MENÜ

Mülteci

Mülteci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mülteci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.674 Mülteci haberi bulunmuştur.

Mülteci veya sığınmacı; dini, milliyeti, belirli bir toplumsal gruba üyeliği veya siyasi düşünceleri nedeniyle zulüm gören veya göreceği korkusu ve endişesi taşıyan, bu sebeple ülkesinden ayrılan/ayrılmak zorunda bırakılan ve korkusu nedeniyle geri dönemeyen veya dönmek istemeyen, iltica ettiği ülke tarafından endişeleri haklı bulunan kişi.

Devamı...

Mülteci Haberleri

‘Kovid-19 2008 krizinden daha kötü’

‘Kovid-19 2008 krizinden daha kötü’

Korona şüphesiyle ev karantinasında bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB liderleriyle yaptığı 6 saatlik telekonferanstan sonra telekonferanslı bir basın toplantısı düzenledi. AB liderleriyle Türkiye-AB mülteci mutabakatını da görüştüklerini belirten Merkel, karantinada insan ilişkisinin eksikliğini hissettiğini söyledi ve halkı önlemler konusunda uzun süre daha sabırlı olmaya çağırdı.

27.03.2020Avrupa
BM: İnsanlık tehlike altında

BM: İnsanlık tehlike altında

Koronavirüs endişesi tüm dünyada sürerken, Birleşmiş Milletler’den (BM) peş peşe uyarılar geldi. “İnsanlık tehdit altında, küresel eylem şart.”

27.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Süleyman Soyludan Türkiye sosyal izolasyona uyuyor mu sorusuna cevap

Son dakika haberi: Süleyman Soylu'dan 'Türkiye sosyal izolasyona uyuyor mu?' sorusuna cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Türkiye sosyal izolasyona uyuyor mu?' sorusuna "Ters bir şey söyleyeceğim belki ama... Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı var. Ankara, İstanbul, İzmir'de şehir çekilmiş durumda." diye yanıt verdi ve "Türkiye'de şuan hayatın yüzde 80'i durmuş durumda." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, sosyal medyadaki sahte içeriklerle ilgili de konuştu. "WhatsApp gruplarını kullananlara söylüyorum..." diyen Soylu, sahte olduğu ilgili kurumlarca duyurulan içeriklerin paylaşılmaya devam edilmesine sitem etti.

26.03.2020Gündem
Acımasızca saldırdılar Yunanistan sınırında son durum

Acımasızca saldırdılar! Yunanistan sınırında son durum

Edirne'de, göçmenlerin Yunanistan'a geçmek için Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki bekleyişleri 27'nci gününde devam ederken, Yunan güvenlik güçlerinin geçişleri engellemek için düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 3 kişi yaşamını yitirdi, 236 göçmen de yaralandı. Edirne Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, Yunan güvenlik güçlerinin çok acımasız davrandığını belirterek, "Halen hastanemizde tedavisi süren 7 yaralı mevcut olup müdahale sonrasında 236 yaralının bakımı yapıldı hastanemizde. Pazarkule'de kurulu sahra çadır hastanemizde 7 bin 800 hastaya bakıldı bugüne kadar. O atılan gazlar sonrası çadırlardaki göçmenler çocuklarını bulamıyorlar. O çocukları bulan sağlık görevlileri müdahale edip oksijen veriyorlar. Daha sonra aileleriyle eşleştirmeler yapıyoruz. O çocukların anne ve babalarını gördüklerindeki tablo çok duygusal oluyor" dedi.

25.03.2020Gündem
‘Türkiye’ye söz verilen 6 milyar ortada yok’

‘Türkiye’ye söz verilen 6 milyar ortada yok!’

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye ile yaptığı sığınmacı mutabakatını güncellemesi ya da yenisini imzalaması gerektiğini söyledi.

24.03.2020Avrupa
KKTC’de üç hasta taburcu edildi

KKTC’de üç hasta taburcu edildi

KKTC’de iki hafta önce tespit edilen ilk COVID-19 hastası 3 Alman turist tedavilerini tamamladı ve iyileşerek taburcu edildi.

22.03.2020Dünya
Türkiyede sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu üzerine Süleyman Soylu açıklamada bulundu

'Türkiye'de sokağa çıkma yasağı olacak mı?' sorusu üzerine Süleyman Soylu açıklamada bulundu

Corona Virüsü kapsamında tüm dünyada alınan tedbirlerden en göze çarpanı ve merak edileni sokağa çıkma yasağı oluyor. Bölgesel karantinalar söz konusu olsa da bir çok ülke henüz tam anlamıyla sokağa çıkma yasağını uygulamış değil. Dünyadaki gelişmelerin ardından vatandaşlarda ülkemizde 'sokağa çıkma yasağı olacak mı?' sorusunun cevabını sıklıkla araştırırken, bir gazetecinin sorusu üzerine Süleyman Soylu bu konuda açıklama yaptı ve sosyal medyanın tehlikelerinden bahsetti. İşte Süleyman Soylu'nun o açıklaması

20.03.2020Gündem
Yunan güvenlik güçlerinden sığınmacılara yeşil lazer ışığıyla müdahale

Yunan güvenlik güçlerinden sığınmacılara yeşil lazer ışığıyla müdahale

Yunan hudut birlikleri, Avrupa'ya geçmek için Edirne'de bekleyen sığınmacıların üzerine göze kısa süreli isabet ettiğinde dahi retinaya zarar verdiği bilinen "yeşil lazer" ışığı tutuyor.

20.03.2020Haber
Pandemi tarihi

Pandemi tarihi

İnsanlık tarihinin her döneminde salgın hastalıklar büyük olaylara sebep oldu. İmparatorluklar yıkıldı, insanlar kıtalararası göç etmek zorunda kaldı. Antik dönemlerden bu yana insanlığın mücadele etmek zorunda kaldığı salgın hastalıklardan en çok etki edenler arasında ise veba, kolera, tifüs, çiçek, ebola ve grip geldi. İşte o sessiz katiller:

20.03.2020Gündem
Bakan Soyludan sokağa çıkma yasağı iddialarıyla ilgili flaş açıklama

Bakan Soylu'dan 'sokağa çıkma yasağı' iddialarıyla ilgili flaş açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı ilan edileceği iddialarıyla ilgili, "Bunlar, ABD, Almanya mahreçli FETÖ'cülerin hesapları. Sosyal medyada infial yaratmaya çalışıyorlar. Vatandaşlarımız bunları paylaşmasın." dedi.

19.03.2020Gündem
Almanya mülteci alım programını askıya aldı

Almanya mülteci alım programını askıya aldı

Almanya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Türkiye ile mülteci kabul programını (üçüncü ülkeye yerleştirme) geçici olarak durdurdu.

18.03.2020Avrupa
‘Türkiye’ye desteğe hazırız’

‘Türkiye’ye desteğe hazırız’

Almanya Başbakanı Merkel, dörtlü telekonferans zirvesinden sonra açıklama yaparak, “Çok yararlı bir görüşme oldu. İdlib’deki insani duruma yardımı görüştük. Oraya 125 milyon Euro gönderiyoruz, bunun hemen oraya varması önemli” dedi. Türkiye’ye daha fazla yardım imkanını görüştüklerini söyleyen Merkel, AB ile Türkiye arasındaki Gümrük Birliği’nin genişlemesinin de göz ardı edilmemesi konusunda hemfikir olduklarını vurguladı.

18.03.2020Avrupa
Temassız zirvede gündem salgın

Temassız zirvede gündem salgın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İngiltere Başbakanı Johnson’ın koronavirüs salgını nedeniyle telekonferans yoluyla yaptıkları dörtlü zirvede gündem virüs salgını, İdlib mutabakatı, Libya meselesi ve mülteci kriziydi.

18.03.2020Gündem
Son dakika haberi... 4lü zirve sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama geldi

Son dakika haberi... 4'lü zirve sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson arasında telekonferansla yapılan görüşme sona erdi. Görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirilen zirve hakkında paylaşımlarda bulundu.

17.03.2020Gündem
Temassız zirve

Temassız zirve

Koronavirüs tehdidi liderlerin önceden yüzyüze planlanan buluşmasını da etkiledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İngiltere Başbakanı Johnson bugün telekonferans yöntemiyle bir araya gelecek. Gündemde dünyayı kasıp kavuran salgın ile İdlib mutabakatı, mülteci krizi ve Libya’daki gelişmeler var.

17.03.2020Gündem
Avrupa’nın çirkin yüzü

Avrupa’nın çirkin yüzü

Yunanistan sınırından gelen görüntüler yürek yakıyor. Soğukta battaniyeye sarılmış çocuklar, cılız bir ateş etrafında ısınmaya çalışan çaresiz insanlar. Sınırdan geçtiği için coplanan ve üzerindeki elbisesine kadar soyulan gençler. Gözlerde “İnsanlık bu kadar öldü mü?” diye soran ifadeleri. Dikenli tel örgüler, göz yaşartıcı gaz, silah sesleri, açık denize geri itilen mülteci tekneleri. Yunanistan sınırındaki bu çirkin manzara, aynı zamanda Avrupa’nın da çirkin yüzü oldu. AB üyesi ülkeler, Yunan sınırındaki bu manzarayı daha dramatik hale getirecek takviye sınır polis gücü ve helikopterler gönderiyor. Her seferinde ‘Hıristiyan Batı değerlerini’ öne çıkaran ve 2015 mülteci krizinde insani yüzünü gösteren Avrupa, şimdi bu değerlere sırt çevirmiş durumda. 2015’in bir daha yaşanmaması için etrafına kale duvarları örüyor.

15.03.2020Avrupa
Mazlum Çimen: Zuhal’e kırılmak gibi bir lüksüm yok

Mazlum Çimen: Zuhal’e kırılmak gibi bir lüksüm yok

Mazlum Çimen şimdilerde hem proje albümü “Benim İçin Söylenenler” ile hem de Zuhal Olcay’la ayrılığıyla gündemde. Ünlü sanatçıyla koronavirüs salgını nedeniyle tanıtımını yapmakta zorlandığı albümünü ve 4 yıl birlikte olduğu Olcay’la ayrılığını konuştuk.

15.03.2020Magazin
Geride kalanlar

Geride kalanlar

Mültecilerin Avrupa’ya geçişlerine engel olunmayacağının açıklandığı gün binlerce göçmenle birlikte fotomuhabirleri de sınıra akın etti. Onlardan biri de Hürriyet fotomuhabiri Murat Şaka’ydı. Şaka, tel örgülerin söküldüğü, kapıların zorlandığı, gaz bombalarının atıldığı ve silahların patladığı günlerde sınırın ötesine geçmek için her şeyi göze alanların arkalarında bıraktıklarının kaydını tuttu.

15.03.2020Hürriyet Pazar
Milli İHA, Yunanistanın geri itmelerine karşı Türkiyenin gözü oluyor

Milli İHA, Yunanistan'ın geri itmelerine karşı Türkiye'nin gözü oluyor

Milli insansız hava aracı (İHA) "Bayraktar TB2", Yunanistan'ın Avrupa'ya geçmek isteyen sığınmacılara yönelik sert tutumuna karşı Türk sınır güçlerinin adeta "gökyüzündeki gözü" oluyor.

14.03.2020Haber
Son dakika haberi; Liderler zirvesi telekonferansla yapılacak

Son dakika haberi; Liderler zirvesi telekonferansla yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde 17 Mart'ta İstanbul'da düzenlenmesi planlanan liderler zirvesi, yeni tip koronavirüs nedeniyle telekonferans yoluyla yapılacak.

13.03.2020Gündem
Brüksel’de sığınmacı krizi paneli

Brüksel’de sığınmacı krizi paneli

Brüksel’de düzenlenen ‘AB ve Türkiye’nin Ortak Sınavı’ adlı panelde sığınmacı krizi ele alındı.

13.03.2020Avrupa
Yunanistanın taktiği ters tepti

Yunanistan'ın taktiği ters tepti!

Yunanistan hudut birlikleri, sığınmacılara attıkları gaz bombalarının tesirini artırmak için kullandıkları fanın neden olduğu ters etki yüzünden zaman zaman zor anlar yaşıyor.

13.03.2020Dünya
Edirne sınırındaki son durum… ‘Avrupa’nın insanlık dramı’

Edirne sınırındaki son durum… ‘Avrupa’nın insanlık dramı’

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener Türkiye’nin Edirne sınırında günlerdir yaşanan mülteci dramını yorumladı. Hürriyet muhabiri Musa Kesler’e sınırdaki durum hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Nedim Şener ‘Bu Avrupa’nın aslında bir insanlık dramı’ dedi.

12.03.2020Gündem
Edirne sınırındaki son durum… ‘Avrupa’nın insanlık dramı’

Edirne sınırındaki son durum… ‘Avrupa’nın insanlık dramı’

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener Türkiye’nin Edirne sınırında günlerdir yaşanan mülteci dramını yorumladı. Hürriyet muhabiri Musa Kesler’e sınırdaki durum hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Nedim Şener ‘Bu Avrupa’nın aslında bir insanlık dramı’ dedi.

12.03.2020Ne Oluyor
Yunanistan gaz bombalarının etkisini artırmak için fan çalıştırıyor

Yunanistan gaz bombalarının etkisini artırmak için "fan" çalıştırıyor

Yunanistan sınır güçleri, attıkları gaz bombalarının daha fazla etki etmesi için açık alanda dev fan çalıştırmaya başladı.

12.03.2020Haber
Son dakika haberler... İstanbulda Corona Virüsü önlemleri: Etkinlikler iptal

Son dakika haberler... İstanbul'da Corona Virüsü önlemleri: Etkinlikler iptal!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Şehir Tiyatroları, İSMEK ve İBB'ye bağlı müzelerdeki etkinliklerin ve ziyaretlerin ay sonuna kadar durdurulduğunu açıkladı. İmamoğlu, Nisan ayı başında yapılacak değerlendirmelerin ardından etkinliklere devam edilip, edilmeyeceğine karar verileceğini açıkladı.

12.03.2020Gündem
‘Almanya’yı hiç samimi bulmuyorum’

‘Almanya’yı hiç samimi bulmuyorum’

Almanya’da çocuk hakları savunucusu Kamil Altay, hükümetin, Yunanistan’daki mülteci kamplarında bulunan bin 500 çocuğu ülkeye alabileceğini açıklamasının ardından, DHA’ya değerlendirmelerde bulundu. Alman hükümetinin söz konusu açıklamasını samimi bulmadığını belirten Altay, şunları söyledi:

12.03.2020Avrupa
Son dakika haberler: ABDden Çine flaş suçlama: Virüsü örtbas etti

Son dakika haberler: ABD'den Çin'e flaş suçlama: Virüsü örtbas etti

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, "Vuhan'da en iyi uygulamaları kullanmak yerine salgın örtbas edildi. Bu da dünya toplumunun virüse vereceği cevapta belki de iki ayına mal oldu." açıklamasında bulundu.

11.03.2020Dünya
Metin Feyzioğlu: Yunanistan’ın göçmenlere şiddetini AİHM’ye götüreceğiz

Metin Feyzioğlu: Yunanistan’ın göçmenlere şiddetini AİHM’ye götüreceğiz

TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı şiddeti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) götüreceklerini söyleyerek, ”İşkence gören insanların vekaletlerini almaya başladık. Doğrudan AİHMye işi götüreceğiz ve Yunanistan’ın insan hakları ihlallerini orada belgeleyerek, tek tek başvurucular lehine davalar açacağız” dedi.

11.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Corona Virüsü açıklaması

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Corona Virüsü' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM grup toplantısında konuştu. 'Corona Virüsü' konusuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa'dan gelen bir vatandaşımızda tetkikler sonucunda koronavirüs tespit edildi. Genel sağlık durumu iyi olan bu vatandaşımızın bu vatandaşımızın tedavisi sürüyor. Ailesi ve yakın çevresi de şu anda izlemeye alınmış durumda." ifadelerini kullandı. İdlib mutabakatına ilişkin de konuşan Erdoğan, "Yapılacak en küçük saldırıya sadece karşılık vermekle kalmayacağız, çok daha ağır mukabelede bulunacağız." diye konuştu.

11.03.2020Gündem
Sanki karşılarındaki göçmen değil düşman

Sanki karşılarındaki göçmen değil düşman

12 gündür kapılarında bekleyen göçmenlere gaz bombası, ses bombası, plastik mermi ve gerçek mermi kullanmaktan kaçınmayan Yunan güvenlik güçleri, şimdi de jiletli tellerin ardına siper kazmaya başladı.

11.03.2020Gündem
‘CHP, patron çıldırdı tabelası asarsa şaşırmayın’

‘CHP, patron çıldırdı tabelası asarsa şaşırmayın’

MHP Lideri Bahçeli, CHP yönetimini ‘Türkiye’nin karşısına geçmek’le suçladığı grup konuşmasında, “Yakında iflasını açıklayacaktır. CHP’nin kapısına patron çıldırdı ne alırsan 1 dolar tabelası asılırsa şaşırmayın. CHP yönetimi bilye dağıtmıştır” dedi.

11.03.2020Gündem
Avusturya Yunanistan için harekete geçti Mültecileri durdurmak için...

Avusturya Yunanistan için harekete geçti! Mültecileri durdurmak için...

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sığınmacıların girişlerini engellemek için Yunanistan'a finansal, askeri ve mühimmat yardımı yapılacağını söyledi. Öte yandan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis de AB'nin harekete geçmesini ve Türkiye’ye ödeme yapılması gerektiğini vurguladı.

10.03.2020Dünya
AİHM Yunan polisinin öldürdüğü ilk mültecinin dosyasını işleme aldı

AİHM Yunan polisinin öldürdüğü ilk mültecinin dosyasını işleme aldı

AİHM, Yunan polisi tarafından vurularak öldürülen ilk mülteci olan Ahmed Ebu Emad’ın ailesi tarafından yapılan başvuruyu işleme alındı.

10.03.2020Dünya
Edirnede corona virüs tedbiri Festival ertelendi…

Edirne'de corona virüs tedbiri! Festival ertelendi…

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Balkan ülkelerinde de corona virüsü vakalarının yaşanması nedeniyle her yıl düzenlenen Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali’nin ertelendiğini açıkladı. Gürkan, kentte halk sağlığı ekipleri tarafından dezenfekte çalışmalarının başladığını ilk çalışmaların mültecilerin yoğun olarak bulunduğu Pazarkule Sınır Kapısı’na 2 kilometre uzaklıkta bulunan Karaağaç Mahallesi’nde gerçekleştirdiğini belirtti.

10.03.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Moskovadaki zirve görüntüleri hakkında ilk yorum

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Moskova'daki zirve görüntüleri hakkında ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel ziyareti dönüşünde gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moskova ziyaretine ilişkin Rus basını tarafından servis edilen görüntülerle ilgili "Her ülkenin medyasında maalesef bu tür fevri örnekler yer alabiliyor. Ancak Türkiye ve Rusya ilişkileri bu tür medyatik manipülasyonlara kurban edilemez." dedi.

10.03.2020Gündem
‘Rusya’yı müzakere masasına oturtalım’

‘Rusya’yı müzakere masasına oturtalım’

Almanya Parlamentosu Dışİşleri Komisyonu Başkanı Röttgen, Suriye’den mülteci göçünü önlemek için Avrupa’nın Rusya’ya baskısını artırması gerektiğini belirtti. Göçe Esad ve Putin’in sebep olduğunu vurgulayan Röttgen “Rusya’yı müzakere masasına oturmaya zorlamalıyız” dedi.

10.03.2020Avrupa
Kremeta Baltica CRR’de

Kremeta Baltica CRR’de

Gidon Kremer’in kurduğu Kremeta Baltica, 12 Mart Perşembe akşamı Cemal Reşit Rey’de izleyiciyle buluşacak. Orkestraya Fransız Piyanist Lucas Debargue eşlik edecek.

10.03.2020Kitap Sanat
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Yunanistanın AB tarafından desteklenmesi barbarlığa ortaklıktır

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Yunanistan'ın AB tarafından desteklenmesi barbarlığa ortaklıktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sığınmacılara acımasız muamele ve müdahaleler, Yunan zihniyetinin ipliğini pazara çıkarmıştır. Sınırda bekleyen savunmasız insanlara biber gazı, sis bombası, tazyikli su, kurşun, kaba güç neyle izah edilecektir? Yazık, ayıp, rezalet değil midir? Karşımızdaki şiddetseverlik barbarlık değilse o halde barbarlık nedir? Ne ibretliktir ki Avrupa insani felaketlere duyarsız, masumlara kapalıdır" dedi.

10.03.2020Gündem
Yunanistan hudut birlikleri sınır hattına siper kazıyor

Yunanistan hudut birlikleri sınır hattına "siper" kazıyor

Yunanistan hudut birlikleri, Avrupa'ya geçmek isteyen sığınmacıları önlemek için sınır hattına siper kazıyor. Yüksek sınır tellerinin gerisine yerleştirdiği kum torbalarının ardına siper kazan Yunanistan, burada beklettiği tüfekli askerlerle sığınmacıların sınırı geçmesini engellemeye çalışıyor.

10.03.2020Haber
AB’yle yeni bir başlangıç

AB’yle yeni bir başlangıç

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Brüksel ziyareti, Avrupa Birliği ile Türkiye ilişkilerinde yeni bir yol haritasına yönelik ilk adım oldu. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Erdoğan ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in katılımıyla yapılan üçlü toplantı öncesi, “Diyaloğu yeniden canlandırıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın toplantısı sırasında tokalaşmak için elini uzatan Stoltenberg’le ‘Korona’ diyerek tokalaşmadı.

10.03.2020Gündem
AB vicdanını rahatlatıyor

AB vicdanını rahatlatıyor

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen Fransa, Portekiz, Lüksemburg, Finlandiya ve Almanya’nın ülkelerine refakatsiz sığınmacı çocuk almayı kabul ettiğini söyledi. Almanya ilk etapta Yunanistan’daki kamplardan 14 yaşından küçük kimsesiz 1500 çocuğu alacağını açıkladı.

10.03.2020Dünya

Yazar Sonuçları

O kiri temizleyebilecek su yok!

KORONAVİRÜSLE yatıyor koronavirüsle kalkıyoruz. Zira insanlık büyük bir tehditle karşı karşıya. Tüm devletler ülke çapında önlemler alıyorlar.

25.03.2020

Usta adını koydu ‘Koronakaos’

ALGI yönetiminin duayeni Salim Kadıbeşigil’e sordum.

20.03.2020

Suriye iç savaşının dokuz yıllık muhasebesi

Geçen pazar günü Suriye iç savaşının 15 Mart 2011 tarihinde patlak vermesinin dokuzuncu yıldönümüydü.

18.03.2020

Bazen boynuz kulağı geçer

HEPİMİZ babalarımızla, annelerimizle gurur duyuyoruz. Onlar da bizlerle gurur duyuyordur.

13.03.2020

AB ile yeni bir normalleşme denemesi

Türk kamuoyu, geçen hafta endişeli bir şekilde İdlib’deki sıcak savaşın nasıl aşılacağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Moskova ziyaretinden bir ateşkes anlaşmasının çıkıp çıkmayacağı gibi sorulara odaklanmıştı. Her gün İdlib’den şehit haberleri geliyordu.

11.03.2020

Erdoğan'dan Brüksel dönüşü mesajlar: Avrupa Birliği'yle yeni bir süreç başlatabiliriz

Brüksel’deki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta gazetecilerin sorularını cevaplarken Avrupa Birliği’yle ilgili olumlu açıklamalar yaptı.

11.03.2020

Kriz dondu

Geçtiğimiz perşembe günü, Rusya-Türkiye ilişkilerini tehlikeli bir noktaya götürme riski taşıyan İdlib krizi, Moskova’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in başkanlık ettikleri görüşmelerin ardından şimdilik dondu.

10.03.2020