EKSTRA
MENÜ

Sahur

Sahur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sahur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.437 Sahur haberi bulunmuştur.

Sahur Haberleri

28 Ekim sahur saatleri: İstanbul, Ankara, İzmirde sahur vakti ezan kaçta okunacak Diyanet il il imsak vakitleri 2020

28 Ekim sahur saatleri: İstanbul, Ankara, İzmir'de sahur vakti ezan kaçta okunacak? Diyanet il il imsak vakitleri 2020

Sahur saatleri Mübarek Mevlid Kandili'yle beraber oruç ibadetini idrak etmek isteyen Müslümanların gündeminde yer almaya başladı. "Mevlid-i Nebi" olarak da anılan ve Türkiye'de Mevlid Kandili olarak bilinen gece, Müslüman alemi için büyük önem taşıyor. Bu yıl Mevlid Kandili 28 Ekim 2020 Çarşamba gecesi idrak edilecek. Bu mübarek günü oruçlu geçirecek olan vatandaşlar sahur saatlerine Diyanet'in imsak vakitleri takvimi üzerinden ulaşacaklar. Peki, bu gece sahur saat kaçta? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 28 Ekim sahur ve imsak vakitleri.

27.10.2020Gündem
‘Karagöz hâlâ yaşıyor’

‘Karagöz hâlâ yaşıyor’

Ramazanda karşılaşmaya alışmıştık! Bu kez ‘aniden’ karşımıza çıktı. Yapı Kredi Kültür Sanat’taki ‘Karagözüm İki Gözüm’ sergisi 350 Karagöz tasvirini bir araya getiriyor. Küratör Cengiz Özek’e göre Karagöz’e her zaman alan açılmalı, zaman yaratılmalı...

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ramazan Ayı Ve Oruçla İlgili Kavramlar konu anlatımı

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Ramazan Ayı Ve Oruçla İlgili Kavramlar konu anlatımı

Müslüman alemi için Ramazan ayı kutsaldır. Ramazan ayının 27. gecesine denk gelen Kadir Gecesi ise bin aydan daha hayırlıdır. 5. sınıflar için Ramazan Ayı ve oruç ile ilgili kavramları anlattık.

13.09.20205. SINIF
5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Oruç İbadetinin Kişiye Ve Topluma Kazandırdıkları konu anlatımı

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Oruç İbadetinin Kişiye Ve Topluma Kazandırdıkları konu anlatımı

İslam'ın beş şartından biri olan oruç tutmak, en önemli ibadetlerden biridir. Buluğ çağına ermiş her Müslüman, Ramazan Ayında otuz gün boyunca oruç tutar. 5. sınıflar için oruç ibadetinin kişiye ve topluma kazandırdıklarını anlattık.

18.08.20205. SINIF
Rahman suresi oku - Rahman suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Rahman suresi oku - Rahman suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Rahman suresi adını, ilk âyeti oluşturan ve Allah’ın sıfatlarından biri olan 'er-Rahmân' kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca, Allah’ın nimetleri, birliğini ve kudretini gösteren kâinat delilleri ve günahkârların kıyamette karşılaşacakları korku ve şiddet konu edilmektedir. Peki, Rahman suresi anlamı ve fazileti nedir? Rahman suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır?

Üryani eriğinin faydaları saymakla bitmiyor

Üryani eriğinin faydaları saymakla bitmiyor

Sadece Kastamonu’da yetişen ve her yerde yetişmemesi nedeniyle çok özel bir erik olan “Üryani Eriği” hakkında açıklamalarda bulunan Diyetisyen Yrd. Doç. Dr. Aylin Hasbay Büyükkaragöz, üryani eriğinin özelliklerini anlattı.

5.06.2020Sağlık
Ramazan ayında tüketiciler gece alışveriş yapmayı tercih etti

Ramazan ayında tüketiciler gece alışveriş yapmayı tercih etti

Ramazan ayıyla birlikte değişen uyku ve yeme-içme düzeni, tüketicilerin online alışveriş alışkanlıklarına da yansıdı.

26.05.2020Teknoloji
Uzmanlardan bayram uyarısı: Baklava yerine güllaç, sütlaç...

Uzmanlardan bayram uyarısı: Baklava yerine güllaç, sütlaç...

Ramazan ayında değişen beslenme rutini, bayramdan itibaren normale dönecek. Bu süreçte nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan uzmanlar, bayramda aşırı ve hızlı tüketilen gıdaların başta sindirim ve dolaşım sisteminde olmak üzere birçok rahatsızlığa yol açabileceğine dikkat çekti.

Arefe ne demek Arefenin anlamı nedir Arefe gününde oruç tutmanın fazileti nedir

Arefe ne demek? Arefenin anlamı nedir? Arefe gününde oruç tutmanın fazileti nedir?

Ramazan ayının son gününü ifade eden, bayramın müjdecisi arefe, bu yıl 23 Mayıs'ta idrak ediliyor. 24 Nisan'da ilk sahur ve iftarını yapan vatandaşlar, 23 Mayıs'ta 2020 Ramazan ayının son orucunu tutuyorlar. Peki Arefe ne demek? Arefenin anlamı nedir? Arefe gününde oruç tutmanın fazileti nedir?

23.05.2020Gündem
Sahur saat kaçta Sahur vakti ezan ne zaman okunacak 23 Mayıs İstanbul Ankara İzmir ve tüm illerin sahur imsak vakitleri

Sahur saat kaçta? Sahur vakti ezan ne zaman okunacak? 23 Mayıs İstanbul Ankara İzmir ve tüm illerin sahur imsak vakitleri

Sahur saatleri, İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde Diyanet Ramazan İmsakiyesi üzerinden araştırılıyor. 24 Nisan'da başlayan mübarek Ramazan ayı, yarın tutulacak son oruçla uğurlanacak. On bir ayın sultanı Ramazan biterken son sahuru yapacak olan vatandaşlar, sahur ve imsak vakitlerini yaşadıkları ili seçerek sorgulayacaklar. Bu kapsamda, Ramazan'da en fazla yoğunlaşılan konulardan olan 'Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? soruları il il imsak vakitleri takviminden yanıt buluyor. Peki, son sahura ne zaman kalkılacak, ezan kaçta okunacak? İşte, Ramazan İmsakiyesi'ne göre Edirne, Bursa, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Erzurum, Trabzon ve tüm illerin sahur saatleri ve 23 Mayıs sahur vakitleri.

22.05.2020Gündem
Bayramda beslenme düzeni nasıl olmalı

Bayramda beslenme düzeni nasıl olmalı?

Ramazan ayı süresince değişen öğün saatleri ve beslenme düzeni, bayramla birlikte tekrar değişmeye başlayacak. Bu geçiş sürecinin ilk günlerinde sağlıklı beslenmenin daha çok önem kazanacağını ifade eden Uzman Diyetisyen Hilal Konak, konuyla ilgili önerilerini sundu.

22.05.2020Sağlık
Firmalar nefes aldı

Firmalar 'nefes' aldı

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), tüm dünyayı sosyal ve ekonomik yönden etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sürecinde örnek çalışmalara imza attı. BTSO, TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’nden BTSO Akademi online eğitimlerine; medikal malzeme üretiminden dijital iletişim platformlarına kadar üyelerinin sorunlarına çözüm üreten birçok proje geliştirdi.

22.05.2020Ekonomi
Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak İstanbul Ankara İzmir tüm illerin sahur imsak vakitleri 2020

Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? İstanbul Ankara İzmir tüm illerin sahur imsak vakitleri 2020

İl il sahur saatleri Ramazan ayının 29. gününe doğru araştırmalarda yer almaya başladı. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm illerin sahur imsak vakitleri bilgisini 2020 Ramazan İmsakiyesi ile vatandaşların erişimine açan Diyanet İşleri Başkanlığı, böylece ‘Sahur saat kaçta? sorusuna cevap veriyor. İllere göre değişen sahur saatleri bilgileri, tek ekran üzerinden sorgulanabiliyor. Peki, sahura ne kadar kaldı, ezan ne zaman okunacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Konya, Diyarbakır ve tüm illerin 22 Mayıs sahur saatleri ve Diyanet Ramazan İmsakiyesi...

21.05.2020Gündem
İftar saatleri ve Ramazan İmsakiyesi 2020: İftar vakti ne zaman, ezan kaçta okunacak İstanbul Ankara İzmir iftar vakitleri

İftar saatleri ve Ramazan İmsakiyesi 2020: İftar vakti ne zaman, ezan kaçta okunacak? İstanbul Ankara İzmir iftar vakitleri

İftar saatleri 21 Mayıs Ramazan İmsakiyesi üzerinden belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir iftar vakti saat kaçta? sorusuna yönelik araştırmalar, saatlerin ilerlemesiyle beraber iftar hazırlıklarına başlayanlar tarafından hız kazandı. Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayında oruç ibadeti 23 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Tüm illerde iftar vakti her gün bir kaç dakika değişiyor. Peki, bu akşam iftar saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? İşte, Diyanet Ramazan İmsakiyesi 2020 bilgilerine göre, il il iftar saatleri ve tüm illerin iftar vakitleri...

21.05.2020Gündem
“Sahuru susuz geçirmeyin”

“Sahuru susuz geçirmeyin”

SAHURDA tüketilen besinler gün boyunca hem tok kalmayı hem de su dengesini sağladığı için çok önemli. Diyetisyen Hatice Kübra Bayer “Sahurda ve iftarda mutlaka et, balık, yoğurt, yumurta gibi protein kaynaklarına ve tam tahıllar, bulgur, kurubaklagiller gibi kompleks karbonhidratlara yer verilmelidir. Su tüketimine özen gösterilmeli. Şeker içeriği yüksek hazır meşrubatlar yerine şekersiz komposto, hoşaf tüketilmelidir” dedi.

21.05.2020Sağlık
Sahurda tüketilen bu besinler gün boyu tok tutuyor

Sahurda tüketilen bu besinler gün boyu tok tutuyor

Sahur, ramazan ayının en önemli öğünü. Bu yüzden sahurda tüketilen besinler gün boyu acıkmamamız için oldukça önemli. Öğün planı iyi bir şekilde ayarlanıp, özellikle sahurda doğru besinler tüketildiğinde gün boyu tok kalabileceğimizi ifade eden Diyetisyen Deniz Zünbülcan, konuyla ilgili önemli detayları paylaştı.

21.05.2020Sağlık
Sahur vaktinde çıkan yangında 3 kişi dumandan etkilendi

Sahur vaktinde çıkan yangında 3 kişi dumandan etkilendi

BURSA’da, sahur için mutfakta hazırlık yapan Havva Asa’nın ocakta unuttuğu yemekten çıkan yangında, aynı aileden 3 kişi dumandan etkilendi.

21.05.2020Gündem
Tamamen el yapımı bir lezzet Günde 150 kilogram üretiliyor

Tamamen el yapımı bir lezzet! Günde 150 kilogram üretiliyor

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde sadece ramazan ayında üretilen ‘ramazan sucuğu’ iftar ve sahur sofralarında tüketilen tatlılarda, vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Boluda sahur vaktinde yangın paniği

Bolu'da sahur vaktinde yangın paniği

BOLU'da, sahur vaktinde, kullanılmayan tek katlı ev ve dükkanın bulunduğu ahşap yapı alev alev yandı. Yangında can kaybı yaşanmazken, sahur için kalkan vatandaşlar endişe içinde yangın söndürme çalışmalarını izledi.

21.05.2020Gündem
Tüm illerin sahur saatleri 21 Mayıs 2020: Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak İstanbul Ankara İzmir sahur vakitleri

Tüm illerin sahur saatleri 21 Mayıs 2020: Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? İstanbul Ankara İzmir sahur vakitleri

Sahut vakitleri bilgisi Diyanet Ramazan İmsakiyesi üzerinden yayınlandı. Tüm illerin sahur vakitleri 21 Mayıs imsak ve sahur vakitleri takviminden öğreniliyor. Ramazan ayının son günlerine doğru gelirken, yarınki orucuna niyet etmek üzere sahur yemeğine kalkacak olan vatandaşlar, 'Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak?' sorusuna yanıt arıyor. Sahur saatleri günden günde her ilde bir kaç dakika farklılık gösteriyor. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep, Kayseri, Konya ve diğer illerde sahur vaktine ne kadar kaldı? Sahura ne zaman kalkılacak? İşte, tüm illerin 21 Mayıs sahur saatleri bilgisi...

20.05.2020Gündem
Ramazan İmsakiyesi 2020: İftar saat kaçta iftara ne kadar kaldı İstanbul Ankara İzmirde iftar vakti ezan ne zaman okunacak

Ramazan İmsakiyesi 2020: İftar saat kaçta iftara ne kadar kaldı? İstanbul Ankara İzmir'de iftar vakti ezan ne zaman okunacak?

İftar saat kaçta, iftara ne kadar kaldı? soruları Ramazan ayı boyunca oruç ibadetini idrak eden Müslümanların yanıt aradığı konuların başında geliyor. Nisan ayında başlayan mübarek Ramazan'ın son günlerine doğru iftar saatleri uzamaya başladı. Her ilde farklı saatlerde gerçekleşen iftar vakitleri Ramazan İmsakiyesi 2020 üzerinden sorgulanabiliyor. Bu kapsamda iftar vaktinin yaklaşmasıyla, 20 Mayıs iftar saatleri İstanbul, Ankara, İzmir'de iftar saat kaçta? sorusuna yanıt arayanların araştırmalarında hız kazandı. İşte, Ramazan İmsakiyesi il il iftar saatleri ve iftar vakitleri bilgisi...

20.05.2020Gündem
20 Mayıs sahur saatleri: Sahurda ezan ne zaman okunacak sahur saat kaçta İstanbul Ankara İzmir sahur imsak vakitleri

20 Mayıs sahur saatleri: Sahurda ezan ne zaman okunacak sahur saat kaçta? İstanbul Ankara İzmir sahur imsak vakitleri

Sahur saat kaçta? sorusu İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Eskişehir sahur vakitleri bilgisini araştıranların yanıt aradığı konulardan oldu. Diyanet 2020 Ramazan İmsakiyesi'ne göre, tüm illerin sahur vakitleri bilgisi yayınlandı. 20 Mayıs imsak vakitleri takvimi üzerinden tüm illerin sahur saatleri öğreniliyor. Peki, sahur vakti ezan ne zaman okunacak? Sahura ne kadar kaldı, bu gece sahur saat kaçta? Yarınki oruç ibadetini idrak etmek üzere oruca niyet edecek olanlar sahur vakitlerini yaşadıkları ile seçerek sorgulayacaklar. İşte, Diyanet bilgisine göre 20 Mayıs il il sahur saatleri ve tüm illerin sahur vakitleri...

19.05.2020Gündem
Uzmanlar toplu yemekler için uyardı: Mönüde virüs olabilir

Uzmanlar toplu yemekler için uyardı: Mönüde virüs olabilir

2 gün önce Kahramanmaraş’ta bir nişan töreninde 81 kişiye koronavirüs bulaştı. Önceki gün Kayseri’de COVID-19 hastası bir kadının taziyeye gitmesinin ardından 30 ev karantinaya alındı.Son olarak Kars’ta koronayı yenen bir hasta boğa kesip kutlama yemeği verince vaka sayısı patladı. Tüm bu gelişmelerin üzerine uzmanlar bir kez daha uyardı: Toplu yemeklerden kaçının...

17.05.2020Gündem
Herkesin normali kendine

Herkesin normali kendine!

Normalleşme sürecinde toplum olarak görme engelli birine temas etmeden iletişim kurmayı öğrenebiliriz belki...

17.05.2020Hürriyet Pazar
Sahur vakitleri Ramazan İmsakiyesi 2020: İstanbul Ankara İzmir sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak

Sahur vakitleri Ramazan İmsakiyesi 2020: İstanbul Ankara İzmir sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak?

'İl il sahur saatleri' 17 Mayıs Diyanet Ramazan İmsakiyesi üzerinden açıklandı. Mübarek Ramazan ayının son günleri yaklaşırken, her gece olduğu gibi imsak vakti oruca niyet etmek üzere sahura kalkacak olanlar, 'sahur vakti ezan ne zaman okunacak? sorusuna yanıt arıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Bursa, Diyarbakır ve il il sahur saatleri sahur vakitleri takviminde her ilde farklı saatlerde gerçekleşiyor. Sahur hazırlıklarını tamamlayacak olan vatandaşlar, yaklaşan imsak vakiyle beraber, tüm illerin sahur saatlerini Diyanet İmsakiyesi üzerinden öğrenecekler. Peki, sahura ne kadar kaldı, bu gece sahur saat kaçta? İşte, tüm illerin Ramazan İmsakiyesi'ne göre il il imsak vakitleri ve sahur saatleri.

16.05.2020Gündem
Tüm illerin iftar saati 16 Mayıs 2020: İftar vakti ezan ne zaman okunacak, iftar saati kaçta İstanbul Ankara İzmir İmsakiye

Tüm illerin iftar saati 16 Mayıs 2020: İftar vakti ezan ne zaman okunacak, iftar saati kaçta? İstanbul Ankara İzmir İmsakiye

İftar saatleri ve il il iftar vakitleri Ramazan ayının 23. gününde iftar sofraları hazırlanırken 81 ilde gündeme geldi. 16 Mayıs iftar vakitleri bilgisi 2020 Ramazan İmsakiyesi üzerinden yayınlandı. Dua ve ibadetler ile idrak edilen on bir ayın sultanı Ramazan'da iftar vakitleri her gün bir kaç dakika değişiyor. 'Diyanet İmsakiyesi' üzerinden 'sahur saat kaçta, sahura ne kadar var?' sorusunun yanıtı öğreniliyor. Peki, İstanbul Ankara İzmir'de İftar saatine ne kadar kaldı, ezan ne zaman okunacak? İşte, 16 Mayıs 2020 tüm illerin iftar vakitleri bilgisi...

16.05.2020Gündem
Karaciğer Detoksu Nedir ve Nasıl Yapılır

Karaciğer Detoksu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ramazan ayında uygun beslenerek kolesterolü düşürmenin mümkün olduğunu belirten Prof. Dr. Onur Yaprak, “Bu ayı karaciğerimizde detoks sağlamak için bir fırsata dönüştürebiliriz" dedi, karaciğer detoksunun nasıl yapılacağını anlattı.

Sahur saatleri 2020 Sahur vakti ezan ne zaman okunuyor, sahur kaçta (16 Mayıs) İstanbul Ankara İzmir il il sahur vakitleri

Sahur saatleri 2020! Sahur vakti ezan ne zaman okunuyor, sahur kaçta? (16 Mayıs) İstanbul Ankara İzmir il il sahur vakitleri

Sahur saatleri ezan vakitleri, saatlerin ilerlemesiyle beraber 2020 Ramazan İmsakiyesi üzerinden araştırılmaya başlandı. 16 Mayıs Ramazan İmsakiyesi sahur vakitleri takvimine göre, İstanbul Ankara İzmir ve tüm illerin sahur saatleri öğreniliyor. Mübarek Ramazan ayının bitmesine günler kala, oruç ibadetini idrak etmek üzere sahur yemeğine kalkacak olanlar, bu kapsamda 'Sahur vakti ezan ne zaman okunuyor?' sorusuna Diyanet'in açıkladığı sahur saatleri imsakiyesi üzerinden yanıt alıyor. Peki, bu gece sahur saat kaçta, sahura ne kadar kaldı? İşte, 2020 Ramazan İmsakiyesine göre, Adana, Konya, Kayseri, Diyarbakır, Gaziantep, Trabzon, Bursa, Kocaeli tüm illerin sahur vakitleri ve il il sahur saatleri sayacı....

15.05.2020Gündem
İftar saatleri 2020: İftar vakti ezan ne zaman okunuyor, iftara ne kadar kaldı İstanbul, Ankara İzmir imsakiye

İftar saatleri 2020: İftar vakti ezan ne zaman okunuyor, iftara ne kadar kaldı? İstanbul, Ankara İzmir imsakiye

İftar saat kaçta? sorusu orucunu açmak üzere iftar hazırlıklarına başlayan vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre Ramazan ayında il il iftar saatleri her ilde bir kaç dakika farklılık gösteriyor. 15 Mayıs iftar vakitlerini öğrenmek isteyenler, 'İftar vakti ezan ne zaman okunuyor, iftara ne kadar kaldı?' sorusunun yanıtını 2020 Diyanet Ramazan İmsakiyesi üzerinden alabiliyorlar. Ramazan'ın son günlerine doğru 81 ilin iftar vakti her gün biraz daha uzamaya başladı. İşte, 2020 İmsakiyesine göre, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Trabzon, Diyarbakır, Hatay ve tüm illerin iftar vakitleri ve iftar saatleri bilgisi.

15.05.2020Gündem
Koronavirüs sonrası TV izlenmelerinde artış yaşanıyor

Koronavirüs sonrası TV izlenmelerinde artış yaşanıyor

Gün içerisinde ilk defa televizyonlarını açanların sayısı yüzde ellinin üzerinde artış gösteriyor. Salgında evde kalma sürelerinin uzaması ve öğrencilerin EBA TV üzerinden eğitim alabilmesi nedeni ile akıllı televizyonlara olan ilgi de arttı.

15.05.2020Teknoloji
Hüsnü virüse yakalanıyor

Hüsnü virüse yakalanıyor

Kanal D’nin fenomen dizisi “Arka Sokaklar” yeni bölümüyle ekranda.

15.05.2020Televizyon
Tüm illerin sahur saatleri 15 Mayıs 2020: İstanbul, Ankara, İzmirde sahur vakti bu gece ezan kaçta okunacak

Tüm illerin sahur saatleri 15 Mayıs 2020: İstanbul, Ankara, İzmir'de sahur vakti bu gece ezan kaçta okunacak?

İl il sahur saatleri, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde sahur vaktinin yaklaşmasıyla araştırmalarda yer aldı. Diyanet Ramazan İmsakiyesi 2020 üzeriden il il sahur vakitleri bilgisi yayınlandı. 23 Mayıs'a kadar devam edecek olan Ramazan'da her gece sahur saatleri bir kaç dakika değişiyor. Yaşadıkları illerde sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? sorusunun yanıtını almak isteyenler 15 Mayıs imsak vakitleri takviminden aradıkları bilgilere ulaşıyor. Peki, sahur vaktine ne kadar kaldı, sahura saat kaçta kalkılacak? İşte, Konya, Adana, Trabzon, Eskişehir, Diyarbakır, Bursa ve tüm illerin sahur vakitleri ve il il sahur saatleri imsakiyesi...

14.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Mazlum Azerbaycan’ın yanındayım

Bir Azerbaycan duyarlılığım yoktu benim eskiden.

28.09.2020

İftar-Ispanaklı tahinli gözleme

Yapılışı: Ispanağı ayıklayıp yıkadıktan sonra süzün.

22.05.2020

Evde yapılabilecek ramazan tatlısı: Hatay kömbesi

Bu yıl, o klişeleşen ‘Nerede o eski ramazanlar’ sözünü pratikte yaşadığımız bir dönem geçiriyoruz. Çekirdek ailemizle olabildiğince izole geçirdiğimiz ramazan ayını tamamlarken ümidimizi kaybetmeden, güzel günler göreceğimize inanarak geleneklerimizi de icra etmeye devam ediyoruz. Bu yazımda, birlik ve beraberliğin tat verdiği yöresel bayram tatlımız kömbenin tarifini sizlerle buluşturacağım.

21.05.2020

İftar-Bezelyeli sulu köfte

Yapılışı: Köfte için: Kıyma, bulgur, soğan, tuz, karabiber ve kimyonu derin bir kabın içine koyun.

21.05.2020

İftar-Tavuklu patlıcanlı pilav

Yapılışı: Pirinci kaynar suda 30 dakika bekletin.

20.05.2020

İftar-Örgülü hurma tatlısı

Yapılışı: Yağ, su, kabartma tozu ve unu derin bir kaba aktarıp yoğurarak yumuşak bir hamur elde edin.

19.05.2020

Sahurda tüketebileceğiniz susatmayan besinler

Sahur, ramazan ayının en önemli öğünü. Bu yüzden sahurda tüketilen besinlerin tok tutması kadar susatmaması da oldukça önemli. Peki, bunun için sahurda neler tüketilmeli? İşte gün boyu susatmayan yiyecekler...

19.05.2020

İftar-Köfteli acem pilavı

Yapılışı: Pirinci sıcak tuzlu suda 30 dakika bekletin.

18.05.2020

İftar-Etli köz patlıcan kebabı

Yapılışı: Patlıcanları bir fırın tepsisine koyun ve ısınmış 200 dereceli fırında iyice yumuşayıncaya dek pişirin.

17.05.2020

Koronavirüs günlerinde yaz

2020 yazına koronavirüs salgınının gölgesinde girmeye hazırlanıyoruz. Hava sıcaklıkları her geçen gün artarken bazı araştırmalara göre virüsün deniz ve havuz suyundan bulaşma ihtimali düşük. Ancak virüsün soyunma kabinleri, şezlong gibi ortak kullanım alanlarından bulaşma ihtimali bir hayli yüksek. İşte uzmanların yaz için uyarıları...

17.05.2020

İftar-Patatesli kilis tavası

Yapılışı: Kıymayı derin bir yoğurma kabına koyun.

16.05.2020

Zamanda yolculuk

Bugün ayın kaçı? Saat kaç? Çağımızda bu soruların cevabını saniyeler içinde alsak da eski devirlerde durum böyle değildi. Özellikle ramazanda ‘vaktin girmesi’ önemli bir meseleydi...

16.05.2020

İftar-Zerdeçallı salepli güllaç

Yapılışı: Sütü bir tencereye koyup içine salebi ve zerdeçalı ekleyip orta ateşin üzerine koyun.

15.05.2020

Lor peynirli protein deposu fit poğaça

Ramazan ayında sahurda sağlıklı tercihler yapmaya özen gösterin. Lif ve protein içeren besinler tüketin. Şimdi sizlere sahur için güzel bir tarif vereceğim. Çok lezzetli bu tarif sizi uzun süre tok tutacak.

15.05.2020

Ramazanı dinliyorum

Bu ramazan belki de şehirlerde bugüne kadar hiç duymadığımız kadar çok kuş sesi duyuyoruz. Ses kaydının henüz icat edilmediği zamanlarda ramazan, özel sesleri dinlemek için bir fırsattı.

15.05.2020