MENÜ

Merkel

Merkel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Merkel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.430 Merkel haberi bulunmuştur.

Merkel Haberleri

Almanyada Kovid-19 önlemleri 19 Nisana kadar uzatıldı

Almanya'da Kovid-19 önlemleri 19 Nisan'a kadar uzatıldı

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadele kapsamında 22 Mart'ta alınan önlemler, 19 Nisan'a kadar uzatıldı.

1.04.2020Dünya
Almanya’da korkutan rakam... Bir günde...

Almanya’da korkutan rakam... Bir günde...

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü koronavirüsle ilgili yeni rakamları açıkladı. Bir gün öncesine göre yeni koronavirüs vakaları 5 bin 400 artarak 67 bin 400’e çıktı. Kovid-19’dan ölenlerin sayısı ise bir gün öncesine göre 149 artarak, 732’ye ulaştı.

1.04.2020Avrupa
Koronavirüs AB’yi de darmadağın etti

Koronavirüs AB’yi de darmadağın etti

Avrupa Birliği (AB) bir medeniyet projesidir. Özgürlük projesidir. Demokrasi projesidir. Adalet projesidir. Barış projesidir. Güvenlik projesidir. Ve dayanışma projesidir. Acaba?

1.04.2020Avrupa
Almanya Başbakanı Merkelin üçüncü Kovid-19 testi de negatif çıktı

Almanya Başbakanı Merkel'in üçüncü Kovid-19 testi de negatif çıktı

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşan doktoruyla temasta bulunması üzerine yaptırdığı üçüncü Kovid-19 testi de negatif çıktı.

30.03.2020Dünya
‘Yağmurdan kaçarken doluya tutuluruz’

‘Yağmurdan kaçarken doluya tutuluruz’

Almanya’da önlemlerin yumuşatılması taleplerine Başbakan Merkel’den yanıt geldi: “Önlemleri erken kaldırırsak yağmurdan kaçarken doluya tutuluruz.” Diğer yandan Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder de “Etkisi var bu gerekiyor, durum hâlâ çok ciddi” diyerek önlemleri 19 Nisan’a kadar uzattıklarını açıkladı.

30.03.2020Avrupa
Telefonu Merkelin yüzüne kapattı Başbakanlık arayınca...

Telefonu Merkel'in yüzüne kapattı! Başbakanlık arayınca...

Almanya Başbakanı Merkel teşekkür amaçlı gönüllü itfaiyecileri telefonla aradı. Tulumbacıların reisi telefonun öbür ucunda “Ben Başbakan Merkel” diyen kadını bir korona şakası zannedip “Şimdi şaka zamanı değil” diyerek telefonu yüzüne kapattı. Sonra başbakanlık arayınca, tüm ekip kulaklarına inanamadı.

30.03.2020Avrupa
‘Tedbirlerin sonuçlarını görmek lazım’

‘Tedbirlerin sonuçlarını görmek lazım’

Almanya’da Kovid-19 salgınıyla mücadele için alınan önlemlerin ne kadar daha yürürlükte kalacağına ilişkin tartışmalar devam ediyor. Başbakan Angela Merkel, halktan biraz daha sabır isterken, partisinin önemli isimlerinden Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet ise tedbirlerin kaldırılmasının düşünülmesi gerektiğini söyledi.

29.03.2020Avrupa
20 Nisan’a kadar yumuşama yok

20 Nisan’a kadar yumuşama yok

Başbakan Angela Merkel, halka yaptığı çağrıda koronavirüsle mücadelede destek istedi. Evinde karantina altında bulunan Merkel, burada yayınladığı geleneksel hafta sonu video mesajında alınan ciddi ve katı önlemlere uyan halkına teşekkür etti.

29.03.2020Avrupa
Oğlunun acısına 39 gün dayanabildi

Oğlunun acısına 39 gün dayanabildi

Irkçı terörist Tobias Rathjen’in 19 Şubat’ta Almanya’nın Hanau kentinde gerçekleştirdiği terör saldırısında hayatını kaybeden Gökhan Gültekin’in babası Behçet Gültekin yaşamını yitirdi. Üç yıldır kanser tedavisi gören 74 yaşındaki Behçet Gültekin, oğlunun acısına ancak 39 gün dayanabildi.

29.03.2020Avrupa
Almanya’nın tercihi ‘sosyal mesafe’

Almanya’nın tercihi ‘sosyal mesafe’

Almanya’da sokağa çıkma kısıtlamaları eyaletlere göre değişiyor. Bavyera, Saarland, Saksonya gibi eyaletlerde daha katı kurallar geçerli.

29.03.2020Dünya
Schröder ve Merkel’e teşekkür borcu

Schröder ve Merkel’e teşekkür borcu

Dünya koronavirüs belasıyla boğuşuyor. Binlerce insan yaşamını yitirdi. Herkes diken üstünde, herkes tedirgin. Tam bir belirginsizlik hâkim. Bu beladan ne zaman kurtulacağımızı kimse bilmiyor. Almanya’da sokağa çıkma yasağı olmamasına rağmen, caddeler bomboş. Berlin’in her zaman insan kaynayan ünlü Ku’Damm Caddesi de, Friedrich caddesi de öyle. Eski Doğu Berlin sınırları içinde kalan ünlü ‘Gendarmenmarkt’ (Jandarma Pazarı) da öyle.

28.03.2020Avrupa
Merkel: Sizden sabır diliyorum

Merkel: Sizden sabır diliyorum

Almanya Başbakanı Angela Merkel korona karantinasından bir video mesajı yayınladı. Karantinada insani ilişkiyi özlediğini söyleyen Başbakan Merkel, halkı önlemlerin süresi konusunda sabırlı olmaya çağırdı ve " daha önlemleri gevşetmeyi konuşma noktasına gelmedik" dedi.

27.03.2020Dünya
‘Kovid-19 2008 krizinden daha kötü’

‘Kovid-19 2008 krizinden daha kötü’

Korona şüphesiyle ev karantinasında bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB liderleriyle yaptığı 6 saatlik telekonferanstan sonra telekonferanslı bir basın toplantısı düzenledi. AB liderleriyle Türkiye-AB mülteci mutabakatını da görüştüklerini belirten Merkel, karantinada insan ilişkisinin eksikliğini hissettiğini söyledi ve halkı önlemler konusunda uzun süre daha sabırlı olmaya çağırdı.

27.03.2020Avrupa
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin endişelerin devam etmesine karşın, ekonomi teşviklerinin katkısı ile pozitif seyrediyor.

27.03.2020Ekonomi
Merkelin corona testi açıkladı

Merkel'in 'corona' testi açıkladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ikinci corona virüs testi de negatif çıktı. Merkel'in Sözcüsü Steven Seibert, Merkel'in durumunun iyi olduğunu ve toplantılara evden katılarak çalışmalarına evden devam ettiğini söyledi.

26.03.2020Dünya
‘Süre dolunca önce gençler sokağa çıkacak’

‘Süre dolunca önce gençler sokağa çıkacak’

Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, internet üzerinden vatandaşların sorularını yanıtladı. Sorular arasında tuvalet kâğıdından ekonomiye, Merkel’in sağlık durumundan okullara kadar her şey vardı.

26.03.2020Avrupa
Merkel ‘negatif’

Merkel ‘negatif’

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ikinci koronavirüs testi de negatif çıktı.

26.03.2020Dünya
İkinci testi de negatif çıktı

İkinci testi de negatif çıktı

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşan doktoruyla temasta bulunması üzerine yaptırdığı ikinci Kovid-19 testi de negatif çıktı.

25.03.2020Avrupa
Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Almanya’da Federal Meclis, korona krizine karşı eşi benzeri olmayan yüz milyarlarca Euro’luk yardım paketini görüşüyor. Meclis, çok duygulu anlar ve konuşmalara sahne oluyor. Oturuma korona uygulaması nedeniyle 1.5 metre mesafeyi korumak için 709 milletvekilinden sadece üçte biri katıldı. Diğer milletvekilleri oturumu bürolarından parlamento televizyonu üzerinden izledi.

25.03.2020Avrupa
Merkel’in ilk testi negatif

Merkel’in ilk testi negatif

Koronavirüs şüphesiyle kendisini evde karantinaya alan Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ilk testi negatif çıktı, ancak birkaç gün içinde bir test daha yapılacak.

24.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Merkelin corona virüs testi negatif çıktı

Son dakika haberi: Merkel'in corona virüs testi negatif çıktı

Son dakika haberine göre; Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşan doktoruyla temasta bulunması üzerine yaptırdığı Kovid-19 testi negatif çıktı.

23.03.2020Dünya
Almanya, 750 milyar euroluk virüs yardım paketini onayladı

Almanya, 750 milyar euroluk virüs yardım paketini onayladı

Almanya Bakanlar Kurulu, yeni tip koronavirüs salgınının bireyler ve şirketler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için 750 milyar euroluk bir yardım paketini onayladı.

23.03.2020Ekonomi
Angela Merkelin karantina günleri başladı

Angela Merkel'in karantina günleri başladı

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısının 111'e yükseldiği bildirildi.

23.03.2020Dünya
Son dakika haberleri: DSÖ Başkanı corona virüsü yenmenin tek yolu bu diyerek paylaştı

Son dakika haberleri: DSÖ Başkanı 'corona virüsü yenmenin tek yolu bu' diyerek paylaştı!

Dünyayı etkisi altına alan corona virüste son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. DSÖ Başkanı 'Corona virüsü yenmenin tek yolu bu' resmi twitter hesabından görüntü paylaştı. diyerek Rus doktorlardan çarpıcı iddia geldi. İtalya ve İspanya'da korkutan rakamlar! Almanya Başbakanı Angela Merkel kendisini karantinaya aldı. New York Belediye Başkanı duyurdu: Kaynaklar hızla tükeniyor...

23.03.2020Dünya
Almanya genelinde corona virüs önlemleri artırılıyor

Almanya genelinde 'corona virüs' önlemleri artırılıyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, eyalet başkanları ile telekonferans yoluyla yaptıkları 90 dakika süren toplantıdan çıkan kararlar neticesinde ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması getirilirken, ikiden fazla kişinin bir arada bulunmasına da yasak getirildiği belirtildi.

23.03.2020Dünya
Merkel’e koronavirüs bulaştı mı

Merkel’e koronavirüs bulaştı mı?

Almanya Başbakanı Merkel, kendisine zatürre aşısı yapan doktora koronavirüs tanısı üzerine kendisine de bulaşmış olabileceği şüphesiyle evde karantinaya girdi. Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, “Merkel’e bulaşmadığından çok umutluyuz” dedi.

23.03.2020Avrupa
Nelere dikkat edeceğiz

Nelere dikkat edeceğiz!

Almanya koronavirüs yayılmasına karşı yeni sıkı önlemler aldı. Bu önlemlere uymayanlara çok ağır cezalar var. Önlemler nerde ve nasıl geçerli?

23.03.2020Avrupa
Stokçuluğu eleştiren Merkel alışverişe çıktı

Stokçuluğu eleştiren Merkel alışverişe çıktı

Yaklaşık 24 bin COVID-19 vakası tespit edilen Almanya’da 65 yaşındaki Başbakan Angela Merkel markete giderek alışveriş yaptı.

23.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Angela Merkel corona virüsünden korunmak için kendisini karantinaya aldı

Son dakika haberi: Angela Merkel corona virüsünden korunmak için kendisini karantinaya aldı

Almanya Başbakanı Angela Merkel yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle kendisini karantinaya aldı.

22.03.2020Dünya
Sosyal temas yasağı

Sosyal temas yasağı

Almanya günlerdir koronavirüse karşı ülke genelinde ortak uygulamayı tartışıyor. 7 eyalet sokağa çıkmaya önemli kısıtlamalar getirdi. Ancak bu konuda yasak koyma yetkisi eyaletlerde olduğu için her eyalet farklı önlemler aldı. Bu nedenle Başbakan Angela Merkel eyalet başbakanlarıyla telekonferans sistemiyle yapılan zirvede sokağa çıkma yasağını tartıştı.

22.03.2020Avrupa
Korona krizi büyük ortaklara yaradı

Korona krizi büyük ortaklara yaradı!

Koronavirüs krizi Almanya’da siyasi havayı da etkiledi. Hükümetin büyük ortağı Hristiyan Birlik (CDU/CSU) oylarını 2 puan artırarak yükselişe geçti.

22.03.2020Avrupa
Herkesin gözü bu toplantıda

Herkesin gözü bu toplantıda

Almanya’da halkın büyük çoğunluğu siyasi yetkililerin “Evde kalın! Zorunlu olmadığınız sürece dışarı çıkmayın” çağrılarına uydu. Cumartesi günü kentlerde in cin top oynadı. Ancak öte yandan koronavirüs vakaları sihirli 20 bin sınırını aştı. Hastaneler, uzmanlar ülke genelinde sokağa çıkma yasağı çağrılarını artırdı.

22.03.2020Avrupa
‘Lütfen bana daha fazla acı çektirme’

‘Lütfen bana daha fazla acı çektirme’

Almanya’da PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., Federal Meclis (Bundestag) önünde eylem yaparak destek istedi.

22.03.2020Avrupa
Nous sommes en guerre (Savaştayız)

'Nous sommes en guerre' (Savaştayız)

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’da dünyanın çeşitli kesimlerinde şubeleri bulunan bir bankada çalışan yeğenim, geçen hafta başında telefon ederek, “Haftaya sizi ziyarete gelmek istiyorum” dedi.

21.03.2020Avrupa
Son dakika haberi: Almanların corona virüsü sırrı ne

Son dakika haberi: Almanların corona virüsü sırrı ne?

Almanya’da yoğun testler nedeniyle vaka sayısı katlanarak artıyor. Ancak ülkedeki can kaybının diğer Avrupa ülkelerine kıyasla düşük kalması dikkat çekiyor. Almanya’nın agresif test politikası ve yaşlı vaka sayısının azlığı buna gerekçe olarak gösteriliyor.

21.03.2020Dünya
Önce teşekkür etti sonra...

Önce teşekkür etti sonra...

Almanya Başbakanı Merkel’in sözcüsü Steffen Seibert, koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemlere uyan vatandaşlara önce teşekkür etti, ardından uymayanları ise acilen uyardı.

20.03.2020Avrupa
2019’da Müslümanlara 597 saldırı yapıldı

2019’da Müslümanlara 597 saldırı yapıldı

Almanya’da aşırı sağcılar tarafından işlenen suçlar yeniden artmaya başladı. AA, ‘21 Mart Uluslararası Irkçılıkla Mücadele Günü’ dolayısıyla federal hükümetin aşırı sağcıların işlediği suçlara ilişkin soru önergelerine verdiği yanıtları derledi. 2019’da aşırı sağcılar tarafından 20 bin 856 suç işlendi. Geçen yılın ocak-eylül döneminde Müslümanlara yönelik 597 saldırı yapıldı.

20.03.2020Avrupa
Bir kent daha yasakladı

Bir kent daha yasakladı

Almanya, koronavirüs yayılmasını yavaşlatmak için günlük hayatı önemli ölçüde kısıtlayan önlemler aldı. Ancak önlemlere rağmen koronavirüs hızla yayılıyor. 24 saat içinde yeni koronavirüs vakası 2 bin 800 civarında arttı. 15 bini aşkın vaka sayısıyla dünyada 5’inci sırada.

20.03.2020Avrupa
Almanya zaman kaybediyor

Almanya zaman kaybediyor

Almanya, koronavirüs tehlikesini tam anladı mı? Başbakan Angela Merkel hâlâ insanlara “Hijyen kurallarına uyun”, “Sosyal temaslardan uzak durun”, “Aranızda iki metre mesafe bırakın” çağrılarıyla yetiniyor. Sokağa çıkma yasağını hiç ağzına almıyor. Ama Almanya’da koronavirüs vakaları hızla yayılıyor ve dünya sıralamasında 14 bin vakayla 5’inci sırada.

20.03.2020Avrupa
Son dakika haberleri: Almanyada corona virüs vaka sayısı 10 bini aştı

Son dakika haberleri: Almanya'da corona virüs vaka sayısı 10 bini aştı

Almanya’da corona virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 34’e yükselirken; ülkedeki vaka sayısı 12 bin 910 olarak açıklandı.

19.03.2020Dünya
Özil: Türk domuz dediler bana burada

Özil: 'Türk domuz' dediler bana burada'

Mesut Özil: "Siyasiler bile bana saldırdı"

19.03.2020Avrupa
Merkel’den dramatik çağrı

Merkel’den dramatik çağrı

Almanya Başbakanı Merkel, koronavirüs kriziyle ilgili olarak ülkenin İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez böyle büyük bir sorunla karşı karşıya olduğunu söyledi. “Durum ciddi ve belirsiz” diyen Merkel, dayanışma ve beraberliğe çağırdı.

19.03.2020Avrupa
Merkel: Türkiye’ye desteğe hazırız

Merkel: Türkiye’ye desteğe hazırız

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile yaptığı dörtlü telekonferans zirvesinden sonra önemli açıklamalarda bulundu. Merkel, “Çok yararlı bir görüşme oldu.

19.03.2020Dünya
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Almanya sokağa çıkma yasağını inceliyor

Almanya sokağa çıkma yasağını inceliyor

İtalya ve Fransa’dan sonra Almanya’da da dışarı çıkma yasağı gündemde. CDU/CSU ve SPD’den oluşan koalisyon hükümeti ülke çapında dışarı çıkma yasağını görüşüyor. Dijital ekonomi dergisi ‘Business Insider’ haberine göre Almanya Adalet Bakanlığı 80 milyon nüfuslu Almanya’da dışarı çıkma yasağını inceliyor. Gerekçe, alınan önlemlere rağmen virüsün yayılmaya devam etmesi.

18.03.2020Avrupa
Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı 9 bin 919’a çıkarken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 26 oldu. Her geçen gün koronavirüs vakaları katlanırken, yoğun bakım ünitelerindeki sağlık personeli sayısının yetersiz olması en büyük sorunların başında geliyor.

18.03.2020Avrupa
Son dakika haberi: Merkelden ilk kez corona virüs ulusa seslenişi

Son dakika haberi: Merkel'den ilk kez corona virüs ulusa seslenişi

Almanya Başbakanı Angela Merkel bu akşam bir ilki gerçekleştirecek. Şansölye, corona virüs salgını krizi ile ilgili ilk kez TV'den ulusa seslenişte bulunacak.

18.03.2020Dünya
‘Türkiye’ye desteğe hazırız’

‘Türkiye’ye desteğe hazırız’

Almanya Başbakanı Merkel, dörtlü telekonferans zirvesinden sonra açıklama yaparak, “Çok yararlı bir görüşme oldu. İdlib’deki insani duruma yardımı görüştük. Oraya 125 milyon Euro gönderiyoruz, bunun hemen oraya varması önemli” dedi. Türkiye’ye daha fazla yardım imkanını görüştüklerini söyleyen Merkel, AB ile Türkiye arasındaki Gümrük Birliği’nin genişlemesinin de göz ardı edilmemesi konusunda hemfikir olduklarını vurguladı.

18.03.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Devlet de yalnız bırakılmamalı

KİRALARLA ilgili birçok mesaj alıyorum.

1.04.2020

Piyasalar denge bulmakta zorlanıyor

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını her alanda kendisini derinden hissettiriyor. Hükümetler, merkez bankaları ekonomilerin virüsten daha az etkilenmesi için art arda adımlar atıyor, önlemler alıyor, paketler açıklıyor. İnsanlık da piyasalar da aşı ve ilacın bir an önce bulunmasını bekliyor. Yaşanan süreçte para piyasalarında dengeler sürekli değişiyor.

22.03.2020