Bvlgarı Resort Bodrum için imzalar atıldı "2026’da Bodrum'da açılacak"

Güncelleme Tarihi:

Bvlgarı Resort Bodrum için imzalar atıldı 2026’da Bodrumda açılacak
Oluşturulma Tarihi: Haziran 10, 2024 12:25

Bvlgari Hotels & Resorts, Jeweler of Hospitality koleksiyonunun 12’nci halkası olarak planlanan ve 2026 yılında Bodrum'da açılacak yeni otel için anlaşma imzaladığını duyurdu.

Haberin Devamı

Milano, Londra, Dubai, Şangay, Pekin ve Bali’nin ardından geçen yıl Roma ve Tokyo’da da Bvlgari Hotels & Resorts otelleriyle hizmet vermeye başlayan Bvlgari, 2026’da açacağı Miami Beach ve Maldivler otellerinin yanına Bodrum’u da ekleyerek 12 tesise ulaşacak.

 

Antik Dünya’nın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi'ne ev sahipliği yapan Bodrum, bugün Akdeniz Bölgesi’nin en gözde ve seçkin destinasyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Yeni resort, bölgenin en şık lokasyonu olarak bilinen Türkbükü-Gölköy sahilinde, yarımada üzerine kurulacak.

En iyi sürdürülebilirlik uygulamalarına göre geliştirilecek olan proje, diğer tüm Bvlgari Hotels & Resorts otellerinde olduğu gibi, Milanolu mimarlık firması ACPV Architects’in ünlü mimarı Antonio Citterio Patricia Viel tarafından tasarlanacak. Proje ile ilgili bilgiler veren ünlü mimar Viel, “Bvlgari Resort Bodrum için, uygarlık tarihi boyunca yaşadığı serüveni anlatacağız. Ancak bunu yaparken de sadece çağdaş malzemeler, renk çağrışımları kullanmayacağız, mimari ve peyzaj arasında bir diyalog kurarak ve projenin sunduğu olağanüstü doğa manzarasının ayrıcalığıyla bir aidiyet duygusu yaratacağız” diye konuştu. 

Haberin Devamı

Halihazırda arazideki bitki örtüsü oldukça çorak olduğundan, binlerce ağacın dikilmesini öngören peyzaj projesi ise dünyaca ünlü peyzaj mimarları Randle Siddeley Limited'e (RSL) emanet edilmiş durumda. Projeyi gerçekleştirecek, Lord Kenilworth Randle Siddeley “Bvlgari Resort Bodrum için vizyonumuz, lüks bir kaçış noktası yaratmanın ötesine geçerek, bölgenin eşsiz güzelliğini kucaklamak ve tasarımımız ile operasyonlarımızın çevreyle uyumlu bir şekilde bir arada var olmasını sağlamaktır. Mimariyi ve doğayı kusursuz bir şekilde harmanlamayı, olağanüstü bir konuk deneyimi sunarken manzaranın özgünlüğünü korumayı hedefliyoruz” şeklinde açıkladı.  

Projenin aydınlatma tasarımcısı ise İngiltere merkezli ISOMETRIX

Tesisin sürdürülebilirliğini sağlamak için; 3L Mühendislik Türkiye tarafından “Tesis Tasarımı ve Enerji Verimliliği Raporu” ve EAME tarafından “Çevre Raporu” da bulunuyor. Tesisin sahibi, enerji, kimya ve inşaat dahil olmak üzere sayısız sektörde önemli bir paya sahip, bölgenin en büyük holdinglerinden biri olan Cengiz Holding. Projenin baş geliştirme danışmanlığını ise Ömer İsvan'ın öncülüğünü yaptığı küresel konaklama ve yaşam tarzı gayrimenkul danışmanlık firması Servotel üstleniyor.

Haberin Devamı

Bvlgari Resort Bodrum, Doğu Akdeniz'in en güzel iki koyu arasında yer alan 60 hektarlık bir yarımadanın ucunda yer alıyor. Teraslı Akdeniz bahçelerinden oluşan 10 hektarlık bir yüzeye yayılan tesis, yüzme havuzu, açık alanlar, balkonlar, teraslar ve özel bahçeler içeren, 3 ila 6 yatak odası arasında değişen farklı kategorilerde 100 Bvlgari markalı villadan oluşan son derece seçkin bir konut topluluğu ile çevrelenecek.

Resort ise 84 oda ve süitten oluşacak. Bvlgari Süiti de dahil olmak üzere 43'ü bahçe süitinden oluşan mekanlar, basamaklı ana binanın çeşitli katlarında yer alırken, özel havuzlu 40 bağımsız villa,  yarımadanın önündeki denize bakan bahçede yer alacak. Geniş peyzajlı bahçeler içinde yer alan ve 25 metrelik özel havuzuyla kendi özel plajına açılan beş yatak odalı, 800 metrekarelik Bvlgari Villa, dünya çapında lüks konaklamada yeni bir kilometre taşı olacak. Konuklara çok zengin bir yaşam tarzı deneyimi sunmak üzere tüm arazide dinlenme, eğlenme ve gastronomi açısından çok çeşitli lüks tesisler yer alacak.

 

Haberin Devamı

Plajın panoramik deniz manzarasına açılan fitness merkezi, taze meyve barı ve yüzme havuzundan oluşan dev Bvlgari Spa, sağlıklı yaşam severlere hizmet vermek üzere tasarlandı. Plaj tutkunlarına ise su sporları merkezi ve kabanaları ile hazırlanan özel kumsal her türlü konforu sunacak.

Bvlgari butiği de dahil olmak üzere, tesisin etkinliklere adanmış gizli vahası konuklara, büyük lüks markaların şık mağazalarına ulaşma ve keyifli bir gezinti yapma deneyimi sağlayacak.  

Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Bvlgari CEO'su Jean-Christophe Babin, “Bodrum ve Türkbükü-Gölköy sahil bölgesi son yıllarda Akdeniz'in en göz alıcı destinasyonları olarak, bölgeye şık yatlarıyla gelen ya da resortlarda konaklamayı seven en prestijli ve sofistike müşterileri kendine çekiyor. Sadece Akdeniz'deki ilk Bvlgari Resort’ü duyurmaktan değil, aynı zamanda Bvlgari Hotels & Resorts Collection'ın diğer ‘Jeweler of Hospitality’ halkalarını tanıyan ve takdir eden lüks ve seçkin gezginler topluluğu için yeni bir referans noktası olacak olan bu muhteşem projeyi sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bvlgari Resort Bodrum'un, Romalı mücevhercisi tarafından hazırlanmış misafirperverliğinin bölgedeki en üst düzey sürdürülebilir lüks destinasyon ve deneyim olarak parlamasını öngörüyoruz.” dedi.

Haberin Devamı

Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz ise “Sadece Türkiye'nin değil, küresel arenanın da önde gelen ultra lüks turizm destinasyonlarından biri olmasını hayal ettiğimiz ve hedeflediğimiz bu projenin doğuşunu duyurmaktan ve otel yönetim ortağımız Bvlgari Hotels & Resorts ile güçlerimizi birleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye genelinde birinci sınıf projelerin önde gelen yatırımcılarından biri olarak, kendimizi ağırlıklı olarak ülkemizin ekonomik refahını geliştirmeye ve turizm gibi önde gelen sektörlerde ulusumuzun yüksek potansiyelini ortaya çıkarmaya adadık. En iyi sürdürülebilirlik uygulamalarını tüm hızıyla benimseyerek, bölgenin doğal güzelliğini korumak ve Bodrum'u tüm Akdeniz Bölgesi’nin önde gelen turizm destinasyonu olarak tanıtmak için en gelişmiş teknolojileri en yüksek kaliteyle birlikte uygulayacağız” şeklinde konuştu.

 

Haberin Devamı

Bvlgari Hotels & Resorts Hakkında

Geleneksel tasarımın dramatik ve çağdaş İtalyan mimarisi ile harmanlandığı, bulunduğu çevreyle ahenk içinde benzersiz lokasyonlar, Antonio Citterio Patricia Viel mimarlık firmasının imzasını attığı ve aynı özenle hazırlanmış üstün hizmetleriyle ortaya çıkan ve bu özellikleriyle her daim ayırt edilen Bvlgari kreasyonlar... Bvlgari Hotels & Resorts koleksiyonunu karakterize eden temel unsurlar.

İç mekanların tasarımı, bölgenin yerel geleneklerine güçlü bir şekilde dayanan ve mutlak lükse bir övgü olarak her ayrıntıya özen gösterilen tasarımlar tüm otellerin ortak özelliği olarak karşımıza çıkıyor. 

Bvlgari Hotels & Resorts koleksiyonu, benzersiz tasarımıyla, çağdaş İtalyan mutfağına ve lüks SPA konforuna yansıyan, Bvlgari'ye özgü, özgün ve cesur İtalyan tarzını gözler önüne seriyor. Bvlgari markasının heyecanını, zamansız cazibesini ve muhteşem İtalyan mücevher mirasını geleceğe aktarıyor. 

Bvlgari Hotels & Resorts koleksiyonunda Milano, Londra, Bali, Pekin, Dubai, Şangay, Paris ve yakın zamanda eklenen Roma ve Tokyo'daki tesisler bulunmaktadır.

2026 yılına kadar Miami, Maldivler ve Bodrum’da üç otel daha açılacaktır.

 

 

Bvlgari Hakkında

LVMH Grubu'nun bir parçası olan Bvlgari, 1884 yılında Roma'nın kalbinde kuruldu.

Marka, mükemmel işçiliği, vizyoner tasarımı ve cüretkâr renk kombinasyonları sayesinde muhteşem Romalı Yüksek Mücevheratçı ve İtalyan yaşam sanatının simgesi olarak dünya çapında bir üne kavuştu.

Kuruluşundan bu yana markanın DNA'sında yer alan öncü vizyon sayesinde, şirketin uluslararası başarısı, dünyanın en seçkin alışveriş bölgelerinde geniş bir butik ve otel ağına sahip, kaliteli mücevherler ve üst düzey saatlerden aksesuar ve parfümlere kadar uzanan küresel ve çeşitlendirilmiş bir lüks ürün ve hizmet tedarikçisine dönüştü.     

Çok sayıda hayırsever ortağıyla kendini kanıtlayan Bvlgari, toplumsal faydaya olan bağlılığı ve doğaya ve topluma geri verme taahhüdüyle, sürdürülebilir bir gelecek için bugünü yenilemeye derinden inanıyor.

 

 

Cengiz Holding Hakkında

1980 yılında kurulan Cengiz Holding, 43 bin çalışanı ile enerji, kimya, madencilik ve inşaat gibi birçok sektörde faaliyet gösteren bölgenin en büyük holdinglerinden biridir.  

Otoyollar, köprüler, tüneller, barajlar, limanlar, demiryolları, metrolar, havalimanları, boru hatları, enerji santralleri, madencilik ve endüstriyel tesisler gibi dünyaca ünlü altyapı projelerinde yoğun olarak faaliyet gösteren holding, aynı zamanda İGA Konsorsiyumu'nun bir parçası ve Türkiye'nin en büyük özel sektör yatırımı ve dünya havacılık tarihinin en büyük projelerinden biri olan İstanbul Havalimanı'nın yatırımcısıdır.

Cengiz Holding, Eti Bakır, Eti Alüminyum, Cengiz Enerji, Cengiz İnşaat ve Iconichem gibi son teknoloji kuruluşlarıyla yatırım projelerinin bulunduğu ülkelerin ulusal ekonomilerine önemli ölçüde destek oluyor; en son teknolojiyi, Ar-Ge'yi ve sürdürülebilirliği tüm faaliyetlerinin merkezine yerleştiriyor. Cengiz Holding, küresel büyüme stratejisi doğrultusunda uluslararası varlığını artırırken, Türkiye ekonomisinin önemli bir itici gücü olmaya devam ediyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!