MENÜ

Trendyol

Trendyol ile ilgili tüm haberleri, son dakika Trendyol haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Trendyol haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 192 Trendyol haberi bulunmuştur.

Trendyol Grup, Türkiye'de moda e-ticaret sektöründeki en büyük alışveriş sitesidir.

Trendyol Grup markaları arasında Trendyol.com, Modagram.com ve Milla by trendyol bulunur. Dünyaca tanınan çeşitli giyim markalarının ürünlerinin satışını yapmaktadır. 700 kişilik bir ekiple çalışan Trendyol, kuruluşundan altı ay sonra ABD merkezli yatırım şirketi olan Tiger Global'den destek almıştır. Ayrıca Google, Amazon, Groupon, Zynga ve Twitter gibi şirketlere yatırımlar yapan Kleiner Perkins ve Avrupa Kalkınma Bankası da yatırım yapmıştır.

Trendyol, alışveriş internet sitesinde güvenlik 128 bit şifreleme ile sağlanmakta ve Facebook'ta e-mağazası bulunmaktadır. 2013 yılı içerisinde İstanbul ilinin Sarıyer ilçesine bağlık Maslak mahallesindeki yeni ofisine taşınmıştır.[3]

Trendyol Haberleri

GDG DevFest İstanbul 2019 kapılarını açıyor

GDG DevFest İstanbul 2019 kapılarını açıyor

GDG DevFest İstanbul 2019, 24 Kasım Pazar günü UNIQ İSTANBUL‘da kapılarını geliştiricilere açacak. GDG İstanbul ekibi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen etkinliğin hazırlıkları devam ederken, merak edilen DevFest İstanbul 2019‘un içeriği hakkında bilgiler paylaşılmaya başladı.

15.11.2019Teknoloji
İşte Türkiyenin en çok kullandığı 20 uygulama

İşte Türkiye'nin en çok kullandığı 20 uygulama

Araştırma şirketi Gemius'un verilerine göre Türkiye'de en çok kullanılan 20 uygulama belli oldu. Bu uygulamaların başında yer alan isim ise pek şaşırtıcı değil: WhatsApp...

25.10.2019Teknoloji
Yeni e-ticaret platformu Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası tanıtıldı

Yeni e-ticaret platformu Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası tanıtıldı

Vodafone, dijital dünyanın sunduğu fırsat ve avantajlardan oluşan yeni e-ticaret platformu Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası’nı duyurdu. Vodafone’un sektörde bir ilk olan yeni platformunda, seyahatten alışverişe 8 farklı kategoride uzun vadeli ve dönemsel işbirliği yaptığı 69 markanın teklifleri sunuluyor. Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden erişilen platformun, yıl sonuna kadar toplam 100 firmalık ekosisteme ulaşması ve 5 yılda 500 milyon TL’lik ekonomik değer yaratması hedefleniyor.

23.10.2019Teknoloji
Vodafone ve TOBB, Diyarbakır’da KOBİ’lerle buluştu

Vodafone ve TOBB, Diyarbakır’da KOBİ’lerle buluştu

Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki yedinci etkinliği, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) himayesinde, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Diyarbakır Ticaret Borsası ev sahipliğinde, Vodafone Türkiye ve Akbank ana sponsorluğunda Diyarbakır’da düzenlendi.

19.10.2019Teknoloji
Türkiyede İlk Kez Gerçekleşecek: GLAMIDAYS Başladı

Türkiye'de İlk Kez Gerçekleşecek: GLAMIDAYS Başladı

7 Ekim’e kadar sürecek GLAMIDAYS indirim hafta sonu, Trendyol, Morhipo ve Beymen gibi yaklaşık 30 markaya özel yüzde 50’ye varan indirim sağlıyor

Raisa&Vanessa for Trendyol Yeni Koleksiyonunu Sunar: Midnight Call

Raisa&Vanessa for Trendyol Yeni Koleksiyonunu Sunar: Midnight Call

Trendyol ve Raisa&Vanessa, beşinci sezonunda 2020 Sonbahar-Kış koleksiyonları Midnight Call’u beğeniye sunuyor.

3.10.2019Koleksiyonlar
TOBB ve Vodafone, Adanada KOBİlerle buluştu

TOBB ve Vodafone, Adana'da KOBİ'lerle buluştu

KOBİ’lerin iş yapma şekillerinde ve rekabet koşullarında dijitalleşme ile yaşanan değişime ayak uydurmalarını sağlamak amacıyla, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, TOBB’un himayesinde düzenlenen Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki altıncı durağı Adana oldu. Vodafone Türkiye ve Akbank ana sponsorluğunda, “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte, işletmelerin dijital skorlarını artırmalarının yolları, tasarruf sağlayabilecekleri teknolojiler ve verimlilik konuları ele alındı.

30.09.2019Teknoloji
Yapay zekâdan anlayan doktora öğrencisi yok

Yapay zekâdan anlayan doktora öğrencisi yok

Endeavor ve Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, “Alibaba Çin’e girişimciliği öğretti, Samsung Güney Kore’nin kaderini değiştirdi, “Türkiye’de Yemeksepeti, Trendyol, Insider gibi örnekler var. Girişimciler global oyuncu olmayı hedeflemeli, Türkiye’nin müthiş bir gençliği var ama hâlâ yapay zekâdan anlayan doktora öğrencileri yok” dedi.

24.08.2019Ekonomi
Türk markalarını 100 ülkeye açacak

Türk markalarını 100 ülkeye açacak

Üç yıl önce kurulan ve 1 milyar dolarlık ciroya ulaşan Letonya merkezli e-ticaret platformu Joom, Türkiye pazarına girdi. Joom CEO’su Ilya Shirokov, bu yılın sonuna kadar Türkiye’den 1000 kadar markası sisteme entegre etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

30.07.2019Ekonomi
Yazılımın güvenliği test mühendislerine emanet

Yazılımın güvenliği test mühendislerine emanet

Bu yıl onuncusu gerçekleştirilen uluslararası yazılım testi konferansı TestIstanbul’da, yazılım testlerinin ve yazılım sektörünün bugünü ve geleceği tartışıldı. Etkinlikte, yazılım testlerinin finanstan perakendeye kadar her alanda kullanıldığına vurgu yapılırken, uzmanlık gerektiren bu alanda binlerce test mühendisine ihtiyaç olduğuna dikkat çekildi.

19.04.2019Teknoloji
Raisa&Vanessa For Trendyol Koleksiyonu

Raisa&Vanessa For Trendyol Koleksiyonu

Raisa&Vanessa ve Trendyol.com, iş birliklerinin 9. sezonunda ses getirecek yeni bir koleksiyona imza attı.

21.03.2019Moda Trendleri
Türk startupların yabancı yatırımcıları

Türk startupların yabancı yatırımcıları

Yabancı startup yatırımcılarının Türkiye’deki ekosisteme olan ilgisi artıyor. Her geçen gün Türk startuplara yatırım yapan yabancı yatırımcılar, 2010 ile 2019 ilk çeyrek sonuna kadar 119 kez yatırım yaptı. Türkiye’ye yatırım yapan farklı fon sayısı ise 70 civarında.

Kadın girişimci ve yatırımcılar bir araya geldi

Kadın girişimci ve yatırımcılar bir araya geldi

StartersHub, ev sahipliği yaptığı Kadın Girişimciliği Etkinliği ile girişim ekosisteminin öncü kadın girişimci ve yatırımcılarını bir araya getirdi.

14.03.2019Teknoloji
Girişimcilikte kadının sesi yok

Girişimcilikte kadının sesi yok

Yeni ekonominin en önemli temsilcileri olan startuplar, bazı konularda hâlâ geleneksel sektörlerde olduğu gibi davranıyorlar. Bu konuların başında yönetimde olan kadınların oranı var. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’deki startupların yalnızca yüzde 10.3’ü kadın kurucu ortağa sahip.

Zirvedeki şıklık

Zirvedeki şıklık

Evet, konu kayak olunca tasarımlarda fonksiyon daha fazla öne çıkıyor; ancak yine de her yılın farklı trendleri, renkleri, malzemeleri oluyor. Dağ yollarına düşmeden önce, bu alternatiflere göz atın. Karşınızda kayak modasında yeni trendler...

25.11.2018Seyahat
Ünlü isimleri buluşturan ev partisi

Ünlü isimleri buluşturan ev partisi

Modacı Tuvana Büyükçınar, “Tuvanam X Trendyol X Magnum” adlı özel koleksiyonunu Tarabya’daki evinde verdiği partiyle ünlü dostlarına tanıttı.

15.11.2018Magazin
Türk geliştiricilerin uygulamaları milyonlara ulaşıyor

Türk geliştiricilerin uygulamaları milyonlara ulaşıyor

Küresel Uygulama Ekonomisi, 2007’de Apple’ın ilk iPhone’u piyasaya sunmasıyla başladı. Apple’ın 2008’de App Store’u açması uygulama geliştiricilerinin her yerde akıllı telefonlarda çalışabilecek uygulamalar yazmaları için bir yol açtı. Bu uygulamalar çoğu insan için günlük hayatın temel bir parçası ve iş için vazgeçilmez birer araç haline geldi.

4.10.2018Teknoloji
Yeni başarı hikayeleri yolda

Yeni başarı hikayeleri yolda

Önce Trendyol Alibaba’ya, sonra Gram Games Zynga’ya satıldı. Geçen hafta da OpsGenie, Atlassian’ın bünyesine katıldı. Dünya devleri Türk girişimcilerinin fikirlerinin peşinde. Şimdi sıra yeni start-up’ların başarı hikayelerinde. Bu hafta yurtdışında başarı hikayesi yazma potansiyeli olan startupları bir araya getirdik.

Bu Tüyoları Okumadan Okul Alışverişine Çıkmayın

Bu Tüyoları Okumadan Okul Alışverişine Çıkmayın!

Uzun bir yaz tatilinin ardından okula dönüş günü yaklaşıyor. Çocuklar, arkadaşları ve öğretmenleri ile kavuşacağı için gün sayıyor.

Okul Ayakkabısı Seçerken Dikkat

Okul Ayakkabısı Seçerken Dikkat

Ayakkabı seçimi de tıpkı çanta seçimi kadar önemlidir. “Önümüzdeki yıl da giyer”mantığı ile çocuğunuzun ayak numarasından büyük ayakkabıları almayın. Aynı şekilde “Bu yıl da eskisini giysin, seneye alırız” diyerek çocuğunuza şekli bozulmuş ve dar ayakkabıları giydirmeyin.

Örnek Okul Alışverişi Listesi

Örnek Okul Alışverişi Listesi

Okul alışverişine bir ihtiyaç listesi hazırlayıp çıkmak daha organize olacağınız için hem işlerinizi kolaylaştırır hem de bu liste ile önceliklerinizi belirlediğiniz için gereksiz masrafı önlemiş olursunuz.

Yedek Hırka ya da Kazak Alın

Yedek Hırka ya da Kazak Alın

Okul döneminde çocukların üstlerine giydiği hırka ya da kazaklar okulun belirlediği yerlerden alınsa da çocuğunuza yedek hırka ya da kazak alabilirsiniz.

Kimyasal İçeren Kırtasiye Ürünlerinden Uzak Durun

Kimyasal İçeren Kırtasiye Ürünlerinden Uzak Durun

Çocuğun bir yıl boyunca kullanacağı ve doğrudan cildine temas eden boya kalemleri, defter, silgi, kalem kutusu gibi kırtasiye malzemeleri alırken çok dikkatli olunmalı. Kanserojen madde içeren bazı ürünler (boya, fırça, yapıştırıcı, silgi vb.) çocukların sağlığını ciddi boyutta tehlikeye sokuyor.

Matara Seçerken Dikkat

Matara Seçerken Dikkat

Matara seçerken de tıpkı beslenme kabında olduğu gibi sağlığa uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Bildiğiniz, güvenilirliğine inandığınız markaların ürünlerini tercih edin. Kaliteli malzemelerden üretilen mataralar belki size biraz pahalı gelebilir ama bu mataralar hijyenik olması nedeni ile aileler tarafından daha çok tercih edilir.

Beslenme Çantası ve Beslenme Kabı Sağlığa Uygun Olmalı

Beslenme Çantası ve Beslenme Kabı Sağlığa Uygun Olmalı

Beslenme çantalarını ayrı ayrı alabileceğiniz gibi set olarak satın alarak da tasarruf edebilirsiniz. Çocuklar çoğunlukla beslenme çantalarının sırt çantalarına uyumlu olmasını ister. Bu yüzden takım olarak almak daha mantıklı ve ekonomiktir.

Hafif ve Kullanımı Rahat Sırt Çantalarını Tercih Edin

Hafif ve Kullanımı Rahat Sırt Çantalarını Tercih Edin

Çanta seçiminde en önemli kriteriniz çocuğun omurga yapısına zarar vermeyecek ve sırt ağrılarına neden olmayacak çantayı satın almak olmalıdır.

Geçen Yıldan Kalan Eşyalarını Kontrol Edin

Geçen Yıldan Kalan Eşyalarını Kontrol Edin

Eğer çocuğunuz okula yeni başladıysa tüm okul araç gereçlerini almalısınız ancak ara yıllarda ise bir önceki yıllardan kalan eşyalarını kontrol edin. Böylece ihtiyacı olmayan şeyleri almadığınız için gereksiz masraftan kaçınmış olursunuz.

Online Alışverişin Kolaylığından Faydalanın

Online Alışverişin Kolaylığından Faydalanın

Kalabalıkta alışveriş yapmayı sevmiyor, tek seferde aradığınız her şeyi bulup kısa sürede okul alışverişinizi tamamlamak istiyorsanız online alışveriş siteleri tam size göre.

Kampanyalardan Haberdar Olun

Kampanyalardan Haberdar Olun

Birçok firma ve online alışveriş siteleri okullar açılmadan önce kampanya yaparlar. Bu dönemde kampanyalardan faydalanmak için gözünüzü dört açın, okul alışverişinizi çok daha ucuza çıkarın.

Son Güne Sıkıştırmayın

Son Güne Sıkıştırmayın

Okul alışverişinizi son günlere sıkıştırmayın. Alışverişi son günlere bırakan birçok aile özellikle büyük şehirlerde alışveriş esnasında sıkıntı yaşayabilirler.

Temel İhtiyaç Listenizi Oluşturun

Temel İhtiyaç Listenizi Oluşturun

Tüm eşyaları gözden geçirdikten sonra tamamlanması gereken eksikler için mutlaka bir ihtiyaç listesi oluşturun. Okulun verdiği liste ile birlikte tüm eksiklerinizi bir kağıda yazın.

Türkiyede daha yapılacak çok iş var

Türkiye'de daha yapılacak çok iş var

TRENDYOL’u satın alan Alibaba.com’un Türkiye Müdürü Cüneyt Erpolat, yaptıkları alımın Türkiye'ye duydukları güvenin en büyük göstergelerinden olduğunu belirterek, "Gidecek çok yolumuz var. Biz bunu her zaman fırsat olarak görüyoruz. Kesinlikle optimist vaziyetteyiz. Geleceğe daha kararlı ve güvenli bakıyoruz. Türkiye'de daha büyütülecek ve yapılacak çok iş var" dedi.

23.08.2018Ekonomi
Türkiye pazarı fırsatlarla dolu

"Türkiye pazarı fırsatlarla dolu"

Türk Telekom Üst Yöneticisi Paul Doany: "Genel olarak yatırımcının kur riski var ama bu tüm gelişmekte olan pazarlarda yaşanan bir risk. Tamamen güvende olmak diye bir şey yok. Her yer aşağı yukarı aynı. Bir şeyi geliştirip, büyütmek istiyorsanız daha çok uzun vadeli planlar yapılır. Türkiye pazarı gerçekten fırsatlarla dolu. Çünkü bu süre zarfında şirketi gerçekten büyütebilirsiniz" açıklamasında bulundu.

22.08.2018Ekonomi
Bu yıl 13  milyar dolarlık satın alma olabilir

Bu yıl 13 milyar dolarlık satın alma olabilir

Pragma Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü Kerim Kotan, 2016'da 7 milyar dolar olan şirket birleşmeleri ve satın almalarının (Mergers & Acquisitions - M&A) 2017'de 10 milyar dolara çıktığını belirterek, "2018'in ilk 6 ayında da 8 milyar doları gördü. Demek ki 2018'i, 2017'nin üzerinde kapatacağız. 2018 yılını 12-13 milyar dolarlık M&A hacmiyle kapatmak şaşırtıcı olmaz." dedi.

12.08.2018Ekonomi
“Erkenci Kuş”ta kim ne giydi

“Erkenci Kuş”ta kim ne giydi?

Ekranların en eğlenceli dizilerinden “Erkenci Kuş”un 6’ıncı ve 7’inci bölümlerinde kim ne giydi?

9.08.2018Televizyon
“Bir Daha Giymem” Dediğimiz Parçalar Yeniden Hayatımızda

“Bir Daha Giymem” Dediğimiz Parçalar Yeniden Hayatımızda!

Moda devi Dior’dan bomba haber. Bir dönem esip gürleyen, demode olunca sessiz sedasız vitrinlere veda eden ikonik ‘Saddle Bag/Eyer Çanta’ yeniden piyasada sürülüyor. Bu, eski çamların bardak olma trendinin son halkası. Peki ne oldu da “bir daha giymem” dediğimiz parçalar, yeniden hayatımıza girdi? Aslı Barış yazdı...

Ne Nereden: Erkenci Kuş 5. Bölüm Kıyafetleri

Ne Nereden: Erkenci Kuş 5. Bölüm Kıyafetleri

Başladığı günden beri büyük ilgiyle izlenen yaz dizisi "Erkenci Kuş" hakkında en çok konuşulan konulardan biri karakterlerin kıyafetleri. Çünkü hepsi çok şık, hepsi çok alımlı! Erkenci Kuş'un 5. bölümünde kim neyi nereden giydi hep birlikte bakalım.

27.07.2018Stil Önerileri
“Erkenci Kuş” 5. bölümde kim nereden giyindi

“Erkenci Kuş” 5. bölümde kim nereden giyindi?

Yaz dizisi olmasına rağmen büyük ilgi gören ve şimdiden dizi meraklılarının listesine girmeyi başaran “Erkenci Kuş”in 5’inci bölümü yayınlandı. Bakalım dizinin son bölümünde kimler nereden giyinmiş?

27.07.2018Televizyon
Türk e-ticaret deviyle ilgili önemli gelişme Resmen satıldı

Türk e-ticaret deviyle ilgili önemli gelişme! Resmen satıldı

Amazon'un Türkiye pazarına girmesine kısa bir süre kalırken, dünyanın en büyük perakendecisi Çinli dev Alibaba‘nın, 2009'da kurulan Türkiye'nin lider e-ticaret platformlarından Trendyol'u satın alması'na Rekabet Kurumu'ndan onay geldi.

24.07.2018Ekonomi
Kurttepeli, Tiger Globalden Mynetin hisselerini satın aldı

Kurttepeli, Tiger Global'den Mynet'in hisselerini satın aldı

Mynet’in kurucusu Emre Kurttepeli, şirketin diğer ortağı Tiger Global Fonu’nun hisselerini aldığını açıkladı.

5.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yabancıların gözü üreten şirketlerde

Son dönemlerde yaşanan ekonomik gelişmelerle Türkiye’deki şirketler de görece olarak ucuzladı. Şirket satışlarına aracılık yapan danışmanlık firmaları, “Türkiye ne yaşarsa yaşasın iyi şirketlere ilgi her zaman var. Gayrimenkul ve müteahhitlik dışında üretim ve ihracat yapan şirketler bugünlerin gözdesi” diyorlar.

25.11.2018

Dijital İpek Yolu ve Türkiye – 3

Dijital İpek Yolu sadece ticari bir oluşum değil.

3.09.2018

Başında bir İzmirli var 12 milyar dolarlık teknoloji şirketi

İSMET Berkan ile birlikte Amerika’da kurulan Samumed firmasını yakından takip ediyoruz.

11.08.2018

İlk Türk “Unicorn”u Trendyol mu?

Son üç ayda çok önemli ve ekosistemi çok ileri zıplatacak gelişmeler oldu. Peak Games’in bir kısmını çok ciddi değerlemelerle Zynga aldı, Gram Games son yatırımından sonra 50 kat değerleme ile Zynga’ya satıldı ve Trendyol dünya devi Çinli Alibaba’dan Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en büyük yatırımı aldı.

30.06.2018