MENÜ

Ayak

Ayak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ayak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46.471 Ayak haberi bulunmuştur.

Ayak Haberleri

Son Dakika | Galatasarayda mucize kapıda Fernando Muslera...

Son Dakika | Galatasaray'da mucize kapıda! Fernando Muslera...

Çaykur Rizespor maçında yaşadığı sakatlığın ardından sağ ayak tibia ve fibula kemiklerinde kırık tespit edilen Fernando Muslera mucize peşinde.

13.08.2020Futbol
Tırnak mantarı ve batmaları

Tırnak mantarı ve batmaları

Özellikle ayak tırnaklarında oluşan mantar ve batmalara dikkat etmelisiniz. Bunlar, bir iç organ hastalığının belirtisi olma olasılığının yanı sıra çok çabuk diğer tırnaklarınıza da bulaşabilme özelliğine sahiptir. Dermatolog Dr. Neslihan DOLAR yazdı.

13.08.2020Sağlık
Boğazdan bir dev geçti

Boğaz'dan bir dev geçti

Panama bayraklı ‘GSP Saturn’ isimli dev petrol platformu, İstanbul Boğazı’ndan geçip Karadeniz’e ilerledi.

13.08.2020Gündem
3 aydır kayıptı, foseptikte elleri ve ayakları bağlı cesedi bulundu

3 aydır kayıptı, foseptikte elleri ve ayakları bağlı cesedi bulundu

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, 3 aydır kayıp olarak aranan zeytincilik firması sahiplerinden Sezai Katmer (45), kendisine ait zeytin bahçesindeki foseptikte, elleri ve ayakları bağlı halde ölü bulundu.

12.08.2020Haber
Menisküs yırtığı nedir Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir

Menisküs yırtığı nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Kronik diz ağrılarının sebebinin menisküs olabileceğini ifade eden Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü hekimlerinden Prof. Dr. Neslihan Aksu, menisküs yırtıkları ve tedavi yöntemleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

12.08.2020 Sağlık
MAİB yılın 7 ayında 9,1 milyar dolar makine ihracatı yaptı

MAİB yılın 7 ayında 9,1 milyar dolar makine ihracatı yaptı

Makine sektörünün ihracatı, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11,9 azaldı. Sektör temmuzda 2019 yılının aynı ayındaki 1,5 milyar dolarlık performansını yakalayarak olumlu sinyaller verdi.

11.08.2020Ekonomi
Türkiye, Avrupa Havacılık Kalite Grubu entegrasyonunu tamamladı

Türkiye, Avrupa Havacılık Kalite Grubu entegrasyonunu tamamladı

SAHA İstanbul öncülüğünde havacılık sanayisinde yer alan TUSAŞ, BAYKAR, ASELSAN gibi firmaların katılımıyla oluşturulan Milli Havacılık Endüstrisi Komitesi ile Türkiye, Avrupa Havacılık Kalite Grubu entegrasyonunu tamamlayan ülkeler arasına girdi.

11.08.2020Teknoloji
Bir Düş Gördüm filminin festival yolculuğu başladı

'Bir Düş Gördüm' filminin festival yolculuğu başladı

Murat Çeri'nin ilk uzun metraj filmi "Bir Düş Gördüm", açılışını 5. İskandinav Uluslararası Film Festivali’nde yapacak.

11.08.2020Keyif
İlk 7 ayda makine ihracatı 9,1 milyar dolara ulaştı

İlk 7 ayda makine ihracatı 9,1 milyar dolara ulaştı

Pandemide ilk dalganın yaşandığı ikinci çeyrekte yüzde 27’lik ihracat kaybı yaşayan makine sektörü, Temmuz ayında 2019 yılının aynı ayındaki 1,5 milyar dolarlık ihracat performansını yakalayarak olumlu sinyaller verdi. Bu yıl da Temmuz ayında 1,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren sektörün ilk 7 aylık ihracatı, bir önceki yıla göre yüzde 11,9 düşüşle 9,1 milyar dolar oldu. Türkiye’nin Makinecileri, en çok ihracat yaptıkları beş ülke olan Almanya, ABD, İngiltere, İtalya ve Fransa’da 7 ayda toplam 600 milyon dolar kayıp yaşarken Rusya’ya ihracatı yüzde 19 artırdı.

11.08.2020Ekonomi
Aşırı Terleme Yapan Hiperhidroz Hastalığı Nedir, Tedavisi Nasıldır

Aşırı Terleme Yapan Hiperhidroz Hastalığı Nedir, Tedavisi Nasıldır?

Sadece sıcak ortamlarda değil, gün içinde stres gibi etkenlerle de yaşanan aşırı terleme sorunu, kişilerin sosyal hayatını da olumsuz etkiliyor. Koltuk altı, baş bölgesi, ayak ve elde görülen aşırı terlemenin bir sağlık sorunu olduğunu ve çok kolay tedavi edilebildiğini belirten Estetik, Plastik ve Rekontrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, aşırı terleme yapan Hiperhidroz hastalığı ile ilgili tedavi yöntemlerini ve önerilerini anlattı.

11.08.2020İyi Yaşam
Oniks Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Oniks Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Oniks Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Oniks Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Oniks taşı günümüzde oldukça yaygın kullanılan bir taş olmaktadır. Bu sebep ile birçok insan tarafından talep görmektedir. Bizde oniks taşı nedir? Diye sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

11.08.2020İyi Yaşam
Siber saldırılar mobil cihazlara yöneldi: Tehlikeye dikkat

Siber saldırılar mobil cihazlara yöneldi: Tehlikeye dikkat!

Finansal ya da kişisel verileri güvende tutmak şirketler ve çoğu bireyler için en önemli durumu teşkil ediyor. Özellikle 2020 ve sonrasında verilerin güvenliği adına atılacak en büyük adımın mobil siber güvenliği sağlamaktan geçtiğini belirten siber güvenlik uzmanları, şirketleri ve bireysel kullanıcıları karşılaşacakları mobil siber güvenlik tehditleri konusunda uyarıyor.

11.08.2020Teknoloji
Kozmetik ürünleri ihracatının 1 milyar doları aşması bekleniyor

Kozmetik ürünleri ihracatının 1 milyar doları aşması bekleniyor

Türkiye’de kozmetik sektörü 2009’dan bu yana her yıl ortalama yüzde 10 oranında istikrarlı bir büyüme gösteriyor. 2019’da 829 milyon dolarlık büyüklüğe ulaşan kozmetik ürünleri ihracatının 2020’de 1 milyar dolar seviyesini aşması bekleniyor. Yerli kozmetik şirketi, Ortadoğu ülkeleri ve Avrupa pazarı için harekete geçti.

10.08.2020Ekonomi
Yılmaz Erdoğan: Beşiktaşlı olmayan insanların da yardımları çok çok anlamlıydı

Yılmaz Erdoğan: 'Beşiktaşlı olmayan insanların da yardımları çok çok anlamlıydı'

Beşiktaşlı ünlü isim Yılmaz Erdoğan, Kafamızda bir rakam yoktu ancak toplayabileceğimiz en yüksek rakamı istiyorduk. Bizimle ilgili bir şey değil, katkı sunan herkesle ilgili bir durum. Biz sadece ön ayak olduk. Beşiktaşlı olarak zaten görevimiz bizim dedi.

10.08.2020Süper Lig
Yılmaz Erdoğan: Aşk böyle bir şey işte, Beşiktaş...

Yılmaz Erdoğan: 'Aşk böyle bir şey işte, Beşiktaş...'

Beşiktaşlı ünlü isim Yılmaz Erdoğan, Kafamızda bir rakam yoktu ancak toplayabileceğimiz en yüksek rakamı istiyorduk. Bizimle ilgili bir şey değil, katkı sunan herkesle ilgili bir durum. Biz sadece ön ayak olduk. Beşiktaşlı olarak zaten görevimiz bizim dedi.

10.08.2020Futbol
Deliklitaş Mağarasında 15 metreden düşen genç yaralandı

Deliklitaş Mağarası'nda 15 metreden düşen genç yaralandı

BURSA'da Deliklitaş Mağarası’nda 15 metre yükseklikten düşüp, ayak bileğini kıran Ozan Özer (25), itfaiye tarafından kurtarılıp, hastaneye kaldırıldı.

10.08.2020Gündem
Yeni nesil bayi ağı

Yeni nesil bayi ağı

Dünya otomotiv sektörü her geçen gün değişirken TOGG, bayilik sisteminde de farklılıklar olacağının sinyallerini verdi. CEO Gürcan Karakaş, “Değişen sektöre uygun bir bayi yapısı kurmayı hedefliyoruz” dedi. Bu açıklama da akıllara, “Tesla gibi müşteriye doğrudan satış mı yapacak” sorusunu getirdi.

10.08.2020Ekonomi
Ekonomi yönetimine tam destek: Türkiye bu manipülasyonu atlatacak

Ekonomi yönetimine tam destek: Türkiye bu manipülasyonu atlatacak

Koronavirüs pandemisine rağmen küresel çapta ekonomideki canlılığını koruyan Türkiye'ye döviz tarafından yapılan baskılara ilişkin olarak ekonomi çevreleri değerlendirmelerde bulundu. Dolardaki yükselişin Türkiye'ye karşı olarak başlatılan bir operasyon olduğunu açıklayan ekonomistler güçlü ekonomik yapıyla bu sürecin atlatılacağını belirttiler.

9.08.2020Ekonomi
Sağlığımız el verdiğince durmayacağız çünkü bu iş bisiklet gibi, durursak düşeriz

Sağlığımız el verdiğince durmayacağız çünkü bu iş bisiklet gibi, durursak düşeriz

Onlarınki yıllara meydan okuyan, sarsılmaz bir dostluk... İlişkilerini “Artık kardeşiz” diyerek özetliyorlar. Erkan Can ve Güven Kıraç’la yeni dizileri ‘Tövbeler Olsun’ için buluştuk. Toplumu, aşkı, oyunculuğu konuştuk: “Herkes yırtmak, kısa yoldan ünlü olmak istiyor. Buna en yakın meslek olarak da oyunculuğu görüyorlar.”

Vedat Milor  Çocuklar bile ‘Babam ciğerci’ demeye utanıyorlar demişti...Ustalar anlattı

Vedat Milor "Çocuklar bile ‘Babam ciğerci’ demeye utanıyorlar" demişti...Ustalar anlattı

Yazarımız Vedat Milor, giderek azalan lezzet ustalarını işlediği ‘Rehber’ belgeselini anlatırken “Ustalarımız takdir edilmiyor. Çocukları bile. adeta ‘Babam ciğerci’ demeye utanıyorlar. Oysa çok değerli, sanatkâr şeflerimiz var” demişti. Bu meseleyi o değerli ustalardan Levent Kıyan, Murat Usta, Hakan Doğan, Coşkun Koçak, İlhan Koçulu ve Kerim Efecioğlu’yla konuştuk...

Yerli otomobil TOGG ismiyle devam edecek

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, marka beğeni endeksi yaptırdıklarını belirterek, "Yaptırdığımız endekste TOGG'un marka beğeni endeksi yüzde 73'lere çıktı. Dolayısı ile şimdilik yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık" dedi. Karakaş, Türkiye'nin otomobili projesinde küresel şirketlerle 10 gizlilik anlaşması imzaladıklarını belirterek, "Tedarikçi seçiminin yüzde 93'ü tamamlandı. Yüzde 78'i Türkiye'den yüzde 22'si Avrupa ve Asya'dan oluşacak” ifadelerini kullandı.

7.08.2020Ekonomi
Friglerden kalma mağaralar gün yüzüne çıktı

Friglerden kalma mağaralar gün yüzüne çıktı

M.Ö. 1200’lü yıllarda Anadolu’da yaşayan Frigler tarafından kullanılan ve Türkmen Dağı eteklerinde uzun süre gizli kalan tarihi mağaralar ilk defa görüntülendi.

7.08.2020Seyahat
Dünya devi proje yükseliyor Bölgede emlak fiyatları yüzde 40 arttı

Dünya devi proje yükseliyor! Bölgede emlak fiyatları yüzde 40 arttı

Çanakkale Boğazı'nda yapımı sürdürülen 1915 Çanakkale Köprüsü, Lapseki ilçesindeki arsa ve konutların değerini artırdı.

7.08.2020Ekonomi
Kuvars Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Kuvars Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Kuvars değerli taş grubundan olup, çok geniş bir kullanım alanı vardır. Eski çağlarda sihir yapmakta kullanılan bu taş günümüzde tedavi amacı dışında sanayi ve inşaat sektöründe de kullanılıyor. Birçok çeşidi olan kuvarsın ne olduğunu, özelliklerini ve faydalarını derledik.

7.08.2020İyi Yaşam
ABD-Çin geriliminde son perde: Huaweiden sonra sıra TikTokta

ABD-Çin geriliminde son perde: Huawei'den sonra sıra TikTok'ta

ABD Başkanı Trump'ın, ülkesindeki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde TikTok'u 15 Eylül'de ülkede yasaklayacaklarını açıklaması ile birlikte Huawei'nin ardından teknoloji alanında yeni bir çekişme daha patlat verdi.

7.08.2020Teknoloji
Ne kendisiyle kavgası bitti ne de kendisine sevdası

Ne kendisiyle kavgası bitti ne de kendisine sevdası

Bir tür deneydi onun yaptığı... Uzandığı kadarıyla hayatı aldı, bir laboratuvar sahasına dönüştürdü, bedenini ve hafızasını bir kadavra olarak kullandı durdu. Norveçli yazar Karl Ove Knausgaard’ın ‘çaresizlik, suçluluk ve endişe’ içinde yazdığı altı ciltlik, 3 bin küsur sayfalık ‘Kavgam’ serisi, ‘Son’ adlı kitabıyla tamamlanıyor. Knausgaard her kitabıyla hem kendini hem okuru sınadı. Sonuncusunu sıyrıksız atlatmak iki taraf için de kolay olmayacak.

7.08.2020Kitap Sanat
Kavgası Sona erdi...

'Kavga'sı 'Son'a erdi...

Bir tür deneydi onun yaptığı... Uzandığı kadarıyla hayatı aldı, bir laboratuvar sahasına dönüştürdü, bedenini ve hafızasını bir kadavra olarak kullandı durdu. Norveçli yazar Karl Ove Knausgaard’ın ‘çaresizlik, suçluluk ve endişe’ içinde yazdığı altı ciltlik, 3 bin küsur sayfalık ‘Kavgam’ serisi, ‘Son’ adlı kitabıyla tamamlanıyor. Knausgaard her kitabıyla hem kendini hem okuru sınadı. Sonuncusunu sıyrıksız atlatmak iki taraf için de kolay olmayacak.

7.08.2020Kitap Sanat
Gardırobunuzun ömrünü uzatmanın 7 yolu

Gardırobunuzun ömrünü uzatmanın 7 yolu

Kıyafetlerinize özen göstermek ve onu daha çok yönlü hale getirmek, paradan tasarruf etmenizi ve yıllarca sahip olduğunuz parçalara değer vermenizi sağlar. Gardırobunuzun ömrünü uzatmak, çok yönlülüğün yanı sıra işlevsellik de yaratır. Gelin gardırobunuzun ömrünü hangi şekillerde uzatabileceğinize bakalım…

Oasis Aquapark’ta güvenli eğlence

Oasis Aquapark’ta güvenli eğlence

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZENERJİ ortaklığıyla Çeşme Alaçatı’da kurulan kentin en büyük su parkı, pandemi döneminde konuklarına güvenli eğlence imkanı sunuyor.

6.08.2020Seyahat
Kuaförüm Sensin’de kaza haberi: Engin – Koray – Özlem neden yok, ayrıldılar mı

Kuaförüm Sensin’de kaza haberi: Engin – Koray – Özlem neden yok, ayrıldılar mı?

Kuaförüm Sensin programında yarışan Engin-Koray- Özlem ekibinin akıbeti merak konusu oldu. 6 Ağustos tarihli bölümde yer almayan üçlüyle ilgili durumu Kuaförüm Sensin sunucusu Gözde Kansu paylaştı. Üçlünün yerine programa Özcan Alp, Dilek Timur, Ezgi Küçük katıldı. Peki, Kuaförüm Sensin’de Engin – Koray – Özlem üçlüsü neden yok?

6.08.2020Televizyon
Datçadaki koylarda çadır işgaline tepki

Datça'daki koylarda çadır işgaline tepki

Muğla'nın Datça ilçesinde, eşsiz güzellikteki koylar çadırların işgaline uğradı. Yasak olmasına rağmen sahilin hemen kıyısında kurulan çadırlar, hem görüntü kirliliğine neden olurken, hem de denize girip çıkmakta zorlanan tatilcilerin de tepkisini çekti.

6.08.2020Seyahat
Vücudunuzdaki benin rengine, şekline ve büyüklüğüne dikkat edin

Vücudunuzdaki benin rengine, şekline ve büyüklüğüne dikkat edin

Vücutta yer alan benlerde şekil, boyut ve renk değişimleri olduğu takdirde yılda en az 1 defa dermatoloğa kontrole gidilmesi gerektiğini söyleyen Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslı Bilgiç, vücutta oluşan benlerin neden olabileceği tehlikeler hakkında bilgi verdi.

6.08.2020Sağlık
İnternet üzerinden iş görüşmesi yaparken nelere dikkat etmeli

İnternet üzerinden iş görüşmesi yaparken nelere dikkat etmeli?

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi birçok alanda dijitalleşmeye geçilmesine ön ayak oldu. Salgının etkisiyle, çeşitli sektörlerde yüz yüze yapılan iş görüşmeleri, yerini online platformlarda birebir yapılan görüşmelere bıraktı. Beyaz yaka çalışanlarda önceki dönemlerde az da olsa kullanılan bu yöntem, COVID-19 ile birlikte mavi yaka çalışanlar tarafından da kullanılmaya başlandı. Peki internet üzerinden iş görüşmesi yaparken nelere dikkat etmeli?

6.08.2020Teknoloji
Vücudunuzdaki benleri kontrol ettirin

'Vücudunuzdaki benleri kontrol ettirin'

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslı Bilgiç, vücutta yer alan benlerde şekil, boyut ve renk değişimleri olduğu takdirde yılda en az 1 defa dermatoloğa kontrole gidilmesi gerektiğini söyledi.

6.08.2020Sağlık
Son Dakika | Başakşehir, UEFA Avrupa Ligine veda etti Kopenhag 3 golle kazandı

Son Dakika | Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi'ne veda etti! Kopenhag 3 golle kazandı

Başakşehir, ilk maçta 1-0 yendiği Kopenhag'a deplasmanda 3-0 mağlup oldu ve UEFA Avrupa Ligi'ne son 16 turunda veda etti.

5.08.2020Spor Arena
Gençler fotoğraflarla Doğa Seni Bekler diyecek

Gençler fotoğraflarla 'Doğa Seni Bekler' diyecek

MEB tarafından hazırlanan liselerarası ulusal fotoğraf yarışması 'Doğa Seni Bekler', genç fotoğraf tutkunlarını bekliyor.

5.08.2020Eğitim
ABD ile Çin arasındaki rekabet uzaya sıçradı

ABD ile Çin arasındaki rekabet uzaya sıçradı

Soğuk Savaş döneminde stratejik bir alan olan uzayda, ABD ile Sovyetler Birliği arasında keşif-gözlem ve istihbarat uyduları fırlatma, kıtalararası füze sistemleri geliştirme, insanlı uzay seyahati, dünyanın uydusu Ay’a ayak basma, yeni gezegen keşifleri ve dış uzay alanında bir uzay istasyonu inşa etme konularında büyük bir rekabet yaşanmıştı. Yarışa dayalı rekabetin temeli, bilim ve teknolojide küresel lider olarak insanlığa yön veren ülke olma hedefiydi. Bu aynı zamanda iki ülke arasındaki nükleer silahlanma yarışının da bir parçasıydı. Bu nedenle uzay yarışı bir silah yarışı olarak da görülebilir. Uzay yarışı Sovyetler Birliği’nin 1957’de insanlığın ilk yapay uydusu Sputnik 1’i fırlatmasıyla başladı. Söz konusu yarışta ABD 1969’da Ay’a ilk ayak basan Amerikalı astronot Neil Armstrong ile öne geçse de, Sovyetler Birliği’nin ekonomik olarak çöküşe geçmesi ve Soğuk Savaşı kaybetmesiyle uzay programları ertelendi ve bu yarış da sona erdi. Her iki ülke de ulaştıkları uzay kabiliyetleri bakımından uluslararası ilişkiler literatüründe o dönemden beri birer “uzay gücü” olarak nitelendiriliyorlar.

5.08.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Olmak ya da Olmamak.. Beyrut

Dünya bir taraftan koronavirüs salgını ile uğraşa dursun, gündem hafta başında bir anda Lübnan’ın başkenti Beyrut’un liman bölgesinde yaşanan korkunç patlama ile sarsıldı.

13.08.2020

Koşucu bacağı sendromu (Medial tibial stres sendromu)

Kaval kemiklerini çevreleyen kaslar, tendonlar ve kemik dokusu iltihaplandığında ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Kaval kemiği ön veya iç kenarı boyunca, kasların kemiğe bağlandığı bölgede rahatsızlık hissi ve ağrı olabilir. Ağrının şekli donuk, keskin ya da zonklayıcı tarzda hissedilebilir. Hastalıkta bir iltihaplanma yani ödem oluşumu söz konusudur.

12.08.2020

Ozon İle Gelen Sağlık

Ozon, doğada bulunan, üç oksijen atomundan oluşan, renksiz, karakteristik keskin kokusu olan, kararsız bir gaz molekülüdür. Güçlü oksidatif özelliği olan ozonun kendisi bir oksijen radikali değildir. Serbest oksijen radikallerini nötralizie eden anti-oksidan enzim sistemini aktive ederek antioksidan etki gösterir.

11.08.2020

Bildiğiniz ‘yaz şarkıları’ndan değil

Ece Seçkin’in başarısında aranjörü Ozan Doğulu’nun büyük payı var. Dünya trendlerini takip ederek anaakımın dışına çıkmaya cesaret ediyorlar. ‘Acayip İyi’nin düzenlemesi de yaz şarkısı şablonundan taşıyor.

8.08.2020

Oyuncaklar, çocukların yol arkadaşıdır

Oyuncaklar hayatımıza yön veren en önemli araçlar... Çünkü her oyuncak yaratıcılığımızı destekler, kelime hazinemizi geliştirir, düşüncelerimize yön verir. Ancak pek çoğumuz oyuncakların hayatımızda bu denli önemli olduğunu fark etmeyiz bile! İşte bu farkındalığı oluşturmak için yola çıkan yönetmen Yağmur Kartal ‘Oyuncakçı, Saklı Yadigârlar’ adında bir film çekti. Kartal “Teknoloji harika yenilikler getiriyor ama hayal dünyamızı güçlendirmek için oyuncaklara ihtiyacımız var. Anne-babalar çocuklarıyla daha çok oynamalı" diyor.

8.08.2020

Yeni Ford Kuga İddialı Geldi!

Tasarımıyla dikkat çeken, teknolojisiyle hayatı kolaylaştıran, iç mekan ferahlığı ve bagaj genişliği ile ailenize uygun, konfor özellikleriyle yolculuğunuzun keyfini arttıran, yakıt konusunda cimri bir SUV mi arıyorsunuz? Hadi, ailenizin ikici evi olmaya aday Yeni Ford Kuga’yı birlikte inceleyelim!

7.08.2020

Çocuklarda yemek yeme alışkanlığı

Yetişkinlerin olduğu gibi çocuklarında kendilerine özgü damak tatları ve tercihleri vardır. Bu nedenle çocuklardan her yemeği sevmesini ve yemesini beklemek doğru değildir. Önemli olan çocuğun sağlıklı bir yaşam sürmesi adına düzgün bir yemek yeme alışkanlığının olmasıdır.

6.08.2020

Tasarruf ve birikim eğitimi için kumbara yapımı

Küçük yaşta kumbaraya para atma alışkanlığı kazanan çocukların büyüyünce daha tutumlu olabileceklerini biliyor muydunuz?

6.08.2020

6 ay ve üzeri bebekler için masaj

Bu dönemde, bebeğiniz daha aktif olacak, hareketlenecek, oturacak, emekleyecek ve ayakta durmaya çalışacaktır. Aktif bir bebeğin hareket etmek istemesinin normal olduğunu unutmayın, siz de ona uyum sağlayın. Örneğin o sırada bebeğinizin elinde bir oyuncak varsa, bacaklarına masaj yapmayı tercih etmelisiniz.

6.08.2020

Pekçok Sebebe Bağlı Gelişen Ağrıdan Hilterapi İle Kurtulabilirsiniz

Hilterapi ile güvenli bir şekilde tepki vermeyen, hasarlı dokuları canlandırma ve diğer terapi yöntemlerinin yetersiz kaldığı rahatsızlıkları başarılı bir şekilde tedavi etmek mümkündür.

5.08.2020

Korona Maveric’e bulaşamadı!

Airbus yepyeni bir uçak demosu ile ortaya çıkmıştı. İlk kez Singapur Havacılık Fuarı’nda görünen ‘uçan kanat’ Maveric radyo kontrol modeli uçuşu ile dikkatleri üzerine topladı. Koronavirüs salgını bu uçakla ilgili çalışmaları durduramadı. Fabrika neredeyse kapalı gibi. Tasarımcılar ve uçağı geliştirecek olanlar evlerinden çalışıyor. Proje durmadı ama önünde uzun bir yol var.

5.08.2020

Sıkça karşılaşılan tırnak rahatsızlıkları ve çözümleri

Ayağımız bizi gün boyunca hem yük olarak taşır hem de bir yerden bir yere götürür. Onun önemini ancak yaşanılan rahatsızlıklarla anlamaya başlarız. Hemen hemen herkesin başına tırnak batması ve kırılması gibi sorunlar gelmiştir. Bunun sebeplerini ve çözümlerini merak ettiniz mi?

5.08.2020

Mesafesiz yürüyüşler

Berlin’de koronavirüs tedbirleri protesto ediliyor...

5.08.2020