EKSTRA
MENÜ

Sebastian Kurz

Sebastian Kurz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sebastian Kurz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 402 Sebastian Kurz haberi bulunmuştur.

Sebastian Kurz Haberleri

Avusturya’da kapalı mekanlardaki toplantılar 6 kişi ile sınırlandırıldı

Avusturya’da kapalı mekanlardaki toplantılar 6 kişi ile sınırlandırıldı

Avusturya’da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kapalı mekânlarda yapılan özel toplantılar 6 kişi ile sınırlandırıldı.

20.10.2020Avrupa
Ya AB ya da yaptırım tehdidi

Ya AB ya da yaptırım tehdidi

Türkiye ile ilişkilerde ne zaman gerginlik ve sıkıntılar yaşansa ya “Avrupa Birliği (AB) ile müzakerelere son verilsin” ya da “Ekonomik yaptırım uygulansın” sesleri yükselir. Protestan cemaatine ait İzmir’deki Diriliş Kilisesi’nin rahibi Amerikalı Andrew Craig Brunson, FETÖ üyesi olmak ve casusluk yapmak şüphesiyle gözaltına alınır, hemen Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD), “Türkiye’ye ekonomik yaptırım” tehdidi gelir.

18.10.2020Avrupa
Son dakika haberi: Avusturya Başbakanı Kurzdan küstah Türkiye açıklaması

Son dakika haberi: Avusturya Başbakanı Kurz'dan küstah Türkiye açıklaması

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Kıbrıs'ta Kapalı Maraş'ın açılması ve Oruç Reis'in yeniden Doğu Akdeniz'e dönmesiyle ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

14.10.2020Dünya
Viyana’yı Sosyal Demokratlar aldı

Viyana’yı Sosyal Demokratlar aldı

Avusturya’nın başkenti Viyana’yı yönetecek belediye başkanı ve eyalet meclisini belirlemek üzere gerçekleştirilen seçimlerin sandık çıkış anketine göre, Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) yüzde 42’yle birinci parti oldu.

12.10.2020Avrupa
Viyana seçimlerini Türkler belirleyecek

Viyana seçimlerini Türkler belirleyecek

Avusturya’nın başkenti Viyana’da belediye başkanı ve eyalet meclis üyelerini belirlemek üzere 11 Ekim’de gerçekleştirilecek seçimlerde yüzde 7’nin üzerinde oy oranına sahip Türkiye kökenli seçmenlerin tercihi kilit önem taşıyor.

5.10.2020Avrupa
Avusturya’da gösteri: ‘Sığınmacılar için yerimiz var’

Avusturya’da gösteri: ‘Sığınmacılar için yerimiz var’

Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen gösteride, Yunanistan’dakiler başta olmak üzere sığınmacıların ülkeye alınması talep edildi.

4.10.2020Avrupa
Sınırlar yeniden kapanmasın

Sınırlar yeniden kapanmasın!

Korona salgınının Avrupa’da yeniden yükselmesi üzerine Die Welt gazetesine konuşan Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, “Hepimiz için önemli olan sınırların açık tutulması” dedi.

25.09.2020Avrupa
Alman virolog uyardı: ‘Salgın asıl şimdi başlıyor’

Alman virolog uyardı: ‘Salgın asıl şimdi başlıyor’

Korona salgını son günlerde hem Avrupa’da hızla yükselişe geçti. Fransa ve İspanya’da her gün 10 binin üzerinde insan koronavirüse yakalanıyor. Vakaların artmasıyla ölü sayısı da yükseliyor. Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre dünya çapında koronavirüse yakalananların sayısı 31.7 milyonu, ölenlerin sayısı ise 975 bin 163’ü geçti.

24.09.2020Avrupa
İslam düşmanları yine yollarda

İslam düşmanları yine yollarda

Viyana, Avusturya’nın başkentidir. Viyana, aynı zamanda Avusturya’nın 9 eyaletinden biridir. İşte 11 Ekim 2020’de Viyana’da hem belediye meclisi hem de eyalet parlamentosu seçimleri yapılacaktır. Belediye başkanı seçilecek kişi, aynı zamanda eyalet başkanı olacaktır.

16.09.2020Avrupa
‘İkinci dalganın başlangıcındayız’

‘İkinci dalganın başlangıcındayız’

Avrupa’da koronavirüs salgınının etkisini yeniden artırmasıyla birçok ülkede ikinci dalga paniği yaşanıyor. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, ülke genelinde Kovid-19 vakalarında ani bir artışın yaşandığına dikkati çekerek, “Kovid-19 salgınında ikinci dalganın başlangıcındayız” ifadelerini kullandı.

14.09.2020Avrupa
Moria yangınındaki sığınmacılar Avusturya’da iktidarı ikiye böldü

Moria yangınındaki sığınmacılar Avusturya’da iktidarı ikiye böldü

Yunanistan’ın Midilli Adası’nda bulunan Moria sığınmacı kampında çıkan yangın sonrasında barınacak yerleri kalmayan sığınmacıların Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında paylaşılması ya da bir kısmının Avusturya’ya getirilmesine ilişkin tartışmalar, Avusturya’da iktidardaki merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi arasında fikir ayrılığına yol açtı.

13.09.2020Avrupa
Bakan Çavuşoğlundan Avusturya Başbakanına çok sert tepki: Çağımızın hastalıklı zihniyeti

Bakan Çavuşoğlu'ndan Avusturya Başbakanı'na çok sert tepki: 'Çağımızın hastalıklı zihniyeti'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'un, "Erdoğan, Avrupa'daki Türkleri kendi amaçları için kullanıyor." iddiasına, "Avrupa Birliği (AB) ve değerlerine asıl büyük tehdit Kurz’un temsil ettiği çarpık ideolojidir. Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslam karşıtlığı üzerine kurulan bu çirkin siyaset çağımızın hastalıklı zihniyetidir." ifadeleriyle tepki gösterdi.

5.09.2020Dünya
AB’ye hayat öpücüğü

AB’ye hayat öpücüğü

Koronavirüs salgınının neden olduğu sosyal ve ekonomik krizi kontrol altına almak için beş gündür yürütülen müzakerelerde zor da olsa anlaşmaya varıldı. AB zirvesinde liderler 750 milyar Euro’luk pakette uzlaşı sağladı.

22.07.2020Dünya
Avusturya’nın ‘hayali düşmanı’ siyasal İslam

Avusturya’nın ‘hayali düşmanı’ siyasal İslam

Siyaset Bilimci Dr. Farid Hafez, Avusturya’nın kurmayı planladığı dökümantasyon merkezini değerlendirdi: “Müslümanların kendi alanlarında, bağımsız, kendilerinin yönettiği herhangi bir kurum ya da kuruluşa sahip olmaları, Sebastian Kurz ve ekibi tarafından tehlikeli olarak değerlendiriliyo. Burada temel hedef, Müslümanlar tarafından ortaya konulan her türlü sivil muhalefet, siyasal İslam’ı temsil ettiği gerekçesiyle suç oluşumu olarak gösterilebilecek.”

20.07.2020Avrupa
Zirvede sert sözler Macron masaya yumruğunu vurdu ve...

Zirvede sert sözler! Macron masaya yumruğunu vurdu ve...

Avrupa Birliği (AB), tarihinin en derin krizinden geçiyor. AB liderlerinin koronavirüs salgınından beri ilk kez yüz yüze geldiği ve 3 gün zirvede bir uzlaşma sağlanamadı ve müzakerelere ara verildi. Diplomatik kaynaklara göre zirve, liderler arasında bugüne kadar görülmeyen sert kavga ve suçlamalar tanık oluyor.

20.07.2020Avrupa
AB’de 1.8 trilyon Euro’luk pazarlık

AB’de 1.8 trilyon Euro’luk pazarlık

Avrupa Birliği üyesi 27 ülkenin liderleri, koronavirüs salgını başladığından bu yana ilk kez Brüksel’de bir araya geldiler.

18.07.2020Dünya
Merkel veliahtını buldu mu

Merkel veliahtını buldu mu!

Merkel’in 15 yıllık başbakanlık döneminde bir eyaletin Bakanlar Kurulu toplantısını ziyaret etmesi, halef-selef tarışmalarını alevlendirdi. Merkel’in halefi olarak görülen Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, Şansölye Merkel’i Bavyera krallarının ünlü sarayı Herrenchiemsee’de ve ‘Aynalı Salon’da ağırladı.

14.07.2020Avrupa
Otomobille izne giden Avrupalı Türklere karantina şoku

Otomobille izne giden Avrupalı Türklere karantina şoku

Avusturya’nın Bulgaristan’dan gelenlere karantina uygulama kararı nedeniyle izne karayoluyla giden Avrupalı Türkler 14 günlük karantina tehlikesiyle karşı karşıya.

9.07.2020Avrupa
Avusturya’dan bazı AB üyesi ülkelere seyahat uyarısı

Avusturya’dan bazı AB üyesi ülkelere seyahat uyarısı

Avusturya, Balkanlarda yeniden yükselişe geçen koronavirüs vakaları nedeniyle Avrupa Birliği (AB) üyesi Bulgaristan ve Romanya’nın yanı sıra Moldova’ya yeniden seyahat uyarısında bulundu.

8.07.2020Avrupa
Slovakya ziyaretine virüs engeli

Slovakya ziyaretine virüs engeli

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen’in Slovakya’ya yapacağı ilk yurt dışı seyahati virüs nedeniyle iptal edildi. Van der Bellen, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Slovakya Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan bir kişide virüs şüphesi bulunması nedeniyle ziyaretin iptal edildiğini bildirdi.

24.06.2020Avrupa
Eyaletler arası seyahat yasağı

Eyaletler arası seyahat yasağı

Almanya’nın Gütersloh ilçesinde patlak veren koronavirüs vakaları üzerine eyaletler riskli bölgelere seyahat yasağı getirdi. Birçok eyalet Gütersloh ve başka riskli bölgelerden gelenleri almıyor. Bazıları ise bu riskli bölgelerden gelenlere korona testi ve 14 gün karantina uygulaması getirdi.

24.06.2020Avrupa
Son dakika haberler... Türkiyeden Avusturyaya tepki

Son dakika haberler... Türkiye'den Avusturya'ya tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz, bir Yunan gazetesine sığınmacılar konusunda Mülteciler Günü'nden hemen sonra talihsiz açıklamalarda bulunmuştur" dedi.

22.06.2020Gündem
Turistler, 15 Haziran kadar Avrupa kıtasına giriş yapamayacak

Turistler, 15 Haziran' kadar Avrupa kıtasına giriş yapamayacak

Avrupa dışından turistler, en az 15 Haziran tarihine kadar, kıtaya giriş yapamayacaklar. Avrupa Birliği, ‘aşamalı ve koordineli bir yaklaşımla’ yaz turizm sezonu için seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasını başlatmayı planladı.

15.05.2020Seyahat
Almanya-Avusturya sınırı açılıyor

Almanya-Avusturya sınırı açılıyor

Avrupa’da sınırların yeniden açılması yönünde ilk açıklamalar gelmeye başladı. Salı günü Almanya Başbakanı Angela Merkel’le bir telefon görüşmesi yapan Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, iki ülke sınırının 15 Haziran’da tamamen açılacağını açıkladı. Kurz, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “15 Mayıs’tan itibaren Almanya-Avusturya sınırında sadece rastgele kontroller yapılacak. 15 Haziran’dan itibaren ise sınırlar tamamen açılacak” dedi.

13.05.2020Avrupa
Almanyada gözler 15 Haziranda

Almanya'da gözler 15 Haziran'da

Korona krizi nedeniyle kapanan Avrupa sınırları açılmaya başlıyor. Almanya Avusturya sınırı 15 Haziran'da tamamen açılıyor. Başbakan Merkel, Avrupa'da korona krizi nedeniyle kapanan sınırların yeniden adım adım açılması yönünde ümit verdi. Merkel sınır kontrollerinin "sonuna kadar" sürmeyeceğini söyledi.

13.05.2020Dünya
Angela Merkel duyurdu Ve kapılar açılıyor

Angela Merkel duyurdu! Ve kapılar açılıyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel yaptığı açıklamada, Almanya sınırlarının 15 Haziran'a kadar kademeli ve kontrollü bir şekilde açılacağını duyurdu.

12.05.2020Dünya
Yaz tatilini unutun

Yaz tatilini unutun

Almanya, koronavirüs belasının can almaya başlaması üzerine mart ayı başında dünyanın çeşitli kesimlerine olduğu gibi Avrupa ülkelerine de sınırlarını kapattı. Danimarka, İsviçre, Fransa, Lüksemburg ve Avusturya sınırlarında yıllar sonra yeniden giriş çıkışlarda kontrollere başlandı.

2.05.2020Avrupa
Avrupa’da turizm yarışı savunulamaz

Avrupa’da turizm yarışı savunulamaz

Dışişleri Bakanı Heiko Maas Avrupa içinde bile yaz tatilinin korona krizi nedeniyle bu yıl zor olduğu mesajını verdi.

26.04.2020Avrupa
Avusturya’da okullar, restoran ve kafeler açılıyor

Avusturya’da okullar, restoran ve kafeler açılıyor

Avusturya 15 Mayıs tarihinden itibaren kademeli olarak okulları, restoran ve barları açacak. Ancak maske taşıma, sosyal mesafe ve müşteri sayısının sınırlı tutulması şartı var.

21.04.2020Avrupa
Avusturya nasıl başardı

Avusturya nasıl başardı?

Avusturya, Avrupa’da koronavirüsten en az etkilenen ülkelerin başında geliyor. Vaka sayısı düşük, iyileşenlerin sayısı yüksek, bulaştırma oranı yüzde 0.8, hastane kapasitesi ise yeterli. Koronavirüse karşı ilk kısıtlama önlemleri alan Avusturya, dört hafta sonra normale dönüş için de ilk adımları atan ülke oldu.

14.04.2020Avrupa
Avrupa koronayı frenledi mi

Avrupa koronayı frenledi mi

Avrupa’da alınan önlemler işe yarıyor gibi. İtalya, İspanya, Almanya ve Fransa’dan yeni vaka artışının ve can kaybının nispeten yavaşladığına dair veriler geliyor. Bu durum vakalarla ilgili yükseliş eğrisinin şimdilik inişe ya da yatay bir seyre geçtiğine işaret ederken, ‘Tedbirler sürmeli’ mesajı veriliyor.

7.04.2020Dünya
Kurz’dan temkinli müjde

Kurz’dan temkinli müjde!

Avusturya, koronavirüs yayılmasına karşı Avrupa’da ilk önlemleri alan ülkeler arasında yer aldı. Sokağa çıkmaya önemli kısıtlamalar getirdi ve bu önlemlerle başarılı da oldu. Şimdi ise adım adım normal hayata dönmeyi planlıyor.

6.04.2020Avrupa
O ülkede marketlerde maske takmak zorunlu

O ülkede marketlerde maske takmak zorunlu!

Avrupa’da ilk kez bir ülke maske takılmasını zorunlu kıldı. Avusturya hükümeti alışveriş sırasında herkesin maske takması kararı aldı.

30.03.2020Avrupa
Şiddetçi Yunan polisine Avusturya’dan destek

Şiddetçi Yunan polisine Avusturya’dan destek

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sığınmacıların girişlerini engellemek için Yunanistan’a finansal, askeri ve mühimmat yardımı yapılacağını söyledi. Kurz, başkent Viyana’da Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, ilişkilerinin mükemmel seviyede ve iki ülkenin benzer zorluklar karşısında aynı yaklaşımlara sahip olduğunu söyledi.

11.03.2020Avrupa
Avusturyadan Yunanistana sığınmacıları durdurmak için yardım

Avusturya'dan Yunanistan'a sığınmacıları durdurmak için yardım

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sığınmacıların girişlerini engellemek için Yunanistan'a finansal, askeri ve mühimmat yardımı yapılacağını söyledi.

10.03.2020Haber
Avusturya Yunanistan için harekete geçti Mültecileri durdurmak için...

Avusturya Yunanistan için harekete geçti! Mültecileri durdurmak için...

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sığınmacıların girişlerini engellemek için Yunanistan'a finansal, askeri ve mühimmat yardımı yapılacağını söyledi. Öte yandan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis de AB'nin harekete geçmesini ve Türkiye’ye ödeme yapılması gerektiğini vurguladı.

10.03.2020Dünya
İki eyalette bin kişilik etkinlikler iptal, maçlar seyircisiz

İki eyalette bin kişilik etkinlikler iptal, maçlar seyircisiz

Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1000 kişiden fazla katılımcısı olan etkinlikler yasaklandı. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih-Chelsea karşılaşmasıyla dünyanın en çok ilgi çeken Bundesliga’da liginde bazı maçlar seyircisiz oynanacak. Diğer yandan Avusturya hükümeti de virüse karşı bir dizi kararlar aldı.

10.03.2020Avrupa
Avrupada koronavirüs tedbirleri: Uçak seferleri durdu, okullar tatil edildi, spor etkinlikleri iptal edildi

Avrupa'da koronavirüs tedbirleri: Uçak seferleri durdu, okullar tatil edildi, spor etkinlikleri iptal edildi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı Avrupa'da yükselmeye devam ederken, ülkeler de virüsün yayılmasını engellemek için tedbirlerini artırıyor. İspanya'da Madrid ve Rioja özerk yönetimleri ile Vitoria ve Labastida kentlerinde tüm okul ve üniversitelerde eğitime 2 hafta ara verildi. Danimarka, Kuzey İtalya, İran ve Avusturya'nın bazı şehirlerinden uçakların ülkeye inişini yasakladı. Malta, İtalya ile tüm uçak ve feribot seferlerini durdurdu. Avusturya, sadece virüs bulaşmadığına dair tıbbi belgeye sahip kişilerin İtalya'dan ülkeye girişlerine izin verecek. Fransa'da 15 Nisan'a kadar 450 spor etkinliği iptal edildi.

10.03.2020Dünya
Şiddet gören mültecilere, ‘Şiddete hazır’ dedi

Şiddet gören mültecilere, ‘Şiddete hazır’ dedi

Avusturya Başbakanı Sebastian Kuruz, Yunanistan sınırında şiddete maruz kalan mültecileri, ‘kısmen şiddete hazır insanlar’ olarak nitelendirdi. Funke Medya Grubu’na konuşan Kurz, Avrupa’yı, mültecileri içeri bırakmamaya, aksi takdirde yüz binlerin, daha sonra ise milyonların geleceği uyarısında bulundu.

6.03.2020Avrupa
Son dakika haberi: ABDde korkulan oldu Avrupada dikkat çeken rakamlar

Son dakika haberi: ABD'de korkulan oldu! Avrupa'da dikkat çeken rakamlar

Dünyayı sarsan koronavirüste son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor... Amerika'da korkulan oldu! Avrupa'da vaka sayısı hızla artıyor... İşte tüm gelişmeler

29.02.2020Dünya
‘Sophia Operasyonu’nda anlaşamadılar

‘Sophia Operasyonu’nda anlaşamadılar

Almanya, Avrupa Birliği’nin (AB) Akdeniz’de insan kaçakçılığı ve yasa dışı göçle mücadele için yürüttüğü, ancak geçen yıl durdurduğu ‘Sophia Operasyonu’nun yeniden başlatılmasını desteklerken, Avusturya bunun istenen sonucu vermediğini savunuyor.

4.02.2020Avrupa
Davos yarın başlıyor

Davos yarın başlıyor

İsviçre'nin Davos kasabasında 21-24 Ocak'ta gerçekleştirilecek 50'inci Dünya Ekonomik Forumu'na, 3 bin civarında iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılacak.

20.01.2020Ekonomi
V4 liderleri Kurz ile Prag’da buluştu

V4 liderleri Kurz ile Prag’da buluştu

Polonya, Çekya, Macaristan ve Slovakya’nın oluşturduğu Vişegrad Grubu Ülkeleri’nin (V4) liderleri, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile Çekya’nın başkenti Prag’da toplandı.

17.01.2020Avrupa
‘Tehditlere boyun eğmem’

‘Tehditlere boyun eğmem’

Avusturya Adalet Bakanı Alma Zadic, gelen ölüm tehditlerinden sonra terör mücadele özel timi ‘Cobra’lar tarafından korunmaya başladı. Bu tehditlerin kendisini yıldırmayacağını açıklayan Zadic, “Ben mücadele etmeye alışkınım, bu tehditlere boyun eğmem” dedi.

15.01.2020Avrupa
İktidar değişti, yabancı düşmanlığı değişmedi

İktidar değişti, yabancı düşmanlığı değişmedi

Avusturya’da merkez sağ Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ile Yeşiller Partisi koalisyon hükümetinin açıkladığı hükümet programı, ülkede yaklaşık 17 ay iktidarda kalan aşırı sağcı hükümetin programıyla benzerlik göstermesi, iktidar değişse de Müslüman ve yabancı karşıtlığında herhangi bir değişimin olmadığı yorumlarına yol açtı.

13.01.2020Avrupa
Viyana Müzesinde Türk damgası

Viyana Müzesi'nde Türk damgası

Viyana’ya çok sayıda zengin turist gidiyor. Özellikle Rusya ve Doğu Avrupa’dan turist çeken Viyana’da lüks markalara da ilgi arttı. Viyana Doğu Avrupa’nın lüks tüketim merkezine haline geldi. Viyana’da 2 butiği olan Atıl Kutoğlu, “Lüks tüketiminde önemli bir pazar payına sahibiz. Markamız, Avusturya ve Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde, ABD ve Ortadoğu’da seçkin mağaza ve zincirlerde satışa sunuluyor. MAK Viyana müzesinde ‘100 yıllar boyunca Avusturya Modası’ adıyla şubat ayında sergi açılacak. 8 kreasyonum sergilenecek” dedi.

13.01.2020Ekonomi
Avusturya’da yeni hükümet yemin etti

Avusturya’da yeni hükümet yemin etti

Avusturya’da merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi’nin oluşturduğu koalisyon hükümetinin üyeleri yemin ederek göreve başladı.

7.01.2020Avrupa
Hem ‘Bir çocuk bile almam’ diyor, hem de Türkiye’ye baskı istiyor

Hem ‘Bir çocuk bile almam’ diyor, hem de Türkiye’ye baskı istiyor

Yunanistan’da mülteci kamplarından gelen görüntüler içler acısı. Bin kişilik kamplarda binlerce mülteci yağmur altında, tıka basa dolu çadırlarda yaşıyor. Aralarında yaklaşık 4 bin kimsesiz mülteci çocuk da var.

6.01.2020Avrupa
Yeşiller kurultayından koalisyona ‘Evet’

Yeşiller kurultayından koalisyona ‘Evet’

Avusturya’da merkez sağ ÖVP ile Yeşiller arasındaki koalisyon sözleşmesine Yeşiller kurultayından onay çıktı. 276 delegenin katıldığı kurultayda koalisyona yüzde 93.18 “Evet” oyu çıktı.

5.01.2020Avrupa
Avusturya ‘Yeşilleşiyor’, sıra yeniden Almanya’da mı

Avusturya ‘Yeşilleşiyor’, sıra yeniden Almanya’da mı?

Muhafazakar Avusturya Halk Partisi (ÖVP) ile sağ popülist Avusturya Özgürlük Partisi’nin (FPÖ) 2017 yılında oluşturduğu koalisyon hükümeti, o dönemdeki FPÖ Lideri Heinz-Christian Starche’nin adının yolsuzluğa karışması üzerine geçen yıl mayıs ayında çökünce, ülkede Yeşiller’e ilk kez iktidara ortaklık yolu açıldı.

4.01.2020Avrupa