EKSTRA
MENÜ

Vergi

Vergi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vergi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 67.305 Vergi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vergi, ekonomik birimlerden siyasi cebir altında ve karşılıksız devlete kaynak (para) olarak aktarılmasıdır. Kamu hizmeti yapmak durumunda olan devlet, bunu yaparken mal ve hizmet üretiminde bulunur. Gerekli üretim faktörlerini sağlarken kamu fonlarını kullanır. Bu fonlar içerisinde vergi gelirlerinin oranı yüksektir. Sanayileşmiş toplumlarda %100'e ulaşmaktadır. Devlet, belirtilen temel amaç dışında kamu faaliyetlerine paralel diğer bazı fonksiyonları da vergilere yükleyebilir. Bu arada gelir dağılımının kontrolü, piyasada fiyat istikrarının sağlanması gibi fonksiyonlar da kısmen vergiye yüklenebilir.

DEVAMI

Vergi Haberleri

Enflasyon tahmini yüzde 14.1 oldu

Enflasyon tahmini yüzde 14.1 oldu

Merkez Bankası bu yıl sonu için yüzde 12.2 olan enflasyon tahminini yüzde 14.1 olarak revize etti. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Yılın üçüncü çeyreğinin sonu ve son çeyreğinde enflasyonun belirgin şekilde düşüşe geçeceğini düşünüyoruz” dedi. Başkan Kavcıoğlu, enflasyon konusunda Merkez Bankası’nın yalnız kaldığını belirterek, toplumsal mutabakat sağlanması gerektiğini söyledi.

30.07.2021Ekonomi
MTV ikinci taksit ödemesi ne zaman bitecek MTV ödemesi ne kadar İşte son ödeme tarihi

MTV ikinci taksit ödemesi ne zaman bitecek? MTV ödemesi ne kadar? İşte son ödeme tarihi

MTV ikinci taksit ödemesi için geri sayım başladı. Temmuz ayı MTV ödemeleri, Gelir vergisi ve MTV ödemeleri, GİB'in internet sitesi üzerinde bulunan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden veya GİBMOBİL uygulamasıyla mobil telefonlardan 02.00-23.45 saatlerinde ödenebilecek. Araç sahipleri 2021 MTV 2. taksit ödemelerini kredi kartları, banka kartları ile de yapabilecekler. Peki, MTV ikinci taksit ödemesi ne zaman bitecek? MTV ödemesi ne kadar? İşte, MTV ödemeleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

29.07.2021Gündem
Ahlat Belediyesinden kiraya verme ilanı

Ahlat Belediyesi'nden kiraya verme ilanı

Ahlat Belediyesi Tunus Mahallesi sahil kısmında yer alan bölgenin Kadınlar Plajı olarak kullanılması amacıyla 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 37. maddesine göre 3 yıllığına kapalı teklif ihale usulü ile kiraya verilmek üzere ihale edecek.

29.07.2021Ekonomi
2. Türkiye Lider Marka Ödülleri Töreni muhteşem bir geceyle sahiplerini buldu

2. Türkiye Lider Marka Ödülleri Töreni muhteşem bir geceyle sahiplerini buldu

Kazananların Strongbosses.com ve Yerliara.com kullanıcılarının oylarıyla belirlendiği, 2. Türkiye Lider Marka Ödülleri Töreni, 13 Temmuz Salı akşamı İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleşti.

29.07.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş: Devletin zararı 4 milyar TL

Ticaret Bakanı Muş: Devletin zararı 4 milyar TL

Sahte fatura yoluyla akaryakıt kaçakçılığı yaptığı tespit edilen dağıtım şirketleri ve bayilere yönelik operasyon yapıldığını kaydeden Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Operasyonla, 98 akaryakıt istasyonunun usulsüz şekilde piyasaya 300 milyon litre akaryakıt sevk ettikleri belirlendi. Düzenlenen sahte faturalar nedeniyle devletin KDV ve gelir veya kurumlar vergisi yönünden 4 milyar liranın üzerinde zarara uğratıldığı tespit edilmiştir” diye konuştu.

29.07.2021Ekonomi
Avusturyada tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmazla ilgili yeni gelişme Tutukluluk hali 22 Eylüle kadar uzatıldı

Avusturya'da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili yeni gelişme! Tutukluluk hali 22 Eylül'e kadar uzatıldı

Avusturya'daki Wels Yüksek Bölge Mahkemesi, Türkiye ve ABD tarafından kara para aklama soruşturması kapsamında aranan Sezgin Baran Korkmaz'ın tutukluluk halinin kaldırılmasına ilişkin yapılan itirazı kabul etmedi. Korkmaz'ın tutukluluk hali 22 Eylül'e kadar uzatıldı.

28.07.2021Gündem
Fatih Karagümrük Başkanı Hurmanın Avrupa hedefi ve transfer sözleri

Fatih Karagümrük Başkanı Hurma'nın Avrupa hedefi ve transfer sözleri

Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, “Geçen sezon Avrupa kupalarına katılma hedefimiz vardı. Maalesef bu hedefe ulaşamadık. Bu sene daha güçlü bir takım olmayı umut ediyoruz. Ona yönelik transferler gerçekleştiriyoruz. Ülkemizi Avrupa’da temsil edecek başarıyı yakalayacağız” dedi.

28.07.2021Futbol
Son dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas: İbra konusunda çekimser kaldık

Son dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas: İbra konusunda çekimser kaldık

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu. Elmas, "Türk futbolu ciddi bir kaosla uğraşmakta. Bu kaosun sebebini pandemi ya da yabancı sınırı olarak basitleştiremeyiz. Kısa süre önce yönetime geldik ama görgüm şu ki problemler kişisel isimlere zimmetlenmiş durumda" dedi.

28.07.2021Futbol
İngilterede konut fiyatları geriledi

İngiltere'de konut fiyatları geriledi

İngiltere’de temmuz ayında konut fiyatları yüzde 0,5'lik azalış kaydetti. Ülkede bir önceki ay konut fiyatları aylık bazda yüzde 0,7, yıllık bazda yüzde 13,4 artarak son 17 yılın en yüksek seviyesini görmüştü.

28.07.2021Ekonomi
Son Dakika: TFF Başkanı Nihat Özdemirden Genel Kurulda yabancı kuralı, VAR ve seyirci açıklaması

Son Dakika: TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Genel Kurul'da yabancı kuralı, VAR ve seyirci açıklaması

Ankara’da düzenlenen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu başladı. TFF Başkanı Nihat Özdemir, genel kurulda açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

28.07.2021Futbol
300 milyon litre akaryakıtı piyasaya usulsüz sevk eden firmalara operasyon

300 milyon litre akaryakıtı piyasaya usulsüz sevk eden firmalara operasyon

Ticaret Bakanı Mehmet Mehmet Muş "Bakanlık bünyesindeki Akaryakıt Özel Ekibi tarafından sahte fatura yoluyla akaryakıt kaçakçılığı yaptığı tespit edilen dağıtım şirketleri ve bayilere yönelik operasyon yapıldı" dedi.

28.07.2021Ekonomi
Son dakika... Türkiye Bankalar Birliğiinden bankalara selden etkilenen bölgeler için tavsiye

Son dakika... Türkiye Bankalar Birliği'inden bankalara selden etkilenen bölgeler için tavsiye

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada Rize, Artvin ve Düzce'de sel felaketinden etkilenen müşterilerin talepleri halinde borçlarının ödenmesinde ve ertelenmesinde gerekli kolaylığın gösterilmesi tavsiyesinde bulunuldu.

28.07.2021Ekonomi
Beyaz eşya satışları yılın ilk yarısında yüzde 41 büyüdü

Beyaz eşya satışları yılın ilk yarısında yüzde 41 büyüdü

TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Can Dinçer "TÜRKBESD'e üye firmaların iç satış ve ihracat olmak üzere toplam satışları 2020 senesinin ilk yarısına kıyasla yüzde 41 artarak 17 milyon 426 bin 912 adet olarak gerçekleşti. Geçen senenin üzerinden yüzde 48'lik üretim artışı sağladık" dedi.

27.07.2021Ekonomi
Beyaz eşya satışları yılın ilk yarısında yüzde 41 büyüdü

Beyaz eşya satışları yılın ilk yarısında yüzde 41 büyüdü

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’ne (TÜRKBESD) üye firmaların iç satış ve ihracat olmak üzere 6 ana üründe toplam satışları yılın ilk yarısında 2020 senesinin aynı dönemine göre %41 oranında artarak 17.426.912 adet olarak gerçekleşti.

27.07.2021Ekonomi
Son dakika haberler... Birçok kişi bunu bilmiyor Aldığınız hediyenin vergisi olabilir

Son dakika haberler... Birçok kişi bunu bilmiyor! Aldığınız hediyenin vergisi olabilir

Yasaklarının hafifletilmesi ve evlilik sezonunun açılmasıyla birlikle düğünler arttı. Düğünlerin olmazsa olmazı da takılar, hediyeler... Yeni çiftler ailelerinden ve yakınlarından gelen hediyelerin vergisi var mı merak ediyor. Yasaya göre düğün hediyeleri için vergi istisnası var. Ama düğün hediyesi otomobil olursa, ya da geline yüklü bir çeyiz parası verilirse durum değişiyor.

27.07.2021Ekonomi
Memurlar yüzde 21 zam istedi

Memurlar yüzde 21 zam istedi

Memur sendikaları, istedikleri zammı hükümete bildirdi. Memur-Sen ve Kamu-Sen’in ortak teklifinde 600 liralık seyyanen zammın üstüne  2021 yılı için yüzde 21 artış talep edildi. Yapılacak sözleşme 4 milyonu aşkın kamu görevlisi ve 2 milyona yakın memur emeklisini doğrudan ilgilendiriyor.

27.07.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan afet bölgesi açıklaması Vergi ve SGK prim ödemeleri ertelenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'afet bölgesi' açıklaması! 'Vergi ve SGK prim ödemeleri ertelenecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Düzce, Rize ve Artvin'in selden etkilenen ilçe ve köylerinin afet bölgesi ilan edileceğini açıkladı. Erdoğan, afet bölgesi ilan edilecek yerlerde vergi, SGK prim ve esnaf kredi geri ödemelerinin erteleneceğini, eşya, iş yeri ve araç zararları için destek sağlanacağını bildirdi.

26.07.2021Ekonomi
Son dakika... Memur-Sen zam talebini açıkladı

Son dakika... Memur-Sen zam talebini açıkladı

Memur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti.

26.07.2021Ekonomi
Yapılandırmadan 18.6 milyar lira geldi

Yapılandırmadan 18.6 milyar lira geldi

Kasım ayında çıkarılan yapılandırma ile bütçeye 18.6 milyar lira gelir geldi. Son çıkarılan kapsamlı yapılandırma için ise başvurular 31 Ağustos’ta bitecek. Kira ve ücrette matrah artırımı e-beyanname ile yapılabilecek. Matrah artırımında bulunanlar, peşin veya altı taksitte vergilerini ödeyebilecek.

26.07.2021Ekonomi
Vatikan sahip olduğu mülkleri ilk kez açıkladı

Vatikan sahip olduğu mülkleri ilk kez açıkladı

Vatikan, tartışma ve skandallara da konu olan gayrimenkul varlıklarını ilk kez açıkladı. Açıklanan belgeler, Vatikan'ın büyük kısmı İtalya'da olmak üzere 5 binden fazla taşınmaz mülke sahip olduğunu gösteriyor.

25.07.2021Dünya
Prof. Dr. İlber Ortaylı tarihçi Halil İnalcıkı anlattı: Dünyada nadir bulunan profesörlerdendi

Prof. Dr. İlber Ortaylı tarihçi Halil İnalcık'ı anlattı: Dünyada nadir bulunan profesörlerdendi

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Halil İnalcık'ın vefatının 5. yılında hocasını AA' ya anlattı. Ortaylı, "Çalışmaya da ölünceye kadar devam etti. 90 yaşından sonra bile kalemi eline aldı. Halil İnalcık demek, yoğun çalışan bir Türk demektir." dedi.

25.07.2021Gündem
Son dakika... Ev sahipleri dikkat Vergiler 5-10 kat arttı

Son dakika... Ev sahipleri dikkat! Vergiler 5-10 kat arttı

Değerli Konut Vergisi'nde ikinci taksit ödemesi yaklaşıyor. Konutun değeri 5.2 milyon lirayı aşan yerlerde Değerli Konut Vergisi ödenmesi zorunlu oluyor.

25.07.2021Ekonomi
Dış cepheye şirket ismi yazana vergi

Dış cepheye şirket ismi yazana vergi

İnşaat firmalarının binaların dış yüzeyine yazdıkları şirketin ismi ve telefonun vergiye tabi olduğu anlaşıldı.

25.07.2021Ekonomi
İthalat vergilerinde yeni dönem

İthalat vergilerinde yeni dönem

İthalatta kapsamı giderek genişleyen ‘gözetim uygulaması’ vergilerinde yeni düzene geçildi.

23.07.2021Ekonomi
Mültezim Nedir Mültemiz Ve İltizam Sistemleri Arasındaki Farklar Ve Benzerlikler..

Mültezim Nedir? Mültemiz Ve İltizam Sistemleri Arasındaki Farklar Ve Benzerlikler..

Mültezim ve iltizam kelimeleri birbirleriyle bağlantılı olan aynı tanım içinde yer alan fakat farklı anlamları ifade eden iki kelimedir. Osmanlı döneminde toprak sisteminde yer alan sözcüklerdir. Mültezim sözcüğü Arapça kökenli olup bir işi üstlenen anlamına gelmektedir. Takılma, görev alma, üstlenme, yapışma anlamlarını ifade etmektedir. Sizler için bilgilendirici olarak mültezim nedir, mültezim ve iltizam sistemleri arasındaki farklar ile beraber benzerlikler nelerdir detayları ile derledik.

22.07.2021Araştırma
Miri Arazi Nedir, Kaça Ayrılır Ve Bölümleri Nelerdir Miri Arazi Çeşitleri Ve Özellikleri

Miri Arazi Nedir, Kaça Ayrılır Ve Bölümleri Nelerdir? Miri Arazi Çeşitleri Ve Özellikleri

Devlet hazinesine ait olan tüm topraklara miri arazi ismi verilir. Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde kullanılmaya başlayan bu kelime, günümüzde "devlet arazisi" ismi ile de bilinir. Miri kelimesinin sözlük anlamı ise, "hükümetin ve hazinenin malı olan" olarak bilinir. Miri arazilerin mülkiyeti devletin kendisine aittir. Miri arazi nedir, kaça ayrılır ve bölümleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Maliyet Nedir, Nasıl Bulunur Muhasebede Ürün Maliyeti Nasıl Hesaplanır

Maliyet Nedir, Nasıl Bulunur? Muhasebede Ürün Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Üretim yapan işletmelerde, özellikle de üretim maliyeti hesaplama konusu çok önemlidir. En kısa tanımı ile yaptığı üretimden kar elde etmek bir işletme, öncelikle o üretim için ne miktarda bir üretim maliyeti yapması gerektiğini bilmesi gerekir. Maliyet nedir, nasıl bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
K Belgesi Nedir, Nasıl Alınır K Belgesi İçin Gerekli Evraklar..

K Belgesi Nedir, Nasıl Alınır? K Belgesi İçin Gerekli Evraklar..

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından araç kullanım alanlarına göre farklı belgeler veriliyor. Bu belgelerden birisi ise, K belgesidir. K belgesi, araçların kullanım alanları ve kapasitesine göre verilen belgeler arasında geliyor. Bu anlamda yapılan çeşitli sınıflandırmalar içinde bulunan araçlara ise, K yetki belgesi veriliyor. K belgesi nedir, nasıl alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Hayat Sigortası Nedir Ve Ne İşe Yarar Hayat Sigortası Neleri Kapsar Ve Genel Şartları Nelerdir

Hayat Sigortası Nedir Ve Ne İşe Yarar? Hayat Sigortası Neleri Kapsar Ve Genel Şartları Nelerdir

Evinizi korumak için ev sahibi sigortası ve arabanızı korumak için araba sigortası satın alıyorsunuz. Birçok insan hayat sigortasına ihtiyaç duyduğunu düşünmüyor. Bunun sebebi yanlış bilgilendirmeden kaynaklanıyor. Peki, hayat sigortası aslında nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Cizye Nedir Cizye Vergisi Kimden Neden Alınır

Cizye Nedir? Cizye Vergisi Kimden Neden Alınır?

Eski zamanlarda alınan birçok vergi türü bulunmaktaydı. Bu vergiler belirli şartlara göre alınmaktaydı. Özellikle Osmanlı Döneminde çeşitli vergilerin olduğu bilinmektedir. Bu vergiler farklı isimler ile anılmaktaydı. Cizye vergisi de bu anlamda alınan bir vergi türüydü. Sizler için Cizye nedir? Cizye vergisi kimden neden alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Eşel mobilin maliyeti 18 milyar TL

Eşel mobilin maliyeti 18 milyar TL

Akaryakıttaki fiyat artışlarının önüne geçmek için eşel mobil sistemi uygulandığını söyleyen Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, “Eşel mobilin devlete maliyeti 18 milyar lira” dedi.

22.07.2021Ekonomi
Lübnan Merkez Bankası Başkanı ifade verecek

Lübnan Merkez Bankası Başkanı ifade verecek

Lübnan Merkez Bankası Başkanı, "zimmete para geçirme" suçlamasıyla ifade verecek. Merkez Bankası Başkanı ile ilgili olarak daha önce yerel basında, Lübnan Merkez Bankası'ndan yurt dışına para havale ettiği için İsviçre'de hakkında soruşturma açıldığı yönünde haberler yer almıştı.

20.07.2021Ekonomi
Burak Elmas: Başka bir takımın ricasıyla hiçbir transferden vazgeçmedik

Burak Elmas: Başka bir takımın ricasıyla hiçbir transferden vazgeçmedik

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Türk Telekom Stadyumu'nda yönetimdeki ilk 1 aylık dönemlerini değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi.

20.07.2021Süper Lig
Vodafonedan sadece fiber altyapıda değil, mobilde de ortak paylaşım önerisi

Vodafone'dan "sadece fiber altyapıda değil, mobilde de ortak paylaşım" önerisi

Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Engin Aksoy, "Fiberde ortak altyapıyı biraz geç konuşmaya başlamış olabiliriz. Sadece fiberde değil, mobilde de ortak paylaşım, ortak altyapıda neler yapılabilir konusu zamanında konuşulabilirdi, hala da konuşulabilir." dedi.

19.07.2021Teknoloji
Binlerce konut ‘değerli’ oldu

Binlerce konut ‘değerli’ oldu

Milyonlarca mükellef emlak vergisindeki artış karşısında şaşkın. Emlak vergisi her 4 yılda bir takdir komisyonu kurularak belirlenen arsa metrekare birim değerleri (rayiç bedel) üzerinden hesaplanıyor. Bu yıl da 2022-2025 için söz konusu değerler belirlendi ve muhtarlıklara asıldı. Kimi ilçelerde değerler yüzde 100’ün üzerinde arttı. Eğer bir değişiklik olmazsa 4 yıl boyunca bu değerler üzerinden vergi ödenecek. Rayiç bedele her yıl yeniden değerleme oranının yarısı eklenerek, ödenecek vergi belirlenecek.

19.07.2021Ekonomi
GTIP nedir ve ne işe yarar  GTIP kodu sorgulama işlemi nasıl yapılır

 GTIP nedir ve ne işe yarar?  GTIP kodu sorgulama işlemi nasıl yapılır

GTIP terimi bir kavramın kısaltılmış halidir. Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu GTIP teriminin açılmış ve uzun ismidir. Buradan da anlayacağımız gibi bu kavram gümrük veya gümrükleme sistemiyle ilgilidir. Her ülkenin kendisine göre gümrük sistemi bulunmaktadır. Dolayısıyla kavram ülkeden ülkeye değişik içeriklerde yer alabilir. GTIP nedir, ne işe yarar, GTIP kodu sorgulama işlemi nasıl yapılır detayları ile derledik.

19.07.2021Araştırma
Mükellefler iktisadi kıymetlerine yeniden değerleme yapabilecek

Mükellefler iktisadi kıymetlerine yeniden değerleme yapabilecek

Tam mükellefiyete tabi ve bilanço esasına göre defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri, aktiflerine kayıtlı taşınmazlar ile diğer iktisadi kıymetlerini, 31 Aralık 2021'e kadar Yİ-ÜFE artış oranını dikkate alarak yeniden değerleyebilecek.

16.07.2021Ekonomi
Bütçe gerçekleşmeleri açıklandı

Bütçe gerçekleşmeleri açıklandı

Bütçe gelirleri haziranda 88,3 milyar lira, giderleri 113,4 milyar lira olarak hesaplandı. Bütçe haziranda 25 milyar lira, ocak-haziran döneminde 32,5 milyar lira açık verdi.

16.07.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Boşanırsak yurtdışından aldığım evde hak iddia edebilir mi?

Eşimle mutlu olamıyorum, uzun süredir ayrılmayı düşünüyorum. Ancak kafamı kurcalayan bir konu var. Acaba boşanma davası açarsam, yurtdışından aldığım evi nasıl kurtarabilirim?

30.07.2021

Düğün takısında vergiye dikkat

Yasakların hafifletilmesi ve evlilik sezonunun açılmasıyla birlikte düğünler arttı. Düğünlerin olmazsa olmazı da takılar, hediyeler... Yeni çiftler ailelerinden ve yakınlarından gelen hediyelerin vergisi var mı merak ediyor. Yasaya göre düğün hediyeleri için vergi istisnası var. Ama düğün hediyesi otomobil olursa ya da geline yüklü bir çeyiz parası verilirse durum değişiyor.

27.07.2021

Yazlık sitelerde günlük kiralama engellenebilir mi?

Salgın döneminde tatil tercihleri de değişti. Bulaş riski nedeniyle otel yerine yazlık site ve apartmanlar tercih ediliyor. Daireler haftalık, günlük hatta saatlik kiralanıyor. Tatil beldelerinde ‘kaçak otelcilik’ faaliyeti halini alan bu durumdan diğer site sakinleri son derece şikâyetçi. Okurlarım, “Günlük kiralama engellenebilir mi? Sitemize giren çıkan belli değil. Kimlik Bildirme Kanunu’na göre bu kişilerin kimliklerinin bildirilmesi gerekmiyor mu? Yöneticiler neden engel olmuyor?” diye soruyorlar. Apartman ve sitelerin yönetim planlarında özel düzenleme yaparak ve bazı yasaklar getirilerek, sorun çözülebilir.

26.07.2021

Kendinin dışına basmayı özleyenlere

Ne zaman “Yok ben bunu yapamam” dediğim bir şey yapsam, içinden değişmiş ve yenilenmiş biri olarak çıkıyorum.

26.07.2021

Sagalassos Antik Kenti

Sagalassos, Burdur-Isparta arasında Ağlasun ilçesinin 7 kilometre kuzeyinde, Akdağ yamaçlarında denizden 1700 metre yükseklikte etkileyici bir Roma dönemi şehridir. Etkileyici kelimesinin ne olduğunu kentin yamaç tiyatrosunun en son basamağına çıkıp, oturarak tüm kenti ve dağları ayaklarınızın altına aldığınızda anlarsınız. İşte o zaman beni de hatırlayacaksınız.

18.07.2021

Yeme-içme ve eğlence sektörüne destek

Lokantalar, barlar, diskolar, kafeler... Bunlar bir ülkenin adeta can damarları. Onların dolup taşması, insanların sosyalleşmesi, o ülkenin ruh sağlığının ve genel mutluluk düzeyinin bir barometresi gibi... İyi de onları kim güldürecek?

18.07.2021

Kova burcunda dolunay: Özgürlük, bağımsızlık, eşitlik

Toplumdaki haksızlıklara, sosyal alanda oluşan adaletsizliklere karşı kayıtsız kalamayacağımız günler geliyor. İsyankâr davranabilir, kuralları yıkmak isteyebiliriz. Dolunayın etkilerini 21 Temmuz’dan 6 Ağustos’a kadar hissedeceğiz.

17.07.2021