu. Yayın ekibi Kamile Balığkurdu'yu kontrol etmekte zorlandı.

17.02.2021Gündem
Evlenme vaadiyle dolandırıcılık

Evlenme vaadiyle dolandırıcılık

Antalya'da A.B ile tanışan 60 yaşındaki Bahar Üzüm evlenmek istediği kişi tarafından dolandırıldığını iddia etti. Bahar Üzüm rahatsızlanan oğlunun yanına Rusya’ya gittiği sırada alacaklıların aramasıyla borçlardan haberdar olduğunu belirtti. Üzüm, ''Oğlum e-devlet’e baktı. Borcumun, icralarımın olduğunu söyledi. Aradım kendisini söyledim, inkar etti. 'Sen Rusya’dan ayrılma karışıklık oldu, halledeceğiz. Avukata vekalet vermiştim, avukatı ilgilenecek' dedi. '' ifadelerini kullandı.

15.02.2021Haber
Evlenme vaadiyle akılalmaz dolandırıcılık... Sen Rusya’dan ayrılma karışıklık oldu

Evlenme vaadiyle akılalmaz dolandırıcılık... 'Sen Rusya’dan ayrılma karışıklık oldu'

Antalya'da A.B ile tanışan 60 yaşındaki Bahar Üzüm evlenmek istediği kişi tarafından dolandırıldığını iddia etti. Bahar Üzüm rahatsızlanan oğlunun yanına Rusya’ya gittiği sırada alacaklıların aramasıyla borçlardan haberdar olduğunu belirtti. Üzüm, ''Oğlum e-devlet’e baktı. Borcumun, icralarımın olduğunu söyledi. Aradım kendisini söyledim, inkar etti. 'Sen Rusya’dan ayrılma karışıklık oldu, halledeceğiz. Avukata vekalet vermiştim, avukatı ilgilenecek' dedi. '' ifadelerini kullandı.

15.02.2021Gündem
Güneydoğu Anadolu Bölgesinden ihracat rekoru

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden ihracat rekoru

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, bölgeden gerçekleştirilen ihracatın ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,3 artış göstererek yaklaşık 792 milyon dolara çıktığını ve ocak ayı rekoru kırıldığını bildirdi.

15.02.2021Ekonomi
Belden aşağısı tandırda yandı Fatmanur, ayakkabı giyip, koşmak istiyor

Belden aşağısı tandırda yandı! Fatmanur, ayakkabı giyip, koşmak istiyor

Iğdır'ın Karakuyu köyünde, düştüğü tandırda göğüs, kalça, ayak bölgelerinde 2'nci ve 3'üncü derece yanıklar oluşan Fatmanur Çakmaz'ın (5) tedavisi 1,5 yıl sürdü. Tedavi için destek isteyen ailesinin yardımıyla yürüyebilen Fatmanur, arkadaşları gibi ayakkabı giyerek, koşup, oynamak istiyor.

13.02.2021Gündem
27. dönem POMEM sınav giriş belgesi açıklandı.. POMEM ön sağlık kontrolü sınav yeri sorgulama

27. dönem POMEM sınav giriş belgesi açıklandı.. POMEM ön sağlık kontrolü sınav yeri sorgulama

27. dönem POMEM ön sağlık kontrolü için geri sayım başladı. POMEM sınavına kısa süre kala adaylar POMEM sınav giriş yerlerine yoğun ilgi göstermeye başladı. Sınav yerleriyle ilgili beklenen açıklama geldi. Adaylar belgelerine T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile ulaşabiliyorlar. Ön sağlık kontrolü aşaması 15 Şubat tarihinde başlayacak. İşte detaylar

12.02.2021Gündem
Makbule Sarının katil zanlılarından duruşmada kan donduran sözler Mahkeme sonrası ortalık karıştı

Makbule Sarı'nın katil zanlılarından duruşmada kan donduran sözler! Mahkeme sonrası ortalık karıştı

Ordu'nun Korgan ilçesinde yalnız yaşadığı evde domuz bağıyla bağlı cansız bedeni çarşafa sarılı halde bulunan Makbule Sarı'nın (74) katil zanlıları ilk kez hakim karşısına çıktı. Birbirlerini suçlayan sanıkların, evden çalarak 1023 TL'ye sattıkları bir çuval fındık parası ile masaj salonu aradıkları ortaya çıktı. Duruşma sonrası gerginlik yaşandı. Öldürülen kadının yakınları sanıkların içerisinde bulunduğu jandarma aracına saldırdı. Polisin müdahale ettiği grup sakinleştirilmeye çalışıldı.

12.02.2021Gündem
27. dönem POMEM sınav giriş belgesi açıklandı POMEM ön sağlık kontrolü sınav yeri sorgulama

27. dönem POMEM sınav giriş belgesi açıklandı! POMEM ön sağlık kontrolü sınav yeri sorgulama

27. dönem POMEM ön sağlık kontrolü için geri sayım başladı. POMEM sınavına kısa süre kala adaylar POMEM sınav giriş yerlerine yoğun ilgi göstermeye başladı. Sınav yerleriyle ilgili beklenen açıklama geldi. Adaylar belgelerine T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile ulaşabiliyorlar. Ön sağlık kontrolü aşaması 15 Şubat tarihinde başlayacak. İşte detaylar

12.02.2021Gündem
27. Dönem POMEM mülakat sınavı ne zaman yapılacak Ön sağlık kontrolü tarihleri açıklandı

27. Dönem POMEM mülakat sınavı ne zaman yapılacak? Ön sağlık kontrolü tarihleri açıklandı

POMEM mülakat sınavı, başvurularını gerçekleştiren polis adaylarının gündeminde yer almaya devam ediyor. 8 Aralık ve 24 Aralık tarihleri aralığında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ön başvuruları tamamlanan 27. Dönem POMEM alımında, sınav yerlerinin açıklanmasının ardından gözler mülakat sınavına çevrildi. Başvuru süreci olumlu değerlendirilen adaylar ön sağlık kontrolleri ile beraber POMEM sınavlarına dahil olacak. Sınavın sonuçları ise e devlet ekranı üzerinden daha sonra açıklanacak. İşte, 27. Dönem POMEM mülakat sınavları ile ilgili bilgiler.

11.02.2021Gündem
Zihinsel engelli hurdacıyı öldüren akrabası: Yaralandığını bilsem kendim hastaneye götürürdüm

Zihinsel engelli hurdacıyı öldüren akrabası: Yaralandığını bilsem kendim hastaneye götürürdüm

KONYA'da, hurdacılık yapan, zihinsel engelli Mehmet Gülme'yi (47) sokak ortasında bıçaklayarak, öldüren uzaktan akrabası Yasin Bektaş'ın (34) tutuklu yargılanmasına devam edildi. Bektaş, duruşmadaki savunmasında, "Amacım sadece korkutmaktı. Böyle büyük yaralandığını bilseydim kendim ambulansı arardım hatta hastaneye götürürdüm" dedi.

11.02.2021Gündem
Terörist canlı bomba düzeneği ile yakalandı

Terörist canlı bomba düzeneği ile yakalandı

Polis ve MİT’in çalışması sonucu, yasa dışı yollarla Türkiye’ye giren PKK'lı 3 terörist yakalandı. İki teröristin üst aramasında giydikleri eşofmanın lastik kısmında, canlı bomba örgüt üyelerinin kullandığı saniyeli ve infilaklı 2 patlayıcı fitili ele geçirildi. Sorgularının ardından 3 terörist çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

11.02.2021Haber
Polis ve MİTten ortak çalışma Canlı bomba düzeneği ile yakalandı

Polis ve MİT'ten ortak çalışma! Canlı bomba düzeneği ile yakalandı

Polis ve MİT’in çalışması sonucu, yasa dışı yollarla Türkiye’ye giren PKK'lı 3 terörist yakalandı. İki teöristin üst aramasında giydikleri eşofmanın lastik kısmında, canlı bomba örgüt üyelerinin kullandığı saniyeli ve infilaklı 2 patlayıcı fitili ele geçirildi. Sorgularının ardından 3 terörist çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

11.02.2021Gündem
Türk ayakkabıcılar, 2020de ihracattan 700 milyon dolar kazandı

Türk ayakkabıcılar, 2020'de ihracattan 700 milyon dolar kazandı

Türkiye'deki ayakkabı ihracatçıları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen 2020 yılında yaklaşık 700 milyon dolar gelir elde etti.

11.02.2021Ekonomi
Hızlı kilo artışı ve kas gücünde azalma; pandemide kireçlenme şikayetleri arttı

Hızlı kilo artışı ve kas gücünde azalma; pandemide kireçlenme şikayetleri arttı

Kireçlenmenin dünya ve Türkiye’de en sık görülen eklem hastalığı olduğunu belirten Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümünden Doç. Dr. Sena Tolu, "Pandemi döneminde aktivite azlığı hızlı kilo artışı ve kas gücünde azalmaya neden oldu. Eklemlere binen yük arttı, bu da önceden problemli olan eklemlerde şikayetlerin artmasına ya da yeni eklem problemlerinin oluşmasına sebebiyet verdi" dedi.

11.02.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

İmza attığı her şey binlerce dolar değer kazanıyor

Normal ederi birkaç dolar olan sıradan bir fotoğraf bile üzerinde Tom Brady imzası olunca bin 600 dolara satılıyor.

16.02.2021

Yeni Türkiye'nin yeni fenomeni: VIP köpek

Evet başlıktaki ifade yanlış değil. “V.I.P Köpek”...

14.02.2021