EKSTRA
MENÜ

Kalsiyum

Kalsiyum haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kalsiyum hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 7.418 Kalsiyum haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kalsiyum Haberleri

Fındık kilo aldırır mı, diyette fındık ne kadar yenmeli Uzmanı açıkladı

Fındık kilo aldırır mı, diyette fındık ne kadar yenmeli? Uzmanı açıkladı!

Sayısız faydaya sahip olan fındık, kararında tüketildiğinde gerçekten yararlı olabilir. Her gün yeteri kadar fındık tüketirseniz, faydalarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra her şeyde olduğu gibi fındık konusunda da fazla tüketildiğinde bazı istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Peki, fındık kilo aldırır mı, özellikle diyette fındık ne kadar yenmeli? İşte fındığın faydaları ve olası yan etkileri...

17.10.2021Sağlık
Kaya kevreği nasıl pişirilir Granyoz tavada mı fırında mı güzel olur

Kaya kevreği nasıl pişirilir? Granyoz tavada mı fırında mı güzel olur?

Hem sağlıklı hem de lezzetli olan yiyeceklerin başında hiç şüphesiz ki balık gelmektedir. Balığın birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Dilediğiniz balık çeşidini seçerek haftada en az bir kere tüketmeye özen göstermelisiniz. Kaya levreği nasıl pişirilir? Granyoz tavada mı fırında mı güzel olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Karides nasıl temizlenir Dondurulmuş, küçük karides nasıl pişirilir

Karides nasıl temizlenir? Dondurulmuş, küçük karides nasıl pişirilir?

Deniz ürünleri günümüzde sevilerek tüketilmektedir. Deniz ürünlerinin pişirilmesi de çok fazla dikkat gerektirir. Karides pişirmek isteyen kişiler mutlaka karidesleri temizlemeliler. Karidesin nasıl temizleneceği ise merak uyandırır. Karides nasıl temizlenir? Dondurulmuş, küçük karides nasıl pişirilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Kanlıca mantarı nasıl pişirilir En güzel taze kanlıca mantarı nasıl yapılır

Kanlıca mantarı nasıl pişirilir? En güzel taze kanlıca mantarı nasıl yapılır?

Yemek yapmak herkes için oldukça rahatlatıcı ve keyif vericidir. Taze seçilen ürünler ile birbirinden lezzetli yemekler yapılabilir. Kanlıca mantarı da besin değeri yüksek olan besinlerden biridir. Kanlıca mantarı nasıl pişirilir? En güzel taze kanlıca mantarı nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Istiridye mantarı nasıl temizlenir Nasıl pişirilir İstridye mantar kavurma nasıl yapılır

Istiridye mantarı nasıl temizlenir? Nasıl pişirilir? İstridye mantar kavurma nasıl yapılır?

Günümüzde yemek yapmak için birbirinden farklı besinler kullanılmaktadır. Özellikle de mantar farklı lezzeti ve eşsiz tadı ile yemeklerde ön plana çıkmaktadır. İstiridye mantarı ise en çok merak edilen besinlerin başında geliyor. İstiridye mantarı nasıl temizlenir? Nasıl pişirilir? İstiridye mantar kavurma nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Çupra nasıl temizlenir Çupra balığı pişirmeden önce nasıl yıkanmalı

Çupra nasıl temizlenir? Çupra balığı pişirmeden önce nasıl yıkanmalı?

Ülkemizde yer alan denizlere baktığımız zaman çok fazla balık çeşidi olduğu rahatlıkla görülmektedir. Bu balık çeşitlerinden biriside çupra balığıdır. Çupra balığının eti de çok lezzetlidir. Özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında bolca çupra bulunmaktadır. Sizler için Çupra nasıl temizlenir? Çupra balığı pişirmeden önce nasıl yıkanmalı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.10.2021Lezizz
Kemik Hücresi Nedir Ve Kromozom Sayısı Kaçtır Kemik Hücresi Mayoz Ya Da Mitoz Bölünme Geçirir Mi

Kemik Hücresi Nedir Ve Kromozom Sayısı Kaçtır? Kemik Hücresi Mayoz Ya Da Mitoz Bölünme Geçirir Mi

Kemik vücut dokuları arasında yer almaktadır. En sert doku olması ile bilinmektedir. Bu doku organizmada destek görevi yapmaktadır. Bunun yanında canlının kalsiyum depoları olarak bilinir. Kemik hücresi nedir ve kromozom sayısı kaçtır? Kemik hücresi mayoz ya da mitoz bölünme geçirir mi detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Kinoa nedir Kinoa çayı faydaları nelerdir

Kinoa nedir? Kinoa çayı faydaları nelerdir?

Kinoa; kalsiyum, magnezyum, manganez, potasyum, demir, bakır ve çinko gibi mineraller, ayrıca tohumları histidin ve lizin gibi temel aminoasitler bakımından oldukça zengin bir tahıldır. Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar Orak, kinoanın faydalarını anlattı, nasıl tüketilebileceğiyle ilgili önemli bilgiler verdi. İşte, kinoa nedir, faydaları nelerdir sorusu ile birlikte kinoa çayı hakkında detaylar

11.10.2021Sağlık
Uskumru tarifi: Uskumru balığı en güzel nasıl yapılır

Uskumru tarifi: Uskumru balığı en güzel nasıl yapılır?

Deniz balığı türlerinden olan uskumru balığı, balık sezonunun açılmasıyla birlikte merak edilen tarifler arasında yerini aldı. Yaklaşık 30 cm boyutlarında olan uskumru balığı besin değeri zengin olması ve lezzeti nedeniyle ülkemizde en çok tercih edilen balıklar arasında yer alır. Peki uskumru balığı en güzel nasıl yapılır? İşte uskumru tarifi ve malzemeleri karşınızda…

İspinoz Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Ne Yer İspinoz Özellikleri Ve Türleri

İspinoz Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Ne Yer? İspinoz Özellikleri Ve Türleri

Dünyada ve ülkemizde en fazla sevilen hayvanların başında kuşlar geliyor. Kuşlar pek çok türü ile büyük bir hayranlık ve özellikleri hakkında merak uyandıran canlılardır. Son yıllarda kafes kuşu olarak beslenilmeye başlanılan İspinoz kuşu hakkında bilgi edinilmek istenen kuş türlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Boyutlarından ve görünümünden ötürü çoğu zaman serçe ile karıştırılabilen İspinoz kuşu, sesi ve renkleri ile etkileyici bir kuştur. Peki İspinoz kuşu nedir, nerede yaşar ve ne yer? İspinoz özellikleri ve türleri nelerdir detayları ile derledik.

7.10.2021Araştırma
Muz çiçeği nasıl yenir, faydaları nelerdir İşte süper gıda muz çiçeği hakkında bilgiler

Muz çiçeği nasıl yenir, faydaları nelerdir? İşte süper gıda muz çiçeği hakkında bilgiler

Muz çiçeği olağanüstü tıbbi özelliklere sahiptir. Güçlü bir beslenme içeriği vardır ve muz çiçeği, çeşitli vücut fonksiyonları için hayati önem taşıyan fosfor, kalsiyum, potasyum, bakır, magnezyum ve demir gibi temel minerallerle doludur. Son zamanlarda yeni yeni keşfedilen muz çiçeği nasıl yenir, faydaları nelerdir merak edenlere, işte süper gıda muz çiçeği hakkında bilinmeyenler…

7.10.2021Sağlık
Şeker kamışı pekmezi neye iyi gelir, nasıl, kullanılır İşte, şeker kamışı pekmezinin faydaları

Şeker kamışı pekmezi neye iyi gelir, nasıl, kullanılır? İşte, şeker kamışı pekmezinin faydaları

Pekmez, insanların tatlandırıcı olarak kullandığı kalın bir şuruptur. Şeker yapım sürecinin bir yan ürünüdür ve ezilmiş şeker kamışı veya şeker pancarından elde edilir. Peki şeker kamışı pekmezi neye iyi gelir, nerelerde, nasıl kullanılır? İşte şeker kamışı pekmezinin faydaları…

6.10.2021Sağlık
Muz besin değerleri: 100 gr Muz kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Muz besin değerleri: 100 gr Muz kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Meyveler, kabuklu ve çoğu tatlı olan besinlerdir. Bazı meyveler de ekşi ya da mayhoş olabilir. İçerdikleri yüksek vitamin ve minerallerden dolayı gün içerisinde tüketilmesi gereken meyveler sağlık için oldukça yararlıdır. İçerisinde yüksek oranda besin maddesi içeren meyvelerden bir tanesi de muzdur. Peki muz besin değerleri nelerdir? 100 gr muz kaç kaloridir? Pratein ve karbonhidrat değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

Marul besin değerleri: 100 gr Marul kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Marul besin değerleri: 100 gr Marul kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Yeşillikler, her yemeğe yakışan ve sağlık içinde mutlaka tercih edilmesi gereken ürünlerdir. Genelde salata olarak tüketilen yeşillikler isteğe göre tek başına da tüketilebilir. Yeşilliklerin başında ise salatalarda bolca kullanılan marul gelmektedir. Marul hakkında en çok merak edilen ise 100 gr marul kaç kaloridir? Marul besin değerleri nelerdir? Protein ve karbonhidrat değerleri nedir tüm detayları ile derledik.

Mantar besin değerleri: 100 gr Mantar kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Mantar besin değerleri: 100 gr Mantar kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Mantar doyurucu ve faydalı besinler arasında yer almaktadır. Protein oranlarının yüksek olması nedeni ile tercih edilmektedir. Mantarın kalori değerleri de merak konusu olmaktadır. Özellikle diyetlerde sıklıkla tüketilmektedir. Mantar besin değerleri: 100 gr Mantar kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nasıldır tüm detayları ile derledik.

Mango besin değerleri: 100 gr Mango kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Mango besin değerleri: 100 gr Mango kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Meyveler, vitamin bakımından zengin olan besin kaynaklarıdır. Meyvelerin çoğu ağaçta yetişir ve kabuklu ürünlerdir. Ülkemizde çoğu meyvenin yetiştiriciliği yapılırken tropikal meyveler dış ülkelerden ithal edilmektedir. Tropikal meyveler arasında yer alan mango hakkında en çok merak edilen ise kaç kaloridir? Mango besin değerleri nelerdir? Mango protein ve karbonhidrat değeri kaçtır tüm detayları ile derledik.

Kabak buzlukta nasıl saklanır Dolmalık yeşil kışlık kabak buzlukta nasıl saklanır

Kabak buzlukta nasıl saklanır? Dolmalık yeşil kışlık kabak buzlukta nasıl saklanır?

Kabak, günümüzde en sık tüketilen gıdalardan bir tanesidir. Kabağın çeşitli yemekleri mevcut olmaktadır. Kabak ile yapılan her yemeğin birbirinden farklı lezzeti bulunmaktadır. Kabağın nasıl saklanabileceği de en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Sizin için kabağın buzlukta nasıl saklanabileceğini ve kabağın özelilerini derledik.

6.10.2021Aile
Kabak nasıl kurutulur Güneşte ve fırında dolmalık, su, bal ve süs kabağı kurutma yöntemleri

Kabak nasıl kurutulur? Güneşte ve fırında dolmalık, su, bal ve süs kabağı kurutma yöntemleri

Kabak, pek özelliği içerisinde bulunduran bir bitkidir. Kabak ile birbirinden farklı şekillerde yemekler yapılabilmektedir. Bununla birlikte içerisinde ye alan vitamin ve mineraller ile oldukça faydalı olan bir besin türüdür. Kabak çiğ bir şekilde kullanılabildiği gibi kurutularak da kullanılmaktadır. Sizler için kabağın nasıl kurutulabildiğini, fırında ve güneşte dolmalık, bal su ve süs kabağı kurutma yöntemlerini detayları ile derledik.

5.10.2021Lezizz
Hünnap meyvesi nasıl kurutulur Evde yaş hünnap nasıl saklanır ve kurutma işlemi nasıl yapılır

Hünnap meyvesi nasıl kurutulur? Evde yaş hünnap nasıl saklanır ve kurutma işlemi nasıl yapılır

Hünnap önemli bir geleneksel bitki ve toniktir. Hünnap ağacının günümüzde botanik formüllerinde en sık kullanılan kısımları olan meyve ve tohumlarının zihni, kalbi ve sindirim sistemini sakinleştirdiğine inanılır. Peki, bu meyveyi uzun süre saklamak için nasıl kurutabilirsiniz? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.10.2021Lezizz
Mandalina besin değerleri: 1 Mandalina kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Mandalina besin değerleri: 1 Mandalina kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Günlük tüketilen meyve ve sebzeler kişilerin sağlığı açısından çok önemlidir. Bu meyvelerden olan mandalinanın besin değerleri pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Peki, mandalina besin değerleri: 1 Mandalina kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri ile birlikte besin değerlerini sizlere detaylıca derledik.

Süzme yoğurt besin değerleri: 100 gr süzme yoğurt kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Süzme yoğurt besin değerleri: 100 gr süzme yoğurt kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Süzme yoğurt, çorbalarda, dondurma yapımında, ayran yapımında ve daha pek çok alanda kullanılan besin maddelerinden biri olarak ifade edilmektedir. Süzme yoğurt, yoğurt formundan fazla suyunun alınması ile elde edilen ve yoğurt miktarı daha fazla olan bir besin olmaktadır. Bir kalsiyum deposu olan süzme yoğurt kemik sağlığı açısından oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Peki, süzme yoğurt besin değerleri nelerdir? 100 gr süzme yoğurt kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

Nektarin besin değerleri: 1 nektarin kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Nektarin besin değerleri: 1 nektarin kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Canlıların aldığı besinlerin tamamının bir kalorisi bulunur. Kalori besinlerin enerjilerini ifade etmek için kullanılmaktadır. İnsanlar genellikle besinlerin kalorilerini merak etmektedir. Nektarin besin değerleri: 1 Nektarin kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nasıldır tüm detayları ile derledik.

Domates Besin Değerleri: 1 Domates Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Domates Besin Değerleri: 1 Domates Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Domates günlük yaşamda sıklıkla tüketilen besinlerden bir tanesidir. Diyet yapan kişiler domatesin kalorisini merak etmektedir. Bu besin vitamin ve mineral açısından da oldukça zengindir. Domates besin değerleri: 1 Domates kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nasıldır detayları ile derledik.

Dereotu Besin Değerleri: 100 Gr Dereotu Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Dereotu Besin Değerleri: 100 Gr Dereotu Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Önemli besin değerlerine sahip olan doğal kaynaklar içerisinde dereotu gelmektedir. Peki dereotu besin değerleri: 100 gr dereotu kaç kalori detayları ile derledik.

Bakla Besin Değerleri: 100 Gr Bakla Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Bakla Besin Değerleri: 100 Gr Bakla Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Taze bakla insan sağlığı açısından son derece faydalı sebzeler arasında yer almaktadır. Özellikle diyet yapan ve kilosuna dikkat eden kişilerin yemesi gerekmektedir. Pek çok kişi baklanın kalorisini merak etmektedir. Bakla besin değerleri: 100 gr Bakla kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nasıldır detayları ile derledik.

Arpa Besin Değerleri: 100 Gr Arpa Şehriye Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Arpa Besin Değerleri: 100 Gr Arpa Şehriye Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Diyetlerde besinlerin kalori değerleri son derece önemlidir. Kalori kontrolü yaparak insanlar hem sağlıklı olabilir hem de kilolarını koruyabilirler. Bu sebeple besinlerin kalorileri önem arz etmektedir. Arpa besin değerleri: 100 gr Arpa şehriye kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

Kaju Besin Değerleri: 100 Gr Kaju Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Kaju Besin Değerleri: 100 Gr Kaju Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Her besinin bir kalori değeri bulunmaktadır. İnsanların günlük almaları gereken kalori miktarları vardır. Özellikle diyet yapan kişilerin aldıkları kalorilere dikkat etmeleri gerekmektedir. Kajunun da kalorisi merak konusu olmaktadır. Kaju besin değerleri: 100 gr Kaju kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nasıldır tüm detayları derledik.

Fıstık Besin Değerleri: 100 Gr Fıstık Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Fıstık Besin Değerleri: 100 Gr Fıstık Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Gıda endüstrisi, önemini hiçbir zaman kaybetmeyen ve insan yaşamının devam ettirilebilmesi için gerekli olan bir durumdur. Gıda, besleyicilik bakımından vücut için gerekli olurken lezzet bakımından da damağa hitap etmesi beklenir. Fıstık, hem besleyici hem de lezzetli bir üründür. Peki, fıstık besin değerleri nelerdir? 100 gr fıstık kaç kaloridir? Protein ve karbonhidrat değeri nedir tüm detayları ile derledik.

Erik Besin Değerleri: 1 Yeşil Erik Kaç Kalori Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Erik Besin Değerleri: 1 Yeşil Erik Kaç Kalori? Protein Ve Karbonhidrat Değerleri..

Tükettiğimiz her besinin bir kalori değeri vardır. İnsanların günlük olarak tüketmesi gereken bir kalori miktarı bulunmaktadır. Özellikle diyet yapan kişiler yedikleri yiyeceklerin kalori miktarlarını merak etmektedir. Erik besin değerleri: 1 Yeşil erik kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nasıldır detayları ile derledik.

Dünyanın konuştuğu tesis... İklim krizine karşı umut olabilir mi

Dünyanın konuştuğu tesis... İklim krizine karşı umut olabilir mi?

Dünya İzlanda’da kurulan ve iklim krizine çözüm olarak gösterilen karbon arıtma tesisini konuşuyor. Daha büyük kapasiteli karbon arıtma tesislerinin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Peki bu tesisler sürekli kâbus senaryolarının muhattabı olan dünyamız için bir umut ışığı mı, yoksa dikkat dağıtıcı bir önlem mi?

4.10.2021Dünya
Kireç Suyu nedir, ne işe yarar ve neden bulanır Kireç Suyu asit mi baz mı

Kireç Suyu nedir, ne işe yarar ve neden bulanır? Kireç Suyu asit mi baz mı

Asit ve baz konuları kimyanın önemli konuları arasında yer almaktadır. Sınavlarda bu konuların çıkması nedeni ile öğrencilerin asit baz konusunu iyi bir şekilde öğrenmesi gerekmektedir. Kireç suyu nedir, ne işe yarar ve neden bulanır? Kireç suyu asit mi baz mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.10.2021Araştırma
Evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur

Evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur?

Evde istenmeyen misafirleriniz mi var? Evdeki karıncalardan nasıl kurtuluruz diye kara kara düşünüyorsanız evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları ve püf noktalarını sizin için derledik.

Doğal Maden Suyu asit mi baz mı Doğal Maden Suyunun (Soda) Ph değeri kaç olmalıdır

Doğal Maden Suyu asit mi baz mı? Doğal Maden Suyunun (Soda) Ph değeri kaç olmalıdır

Sağladığı birçok farklı yarar ile beraber maden suyu günümüzde yoğun olarak tüketilen içecek türleri içerisinde gelmektedir. Ancak aynı zamanda maden suyu asit mi ya da baz mı olup olmadığı merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki doğal maden suyu asit mi baz mı? Doğal maden suyunun (soda) ph değeri kaç olmalıdır? İşte, tüm detayları derledik.

1.10.2021Araştırma
Diş Macunu asit mi baz mı Diş Macununun Ph değeri kaçtır

Diş Macunu asit mi baz mı? Diş Macununun Ph değeri kaçtır

Gülüş, insanlar için bir hayli önemlidir. Bu nedenle pek çok kişi dişlerine bakım yapıp bembeyaz bir gülüşe sahip olmayı hedeflemektedir. Bununla birlikte sindirim sisteminin ilk basamağı kabul edilen ağzımızın temizliği hem dişlerin çürümesini engellemektedir hem de kişileri istenmeyen birçok farklı durumdan korumaktadır. Diş macunu, dişleri temizlerken kullanılmakta olan en önemli materyallerden birisidir. Diş macununun pH değeri dengesiz olur ise diş mineleri ve hatta dişlerin kendisi büyük zararlar görebilmektedir. Sizin için diş macununun asit mi baz mı olduğunu, diş macununun hangi pH değerine sahip olduğunu derledik.

1.10.2021Araştırma
Kütlenin korunumu kanunu nedir ve kim bulmuştur Kütlenin korunumu özellikleri, örnek çözümlü soruları ile konu anlatımı

Kütlenin korunumu kanunu nedir ve kim bulmuştur? Kütlenin korunumu özellikleri, örnek çözümlü soruları ile konu anlatımı

Ekosistemler, daha verimli rakipler olan türlerin genellikle daha düşük rakipleri dışlayabildiği bu unsurlar için bir savaş alanı olarak düşünülebilir. Çoğu ekosistem çok sayıda bireysel reaksiyon içerse de, hepsini tanımlamak imkansız olurdu, bu reaksiyonların her biri Kütlenin Korunumu Yasasına uymalıdır. Peki, Kütlenin Korunumu Yasası nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma
Zemzem suyu nedir ve nasıl oluşmuştur Zemzem suyunun cilde, yüze, saça ve vücuda faydaları

Zemzem suyu nedir ve nasıl oluşmuştur? Zemzem suyunun cilde, yüze, saça ve vücuda faydaları

Zemzem kavramı Türk dilinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu kelime Arapça kökenli bir sözcüktür. Zemzem İslamiyette önemli ve kutsal bilinen suyun ismidir. Bu su Suudi Arabistan'da yer alan Mekke'de bulunan Kabe'nin 20 metre doğusundaki su kaynağından çıkmaktadır. Bilgilendirici şekliyle detaylı olarak zemzem suyu nedir ve nasıl oluşmuştur, zemzem suyunun yüze, saça, vücuda ve cilde faydaları nelerdir detayları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Yaban mersini suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır Yaban mersini suyunun saça ve cilde faydaları

Yaban mersini suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır? Yaban mersini suyunun saça ve cilde faydaları

Yaban mersini, pek çok sağlık sorununa karşı güçlü etki gösteren ve çok sık kullanılan şifalı bir bitkidir. Aynı zamanda yaban mersini, besleyici özelliği olan bir meyvedir. İçeriğinde ise, A, C, E, K vitaminlerinin yanı sıra demir, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi insan sağlığı için gerekli pek çok mineral yer alır. Yaban mersini suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır detayları ile derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Sarımsak suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar Evde sarımsak suyu yapımı ve tarifi

Sarımsak suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar? Evde sarımsak suyu yapımı ve tarifi

Sağlık açısından yararlarından faydalanmak veya bedene detoks yapmak adına salatalık, elma, limon ve daha pek çok meyve, sebze gibi besinler severek tüketilmektedir. Fakat faydalar açısından çok fazla faydaya sahip olup, çok az tüketilen sebzeler içerisinde sarımsak yer almaktadır. Sağlık bakımından doğal mucize şeklinde nitelendirilen sarımsağın suyunun tüketilmesi, insan sağlığı açısından çok önemli yararlar sağlamaktadır. Peki sarımsak suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar? Evde sarımsak suyu yapımı ve tarifi hakkında detayları derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Peynir altı suyu nedir, nasıl ve ne ile yapılır Peynir altı suyu nerelerde kullanılır

Peynir altı suyu nedir, nasıl ve ne ile yapılır? Peynir altı suyu nerelerde kullanılır

Bazı besinlerin sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Peynir altı suyu da günümüzde popüler hale gelen önemli besinlerdendir. Peynir altı suyu nedir, nasıl ve ne ile yapılır? Peynir altı suyu nerelerde kullanılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Peynir altı suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Peynir altı suyunun saça ve cilde yararları

Peynir altı suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Peynir altı suyunun saça ve cilde yararları

Peynir ile beraber aynı zamanda faydası açısından peynir altı suyu da oldukça önemlidir. Özellikle bu doğal kaynağın yararlarını duyan birçok kişi internet üzerinden de bilgi almaya çalışıyor. Peki, peynir altı suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Peynir altı suyunun saça ve cilde yararları hakkında tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Kızılcık suyu ne işe yarar ve faydaları nelerdir Hamilelikte ve normal yaşantıda kızılcık suyunun cilde faydaları

Kızılcık suyu ne işe yarar ve faydaları nelerdir? Hamilelikte ve normal yaşantıda kızılcık suyunun cilde faydaları

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin sağlık için olmazsa olmaz birincil kural olduğu artık bilinmektedir. Bilinçli kişiler de bu doğrultuda bir beslenme düzeni oluşturmaktadır. Meyve ve sebze tüketiminin artırılması ve bunların da mevsiminde tüketilmesi zorunludur. Bilhassa sebze ve meyve sularının sağlık açısından önemi son yıllarda iyice öne çıkmıştır. Bu sağlıklı meyve sularına kızılcık suyu en güzel örnektir. İşte ilgiyle okuyacağınız kızılcık suyunun faydaları, hamilelikte kızılcık suyunun yararları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Kekik suyu neye iyi gelir ve faydaları nelerdir Kekik suyu içmenin ve kullanmanın cilde, saça ve adet söktürücü yararları

Kekik suyu neye iyi gelir ve faydaları nelerdir? Kekik suyu içmenin ve kullanmanın cilde, saça ve adet söktürücü yararları

Kekik; hoş kokusu, değişik lezzeti ile beraber sofranın vazgeçilmez şifa kaynakları içerisinde bulunmaktadır. İçermiş olduğu mineraller, yağlar, vitaminler sayesinde sağlığa birden fazla yararı bulunmaktadır. Kökleri, oldukça eski zamanlara dayanmış olup tıpta kullanımı çok fazladır. Peki kekik suyu neye iyi gelir ve faydaları nelerdir? Kekik suyu içmenin ve kullanmanın cilde, saça ve adet söktürücü yararları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Hamilelikte maden suyu içmek zararlı mı ve mide bulantısına iyi gelir mi

Hamilelikte maden suyu içmek zararlı mı ve mide bulantısına iyi gelir mi?

Ülkemiz çapında maden suyu ile soda genel olarak karıştırılmaktadır. Bununla beraber birbirlerinin yerine tüketilmektedir. Fakat maden suyu ile sodanın farkları bulunmaktadır. Maden suyunun içeriğinde bulunan mineral, sodaya göre daha fazladır. Peki, hamilelikte maden suyu içmek zararlı mı ve mide bulantısına iyi gelir mi? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Doğal maden suyu faydaları nelerdir Doğal maden suyu nelere iyi gelir, cilde ve saça etkileri neler

Doğal maden suyu faydaları nelerdir? Doğal maden suyu nelere iyi gelir, cilde ve saça etkileri neler

Gün içerisinde çok fazla tüketilen doğal maden suyu, insanların genel olarak yemeklerden sonra hazımsızlık sorunu içinde tükettikleri bir sıvıdır. Diğer adı ile soda olarak bilinen doğal maden sularının sağlık açısında pek çok farklı faydaları olduğu bilinmektedir. Doğal maden suyu faydaları nelerdir? Doğal maden suyu nelere iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Brokoli suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Haşlanmış ve kaynamış brokoli suyunun faydaları

Brokoli suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Haşlanmış ve kaynamış brokoli suyunun faydaları

Brokoli insan sağlığı açısından fazlası ile yararlı ve önemli olan bir bitki türüdür. Özellikle kalp rahatsızlığı, bağırsak sorunları ve kanser gibi hastalıkların tedavi süreçlerinde önemli bir yer almaktadır. Kolesterol, diyabet, tansiyon gibi hastalıkların önlenmesinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Peki, Brokoli suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Haşlanmış ve kaynamış brokoli suyunun faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Süper besinleri tanıyalım

Dengeli ve yeterli beslenmek için sofralarımızda mutlaka yer vermemiz gereken süper besinlere göz atalım. Hem bedensel hem de zihinsel sağlığımızda fark yaratacaklar.

16.10.2021

Mide koruyucu ilaçlarda dikkat edilmesi gerekenler

Midemiz en kıymetli organlarımızdandır. Ancak kötü beslenme alışkanlıkları, hazır gıdalarla beslenme, asitli içecekler ve öğün atlama gibi alışkanlıklar arttıkça mide hastalıkları çok artmaktadır.

16.10.2021

Enfes Bir Rustik Tat: Taze İncirli Galette

Yaz mevsiminin gözde meyvelerinden incirler Ağustos ayıyla birlikte tezgahlarda bolca yerini aldı. Bize de tadına doyamadığımız incirleri taze taze yemenin yanı sıra hangi tariflerde kullanacağımızı düşünmek kaldı. Günümüzde çoğu meyveyi her mevsimde bulmak mümkün oluyorken incir konusunda aynı şansa sahip olamıyoruz ne yazık ki. İncir mevsiminin de sonlarına yaklaşırken tadına doyabilmek için sizinle enfes bir tarif paylaşmak istedim.

14.10.2021

‘Su trendleri’ne dair gerçekler

İçine elma sirkesi ya da limon katanlar da var, kaynatıp ılıttıktan sonra içenler, birkaç dal maydanoz ekleyenler de... Sabah aç karnına mı içmeli, yoksa yemeğin üzerinden biraz vakit geçtikten sonra mı? Temel içeceğimizle ilgili akıllardaki soruları masaya yatırdık.

9.10.2021