EKSTRA
MENÜ

Mücevher

Mücevher haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mücevher hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.419 Mücevher haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mücevher Haberleri

Serpantin Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Yılan Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Serpantin Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Serpantin Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Yılan Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Serpantin Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Serpantin taşı yıllar boyunca falcılar ve büyücüler tarafından iyi enerji için kullanılmıştır. Daha sonra meditasyon ve terapiye geçiş yaparak insanları rahatlatmak amacıyla yoluna devam etmiştir. Pek çok faydası bulunan Serpantin taşının özellikleri hakkında tüm detayları derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Peridot Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar İletişim Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Peridot Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Peridot Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? İletişim Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Peridot Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Peridot'un dünyadaki en eski mücevherlerden biri olduğu düşünülmektedir. Mısırlılarla yakından bağlantılı olan ilk Peridot taşları, Kızıldeniz'de Topazios olarak bilinen bir adada ortaya çıkarılmıştır. Peki, bu benzersiz taş nedir ve ne için kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Labradorit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Labradorit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Labradorit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Labradorit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Labradorit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Labradorit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Bazı özel taşlar, takı, tespih ve aksesuar kullanımında sıkça kullanılıyor. Her bir özel taşın kendine özgü özelliği bulunuyor. Mavi, turuncu, yeşil ve sarının karışımı ve parıltılı yapısı ile göz alıcı bir doğal kristaldir. Taşların mistik güçleri ve buna bağlı olarak ortaya çıkan gizli potansiyeli de vardır. Labradorit taşı nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Kyanit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Kyanit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Kyanit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Kyanit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kyanit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Kyanit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Doğada birçok farklı renkte değişik taşlar bulunmaktadır. Bu taşlar sahip oldukları özellikler ile çok büyük bir ilgi çekmektedir. Taşların işe yaradığı alanlar ve faydaları biribirinden farklıdır. Sizler için Kyanit taşı nedir ve ne işe yarar? Kyanit taşı nasıl anlaşılır ve kullanılır? Kyanit taşı faydaları ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Krizopras Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Krizopras Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Krizopras Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Krizopras Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Krizopras Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Krizopras Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Krisopraz, hayatın dizginlerini almak demektir. Yüzyıllar önce, St. Vitus katedralindeki St. Wenceslas şapelleri ve Burg Karlstein St. Cross (Çek Cumhuriyeti) gibi sarayların ve dini binaların iç mekanlarını süslemek için kullanıldı. Maneviyat için mükemmel bir taş olan Krisopraz taşının özelliklerini derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Kalsit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Kalsit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Kalsit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Kalsit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kalsit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Kalsit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Doğada bulunan taşların her birinin ayrı ayrı özellikleri vardır. Sertliğine ve özelliklerine göre taşların çeşitleri bulunur. Kalsit taşı da ilgi gören taşlar arasında bulunmaktadır. Kalsit taşı nedir ve ne işe yarar? Kalsit taşı nasıl anlaşılır ve kullanılır? Kalsit taşı faydaları ve özellikleri nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
His Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar His Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır His Taşı Faydaları Ve Özellikleri

His Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? His Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? His Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Hislerimiz bazen çok karmaşık durumlar sergileyebilir. Hatta o anlarda ne hissettiğimizi bile anlamakta güçlük çekebiliriz. Neyse ki, his taşları bu konuda oldukça işlevseldir. Sadece duygu durumunuzu kavramak için değil, aynı zamanda stresinizi azaltmak için de His taşlarına güvenebilirsiniz. Peki, His Taşı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Jennifer Lopez çatıya tırmandı: Yeni aşk yuvası arıyor

Jennifer Lopez çatıya tırmandı: Yeni aşk yuvası arıyor

Eski sevgilisi Ben Affleck ile yıllar sonra yeniden bir araya gelen Jennifer Lopez, yeni hayatı için bir "aşk yuvası" arayışına girdi. 51 yaşındaki oyuncu, önceki gün de Los Angeles'ın en gözde semtlerinden birinde kendisi ve Ben Affleck için henüz inşaatı süren bir malikaneyi gezdi.

20.07.2021Magazin
Libyaya ihracat artışı ilk yarıda yüzde 72yi aştı

Libya'ya ihracat artışı ilk yarıda yüzde 72'yi aştı

Türkiye'den Libya'ya yapılan ihracat yılın ilk yarısında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 72,3'lük artışla 1,2 milyar dolara yaklaştı.

15.07.2021Ekonomi
Türkiye 19 ülkeye ihracatta rekor seviyelere ulaştı

Türkiye 19 ülkeye ihracatta rekor seviyelere ulaştı

Türkiye, haziran ayında gerçekleştirdiği dış satımda 19 ülkede aylık ihracat rekoruna imza attı. Türkiye'nin haziran ayı ihracatı, 2020'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 46,9 artarak 19 milyar 773 milyon dolar olarak gerçekleşti.

10.07.2021Ekonomi
Menajerimi Ara finali öne çekildi - Menajerimi Ara bitiyor mu, neden final yapıyor

Menajerimi Ara finali öne çekildi - Menajerimi Ara bitiyor mu, neden final yapıyor?

Menajerimi Ara dizisinin yeni bölüm fragmanı izleyicilerle buluştu. Her pazar akşamı Star TV ekranlarında izleyicisiyle buluşan ve başrollerinde Barış Falay, Fatih Artman, Ahsen Eroğlu, Deniz Can Aktaş ve Ayşenil Şamlıoğlu’nun rol aldığı Menajerimi Ara 45. Bölümüyle final yaparak ekran macerasını noktalayacak.

8.07.2021Televizyon
Emel Başkan kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı Doya Doya Moda yarışmacısı Emele ne oldu Podyumda fenalaştı

Emel Başkan kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Doya Doya Moda yarışmacısı Emel'e ne oldu? Podyumda fenalaştı

Doya Doya Moda yarışmacısı Emel Başkan’ın 22 Haziran tarihli bölümde baygınlık geçirdiği görüntüler korkuttu. Jüri üyelerinin karşısına çıktığı anda baygınlık geçiren Emel’in akıbeti merak konusu oldu. Peki, Emel Başkan'a ne oldu? Emel Başkan kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? D

22.06.2021Televizyon
Disiplinli ve programlı

Disiplinli ve programlı

Esra Bilgiç, hayata karşı katı kurallarının olmadığını söyledi.

21.06.2021Televizyon
İhracatta küresel marka atağı

İhracatta küresel marka atağı

TİM Marka Konseyi çatısı altında markaları uluslararası arenada güçlendireceklerini ifade eden TİM Başkanı Gülle, “Küresel fırsatları yakından takip ederek markalı ihracatımızı artıracağız. Bunun sonucu olarak da ihracat birim değerimizi 2030 yılına kadar 2 doların üzerine çıkaracağız” diye konuştu.

16.06.2021Ekonomi
Mısırda akılalmaz baskın: Apartman dairesinden hazine çıktı

Mısır'da akılalmaz baskın: Apartman dairesinden hazine çıktı!

Mısır'ın başkenti Kahire'de bir apartman dairesinde bulunan hazine adeta görenlerin dudağını uçuklattı. Altın, elmas, tablolar, kraliyet döneminden kalan süs eşyaları ve mücevher dolu sandıkların hepsine devlet tarafından el kondu.

14.06.2021Dünya
Biraz yaratıcılık, biraz cesaret

Biraz yaratıcılık, biraz cesaret!

Bu yaz erkek stillerinde kazanan, canlı renkler olacak! Klasik renklerden sıyrılıp mor, turuncu, yeşil, pembe ve sarının en canlı tonlarını giymekten çekinmeyenler podyumlardan ilham alabilir.

Erdoğan, Issık-Göl Forumu’nda konuştu: Diriliş ve yükseliş dönemi

Erdoğan, Issık-Göl Forumu’nda konuştu: Diriliş ve yükseliş dönemi

Cengiz Aytmatov Uluslararası 4. Issık-Göl Forumu’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sahip olduğumuz medeniyet ve kültür hazinemizi işleyen yazarlarımız, şairlerimiz ve fikir adamlarımız yeniden diriliş ve yükseliş için bize yön gösteriyor, yol gösteriyor” dedi.

11.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cengiz Aytmatov Uluslararası 4. Issık-Göl Forumunda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cengiz Aytmatov Uluslararası 4. Issık-Göl Forumu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Coğrafyamızı mankurtlardan kurtarabildiğimiz ölçüde hep birlikte geleceğimize güvenle bakabileceğimize, hedeflerimize hızla yaklaşabileceğimize inanıyoruz." dedi.

10.06.2021Gündem
Serenay Sarıkaya Milano’da parladı

Serenay Sarıkaya Milano’da parladı

İtalyan mücevher markası Bulgari’nin Türkiye’deki ilk reklam yüzü Serenay Sarıkaya oldu. Oyuncu, markanın Milano’daki davetinde dünyaca ünlü yıldızlarla bir araya geldi.

5.06.2021Magazin
Rulman nedir ve ne işe yarar Rulman çeşitleri ve araçlarda Rulman kullanımı

Rulman nedir ve ne işe yarar? Rulman çeşitleri ve araçlarda Rulman kullanımı

Genel olarak Rulman dendiğinde akla "mekanik ve makineler" gelmektedir. Rulman türleri makine endüstrisi için oldukça temel bir parçadır ve her tür makinede genel olarak kullanılmaktadır. Rulman türlerinin ne denli önemli bir işlevselliği olduğuna dair detayları derledik.

3.06.2021Sözlük
Beyaz denizkulaklarının neslini aşk iksiri kurtaracak

Beyaz denizkulaklarının neslini aşk iksiri kurtaracak

Bir zamanlar yerli halk yiyordu şimdi nesli tükenmesin diye laboratuvar ortamında sayıları çoğaltılmaya çalışılıyor. Kaçak avcıların hedefinde olan beyaz denizkulaklarını araştırmacılar aşk iksiri ile kurtaracak

3.06.2021Dünya
TİM Başkanı Gülle, mayıs ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdi

TİM Başkanı Gülle, mayıs ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, son 12 ayda 193 milyar 267 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek yıllık ihracat hedefleri olan 184 milyar doların üzerinde bir seviyeye eriştiklerini belirterek, "İnşallah çok daha yüksek rakamlara, 200 milyar dolarlara hep birlikte ulaşacağız." dedi.

2.06.2021Ekonomi
25 yıllık faili meçhul: Kutlu Adalı

25 yıllık faili meçhul: Kutlu Adalı

25 yıl önce Lefkoşa’da öldürülen gazeteci Kutlu Adalı cinayeti faili meçhul olarak kayıtlara geçti. Adayı sarsan cinayet ve bu olayla bağlantılı gösterilen St. Barnabas baskını, ‘kayıp mücevher ve incil’ efsaneleri neydi, hatırlayalım...

28.05.2021Gündem
Arasta Nedir Bedesten Ve Arasta Nedir

Arasta Nedir? Bedesten Ve Arasta Nedir?

Arasta mimaride terim anlamı dışında günlük hayatta da sıklıkla kullanılan bir kelimedir. ''Raste'' kelimesinden türetilmiş olan sözcük Farsça kökenlidir ve Osmanlı Devletinden bu yana kullanılmaktadır. Yine dilimize Farsçadan geçmiş olan bedestenin orijinali ise ''bezzezistan'' şeklinde yazılır. Bedesten ve arasta nedir? Sizin için kelimelerin hem gerçek hem terim anlamlarını örnek cümleler ile birlikte derledik.

27.05.2021Sözlük
Amazon Fba Nedir Nasıl Yapılır Amazon Fbada Ne Satılır

Amazon Fba Nedir? Nasıl Yapılır? Amazon Fba'da Ne Satılır?

Bilindiği üzere Amazon dünya üzerinde var olan en büyük e-ticaret platformudur. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde giriş yapan ve birçok kullanıcıyı memnun eden Amazon ayrıca yeni iş kapıları oluşturuyor. Alışveriş deneyimini tamamen otomatize etmeye çalışan Amazon ürünleri kargolama, raflara dizme ya da servis etme gibi zorlu işlemleri robotlar aracılığı ile gerçekleştiriyor. Amazon Fba da Türkiye'de katılabileceğiniz bir iş modeli olup nedir, nasıl yapılır ve neler satılabilir sizin için derledik.

27.05.2021Teknoloji
Pırlantada Karat Nedir Pırlanta Seçiminde Karat Nasıl Hesaplanır

Pırlantada Karat Nedir? Pırlanta Seçiminde Karat Nasıl Hesaplanır?

Çok değerli bir taş olan pırlanta piyasası içerisinde kısaltması "Ct" olan Karat ibaresi günümüzde en çok kullanımı tercih edilen ve pırlantaların değerini belirleyen unsur olmaktadır. Pırlantada karat nedir? Pırlanta seçiminde karat nasıl hesaplanır şeklinde belirlenmiş olan konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

27.05.2021Araştırma
Organize suç örgütlerine göz açtırmayan güvenlik güçleri 347 çeteyi çökertti

Organize suç örgütlerine göz açtırmayan güvenlik güçleri 347 çeteyi çökertti

Güvenlik güçlerince 15 Temmuz 2016'dan bugüne kadar organize suç örgütlerine yönelik düzenlenen 307'si yerel, 14'ü bölgesel ve 41'i ulusal düzeyde 362 operasyonda 347 çete çökertildi.

21.05.2021Gündem
Emar (Mr) nedir ve ne işe yarar Emar (Mr) nasıl çekilir ve kaç dakika sürer

Emar (Mr) nedir ve ne işe yarar? Emar (Mr) nasıl çekilir ve kaç dakika sürer

İnsanların sağlık problemlerini tespit edebilmek için pek çok tanı yöntemi kullanılıyor. Bu yöntemler arasında bulunan emar cihazları, kişilerin oldukça ilgisini çekiyor. Emar cihazlarının özellikleri ve tam olarak ne işe yaradığı kişilerin araştırdığı bir konu oluyor. Emar (MR) nedir ve ne işe yarar? Emar (MR) nasıl çekilir ve kaç dakika sürer? Tüm detayları ile derledik.

21.05.2021Araştırma
‘Yeşil Kubbe’nin kaçak hırsızı da yakalandı

‘Yeşil Kubbe’nin kaçak hırsızı da yakalandı

Berlin Polisi, Dresden’deki ‘Yeşil Kubbe’ müzesindeki mücevherleri soyanlardan olan ‘Remmo’ ikiz kardeşlerden ikincisini de yakaladı.

18.05.2021Avrupa
Ötv Nedir Özel Tüketim Vergisi Ne Zaman Ödenir

Ötv Nedir? Özel Tüketim Vergisi Ne Zaman Ödenir

ÖTV sözcüğünü bilmeyen çok kişi olabilir ama ÖTV sözcüğünü duymayan hiçbir vatandaş olmasa gerek. ÖTV hemen hemen her üründe olan ve satın alırken tüketicinin de üreticinin de ödemek zorunda kaldığı bir vergidir. Otomobil alırken model ve markaya göre değişkenlik gösteren ÖTV en bilinen ÖTV'dir. Peki ÖTV tam olarak nedir ve ÖTV'den ne anlamak gerekir sorusuna cevap verebilecek miyiz? İşte ÖTV hakkında ilgiyle okuyacağınız önemli ve yararlı bilgileri sizler için derledik.

13.05.2021Kobi
Bedesten Nedir Ve Ne İşe Yarar Bedestenler Hakkında Bilgi

Bedesten Nedir Ve Ne İşe Yarar? Bedestenler Hakkında Bilgi

Bedesten kelimesini duyduğunuz zaman ne anlama geldiği hakkında bir fikriniz olmayabilir. Siz de bilmediğiniz bir kelimeyi duyduğunuz zaman ne anlama geldiğini öğrenmek isteyebilirsiniz. Bedesten nedir ve ne işe yarar? Bedestenler hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.05.2021Araştırma
Melis Ağazat  “Lady Diana’nın stiline bayılıyorum”

Melis Ağazat “Lady Diana’nın stiline bayılıyorum”

23 yıldır dergiler ve markalar için moda editörlüğü yapan Melis Ağazat, yeni etek koleksiyonuyla adından söz ettiriyor. Lady Diana’nın stilinin kendisine yıllar sonra hala ilham verdiğini söyleyen Ağazat, hem kendi moda anlayışını anlattı hem de sezon trendlerinden örnekler verdi.

11.05.2021Keyif
Türk mücevher sektörü 1,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi

Türk mücevher sektörü 1,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi

Türk mücevher sektörünün ihracatı yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32,8 artışla 1 milyar 380 milyon dolara ulaştı.

11.05.2021Ekonomi
Ev eşyası pandemide göz doldurdu

Ev eşyası pandemide göz doldurdu

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Uğur Uysal, “Pandemide evlerine kapanan insanlar çılgınca ne var ne yok değiştirmeye başladılar. Halı, mobilya, perde, koltuk kumaşı, ev tekstili ve aksesuar başta olmak üzere çok sayıda sektöre pandemi piyangosu vurdu” dedi. Uysal, geçen yıl 2.5 milyar doları aşan halı ihracatının bu yıl 3 milyar doları geçeceği tahmininde bulundu.

10.05.2021Ekonomi
Türkiye’den altın getirenler dikkat

Türkiye’den altın getirenler dikkat!

Almanya’nın Münih kentinde yıllardır kuyumculuk yapan Enver Şen, son zamanlarda vatandaşların Türkiye’den gelirken yanlarında yüklü miktarda ziynet eşyası getirdiklerine yönelik haberlerin çoğaldığına dikkati çekerek, gümrüklerde çıkabilecek sorunların göz ardı edilmemesini istedi.

9.05.2021Avrupa
Tahar Rahim: Bu adamı oynamak tam bir çılgınlık

Tahar Rahim: Bu adamı oynamak tam bir çılgınlık

Cezayir asıllı Fransız aktör Tahar Rahim’i “A Prophet”, “The Looming Tower”, “Mary Magdalene” ve “The Serpent” projeleriyle tanıdık. Son olarak Jodie Foster ile başrolü paylaştığı “Moritanyalı” (The Mauritanian) filminde canlandırdığı ‘Muhammed Veled Salahi’ rolüyle Altın Küre ve BAFTA’da ‘en iyi erkek oyuncu’ ödüllerine aday gösterildi. Barbaros Tapan, Tahar Rahim’le görüntülü olarak yeni projelerini konuştu...

9.05.2021Magazin
Gider Pusulası Nedir Ve Nasıl Düzenlenir Gider Pusulası Hangi Durumlarda Kesilir

Gider Pusulası Nedir Ve Nasıl Düzenlenir? Gider Pusulası Hangi Durumlarda Kesilir?

Vergi mükellefi olmayanlardan satın alınan ürün ve hizmetlerin kayıt altına alınması ve muhasebe sistemine kaydedilmesi için düzenlenen belgedir. Aynı zamanda tüketiciye satılan ürünün iade durumunda gider pusulası düzenlenmektedir. Fatura hükmünde olan gider pusulası nedir, nasıl düzenlenir ve gider pusulası hangi durumlarda kesilir tüm detaylarıyla derledik.

5.05.2021Kobi
İngilizce soyadlar - İngilizce en güzel soyadlar ve anlamları

İngilizce soyadlar - İngilizce en güzel soyadlar ve anlamları

Türkçede olduğu gibi İngilizcede de birçok soy isim, şehir ve mekan adlarından alınmıştır. Teksas eyaletinin en büyük şehirlerinden biri olan Richardson, buna örnek olarak gösterilebilir. Bununla birlikte birçok soy ad, meslek, lakap ve unvanlardan seçilmiştir. İngilizce en güzel soy adlar ve anlamları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

5.05.2021Sözlük
Bu yıl annelerin hediyeleri ve bayramlıklar internetten alınacak

Bu yıl annelerin hediyeleri ve bayramlıklar internetten alınacak

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, 9 Mayıs'taki Anneler Günü'nün ardından 13 Mayıs'ta Ramazan Bayramı'nın başlayacağını hatırlatarak, "Salgın önlemleri nedeniyle AVM ve cadde mağazaları kapalı olduğu için hediyelik alışverişinde online kanallar neredeyse tek seçenek gibi görünüyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde e-ticarette çok ciddi artış bekliyoruz." dedi.

2.05.2021Ekonomi
Bir milyon doları avucumda taşıdım

Bir milyon doları avucumda taşıdım

Bu hafta İşin Peşinde sayfası için pırlanta fabrikasında çalıştım. Lisans sahiplerinin değil de çıraklıktan yetişenlerin patron olduğu bu işte kazançlar 4 bin liradan başlıyor, 10 bin liraya kadar çıkıyor. Bu kadar ince çalışmaya benim elimin ayarı yetmedi. Biraz hatalı da olsa ortaya güzel bir pırlanta yüzük çıkardım. Bir ara usta, saymam için avcuma bir tutam pırlanta döktü. Değeri 1 milyon dolarmış. Tezgâha her oturup çalıştığımda üstümü güzelce temizledim. Çünkü çalışırken kıyafetime, saçıma altın tozu kaçıyormuş. Çalışanların kıyafetlerinden her yıl 110 kilo altın topluyorlarmış.

26.04.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Birlikte çok iyiyiz

Marka olarak Türkiye’nin global temsilcilerinden biri olan Mavi’nin sahiplenici tarafını çok seviyorum.

12.06.2021

Kırmızı karideslerin yolculuğu

Sicilya’ya her gidişimde peşine düştüğüm ‘gambero rosso’ meğer Mersinliymiş. İtalya’da yiyip de ‘Bizde niye böylesi yok’ diye hayıflandığım o lezzetli karidesin çıktığı yerde sevilmeme nedenlerini ihracatçılarıyla konuştum.

6.06.2021

Giyinme yetimizi kaybettik

Uzun süren evde kalma süreci sonunda hayatımıza giren “Athleisure” trendi hayatımızdan kolay kolay çıkacak mı zaman içinde göreceğiz.

5.06.2021

Akdeniz’le buluşmanın en güzel adresi

Geçen hafta sizi Patara’da tarihin içinde bir yolculuğa davet etmiştim. Bu hafta da kaldığımız yerden devam edip çerçeveyi biraz daha genişletelim. Kalkan’dan başlayarak sahil boyunca Kaş’a kadar uzanalım. Bakalım Akdeniz’in en güzel kıyılarında bizi neler bekliyor?

4.06.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

70’ler ve 80’lerin efsanevi moda tasarımcısının hayatını ekranlara taşıyan “Halston”, Ewan McGregor başta olmak üzere oyuncu kadrosu ve tabii ki kostümleriyle göz dolduruyor. Genç okurun 2014’ün çoksatanlar listesinde yükselttiği aynı adlı roman serisinden uyarlama “Panik”, yazarı Lauren Oliver’ın kaleminden ekranlara taşınıyor. İstanbul Modern’de Sırp filmi “Baba” ve Kundura Sinema’da da meşhur bir gezginin büyülü Asya yolculuğunu anlatan “Ella Maillart: Çifte Serüven”, haftanın çevrimiçi seçenekleri.

28.05.2021

Charles’ın çekiciliği şeytanın cazibesi gibi

Cezayir asıllı Fransız aktör Tahar Rahim’i “A Prophet”, “The Looming Tower”, “Mary Magdalene” ve “The Serpent” projeleriyle tanıdık. Son olarak Jodie Foster ile başrolü paylaştığı “Moritanyalı” (The Mauritanian) filminde canlandırdığı ‘Muhammed Veled Salahi’ rolüyle Altın Küre ve BAFTA’da ‘en iyi erkek oyuncu’ ödüllerine aday gösterildi. Barbaros Tapan, Tahar Rahim’le görüntülü olarak yeni projelerini konuştu...

9.05.2021

İtalyanlar Türk mutfağını öğrenecek

Eataly’nin şefi Claudio Chinali ile bir araya gelip hem sohbet ettik hem de yemek yaptık. Ünlü şef, önümüzdeki ay Türkiye Cumhuriyeti Roma Büyükelçiliği’nin düzenlediği proje kapsamında İtalya’nın en ünlü gazetecilerine Türk yemekleri öğretecek. İşte sohbetimizin detayları...

26.04.2021

Sanat eseri rujlar

Rujlar için estetik algısı değişti.

24.04.2021